AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציקלידים

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Monday 27/04/2009, 00:16   #1
guyherzl

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
Post האם ניתן לתת תולעי דם לקרולאוס ודמסוני (כותרת ערוכה)

רציתי לדעת האם צריך להאכיל קאורליוס ודמסוני בתולעי דם קפואות או משהו אחר, חוץ מהאוכל היעודי שנמכר להם. ומה האפשרויות והתדירויות ?

תודה

ברשותך , הכותרת נערכה על מנת שתתאים יותר לתוכן העץ.
killer

נערך לאחרונה על ידי killer, Monday 27/04/2009 בשעה 16:56. סיבה: תיקון כותרת
guyherzl לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 27/04/2009, 00:35   #2
SAGY

הסמל האישי שלSAGY

ברירת מחדל תגובה להודעה: אוכל

דמסוני לא מומלץ הוא ניזון מצימחי בעיקר ותועלי דם יזיקו לו ויגרמו למחלת מעיים
עדיין לא נקרא Monday 27/04/2009, 04:35   #3
killer

כפי ששגיא ציין , לא מומלץ ועדיף להימנע מלתת תולעי דם למבונות צמחוניות ואוכלות כל.
לחלקן יש בעיה בעיכול ההמוגלובין שבתולעי הדם.
מבחר מזונות קפואים אחרים לא חסר , כמו לדוגמא ציקלופים, מייסיס , דפניות , קריל
[URL="https://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=163201"][COLOR=#810081]
[/COLOR][/URL]

נערך לאחרונה על ידי killer, Monday 27/04/2009 בשעה 17:19.
killer לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 27/04/2009, 05:19   #4
cichlidiot

אייל האם אתה יכול לפרט על בעיית עיכול ההמוגלובין בתולעי דם ואיזה סוג המוגלובין יש בתולעי דם.

http://www.jugend.co.il/gallery/show...00&ppuser=4369
cichlidiot לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 27/04/2009, 05:21   #5
cichlidiot

טעות

נערך לאחרונה על ידי cichlidiot, Monday 27/04/2009 בשעה 05:24.
עדיין לא נקרא Monday 27/04/2009, 07:33   #6
נווה

הסמל האישי שלנווה

הודו לך על 17 הודעות 19 פעמים

אני לא הייתי נותן כמו שכבר אמרו לך .
תן להם מזונות קפואים טובים אחרים + מגוון מזונות איכותיים נגיד 2-4
עדיין לא נקרא Monday 27/04/2009, 07:41   #7
shai114

הסמל האישי שלshai114

כמו שאמרו לפני דמסוניח צימחוני ולא מומלץ
shai114 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 27/04/2009, 17:19   #8
killer

ברירת מחדל תגובה להודעה: האם ניתן לתת תולעי דם לקרולאוס ודמסוני (כותרת ערוכה)

חיים ידידי , יש מבחר מתאים יותר מתולעי דם למבונות ולא חייב להתעקש דווקא עליהם.

לדוגמא זחלי יתושים שחורים / Black Mosquito Larvae

Black mosquito larvae are a good alternative for many different species of fish, especially those that have difficulties in digesting the haemoglobin in bloodworms. This phenomenon is typical in many African Cichlids. Black mosquito larvae also contain high levels of vitamins that appear to help trigger spawning in some species

מדוע לא להאכיל מבונות בתולעי דם , ציטוט מתוך ספרו של אד קונינגס (Back to Nature Guide to Malawi Cichlids)

Many kinds of deep frozen fish food are available in pet shops. Not all of them are recommended for cichilds (or any other kind of fishes). Red mosquito larvae, one of the most popular frozen foods, are very bad and should not be fed to fishes. These larvae are found in the mud of stagnant pools and feed from the mud, including when this contains chemicals which are toxic to some fishes, especially to Malawi and Tanganyikan cichlids. Red mosquito larvae often occur in very acid water and since the larvae consist mostly of water such acid water is ingested by the fish. Malawi cichlids live in alkaline water and the feeding of red mosquito larvae may easily lead to so-called Malawi Bloat. The same problem exists when you feed your Malawians glass worms from acid water. Moreover red mosquito larvae induce allergic reactions in about 30% of persons coming in contact with them!

*נציין ש - Red mosquito larva הכוונה היא לתולעי הדם האדומות.

ישנם תחליפים אחרים מתאימים אחרים אשר הוא מציע כמו ציקלופים ,דפניות ,מייסיס ,קריל.
אגב על ארטמיה בוגרת (קפואה) הוא אינו ממליץ , היא קשה יותר לעיכול ומומלצת רק לקראניבורים (אוכלי הבשר)

גילוי דעת - גם אני נהגתי להאכיל מבונות (הרביבורים ואומניבורים) בתולעי דם אולם לא לתקופות ארוכות.
מעולם לא הייתה לי בעייה כלשהיא , מחלה או תמותה בקרב הדגים כתוצאה מהאכלתם בתולעי הדם.
אבל רק עקב היות הספק במזון זה למבונות הצמחוניות ואוכלות הכל , אני מעדיף להימנע.
זה לא שאין מבחר של מזונות חיים או קפואים אחרים להציע שיש צורך להתעקש דווקא על תולעי הדם
[/COLOR][/URL]

נערך לאחרונה על ידי killer, Tuesday 28/04/2009 בשעה 02:22.
עדיין לא נקרא Monday 27/04/2009, 21:42   #9
cichlidiot

איל אני חייב לציין את רצינות תשובתך ואני מאוד מעריך אותך אתה יודע
אין ספק שאד קונינג הוא אדם רציני בעל זכויות רבות (שרבות מהנחותיו בעניינים סיסטמטיים של ציקלידים אינה מקובלת על מה שנקרא הזרם המרכזי במחקר)ויש לי את ספריו .
לגבי מה שנקרא מאלווי בלואט אין שום סימוכין מדעיים שאכילת תולעי דם או מזון בעל שיעור גבוהה של חלבון גורם למחלה .אבל גם את על זה אני לא מתווכח בעץ זה. כבר היו ויכוחים על כך לפני כמה שנים בפורום ומיצינו זאת הציטוט שמובא כל הזמן הוא של חובב מהפורום האמריקאי שכתב על כך מהירהורי ליבו וזהו.ואין לי ויכוח עם מי שמאכיל צמחונים מובהקים ואני מדגיש מובהקים עם מזון צמחי .
אני חוזר שוב על השאלה ששאלתי ולא שאלתי לגבי הבלואט אלא ואני חוזר על השאלה

אייל האם אתה יכול לפרט על בעיית עיכול ההמוגלובין בתולעי דם ואיזה סוג המוגלובין יש בתולעי דם

עדיין לא נקרא Monday 27/04/2009, 21:54   #10
cichlidiot

דבר נוסף לגבי ארטמיה בוגרת גם אני חשבתי כמוהו שהרי המעטה החיצוני של הארטמיה מורכב מכיטין המורכב מחלבונים וסוכרים והוא קשה מאוד לעיכול אם בכלל ונחשב על ידי מומחי תזונה כחסר ערך.
כאשר השתתפתי בועידה של האגודה האמריקאית לציקלידים לפני כמה שנים דיברו שני דוברים רציניים (אחד מהם נקרא ? LACORTE )על כך שתוספת של כיטין מעודדת רבייה בכמה מינים .
כשחזרתי לארץ ניסיתי את הדבר על מורי השגתי כמות משמעותית של ארטמיה בוגרת חיה ממגדל באילת
היו לי 6 דולבים עם להקות רבייה של מורים לחצי נתתי ארטמיה +מזון יבש ולחצי רק מזון יבש ובאפן מובהק קיבלתי
יותר רבייה כאשר האכלתי עם הארטמיה הבוגרת אמנם זה לא היה ניסוי מדעי אבל חזרתי על זה עם מינים נוספים וקיבלתי גם תגבור ברבייה -הסבר אין לי.

עדיין לא נקרא Monday 27/04/2009, 23:17   #11
killer

חיים ידידי , אתה יודע שגם אני מעריך אותך ולא רק בתחום דגי הנוי

לגבי אד קונניגס , מסכים איתך שדעותיו לא תמיד מתקבלות ולא תמיד נחשבות בזרם המחקר המרכזי.
למרות היותו איכתיולוג שבילה יותר מ 1000 צלילות באגם ועוסק בחקר דגים אלה במשך שנים רבות , לא כל דעה שלו חייבת להיות מוסכמת על הכלל ורבים אף לא מקבלים אותה.
ובכל זאת יש לו המון ידע ונסיון מוערך ואפשר ללמוד ממנו המון.

בנוגע לתולעי הדם , נתקלתי כבר באין ספור דעות הן בספרות והן על פני הרשת לגבי האכלת מבונות בתולעי דם.
חלקם לא מזכירים או מציינים שיש בעיה מסוימת וחלקם ממליצים להימנע מהם , כך שהדעות דיי חלוקות.
הבאתי למעלה שתי דוגמאות מיני רבות הממליצות להימנע מהם.
לגבי סוג ההמוגלובין המדויק בתולעי הדם , קשה לי לענות לך כרגע על התשובה הזו.
השאלה אם ירידה לפרטי פרטים תעזור לנו להבין יותר.
כפי שאני יודע , ציינת באחד העצים הקודמים שהאכלת בעבר ואולי אף מאכיל היום בתולעי דם מבונות צמחוניות ואוכלות כל ולא נתקלת בבעיות כלשהן , אף אני ציינתי שגם לא נתקלתי בבעיות מיוחדות או תמותה כתוצאה ישירה מהאכלה בתולעי דם.
אולם בגלל הספק המסוים הקיים ולו הקטן היותר , אני חושב שעדיף להימנע מלתת אותן למבונות צמחוניות או אוכלות כל או בכלל דגים בעלי תזונה צמחית.
יש לנו מבחר של מזון חי/קפוא אחר שלא נושא עליו את התווית "בספק" מעל לראשו.
ולכן אני חושב שעדיף להאכיל בהם מאשר בתולעי הדם.

לגבי הארטמיה הבוגרת , אכן בגלל מבנה מעטה החיצוני שלה היא קשה יותר לעיכול ולא בדיוק תטיב עם המבונות ההרביבורים ואומניבורים בניגוד לעומת ארטמיה מובקעת שבה אין בכלל בעיה להאכיל גם דגים אלה.
לקארניבורים לא אמורה להיות בעיה בעיכול ארטמיה בוגרת.
מעניין לשמוע על המחקר שערכת עם המורים בשילוב ארטמיה ושהיא השפיעה על הגדלת הרבייה.
וכן על השפעת הכיטין על הגדלת הרבייה.
מצד שני , אולי יש קשר להאכלה במזון חי באופן כללי , שהרי ידוע שמזון חי או אפילו קפוא משפיע על הצלחת הרבייה , מעודד רבייה ואף משפיע על כמות הביצים המוטלת בכל הטלה , במיוחד כאשר המזון הניתן הוא עשיר בחלבון + שומן.
בנוסף דגים אלו הם קארניבורים , וניתנת מזון חי רק יכולה להטיב עימם הן בגדילה , והן בהטלות.
בכל מקרה , זה ניסוי מעניין ששווה לבדוק , אפילו בין מזונות חיים אחרים כך שיהיה אפשר לדעת אם לכיטין עצמו הייתה את ההשפעה המכרעת

לגבי תולעי הדם והדעות החלוקות לגביהן , אני חושב שבסה"כ אפשר להתייחס לזה כהמלצה.
כל חובב כמובן יכול לבחור את דעתו אם להאכיל בהן או לא , והאחריות כמובן תהיה עליו.

בתאבון
[/COLOR][/URL]

נערך לאחרונה על ידי killer, Tuesday 28/04/2009 בשעה 03:09.
עדיין לא נקרא Tuesday 28/04/2009, 00:40   #12
cichlidiot

יפה אייל
האמבונות באופן כללי חוץ מהסוגים כמו הקרוליאוס שהוא אוכל פרוקי רגליים =insectivor ועוד סוגים שאינם צמחוניים
(מתוך 12-13 סוגי(=GENUS) אמבונות גם ה so called צמחוניות אוכלות למעשה את אותן אצות שעל הסלעים (עם תת התמחויות לאכילה מחלק שונה של האצות)ובין האצות ישנם גם חסרי חוליות(בינהם סרטנונים ,לרוות של חרקים ,רוטיפרים, פרוטוזואה ,ותולעים) והשילוב הנ"ל נקרא AUFWUCHS
וזה למעשה מה שהם אוכלים כך שהם לא צמחונים מובהקים וגם כתבתי על זה בעץ שדנו בו על המזון לפני כחודש.

לגבי הארטמיה הבוגרת
http://www.jugend.co.il/gallery/show...=9999&way=desc

וכמו שרואים בתמונה רוב משקלה הוא המעטה החיצוני ולכן אני מסכים עם מה שנאמר לגבי ערכה התזונתי לעומת הפגיות שלה

http://www.jugend.co.il/gallery/show...=9999&way=desc

ואני לא בטוח שקרניבורים מובהקים מסוגלים לעכל את הכיטין במלואו

מכיוון שאותה בדיקה שעשינו עם הארטמיה הבוגרת הצליחה הוספנו למזון היבש קמחים של סרטנים ושרימפ
כדי לקבל את האפקט ויש בזה כנראה משהו (שוב לא מדעי לצערי במסגרת של חווה מסחרית לא ניתן לבצע ניסויים ברמה מדעית)

עדיין לא נקרא Tuesday 28/04/2009, 01:29   #13
killer

ציטוט:
יפה אייל
האמבונות באופן כללי חוץ מהסוגים כמו הקרוליאוס שהוא אוכל פרוקי רגליים =insectivor ועוד סוגים שאינם צמחוניים
(מתוך 12-13 סוגי(=GENUS) אמבונות גם ה so called צמחוניות אוכלות למעשה את אותן אצות שעל הסלעים (עם תת התמחויות לאכילה מחלק שונה של האצות)ובין האצות ישנם גם חסרי חוליות(בינהם סרטנונים ,לרוות של חרקים ,רוטיפרים, פרוטוזואה ,ותולעים) והשילוב הנ"ל נקרא AUFWUCHS
וזה למעשה מה שהם אוכלים כך שהם לא צמחונים מובהקים וגם כתבתי על זה בעץ שדנו בו על המזון לפני כחודש.
אמת, גם אלו שמוגדרים הרביבורים , עדיין ניזונים מח"ח תוך כדי אכילת האצות שעל הסלעים

ציטוט:
מכיוון שאותה בדיקה שעשינו עם הארטמיה הבוגרת הצליחה הוספנו למזון היבש קמחים של סרטנים ושרימפ
כדי לקבל את האפקט ויש בזה כנראה משהו (שוב לא מדעי לצערי במסגרת של חווה מסחרית לא ניתן לבצע ניסויים ברמה מדעית)
שוב מעניין
ואם אפשר לשאול , היכן התקבלו התוצאות הטובות ביותר ?
כשניתן ארטמיה + מזון יבש או כשהוספתם למזון היבש קמחים של סרטנים ושרימפסים ? (אלה האחרונים יחסית קלים לעיכול)
וכמו כן , באיזה דגים בדיוק מדובר ? האם בהרביבורים/קארניבורים ?

אגב , תמונות מדהימות של הארטמיה
[/COLOR][/URL]
עדיין לא נקרא Tuesday 28/04/2009, 08:53   #14
Chief

הסמל האישי שלChief

הודו לך על 4 הודעות 5 פעמים
סוג אקווריום: טנגניקה, מתכנן מלוחים ראשון
וותק בתחום: עשרים שנה

אני פשוט אוהב עצים כאלה.
מעניינים ומחכימים, תודה לשניכם.

260L טנגניקה
Chief לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 28/04/2009, 14:32   #15
napo100

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Chief צפה בהודעה
אני פשוט אוהב עצים כאלה.
מצטרף לדברים !
כן ירבו דיונים מסוג זה
napo100 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 28/04/2009, 14:45   #16
Sprungster

הסמל האישי שלSprungster

חיים/אייל,

אני מתנצל מראש - הודעתי זו עומדת להיות נחרצת.

שקלתי אם להגיב אבל היות שספגתי אבידות אצלי לפני מספר חודשים עקב הדיון הקודם שהיה כאן - אני אגיב, ולו רק כדי לקדם במעט את הדיון הזה שלא מתקדם לשום מקום וצץ כל חודשיים-שלושה מחדש.

עם כל הכבוד, אני מזמין את שניכם להקים אק' דמסוני שבו תתנו לדגים תולעי דם.
תודיעו לי כשהאחרון בהם מת, אני אגיע להחליף לכם.

לאחר הדיון הקודם שהיה בעניין מזון וכו'...ניסיתי לתת תולעי דם לדמסוני..התמותה לא איחרה לבוא (תנו לי לנחש, צירוף מקרים). הם לא מסוגלים לעכל תולעי דם...במיוחד הנקבות רגישות לכך, אולי מכיוון שהמטבוליזם של הזכרים מהיר יותר, איני יודע את התשובה המדעית.
קורליוס אולי יתמודד עם תולעי דם, לא בדקתי ואני גם לא רואה טעם לבדוק. הם מתקיימים יפה מאוד על מזון יבש איכותי ומי שמחפש הרפתקאות מוזמן. לא צריך להמציא מחדש את הגלגל.

נקודה אחרונה, תמוה בעיני שמר חיים שוחט מציין את ספריו של אד קונינגס (האגדי) כספרות שנויה במחלוקת. בעבר היו שטענו שחלק מהתגובות באתר מבוססות רק על חומרי קריאה ולא ניסיון של הכותבים, עכשיו העניין התחלף לשיטות המחקר של אד קונינגס, לא פחות ולא יותר. אני אולי אתרגם לו את הדיון כאן שישלח תגובה...תסלחו לי, קצת צניעות נו באמת. איזה מחקר אתה ביצעת מר שוחט? אני באמת סקרן לשמוע על ניסויים מדעיים שביצעת בתחום. איך אתה יכול להגיב לגבי התאמת תזונה ? באק' שאתה מגדל יש 0 תמותה? אני באמת ובתמים שואל מתוך סקרנות היות ואני יודע שתמותה הינה חלק אינטגרלי מהגידול בחוות באק' גדולים/בריכות. איך אתה יודע מדוע מת הדג?
מדוע אתה שואל את אייל לגבי ההמוגלובין בתולעי הדם? אנחנו לא מדענים, סה"כ חובבי דגים שיודעים לראות ולשפוט את מבחן התוצאה.

XXXXXXXX

אני מבקש לשמור על תרבות הדיון ולכבד איש את רעהו.
killer

נערך לאחרונה על ידי killer, Wednesday 29/04/2009 בשעה 01:52. סיבה: שימוש בשפה לא נאותה
Sprungster לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 28/04/2009, 15:09   #17
killer

מיכאל
עם כל הכבוד לך , התגובה שלך לא ראויה ואתה קצת מסלף פה עובדות.
חבל שדיון שהתנהל עד עכשו יפה תוך כיבוד איש את רעהו יתחיל להתדרדר.
אפשר לכתוב דברים ולהביע דעה גם מבלי לפגוע אישית באדם בצד השני.

ציטוט:
XXXXXXXX
אני מבקש שתתנצל בפני חיים שוחט על הדברים שרשמת , אנחנו לא פה בשביל להתווכח אלא לנהל דיון ענייני גם אם אין תמיד הסכמות.

ציטוט:
עם כל הכבוד, אני מזמין את שניכם להקים אק' דמסוני שבו תתנו לדגים תולעי דם.
תודיעו לי כשהאחרון בהם מת, אני אגיע להחליף לכם.
מיכאל , אתה לא האדם היחידי שגידל מבונות צמחוניות.
כבר ציינתי שגם אני האכלתי בתולעי דם מבונות גם הרביבורים וגם אומניבורים.
אישית , לא היו לי בעיות ולא שום תמותה , והאכלתי בתולעי דם קצת יותר זמן ממך.
ציטוט שלי :

ציטוט:
גילוי דעת - גם אני נהגתי להאכיל מבונות (הרביבורים ואומניבורים) בתולעי דם אולם לא לתקופות ארוכות.
מעולם לא הייתה לי בעייה כלשהיא , מחלה או תמותה בקרב הדגים כתוצאה מהאכלתם בתולעי הדם.
אבל רק עקב היות הספק במזון זה למבונות הצמחוניות ואוכלות הכל , אני מעדיף להימנע.
זה לא שאין מבחר של מזונות חיים או קפואים אחרים להציע שיש צורך להתעקש דווקא על תולעי הדם
לא ציינתי בשום מקום בדיון הזה להאכיל בתולעי דם , ואם תקרא אותו שוב שנית תבין שאני בפירוש לא ממליץ לתת אותן למבונות הרביבורים ואומניבורים , אז בבקשה ממך לא להכניס לי מילים בפה.
מה שכן ציינתי זה את הדעות החלוקות בנושא במקורות השונים , והבאתי אף שני מקורות מדוע לא להאכיל בתולעי דם.
כל שאנו יכולים לתת , זו המלצה לא להאכיל בהם מבונות הרביבורים ואומניבורים.
אם החובב מחליט בעצמו להאכיל בהם זו החלטה שלו ואחריות שלו.

