צפה בגרסא המלאה : עלויות ננו ריף?

bbc1
Thursday 10/04/2008, 11:29
תודה טבלה מצויינת,בשלב זה אני לא מיתכוון להשקיע בסמפ ומקרר,איזה טפרטורה אני צריך לשמור והאם זה אפשרי בלי מקרר אני ישתמש בשני מאוררים?איזה תוספים חובה?ואיזה ערכות בדיקה חובה?אקוריום 60 ס"מ א,30 רוחב,גובה 35 ארבע פלורוסנטים t8 18 וואט 3 לבנות 1 אקטינית משאבה חיצונית שלא יחמם את המים ?,תודה על העזרה.

matan_grin
Friday 11/04/2008, 22:01
תודה טבלה מצויינת,בשלב זה אני לא מיתכוון להשקיע בסמפ ומקרר,
<התחלה לא מבטיחה>איזה טפרטורה אני צריך לשמור והאם זה אפשרי בלי מקרר אני ישתמש בשני מאוררים?
<המקסימום לדעתי זה 28 מעלות יציב,בנאנו כזה קטן,עם מאווררים לא תוכל לשמור על יציבות והטמפרטורה תשתנה תמידית,מה שגם האידוי יהיה מטורף,ואיתו שינוי תמידי של כמעט כל ערכי המים>
איזה תוספים חובה?<תלוי באוכלוסיית האלמוגים והח"ח>
ואיזה ערכות בדיקה חובה? <אמוניה ניטריט ניטראט פוספאט PH אלקליניות בתור בסיס>
אקוריום 60 ס"מ א,30 רוחב,גובה 35 ארבע פלורוסנטים t8 18 וואט 3 לבנות 1 אקטינית משאבה חיצונית שלא יחמם את המים ?<אתה לא רוצה להשקיע בכלום,אבל משאבה חיצונית אתה רוצה..זה מצחיק קצת..>
,תודה על העזרה.

תבין משהו..נאנו ריף יכול להיות דבר מדהים,אבל הוא דורש ציוד טיפה יותר מורכב מציוד של אקווריום גופים,
ריף דורש טמפרטורה נמוכה ויציבה,תאורה חזקה,זרימות,פורק איכותי,החלפות מים ממלח איכותי,מסלעה מיובאת וכל אלו ועוד מהווים בסיס בלבד.

Oz
Friday 11/04/2008, 22:34
על איזה נפח מדובר? 63 ליטר?

אני מסכים עם מתן לגבי חשיבות יציבות הטמפ', אבל אני לא חושב שצריך להרחיק לכת על מקרר.
לנפחים קטנים יש אלטרנטיבה זולה יותר. מאוורר/ים + בקר ייתן את אותה תמורה בפחות כסף.

נורות T5 גם כן יעשו את העבודה, והבדלי המחיר בינם לבין T 8 לא משמעותיים.

אני לא מבין למה משאבה חיצונית!
שתזרים את המים לאן בדיוק?! אמרת שאתה לא רוצה סאמפ...
פילטר מפל איכותי ופורק מתאים גם כן יתאימו.
משאבת סחרור קורליה 2 או 3 יהיו מעולות (זו לא הוצאה גבוהה יחסית).
מלח איכותי וסלעי ייבוא.

עם כמות המאמרים הקיימים היום על הרמת מערכות בנפחים קטנים, והמידע הקיים ברשת, אני בדיעה שאפשר להקים מערכות לתפארת בנפחים קטנים... אתה רק צריך לדעת את המגבלות מראש ולמצוא דרכים לפתור אותן.

בהצלחה,