צפה בגרסא המלאה : שרימפסיה בהתהוות - לא שלום ולא נעליים!

עמודים : [1] 2

Poah
Friday 02/05/2008, 02:00
(עוד) שרימפסיה חדשה באה לעולם (נא להתעלם מהרקע):

http://www.pic.co.il/Files/1736006FD15D44A0BBD8F0C5F1F0187C/orig_AD1106E368044B438C60EE5AF814A573.JPG

http://www.pic.co.il/Files/1736006FD15D44A0BBD8F0C5F1F0187C/orig_9FDB7AD6DFA54A4F83435F5AF57D536C.JPG

http://www.pic.co.il/Files/1736006FD15D44A0BBD8F0C5F1F0187C/orig_CE63CB16FC134DD0AC989775455780A7.JPG

28 ליטר
50% אוסמוזה
מצע כבול + חיפוי שברי חרס אינרטיים
אוכלוסיה - כמאה נאוקרידיניה דנטיקולטה + הרבה דפניות.
פילטריזציה - פילטר מעלית אויר
תאורה - 38W
Co2 - אין
דישון - אין

צמחיה:
Fame Moss
Pellia
Microsorum Pteropus windelov
Aponogeton crispus
Glossostigma Elatinoides - נראה אם תחזיק.
Cabomba Piauhyensis
Cabomba Caroliniana
Vesicularia Dubyana
Marcilea Minuta

תודה לתורמי הצמחים - הכל מהפורום.
אשמח לתגובות, שאלות ובקשות.

איזה דגים עדינים ניתן להוסיף למלחמה באצות מלבד אוטוצינקלוס?

פו.

-Alon-
Friday 02/05/2008, 02:44
אין אין אין כמו אוטוצינקלוס - אבל אם האקווריום ממש חדש - הייתי מחכה איזה שבוע לפני שהייתי מכניס אותו, בין אם כי הוא מאוד רגיש ובין אם כי לא ממש יהיה לו מה לאכול.

הגזע מדהים - חבל על הזמן.

הייתי מוסיף כמה צמחים גבוהים מאחורה - גם יסתיר את הרגע וגם יהווה מקור למזון עבור השירמפסים.

המים צהבהבים - זה בטח מהכבול... לא מפריע לאף אחד חוץ מלעין.

100 דנטי? איפה?! למה, אם כבר השקעת באקווריום חדש ויפה, לא להכניס גם שרימפסים צבעוניים יותר? טיפה גיוון?

בכל מקרה - נראה אחלה :up:

עושה לי חשק לשדרג גם את השרימפסיה שלי...

תמשיך לעדכן!

החובב-הותיק
Friday 02/05/2008, 06:01
יפה מאוד נראה טוב
הייתי שם שם אנציסטרוסים גודל 3ס"מ כזוג
אחלה של מנקי אצות.

סה"כ נראה מבטיח
בהצלחה
איציק

Poah
Friday 02/05/2008, 10:13
100 דנטי? איפה?! למה, אם כבר השקעת באקווריום חדש ויפה, לא להכניס גם שרימפסים צבעוניים יותר? טיפה גיוון?

יש שם 10 בוגרים אך נולדו עוד המון (המון!) חדשים ולכן כתבתי בערך 100. מלבד זאת אני לא רוצה להוסיף שרימפס אחרים וממש טוב לי ככה בינתיים.
גם בגלל שאין לי תקציב כרגע לקניות וגם בגלל שהעניין שלי הוא בצמחיה עצמה ולא השרימפסים.
עוד חודשיים, כשיהיה שם יער, אשמח אם יטיילו שם גמדים לבנים עם מצנפות אדומות :wink: אבל לא עכשיו.
מלבד זאת אל תשכח שמדובר באקווריום צעיר עם מצע ביתי, ללא דישון וללא Co2 ולכן, לפחות על פי התחושה, יקח הרבה זמן עד שיווצרו בו התנאים לשרימפס עדינים.
(ראה מקרים עצובים של מגדלים אחרים :? )

פו.

-Alon-
Friday 02/05/2008, 12:58
(ראה מקרים עצובים של מגדלים אחרים )

לא צריך... אני בסה"כ צריל להסתכל במראה... :cry:

arielariel
Friday 02/05/2008, 13:24
נראה עם עתיד מבטיח

- האם התאורה לא חזקב מדי ? (אין CO2 אבל יש יותר מוואט לליטר)

- למה דפניות ? השרימפסים אוכלים אותם ?

- למה צריך אוסמוזה לשרימפסים ? מי ברז (ללא כלור) לא מספיק ?

- מה זה המצח בתוך הרשת הלבנה ? איך הוא נראה בסוף ?

Poah
Friday 02/05/2008, 13:58
נראה עם עתיד מבטיח

- האם התאורה לא חזקב מדי ? (אין CO2 אבל יש יותר מוואט לליטר) זה רק להתחלה- למה דפניות ? השרימפסים אוכלים אותם ? אני אוהב דפניות והן מנקות את האצות בצורתן המיקרוסקופי

- למה צריך אוסמוזה לשרימפסים ? מי ברז (ללא כלור) לא מספיק ? זה יותר לצמחים, השרימפס הנ"ל לא זקוקים לאוסמוזה

- מה זה המצח בתוך הרשת הלבנה ? איך הוא נראה בסוף ?/ זה Pellia, נראה לבסוף כמו שיח בעל מראה "אצתי"

elic
Friday 02/05/2008, 14:13
הי , שאלה ? מה זה הצמח שקשור בתוך הרשת חוטים הזו (יש כמה כאלו) ?

Poah
Friday 02/05/2008, 17:13
הי , שאלה ? מה זה הצמח שקשור בתוך הרשת חוטים הזו (יש כמה כאלו) ?

התשובה למעלה: זה Pellia, נראה לבסוף כמו שיח בעל מראה "אצתי"

http://personal.inet.fi/luonto/marwaario/pics/pellia.jpg

גלגו
Friday 02/05/2008, 18:39
חמוד מאד :love: :up:

נסה להחליף את הגלוסו' ב"מרסילאה מינוטה" ואז תוכל להוריד את התאורה לחצי - תאורה כזו תעכב את שאר הצמחים ואינני חושב שהגלוסו' תקבל את המראה הרצוי לך בתנאים האלו.
את הקבומבות הייתי מחליף למירופילום שיתאים יותר לגודל האק' (וגם דורש פחות תאורה).
במקביל הייתי גם מחליף את פילטר מעלית האוויר במשהו שלא ינדף יותר מידי פד"ח...

חוצ'מזה - מדליק ונשמח לעידכונים 8)
בהצלחה,
גל

Poah
Friday 02/05/2008, 20:26
חמוד מאד :love: :up: תודה!

נסה להחליף את הגלוסו' ב"מרסילאה מינוטה" אפשר לקבל את שמו הלועזי? ואז תוכל להוריד את התאורה לחצי - תאורה כזו תעכב את שאר הצמחים ואינני חושב שהגלוסו' תקבל את המראה הרצוי לך בתנאים האלו.
את הקבומבות הייתי מחליף למירופילום שיתאים יותר לגודל האק' שני הסוגים? (וגם דורש פחות תאורה).
במקביל הייתי גם מחליף את פילטר מעלית האוויר במשהו שלא ינדף יותר מידי פד"ח... מה מומלץ?
ובנושא זה - האם כדאי להוסיף פד"ח?

בהצלחה,
גל תודה גל, עזרת לי מאד.

גלגו
Friday 02/05/2008, 23:07
חמוד מאד :love: :up: תודה!

נסה להחליף את הגלוסו' ב"מרסילאה מינוטה" אפשר לקבל את שמו הלועזי?

Marsilea minuta

ואז תוכל להוריד את התאורה לחצי - תאורה כזו תעכב את שאר הצמחים ואינני חושב שהגלוסו' תקבל את המראה הרצוי לך בתנאים האלו.
את הקבומבות הייתי מחליף למירופילום שיתאים יותר לגודל האק' שני הסוגים?

אני חושב שכן... נסה לראות איך הן יתפתחו ובאיזה קצב...המירופילום מגיע גם ירוק וגם באדום ונראה כמו גירסא מוקטנת שלהן - יתאים יותר בכדי ליצור אשליה של אק' "גדול"...

(וגם דורש פחות תאורה).
במקביל הייתי גם מחליף את פילטר מעלית האוויר במשהו שלא ינדף יותר מידי פד"ח... מה מומלץ?
ובנושא זה - האם כדאי להוסיף פד"ח?

אפילו פילטר פנימי קטן או חיצוני (אפשר DIY)...
לגבי פד"ח (שמרים אני מניח?) - אפשר להוסיף - אבל זה ידרוש ממך לווסת את הדישון בהתאם ויעלה משמעותית את הטירחה שבתחזוקה...שלא נדבר על יציבות המערכת... אני התייאשתי תוך חודשיים ממשהו דומה לפני שהורדתי אותו ל"לואוטק"... נאנו' "הייטק" מוצלח דורש שריטה עמוקה מידי בכדי להחזיק לאורך זמן :hair: (או השקעה מטורפת בציוד ואוטומציה...).
בכל מקרה - לשרימפסים זה לא יהיה בריא במיוחד (מערכת לא יציבה).

בהצלחה,
גל תודה גל, עזרת לי מאד.

העונג כולו שלי :wink: :up:

Poah
Friday 02/05/2008, 23:18
[ אבל זה ידרוש ממך לווסת את הדישון

על איזה דישון אתה מדבר? :question:
וחוץ מזה - אין לך מה לעשות ביום שישי בלילה?

DimB
Saturday 03/05/2008, 15:53
אנציטרוסים,חילזונות טייגר

בכל מקרה ממש יפה :up:

Poah
Saturday 03/05/2008, 17:16
אנציטרוסים,חילזונות טייגר

בכל מקרה ממש יפה :up:

תודה!
איזה אנציטרוסים נשארים קטנים?

ilan_ba
Saturday 03/05/2008, 18:06
יפה מאוד.
ניראה שהולך לכיוון הנכון.
תמשיך לעדכן כשהצמחיה תתפוס ותכסה שטחים.
בהצלחה.
אגב......אהבתי את הגזע.

Poah
Saturday 03/05/2008, 18:16
תודה

העמלץ /בני גולשה ז"ל
Sunday 04/05/2008, 13:46
נראה מבטיח :up:
כמו שגל כתב בתנאים שיש לך הקבומבות לא ישרדו (מנסיון) והם גבוהות מדי, ממליץ להחליפם בצמח פחות גבוה.
בהצלחה בהמשך :up:

בני

Poah
Sunday 04/05/2008, 14:19
נראה מבטיח :up:
כמו שגל כתב בתנאים שיש לך הקבומבות לא ישרדו (מנסיון) והם גבוהות מדי, ממליץ להחליפם בצמח פחות גבוה.
בהצלחה בהמשך :up:

בני

למה לא ישרדו? בגלל הגובה או בגלל תנאים אחרים? האם דישון תת קרקעי
בכמוסות יעזור?

העמלץ /בני גולשה ז"ל
Sunday 04/05/2008, 16:58
תסתכל בפרופיל שלו, לדעתי הוא גם לא מתאים לננו מפאת גודלו.

בני

Poah
Sunday 04/05/2008, 20:03
גל, האם התכוונת לצמח הזה?
http://nas.er.usgs.gov/taxgroup/plants/images/marsilea/minuta_optready.jpgMarsilea minuta

גלגו
Sunday 04/05/2008, 22:15
כן...נראה שונה מתחת למים - דומה מאד לגלוסוסטיגמה...
גל

Poah
Sunday 04/05/2008, 22:26
כן...נראה שונה מתחת למים - דומה מאד לגלוסוסטיגמה...
גל

והוא נפוץ בארצנו הקטנטונת?

גלגו
Sunday 04/05/2008, 22:27
לא נפוץ אך אפשר למצוא...
אגב קיים גם בטבע ...(לפחות היה לפני ייבוש החולה...)
http://flora.huji.ac.il/browse.asp?action=specie&specie=MARMIN

Poah
Sunday 04/05/2008, 22:37
לא נפוץ אך אפשר למצוא...
אגב קיים גם בטבע ...(לפחות היה לפני ייבוש החולה...)
http://flora.huji.ac.il/browse.asp?action=specie&specie=MARMIN

טוב, אני לא אחזור לזמן של לפני יבוש החולה, זה בטוח.
באמת, מצאתי אותו בשמו האחר: M. quarifolia . בדף שצרפת נראה חלק נכבד מהארץ כבית הגידול שלו. אולי לא בחולה בלבד? אשמח לנסוע לצוד לי איזה צמח באיזה מעיין (כמובן לא בשמורת טבע)
בקיצור, למצא בחנויות או אצל חובבים?

Yana
Sunday 04/05/2008, 23:05
ממש ממש חמוד. מעלית אוויר ניראה לי צריכה לעוף משם די מהר.....אני בכלל לא שמה פילטר בשרימפסיות שלי (כרגע 4 במיספרן) והכל חי ומתפתח לא רע בכלל

לגבי המרסילאה, גם אני הייתי מצטרפת בשימחה למצוד

אגב, איפה השגת את הפלייה?

גלגו
Sunday 04/05/2008, 23:12
יש להשיג בחלק מהחנויות...(לא נורא יקר או נדיר - רק צריך לשאול ושהסוחר יבין משהו בתחום הצמחיה... שזה כבר אתגר אחר :hair: )...
אצל חובבים זה גדל לאט ולכן הכמויות קטנות מאד (אין גזם בק"ג לצערי...)
אם תמצאו בטבע (ולא בשמורה) - עדכן אותי :wink: :up:

גל

Poah
Sunday 04/05/2008, 23:57
ממש ממש חמוד. מעלית אוויר ניראה לי צריכה לעוף משם די מהר.....אני בכלל לא שמה פילטר בשרימפסיות שלי (כרגע 4 במיספרן) והכל חי ומתפתח לא רע בכלל

לגבי המרסילאה, גם אני הייתי מצטרפת בשימחה למצוד

אגב, איפה השגת את הפלייה?

למה להעיף את הפילטר? אני מבין שפילטר מעלית אויר לא כל כך טוב לצמחים מבחינת פד"ח אבל בכל זאת - נראה לי שצריך משהו כל עוד הצמחיה עוד לא התפתחה.
אני טועה?

לגבי הפלייה - שמו של תורם הפלייה שמור במערכת :wink:
לצערי לא נשארו לי שאריות - אחרת הייתי חולק איתך בשמחה.

לגבי המרסילאה - יכול להיות שמחר אני יוצא לצייד. אם אמצא משהו - אעדכן אותך ואת גל. אולי אני אמצא משהו אחר - לעולם אי אפשר לדעת. כנראה אתחיל במעיינות הקרובים למקום מגוריי.

לילה טוב בינתיים.
פו.

Poah
Monday 05/05/2008, 11:14
בסוף לא נסעתי. התברר לי שיש את הצמח רק באגם החולה והוא שם בסכנת הכחדה.
חוזר על שאלתי לגבי הפילטר.
פו.

גלגו
Monday 05/05/2008, 11:35
בסוף לא נסעתי. התברר לי שיש את הצמח רק באגם החולה והוא שם בסכנת הכחדה.
חוזר על שאלתי לגבי הפילטר.
פו.

היי...
לדעתי יש אותו גם במקומות אחרים (כולל משתלות מתמחות, גנים ציבוריים וכו') - אך כנראה שיותר נוח\קל דרך הסוחרים...

לטעמי כן רצוי שיהיה פילטר - גם אם כגיבוי בלבד ולזמנים בהם אתה מבצע גיזום גדול (או שהצמחיה לא מתפקדת מסיבות אחרות - החשכה וכו')... אך הייתי לפחות שם פילטר פנימי ע"ב ר"כ שאתה יכול לווסת את הזרימה ומנדף פחות פד"ח...
אפשר גם לפצות ע"י שימוש בתכשירי "פחמן נוזלי" - ללא שום פיצוי פילטר מעלית אוויר בהחלט ישפיע לרעה על הצמחיה (מניסיון)... אם כי כנראה לא קריטי ביותר ותלוי בך... אפשר גם כך...

בהצלחה,
גל

Poah
Monday 05/05/2008, 11:44
היי...
לדעתי יש אותו גם במקומות אחרים (כולל משתלות מתמחות, גנים ציבוריים וכו') - אך כנראה שיותר נוח\קל דרך הסוחרים... הצמח שיש בגנים ציבוריים הוא מרסילאה גדולת רגל - Marsilea macropoda ולא Marsilea Minuta . מדובר בקרוב משפחה שאינו מתאים לאקווריום

לטעמי כן רצוי שיהיה פילטר - גם אם כגיבוי בלבד ולזמנים בהם אתה מבצע גיזום גדול (או שהצמחיה לא מתפקדת מסיבות אחרות - החשכה וכו')... אך הייתי לפחות שם פילטר פנימי ע"ב ר"כ שאתה יכול לווסת את הזרימה ומנדף פחות פד"ח... יש לי פילטר פנימי קטן. מה אתה ממליץ לשים בתוכו? רק פרלון?
אפשר גם לפצות ע"י שימוש בתכשירי "פחמן נוזלי" - ללא שום פיצוי פילטר מעלית אוויר בהחלט ישפיע לרעה על הצמחיה (מניסיון)... אם כי כנראה לא קריטי ביותר ותלוי בך... אפשר גם כך...

בהצלחה,
גל

גלגו
Monday 05/05/2008, 12:13
היי...
לדעתי יש אותו גם במקומות אחרים (כולל משתלות מתמחות, גנים ציבוריים וכו') - אך כנראה שיותר נוח\קל דרך הסוחרים... הצמח שיש בגנים ציבוריים הוא מרסילאה גדולת רגל - Marsilea macropoda ולא Marsilea Minuta . מדובר בקרוב משפחה שאינו מתאים לאקווריום

לטעמי כן רצוי שיהיה פילטר - גם אם כגיבוי בלבד ולזמנים בהם אתה מבצע גיזום גדול (או שהצמחיה לא מתפקדת מסיבות אחרות - החשכה וכו')... אך הייתי לפחות שם פילטר פנימי ע"ב ר"כ שאתה יכול לווסת את הזרימה ומנדף פחות פד"ח... יש לי פילטר פנימי קטן. מה אתה ממליץ לשים בתוכו? רק פרלון?

בהצלחה,
גל

יש מספר זנים של המרסילאה - גם את המינוטה כבר ראיתי בגן בוטאני על גדות בריכונת קטנה(לא מסםר בדיוק כיוון ואסור לקטוף)...

לגבי הפילטר - רק פרלון גם בסדר (לסינון מכאני)- אך הייתי בכל זאת שם מעט מדיה ביולוגית איכותית (בכדי לשמר אוכלוסית בקטריות מכובדת בכל פעם שתחליף פרלון ותבצע תחזוקה לפילטר).

גל

Poah
Monday 05/05/2008, 13:04
טוב. החלפתי את הפילטר. פרלון + מדיה. תודה על העצות.

Poah
Monday 05/05/2008, 23:39
עושה רושם שה-Glossostigma מתפתחת בקצב מטורף רק לכיוון הלא נכון (כצפוי), כלפי מעלה. אם אני אקפיד להשקיע אותה אולי זה יעזור?

Poah
Tuesday 06/05/2008, 12:42
היום הייתי ב-5 משתלות שונות ולצערי מצאתי רק את ה-Marsilea macropoda
ממשיך אם כן לחפש. פו.

Poah
Wednesday 07/05/2008, 00:47
שלום. בשעתיים האחרונות הייתי עסוק בשתילת Glossostigma.
לפי הספר - ייחור אחר ייחור. שתלתי בערך 50 שתילים והחלטנו ביחד (הצמח ואני) שהוא דווקא כן יצליח באקווריום, למרות שכולם אומרים שלא.
כמעט כל עלה שנראה בתמונות הבאות הוא שתיל בפני עצמו.
http://www.pic.co.il/Files/1736006FD15D44A0BBD8F0C5F1F0187C/orig_662C23217DA74AABB55E88219ED9300A.JPG
http://www.pic.co.il/Files/1736006FD15D44A0BBD8F0C5F1F0187C/orig_5A8C8D4C8ABD4EE8B00F7581302C3A04.JPG
http://www.pic.co.il/Files/1736006FD15D44A0BBD8F0C5F1F0187C/orig_0165D8DC49A3458CB75DC428E7A1593A.JPG
מלבד זאת - חששותי קרמו עור וגידים והגזע החל להוריק, מה שאומר שזו תחילתה של התפתחות אצות.
מה לעשות?
איך למנוע אצות בשרימפסיה זו? הוספת דגים? (כזכור אין שם כרגע אף דג)
אשמח לתגובות. פו.

-Alon-
Wednesday 07/05/2008, 01:02
נראה ממש טוב. מחזיק לך אצבעות.

לגבי הירוק - אני דווקא ממש אוהב את זה.

לדעתי השרימפסים יטפלו לך ברוב ומה שהם לא מטפלים בו - שישאר בשביל היופי. למה לא?

הבעיה האמיתית תהיה האצה החומה / ירוקה על הזכוכית. בשביל זה הייתי מביא אוטוצינקלוס או חלזון טייגר.

לאור הצמחיה החדשה שלך לא הייתי מכניס טייגר ( לא יאכל אותם אבל כשיזוז הוא יכול לשחרר אותם בטעות ) אז אוטו' הוא בהחלט אופציה.

עכשיו אתה תגיד למה אוטו'? הוא רגיש וכו'. עדיף פלקו - ואני אגיד שפלקו יכול לפגוע בצמחיה והוא גדול מידי גם ככה. ואז תגיד שאני טועה אבל אולי תציע גם אנצינטרוס ואני אגיד שהוא עדיין גדול מידי וגם אם יש להם מקום באקווריום - הם ירסקו לך את הגלוסיסגמה ברגע שינוחו לדקה...

ואז ניכנס לוויכוח ארוך אבל זה כבר לפעם אחרת. אני עייף... שיהיה בהצלחה!

Poah
Wednesday 07/05/2008, 01:12
עכשיו אתה תגיד למה אוטו'? הוא רגיש וכו'. עדיף פלקו - ואני אגיד שפלקו יכול לפגוע בצמחיה והוא גדול מידי גם ככה. ואז תגיד שאני טועה אבל אולי תציע גם אנצינטרוס ואני אגיד שהוא עדיין גדול מידי וגם אם יש להם מקום באקווריום - הם ירסקו לך את הגלוסיסגמה ברגע שינוחו לדקה...

ואז ניכנס לוויכוח ארוך אבל זה כבר לפעם אחרת. אני עייף... שיהיה בהצלחה!

דווקא חשבתי שאם כבר אז רק אוטוצינקלוס.
מלבד זאת - היו לי המון דפניות בשרימפסיה הזאת שמטרתם הייתה אחת - ניקוי האצות בעודן מקרוסקופיות. זאת גיליתי היות ויש לי דפניות במיכל בחוץ והאצות פשוט לא מצליחות להתפתח שם, אפילו אם אני מוסיף אצות ומים ירוקים כעבור כמה ימים המים צלולים.
אבל מאז שהחלפתי את הפילטר הם נעלמו, בוודאי נשאבו או התרסקו כלפי פני-המים, באמת מאז החלו גם האצות. מה לעשות בסוגיה זאת, אינני יודע.

-Alon-
Wednesday 07/05/2008, 01:17
אז יש לך עדיין דפניות או לא?

מאיפה בכלל אני יכול להשיג כמה?

ממש עשו לי פה חשק לגדל גם אותן...

Poah
Wednesday 07/05/2008, 01:22

אני יכול לשלוח לך בדואר + הוראות הפעלה + מים ירוקים חינם

גלגו
Wednesday 07/05/2008, 10:02
נראה ממש טוב. מחזיק לך אצבעות.

לגבי הירוק - אני דווקא ממש אוהב את זה.

גם אני חושב שזה נראה יפה וטבעי על הגזעים - אך "לצערי" חלזונות הטייגר לא רק שיאכלו את זה - הם גם ממש יכרסמו ויורידו שכבות וקליפה מהגזעים עצמם... האמת שאצלי זה כבר מתחיל להיות מוגזם - רואים סימני שיניים בכל מקום באק' בו היו אצות (פעם...)...

לדעתי השרימפסים יטפלו לך ברוב ומה שהם לא מטפלים בו - שישאר בשביל היופי. למה לא?

הבעיה האמיתית תהיה האצה החומה / ירוקה על הזכוכית. בשביל זה הייתי מביא אוטוצינקלוס או חלזון טייגר.

לאור הצמחיה החדשה שלך לא הייתי מכניס טייגר ( לא יאכל אותם אבל כשיזוז הוא יכול לשחרר אותם בטעות ) אז אוטו' הוא בהחלט אופציה.

:up: :up: :up:
אחרי שהגלוסו' תיקלט היטב - שורשים שלה מעמיקים מאד לתוך המצע כך שאפילו הטייגר כנראה לא יזיז לה יותר מידי (אבל יקח כמה שבועות לפחות)...
המפתח להצלחה איתה מלבד צורת השתילה הנכונה - הוא בעיקר לטגן אותה עם תאורה (בכדי שתשאר נמוכה) ומצע עשיר ורך (שאני חושב שאולי יתאים אצלך - אם כי השילוב די "חדשני" ומעניין :hair: )...

והחלטנו ביחד (הצמח ואני) שהוא דווקא כן יצליח באקווריום
דווקא אני די אופטימי - השאלה האם באמת תראה כמו מרבד נמוך ממש... (כנראה שלא...).

:wink: :up:

בהצלחה,
גל

Poah
Wednesday 07/05/2008, 11:04
היי גל, תודה. את מה שלא עושה התאורה עושות המספריים. :)
כבר לאחר שבוע גזמתי את הגלוסוסטיגמה (את כל מה שעלה למעלה) ושתלתי מחדש, בכך בעצם אני עוזר לו ליצור מרבד, גם אם אין פד"ח. אני חושב שבסופו של דבר, בעזרת עבודה אינטנסיבית, זה יצליח.

למה אתה מתכוון: (שאני חושב שאולי יתאים אצלך - אם כי השילוב די "חדשני" ומעניין )...
בעניין המרסילאה - לא מצאתי עדיין בשום מקום וזה מאד מעצבן. הייתי גם בארגון הגננות הישראלי וגם בגן בוטני אחד - וכלום.

גלגו
Wednesday 07/05/2008, 11:15
היי גל, תודה. את מה שלא עושה התאורה עושות המספריים. :)
כבר לאחר שבוע גזמתי את הגלוסוסטיגמה (את כל מה שעלה למעלה) ושתלתי מחדש, בכך בעצם אני עוזר לו ליצור מרבד, גם אם אין פד"ח. אני חושב שבסופו של דבר, בעזרת עבודה אינטנסיבית, זה יצליח.

:wink: :up: (אני התייאשתי מזה באיזשהו שלב באחד העיצובים הקודמים של הנאנו'...למרות שזה עובד יפה)

למה אתה מתכוון: (שאני חושב שאולי יתאים אצלך - אם כי השילוב די "חדשני" ומעניין )...

לגבי המצע אצלך... (זה הכבול עם שברי החרסית לא?)

בעניין המרסילאה - לא מצאתי עדיין בשום מקום וזה מאד מעצבן. הייתי גם בארגון הגננות הישראלי וגם בגן בוטני אחד - וכלום.

קצת סבלנות ואני בטוח שתמצא - רק עיניין של זמן :wink: :up:

Poah
Wednesday 07/05/2008, 11:17
עוד דבר, יש באפשרותי להחדיר לתוך המצע כמוסות דישון של Sera.
האם כדאי? מתחת לכל באזור של הגלוסוסטיגמה?

גלגו
Wednesday 07/05/2008, 11:19
מה בדיוק הרכב המצע?
אני רואה שם חול?
האם הוספת משהו לכבול?

גל

Poah
Wednesday 07/05/2008, 11:22
המצע מורכב מכבול נקי ומעליו שאריות מהאקווריום הקודם - חמרה מעורבבת עם שברי טרקוטה, זה החול שאתה רואה, שהגיע מהחמרה.
מלבד זאת מתחת לקבומבה יש כמוסות דישון של Sera

הקונספציה הראשונית היתה דווקא ליצור מגע בין הכבול לעמודות המים ולחכות מצב טבעי בו הצמחיה נתפסת בקרקע ובסופו של דבר עוצרת את הסחף של הכבול כלפי מעלה. חשבתי שדבר זה גם יוריד PH. לאחר שראיתי שדבר זה כמעט בלתי אפשרי הוספתי את שברי הטרקוטה, אך גם לא בצורה מלאה. ישנם מקומות שהכבול חשוף (דווקא בהם הגלוסוסטיגמה מתפתחת הכי טוב).

Poah
Thursday 08/05/2008, 11:21
טוב, בעצת ® Aquario (http://www.aqua.org.il/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=134645)הנחתי באקווריום עלי אלון. אני בודק PH, מקווה שתהיה לזה השפעה טובה ואראה ירידה ברמות.
אלה החדשות בינתיים.
עדיין מחכה לתשובה בקשר לכמוסות הדישון.
גל?

Poah
Thursday 08/05/2008, 22:27
תראו איזה התקדמות, תוך 6 ימים הפלייה התקדמה בשני מילימטר!!!
http://www.pic.co.il/Files/1736006FD15D44A0BBD8F0C5F1F0187C/orig_9B8601C187E24A81844447F52716DACE.JPG
http://www.pic.co.il/Files/1736006FD15D44A0BBD8F0C5F1F0187C/orig_5CD6AEB346D9465F885AD553E0A60DD3.JPG
כל השרימפסיה הזאת, עם הגוונים הצהובים והחומים נראית כמו תמונת שלכת בסתיו.
ברקע-עלי האלון

גלגו
Friday 09/05/2008, 12:28
עדיין מחכה לתשובה בקשר לכמוסות הדישון.

לדעתי לא הכרחי - לגלוסו' יותר עקרוני בעיקר מה שנמצא על פני השטח...
כמוסות דישון בעומק אתה יכול תמיד להוסיף אם תראה סימני "חוסר" שונים - כרגע נראה שהמצע שלך מאד עשיר גם ככה...
מצעים אורגאניים עשירים כנ"ל מעולים ללואוטק מכיוון ויש בהם פעילות ביולוגית רבה שמשחררת כמויות פד"ח גדולות באופן טבעי - כנ"ל ריבוי של ייצורים שונים שבד"כ מצליחים ליצור עם הזמן מערכת אקולוגית שלמה...
רק דבר אחד שכדאי להיות מודע לו - להבדיל ממצע קווארץ\רגיל- כאן המצע עצמו צורך כמויות גדולות של חמצן (גם בלילה) וכדאי לוודא שיש מספיק אוורור\חימצון (כרגיל - לראות התנהגות בשעות הבוקר).
שרימפסים מהזנים הרגישים זקוקים לחימצון טוב - במיוחד לצורך רביה ואחוז שרידה גבוה של השרימפסונים...
בהצלחה,
גל

נ.ב. - אם לא ראית עדיין- באק' של "ליצן" יש מספר מאפיינים דומים מבחינת המצע - תראה מה ואיך הוא מגדל:
http://www.aqua.org.il/modules.php?name=News&file=article&sid=744&mode=&order=0&thold=0

Poah
Saturday 10/05/2008, 01:54
שרימפסים מהזנים הרגישים זקוקים לחימצון טוב - במיוחד לצורך רביה ואחוז שרידה גבוה של השרימפסונים...
בהצלחה,
גל

תודה, גל. הרעיון של השרימפסיה הזאת הוא לעבור לשרימפסים עדינים יותר רק לאחר שהיא תהיה מבוססת לגמרי, הצמחיה תהיה מפותחת והמערכת יציבה ולכן השאלה היא האם אני צריך לדאוג לחמצון כרגע או לחכות שהצמחיה תתפתח מספיק כדי ליצור די חמצן לאקווריום בכוחות עצמה?
פו.
[/color]

Poah
Saturday 10/05/2008, 01:55
בהצלחה,
גל

תודה, גל. הרעיון של השרימפסיה הזאת הוא לעבור לשרימפסים עדינים יותר רק לאחר שהיא תהיה מבוססת לגמרי, הצמחיה תהיה מפותחת והמערכת יציבה ולכן השאלה היא האם אני צריך לדאוג לחמצון כרגע או לחכות שהצמחיה תתפתח מספיק כדי ליצור די חמצן לאקווריום בכוחות עצמה?
פו.

יעקבוחבוט
Saturday 10/05/2008, 05:47
האקווריום נראה טוב!!
לגבי הצמח ששאלת לגביו...מצאתי בשיטוט באתר אחר שהביאו מזמן את הצמח הזה לארץ (היה לי אותו אך בעקבות פירוק האקווריום מסרתי אותו)
מרסילאה הירסוטה
http://grm.m.walla.co.il/briefcase/00f3/p/u/g/g/y/1/2/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/r/200511282250091892/200606210044188073/PICT0008.JPG

אילן גם צירף תמונה של הצמח הנ"ל:
http://img177.imageshack.us/img177/5755/p1010253mediumcw5.jpg

Poah
Saturday 10/05/2008, 15:36
תודה יעקב, אני מחפש מרסילאה מינוטה, עדיין לא מצאתי. מי זה אילן ואיפה הוא גר?

GalSteiner
Saturday 10/05/2008, 16:00
טוב לפי מה שאני שמעתי פה Lawfish עם אני לא טועה מגדל שרימפסים והם מתים לו כמו זבובים הוא אומר שהוא משתמש בכמוסות דשן אז נראה לי שכדאי לרדת מזה!

Poah
Saturday 10/05/2008, 17:02
טוב לפי מה שאני שמעתי פה Lawfish עם אני לא טועה מגדל שרימפסים והם מתים לו כמו זבובים הוא אומר שהוא משתמש בכמוסות דשן אז נראה לי שכדאי לרדת מזה!

O.K

-Alon-
Saturday 10/05/2008, 18:22
הוא אומר שהוא משתמש בכמוסות דשן

:up:

יש עדכון לגבי הדשן בעץ השרימפסיה הקטלנית

Poah
Sunday 11/05/2008, 00:56
כל מיני דברים תכננתי לעשות השבת אך לשמחתי מצאתי בערימת זבל תיבת רמקול ישנה מצופה פורניר.
הנה עוד תיבת קינון לציפורים, אמרתי לבן שלי, אך רצה הגורל ובמדידה ראיתי פתאום שהרוחב הפנימי זהה לרוחב האקווריום.
:idea: נדלקה נורה במוחי והתוצאות לפניכם:

http://www.pic.co.il/Files/1736006FD15D44A0BBD8F0C5F1F0187C/orig_9C23D846FB4E4CBBAC05E83AE70DA3B6.JPG
http://www.pic.co.il/Files/1736006FD15D44A0BBD8F0C5F1F0187C/orig_11708BE8F5E94A4CA4DD2B158BCACA54.JPG

כל הצד הפנימי מכוסה ברפלקטור,
לאחר התלבטויות קשות פרקתי את כל מערך הפלורסנט והלכתי על 2 נורות PL.
התוכנית למחר - הוספת פתח ההאכלה ושני מאווררים 12W לעידוד המצברוח.

פו.

-Alon-
Sunday 11/05/2008, 00:58
חחח

ענק!!!!

יעקבוחבוט
Sunday 11/05/2008, 06:12
אני לא מכיר את אילן אבל יש לו פה עץ...
אילן (http://www.aqua.org.il/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=134323)
פנה אליו לפרטי אולי הוא יתן לך...

-Alon-
Sunday 11/05/2008, 17:41

איזה מדהימות הדפניות!

הייתי היום בפרשריף וראיתי שני כדורים כאלה שמתגלגלים ממקום למקום.

הוא אמר לי שזה דפניות ואפילו הביא לי 2.

אני מקווה שהם ישרדו אצלי. כלומר - אין טורפים אבל כבר ראינו מה השרימפסיה שלי מסוגלת לעשות...

תגיד, הם ישרדו מלאכול שאריות, אצות וכו'?

הן מתרבות ברביה אל מינית?

Poah
Sunday 11/05/2008, 19:00

איזה מדהימות הדפניות!

הייתי היום בפרשריף וראיתי שני כדורים כאלה שמתגלגלים ממקום למקום.

הוא אמר לי שזה דפניות ואפילו הביא לי 2.

אני מקווה שהם ישרדו אצלי. כלומר - אין טורפים אבל כבר ראינו מה השרימפסיה שלי מסוגלת לעשות...

תגיד, הם ישרדו מלאכול שאריות, אצות וכו'?

הן מתרבות ברביה אל מינית?

כנראה שמה שיש לך זה לא דפניות אלא צדפוניות. הם ישרדו אצלך אלא אם כן יש לך פילטר באקווריום. הם לא תורמים כל כך לנקיון האקווריום כמו הדפניות, בטח לא בכמות הזאת.

-Alon-
Sunday 11/05/2008, 20:28
אהה

הבנתי.

יש פילטר אבל הן לא יכולות להיכנס אליו. זה בסדר?

לקחתי אותן פשוט כי הן ממש חמודות.

בשביל נקיון יש שרימפסים...

Poah
Sunday 11/05/2008, 21:54
אהה

הבנתי.

יש פילטר אבל הן לא יכולות להיכנס אליו. זה בסדר?

לקחתי אותן פשוט כי הן ממש חמודות.

בשביל נקיון יש שרימפסים...

בדרך כלל הצדפוניות פשוט נסחפות מתישהו אל הפילטר, גם אם הן לא עוברות דרכו הן "נדבקות" (נדבקים?) אליו ומתות. הם צריכות חוסר זרימה או זרימה מועטה ביותר ועלים או יצורים שונים שנרקבים על הקרקע. הצדפוניות מעדיפות את הקרקעית ומתגודדות על משהו שמרקיב בעוד הדפניות חובבות את מרחבי האקווריום ומחסלות בין השאר אצות בצורתן המיקרוסקופי, לפני שאלה מצליחות להתפתח.

Poah
Sunday 11/05/2008, 22:12
:arrow:

-Alon-
Sunday 11/05/2008, 22:40
גלגו היה אצלי עכשיו ונחש מה הוא מצא?

המון צדפניות באקווריום ג'יפה שאני מחזיק בשביל השבלולים של האבונפחא!

כנראה שהגיעה אחת בטעות....

עכשיו יש הרבה :love:

Poah
Tuesday 13/05/2008, 00:03
בחזרה לנושא...אתמול שמתי לב שהחלה אצה חוטית בשרימפסיה.
העברתי לשם אוטוצינקלוס אחד למרות שלא נראה לי שהוא יטפל בבעיה, אבל אולי באצות אחרות.
אני לא רוצה להכניס חומרים לשרימפסיה כדי לשמור אותה נקיה וטבעית עד כמה שאפשר.
שלשום נוסף גם מאוורר (נהיה קר מאד) וגום הגלוסוסטיגמה גדלה היטב ומוציאה שלוחות.
כל מה שגדל כלפי מעלה אני גוזם ושותל שוב.
קצת מודאג מהאצה - מה לעשות?
היש מקום להוספת כמות גדולה של מהירי גדילה ואח"כ להוציאם? הרי כל מה שיש באקווריום גדל לאט מאד מלבד הקבומבה שטסה.
מה דעתכם?

גלגו
Tuesday 13/05/2008, 00:10
היי,
אני בספק אם האוטוצינקלוס יעזור לאצה חוטית,
האצות ילכו ויעלמו מעצמן ברגע שהצמחיה תקלט, כמות הנוטריאנטים במים תתאזן והאק' יתייצב סופית...
אתה יכול לדלל ידנית מידי פעם...לא הייתי משתמש בכימיקלים או מבצע שינויים דרסטיים - כן הייתי מוסיף אולי מעט מהירי גדילה - אפילו צפים שקל לבקר את גדילתם וכמותם...
בכל מקרה לא כדאי להכניס ולהוציא אותם בבת אחת אלא הכל בהדרגה על פני מספר שבועות...
אני החזקתי במשך החודשיים הראשונים פינצטת ענק על המכסה וכל בוקר עם ההאכלה הייתי דג כמה חוטים ארוכים ומעצבנים במיוחד...
אחרי זה כבר לא היה מה להוציא ואז גם הרשיתי לעצמי להתחיל ולדלל את מהירי הצמיחה לטובת צמחים איטיים וכו'...

בהצלחה,
גל

Poah
Tuesday 13/05/2008, 00:28
תודה, גל. תמיד כיף לקרא את תשובותיך.

Poah
Tuesday 13/05/2008, 16:58
תראו איזה יופי הגלוסוסטיגמה מתפתחת, תוך שבוע אחד, בלי פד"ח, בלי דישון.
לפני שבוע:
http://www.pic.co.il/Files/1736006FD15D44A0BBD8F0C5F1F0187C/orig_5A8C8D4C8ABD4EE8B00F7581302C3A04.JPG

וכיום:
http://www.pic.co.il/Files/1736006FD15D44A0BBD8F0C5F1F0187C/orig_68326534A1614D66A3EDB79D0ADB1000.JPG
http://www.pic.co.il/Files/1736006FD15D44A0BBD8F0C5F1F0187C/orig_1BC8595BA25D47B9B5F625998DCA9B07.JPG

שימו לב לשרשרת הייחורים בקדמת הבמה,
התמונות הם מאותו מיקום באקווריום ואני מאד מבסוט! :D

Poah
Saturday 17/05/2008, 13:39
לאחר שבועיים:

לפני:
http://www.pic.co.il/Files/1736006FD15D44A0BBD8F0C5F1F0187C/orig_B6A5FDBE3FFE4C459EF6F4DB07070483.JPG

אחרי:
http://www.pic.co.il/Files/1736006FD15D44A0BBD8F0C5F1F0187C/orig_BD6B61D816234193BCD68499BCC0A10C.JPG

http://www.pic.co.il/Files/1736006FD15D44A0BBD8F0C5F1F0187C/orig_2BD5006084B349899F2CE3B040979096.JPG

mor720
Sunday 18/05/2008, 01:13
חלום :D

גלגו
Sunday 18/05/2008, 10:09
יפה מאד :up: :love:
הגלוסו' באמת נתפסה יפה - רק אל תתן לה להשתגע ותבצע גיזום של שכבות גבוהות כשיהיו אחרת תאבד מהמראה היפה וה"טרי" שלה...
עוד לא החלפת את הקבומבות :hair: :wink:
צמחים קטנים יותר לרקע יתאימו יותר... אפילו "דשאים" כגון לילאופסיס, אלוכאריס וכו' יהיו צמחי רקע מאד יפים באק' כזה...
עוד כמה שבועות, גיזום אחד או שניים ותוכל להכניס שרימפסים רגישים יותר :up: 8)
בהצלחה,
גל

Poah
Sunday 18/05/2008, 10:17
תודה, גל. את הקבומבה לא החלפתי כי היא משמשת לי כצמח מהיר גדילה המווסת את התפתחות האצות ועוד לא נתקלתי בצמחים מתאימים אחרים. כאן בפרדס חנה זה נדיר להתקל בצמחי מים ובאנשים שמגדלים אותם. אני מחכה שתצוץ הזדמנות.

גלגו
Sunday 18/05/2008, 10:27
נסה להחליפה במירופילום - נראה די דומה אך קטן ועדין יותר - משמש אצלי לאותה מטרה בדיוק וגם השרימפסים מתים עליו...
ואפילו יש "גרסה" אדומה...
הזדמנות תצוץ מוקדם ממה שאתה חושב :hair:
גל

Poah
Sunday 18/05/2008, 10:29
הזדמנות תצוץ מוקדם ממה שאתה חושב :hair:
גל
אני סומך עליך שאתה יודע מה שאתה מדבר :)

Poah
Sunday 18/05/2008, 12:21
בעקבות טעות וחוסר תשומת לב יש באקווריום 2 וואט לליטר.
מה יכול לקרות כתוצאה ממצב זה?

עוד שאלה: למרות השימוש ב-80% מי אוסמוזה ועלי אלון ושקדיה ה-PH לא יורד משמעותית ונשאר על רמה של 7.4 . ממה נובע מקרה זה ומה לעשות? האם להעלות אוסמוזה?
מי האוסמוזה הם ברמה של 6.4

גלגו
Sunday 18/05/2008, 13:37
היי...
2וואט\ליטר -גם באק' בגודל הנ"ל - עשויים לגרום לקושי באיזון, "שריפת" צמחים עדינים, חימום יתר ו"מרק אצות" אצות בסופו של דבר... אך השאלה האם באמת מגיעים 2וואט\ליטר לאק' עצמו - מה שאני בספק לפי איך שהוא נראה (תלוי בסוג הנורה\איכותה\גילה, איכות הרפלקטור, האם יש מחיצה בינה לבין המים וכו').
אם תתחיל לראות סימנים של אצות בלתי נשלטות - בעיקר אצת מברשת במקרה זה - תוריד עוצמת תאורה\שעות תאורה...

הPH לא יורד ישירות מהשימוש באוסמוזה - הוא יורד בגלל דברים אחרים שאין "באפר" שמתנגד להם (שאת זה האוסמוזה מוציאה) - לדוג' פליטת פד"ח למים מתהליכי ריקבון ופירוק טיבעיים בכבול (תגובת המיסוס של הפד"ח במים מורידה ישירות את הPH)- אם יש צמחיה רבה שצורכת אותו - אין סיבה מיוחדת שהPH ירד כל כך מהר...
מצד שני - מאותה הסיבה - ייתכנו גם עליות בPH בגלל דקורציה, חומרים במזון ובמצע וכו'...

והכי גרוע הוא לא ערך הPH הספציפי - אלא חוסר היציבות והתנודות שלו במידה והבאפר נמוך (KH) - מספיק שתבצע גיזום קל, החלפת מים מסיבית או אפילו הדלקה\כיבוי פתאומיים של התאורה - ואתה עשוי לקבל קפיצת PH קטלנית (זה הפרמטר אליו הדגים הכי רגישים כמעט)...
זו הסיבה שלא מומלץ להשתמש בריכוזי אוסמוזה גבוהים אם אין משהו אחר שמייצב את המערכת (לא משנה על איזה ערך PH - אבל שיהיה יציב).
אם הKH שלך לא נמוך מאד ואתה רואה שהערך שמדדת נשאר יציב לאורך שעות היום וגם בבוקר - אז אין סיבה לדאגה...
גם PH נמוך כשלעצמו הוא לא זה שמשנה לצמחים בעיקר - אלא רק כסימן על כמות גדולה של פד"ח שנמצאת במים (וזה כאמור תלוי גם בבאפר=KH ואת שניהם אתה צריך בכדי להבין אם טוב או רע ליהודים :hair: ).
בהצלחה,
גל

Poah
Sunday 18/05/2008, 13:53
גל, קבל תמונה של המכסה כדי שתבין על מה מדובר. אין זכוכית מפרידה בין האקווריום למכסה:
http://www.pic.co.il/Files/1736006FD15D44A0BBD8F0C5F1F0187C/orig_05347AF501054BD5959F98673377300D.JPG

אני יכול בקלות להוריד תאורה (להחליף נורה) שכן מדובר בנורות PL. כדאי לעשות זאת?

לפי מה שהבנתי מדבריך, עדיף PH גבוה מ-PH נמוך אך שעלול לנוע, נכון?
בכל זאת, מדוע הוא גבוה כל כך, לא הבנתי.

תודה בינתיים.פו.

גלגו
Sunday 18/05/2008, 14:09
גל, קבל תמונה של המכסה כדי שתבין על מה מדובר. אין זכוכית מפרידה בין האקווריום למכסה:
http://www.pic.co.il/Files/1736006FD15D44A0BBD8F0C5F1F0187C/orig_05347AF501054BD5959F98673377300D.JPG

אני יכול בקלות להוריד תאורה (להחליף נורה) שכן מדובר בנורות PL. כדאי לעשות זאת?

כן - לטווח ארוך - 1וואט\ליטר ברוטו במכסה הזה - ואף טיפה פחות בהתאם לאצות - כנראה ייתנו תוצאה טובה ויציבה יותר.

לפי מה שהבנתי מדבריך, עדיף PH גבוה מ-PH נמוך אך שעלול לנוע, נכון?
נכון :up:

בכל זאת, מדוע הוא גבוה כל כך, לא הבנתי.
הוא לא כזה גבוה בכלל (תבדוק את מי הברז לשלך...)- די נורמאלי לאק' "רגיל" גם עם מיהול אוסמוזה גבוה - למה אתה חושב שצריך להיות הרבה יותר נמוך!? מה בדיוק אמור להוריד אותו לדעתך?
אל תעשה את הטעות (הנפוצה כל כך...) שאוסמוזה=PH נמוך ... זה לא חומצה זה בסה"כ מים... :wink:
להגיע לPH נמוך צריך משהו שייצר תנאים חומציים כגון הוספת פד"ח וכו' - פד"ח שנוצר באופן "טבעי" (ספיחה מהאוויר, מהמצע, עלי השקדיה וכו') יכול לעשות זאת אך אם הצמחיה צורכת אותו מהר אין שום סיבה שתראה צניחת PH משמעותית...

תודה בינתיים.פו.

Poah
Sunday 18/05/2008, 14:18
להגיע לPH נמוך צריך משהו שייצר תנאים חומציים כגון הוספת פד"ח וכו'

תמיד אומרים "כגון" הוספת פד"ח. מה עוד ניתן לעשות?
שמעתי מהפורום הזה שיש שרימפסים "מיוחדים" שזקוקים ל-PH נמוך, זה נכון? :o
בגלל זה חשבתי שכדאי להוריד PH.
את הרעיון הזה אני לא אבצע במחיר של חוסר יציבות וגם אין מצב שאכניס CO2, הן בגלל גודל האקווריום, הן בגלל בעיות תקציב וגם בגלל שאני אוהב את הדרך הטבעית.
האם ככל שהאקווריום יתבסס ה-PH ירד?

גלגו
Sunday 18/05/2008, 14:44
הPH עשוי לרדת עם התבססות המערכת - בעיקר בגלל פירוק מהיר ויעיל יותר של רפש וחומרים אורגאניים במצע - וכמו כן ספיחת ה"באפר" שכן קיים ע"י הצמחים...
אך לא צפוי להיות שינוי מאד דרסטי ממה שאתה רואה היום...
לא הייתי מתרגש מה "PH" הנמוך - זה בד"כ רק מדד המייצג דברים אחרים שלהם השרימפסים זקוקים.
אם בכל זאת - אפשר להשתמש במיהול גבוה יותר של אוסמוזה ובנוסף בתכשירים מסחריים המשמשים כבאפר לPH המתאים (STABILITY וRO RIGHT לדוגמא ועוד כמה) כך מרוויחים PH נמוך ומצד שני יציבות גדולה יותר (מה שלא יהיה בהורדת PH ע"י חומצות חלשות או פד"ח).
בכל מקרה - כל ייצור וצרכיו הוא - לעיתים חשוב יותר לבדוק את שאר הפרמטרים הדרושים - לא על הPH לבדו יחיה השרימפ :hair:
גל

Poah
Sunday 18/05/2008, 19:06
ירדתי ל-1.3 וואט לליטר.

Poah
Tuesday 20/05/2008, 20:19
בימים האחרונים התחיל מעין דוק על פני המים. אני לא יודע מה לעשות - כי אין לי מה שיערבב את המים מלמעלה. מה עושים?

nanoland
Wednesday 21/05/2008, 17:04
משיגים :stop:

גלגו
Wednesday 21/05/2008, 17:13
בונים OVERFLOW קטן לפילטר :wink:
(או קונים כזה במיטב כספך שעושה אותה עבודה)...

או לחלופין מכוונים את הפילטר שבכל זאת ינענע מעט את פני המים\הפעלת משאבת אוויר לכמה שעות בלילה...
בהצלחה,
גל

Poah
Wednesday 21/05/2008, 17:16
גלגו, nanoland, תודה על תשובתכם המעמיקות.

גלגו
Wednesday 21/05/2008, 17:56
הנה תמונה לדוגמא מאחד הניסיונות - והמוצלח ביותר עד כה - הפילטר האדום באמצע נועד למנוע משרימפסונים להשאב.. (מתוך האק' הוא לא נראה כלל - גם הצבע השחור וגם הצמחיה מסתירה אותו...):
http://lh4.ggpht.com/galgosh/SDQ3Y14se8I/AAAAAAAABvo/2hM4y6gfDEQ/s800/IMG_0513.JPG

גל

Poah
Wednesday 21/05/2008, 18:03
גל, תסביר בבקשה איך זה עובד, לא הבנתי לאן זה מחובר, תודה.

גלגו
Wednesday 21/05/2008, 18:26
עובד בדיוק בדיוק כמו אובר-פלואו מובנה שאתה רואה באק' גדולים - רק שזה..לא מובנה (מוצמד לדופן עם וואקום) ו...מאד קטן ,
אצלי מתוך זה - הפילטר החיצוני שואב - לחלופין - אפשר לקמבן גם שפילטר פנימי\ר"כ קטן ישאבו מתוכו .
הרעיון הוא שהשאיבה נעשית באופן קבוע מפני המים וכל הפסולת עליהם נאספת לפילטר באופן קבוע.
לא מנענע את המים או מנדף פד"ח יותר מידי - אך כן משפר את חילוף הגזים ע"י שמירה על פני שטח נקיים.
חפש עצים ומוצרים מסחריים שנראים דומה...
גל

Poah
Wednesday 21/05/2008, 18:30
באיזה הספק עובד הפילטר החיצוני (לאיזה נפח אקווריום)?
האם כך אתה לא "מפסיד" ניקיון של אזור הקרקעית?

Poah
Wednesday 21/05/2008, 18:58
צרות של עשירים:
בעקבות הוספת עלי טרמינליה שקדית ועלי אלון - היום הגעתי ולא ראיתי אף שרימפ אבל אפילו לא אחד. (ויש עשרות רבות)
בהתחלה נבהלתי מאד ואז גיליתי - כולם חוגגים במרתף - מתחת לעלים.

צמח
Wednesday 21/05/2008, 19:42
גל, איך אתה מרכיב את האוברפלוו?
מצד אחד הוא צריך להיות כמה שיותר קרוב לקו המים (כדי שת'כלס יעשה את עבודתו) מצד שני כל ירידה הכי קטנה בקו המים (אידוי למשל) והפילטר שלך אוכל אויר :?

גלגו
Wednesday 21/05/2008, 21:05
פילטר חיצוני DIY עם ר"כ של 200ל\ש (מה שאומר שעושה פחות מ100ל\ש).
לשרימפסיה 25-30ליטר...
מה שאומר שגם אין צורך לדאוג ל"ניקיון הקרקעית" - הרפש המועט שמיוצר ממילא הופך לדשן - ממש לא הייתי רוצה זרמים באזור הקרקעית - או האק' בכלל...
ודווקא בגלל זה חשוב לדאוג לאיסוף דבל ולשמור על פני מים נקיים - חוסר התנועה גורם להצטברות של קרומים ביולוגיים שונים עליהם מה שגורם לפגיעה בשיחלוף הגזים ..
גל

גלגו
Thursday 22/05/2008, 12:33
גל, איך אתה מרכיב את האוברפלוו?
מצד אחד הוא צריך להיות כמה שיותר קרוב לקו המים (כדי שת'כלס יעשה את עבודתו) מצד שני כל ירידה הכי קטנה בקו המים (אידוי למשל) והפילטר שלך אוכל אויר :?

נכון - ובמיוחד בתקופה האחרונה שאני משתמש הרבה במאוורר....
בגלל זה ה"חריצים" שלו יחסית עמוקים (העמקתי לאחרונה ) וגם יש בקבוק גדול עם מי אוסמוזה צמוד לאק' (שצמוד למיטה שלי) ואין בעיה בבקר\לפני השינה להוסיף מעט..
היום התקנתי מעין "מערכת פיצוי" עם בקבוק הפוך שמונעת ירידה משמעותית בגובה פני המים...
אני גם מבצע ניסיונות עם חלק "צף" שנראה איך יתקדמו - בינתייים עובד לא רע...

גל

צמח
Friday 23/05/2008, 00:38
חלק "צף"

משמע אוברפלוו צף? נשמע מעניין

גלגו
Friday 23/05/2008, 00:50
חלק "צף"

משמע אוברפלוו צף? נשמע מעניין

:up: :wink:

צמח
Friday 23/05/2008, 01:18
נראה לי אני גונב את הרעיון :wink:
8)

Poah
Saturday 24/05/2008, 00:00
נראה לי אני גונב את הרעיון :wink:
8)

אין בעיה אבל קודם תן לגל להגיע לשלבי הסיום של הפיתוח ולכתוב מאמר על זה

גלגו
Saturday 24/05/2008, 02:24
רמז - מה שאתם רואים בתמונה כבר צף :wink:
החלק החיצוני השחור צף כמעט בחופשיות על "מסילה" סביב החלק הפנימי (האדום).
בינתיים לא הלכתי רחוק - יש לו טווח תנועה של כ2-3ס"מ (וגם לא צריך יותר - טווח נוסף מתקבל מגובה החריצים עצמם).
זה הכיף בנאנו' - אפשר לנסות בקלות ומהירות כל מיני דברים "משוגעים"...
גל

צמח
Saturday 24/05/2008, 22:13
לחלק השחור אין נטייה להיצמד לצינור היניקה?

Poah
Saturday 24/05/2008, 22:59
כנראה שלא, היות וגליל הרשת מונע ממנו מגע עם הצינור.

וחזרה לענינינו - כלומר לעיניניי. אני מחפש דרך לווסת את קירור המים. המאוורר כרגע מוריד את הטמפרטורה אל מתחת ל-25 מעלות וגורם לאידוי רב מאד. אני מחפש דרך לייצב את הטמפרטורה על 24 מעלות אבל לא יכול לקנות בקר טמפרטורה ב-300 ש"ח וגם לא רוצה להכניס גוף חימום שיסתור את פעולת המאוורר. יש למישהו רעיון נוסף?

גלגו
Saturday 24/05/2008, 22:59
לא - החלק האדום של הפרה-פילטר מקובע עם תופסן לצינור היניקה ומשאיר מרווח יניקה מכל הכיוונים - כולל מלמטה... ה"אובר פלואו" השחור צף למעשה מסביבו ...
כרגע לא בא לי לפרק בשביל לצלם יותר ברור - וגם עדיין בניסויים שונים.. אולי מאוחר יותר..
גל

Poah
Saturday 24/05/2008, 23:01
גל, אתה מוכן להפסיק עם זה כבר? פעם שלישית שאנחנו כותבים אותה הודעה באותה שעה בדיוק על הדקה....

גלגו
Saturday 24/05/2008, 23:05
אני מחפש דרך לייצב את הטמפרטורה על 24 מעלות אבל לא יכול לקנות בקר טמפרטורה ב-300 ש"ח וגם לא רוצה להכניס גוף חימום שיסתור את פעולת המאוורר. יש למישהו רעיון נוסף?

או שעון שבת שמכוון למספר השעות הרצוי אחרי שתעשה קצת ניסיונות..
או - להמתין שבועיים בערך - אני עובד על משהו שבדיוק מיועד לפתור את הבעיה הזו ואמור להיות זול מאד - אך יהיה עידכון מסודר רק כשאצליח לפתור כמה בעיות טכניות קלות - מחכה לכם הפתעה :up: 8)
גל

Poah
Saturday 24/05/2008, 23:23
נדלקת על מיני ננו מקרר diy?

גלגו
Saturday 24/05/2008, 23:42
לא רק...
אני עובד על בקר מאווררים קטן זול ופשוט בדיוק למטרה זו...
גל

Poah
Sunday 25/05/2008, 00:00
לא רק...
אני עובד על בקר מאווררים קטן זול ופשוט בדיוק למטרה זו...
גל

שתף פרטים!

אבי
Sunday 25/05/2008, 00:08
אהלן פו אק' נראה טוב,אהבתי את המראה הסופי של ה-Pellia

חשבת לעשות משהו עם הרפש?או שזה טוב לשרימפסים(לא מבין כזה גדול בתחום הזה :roll: )

Poah
Sunday 25/05/2008, 00:42
אהלן פו אק' נראה טוב,אהבתי את המראה הסופי של ה-Pellia

חשבת לעשות משהו עם הרפש?או שזה טוב לשרימפסים(לא מבין כזה גדול בתחום הזה :roll: )

לא הבנתי כל כך את השאלה אבל אם אתה מתכוון לשאיבת רפש אז באקווריום מסוג כזה לא כל כך שואבים רפש ונותנים לצמחיה להיזון מהפרשות השרימפסים. שאיבת רפש - פעם בהרבה זמן

Poah
Sunday 25/05/2008, 10:48
במלאות 23 יום להקמת השרימפסיה.
ההתפתחות:

http://www.pic.co.il/Files/1736006FD15D44A0BBD8F0C5F1F0187C/orig_1ED40547183B4BB6B01BA99A57D42896.JPG

http://www.pic.co.il/Files/1736006FD15D44A0BBD8F0C5F1F0187C/orig_B6A5FDBE3FFE4C459EF6F4DB07070483.JPG

http://www.pic.co.il/Files/1736006FD15D44A0BBD8F0C5F1F0187C/orig_BD6B61D816234193BCD68499BCC0A10C.JPG

http://www.pic.co.il/Files/1736006FD15D44A0BBD8F0C5F1F0187C/orig_6CD7FA1134ED407793D4362EDD9A4960.JPG

ועוד תמונה במלאות 27 יום:

http://www.pic.co.il/Files/1736006FD15D44A0BBD8F0C5F1F0187C/orig_B6537DC442C94E2E810EE356B8FA3A88.JPG

לאחר 35 ימים:

http://www.pic.co.il/Files/1736006FD15D44A0BBD8F0C5F1F0187C/orig_D7889E3AEA7A4884B2AE040FF8BF9CA1.JPG

אחרי שלושה חודשים:

http://www.pic.co.il/Files/1736006FD15D44A0BBD8F0C5F1F0187C/orig_F422685E8BCD48C9A976125C186EFDC0.JPG

אחרי שלושה חודשים וחצי:

http://www.pic.co.il/Files/1736006FD15D44A0BBD8F0C5F1F0187C/orig_5FA6AEB5642C4C8F9600C0D29947B420.JPG

nanoland
Sunday 25/05/2008, 13:44
פו האקווריום נראה מצויין.
נקווה לשמוע רק טוב.

miro
Sunday 25/05/2008, 14:19
הצמחים נראים מאושרים :up:

בצד ימין זו קבומבה או מיקרו' ???

Poah
Sunday 25/05/2008, 15:25
תודה למשבחים, אכן קבומבה (שני הסוגים) שיתחפפו משם כשיגמרו למלא את תפקידם כמהירי גדילה

ilan_ba
Sunday 25/05/2008, 17:33
אחלה אקווריום יצא.
ממש פצצה.
סחתין. :up:

-Alon-
Sunday 25/05/2008, 17:45
:up: :up: :up:

Poah
Sunday 25/05/2008, 17:51
תודה חברים,:oops:

-Alon-
Monday 26/05/2008, 01:30
בקרוב גם אני אפתיע עם תמונות חדשות.

המצלמה הגיעה ( מהממת!!! :love: ) דגים חדשים (!!!) נוספו לשרימפסיה ויש לי כמה תמונות - שחבל על הזמן.

רק מה... האינטרנט לא עובד. גם לא הכבלים או הטלפון :cry:

אז... עדכונים בקרוב :wink:

Poah
Wednesday 28/05/2008, 23:05
סוף סוף מצאתי את הצמח הנכסף - מרסילאה מינוטה (זה שנראה כמו חמציץ). הוא היה כמעט רקוב לגמרי אבל הצלחתי בכל זאת להוציא ממנו כמה ענפים ועכשיו יש הרבה שורשים שלו במצע ומעט עלים. אני מקווה שהוא יתאושש ועוד שבועיים המצב יראה אחרת.

תמונות חדשות מהשרימפסיה במלאות 27 יום להקמתה:
(אולי חלקכם יחשבו שזה הכל חוזר על עצמו ומה ההתלהבות, אבל אני בהתלהבות ומאוד מבסוט ממה שקורה פה, אז הנה התמונות) :)

http://www.pic.co.il/Files/1736006FD15D44A0BBD8F0C5F1F0187C/orig_505DB259615348F9A7E1235C89B2F77E.JPG

http://www.pic.co.il/Files/1736006FD15D44A0BBD8F0C5F1F0187C/orig_8FF2ADE0B90D428FAA5F6ED21D00D66F.JPG

http://www.pic.co.il/Files/1736006FD15D44A0BBD8F0C5F1F0187C/orig_C66772F529E24EEBA7F30159134B0AA3.JPG

http://www.pic.co.il/Files/1736006FD15D44A0BBD8F0C5F1F0187C/orig_7AEF1BCCB1384CA2B78C0B7387A9B26F.JPG

http://www.pic.co.il/Files/1736006FD15D44A0BBD8F0C5F1F0187C/orig_A31B0847E7A04C39A3880C2B897B3491.JPG

http://www.pic.co.il/Files/1736006FD15D44A0BBD8F0C5F1F0187C/orig_0B0DC826968C4856806AF24734B86C84.JPG

והתמונה האהובה עלי:

http://www.pic.co.il/Files/1736006FD15D44A0BBD8F0C5F1F0187C/orig_C19ACCCBBD104971BF4CA4044EB777BC.JPG

גלגו
Wednesday 28/05/2008, 23:11
יפה מאד :love:

Poah
Wednesday 28/05/2008, 23:20

תודה, גל.
שאלה: למה המיקרוסוריום לא גדל (לא הומיא שום עלה במשך חודש אבל גם לא התדרדר, כאילו קפא)
עוד שאלה: חלזונות הבריכה הקימו מועדון בשרימפסיה. מה עושים מלבד הוצאה ידנית והאם הם מפריעים בכלל?
עוד שאלה: לאיזה גודל מגיע ה- Aponogeton crispus והאם זה היה נכון לשתול אותו שם?

גל? :wink:

Poah
Wednesday 28/05/2008, 23:21

תודה, גל.
שאלה: למה המיקרוסוריום לא גדל (לא הוציא שום עלה במשך חודש אבל גם לא התדרדר, כאילו קפא)
עוד שאלה: חלזונות הבריכה הקימו מועדון בשרימפסיה. מה עושים מלבד הוצאה ידנית והאם הם מפריעים בכלל?

-Alon-
Wednesday 28/05/2008, 23:46
ממש יפה :up:

ניסו.פ
Thursday 29/05/2008, 11:23
ניראה יפה מאוד :up: התפתחות יפה.

גלגו
Thursday 29/05/2008, 19:30

תודה, גל.
שאלה: למה המיקרוסוריום לא גדל (לא הוציא שום עלה במשך חודש אבל גם לא התדרדר, כאילו קפא)

צמח איטי מאד - לוקח לו זמן רב להסתגל לתנאים חדשים - אפילו בטווח של חודשים - אבל ברגע שיקלט - הוא יתחיל להוציא עלים "טריים" ויפים בקצב גבוה :

up: :wink: עוד שאלה: חלזונות הבריכה הקימו מועדון בשרימפסיה. מה עושים מלבד הוצאה ידנית והאם הם מפריעים בכלל?

דווקא אותם אני לא מחבב במיוחד - היחידים שראיתי שממש עשויים לגרום לנזק וחורים בצמחיה - אצלי הוכחדו לחלוטין ע"י בוטיה שידומינקי בעוד שאר התושבים לא נפגעו - אך לא יודע אם זה הדבר הנכון להכניס לשרימפסיה... כנראה שדילול ידני והוספת "מתחרים" פחות מזיקים יורידו את כמותם עם הזמן...

תלוי בתנאים - באק' לואוטק אחר שלי העלים התעגלו כלפי מטה ונשארו נמוכים יחסית - אך הוא התפשט לרוחב, באק' של ה"דוגרי קונכיות" - הוא הוציא מעט עלים אך שהתארכו מאד לגובה -בשרימפסיה קטנה הוא ממש נשאר "ננסי" - אני חושב שבסה"כ זה צמח נוח לשליטה ויפה - המיקום אצלך טוב לטעמי - הוא ימלא את הפינה אך לא "ישתלט" - אין בעיה מיוחדת להעבירו או להוציאו אם לא ימצא חן בעיניך...

Poah
Saturday 31/05/2008, 00:06
דווקא אותם אני לא מחבב במיוחד - היחידים שראיתי שממש עשויים לגרום לנזק וחורים בצמחיה - אצלי הוכחדו לחלוטין ע"י בוטיה שידומינקי בעוד שאר התושבים לא נפגעו - אך לא יודע אם זה הדבר הנכון להכניס לשרימפסיה... כנראה שדילול ידני והוספת "מתחרים" פחות מזיקים יורידו את כמותם עם הזמן...

האם הכנסת דג זה לשרימפסיה אצלך?
איזה מתחרים? אני לא רוצה להפןך את השרימפסיה לאתר ניסוי ברכיכות, את ההגירה הזאת אי אפשר יהיה לעצור ולכן צריכים להיות מדוייקים מאד.

גלגו
Monday 02/06/2008, 00:49
לא הכנסתי וגם לא הייתי מכניס לשרימפסיה שלי - למרות שראיתי אחרים שכן הכניסו וללא אבדות משמעותיות...
לדעתי חלזונות חרוטיים ו\או חילזון טייגר לא יפריעו לך יותר מידי וידללו בהחלט את שאר אוכלוסיית החלזונות...
גל

Poah
Monday 02/06/2008, 11:34
ידללו כי יאכלו את הביצים?? או מבחינת תחרות על מקורות מזון?

Poah
Thursday 05/06/2008, 01:15
??

-Alon-
Thursday 05/06/2008, 01:19
אני בספק אם יאכלו את הביצים - היות ואם השרימפסים לא אוכלים אותם - ככל הנראה אף אחד לא אוכל...

הכוונה היא לתחרות על מקורות מזון, מחיה וכו'.

לטבע יש נטיה מדהימה, בניגוד לאדם, להתאים את עצמו לסביבה בה הוא חי על מנת שלא לכלות את כל המשאבים להם הוא זקוק.

היחידים שלא חיים לפי מנטרה זו ( לפחות לפי מטריקס 1 - בפועל יש עוד כמה ) הם הוירוסים.

אישית לא הייתי לוקח סיכון, הייתי מוציא ידנית כאשר חרוטיים וטייגר זו בהחלט אופציה בלי שום קשר למטרה :up:

Poah
Thursday 19/06/2008, 11:49
לאחר יותר מחודש וחצי שהאקווריום רץ אני חושב לוותר על הפילטר.
אני לא כל כך מבין בשביל מה אני צריך אותו שם כי האקווריום מבוסס והצמחיה מלאה.
הפילטר יוצר זרמים חזקים מדי וגם מכער את האקווריום לדעתי. גם השרימפסונים נסחפים במערבולות.

מצד שני - אני פוחד להוציא אותו, הוא מכיל מדיה ביולוגית בעיקר (למרות שהכמות קטנה)
והפחד שלי הוא עליית אמוניה פתאומית, מצד שני (או שלישי) למרות שיש המון שרימפסים עדיין המסה שלהם קטנה יחסית לגודל האקווריום, אז אולי זה לא ישפיע.

מה אתם אומרים?

-Alon-
Thursday 19/06/2008, 12:08
גם לי הייתה דילמה.

וותרתי על המחשבה.

תמצא דרך להחליש את הזרם - אם תתאר איך הפילטר נראה - אשמח לעזור :up:

גלגו
Thursday 19/06/2008, 12:22
שים פילטר ספוג\מעלית אוויר קטן ותסגור את הסיפור - אמנם ינדף פד"ח - אך אני מאמין שהצמחים שאצלך יסתגלו ויסתדרו גם כך (במקרה הגרוע שימוש מינמאלי בפלוריש אקסל ודומיו יעזרו לך לאזן ולצמחיה לשגשג בקלות),
תקבל חימצון שעדיף לשרימפסים ופילטרציה ביולוגית מעולה (תריץ אותו כמה שבועות במקביל לקיים).

לא הייתי מוותר על פילטרציה לחלוטין לנפח כזה - ולו רק לצורך גיבוי וייצוב המערכת הביולוגית - צמחים זה אחלא אבל אם השרימפסים חשובים לך יותר - תן להם את התנאים האופטימאליים - גם אם מעט על חשבון הצמחייה...

בהצלחה :up:
גל

Poah
Thursday 19/06/2008, 19:26
מה אתה אומר, עדיף פילטר מעלית אויר/ספוג פתוח או פילטר מעלית אויר פינתי מפלסטיק סגור?
מנסיון פילטר ספוג פתוח משמש מצע טוב לגדילת אצה חוטית.

גלגו
Thursday 19/06/2008, 19:43
לשרימפסיה אני בעד פילטר ספוג פתוח :up:
הספוג הופך לכר מזון מעולה ואין מצב שהשרימפסונים ילכדו בתוכו...
גל

nanoland
Thursday 19/06/2008, 20:53
לשרימפסיה אני בעד פילטר ספוג פתוח
הספוג הופך לכר מזון מעולה ואין מצב שהשרימפסונים ילכדו בתוכו...
גל

אמת ויציב

צמח
Monday 23/06/2008, 23:53
כמה אוטוצינקלוסים שמת באק'?

Poah
Tuesday 24/06/2008, 01:21
3

marco2
Tuesday 24/06/2008, 01:25

יש שם 10 בוגרים אך נולדו עוד המון (המון!) חדשים ולכן כתבתי בערך 100. מלבד זאת אני לא רוצה להוסיף שרימפס אחרים וממש טוב לי ככה בינתיים.
גם בגלל שאין לי תקציב כרגע לקניות וגם בגלל שהעניין שלי הוא בצמחיה עצמה ולא השרימפסים.
עוד חודשיים, כשיהיה שם יער, אשמח אם יטיילו שם גמדים לבנים עם מצנפות אדומות :wink: אבל לא עכשיו.
מלבד זאת אל תשכח שמדובר באקווריום צעיר עם מצע ביתי, ללא דישון וללא Co2 ולכן, לפחות על פי התחושה, יקח הרבה זמן עד שיווצרו בו התנאים לשרימפס עדינים.
(ראה מקרים עצובים של מגדלים אחרים :? )

פו.

מה זאת אומרת מצע ביתי?
הכנת לבד? אם כן אשמח לפרוט
תודה

Poah
Tuesday 24/06/2008, 02:07
marco2, יש כמה דרכים להכין מצע ביתי (יש כמה מאמרים באקווה ואפילו סרט מצולם) אך המצע הזה הוא לא רגיל, בעצם מדובר בכבול נקי ומעליו קצת טרקוטה אינרטית, לא מומלץ למי שאוהב את המים שלו שקופים.
הרעיון במצע הזה היה לחקות תנאי ביצה ושהצמחים הם אלו שיתפסו בסופו של דבר את הקרקע במקומה וימנעו ממנה לצוף.
הרעיון הזה עומד בסתירה לדעות המומחים אך לפי דעתי זה מה שאפשר לגלוסוסטיגמה להתפתח כל כך יפה בסביבה שמוצהרת כלא מתאימה לה.
אהבתי את המשפט "אם כן אשמח לפרוט" אבל באמת שאין לי מטבעות, נסה בחנות ליד. :wink:

marco2
Tuesday 24/06/2008, 02:17
marco2, יש כמה דרכים להכין מצע ביתי (יש כמה מאמרים באקווה ואפילו סרט מצולם) אך המצע הזה הוא לא רגיל, בעצם מדובר בכבול נקי ומעליו קצת טרקוטה אינרטית, לא מומלץ למי שאוהב את המים שלו שקופים.
הרעיון במצע הזה היה לחקות תנאי ביצה ושהצמחים הם אלו שיתפסו בסופו של דבר את הקרקע במקומה וימנעו ממנה לצוף.
הרעיון הזה עומד בסתירה לדעות המומחים אך לפי דעתי זה מה שאפשר לגלוסוסטיגמה להתפתח כל כך יפה בסביבה שמוצהרת כלא מתאימה לה.
אהבתי את המשפט "אם כן אשמח לפרוט" אבל באמת שאין לי מטבעות, נסה בחנות ליד. :wink:

קניתי במשתלה שני שקי אדמה לעציצים אחד של 30 ליטר ואחד של 50 ליטר.
נשאר לי
רשום על זה שזה אורגני
אני יכול לשים את זה באקווריום כשכבה תחתונה ומעל לזה חצץ רגיל?

על השקית כתוב שזה מכיל:
"כבול איכותי, קוקוס,טוף,חומרי דישון והזנה".

Poah
Tuesday 24/06/2008, 14:51
בפרוש לא

Poah
Thursday 26/06/2008, 12:11
אכזבה: שבועות רבים חיפשתי את הצמח מרסילאה מינוטה עד שמצאתי אותו.
בשמחה רבה הוא הצטרף לאקווריום אבל לצערי הוא לא מצליח בשום צורה ואופן.
הגבעולים עם העלים החדשים שצומחים קטנים מאד ועלובים למראה והישנים נרקבים מהר מאד ונאכלים ע"י החלזונות והשרימפס.
שאר הצמחיה בריאה מאד ומשגשגת.
דווקא חשבתי, לאור המלצות המומחים, שצמח דמוי דשא זה ישגשג בשרימפסיה שלי, יותר מאשר הגלוסיסטיגמה, למשל, ושהוא מתאים יותר לתנאי הלאו טק שיש לי.
רעיונות?

גלגו
Thursday 26/06/2008, 12:59
תן לו זמן...הוא צמח איטי מאד שלוקח לו זמן רב להסתגל ולהתפס בתנאים חדשים...אפיל מספר שבועות\חודשים.
גם לאחר מכן הוא איטי מאד בהשוואה לגלוסו'...
אגב - אמנם צמח לא תובעני - אך יראה במיטבו במים "רכים" יחסית...
גל

-Alon-
Thursday 26/06/2008, 13:14
חבר'ה, מה קורה פה? 8 עמודים?

פו, אני לא אתן לך לעקוף אותי - גם אם זה אומר שעוד שרימפסים צריכים למות :hair:

צמח
Friday 27/06/2008, 00:20
זה רק אצלי או שצבע העלים החדשים על גבול הטורקיז?

Poah
Friday 27/06/2008, 15:04

של איזה צמח?

איתי73
Friday 27/06/2008, 15:07
יפה מאוד :up:

גלגו
Friday 27/06/2008, 18:38

של איזה צמח?
של המרסילאה...
והתשובה היא כן :wink:

Poah
Monday 30/06/2008, 15:06
תן לו זמן...הוא צמח איטי מאד שלוקח לו זמן רב להסתגל ולהתפס בתנאים חדשים...אפיל מספר שבועות\חודשים.
גם לאחר מכן הוא איטי מאד בהשוואה לגלוסו'...
אגב - אמנם צמח לא תובעני - אך יראה במיטבו במים "רכים" יחסית...
גל

טוב, אבל המצב נראה כרגע שהוא יותר גוסס מאשר מתפתח לאט (יש כמה מוקדים באקווריום וכולם על הפנים)
הוא אמור בסופו של דבר להיות בגובה דשא (כך הבנתי בהתחלה) או שתמיד מצמיח גבעולים ארוכים כלפי מעלה?

גלגו
Monday 30/06/2008, 15:23
הגבעולים הארוכים רק בתנאי לחות ולא מתחת למים - אם זה כך כנראה קיבלת צמח שהורבה מחוץ למים ועל כן יקח לו זמן רב להסתגל... או שזה סוג אחר של מרסילאה...
בכל מקרה - תן לו הזדמנות אפילו חודש וחצי חודשיים...
גל

Poah
Monday 30/06/2008, 20:29
עוד דבר - בזמן האחרון החלו עלי הגלוססטיגמה להצהיב ולהאכל. על מה זה מעיד?
חוסר בפחמן דו חמצני? מחסור בדישון? תאורה גבוהה מדי? (כיום יש 38w על 28L) מה לעשות?
תודה.

גלגו
Tuesday 01/07/2008, 00:59
טמפרטורה?

Poah
Tuesday 01/07/2008, 01:08
24-25

גלגו
Tuesday 01/07/2008, 01:15
אם כך אז אכן הייתי מהמר על זמינות דשנים ופד"ח...
תאורה הייתי שואף להנמיך מעט בקיץ - אך אני מבין שהאק' באזור ממוזג אל לא קריטי...
נורות ה38וואט בד"כ אינן יעילות ומחממות יותר... נורה סלילית של אחת החברות האיכותיות
בהספק נמוך יותר - תתן תוצאות טובות יותר - נסה 26וואט של פיליפס או אוסראם.
בכל מקרה הגלוסו' דווקא אוהבת ש"מטגנים" אותה אז זו כנראה לא הבעיה כאן.
נסה אולי להוסיף דשן כללי במינון נמוך או אפילו סלקטיבית להוסיף אשלגן (K) אם יש לך גישה ממישהו...
גל

Poah
Tuesday 01/07/2008, 01:21
כך חשבתי.
האם הדשנים לא יגמרו לי את האף אדום? האם המאוורר שלי מנדף פד"ח?

לגבי התאורה - מדובר על שתי נורות - 12W ו-26W , אך מכיוון שהאקווריום הזה הוא בגווני הביצה
(מצע מרחף במים) התאורה אינה מורגשת כחזקה.

דווקא מה שאמרת על אשלגן מעניין אותי. איך אשיג? משתמשים בזה בחקלאות (בצורתו הגולמית)?
יש לי קרוב משפחה חקלאי - אולי זאת אפשרות.

Poah
Tuesday 01/07/2008, 01:22
ועוד דבר - אולי כפסולות דישון יעזרו (בסיגנון lawfish)?

גלגו
Tuesday 01/07/2008, 01:38
האף אדום אכן טיפה רגישים - אך אצלי שורדים יפה עם מינון מינימאלי של פלוריש כללי או דשן DIY
+ אקסל - מה שיכול להיות פיתרון גם לבעיית הפד"ח.
אני לא חושב שהמאוורר זה מה המנדף את עיקר הפד"ח ובכל מקרה האוורר והקירור חשובים יותר.
לגבי התאורה - מה המטריד אותי הוא חימום המים - אך אם הטמפ' אכן כפי שרשמת - לא אמורה להיות בעיה (זה הדבר הראשון שהייתי חושד בו).
אשלגן נחשב לאחד מיסודות המאקרו' החשובים שכמעט לא מגיע לאק' ממזון ורפש (כמו הניטראט והפוספאט) - על כן מגיעים די מהר למחסור שלו שמתבטא בד"כ בעיוות של הצמח וקיפול העלים - אך אולי גם בהצהבה כפי שתארת....
משמש לחקלאות בצורת אשלג (ע"ע מפעלי ים המלח\כי"ל)- אך לא הייתי משתמש בדשן בדרגת ניקיון חקלאית - נסה לשנורר מעט אולי ממישהו שמכין דשני DIY ואפשר גם לרכוש בעלות מאד נמוכה יחסית או לחלוק עם אחרים (יש מספר עצים בנושא בפורום צמחיה).
קפסולות דישון עשויות לעזור להתגבר על מחסור בהחלט אך לאור השתלשלות העניינים "בסגנון LAWFISH" - לא יודע אם היית ממליץ על כך בלב שלם... (למרות שאני חייב לציין שלי לא היה כזה ניסיון רע וקטלני עם מצע מדושן או קפסולות מאותם סוגים וגם אחרים).
לילה טוב,
גל

נ.ב. - כשהמרסילאה מינוטה שלך תתפוס - אתה לא תרצה יותר את הגלוסו' המפונקת... נראית יפה וקשוחה למה שלא תעשה לה...(חוץ ממים קשים שלא עושים לה טוב בכלל :hair: )

Poah
Tuesday 01/07/2008, 01:47
תודה. לגבי הקפסולות - גם ככה יש אותן במצע ועד היום לא עשו שום בעיה, אז לא נראה לי שיעשו גם בעתיד. פשוט אפשר להוסיף עוד. אני אבדוק מה הן מכילות (באות יחד עם מצע מוכן של SERA)

האם אין מנוס בסופו של דבר מפלוריש אקסל במקרה כזה?

לגבי המרסילאה - אני כל כך מקווה, בינתיים היא עושה קולות של חזיר ים גוסס, אז נראה.
כמובן שעדיף לי פי מאה מגלוסוסטיגמה, שהיא צמח בלתי נסבל של עשירים מפונקים :wink:

נזכרתי בעוד עניין: האם יש צורך להוציא את עלי האלון והטרמינליה שנרקבים (זה לא הרקבות ממש, שכן השרימפס אוכלים כל הזמן את החלקים שמתרככים) או שדווקא זה טוב לשרימפסיה?

גלגו
Tuesday 01/07/2008, 10:35
תודה. לגבי הקפסולות - גם ככה יש אותן במצע ועד היום לא עשו שום בעיה, אז לא נראה לי שיעשו גם בעתיד. פשוט אפשר להוסיף עוד. אני אבדוק מה הן מכילות (באות יחד עם מצע מוכן של SERA)

האם אין מנוס בסופו של דבר מפלוריש אקסל במקרה כזה?

לא לחלוטין הכרחי- אך בהחלט יכול לעזור וישפר מאד את מצב הצמחיה והאצות...

לגבי המרסילאה - אני כל כך מקווה, בינתיים היא עושה קולות של חזיר ים גוסס, אז נראה.
כמובן שעדיף לי פי מאה מגלוסוסטיגמה, שהיא צמח בלתי נסבל של עשירים מפונקים :wink:

נזכרתי בעוד עניין: האם יש צורך להוציא את עלי האלון והטרמינליה שנרקבים (זה לא הרקבות ממש, שכן השרימפס אוכלים כל הזמן את החלקים שמתרככים) או שדווקא זה טוב לשרימפסיה?

אני משאיר אותם עד שכמעט נעלמים- אצלך זה גם ככה משתלב במצע עם שאר החומר האורגאני... רק אם מציק לך בעין אפשר להוציא...

Poah
Tuesday 08/07/2008, 10:02
האם זה בסדר להוסיף לשרימפסיה מי אוסמוזה שעברו מסנן של סיבי קוקוס?

גלגו
Tuesday 08/07/2008, 10:04
כן :up:
(אצלי יש מסנן כזה ומידי פעם הם מקבלים מים שעוברים אותו - זה בסה"כ עוד סוג של פחם פעיל - לפחות אצלי).
גל

Poah
Tuesday 08/07/2008, 11:55
פשוט ראיתי שכתוב עליו שהוא מוסיף מינרלים למים, אז אתה בטוח?

ניסו.פ
Tuesday 08/07/2008, 12:06
גל שניכם מדברים על אותו הצמח אבל ישנם סוגים שונים למשפחה!!

פו מדבר על הצמח הגדול ואתה מדבר על אותה משפחה שאין לו .

צמח שטיח לאוטק!!

http://www.pic.co.il/Files/B01EAC8BE68D4C2FB24DB9CF001F1F5B/norm_A09E98E34048434AB6810C99230E333C.JPG

http://www.pic.co.il/Files/B01EAC8BE68D4C2FB24DB9CF001F1F5B/norm_137AED4CD8A54384B0961DA0DF5A35A5.JPG

גלגו
Tuesday 08/07/2008, 12:16
זה לא בדיוק "רה-מינרליזטור" של ממש שתפקידו אכן להחזיר מינרלים למים,
זה יותר משהו ל"שיפור הטעם" - ככה שאני מניח שמשהו נכנס למים אך אין לי מושג מה בדיוק...
הTDS לפניו ולאחריו זהים כמעט לחלוטין (בטווח טעות המדידה) .
כה זה לפחות אצלי עם הסנן הנ"ל:
http://www.pic.co.il/Temp/orig_C244C44BC4CF49E981177D52C394294E.JPG

גל

גלגו
Tuesday 08/07/2008, 12:20
גל שניכם מדברים על אותו הצמח אבל ישנם סוגים שונים למשפחה!!

פו מדבר על הצמח הגדול ואתה מדבר על אותה משפחה שאין לו .

צמח שטיח לאוטק!!

http://www.pic.co.il/Files/B01EAC8BE68D4C2FB24DB9CF001F1F5B/norm_A09E98E34048434AB6810C99230E333C.JPG

http://www.pic.co.il/Files/B01EAC8BE68D4C2FB24DB9CF001F1F5B/norm_137AED4CD8A54384B0961DA0DF5A35A5.JPG

מכיוון ולא ראיתי את מה שיש לפו - אז הנחת היסוד שהוא דייק בשם ואכן יש לו את המרסילאה מינוטה ולא הצמח הגדול יותר (מרסילאה קואדריפולה)...
מכיוון ולי יש את שניהם( :up: :wink: ) - אז בכל מקרה מה שרשמתי נכון ולוקח להם זמן להסתגל .
אגב - בתמונה העליונה שלך - יש סיכוי שגם העליון הוא מינוטה שפשוט לא הסתגלה עדיין לחיים מתחת למים... או באמת הזן הגדול יותר...
יומטוב 8)
גל

Poah
Tuesday 08/07/2008, 12:38
אני חייב לציין שהמרסילאה שיש לי ממש נכחדת. כל גבעול שיוצא קטן ממשנהו, וכל עלה שיוצא נרקב מהר מאד.
לעומת זאת - חיה היטב בתנאי חממה בחוץ. לא נראה לי שמדובר כאן בצמח שיתאושש (למרות שכולי תקווה)
אני לא יודע איזה סוג הוא - האם צילום של הצמח שגדל בחוץ יעזור בזיהוי?
עוד דבר - בצנצנת אחרת - אם העלים מגיעים לפני המים - אז היא שורדת לא רע. (העלים צפים על המים)

MaMaN
Tuesday 08/07/2008, 12:49
מאיפה השגת את הצמח?

Poah
Tuesday 08/07/2008, 13:13
מחווה לגידול דגי נוי

ניסו.פ
Tuesday 08/07/2008, 13:34
אצלי גודל יופי וכמעט בחושך

http://www.pic.co.il/Files/B01EAC8BE68D4C2FB24DB9CF001F1F5B/norm_7F6E4B5E4E0744FE8BD95640CFE46635.JPG

http://www.pic.co.il/Files/B01EAC8BE68D4C2FB24DB9CF001F1F5B/norm_42533B67B5C64914AC07111B664CA1DE.JPG

Poah
Tuesday 08/07/2008, 13:39
טוב - זה בטוח לא אותו צמח. גם לא נראה אותו הדבר.

כבר בדף השני כתבתי:

גל, האם התכוונת לצמח הזה?
http://nas.er.usgs.gov/taxgroup/plants/images/marsilea/minuta_optready.jpgMarsilea minuta

אז כנראה שזה לא זה, אין מה לעשות...חבל.

Poah
Tuesday 08/07/2008, 20:35
בשמחה רבה הריני מבשר שהיום הצטרפו חברים חדשים לשרימפסיה:
עשרה רד קריסטל (תודה רבה ל-orenmr).

בנוסף נוכחים כיום: עשרות דנטיקולטה, 4 אף אדום, 3 אוטוצינקלוס.

גלגו
Wednesday 09/07/2008, 01:25
התמונה האחרונה היא בצורה ה"יבשה" של הצמח (כמו תילתן), מתחת למים הוא משנה לחלוטין את צורתו...
בהצלחה,
גל

evox
Wednesday 09/07/2008, 03:53
פו...
אם זה בשרמפסייה החדשה יכול ליהיות שהצמח לא תופס כי האק לא מאוזן אבל תקן אם אני טועה...

Poah
Wednesday 09/07/2008, 19:12
פו...
אם זה בשרמפסייה החדשה יכול ליהיות שהצמח לא תופס כי האק לא מאוזן אבל תקן אם אני טועה...

אכן טועה. הסיבה היא כנראה צמח מסוג לא מתאים

אורן מרקוס
Thursday 10/07/2008, 10:32
בשמחה רבה הריני מבשר שהיום הצטרפו חברים חדשים לשרימפסיה:
עשרה רד קריסטל (תודה רבה ל-orenmr).

בנוסף נוכחים כיום: עשרות דנטיקולטה, 4 אף אדום, 3 אוטוצינקלוס.

שים לב לגבי הדישון
הרד קרסטל מאוד רגיש :idea:

Poah
Thursday 10/07/2008, 11:28
לא מדשן

Poah
Friday 11/07/2008, 02:24
החברים של אורן...סליחה על איכות הצילום, עדיין אין לי מסך במצלמה

http://www.pic.co.il/Files/1736006FD15D44A0BBD8F0C5F1F0187C/orig_CBDD881764264368898DB3ADFA6A4C71.JPG

http://www.pic.co.il/Files/1736006FD15D44A0BBD8F0C5F1F0187C/orig_85073F71D0114D5FB855C955B985204B.JPG

http://www.pic.co.il/Files/1736006FD15D44A0BBD8F0C5F1F0187C/orig_5386EE5D0FA94900BC29D5F6BE5518DB.JPG

Poah
Monday 18/08/2008, 10:10
מי שיצפה בתמונות בעמוד 6 יראה שהאקווריום התדרדר מאד מבחינת צמחיה, בעיקר הדשא - גלוסוסטיגמה - התחיל להכחד.
הומלץ לי על אשלגן, אבל אני לא מצליח למצא.
שתי שאלות:
1. האם בכל זאת ניתן לדשן עם סיכם, למרות נוכחות רד קריסטל?
2. אם האקווריום מבוסס מבחינת צמחיה, גזע, עלי אלון, מצע כבול - האם אפשר להעלות אחוז אוסמוזה עד ל-100%? נראה לי שזה יתרום להתפתחות הצמחיה ולהורדת ה-pH ועדיין לא יפגע מבחינת באפר.
תודה.

ניסו.פ
Monday 18/08/2008, 20:06
תסתכל במאמר של פו :hair:

Poah
Monday 18/08/2008, 20:39
זה לא מאמר שלי ואני שואל כאן את מומחי הצמחיה-שרימפסים, דוגמת nissop ודומיו...

ניסו.פ
Monday 18/08/2008, 20:51
שאלה קשה :מצד אחד הגלוס' ידוע בקיץ בגלל הטמפ' שהוא נירקב
לכן יכול לזהם את המים(לא טוב לקריסטלים)

שאיבת רפש עם צינור אוויר 5% כל שבוע יכול לעזור
(גם בעיתי קריסטלים לא אוהבים שינויים דרסטים במים)

דישון אפשר אקסל סיכם חצי מהמינון הרשום לא מזיק.
גם פלוריש רבע מינון מ"ל 2 בשבוע.

Poah
Monday 18/08/2008, 20:55
השאלה אם יועיל

ניסו.פ
Monday 18/08/2008, 20:56
לדעתי אפשר החלפת מים 100% אוסמוזה כדי לשפר את איכות המים.

הוספת פילטר חיצוני אם מדיה פחם תשפר פלאים את המצב
אם ספוג של פילטר אוויר בקצה הפנימי.

Poah
Monday 18/08/2008, 21:19
בשביל מה פחם?

ניסו.פ
Monday 18/08/2008, 21:25
סופח אליו חומרים מזיקים משפר את איכות המים
נותן יותר מקדם טעות להאכלות יתר .

Poah
Monday 18/08/2008, 21:30
אך לא סופח דישון?

Poah
Sunday 31/08/2008, 23:11
כמה תמונות חדשות:

החבר'ה אוכלים:
http://www.pic.co.il/Files/1736006FD15D44A0BBD8F0C5F1F0187C/orig_8250B4196DCC4EA287F1B5BE05BC0524.JPG

מה שבאמת מעניין את הקריסטל:
http://www.pic.co.il/Files/1736006FD15D44A0BBD8F0C5F1F0187C/orig_1DE654B12FBF4D48AEA74095BDB8F18D.JPG

ניצן ה-Aponogeton crispus:
http://www.pic.co.il/Files/1736006FD15D44A0BBD8F0C5F1F0187C/orig_F22D86592BF943C48453D79758234E24.JPG

Poah
Sunday 14/09/2008, 09:47
בקשה לעזרה כאן (http://www.aqua.org.il/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=147330)

yo1yo
Wednesday 24/09/2008, 16:34
יפה מאד
ושתיים התמונה האחרונה יפה!!

Yana
Thursday 25/09/2008, 02:05
איזה חמדמדים!!!!!

Poah
Thursday 25/09/2008, 02:27
תודה, תודה

Poah
Sunday 09/11/2008, 22:25
בשבועות האחרונים שינתה השרימפסיה את מיקומה ועברה לקיר נמוך במרכז הבית. בכך הפכה השרימפסיה להיות דו צצדית וכך גיליתי שהצד האחורי היה יותר יפה מהקדמי :wink: .

נוספו דיירים חדשים (כמה CRS) והתווספה צמחיה.

אך כל זאת לא עוד שיפור בדרך כי אם שירת הברבור של "השרימפסיה בהתהוות".

בעתיד הקרוב תהפוך השרימפסיה לעיי חורבות ותפנה את מקומה לשרימפסיה אחרת.

תמונות אחרונות :

הצד הקידמי:

http://www.pic.co.il/Files/1736006FD15D44A0BBD8F0C5F1F0187C/orig_8F02ADE4FE334375BB248092F47DC593.JPG

צד אחורי:

http://www.pic.co.il/Files/1736006FD15D44A0BBD8F0C5F1F0187C/orig_57971679533D4F7EA10310EDB0133342.JPG

והבעלים האמיתיים של השרימפסיה:

http://www.pic.co.il/Files/1736006FD15D44A0BBD8F0C5F1F0187C/orig_ABE5D569AA9B40358639D9209F22F7C9.JPG

תודה ושלום!

erezz
Monday 10/11/2008, 02:58
:up: :D

shayf
Monday 10/11/2008, 19:23
:love:

נ.ב.
אבירם, לתשומת לבך, חלק גדול מהתמונות בעץ (דפים קודמים) נעלמו!?!

moshe_may
Monday 10/11/2008, 19:43
יפה

Poah
Monday 10/11/2008, 21:52
נ.ב.

כן, זה מאד מבאס כי דווקא דף 6 החשוב נמחק, ולא עשיתי שינויים באתר שמאחסן את התמונות. כנראה הם שינו משהו.

shayf
Monday 10/11/2008, 22:10
נ.ב.

כן, זה מאד מבאס כי דווקא דף 6 החשוב נמחק, ולא עשיתי שינויים באתר שמאחסן את התמונות. כנראה הם שינו משהו.
:evil:
אז תיגש ותתקן את זה ויפה שעה אחת קודם.
:hair:

Poah
Monday 10/11/2008, 22:27
על איזה אתר אכסון תמונות אתה ממליץ?

shayf
Monday 10/11/2008, 23:32
http://picasaweb.google.com

Poah
Sunday 30/11/2008, 11:23
למה לסגור כשאפשר לפתוח? :hair: התחרטתי, ואני לא סוגר את השרימפסיה. ביומיים האחרונים הכל הלך לגיגית והתחלתי מאפס, אבל באותו מקום.
המצע הוחלף למצע נורמלי. שעות של קשירות ושתילה, והתוצאה לפניכם:

תמונות מחידוש השרימפסיה:

מאות שתילי מרסילאה:

http://www.aqua.org.il/forums/picture.php?albumid=55&pictureid=292

חלק מהג'ונגל:

http://www.aqua.org.il/forums/picture.php?albumid=55&pictureid=291

http://www.aqua.org.il/forums/picture.php?albumid=55&pictureid=290

דייר מרוצה:

http://www.aqua.org.il/forums/picture.php?albumid=55&pictureid=289

ניסו.פ
Sunday 30/11/2008, 12:37
:up::up: יפה מאוד
תעדכן.

Poah
Monday 01/12/2008, 23:49
יאללה בלאגן:

http://www.aqua.org.il/forums/picture.php?albumid=55&pictureid=323

http://www.aqua.org.il/forums/picture.php?albumid=55&pictureid=324

ועכשיו שקט:

http://www.aqua.org.il/forums/picture.php?albumid=55&pictureid=325

erezz
Tuesday 02/12/2008, 07:00
:love:אף אדום:love:

העמלץ /בני גולשה ז"ל
Wednesday 03/12/2008, 05:15
:love: יפה יפה אבירם :up:

בני

moshe_may
Wednesday 03/12/2008, 21:23
יפה :love:

Poah
Thursday 04/12/2008, 00:22
בואנה, עשיתם לי חשק להעלות תמונות...

חלק מהדיירים החדשים (סליחה על קיהות התמונה):

http://www.pic.co.il/Files/1736006FD15D44A0BBD8F0C5F1F0187C/orig_0BC85FEE39744B7CA2EC49330B4B6E81.JPG

והרד-שרי הנצחיים:

http://www.pic.co.il/Files/1736006FD15D44A0BBD8F0C5F1F0187C/orig_B856E46B89204612915CAAC06B683C45.JPG

Poah
Thursday 04/12/2008, 21:43
בחלק מהאתרים כתוב שאי אפשר לגדל את הצמח הזה על גזע, אך התמונה נראית ככה:

http://i13.photobucket.com/albums/a275/cheepang/Fissidens/Fissidens_10.jpg

אז מה האמת? למישהו זה נתפס על הגזע? (אני שואל לפני שאני ממקם באקווריום)

shayf
Friday 05/12/2008, 05:36
אפשר לקשור לגזע והוא גודל יפה (אף פעם לא ניסיתי לשחרר את החוט).

bulzeye
Friday 05/12/2008, 09:12
אם אפשר לסטות רגע מהשרימפסים היפים :roll: - איזה צמח זה ?

Poah
Friday 05/12/2008, 10:12
סוג של פיסידן

Eyal
Friday 05/12/2008, 20:47
פיסידן רוכסן (ZIPPER FISSIDENS)

Poah
Friday 05/12/2008, 22:21
Fissidens zippelianus שמו המדעי

Poah
Friday 05/12/2008, 22:31
רשימה של פסידנס תגיע תכף...

Poah
Friday 05/12/2008, 23:54
הגיעה - http://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?p=1211418#post1211418

Poah
Wednesday 10/12/2008, 23:06
http://www.aqua.org.il/forums/picture.php?albumid=78&pictureid=457

http://www.aqua.org.il/forums/picture.php?albumid=55&pictureid=458

noam1303
Wednesday 10/12/2008, 23:52
מדהימים :up:

shayf
Thursday 11/12/2008, 02:04
תשמע, שקול דחוף לקחת אותם לרופא משפחה, הם נראים מאוד חיוורים.

Poah
Thursday 11/12/2008, 02:22
היינו אצל הרופא, אבל זה רק נהייה יותר גרוע:

http://www.aqua.org.il/forums/picture.php?albumid=44&pictureid=459

העמלץ /בני גולשה ז"ל
Thursday 11/12/2008, 03:20
:love: תענוג אבירם.

בני

shayf
Thursday 11/12/2008, 04:29
:lol:
על זה נאמר, "הלבין פניו ברבים".

גלגו
Thursday 11/12/2008, 11:23
יפייפים הקריסטלים :love:- לא ראיתי הרבה פריטים בדירוג כזה בארץ...:up::up::up:
מקווה שיתרבו אצלך מהר :brow:
גל

Poah
Thursday 11/12/2008, 19:55

ניסו.פ
Friday 12/12/2008, 08:04
מה זה תיקוני צבע:o
ניראה כמו אותה התמונה ורק הורדת את האדום.

Poah
Friday 12/12/2008, 08:44
כן ניסו. למי שלא הבין , זאת היתה בדיחת פוטושופ לילית :hair:

גלגו
Friday 12/12/2008, 15:33
אז מה האמת? למישהו זה נתפס על הגזע? (אני שואל לפני שאני ממקם באקווריום)
זה נתפס - ואפילו יפה מאד (יש להם שורשונים) - רק תשתדל שהגזע יהיה מעט מחוספס ורך ולא חלק מאד.
גל

Poah
Tuesday 16/12/2008, 23:03
מישהו החליט שהקבומבה זה הצמח הכי טעים בעולם, הלהיט של הימים האחרונים:hair:

אין אצלי חלזונות באקווריום אז מי (או מה) זה יכול להיות?

ואם כבר - אז איזה סוג קבומבה זאת?

http://www.aqua.org.il/forums/picture.php?albumid=44&pictureid=573

תודה.

העמלץ /בני גולשה ז"ל
Wednesday 17/12/2008, 01:12
כן ניסו. למי שלא הבין , זאת היתה בדיחת פוטושופ לילית :hair:

עלי הצלחת לעבוד :fire::fire:

בני

shayf
Wednesday 17/12/2008, 09:25
תזכיר מה האוכלוסיה באקו'?

swh
Wednesday 17/12/2008, 09:50
מישהו החליט שהקבומבה זה הצמח הכי טעים בעולם, הלהיט של הימים האחרונים:hair:

ואם כבר - אז איזה סוג קבומבה זאת?

תודה.

לימנופליה ססיפלורה לפי אקוואדקס
ולדעתי היא לא אוהבת אור מעל 0.5 לליטר ועם העדפה ברורה ללואטק בניגוד למה שכתוב שם

shayf
Wednesday 17/12/2008, 10:21
קבומבה קרוליניאנה.

Poah
Wednesday 17/12/2008, 10:25
תזכיר מה האוכלוסיה באקו'?

האוכלוסיה:
4 אף אדום
כ-40 רד שרי
כ-40 רד קריסטל
2 אוטוצינקלוס

תודה על הזיהוי, אתה מכיר את הצמח מקרוב.

גלגו
Wednesday 17/12/2008, 10:28
היתי מהמר על השרימפ אף אדום - אני מת עליהם - אבל הם עושים שמות בצמחים מסוימים - סתם כי בא להם לפעמים ...
לא קשה לתפוס אותם בשעת מעשה - הם עושים זאת בלי בושה ולאור יום :hair:

Poah
Wednesday 17/12/2008, 10:29
גם אני חשבתי כך, וזה נראה הכי הגיוני, אבל לאחר מעקבים ממושכים בשעות היום והלילה, ויתרתי על האפשרות הזאת.
זה ממש נראה כמו ביסים, לא כמו החלשות של הצמח

swh
Wednesday 17/12/2008, 11:48
קבומבה קרוליניאנה.

לדעתי אתה טועה תסתכל שוב על הצבע של הגיבעול ועל צורת פיצול העלעלים.
בקובומבות מכל הסוגים הפיצול הוא דמוי V
בלימנופיליה יש פיצול לשלושה

גלגו
Wednesday 17/12/2008, 12:11
לדעתי אתה טועה תסתכל שוב על הצבע של הגיבעול ועל צורת פיצול העלעלים.
בקובומבות מכל הסוגים הפיצול הוא דמוי V
בלימנופיליה יש פיצול לשלושה

יש לי את הצמח הנ"ל בדיוק - אני תמיד חשבתי שזה סוג של מירופילום...
(אך ייתכן בהחלט שאני טועה...:hair:)

Poah
Wednesday 17/12/2008, 12:33
אני חשבתי שזה סוג של קבומבה, קיבלתי אותו משי.
אך הוא לא דומה לאף קבומבה שראיתי במרשתת.

אכן זאת shw Limnophila sessiliflora צדק!!!
מהגבעול יוצאות 12 התפצלויות בשונה מהמירופילום והקבומבה.
שימו לב, התמונה הראשונה היא התמונה מאצלי ושתי האחרות מהרשת,

http://www.drpez.org/albums/ambulia/aan.jpg

http://www.bubblesaquarium.com/images/Plants/plant_Limnophila/Limnophila%20Sessiliflora_Popup_L.jpg

צמח זה מתאים לשרימפסיות, כי הוא תופס פחות נפח מהקבומבה והוא מאד מאד מאד יפה!

shayf
Wednesday 17/12/2008, 13:40
צודק, טעות שלי :oops:
יש לי גם קבומבה וחשבתי שזה מה שאבירם לקח.
בהסתכלות חוזרת (עם קצת יותר תשומת לב), אכן Limnophila sessiliflora.

Poah
Tuesday 23/12/2008, 13:44
מהנעשה בשרימפסיה בימים האחרונים:

http://www.pic.co.il/Files/1736006FD15D44A0BBD8F0C5F1F0187C/orig_3910915CC6FF4CA498AF291520C471E6.JPG

אורן מרקוס
Tuesday 23/12/2008, 13:56
Poah
כול הכבוד:up:

מי היה יודע שלפני פחות משנה שאלת אותי איזה תנאים צריכים קריסטלים
וכולה הבאתי לך כמה קריסטלים חיוורים

והיום אחד התותחים :youRthe1:

כול הכבוד על הפרויקט

אולי אני יקפיץ לך כמה אלמוגים :brow: (מי יודע מה יהיה עוד שנה ):lol:

-Alon-
Tuesday 23/12/2008, 14:06
Poah

מי היה יודע שלפני פחות משנה שאלת אותי איזה תנאים צריכים קריסטלים
וכולה הבאתי לך כמה קריסטלים חיוורים

והיום אחד התותחים :youRthe1:

כול הכבוד על הפרויקט

אולי אני יקפיץ לך כמה אלמוגים :brow: (מי יודע מה יהיה עוד שנה ):lol:

אתה מוזמן להקפיץ לי כמה אלמוגים שרק תרצה :brow:

Poah
Tuesday 23/12/2008, 14:18
Poah
כול הכבוד על הפרויקט

:lol:

תודה רבה!

אתה מוזמן להקפיץ לי כמה אלמוגים שרק תרצה :brow:

מה אתה נדחף? :hair: אל תדאג אלון, אני אדאג לך.

alon_malka
Tuesday 23/12/2008, 14:19
ואי איזה יופי

alon_malka
Tuesday 23/12/2008, 14:37
תגיד אבירם איך קורים לדג הזה שיש לו זנב מאורך כזה

Poah
Tuesday 23/12/2008, 15:12
Nannoptopoma sp. Peru

Poah
Tuesday 23/12/2008, 16:20
ידוע בכינויו גם דג הניסו על שם ניסו מבת ים

ניסו.פ
Wednesday 24/12/2008, 00:05
:up::love:איזה יופי כל הכבוד!!

נדב.ל
Wednesday 24/12/2008, 00:06
:love::love::love:

Poah
Wednesday 24/12/2008, 00:32
תודה רבה!

השרימפסיה הגיעה לרמת גיוון גבוהה מאד מבחינת האוכלוסיה, זה כיף לראות כל פעם שרימפס שונה ואת שרימפסוני ה-CRS מציצים להם בין עלי הטחבים.יכול להיות שאוציא את כל השרי בעוד מספר שבועות לטובת משהו מפתיע, חכו תראו.

מלבד זאת, אני רוצה לציין שהדג הזה, דג הניסו מבת ים, הוא דג מדהים, חובה לכל שרימפסיה...

צמח
Wednesday 24/12/2008, 01:29
אין ספק שדג הניסו מדהים, רק חבל שהוא כל כך יקר...

nanoland
Wednesday 24/12/2008, 01:37
יופי של פרוייקט.