ציטוט שלי :

ציטוט:
לגבי תולעי הדם והדעות החלוקות לגביהן , אני חושב שבסה"כ אפשר להתייחס לזה כהמלצה.
כל חובב כמובן יכול לבחור את דעתו אם להאכיל בהן או לא , והאחריות כמובן תהיה עליו.
תמותת הדג אצלך יכולה להיות בעלת קשר ישיר לנתינת תולעי הדם ... או שלא , יתכן ואף מדובר בגורם אחר.
אני מקווה להאמין שכן יש קשר ישיר , שהרי זה יחזק גם מה את שאני מנסה להעביר בדיון הזה.
[/COLOR][/URL]

נערך לאחרונה על ידי killer, Wednesday 29/04/2009 בשעה 01:54. סיבה: נערך בעקבות הודעה קודמת
עדיין לא נקרא Tuesday 28/04/2009, 15:46   #18
Sprungster

הסמל האישי שלSprungster

אייל,

ראשית, איני יודע איזה מבונות גידלת ובמשך איזו תקופה.
אני מדבר כאן ספציפית על דגי הדמסוני. אצלי במשך שנתיים תמותה 0, אף לא דג אחד. עד לרגע ה"ניסוי".
האמן לי שערכתי את "הניסוי" הזה בלב כבד ושילמתי מחיר. מסתבר שגם ניסויים שכאלו לא מקובלים כאן באתר היות ותמיד ניתן לטעון ש"היו גורמים אחרים". כאילו שיש לי אינטרס לפגוע ביצרני תולעי הדם (שאת תוצרתם אני בכל מקרה נותן לאמריקאים). סה"כ מדובר בפורום של מגדלי דגים שרוצים להחליף רשמים זה עם זה כדי להפיק תועלת מנסיונות האחר. איך אמר גלילאו "ואף על-פי כן, נוע תנוע" - את האמת שלי אני יודע גם אם יש כאלו הטוענים ההפך. אני מזמין אותכם לבצע את הניסוי ב"סטנדרטים גבוהים" יותר ולחלוק עימנו את התוצאות.

אני לא חושב שיש ביננו אנשים רבים אשר רכשו השכלה פורמלית בתחום הדגים.
גם ד"ר שוחט עם כל הכבוד הראוי - אינו ד"ר בתחום הדגים/בע"ח.
אני שמח תמיד להחכים ולקרוא דיעות אבל אני מתנגד נחרצות לאלו שדורשים הוכחות מדעיות כביכול מבלי לספקן בעצמם.
עדיין לא נקרא Tuesday 28/04/2009, 16:22   #19
killer

מיכאל
ראשית , לא מבין בכלל את ה"ניסוי" שלך.
אם אתה מאמין שאתה לא צריך לתת תולעי דם לדמסונים מדוע בחרת לתת אותם ?
הרי הדעה וההמלצה הרווחת כאן בפורום היא לא לתת תולעי דם למבונות הרביבורים ואומניבורים ואתה הרי יודע אותה.
זה דומה לאחד שיודע שסמים זה דבר אסור , אבל הולך לבדוק על עצמו שימוש בסמים כדי לראות איזה תופעות יש ואיך הם משפיעים עליו , רק לצורך הבדיקה.
נשמע לי לא הגיוני בכלל , ואני דיי מתפלא עלייך.

ושוב אני אומר.
אין לך וודאות של 100% שמות הדג נבע כתוצאה מהאכלה ישירה בתולעי הדם.
(שכן כפי שציינתי , אומנם האכלתי לתקופות לא ארוכות בתולעי הדם ולא היו שום בעיות ולא תמותה.
חיים שוחט ציין גם הוא בעצמו שהאכיל בתולעי דם ללא בעיות של תמותה בדיון קודם.)
אפשר כמובן לקשור את תולעי הדם כחשודות מכיוון שמראש הן לא מומלצות למבונות הרביבורים ואומניבורים.
הנושא הזה דיי שנוי במחלוקת ובגלל כל המחלוקות האלה תווית "הספק" תלויה מעל לראשן של תולעי הדם , הבאתי ציטוטים ואזכורים למעלה מדוע כדאי להימנע מהן , ובמיוחד כשיש לנו מספיק מבחר אחר.

בדיון הזה לכל אחד זכות להביע את דעותיו , גם אם הן לא תמיד מוסכמות על הכלל.
בשביל זה אנחנו מנסים לנהל דיון תרבותי ומלמד וללא ויכוחים וירידה לפסים אישיים.
אז אני מבקש גם ממך שתכבד את חיים שוחט , וראוי שתתנצל בפניו על מה שרשמת.
[/COLOR][/URL]

נערך לאחרונה על ידי killer, Tuesday 28/04/2009 בשעה 17:59.
עדיין לא נקרא Tuesday 28/04/2009, 16:29   #20
Sprungster

הסמל האישי שלSprungster

אייל,
החלטתי לנסות לתת להם תולעי דם בדיוק כנגד העמדה השלטת היות והיו מספר "מלומדים" שאמרו שהם נתנו למבונות תולעי דם. בדיוק כמו שאתה טוען שביצעת זמן רב ללא תמותה, בדיוק כמו שמר שוחט טוען שהוא מבצע...ישנן מספר דיעות "מקובלות" בפורום שעל בסיס נסיוני אין להם כל כך אחיזה במציאות ואני נוטה לקרוא כל דבר בזהירות. לכן, רציתי לבדוק בעצמי.
היה סיכוי שהתולעים יטיבו עם הדגים.
נתתי את התולעים במינון נמוך כאשר לא כל הלהקה נחשפה למזון הזה ועקבתי מקרוב אחרי כל שינוי התנהגותי/פיזי.
ספגתי תמותה של שתי נקבות והצלתי עוד שתיים עם האכלות כפויות במטרוג'ל ספוג באוכל. גם שאר הלהקה אכלה מזון עם מטרוג'ל ככה שלעולם לא אדע אם עוד דגים היו נופלים...סביר להניח שכן מכיוון שכל יום ללא מטרוג'ל עוד דג הראה סימנים...

אני לא הקפצתי את העץ הקודם ולא חלקתי אינפורמציה זו מכיוון שלא רציתי להכנס לויכוח הזה. בשביל להגיע לאמת שלי בדקתי את העניין בעצמי כדי להסיר ספק ש"הספרות של אד קונינגס ושות'" אולי טועה.

כעת, כאשר שוב חובב מוערך אומר שניתן לתת תולעי דם - החלטתי להגיב כי מבחינתי זו פשוט הטעייה שנובעת מרצון להוכיח ש"אצלי אני מגדל את הדגים בזבל והם גודלים ואפילו מתרבים". יש גבול ואני כחובב שאוהב דגים ובע"ח לא אתן לחובבים נוספים לבצע "ניסוי" האכלה בתולעי דם מכיוון ש"אדם מנוסה" אמר כך בפורום.
עדיין לא נקרא Tuesday 28/04/2009, 16:31   #21
killer

ציטוט:
כעת, כאשר שוב חובב מוערך אומר שניתן לתת תולעי דם - החלטתי להגיב כי מבחינתי זו פשוט הטעייה שנובעת מרצון להוכיח ש"אצלי אני מגדל את הדגים בזבל והם גודלים ואפילו מתרבים". יש גבול ואני כחובב שאוהב דגים ובע"ח לא אתן לחובבים נוספים לבצע "ניסוי" האכלה בתולעי דם מכיוון ש"אדם מנוסה" אמר כך בפורום.
הכוונה פה היא אליי או לחיים שוחט ?
[/COLOR][/URL]
עדיין לא נקרא Tuesday 28/04/2009, 16:32   #22
Sprungster

הסמל האישי שלSprungster

ציטוט:
פורסם במקור על ידי killer צפה בהודעה
הכוונה פה היא אליי ?
לא.

אוסיף ואומר שאין ויכוח שהמבונות הם לא צמחוניות מובהקות. ברור שהדגים בטבע אוכלים גם ח"ח קטנים שהם מוצאים בין האצות.
עם זאת, חשוב ביותר לציין שהמזונות הקפואים בשוק לא הגיעו במשלוחה מאגם מאלווי (או כל מקור טבע אחר). ככה שבכל מקרה, יש הבדל בין המזון החי שהדג צורך בטבע לבין הקפואים (איכותיים ככל שיהיו).

חוזר ואומר - אני מאמין שהדמסוני רגיש יותר ממבונות אחרות - הוא בוודאי רגיש יותר מהסאלוסי שאני גם מגדל פרק זמן לא מועט יחסית.

בכל אופן, לא מתכוון להתווכח על העובדות או על אופן הדיון. את שלי אמרתי, החובבים כאן אינטיליגנטיים מספיק כדי לשאוב מהכתוב בעץ זה את המסקנות שלהם.

נערך לאחרונה על ידי Sprungster, Tuesday 28/04/2009 בשעה 16:44.
עדיין לא נקרא Tuesday 28/04/2009, 16:52   #23
killer

ניסוי לא היית צריך לבצע , כי את ההמלצות לגבי תולעי הדם אתה כבר מכיר בפורום.
כשאני האכלתי מבונות בתולעי דם , זה לא היה לצורך ניסוי אלא פשוט האכלה רגילה בקפואים.
באותו הזמן גם לא בדיוק שמתי דגש על מזונות שונים ולא כולם אפילו היו מתאימים.
כפי שציינתי , לי אישית לא היו בעיות כתוצאה מהאכלה ישירה בתולעי דם.
זה כמובן לא הופך אותן ללגיטמיות , כולל כל אלה שמאכילים ואין להם בעיות מיוחדות.

גם בספרות עצמה יש דעות שונות ומשונות בנושא זה והן דיי חלוקות.
לידיעתך , יש לי מקורות שלא מזכירים שום בעיה עם תולעי הדם למבונות והם אף מופיעים ברשימת המלצות התזונה שהם נותנים , כך שיש הרבה דעות.
אבל ...ופה מתחיל האבל.
כשאני מוצא חילוקי דעות שונים , כמו אותו אזכור שהבאתי על בעיית עיכול ההמוגלובין , מזון זה כבר מבחינתי מקבל את תווית "הספק" מעל ראשו והופך מבחינתי לשנוי במחלוקת.
ואני גם נוטה לתת משקל עודף לאותם מקורות בספרות שדווקא לא ממליצים לתת תולעי דם למבונות.
איך אומרים , "כשיש ספק אז אין ספק"

לכן , כל אחד צריך לקרוא את הדברים ולקחת לתשומת ליבו.
מעבר להמלצות כאן בפורום , אי אפשר לשים אקדח על רקתו של החובב ולאסור עליו להאכיל בתולעי דם.
כל אחד צריך לדעת שהאחריות היא עליו בלבד והוא ראשיי לפעול ע"פ דעתו בלבד.
[/COLOR][/URL]
עדיין לא נקרא Tuesday 28/04/2009, 18:47   #24
רן אמיר

הסמל האישי שלרן אמיר

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Chief צפה בהודעה
אני פשוט אוהב עצים כאלה.
רן אמיר לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 28/04/2009, 19:51   #25
Sprungster

הסמל האישי שלSprungster

אייל,

אני לא יודע איזה דגים גידלת ובאיזה תנאים כאשר האכלת בתולעי דם.
אני יודע שהשינוי היחיד שביצעתי לאחר כמעט שנתיים שבהן הלהקה התפתחה בצורה "דיי יפה" והפיקה אלפי צאצאים היה האכלה של תולעי דם. עשיתי זאת בצורה מבוקרת עם 10 עיניים פקוחות ולתדהמתי התוצאה היתה כמעט מיידית.

אין כאן שום עניין של הצמדת אקדח לרקת המגדל. כל הדגים כולם לא צריכים תגבור בהאכלה במזון קפוא כל עוד הם מקבלים מזון יבש איכותי. אין לקפוא שום תרומה במיוחד לאור העלויות המטורפות שלו בארץ שלא מאפשרות לתת אותו בתדירות שבאמת תשפיע על קצב גדילה גם אם השפעות אלו קיימות - ולאחר בדיקה על מאות דגיגים אני אומר לך שאין השפעה מכרעת לדעתי.

פשוט אין צורך להוציא כסף, להעמיס על הפילטרציה, ולהסתכן במחלות.

השימוש היחיד של מזון קפוא צריך להיות במקרה שרוצים להכין זוג ספציפי לרבייה במסגרת זמן קצוב ו/או דג חדש שמסרב לאכול יבש אז נותנים לו כמה האכלות חסד בקפוא עד שיועיל בטובו ליישר קו ולאכול יבש.
אין שום צורך/רווח בהאכלה בקפוא לדעתי, בטח שפעם-פעמיים בשבוע לא תשפיע על הדגים. זאת אשליה.

אלו הטוענים שאין בעייה עם הקפוא במבונות הם גם אלו שיגידו לך שניתן לגדל אמריקאים ב-100 ליטר ושאצלם הדגים גם גדלים וגם מתרבים...(רק ישכחו לציין את התמותה ומצבם הרעוע של הדגים). פשוט משחקי אגו שמקומם לא בתחביב ולי אישית נמאס מ"מבצעי ניסים" שכאלו.

נערך לאחרונה על ידי Sprungster, Tuesday 28/04/2009 בשעה 19:56.
עדיין לא נקרא Tuesday 28/04/2009, 21:30   #26
killer

דעתי הרי לא שונה משלך בקשר לתולעי הדם , במיוחד כשיש מבחר קפואים אחרים.
מזון חי וקפוא הוא אינו בגדר חובה וגם כאן דבר עומד לבחירתו של החובב.
הוכח ובדוק שהוא מעודד ומזרז הטלות ויכול לעזור בהגדלת מס' הביצים המוטלות במיוחד אם הוא עשיר בחלבון+שומן.
יש לציין שגם בלעדיו תתרחשנה הטלות באקווריום , אבל הוא משמש כטריגר זה ברור.
אין בעיה עם מזון חי וקפוא עם מבונות באשר הן , כל עוד ניתן המזון המתאים והוא ממקור סטרילי.
במעלה העץ כבר ניתנו דוגמאות ותחליפים אחרים לתולעי הדם אשר מתאימים הן למבונות הרביבורים והן אומניבורים.
תמיד קיים החשש ממחלות ממזון חי או קפוא אם התרבית לא סטרילית , או שיש בעיה כלשהיא עם האריזה.
אותו דבר יכול לקרות גם עם מזון יבש שבמקרה לא נארז כנדרש , לא נשמר בתנאים נכונים וכו'.

חג עצמאות שמח ורגוע לכולם
[/COLOR][/URL]
עדיין לא נקרא Wednesday 29/04/2009, 00:19   #27
cichlidiot

למיכאל
אני לא יודע למה כמעט בכל פעם שאני מגיב אתה נעמד על שתי הרגליים האחוריות במקום לקרוא היטב את מה שאני כותב ורק אחר כך להגיב.
ואם אני מתנשא אז איך נגדיר את הסגנון שלך.
לעניין אד קונינג אני יודע מיהו ,הוא גורו אמיתי גם בשבילי, יש לי את כל הספרים שלו חלק מהם אפילו ביותר ממהדורה אחת
כל מה שכתבתי עליו ובסוגריים היה ציטוט של פול לואיזל(שהוא חוקר ציקלידים ידוע שנים רבות ,בשנים האחרונות חקר את הציקלדים של מדגסקר והוא אחראי כיום על תחום המים המתוקים באקווריום של ניו-יורק)שכל עניינו בתיאוריות סיסטמטיות .
בהחלט לא שללתי את האיש היקר הזה .וכן לגבי מה שנאמר על מאלווי בלואט בהקשר של מזון אין על כך סימוכים מדעיים אם יש לך חידוש רציני אתה מוזמן ללמד אותנו.

לגבי התואר שלי כמו שאתה רואה שמי באתר אינו רומז על העניין גם אם כתבתי פה ושם את שמי אף פעם זה לא היה עם התואר שהוא בהחלט לא רלוונטי פה יש לי גם תואר ראשון בביולוגיה מהאוניברסיטה העברית אבל גם זה לא שייך
וזו פעם ראשונה שאני מזכיר זאת.מה לעשות שיש לי באתר הרבה חברים טובים לחלקם גם אני יכול לקרוא תלמידי
שרושמים מידי פעם את התואר (אני בהחלט לא ביקשתי מהם נהפוך הוא).

לגבי שאר ההשמצות אני לא רואה טעם להתייחס.

ואם נחזור לעניין המזון אז את עיקרי הדברים כבר כתבתי בעץ ההוא מלפני כחודש.
כמובן שכל אחד יכול להאכיל במה שהוא רוצה גם עם מזון יבש טוב ניתן לקבל תוצאות טובות אבל מניסיוני ואני מדגיש מניסיוני( וגם מה שכתבתי בתחילת העץ הנ"ל הוא מניסיוני והדגשתי בפירוש שהדברים לא מדעיים)
תוספת של מזון ספציפי למינים מסוימים עוזר לקבלת תוצאות טובות יותר ברבייה התוספות יכולות להיות מזון צמחי
או מזון שמקורו מהחי בצורות רבות זה יכול להיות מזון חי ממש כמו דפניות ציקלופס תולעים מסוגים שונים לאו דווקא תולעי דם וכל אותו מזון קפוא .וכשאני אומר תוספת אני לא דוחף כל יום כל היום תולעי דם או תוספת אחרת למין מסוים.

וקצת דברים מעשיים

כבר כתבתי על כך כמה פעמים ואני חוזר לגבי מזון צמחי כמו חסה קישוא נורי תרד ועוד ניתן להוסיף ל(מתוך הציקלידים המשווקים בארץ ממאלווי)ברייט בלו , לאצי משתי הווריאציות , לזברה OB ,ללבאוטרופאוס משני המינים , ולטרופיאופסים

תוספות מהחי כולם יקבלו בשמחה גם האמבונות (לא לצטט אותי כאילו אמרתי להפציץ אותם כל היום במזונות הללו)
ואני שוב מזכיר האמבונות הן לא מקשה אחת של דגים שכולם אוכלים אותו דבר הלבידוכרומיסים(הונגי וקרוליאוס) לדוג' הם אוכלי פרוקי רגליים .(חוזר כבר יותר מידי על זה)
ואני כותב שוב על הדברים הללו מכיוון שכל פעם שחובב מתחיל שואל על האכלת אמבונה
התשובה שהוא מקבל היא הן צמחוניות על תיתן להם מזון בשרי כי מיד יקבלו מאלווי בלואט וימותו לך.

חג שמח לכולם

עדיין לא נקרא Wednesday 29/04/2009, 06:07   #28
tropheusil
משתמש חסום

לא רוצה להיכנס לכם באמצע הדיון, רק רוצה לציין שהאכלתי מאות דמסונים בתולעי דם בצורה קבועה במשך יותר מ5 שנים....
tropheusil לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 29/04/2009, 11:04   #29
Sprungster

הסמל האישי שלSprungster

חיים שוחט - אם נפגעת מדברי אני מתנצל. זו לא היתה כוונתי ואני מודע לכך שכתיבתי נחרצת ואולי פוגעת לעיתים. בכל אופן, אני מצר על כך אם דברי פגעו בך.

ציטוט:
פורסם במקור על ידי killer צפה בהודעה
תמיד קיים החשש ממחלות ממזון חי או קפוא אם התרבית לא סטרילית , או שיש בעיה כלשהיא עם האריזה.
אותו דבר יכול לקרות גם עם מזון יבש שבמקרה לא נארז כנדרש , לא נשמר בתנאים נכונים וכו'.
הסיכוי לזיהום במזון קפוא/חי גדול הרבה יותר לעומת הסיכוי לבעייה במזון היבש. היבש הרבה פחות חשוף לבעיות, בעיקר האיכותיים שגם ארוזים בצורה טובה. הקפואים הם גורם סיכון ויש לומר זאת בפה מלא.
למגדל חדש בתחום אין שום סיבה להתעסק עם הקפואים. עדיף שינתב את התקציב ליבשים איכותיים ואח"כ ישקול הוספה של קפואים לתפריט אם בכלל.
ישנם אינספור מגדלים כאן באתר שמגדלים להקות רבייה מטופחות מבלי להוסיף קפואים...היבשים איכותיים מספיק לדעתי ומנסיוני.
בעבר נתתי קפואים בצורה אגרסיבית כדי שאוכל לראות שינוי בגדילה/מספר הטלות/מספר דגיגים בכל הטלה. לא ראיתי שום שינוי ובדקתי זאת בצורה דיי פנאטית תוך הוצאה לא מבוטלת יחסית על פלטות של מזון קפוא.

כמו שחיים ציין בעץ הקודם, ועל כך אני מסכים איתו, ישנה התמקדות ייתר במזון - כדאי לשים לב לרענוני מיים בצורה קצת יותר רצינית מכיוון שחשיבותם לפחות שווה לחשיבות המזון. מזון איכותי ככל שיהיה לא ייתן שום תוצאות ללא משטר החלפות מיים אגרסיבי.

לגבי תגובות כגון: "גידלתי דמסוני במשך שנים על תולעי דם" - אני אשמח לבוא ולבקר ולראות את הדמסונים ואת צאצאיהם. לשמוע אם באמת המגדל הנ"ל הגיע למצב של 0 תמותה וכו'...גם אני גידלתי דגים בתנאים סאב-אופטימליים בעבר (מחוסר יידע ובעיקר תקציב) דגים יסבלו הרבה, חלקם גם יסבלו תנאים שמנוגדים לכל מה שנוכל לראות על הדגים האחרים...זאת עדיין לא הוכחה שכך צריך לגדל.

נערך לאחרונה על ידי Sprungster, Wednesday 29/04/2009 בשעה 11:11.
עדיין לא נקרא Wednesday 29/04/2009, 20:36   #30
emilyo

הסמל האישי שלemilyo

ציטוט:
פורסם במקור על ידי tropheusil צפה בהודעה
לא רוצה להיכנס לכם באמצע הדיון, רק רוצה לציין שהאכלתי מאות דמסונים בתולעי דם בצורה קבועה במשך יותר מ5 שנים....
אתה יכול לציין את שם החברה של התולעים ,או שהאכלת בחיים ?

צורה קבועה אתה מתכוון כל יום ? ומה הוא משטר החלפות המים שעשית ?
emilyo לא מחובר   הגב עם ציטוט
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציקלידים
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא