צפה בגרסא המלאה : המלצה לדגים אוכלי אצות

PlcPro
Tuesday 02/09/2008, 15:34
אני מעוניין להכניס מספר דגים אוכלי אצות, לטיפול באצות שנראות כאצה חוטית, תלוייה ותפוסה בין עלי הצמחים.
מעוניין בהמלצה לדגים שיסתדרו עם האוכלוסייה שבחתימה, ולא יזיקו גם לשרימפסים.
תודה.
:up:

איתי
Tuesday 02/09/2008, 18:24
מולי שחור.

מייקל
Tuesday 02/09/2008, 18:40
דגל אמריקאי

blanko
Tuesday 02/09/2008, 18:45
גובים

PlcPro
Tuesday 02/09/2008, 19:41
דגל אמריקאי
לא מצאתי באינקס. הכוונה לטטרה דגל אולי ?

גלגו
Tuesday 02/09/2008, 19:56
הכוונה היא לדגליל אמריקאי - סוג של "נאווית":
http://www.aqua.org.il/modules.php?name=News&file=article&sid=774&mode=&order=0&thold=0
זוג שלהם (רצוי למצוא זכר+נקבה) בהחלט עשוי להתאים לאק' שלך ויחסל בתאווה אצות חוטיות- אם כי עשוי לנגוס מידי פעם בצמחים עדינים :hair:

בד"כ גם מולים מכרסמים מידי פעם אצות חוטיות - אבל כבר יש לך וכנ"ל ג'אפוניקות גדולות (שיחסלו את השרימפסים הקטנים אז לא כדאי...).

הגובים הקטנים ממשפחת STYPHODON (אלו שהגיעו לאחרונה מסולאוסי) גם הם עשויים להתאים אם כי המולים והסרפות עשויים להציק להם (הייתי מכניס זוג ורואה אם הם מסתדרים...).

בנוסף היית מוסיף אצלך גם מספר אוטוצינקלוסים ומגוון את החתולים (אנציסטרוסים) עם צ'סטוזומה (פלאקו "גומי"), סטוריזומות או חתולים אכלני אצות אחרים בכדי לכסות קשת רחבה יותר של אצות (וגם שיהיה יותר מעניין).

לאלו רצוי שאיכות המים תתייצב וכנ"ל גם הטמפ' כיוון והם מעט עדינים יותר (בעיקר לאיקלום ראשוני).

ולפני הכל - כדאי גם לוודא שאין בעיה בפרמטרים (ניטראט בדקת לאחרונה?) או בעיית איזון אחרת (דישון? עודף תאורה?) שגורמים לשגשוג האצות כיוון ואכלני האצות למיניהם רק עוזרים מעט אך לא פותרים את הבעיה מהיסוד.

בהצלחה :up:
גל

PlcPro
Tuesday 02/09/2008, 21:31
:up:

erezz
Tuesday 02/09/2008, 23:36
- תוותר על הדגליל האמריקאי, מהניסיון שלי עם 12 פרטים במיכל של 300 ליטר חוץ מלהציק לשאר הדיירים הם לא עשו דבר.
- ג'פוניקות הן האכלניות מס' 1 של רוב סוגי האצות לרבות אצה שחורה.

sergzel
Wednesday 03/09/2008, 07:59
גם אני ממליץ על דגל אמרקאי!!! למרות שקצת יקרים יחסית...(12 ש"ח בערך...)

zivk
Saturday 06/09/2008, 01:26
הכוונה היא לדגליל אמריקאי - סוג של "נאווית":
http://www.aqua.org.il/modules.php?name=News&file=article&sid=774&mode=&order=0&thold=0
זוג שלהם (רצוי למצוא זכר+נקבה) בהחלט עשוי להתאים לאק' שלך ויחסל בתאווה אצות חוטיות- אם כי עשוי לנגוס מידי פעם בצמחים עדינים :hair:

בד"כ גם מולים מכרסמים מידי פעם אצות חוטיות - אבל כבר יש לך וכנ"ל ג'אפוניקות גדולות (שיחסלו את השרימפסים הקטנים אז לא כדאי...).

הגובים הקטנים ממשפחת STYPHODON (אלו שהגיעו לאחרונה מסולאוסי) גם הם עשויים להתאים אם כי המולים והסרפות עשויים להציק להם (הייתי מכניס זוג ורואה אם הם מסתדרים...).

בנוסף היית מוסיף אצלך גם מספר אוטוצינקלוסים ומגוון את החתולים (אנציסטרוסים) עם צ'סטוזומה (פלאקו "גומי"), סטוריזומות או חתולים אכלני אצות אחרים בכדי לכסות קשת רחבה יותר של אצות (וגם שיהיה יותר מעניין).

לאלו רצוי שאיכות המים תתייצב וכנ"ל גם הטמפ' כיוון והם מעט עדינים יותר (בעיקר לאיקלום ראשוני).

ולפני הכל - כדאי גם לוודא שאין בעיה בפרמטרים (ניטראט בדקת לאחרונה?) או בעיית איזון אחרת (דישון? עודף תאורה?) שגורמים לשגשוג האצות כיוון ואכלני האצות למיניהם רק עוזרים מעט אך לא פותרים את הבעיה מהיסוד.

בהצלחה :up:
גל

גל פלקו גומי לא זולל צמחיה?

גלגו
Saturday 06/09/2008, 01:33
ממש לא (לא אצלי לפחות) ,
לדעתי יעיל יותר מאנציסטרוס בניקוי אצות ממשטחים (זכוכית) ועלים רחבים ופחות מזיק ... אם כי כמובן יקר יותר (אבל לא בהיסטריה)..
דג חביב עלי ביותר וביישן מעט.
בקיצור - מומלץ :up:
גל