צפה בגרסא המלאה : רד קריסטל יכול ליצור היבריד עם שרי ודנט'

איתי 0076
Tuesday 08/04/2008, 21:07
שלום
כרגע אני מרבה בהצלחה שרימפ שרי ודנטיקולה.
השאלה שלי היא האם הרד קריסטל יכול ליצור היבריד עם אחד מהסוגים הנ"ל?
בנוסף, האם הוא קשה לרביה בהרבה מאשר השרי או הדנטיקולה?
תודה רבה

בןרייס
Tuesday 08/04/2008, 21:16
שלום
השאלה שלי היא האם הרד קריסטל יכול ליצור היבריד עם אחד מהסוגים הנ"ל? לא
בנוסף, האם הוא קשה לרביה בהרבה מאשר השרי או הדנטיקולה? תודה רבה

איתי 0076
Tuesday 08/04/2008, 21:18
תודה
אשמח אם מישהו יתייחס לשאלתי השניה :P

אורן מרקוס
Tuesday 08/04/2008, 21:34
הוא יותר קשה
צריך לרבייה אוסמוזה (למרות שכתבו באתר שהצליחו בלי)
עדיף אוסמוזה
:up:

החובב-הותיק
Tuesday 08/04/2008, 21:35
שלום
השאלה שלי היא האם הרד קריסטל יכול ליצור היבריד עם אחד מהסוגים הנ"ל? אני מאמין שכן אבל ההיברדיים יצאו באיכות גרועה עם צבע חלש מאוד
בנוסף, האם הוא קשה לרביה בהרבה מאשר השרי או הדנטיקולה? [B]הם ממש לא קשים לרבייה, תן להם רק אוסמוזה ויש לך רבייה
תודה רבה

בהצלחה,
איציק

ORAN1234
Tuesday 08/04/2008, 21:46
שני השרימפסים הם לא מאותה משפחה קח שלא תיהיה רבייה ביניהם
התנאים האופטימפלים לרביית רד קריסטל מי אוסמוזה 80 אחוז מי ברז 20 אחוז טמפ 24-25 מיכל שלפחות 20 ליטר שלא יהו דגים שאוכלים אותם הוא הביבי ואיזה גוואה מוס או מוס אחר

GalSteiner
Tuesday 08/04/2008, 22:06
תמי 4 גם עובד

לא חובה אוסמוזה פשוט באוסמוזה יש פחות חומרים מזיקים אז יותר קל לגדלם אבל עם תשתמש במים ותיתן להם לעמוד יום בחוץ כל הפלואור מתנדף(לפחות כמות גדולה)

zooshop
Tuesday 08/04/2008, 22:31
האם הוא קשה לרביה בהרבה מאשר השרי או הדנטיקולה?

רצוי להשתמש במי אוסמוזה,אצלנו בחנות הם מתרבים במי אוסמוזה.
איני חושב שקשה יותר להרבותם משרימפסים אחרים,מה שמעניין זה שהצעירים
יפים יותר מההורים שכן הם לא עוברים מיון(השרימפסים שמגיעים לארץ הם אחרי
מיון שבו היפים במיוחד נמכרים בחול במחירים יקרים מאד.)
לגבי הקושי ברבייה,הייתי אומר שלא יותר קשה אך כמות השרימפסים שנולדים בכל הטלה
קטנה בהרבה מאשר אצל השרימפסים האחרים.

אלון.

גלגו
Tuesday 08/04/2008, 22:40
תמי 4 גם עובד

לא חובה אוסמוזה פשוט באוסמוזה יש פחות חומרים מזיקים אז יותר קל לגדלם אבל עם תשתמש במים ותיתן להם לעמוד יום בחוץ כל הפלואור מתנדף(לפחות כמות גדולה)

גל - נא לדייק יותר אם אתה נותן עצות :up: :wink:

תמי4 מאד לא מומלץ (אני מתייחס המערכות הסטנדרטיות שלהם - יש גם אוסמוזה וזה כמובן בסדר...)- ומהרבה סיבות - לרוב איכות המים היוצאת משם אינה מתאימה לשרימפסים כלל - כוללים זיהומים רבים החל ממתכות מהצנרת וכלה בזיהום ביולוגי...שלא נדבר על כך שבד"כ אינן מתוחזקות כראוי ועל כן פילטר הפחם הפעיל אינו אפקטיבי יותר...

