AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מלוחים > מלוחים כללי, בעלי חיים אלמוגים וחסרי חוליות

צור אשכול חדש  נושא נעול
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Saturday 04/05/2002, 14:13   #1
benrokh

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל אקווריומי מים מלוחים

רציתי לדעת איך פועלות המערכות שלכם-איזה אק' איזה ציוד איזה תנאים איזה תאורה וכו'.
איך אתם מתחזקים את המערכת שלכם
וכו'
benrokh לא מחובר  
עדיין לא נקרא Saturday 04/05/2002, 15:11   #2
קובי
מייסדי אקווה

הסמל האישי שלקובי

אוקיי אז ככה: אקווריום 160X46X80 שזה בעצם 550 ליטר. זכוכית בעובי 12 בדפנות, עם פרופיל פנימי, הדבקה מאסיבית, חיזוקים למעלה, קלקר בתחתית. בלי כיסוי (כמובן). ההדבקה שחורה, מלוטש בפינות - תוצרת "פנורמה" עם חור אובר פלו ותיבת פרה פילטר (תיבה עשוייה מזכוכית ועטופה בפרספקס שחור "משונן" שממנה המים גולשים לעבר האוברפלו).

הסאמפ - 190 ליטר, פועל בשיטת ה"טריקל", עם ביו בולז בחלק האמצעי היבש רטוב, צמר פרלוני בחלק הרטוב לגמרי (ושם יש גם פרוטאין סקימר שמבוסס על ונטורי עם ראש כוח 1200 ל"ש, מתוצרת ג'בו). בנקודת היקוות המים (שם יש את המשאבה) יש ככה: משאבת אהיים "ענתיקה" (הדינוזאור) שמבוססת על דיסק צנטריפוגי ולא על אימפלור - 5000 ל"ש שקועה במים. יחד איתה יש שני פילטרים פנימיים קטנטנים של "אטמן" שמערבלים כל הזמן את המים בנקודת ההיקוות. אחד מהם מלא בכורכר שנאסף מן הים לתוספת קבועה של קלציום, השני מכיל פחם פעיל ועובד למשך שבועיים בחודשיים בלבד.

המים נזרקים אל האקווריום במערכת של נחיריים (שלושה נחיריים למעשה, אחת בתחילת האקווריום, אחת באמצע, ואחת בסוף) לאורך הדופן האחורית של האקווריום, הם נזרקים לתחתית האקווריום - אל החלק האחורי (מאחורי המסלעה). בתוך המסלעה יש (כרגע רק שניים) ראשי כוח קטנטנים של "פרוג'קט" 275 ל"ש כ"א שזורקים את המים קדימה אל הדופן הקדמית דרך המסלעה.

ראש כוח ענק של "אטמן" 1000 ל"ש ניצב בגובה פני המים, בצד השמאלי של האקווריום (נקודת האוברפלו בצד הימני של האקווריום). התוצאה היא זרימה בצורה של בורג - מים זורמים מלמעלה למטה בחלק האחורי, מלמטה למעלה בחלק הקדמי, והכל נדחף בכיוון הכללי מצד שמאל לימין. עובד נהדר, יש נקודות שבהן הזרימה חזקה יותר ויש נקודות שבהן הזרימה חלשה מאד. אין נקודה שאין בה זרימה.

כל החלק העליון מכוסה גלים קבועים (בגלל ראש הכוח של "אטמן").

גוף חימום (אחד בלבד) של "יאגר" - שמיועד לאקווריומים בסדר גודל כזה. בנוסף יש לי עוד גוף חימום אחד קטן שמיועד לסאמפ, אבל אנחנו כבר בתחילת הקיץ, אז אוסיף אותו רק בתחילת החורף הבא.

תאורה - מנורת "מטאל הלייד" - בניתי את בית המנורה הניתלה בעצמי.
שתי נורות "אקטיניק בלו" פלורסנטיות באורך של 120 כ"א משלימות את הגוון הכחלחל.

יש באקווריום חול גס (סונן מחוף הים ונשטף היטב), סלעים חיים, ו... זהו מבחינת מערכות. אם יש עוד שאלות - תשאלו.
עדיין לא נקרא Saturday 04/05/2002, 15:14   #3
AYahoo

אם אני אתחיל לפרט.. אני לא מאמין שאני אצא מזה...

