AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מלוחים > ציוד לאקווריום ועשה זאת בעצמך (DIY) - מים מלוחים

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Friday 26/12/2003, 02:11   #1
קיסר הדור

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל כמה שאלות , מסכנים שיגעתי אותכ

היו לי סלעים יבשים וחיים יבוא והכנסתי אותם עם סלעי ים תיכון במרינה הקודמת שלי של ה 100 ליטר ועכשיו העפתי את הים תיכוניים לזבל ואת הסלעים האיכותיים הרתחתי וייבשתי בשמש ורציתי לדעת עם הסלעים יעשו את העבודה שלהם כסנן ביולוגי ובכלל סלעים יבשים מסננים אמוניה ולניריט ואז ניטראט ? כמו חיים ?

2. האקווירום בשנה ה 1 יכלול קצת סלעים חיים ,סלעים יבשים ודגים ואולי שושנה אחת או שתים אז מה צריך להיות הזרימה שלי באקווירום מבחינת ליטר לשעה ?

3. אני רציתי לברר על החול החי ולשים רק ליופי מצע של 2 סנטימטר איזה מצע מומלץ? קוורץ? חול אלמוגים?, אורגנייט? ויש לי חצץ אלמוגים גס ? זה טוב מה החסרונות והיתרונות של כול מצע ?

4. בקשר לטי5 מי אמר שנורה עולה מאות שקלים ? יש אצל אסי ב 100 שקל כחולה ו ב 50 שקל די לייט זה טוב ? או שזה סתם חיקוי של טי 5? בו נגיד אני עושה תאורה שעכשיו מספיקה לי לריף האם שתי דיי ליט ו שתי כחולות יספיקו ? מה עדיף סשתיים כחולות ושתיים די לייט ? והדיי לייט מה עדיף 6500k או 10000k ?

בקשר למלח קניתי בדני דג מלח מדעי שלטענתם הוא הכי טוב קוראים לו hw מישהו מכיר אותו ?
קיסר הדור לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 26/12/2003, 03:25   #2
אלי הרפז
מקורב להנהלה

הסמל האישי שלאלי הרפז

הודו לך על 5 הודעות 12 פעמים
וותק בתחום: משנת 86

דבר ראשון למרינה אתה לא צריך סלעי יבוא חיים ובכלל סלעים חיים
דבר שני אמוניה מיתפרקת רק באוויר הפתוח לא בתוך המים

2.ל-100 ליטר יספיק לך ר"כ של 2000 ליטר לשעה.

3.לחול החי מאמר מעולה-http://www.ffil.org/index.php?page=318

4.אף אחד לא אמר ש-T5 עולה מאות שקלים נורת MH עולה מאות שקלים.
אני חושב שתתחיל עם נורה אחת של T5 ונורה אחת כחולה ועם הם לא יספיקו אז תוסיף
(תמיד אפשר להוסיף).וחוץ מזה מרינה לא דורשת אור מיוחד כמו ריף.

*לא שמעתי על מלח HW קימיים בשוק כמה סוגי מלחים מובילים
אינסטנט אושן(מומלץ,דיי יקר),
טרופיק מרין(מומלץ,יקר),
רד סיי(בסדר),
קריסטל סי(נחמד)
ויש עוד כמה סוגים

הערוץ שלי ב-
אלי הרפז לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 26/12/2003, 04:06   #3
קיסר הדור

ברירת מחדל לא הבנת את השאלה

בבקשר למלח אמרו לי שהוא מדעי ואיכותי ביותר ככה קוראים לו hw
יש לי אק 500 ליטר והשאלות התייחסו אליו... בקודם היה לי 100 ליטר בקשר לסלעים אני רוצה לבנות מסלעה יפה של סלעי יבוא ובכלל האקווירום ישמש בחצי שנה מרינה אח"כ ריף אז נשאלה השאלה על הסלעים היבשים שלי אם הם יעשו את הפילטר הביולוגי אחרי ההעללות שלהם הרי כול הקטע בסלעי יבוא זה כול השכבות וזה שהם מסננות ? אז בשביל מה להכניס סלעים יבשים ומה היתרון של החיים על היבשים אם שתיהם מבצעות סינון ביולוגי .? בקשר לזרימה גם השאלה שלי מתייחסת לאק 500 ליטר וחשוב להזכיר שאני רוצה לשים משאנבה אחת גדולה שתספק זרימה ל6 מתזים המשאנבה שמעלה לסאמם אני מחבר למערכת מתזים של 6 או שעדיף 2 משאבות שיעלו מים לסאמפ וכול אחדאני יחבר ל 3 מתזים ?
עדיין לא נקרא Friday 26/12/2003, 10:23   #4
מיכה גינטר

הסמל האישי שלמיכה גינטר

ברירת מחדל סלעים

מה הקטע של לעשות קודם מרינה ולאחר חצי שנה לעבור לריף. אם בכל מיקרה החלטת לעשות ריף, הגיוני יותר למסד את המערכת עם סלעים חים ויבשים ,[הסינון הביולוגי מתרחש כתוצאה מחיות הסלעים והיבשים מוחיים עם הזמן] לכל הבנייה של ההמערכת הזו קוראים "סייקל". מתחילים עם איזה דג אחד ואלמוג רך ומזדיינים ב ס ב ל נ ו ת. לגבי המשאבה, לגודל של 500 ל' מספיקה אחת של PAN WORLD ה 250 . אין שום צורך ב 6 מתזים 3 הם מעל ומעבר.בברכה מיכה
עדיין לא נקרא Friday 26/12/2003, 14:09   #5
קיסר הדור

ברירת מחדל אתה לא קורא?

זה מה שכתבתי! אני לא מכניס ח"ח בחצי שנה ה1 ועובד עם הסלעים חיים יבשים וכמה דגים !! ! יש לי סאמפ אחורי ואני רוצה לפצל את המשאבה שלי למתזים ולא להשתמש באק בראשי כוח בגלל מעיין מסגרת צינורות כזאת אז כמה מתזים לעשות ואיזה משאבה חהשתמש ???
תקראו את ההודעה !...
עדיין לא נקרא Friday 26/12/2003, 16:08   #6
חן.בן

עומר אתה מנסה ללכת עם הראש בקיר...שאלת קיבלת כבר תשובה!...למה אתה מסרב לקבל אותה?..

כמה שיותר חזק יותר טוב!...
חן.בן לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 26/12/2003, 16:12   #7
קיסר הדור

ברירת מחדל מסגרת צינורות ץץץץ

אני לא מסבך העסק הוא מסובך יש אקווירומים כמושלי שראיתי 10 מתזים ובאתר בחול ראיתי שאחד בנה מסגרת צינורות של 12
וגם בחנות שקניתי ממנה אמרולי שצריך 6 עכשוי אתה אומר 3 אני לא פוסל אבל השגעתי כבר ... הרי אני לא שם ראש כוח באק המתזים האלא הם הזרימה היחידה שלי
ובאקוויום של אלירן אניראיתי 7 מתזים ( במרינה שלו) שהוא בנה
עדיין לא נקרא Friday 26/12/2003, 16:15   #8
קיסר הדור

ברירת מחדל פאן 250

הרי כול הקטע בסאמפ אחורי בסאמפ שתחתון שלא צריך משאבות חזקות שיעלו את המים? בשביל להחזיר מים מהסאמפ האחורי שלי ו 3 מתזים פאן 250????? לא מוגזם ?
עדיין לא נקרא Saturday 27/12/2003, 13:35   #9
Shuky
ממיסדיי אקווה

לדעתי PAN250 קצת חזקה מדי ל-500 ליטרים ולשלושה מתזים. יש את ה-PAN150 או טוטון שהן קצת יותר חלשות. אין גם שום בעיה להסתדר עם אטמן 5000 פנימית.
לטעמי - יותר מתזים , יותר טוב (בגדר הסביר...). 6 מתזים נשמע לי אחלה.
עדיין לא נקרא Saturday 27/12/2003, 17:23   #10
dududag

הודו לך על 6 הודעות 8 פעמים
ברירת מחדל מדעי?

הHW הוא מלח רגיל {אם אני לא טועה הוא תוצרת סין}
מדעי הוא בטח לא !!!!! ההבדל היחידי בינו לבין האחרים שצוינו פה שמוגדרים כבסדר שהוא עולה 10 ש"ח יותר
{ישנם סוגי מלח באיכויות גבוהות שראיתי במספר אתרים שהם מוגדרים כ"מדעיים" אלא שמחירם יקר יותר ב ה ר ב ה!!!
2.הסלעים היבשים שלך למרות כל "ההתעללות" יהפכו לסלעים חיים עם הזמן מעצם העובדה שיהיו באק' תקופת זמן
,כפי שצוין הסלעים כשלעצמם לא מבצעים שום תהליכי פירוק חנקן אלא הם משמשים כמצע גידול לחיידקים שמבצעים את הפעולות האלה ,
למעשה כל סלע שתכניס לאק' במשך הזמן יאוכלס בחיידקים ויגדלו עליו יצורים והוא יהפוך ל"חי"
היתרון הגדול בסלעים המיובאים הוא בכך שהם מגיעים מריף אמיתי המרכיב העיקרי בהם הוא סידן {חלקי אלמוגים מתים} שמשמש כבאפר {מייצב PH} וכספק סידן לאלמוגים ,
המבנה שלהם הוא אוורירי מאוד ,מה שמאפשר שטח פנים גדול מאוד להתיישבות חיידקים,בזכות המבנה הזה ישנם איזורים בעומקו של הסלע שהם סמי אירוביים באזורים אלה יכולים להשתכן החיידקים המבצעים את פירוק הניטריט. בנוסף לכל זאת סלע מריף מכיל יצורים רבים שמסייעים בעיכול שיירים ופירוק פסולת
ההבדל הגדול בין הסלעים האלה לסלעי ים תיכון הוא שסלעים ים תיכוניים מכילים כמות גבוהה של סיליקאטים שהם חומרים מעודדי גידול אצות ,כמו כן הסלע הים תיכוני הוא פחות אוורירי ואינו מכיל כמות גדולה של סידן ,
עד כאן בהצלחה

להבא אם כבר אתה קונה סלע יבוא איכותי ומשלם עליו כסף טוב - למה בדיוק להרתיח אותו??????חבל
עדיין לא נקרא Sunday 28/12/2003, 02:37   #11
חן.בן

דודו רק תיקון אחי...אני כמעט ובטוח ב100% שהמלח הזה הוא מלח גרמני והוא מצויין!..אין לי ניסיון איתו אבל שמעתי מאנשים שזה מלח פצצות אבל הוא יקר..
חן.בן לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 28/12/2003, 03:56   #12
dududag

ברירת מחדל אבדוק

חן .בן בעניין המלח ,לפני כחודשיים רכשתי את אותו מלח באותו מקום שקיסר הדור מציין {לא מאוד יקר ביחס לרד סי כ10 ש"ח הבדל}וכפי שאני זוכר הוא מיוצר בסין יכול להיות שאני טועה -[בצירוף האותיות }-מתנצל מראש אם טעיתי והטעיתי - מתחייב לבדוק
עדיין לא נקרא Monday 29/12/2003, 19:40   #13
Shuky
ממיסדיי אקווה

HW הינו מלח גרמני (בוודאות. קראתי הרגע מהקופסא...) המיובא ע"י דני-דג (והאחרון טוען שהוא "מדעי") ואינו מן הזולים.
מתמוסס כמעט מיידית.

http://www.thekrib.com/Marine/salt-mixes.html
http://saltaquarium.about.com/cs/sea.../aa090503b.htm
עדיין לא נקרא Tuesday 30/12/2003, 01:27   #14
dududag

ברירת מחדל מודה ועוזב ..........

אכן HW הוא גרמני מתנצל על הטעות .http://www.aquacraft.net/w0012.html
במסגרת שיטוט ברשת למציאת המלח נתקלתי באתר שבודק "אמת בפרסום"
ובודק האם האלמנטים המצוינים על האריזה אכן מצויים במלח ,וכן את רמות הרעלנים והמתכות המזיקות.
רוב היצרנים לא יוצאים שם טוב.

http://www.aquacraft.net/w0023.html
עדיין לא נקרא Tuesday 30/12/2003, 01:50   #15
Shuky
ממיסדיי אקווה

תקון חשוב.
אקווה קרפט אינם חסרי משוא פנים (ולכן לא פרסמתי את הלינק שלהם). הם היצרנים (איך לא...) של המלח שיצא המוצלח ביותר...

התוצאות הנמדדות הינן נכונות (הם לא יסתכנו ברמאות), אבל הנתוח שלהן, איך נגיד... מותאם לרצונם...

לא רק שהמלח שלהם יצא מדהים, המתחרים החשובים יצאו הכי פחות טובים (לדוגמא אינסטנט אושן), ודווקא הפחות מוצלחים (ולכן פחות תחרות ישירה) יצאו במרכז.

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מלוחים > ציוד לאקווריום ועשה זאת בעצמך (DIY) - מים מלוחים
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא