צפה בגרסא המלאה : שאלה כללית על הדגים באקווריום

haimvrt
Friday 11/04/2008, 20:49
לפני חודשים קניתי 2 קאלבוסים; אחרי חודש קניתי 2 קומפרסיפס 1 קטן ו1 גדול
בהתחלה הם אכלו באופן נמרץ כיום הם כול אחד תפס פינה ושם הוא שוהה רוב הזמן אבל הבעיה היא שהאוכל שאני נותן להם (צורת דפים צבעוניים) הם שוקעים לקרקעית אבל עם זה לא שוקע לידם אז הם לא שוחים לאכול וככה יוצר מצב שהאוכל נשאר ימים זה נורמאלי?
הקומפרסיפס הגדול הוא כול היום חופר בחצץ מסביב לעץ והוא כבר עשה חור עיגול ענק מסביב לעץ ולא מעניין אותו האוכל משהו יכול להסביר לי עם התנהגותו טבעית?

היום קניתי 1 שוקלוד רפאל קטן-בינוני ו1 אנצי קטנטן
האנצי פעיל אבל השוקלוד איך שהוצאתי אותו מהשקית ושמתי אותו באקווריום הוא שחה לקרקעית לחצץ וזהו שם הוא עומד בלי תזוזה עד עכשיו כשהסתכלתי עליו מקרוב מאוד הוא לא ברח אבל הוא עושה קלות עם הזימים כלומר "נושם" עכשיו רציתי לתת מכה קלה על הזכוכית בשביל לראות עם הכול בסדר איתו אבל מצד שני לא עשיתי את זה בגלל שהוא יבהל וייתקע במשהו מה לעשות בשביל לראות עם הכול בסדר איתו?

תגידו שווה לקנות עם 1 שוקלוד גדול + אנצי גדול בשביל ליעילות לניקיון האקווריום?

תודה מראש על העזרה

נדב.ל
Friday 11/04/2008, 20:54
חתול שוקולד חייב מסתור ואתה לא תראה אותו ביום, הוא מסתובב בלילה ושואב שאריות אוכל, אל תקנה גדול תשאיר את הקטן אם כבר והוא כבר יהפוך לך למפלצת, העיקר שיהיה מסתור אחרת הוא יהיה בסטרס

לי יש קלבוסים קטנים בלבד, ולי המליצו לא להאכיל בדפדפים כי הקלבוסים יעדיפו גרגרים שוקעים (כמו של NLS) וטטרה ביטס, אצלי הם טורפים את זה

חוץ מזה שהאוכל שנשאר באקווריום הרבה זמן מתחיל להירקב ולזהם לך את המים וחבל

haimvrt
Friday 11/04/2008, 23:37
הבעיה פה שהחתול שוקלוד מאז הצהריים ששמתי אותו באקווריום או נחת על החצץ בצד בולט של הפינה באקווריום וזהו שם הוא בלי תזוזה וגם אני לא רואה שהזימים נסגרים נפתחים ונכון לעכשיו או שם מבלי תזוזה
רציתי לצלם אותו אז הופעל הפלאש והפלאש חזק ועדיין או לא זז מה לעשות?

בקשר לאוכל שמזדהם באק' אז בגלל זה קניתי את השוקלוד שיעזור בניקיון האוכל אני לא צודק?

OZZMOSIS
Saturday 12/04/2008, 00:02
סליחה , אבל מה זה אנצי ?
זה קיצור של המילה אנציטרוס ?

דור כחלון
Saturday 12/04/2008, 00:07
בקשר לחתול
זה בסדר
אני קניתי אחד והוא גם לא זז הרבה זמן.
אחרי יומים שלושה ראיתי אותו זז קצת
אל תדאג לו זה עניין של זמן :) בקשר לאוכל
דפים כאלה זה לא אוכל של ציקלידים בדרך כלל
אולי זה אוכל של משהו אחר
תבדוק את זה
אולי הדגים פשוט לא "אוהבים" את זה

erezz
Saturday 12/04/2008, 00:12
מאז הצהריים ששמתי אותו באקווריום או נחת על החצץ בצד בולט של הפינה באקווריום וזהו שם הוא בלי תזוזה

זו התנהגות אופיינית.

haimvrt
Saturday 12/04/2008, 22:29
תגידו העיינים של החתול שוקולד הם בצבע לבן שלג ככה צריך להיות?
אני שואל כי לפי התמונות באקווה דקס העיינים הם בצבע שחור רגיל כמו לדג רגיל

kaiser ocean
Saturday 12/04/2008, 22:40
סליחה , אבל מה זה אנצי ?
זה קיצור של המילה אנציטרוס ?

נכון.

אני לא מבין מה הבעיה,תכניס רשת ותראה אם הוא זז.
באיזה נפח אקווריום מדובר?

נדב.ל
Saturday 12/04/2008, 23:00
תגידו העיינים של החתול שוקולד הם בצבע לבן שלג ככה צריך להיות?
אני שואל כי לפי התמונות באקווה דקס העיינים הם בצבע שחור רגיל כמו לדג רגיל

אני גידלתי 3 חתולי שוקולד בתקופות שונות וגם להם היה לבן בעיניים, מזכיר "קאטארט" של אנשים זקנים

גם הנשימות שלהם "כבדות" אל תדאג להם הם דגים חזקים רק תשים לב מידי פעם שאין להם פצעים או זיהומים, בכל הנוגע להתנהגות שתיארת - הכל נורמלי לחלוטין אתה יכול להיות רגוע

אם לא תספק להם מסתור נורמלי הם אפילו יתקעו את עצמם בין הטרמוסטט לזכוכית וישארו שם בלי תזוזה

בהצלחה :wink: :up:

haimvrt
Saturday 12/04/2008, 23:19
שומעים הכנסתי רשת והוא פשוט מת אני מתאר לעצמי עם הוא היה חי אז הוא היה בורח
ממש מוזר שבשקית הוא היה חי ומאז אחרי שעשיתי איקלום וכשתפסתי אותו בעדינות מהשקית לאקווריום נחת\שחה לפינה בחצץ הוא היה חי עוד היה אפשר לראות שהוא נושם אבל כנראה לא לזמן רב למרות זאת האנצי הכול בסדר איתו ופעיל והכול