אולי אני אצלם את המערכות ואפרסם.
AYahoo לא מחובר  
עדיין לא נקרא Saturday 04/05/2002, 15:56   #4
benrokh

אבל כל הרעיון הוא פירוט של המערכת אחרת הרי אין שום שימוש לעץ!

חוץ מזה אשמח לשמוע איך פועלת המערכת שלך!

הערה קטנה: הייתי רוצה שתוסיפו גם איזה חיות יש במערכת, איך אתם מאכילים אותם, מה אתם מוסיפים למים ואיך אתם מתחזקים את המערכת.
benrokh לא מחובר  
עדיין לא נקרא Thursday 09/05/2002, 17:41   #5
benrokh

אין אף אחד שרוצה לספר על המערכת שלו???
benrokh לא מחובר  
עדיין לא נקרא Thursday 09/05/2002, 20:10   #6
dolphitec

אי אפשר כל פעם לחזור ולפרט, לחזור ולפרט...
יש כאן אנשים שרשמו כבר כמה פעמים ממה מורכבת המערכת שלהם.
צרפו תמונות וזהו.
אם יהיו שאלות יש מקום להרחיב.

המערכת שלי (למרות שיש מעט שינויים מאז)...

http://www.discus.co.il/gallery/photopage15.htm
עדיין לא נקרא Thursday 09/05/2002, 21:26   #7
benrokh

פששששששששששששששששש
אחלה actinia equina שושנת ים אדומה (אם לא טעיתי בסוג)
וכפי שהבנתי אין לך מקרר
בגלל זה אתה מחזיק רק את השושנות הללו?
או שיש סיבה אחרת?

בכל אופן אחלה אק' ואחלה סקטופגוס ארגוס (אגב הראשון שאני רואה באק' מים מלוחים-נדיר בארצנו)
benrokh לא מחובר  
עדיין לא נקרא Friday 10/05/2002, 14:23   #8
AYahoo

טוב אז ככה, יש לי אקווריום של 500 ליטר (170 אורך) באקווריום Over Flow של צינור 50 מ"מ ירידה אל ה Sump, ב Sump עצמו יש פחות או יותר מה שדג זאב תיאר, משאבה אחת של 5000 ליטר בשעה מעלה את המים בחזרה לאקווריום דרך 4 ספרינקלרים ושסתום חד כיווני (גודל ה Sump כ 80 ס"מ אורך.. 40 ס"מ גובה ו 40 ס"מ רוחב) בנוסף מפרק חלבונים בשיטת ה Venturi Injector - לא לבלבל עם מפרק חלבונים Venturi שפועל על משאבה של 5000 ליטר בשעה, בנוסף מצוף שמחובר אל מערכת האוסמוזה שממלא את המים שמתאדים, עוד אקווריום נוסף שמחובר למערכת הראשית דרך ה Sump ע"י משאבה קטנה (לא זוכר גודל), מקרר 1/5 מחובר למשאבה של 3000 ליטר בשעה שמעלה את המים אל האקווריום מה Sump.
זהו פחות או יותר לגבי המערכת בכלליות אם מישהו רוצה פירוט על משהו נוסף שיבקש, נכון לעכשיו יש באקווריום (שהוא חדש יחסית היה לי אחד לפניו) 15 + אלמוגים ו 15+ דגים שכוללים נתחן סגול, צהוב ושניי נתחני 9 כל מיני דגים נוספים שונים..

יש באקווריום 6 שרימפסים שונים, 2 Turbo Snails ועוד גובי שממלאים את תפקידם כ Clean Up Crew...

בסה"כ יש התרבות מדהימה של אלמוגים וגדילה מכובדת שלהם.. המערכת יציבה מכילה אלמוגים קשים ורכים ואני יכול להכניס כוואת נפשי מה שמוצא חן בעיני...

בקרוב יבואו גם תמונות.
AYahoo לא מחובר  
עדיין לא נקרא Friday 10/05/2002, 14:31   #9
קובי
מייסדי אקווה

הסמל האישי שלקובי

אחלה של מערכת יש לך שם איהו. אני מעוניין לדעת לגבי הצ'ילר. האם 1/5 כח"ס זה לא מעט מדיי בשביל 500 ליטר ? סה"כ המים אצלי באקווריום - 700 ליטר בערך (האקווריום כולל הסאמפ פחות נפח אובייקטים וחלקים ריקים בסאמפ). אני מעוניין לדעת עד כמה חזקה צריכה להיות מערכת הקירור שלי (עם העדפה למינימום הנדרש בשל מספר בעיות כלכליות - שמתחילות בזה שהאפסים אצלי בחשבון הבנק נמצאים מהצד הלא נכון של הנקודה...
עדיין לא נקרא Friday 10/05/2002, 14:37   #10
AYahoo

שני דברים, הראשון אני לא זוכר את החישוב אבל יש דרך לבדוק את העוצמה של המקרר הדרושה (אם אתה קונה מקרר אני אמליץ לקנות אצל קוראל איילנד מכיוון שלדעתי נכון להיום יש לו את המחיר הכי טוב) ואתה כמובן יכול להתיעץ איתם לגבי הגודל...

דבר שני, אני חייל אני מקבל 324 שקלים בחודש אם אתה רוצה שאני אחשב לך את זה באגורות לדקה זה לא ישמע יותר טוב.. אז דיי להתבכיין על כסף מלצר ביומים יכול להרוויח יותר ממני.. בקיצור אני מבין לליבך... הבעיה היותר גדולה היא לא המקרר אלא האלמוגים...
AYahoo לא מחובר  
עדיין לא נקרא Friday 10/05/2002, 14:40   #11
קובי
מייסדי אקווה

הסמל האישי שלקובי

אוליי אתה חייל ובכיין, אבל אני מחזיק גם בית. בכל מקרה - הדיון הזה לא לעניין ואנחנו נסגור אותו בכך. קוראל איילנד ניסו לשכנע אותי לקנות צ'ילר של 1/3 כוח סוס, אם כבר.

ואני עדיין לא הגעתי לגיל שבו אני אקבל כל מה שמוכרים בחנויות אומרים מבלי להתייעץ עם אקווריומיסטים מקצועיים אחרים.
עדיין לא נקרא Friday 10/05/2002, 20:17   #12
AYahoo

"בכל מקרה - הדיון הזה לא לעניין ואנחנו נסגור אותו בכך" צודק ואני מתנצל על כך שבכלל העלתי אותו.
AYahoo לא מחובר  
עדיין לא נקרא Friday 10/05/2002, 22:24   #13
dolphitec

אכן זו שושנה אדומה, אני מחזיק אותה כי היא יפה, אני בעיקר בקטע של דגים, ריף פחות מעניין אותי והיא בהחלט מוסיפה חן לאקווריום.
אתה צודק אין לי מקרר ואין לי צורך בו בשביל מה שאני מחזיק.
עדיין לא נקרא Monday 13/05/2002, 20:31   #14
AYahoo

אם מדברים על שושנות אדומות.. ניתן למצוא אותן בהמונותיהן בים התיכון (מקומות מומלצים - מכמורת / קיסריה) אבל לא לשכוח, לקחת זאת עברה על החוק.... 8)
AYahoo לא מחובר  
עדיין לא נקרא Tuesday 14/05/2002, 07:28   #15
benrokh

אז מאיפה אפשר להשיגם בלי לעבור על החוק?
benrokh לא מחובר  
עדיין לא נקרא Tuesday 14/05/2002, 19:17   #16
anonimus

זו דוגמא מצויינת לשאלת קיטבג !!! :P
זה נשמע כמו : "המפקד , האם צריך לנקות מתחת למיטה לקראת המיסדר" ?
anonimus לא מחובר  
עדיין לא נקרא Tuesday 14/05/2002, 21:50   #17
benrokh

טוב הבנתי את הרעיון
לא חוקי אבל מי בודק הא?

שיהיה
אם לכם ולחוק זה לא מפריע איני מתקוון להגיד שזה מפריע לי (אם הבנתם אותי)

בכל מקרה שושנה יפה השושנה הזאת
benrokh לא מחובר  
עדיין לא נקרא Tuesday 14/05/2002, 22:52   #18
קובי
מייסדי אקווה

הסמל האישי שלקובי

חברים - הפורום הזה איננו תומך בהוצאת בעלי חיים מן הים. מדובר בעבירה על החוק וכן במדיום המוני אשר עלול לגרום לכמות גדולה של אנשים להחליט שאם לכם מותר - לכולם מותר. לדבר תהיינה השפעות רחבות טווח. לפיכך הנושא הזה ינעל.

בברכה - דג זאב 1

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מלוחים > מלוחים כללי, בעלי חיים אלמוגים וחסרי חוליות
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא