צפה בגרסא המלאה : רביית שרימפסים!!!

GalSteiner
Saturday 22/03/2008, 22:46
שלום,

יש לי שרימפסיה כבר חודשיים שלושה משהו כזה,
רכשתי כמה שרימפס שרי קצת גאפוניקה ובמבוק אחד
שרי אחת עם ביצים הגיעה מהחנות,

השורדים היחידים הם שני שרי שרימפס והבמבוק מכיוון שהגאפוניקה החליטה לצאת לטיול מחוץ לאק',

עכשיו הביצים בקעו ויש לי משהו כמו 10 שרימפסים קטנים שניהיו כבר די גדולים(אני ינסה לעלות תמונות קצת קשה אני חייל אין הרבה זמן לעלות לרשת אבל יעשה זאת בהקדם)

אחד מהם כבר אדום מגודל ממש קטן וכל השאר שקופים עם קטמים חומים כמו לכלוך ועם עיניים גדולות שחורות והם גדולים בהרבה מהאדום,

הבחנתי באתר בתמונות של דנטיקולה והוא די דומה להם...
הבנתי שאי אפשר להרבות גאפוניקה כי צריך מים מליחים וכנראה שרק השרי התרבו אבל איך זה שיצאו לי ביצים של דנטיקולה עם זה בכלל דנטיקולה משרי שרימפס אדומה (הביצים היו בהתחלה ירוקות ולפני שהיא הניחה אותם הם היו צהבהבות)

אשמח לקבל עזרה בהקדם!
גל שטינר

DimB
Saturday 22/03/2008, 23:54
סביר להניח שהאבא היה דנטיקולה :hair:
שניהם מאותה משפחה,לכן הזיווג אפשרי ,וכך אתה מקבל דנטיקולה שהגנים שלה יותר חזקים.

Poah
Sunday 23/03/2008, 01:11
שניהם מאותה משפחה,לכן הזיווג אפשרי ,וכך אתה מקבל דנטיקולה שהגנים שלה יותר חזקים.

באופן כללי הצאצאים נולדים בדומה ל - Neocaridina denticulata
ורק כשהם גדלים צבעם האדום מתחזק. הדבר תלוי גם באיכות המזון וערכי המים.

לפי המידע של מרכז הידע האנושי, הידוע בכינויו העממי "גלגו" :wink: הביצים מופרות לאחר ההטלה ועל כן לא יכול להיות שהזכר לא בא מאותו אק' מדובר. אבל כן יכול להיות שהאם או האב נושאים בחובם גנים שונים ולמרות שהם נראים אדמדמים מאד, לאו דווקא יולידו צאצאים בעלי אותו גוון מובהק.

מלבד זה הם נקראים "דנטיקולטה" ולא כפי שהשתרש בזמן האחרון בפורום השם "דנטיקולה", למרות שזה יותר קל להגיד.

גלגו
Sunday 23/03/2008, 16:35
[quote=DimB]לפי המידע של מרכז הידע האנושי, הידוע בכינויו העממי "גלגו" :wink:

אני מסמיק... :oops:

הביצים מופרות במהלך ההטלה ועל כן לא יכול להיות שהזכר לא בא מאותו אק' מדובר. אבל כן יכול להיות שהאם או האב נושאים בחובם גנים שונים ולמרות שהם נראים אדמדמים מאד, לאו דווקא יולידו צאצאים בעלי אותו גוון מובהק.

נכון מאד :up:

מלבד זה הם נקראים "דנטיקולטה" ולא כפי שהשתרש בזמן האחרון בפורום השם "דנטיקולה", למרות שזה יותר קל להגיד.

קטנוני :lol:

כפי שכבר אמרו - השרי הם למעשה דנטיקולטה שבמהלך רביה סלקטיבית הצליחו לבודד את הצבע האדום - במידה והגנטיקה של השרי שלך לא "טהורה" - כלומר אחד ההורים בדורות האחרונים נחשף\היה דנטיקולטה "רגילה" - בהחלט יכול להיות שהתערבבו גם גנים נוספים ועל כן תתחיל לראות צאצאים "מגוונים"- הביצים הירקרקות מצביעות על כך (סימן מובהק לדנטיקולה או "שרי" לא טהורים...איזה גזען אני...).

למרות זאת - לעיתים קרובות הצבע האדום החזק מתקבל רק עם התבגרות השרימפסים ולחלק לוקח מעט יותר זמן להראות אותו - עד אז יראו שקופים או עם כתמים אדמדמים בלבד...
תלוי גם בתנאי האק', התזונה וכו'...

על מנת לשמור על קו גנטי "נקי" - אני משתדל להוציא ולמסור שרימפסים שמראים צבע חיוור\שקוף יותר בבגרות - כך אני ממשיך ל"תחזק" את הרביה הסלקטבית המקורית שיצרה את השרי...

בהצלחה,
גל

נ.ב. - אותו הדבר בדיוק נכון גם לגבי שרימפסים אחרים בתחביב - כגון ה"-רד -קריסטל" האדום שמקורו בכלל בשרימפס הדבורה השחור\לבן...
כנראה גם לגבי שרימפסים "כחולים\ירוקים\כתומים" שבמקרים רבים מקורם ברביה סלקטיבית של דנטיקולטה ... (יש גם שרימפ "ירוק" ו"כתום" אחרים ואז מדובר ממש בזן אחר - כגון Caridina cf. Babaulti או Caridina cf. propinqua - אך, לצערי, אינני משוכנע שזה מה שבאמת נמצא אצל חלק מהמפרסמים).

Poah
Sunday 23/03/2008, 17:27
למה קטנוני, למה?
טוב לשמור על מושגים נכונים, לא?

דניטיקולה זה בכלל קולה דנטלית, שזה דבר והפוכו :wink: .

Shrimp
Sunday 23/03/2008, 17:39
סלחו לי אם אני נדחף... :roll:
אבל לא הצלחתי להבין לגמרי...
הביצים מופרות כאשר הנקבה של לא משנה איזה זן (קולה דנטלית או כל אחד אחר), משילה את השריון ומעבירה את הביצים לטבן-זנב שלה, או כאשר הנקבה משחררת את הביצים למצע/צמחייה או כל דבר אחר?
כי הייתי בטוח שכל עוד הביצים נשמרות על הנקבה והיא מנפנפת אותן ומאוררת אותן הן מופרות ומתפתחות!

ואני קורא לעצמי שרימפ.... בושה! :oops:

גלגו
Sunday 23/03/2008, 17:55
סלחו לי אם אני נדחף... :roll:
אבל לא הצלחתי להבין לגמרי...
הביצים מופרות כאשר הנקבה של לא משנה איזה זן (קולה דנטלית או כל אחד אחר), משילה את השריון ומעבירה את הביצים לטבן-זנב שלה

זה הנכון

כי הייתי בטוח שכל עוד הביצים נשמרות על הנקבה והיא מנפנפת אותן ומאוררת אותן הן מופרות ומתפתחות!
גם זה נכון :wink:

ואני קורא לעצמי שרימפ.... בושה! :oops:

לך או לשרימפסים!?
::

Shrimp
Sunday 23/03/2008, 18:55
אז עכשיו כשהבנתי שאני לא מבייש את השרימפסים, והם בטח שלא מביישים אותי...
אני לא מצליח להבין את התשובה שסיפקתם לגל שטיינר!

באופן כללי הצאצאים נולדים בדומה ל - Neocaridina denticulata
ורק כשהם גדלים צבעם האדום מתחזק. הדבר תלוי גם באיכות המזון וערכי המים.

לפי המידע של מרכז הידע האנושי, הידוע בכינויו העממי "גלגו" :wink: הביצים מופרות לאחר ההטלה ועל כן לא יכול להיות שהזכר לא בא מאותו אק' מדובר. אבל כן יכול להיות שהאם או האב נושאים בחובם גנים שונים ולמרות שהם נראים אדמדמים מאד, לאו דווקא יולידו צאצאים בעלי אותו גוון מובהק.

אם השרימפסית החזיקה את הביצים כשהגיע מהחנות זה אומר שהן היו מופרות.
משמע כן יכול להיות שהן הופרו ע"י דנטיקולטה!
חוץ מעניין הגנים, כמובן שיש מצב ששני שאי יתרבו ויצאו שרימפסים שנראים יותר כמו דנטיקולטות כי השרי לא היו טהורים...
יש מצב שדנטיקולטה הפרה את השרי בחנות ולכן יש מצב השרימפונים הקטנים נראים ככה!
הבנתם אותי? כי התחלתי לבלבל את עצמי... :hair:

גלגו
Sunday 23/03/2008, 19:08
מתן...

1) אתה לא מתבלבל... ותפסיק לבלבל אותנו :roll: - (שים לתיקון שלי בהדגשה בציטוט הקודם של "פו")
מה שכרגע כתבת בהחלט נכון - ייתכן שהשרי נקבה השתשעשעה עם דנטיקול בחנות :love: ...

2) אנא קרא שוב בעיון את http://www.aqua.org.il/modules.php?name=News&file=article&sid=804&mode=&order=0&thold=0

3) ציטוט מאותו המאמר:
"
אחרי שהנקבה משילה את שריונה, הזכר נפגש עם הנקבה (פוגשים אחד את השני) עולה על הנקבה והוא משאיר את זרעו בפתח איבר המין של הנקבה. כעבור זמן קצר הביצים נודדות מהשחלה של הנקבה לפתח המין שלה.
כאשר הביצים מגיעות לפתח איבר המין הנקבי, הביצים מופרות על-ידי הזרע שהשאיר שם הזכר לפני כן.
הביצים מופרות ועוברות לרגליה של הנקבה,והיא נושאת אותם לאן שהיא תחפוץ.
"

4) הבנת?

5) איחלתי לחייל בהצלחה בהמשך דרכו...

(ותפסיק לעשות לי בלאגן בפורום :hair: )

8)
גל

Shrimp
Sunday 23/03/2008, 19:29
1) נווווו זה מה שאמרתי!
רק לא שמתי לב לתיקון שלך בציטוט של פו... ובכל זאת גם אחרי ששמתי לב רק עכשיו, זה לא היה כתוב מספיק ברור...

הביצים מופרות במהלך ההטלה ועל כן לא יכול להיות שהזכר לא בא מאותו אק' מדובר. אבל כן יכול להיות שהאם או האב נושאים בחובם גנים שונים בלה בלה בלה.... את זה כולנו הבנו

כל מה שהיית צריך להוסיף זה שה"הטלה" מתרחשת כאשר הנקבה מעבירה את הביצים לרגלי השחייה שלה.
כי אחרי מה שפו אמר זה היה טיפה לא ברור...

2+3) למה אתה מביא לי מאמרים שאני זוכר בעל פה?

4) זה בדיוק מה שארמתי רק בחוסר וודאות מאחר והבנתי ממכם בדיוק את ההפך... ואני לא חושב אפילו להתווכח עם רופאי שיניים! בטח לא אתך! :wink:

5) אני ממש אבל ממש שונא את המשפט הזה!
ובכלל אתם אלה שעושים פה בלאגן! אני רק הבהרתי את הכל... :roll:

Poah
Sunday 23/03/2008, 19:56
אה???

GalSteiner
Sunday 23/03/2008, 20:06
בחנות היו רק גאפוניקה ושרי באותו אקווריום אז רק עם הם באו מסין או מאיזה חור בגלובוס אז רק שם היא התרברבה עם דנטיקולטה או מה שלא יהיה!

בכל זאת תודה רבה עזרתם לי המון,

רציתי רק אדומים אבל ככל הנראה אין לי כסף להוציא את הלא אדומים ולקנות שרי חדשים אז אני ישאר עם מה שיש!

תודה רבה

Shrimp
Sunday 23/03/2008, 20:21
אתה לא חייב כסף, אתה יכול למכור/לתת/להפריד את הדנטיקולטות או השרי החיוורים.
ולחכות שהשרי יתרבו אצלך, שרי עם שרי.
במקרה הצורך שוב תוציא את הפחות אדומים, ככה בסוף יהיו לך רק שרי אדומים יפים שמתרבים עם שרי אדומים יפים ומגדלים שרי אדומים יפים! :P
כמו שהרבה מגדלים עושים!
לדוגמא:

על מנת לשמור על קו גנטי "נקי" - אני משתדל להוציא ולמסור שרימפסים שמראים צבע חיוור\שקוף יותר בבגרות - כך אני ממשיך ל"תחזק" את הרביה הסלקטבית המקורית שיצרה את השרי...

Poah
Sunday 23/03/2008, 20:27
כמובן שאת השרימפסים שאתה לא צריך אתה יכול לזרוק אצלי, נגיד באקווריום.

Shrimp
Sunday 23/03/2008, 20:32
(או אצלי)

Poah
Sunday 23/03/2008, 20:43
סליחה, אני הייתי קודם. אני מבטיח לך שאקפיץ לך שרימפסונים (בלי רוטב).
גל שטיינר, איפה אתה גר?

Shrimp
Sunday 23/03/2008, 20:52
חחחחחח אני לא יודע אם הוא בכלל רוצה לתת אותם...

GalSteiner
Sunday 23/03/2008, 21:51
עם ככה יש לי בטוח רק אחד קטן אדום שלפי הגודל שלו עכשיו הוא מתאים לשרי ושני שרי גדולים שאחת בטוח נקבה גם כי היא ממש אדומה יותר מהזכר ואחד שהוא פחות אדום אבל לא ידוע מה גורלו ואין לי בעיה לתת עם אני ידע שיהיו לי עוד שרי ובינתיים זה לא נראה לי שזה קורה...

KIDOW
Saturday 26/04/2008, 10:04
מהההההההההההההההההההההההההההההההההההה?
לא הבנתי כלום ממה שנכתב כאן!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 :green:

Double Delta
Saturday 26/04/2008, 13:24
נעים מאוד- דיון על ריבוי סלקטיבי של שרימפסים. אם אתה לא מגדל אותם, איך תבין?

KIDOW
Wednesday 07/05/2008, 07:24
צדקת אני לא מגדל אותם