אם ניתן למים לעמוד - הפלואור לא יתנדף...כלומר אולי - אם היה פלואור מראש :hair:
אתה בטח מתכוון לכלור - וגם כאן הכלור עצמו אולי יתנדף חלקית - אבל הכלוראמין שמשמש היום את מקורות לא יתנדף.
וזה בנוסף ליוני מתכות כבדות ושאר המריעין בישין שיש במי הברז - ממש לא כדאי להכניס לאק' - ובטח לא לשרימפסיה - ח"ח רגישים מאד ובמיוחד כאלו כמו הרד-קריסטל.

בהצלחה,
גל

GalSteiner
Tuesday 08/04/2008, 23:03
לפחות אצלי התמי 4 הכל תקין אני מחליף הכל בזמן...
מדינת ישראל מוסיפה פלואור למערכת המים זה אחד הדברם שנותן להם את הטעם המגעיל שלהם...

אני מגדל ומרבה המון שרימפסים עם מי ברז ולא תמיד יש לי סבלנות לעמוד 4 שעות מול הברז הקטן של תמי 4

אני בטוח שיעקב בוחבוט יסכים איתי(דיברנו על זה כבר) שמי ברז אפשר לגדל איתם שרימפסים אולי לא את כל הזנים אבל אפשר!
אוסמוזה הפוכה בסך הכל מוסיה שני סננים(לפי מה שאני יודע על מערכות) שהראשון הוא מסנן פחם כמו בתמי 4 ובנוסף עוד שניים שהם סופחי מתכות למינהם וסיבי קוקוס בשביל טעם למים מה שהופך אותם לסוג מים "יותר נקי" אני לא משתמש באוסמוזה ועם מישהו יראה לי אק' שיש בו רק אוסמוזה ואחד עם מי ברז ויראה לי הבדל משמעותי אני רץ וקונה אוסמוזה לי ולשכנים.

גלגו
Tuesday 08/04/2008, 23:22
גל ידידי...
ניסיתי בעדינות להסביר לך שכדאי שתבדוק שוב את המידע שאתה מפיץ כאן :wink:
שים לב:

לפחות אצלי התמי 4 הכל תקין אני מחליף הכל בזמן...
אני מציע לך לבצע חיפוש קטן ברשת לגבי איכות המים ממערכות התמי4 - יש סיבה שהוסיפו להם UV - וזה הרבה בכדי להמנע מזיהום ביולוגי שמקורו במערכת עצמה !!! ולאו דווקא חיטוי מי השתיה המקוריים (שזה התירוץ לצורך שיווק)- קרבי המערכת והצנרת שלה צוברים "פילם ביולוגי" עם הזמן והופכים מזוהמים מאד (בחיידקים) שכמובן אסור שיגיעו אלינו - הUV משמיד אותם והכרחי בד"כ במערכות סינון סגורות כנ"ל.
סנן פחם בודד כמו שיש במערכת לא תמיד מנטרל ומביא את המים לאיכות הרצויה - זה לכאורה משפיע על טעם המים לשתיה אך לא הרבה יותר מזה...

מדינת ישראל מוסיפה פלואור למערכת המים זה אחד הדברם שנותן להם את הטעם המגעיל שלהם...

תתפלא - כבר מזמן "מדינת ישראל" לא מוסיפה פלואור ולמעשה מעולם לא הוסיפה באופן גורף בכל הארץ (ממש במקרה יש לי איזה קשר עקיף לנושא :hair: ), ולמרות שנמצא לעיתים באופן טבעי במי השתיה - זה ממש לא הרכיב שנותן להם טעם מגעיל - זה כבר תערובת של הכלוראמין ושאר המומסים במים... חלקם מהצנרת הביתית וחלקם ממקורות...

אני מגדל ומרבה המון שרימפסים עם מי ברז ולא תמיד יש לי סבלנות לעמוד 4 שעות מול הברז הקטן של תמי 4
כבר עדיף מי ברז מטופלים באנטי כלור איכותי - מאשר תמי4 - ככה שתחסוך לך את המאמץ...

אני בטוח שיעקב בוחבוט יסכים איתי(דיברנו על זה כבר) שמי ברז אפשר לגדל איתם שרימפסים אולי לא את כל הזנים אבל אפשר!

בהחלט אפשר :up: אך לאחר טיפול מתאים וניטרול הרעלים - השהיה למשך יממה ממש לא תספיק לזה...
כלוראמין לא רק יפגע בשרימפסים אלא גם צפוי למוטט את המערכת הביולוגית באק' - שלא נדבר על הצטברות רעלים ומזהמים אחרים כגון נחושת ומתכות כבדות.
ומלבד זאת - כאן דיברת על רד-קריסטל - שרימפ קשה יותר לרביה מהאחרים ובכדי שתהיה לך רביה מספקת (ולא פריטים בודדים בכל הטלה)- צריך מים רכים ונקיים מאד - הדרך המהירה והנוחה לקבל זאת היא ע"י אוסמוזה הפוכה ... (למרות שיש גם דרכים אחרות - אך לא תמי4)...

אוסמוזה הפוכה בסך הכל מוסיה שני סננים(לפי מה שאני יודע על מערכות) שהראשון הוא מסנן פחם כמו בתמי 4 ובנוסף עוד שניים שהם סופחי מתכות למינהם וסיבי קוקוס בשביל טעם למים מה שהופך אותם לסוג מים "יותר נקי" אני לא משתמש באוסמוזה ועם מישהו יראה לי אק' שיש בו רק אוסמוזה ואחד עם מי ברז ויראה לי הבדל משמעותי אני רץ וקונה אוסמוזה לי ולשכנים.

ואללה... חידשת לי....ואני חשבתי שבמערכת אוסמוזה הפוכה יש גם....ממברנת אוסמוזה הפוכה :wink: ...
וברשותך - להשכלה כללית - - בד"כ מדובר על מערכת סננים מקדימים הכוללת פילטר מיקרוני (סינון מכאני) וזוג סנני פחם מגורען\בלוק המנטרלים את רוב הכלור ורעלים אחרים והם אלו ש"סופחים" את המתכות (יותר יעיל בד"כ מ"תמי4" שלך...) - אך ההבדל המשמעותי ביותר מקורו בממברנת ה"אוסמוזה ההפוכה" שמוציאה מהמים גם מומסים אחרים = "אבנית" ובכך הופכת אותם למים "רכים"....
סנן "קוקוס" מיותר בד"כ במערכות כאלו ומשמש לטיוב טעמם של מים המיועדים לשתיה (אצלי למשל יש לצרכים ביתיים - אך את המים לאק' אני מוציא לפינו)...
ואתה מוזמן לבוא אלי גם לטעום מים ממערכת אוסמוזה (אחרי סנן הקוקוס :lol: ) ולראות שני אק' כמעט זהים - אחד לואוטוק ללא אוסמוזה ואחד עם אוסמוזה ותראה את ההבדל בסוגי הצמחים, כמות וסוגי השרימפסים וכו' שניתן לגדל עם או בלי אוסמוזה...

אם יש לך משהו נוסף לחדש לנו - תמיד שמחים ללמוד :up: ,
גל

נ.ב. - ואני מקווה "שיעקב בוחבוט" יסכים גם איתי :wink:

איתי 0076
Wednesday 09/04/2008, 10:30
חבר'ה תודה לכולם!
בנתיים הכנסתי אותם לצמחייה, אין לי אוסמוזה בבית.
אולי בקרוב אני אנסה להתחיל להרבותם
שוב תודה לכל מי שענה :P

Poah
Wednesday 09/04/2008, 11:03
GalSteiner, הדיון מאיזה מקור יבואו המים כבר מיצה את עצמו וחבל שאתה מעלה מידע לא מדוייק כשמדובר בעניין כל כך מהותי לגידול שרימפס, במיוחד לרגישים שבהם.
אני אנסה לעשות סדר בפיסקה קטנה אחת במשוואה שתופסת בשביל רוב סוגי השרימפס:

שרימפס בריאים, חזקים ומתרבים = מים רכים נקיים מרעלים ומתכות, תוספים, זיהומים ותוספות

אנחנו מנסים לחקות את התנאים שיש להם בטבע, שם (לפחות במקור) המים נקיים וזורמים.

אם מישהו מצליח לעשות את זה עם מי ברז, כי יש לו נסיון רב, אקווריומים מבוססים, עלי שקד, מצעים שעוזרים לרכך את המים וכו' וכו' - אז זה מצויין. בשבילו זה פשוט והוא גם יכול לטעון שזה פשוט.
אם למישהו יש מערכת אוסמוזה, שמוציאה מים נקיים מספיק ורכים - אז גם זה מצויין.

באופן כללי לא היציאה של המים מפילטר כזה או אחר היא המפתח הבלעדי להצלחה עם השרימפס אלא מכלול שלם של הרבה גורמים אחרים ולאורך זמן זה המפתח (כמו בגידול של כל דבר, כמעט)

מה נחשב להצלחה? אם יש לך שרימפס שהתרבו במי מסוימים (נניח) זאת הצלחה, נכון?
ואם כעבור חודשיים, שלושה, חצי שנה הם מפסיקים להתרבות זה עדיין נחשב להצלחה?
ואם אחר כך הם מתחילים למות כמו זבובים כי יש איזה מתכת שהצטברה במים לאורך חודשים, אז מה?
ברוב המקרים אתה אפילו לא תדע מה הרג אותם.

גידול שרימפס מיוחדים במי אוסמוזה מומלץ לא בגלל שזאת הדרך היחידה הטובה אלא בגלל שזאת הדרך הבטוחה ביותר, והקלה ביותר, במיוחד למי שלא צבר קילומטרז' גבוה בתחום זה.

ואת כל זה אני אומר כמובן מנסיון מוגבל בתחום (השרימפס) אך מנסיון רחב בהבנת הנקרא ונסיון מסויים בחיים עצמם.

איתי 0076
Wednesday 09/04/2008, 18:00
פו, תודה.

בנוסף רציתי לשאול לגבי השרימפס הכתום את אותם שאלות.
תודה לעונים

גלגו
Wednesday 09/04/2008, 19:16
השרימפס הכתום אמור להיות Caridina propinqua (אם כי ייתכן שאצל חלק מהסוחרים משווקים תחת השם זנים אחרים כגון ממשפחת ה- Cardinia babaulti או אפילו דנטיקולטות פשוטות שנראות מעט כתומות )
מה שאומר שלא ייצור היברידים עם שרי\דנטיקולטה וכמעט בוודאות גם לא עם רד-קריסטל.
הטבלא בעץ הבא עשויה לעזור לך לשאלות דומות:
http://www.aqua.org.il/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=132105

בהצלחה,
גל

Poah
Wednesday 09/04/2008, 19:18
איזה כתום?
אם אתה מדבר על זה: http://www.shrimpnow.com/mygallery/showimage.php?i=1642&catid=popimages&orderby=views אז הוא לא יתרבה שכן מדובר על משפחה אחרת מהשרי או הנאוקרדינה דנטיקולטה.

אבל ככל הנראה אתה מדבר על שרי כתום
http://www.shrimpnow.com/mygallery/showimage.php?i=1815&c= שהוא מאותה משפחה ובעצם היבריד שיצור היברידים נוספים עמם.
במקרה כזה יווצרו כל מיני שילובים מעניינים.

פו.

Poah
Wednesday 09/04/2008, 19:20
גל, הקדמת אותי בשתי דקות :wink: :up:

איתי 0076
Friday 11/04/2008, 18:40
תודה !
פו, השרימפ הכתום שש לי הוא זה שנמצא בקישור הראשון ככל הנראה.

Poah
Saturday 12/04/2008, 00:41
אם ככל הנראה אז ככל הנראה שהוא לא יתרבה עם הנאוקרידינה שכן הוא קרידינה. ראה הטבלה של גל.

שים לב שקרידינה לא יתרבה לעולם עם נאוקרידינה.