פורטל אקווה פורומים מגזין אקווה AquaDex
מאמר מקורי

אוסמוזה הפוכה של Kent Marineמאחר ושמעתי דעות מנוגדות בנושא אוסמוזה הפוכה, החלטתי לבדוק בעצמי. חיפשתי במקומות לא מסחריים בעקר מקומות מחקר. מאוניברסיטת Kent הופנתי לחברה מסחרית Kent Marine המיישמת את המחקרים של האוניברסיטה.הקדמה קצרה להבנת המושגים:

יחידת הפילטר ה"מזקקת" את המים נקראת ממברנה. תפקיד שאר יחידות הפילטר למנוע מליכלוך להגיע עד לממברנה וכך להאריך את היי הממברנה (הרכיב הכי יקר במערכת).

כידוע מי זורמים איפה שקל להם לעבור. כדי לאלץ את המים לעבור דרך הממברנה מותקן צמצם זרימה ביציאה מהממברנה, כך נוצר לחץ בתוך מיכל הממברנה המאלץ את המים לעבור גם (בחלקם) דרך הממברנה. המים שיוצאים דרך הצמצם לוקחים איתם את החמרים המומסים במם שלא עוברים דרך הממברנה.GPD - גאלון ליום (24 שעות).

FLUSHKIT – מיכלול לשטיפת הממברנה. מיכלול זה מותקן לפני צמצם הזרימה (הצמצם נצמח בתוך המחבר של הממברנה). ברגע שנפתח את הברז של ה- FLUSHKIT יהיה מקום למים לצאת ללא התנגדות. כלומר כל המים שנכנסים למיכל הממברנה יצאו דרך הברז ובינתיים ישטפו את הממברנה.שירטוט סכימטי של מערכת אוסמוזה הפוכה:תרשים מאת: רמי זולנברג.להלן תירגום התקצירים של חברת Kent Marineממברנה מסוג CTA.

ניתן להשיג ב-10 GPD וב-20 GPD.יחידות של גודל מלא (ראה התמונה) מספקות סינון טוב יותר ורגישות פחות לתקלות בממברנה. היחידה הזאת תסלק בממוצע 90-94% של חומרים מומסים במי הברז. היחידה בגודל מלא כוללת ממברנה מסוג CTA פילטר מישקע של מיקרון אחד ומסנן פרורי פחם אחד.

תמונה באדיבות: www.kentmarine.comהיחידה הזאת מיועדת לעבוד במערכות מים מוכלרות. היחידה הזאת תסלק כלור.מומלץ ממליצים להשתמש ב-FLUSHKIT למערכת כדי להאריך את החיי הממברנה, במיוחד בסביבה של מים קשים.ממברנה מסוג TFC.

ניתן להשיג ב-24 GPD ב-50 GPD וב-100 GPD.יחידות של גודל מלא (ראה התמונה) מספקות סינון טוב יותר ורגישות פחות לתקלות בממברנה. היחידה הזאת תסלק בממוצע 90-94% של חומרים מומסים במי הברז. היחידה בגודל מלא כוללת ממברנה מסוגTFC פילטר מישקע של מיקרון אחד ומסנן בלוק פחם אחד.

תמונה באדיבות: www.kentmarine.comהיחידה הזאת מיועדת לעבוד במערכות עם כל מקורות המים.מומלץ ממליצים להשתמש ב-FLUSHKIT למערכת כדי להאריך את החיי הממברנה, במיוחד בסביבה של מים קשים.ממברנה מסוג Hi-S.

ניתן להשיג ב-35 GPD ב-60 GPD וב-120 GPD.יחידות של גודל מלא (ראה התמונה) מספקות סינון טוב יותר ורגישות פחות לתקלות בממברנה. היחידה הזאת תסלק בממוצע 97-99% של חומרים מומסים במי הברז. היחידה בגודל מלא כוללת ממברנה מסוג Hi-S פילטר מישקע של מיקרון אחד ומסנן בלוק פחם אחד.

היחידה הזאת מיועדת לעבוד במערכות עם כל מקורות המים.

מומלץ ממליצים להשתמש ב-FLUSHKIT למערכת כדי להאריך את החיי הממברנה, במיוחד בסביבה של מים קשים.

תמונה באדיבות: www.kentmarine.comממברנה מסוג Hi-F.

ניתן להשיג ב-100 GPD וב-200 GPD.יחידות של גודל מלא (ראה התמונה) מספקות סינון טוב יותר ורגישות פחות לתקלות בממברנה. היחידה הזאת תסלק בממוצע 94-98% של חומרים מומסים במי הברז. היחידה בגודל מלא כוללת ממברנה מסוג Hi-F פילטר מישקע של מיקרון אחד ומסנן בלוק פחם אחד.

תמונה באדיבות: www.kentmarine.comהיחידה הזאת מיועדת לעבוד במערכות עם כל מקורות המים.מומלץ ממליצים להשתמש ב-FLUSHKIT למערכת כדי להאריך את החיי הממברנה, במיוחד בסביבה של מים קשים.לסיכום:

לחברת Kent Marine יש גם מערכות חסכוניות בהם משתשים רק בפילטר פחם אחד קטן.

ברצוני לציין שלפי המאמרים אותם קראתי:

• אורך חיי הפילטרים (לא הממברנה) הוא עד שנסתמים או עד שנה. לא מומלץ להשתמש בפילטרים מעל שנה.

• אין מקום לשני פילטרי פחם. כדי להאריך את חיי כלל המערכת אני מתקין פילטרים לפי הסדר הבא: פילטר 5 מיקרון פילטר1 מיקרון ופילטר פחם. (פילטר הפחם יכל להיות גרגרים או בלוק תלוי בסוג הממברנה)

תגיות