AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציקלידים

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Thursday 12/04/2007, 11:38   #1
skydream

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
סוג אקווריום: דיסקוסים ומרינה
ברירת מחדל גידול דיסקוסים באקווריום צמחיי

האם אפשר לגדל דיסקוסים באקוורים צמחייה ?
skydream לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 12/04/2007, 18:06   #2
אורן מרקוס

הסמל האישי שלאורן מרקוס

הודו לך על 8 הודעות 8 פעמים
סוג אקווריום: ריף - 800 ליטר
וותק בתחום: 20 שנה
ברירת מחדל אפשר

לא רק שאפשר אפילו רצוי
רק שים לב שהצמחים יכולים לשרוד בטמפרטורה גבוהה (29 מעלות )
ותיזהר אם ה CO2 (אם אין עוד יותר טוב)

בהצלחה
אורן מרקוס לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 12/04/2007, 19:15   #3
אפיק

הסמל האישי שלאפיק

לא רצוי בכלל.
עדיף אקווריום ערום. אבל אם אין אז עדיף צמחיה לדעתי על אקווריום שסתם עם גזע וחצץ.
ברגע שיש לך צמחיה יש לך מספר מגבלות והם:
- השאיבות רפש לא קלות ואפקטיביות כמו באקווריום ערום.
- הטמפרטורה הגבוהה שדורשים הדיסקוסים ומנגד הטמפרטורה הנמוכה שדורשת הצמחיה(הייתי הולך על 29 קבוע)
- אם יש פד''ח יהיה לך בעיה של קפיצות של PH ותאלץ או לקנות בקר PH או לנסות להסדיר את זה, כי כל שינוי פרמטרים לדיסקוסים הוא בעייתי מאוד וגורם רק נזק.
- הדגים שתוכל לשלב גם עם דיסקוסים וגם עם צמחיה הם מצומצמים(למשל למנקי אצה חומה יש לך רק את האנצינסטרוס, ושרימפסים אם תכניס לניקוי אצות אחרות זה יכול להיות שילוב שילך או שהשרימפסים ילכו לפה של הדיסקוסים. הימור בקיצור)
יתרונות:
- הצמחים גם כן סופחים ניטריט ואמוניה הרעילים שזה אחלה של דבר.
- חיים יותר קלים יותר ואתה יותר נהנה מהאקווריום מאשר עובד ומחליף מים בשבילו..אתה יכול להחליף גם פעם בשבוע 30 אחוז ולא צריך כל יום/יומיים.

חשוב לציין בשביל להכניס דיסקוסים לאק' צמחיה עדיף להכניס דיסקוסים בוגרים(מעל 10 ס''מ בערך) מכיוון שדיסקוסים קטנים הם חלשים והם צריכים תנאים טובים יותר ולחיות באקווריום ערום עם שאיבות רפש והחלפות מים מרובות, וכשהדיסקוסים בוגרים הם חזקים יותר ויתמודדו יותר טוב עם המצב והפרמטרים.
אם תכניס דיסקוסים קטנים(עד 9 ס''מ בערך) לאק' עם מצע/צמחיה הם יגדלו בקצב איטי מאוד ולא הרבה בכלל ויש סיכוי טוב שיקבלו מחלות/יהיו דיסקוסים מעוכבים(כאלו שלא יצמחו יותר מהגודל הקיים שלהם גם אם זה עוד שנתיים). הדיסקוסים הגדולים יתמודדו עם זה הרבה יותר טוב ועוד יצליחו לגדול באקווריום שכזה(אבל כמוון שלא בקצב של גדילה באקווריום ערום..)

בכבוד רב,אפיק.
אפיק לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 13/04/2007, 02:44   #4
ניומן

הסמל האישי שלניומן

חפש מאמר ב"צמחיה באקווריום". יש שם בדיוק מה שאתה מחפש.
ניומן לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 13/04/2007, 10:26   #5
איתן_ניר

הסמל האישי שלאיתן_ניר

הודו לך על 4 הודעות 11 פעמים
ברירת מחדל דיסקוסים ואקווריום צמחים

אפיק רצוי לפעמים לחשוב לפני שכותבים תשובה,ולחשוב למה היא
עשויה ליגרום.אין בעיה לגדל דיסקוסים באקוורוים צמחים,זה יכול להיות
תחליף לטלויזיה ציבעונית.אני עושה את זה שנים.
איתן_ניר לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 13/04/2007, 18:01   #6
Udi
חבר כבוד, הוגה ומקים AquaDex

הסמל האישי שלUdi

הודו לך על 24 הודעות 46 פעמים
סוג אקווריום: דיסקוסים

בואו נפריד בין גידול דיסקוסים (מקטנות לבגרות) באקווריום צמחייה, לבין אחזקת דיסקוסים בוגרים באקווריום צמחייה.

גידול דיסקוסים (מקטנות לבגרות) באקווריום צמחייה אינו פשוט כלל ודורש הבנה מעמיקה בכל התהליכים של גידול דיסקוסים ושל גידול צמחייה (שכפי שאפיק היטיב להסביר מתנגשים אחד את השני בהרבה נקודות).

אחזקת דיסקוסים בוגרים באקווריום צמחייה (במיוחד באקווריום LOW-TECH), אין הרבה בעיות, צריך לדאוג שהמים על טמפרטורה של 28 מעלות ושהתנאים יתאימו לאקווריום צמחייה (ניטראט נמוך מ 20 PPM).
עדיין לא נקרא Friday 13/04/2007, 18:17   #7
אפיק

הסמל האישי שלאפיק

איתן, מה שאודי אמר זה בדיוק מה שהתכוונתי. הוא רשם את זה יותר ברור אולי...
אתה חושב שאני מדבר שטויות? בבקשה תתקן אותי. אני לא ממציא פה שום דבר מהראש וכשאני עוזר לחברים פה זה או מידע אישי או מידע שהבנתי משאר התותחים כאן.

בכבוד רב,אפיק.
עדיין לא נקרא Friday 13/04/2007, 18:28   #8
פינגרמן

הסמל האישי שלפינגרמן

הודו לך על 2 הודעות 3 פעמים

אודי צר לי מאוד אבל אני חולק גם עלייך וגם על אפיק!!!!!!

נכון שבאקווריום צמחיה שאיבות הרפש אינם אפקטיביות וקלות כמו באקווריום ערום אבל יחד עם זאת הם לא נחוצות ברמות כמו באקווריום ערום והינה ההסבר: !!!

באקווריום צמחיה עם מצא מדושן ומוכן כראוי יש שכבה של פומיס ושכבה שניה פומיס וכבול לפומיס וכבול יש תכונה ספיחה מאוד משמעותית כלומר הם סופחים לתוכם את החומרים הנפלטים מהמזון והרפש שעל הקרקע ובעזרתו של כבל חימום במצא הם גם פולטים טוב יותר את החומרים ישר לשורשיי הצמחים כך שיוצא לך פה אחלה דישון אורגני!!!! (זה לא אומר שאין צורך בשאיבות רפש נא להבין נכון!!)

הצמחים הם סופחים ניטראט וכידוע נושמים דו תחמוצת הפחמן ופולטים חמצן כלומר הם מזרזים את תהליך הניטרפקציה את תהליך ההיתחמצנות וגם את מחזור החנקן!!!!! במילים פשוטות אחלה פילטר ביולוגי טבעי נוסף!!!!!!!!!

באקווריום היי טק בדרך כלל יש גם בקר PH דבר המאפשר או יותר נכון מבצע שימור קבוע של הPH במים דבר שנורא הכרחי לדיסקוסים!!

צוות נקיון מנסיוני האמין והאפקטיבי ביותר הם קורידוריסים ובוטיות והם משתלבים מעולה יחד עם דיסקוסים ואקווריום צמחיה!

בקיצור חברים ניתן לגדל דיסקוסים באקווריום צמחיה וכפי שידידנו איתן אמר זה יכול להיות תחליף לטלויזיה צבעונית או לפרוזק כל אחד ומה שמרגיע אותו

הכל תלוי בתקציב ובידע וידע נרכש כך שהתקציב יותר משמעותי.....
פינגרמן לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 13/04/2007, 18:40   #9
אפיק

הסמל האישי שלאפיק

אני לא מבין מה אתה רוצה? רשמתי לו גם יתרונות וגם חסרונות. לא החסרתי ממנו דבר. שהוא ישבור את הראש לבד ויחליט איך הוא רוצה לגדל.
אני עדיין חושב שאין על גידול דיסקוסים במיכל ערום ושאיבות רפש יומיות והאכלות מרובות.
אם אפשר לגדל דיסקוסים קטנים באקווריום צמחיה? אפשר. בטח שאפשר. אבל אני לא יכולתי לרשום לו את זה כי יכול להיות שהוא מחזיק 2 אנוביות ואומר וואלה יש לי צמחיה שסופחת הכל..(והכוונה בגדול לאקווריום שלא עמוס מהבחינה של הצמחיה)
גם רשמתי לו על הבקר PH ורשמתי לו על הטמפרטורה....אני לא מבין על מה אתם חולקים בדיוק?

בכבוד רב,אפיק.
עדיין לא נקרא Friday 13/04/2007, 18:43   #10
itzik00

הסמל האישי שלitzik00

ברירת מחדל Re: דיסקוסים ואקווריום צמחים

ציטוט:
פורסם במקור על ידי איתן_ניר
אפיק רצוי לפעמים לחשוב לפני שכותבים תשובה,ולחשוב למה היא
עשויה ליגרום.אין בעיה לגדל דיסקוסים באקוורוים צמחים,זה יכול להיות
תחליף לטלויזיה ציבעונית.אני עושה את זה שנים.
אני עם איתן

אקווריום high-tec הדגים באקווריום מגודל 6 סמ חלקם הגיעו לגודל של 14-15 סמ

itzik00 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 13/04/2007, 18:52   #11
אפיק

הסמל האישי שלאפיק

איציק אקווריום יפייפה..ודיסקוסים גם כן!
אני מניח שהידע שלך בתחום הדיסקוסים טוב.טוב מאוד אפילו.
תסביר לי בקשה למה לא כולם הגיעו ל15 ס''מ? ולמה הם נתקעו בגודל הזה? וכמה זמן לקח להם להגיע לגודל הנ''ל?

בכבוד רב,אפיק.
עדיין לא נקרא Friday 13/04/2007, 18:58   #12
פינגרמן

הסמל האישי שלפינגרמן

אפיק אם לא שמת לב קטלתי את החסרונות שלך!!
אתה צודק ששני שיחים קטנים לא הופכים את האקווריום לאקווריום צמחייה אני דברתי על אקווריום מקצועי כמו האקווריום המדהים והדיסקוסים המהמים של איציק

את רוב הדיסקוסים באמת מגדלים באקווריום עירומים אבל הנסיבות לכך לא בדיוק כפי שכולם חושבים שאי אפשר לגדל דיסקוסים לבגרות אי אפשר לשמור על פרמטרים של מים ונקיון וכו'ד...

כפי שאמרתי הכל תלוי בידע ובתקציב!!!!
עדיין לא נקרא Friday 13/04/2007, 19:25   #13
itzik00

הסמל האישי שלitzik00

[quote="אפיק"]איציק אקווריום יפייפה..ודיסקוסים גם כן! - תודה
אני מניח שהידע שלך בתחום הדיסקוסים טוב.טוב מאוד אפילו. שוב תודה על המחמאות אבל אני לא מבין גדול בדיסקוסים מבחינתי דיסקוס כמו כול דג צריך לקבל תנאים אופטמליים על מנת להתפתח וזה מה שהם מקבלים אצלי הם נכנסו קטנים יחסית כי היה לי רק אקווריום צמחייה פעיל ולא היה לי אקווריום נוסף לגדלם בניפרד, אני מאמין שבאקווריום צמחייה עדיף לא לשלב דיסקוסים בגודל 5 שקלים אלה מגודל של 8-9 בערך, זה יבטיח ישרדות טובה לזמן ממושך.
תסביר לי בקשה למה לא כולם הגיעו ל15 ס''מ? ולמה הם נתקעו בגודל הזה? וכמה זמן לקח להם להגיע לגודל הנ''ל? כולם הוכנסו באותו גודל +- קיבלו את אותם תנאים אלו שביססו מעמד והפכו לדומיננטיים התפתחו באופן מואץ יותר זה כנראה עקב תחרות על מזון ושטח ( רק לסבר את האוזן האחרים נתקעו בגודל של 12 בערך ) אחד קטן שהוכנס בטעות לפני חצי שנה לא גדל מאז למרות שהוא אוכל כמו חזיר יש אפשרות שיתן קפיצה בגודל בהמשך, או שלא . ( ישנה איזו אגדה על הורמונים שמפרישים הבוגרים וזה מונע גדילה של הקטנים, אולי זו הסיבה )

כיום אני מגדל 6 דיסקוסים נוספים באקווריום נפרד כאשר יגיעו לגודל 8-10 יועברו לאחר כבוד לצמחייה
עדיין לא נקרא Friday 13/04/2007, 19:36   #14
אפיק

הסמל האישי שלאפיק

ציטוט:
כפי שאמרתי הכל תלוי בידע ובתקציב!!!!
בדיוק!!!
השאלה היא מאיפה אתה יודע עם יש לskydream ידע או תקציב??? במצב כזה רושמים יתרונות וחסרונות.
הוא יכול להשקיע פיזית בהחלפות מים כל יום עם דליים והוא יכול להשקיע עם הכסף שלו. שיחליט לבד.

אני לא מבין איפה קטלת את החסרונות שרשמתי? על הבקר PH רשמתי לו ועל זה שהצמחים גם כן צורכים באמוניה והניטריט והניטראט גם כן רשמתי וגם על הטמפרטורה רשמתי(שזה לא קל לשמור עליה! אני מנהל מלחמות יום יום על הטמפרטורה באקוורים עם הT5 הלוהט! אז מה שיקנה מקרר? או שיפתח כל יום את המכסה ויסגור בלילה?-כי זה מה שאני עושה..ובקיץ משאיר פתוח תמיד ומפעיל מאוורר שמרעיש)

אז זה ממש לא פשוט אפילו להכנס ללאו טק עם דיסקוסים. אולי לוקח יותר זמן ועבודה להחליף מים כל יום אבל זה גם לא צורך כסף וגם אתה עוד איך שהוא נהנה מהמצב..ויותר מהכל. נהנה מהתוצאות.

זה התמונה האחרונה שהייתה לפני שעברתי ללאו טק. מאז 3 דיסקוסים שלי צמחו(אלו שהיו חזקים יותר גם הם) והיום בגודל של 15-16 ס''מ,עוד אחד שדווקא לאחרונה צומח ומתחזק ובגודל של 12 ס''מ בערך ו2 נשארו בגודל שאתה רואה את הקטנים שם(אולי גדלו בס''מ..לא יותר..)והיום בגדלים של 10 ס''מ בערך..
אין לי ספק בכלל שעם בידוד של חודש בלבד אפילו של 2 הקטנים והחלשים באקווריום הערום הם היו צומחים ומתחזקים כמו כלום. לעשות את זה עכשיו באקווריום צמחיה זה גם יהרוס את כל היופי של האקווריום וגם מאוחר מידי.

בכבוד רב,אפיק.
עדיין לא נקרא Friday 13/04/2007, 19:44   #15
אפיק

הסמל האישי שלאפיק

ציטוט:
קטן שהוכנס בטעות לפני חצי שנה לא גדל מאז למרות שהוא אוכל כמו חזיר יש אפשרות שיתן קפיצה בגודל בהמשך, או שלא . ( ישנה איזו אגדה על הורמונים שמפרישים הבוגרים וזה מונע גדילה של הקטנים, אולי זו הסיבה )
זה מבסס את מה שאני חושב בדיוק..העובדה שהוא אוכל טוב(אתה אמרת..כי יכול להיות שמתקיפים אותו החברה הגדולים וגורמים לו לשבת בפנה-כך זה קורה פעמים רבות שמכניסים קטן למגרש של הגדולים) ואחרי חצי שנה לא גודל...מראה לנו שלמרות הכל והטיפול שלך הוא לא גודל. אם הוא היה באקווריום ערום..היית רואה סיבה כל שהיא שהוא גם כן לא היה גודל במשך חצי השנה הזו?

ציטוט:
כיום אני מגדל 6 דיסקוסים נוספים באקווריום נפרד כאשר יגיעו לגודל 8-10 יועברו לאחר כבוד לצמחייה
אתה מגדל אותם באקווריום ערום? עם כן זה שוב מבסס את מה שאני אומר.

לשאר החברים. אני לא מתעקש סתם. אם אני טועה אני באמת שמח שאתם מוכיחים(או מנסים) להוכיח לי אחרת. שורה תחתונה אין לי מה להטעות אנשים(ממש לא!)...ואני רוצה לדעת את זה גם בשביל הידע שלי.
עצם העובדה שדיסקוס קטן אצל הבחור לא גדל במשך חצי שנה בתנאים הטובים והכל..לא אומרת משהו?

בכבוד רב,אפיק.
עדיין לא נקרא Friday 13/04/2007, 20:22   #16
itzik00

הסמל האישי שלitzik00

אפיק,

גם אני חושב דגיגי דיסקוס עדיף לגדל באקוורים ערום התחזוקה הרבה יותר נוחה, כמובן שעדיף דגים בגודל וזן אחידים. אבל שום דבר לא חקוק בסלע דגים מאותו סוג בסיבות שונות מגיבים באופן שונה. ולסיום אתן לך דוגמא נוספת מהאקווריום שלי אחד הדיסקוסים לא התפתח כלל במשך כמה חודשים חבריו עברו את ה 10 והוא עדיין תקוע ב 6 כבר הגדרתי אותו כמעוקב גדילה כיום הוא הנסיך של האקוורים מבחינת הגודל והצורה, בקיצור גם מעוקבים יכולים להפתיע

קבל תמונה של הנסיך

עדיין לא נקרא Friday 13/04/2007, 22:05   #17
פינגרמן

הסמל האישי שלפינגרמן

אפיק למה אתה משתמש בT5 באקווריום שלך הייתי ממליץ לך להישתמש בדנרלי דיסקוס לא ממש צריך אור גדול וחזק הם אוהבים אור מהומם באקווריום צמחיה מרכיבים יחד עם המנורות מספר וונטות המוציאות אויר שהיתחמם מהנורות ואין צורך במקרר!!!!!

לגביי הדיסקוסים של איציק דיי טבעי שיש פתאום דיסקוס אחד שמעוכב גדילה כידוע לנו יש דיי הרבה סיבות לכך שיכולות לנבוע מהאכלה לא נכונה בצעירותם סטרס שהם עברו הורמונים למינהם ושאר ירקות אבל אין זה אומר שהם סוג ב יש בי המון אהבה גם לאלה שנשארו מעוכבים ואני בטוח שבהטלות הראשונות שלי הם מעוכבים בגללי....
עדיין לא נקרא Friday 13/04/2007, 23:53   #18
אפיק

הסמל האישי שלאפיק

לא כל כך הבנתי מה אתה מציע לי במקום הT5..אני בהחלט ישמח להצעות כי נשבר לי הXXXXXXXXX מזה כבר!

איציק גם לי יש איזה מלך אחד שהיה במצב גרוע לגמרי..הוא היה הכי יפה אבל! כל כך רציתי שיגדל יותר מהאחרים..אפילו הצעתי בזמנו לאודי שיקח אותו במחיר שקניתי ולא בשביל להפטר ממנו! רק בגלל שראיתי אותו מתבזבז באקווריום צמחיה ואודי בדיוק התחיל להקפיץ את הדיסקוסים שלו..
היום הוא לא בגודל של הגדולים אבל יש עליו איזה 13 ס''מ והוא יפיוף אמיתי! הוא חזק ואוכל ונלחם על האוכל כמו גדול.

אז מה סיכמנו? אפשר לגדל דיסקוסים מקטנות לבגרות באקווריום צמחיה עמוס ומושקע או לא?? אני חושב שמה שבטוח זה שהרבה יותר קל וזול באקווריום ערום אבל לא יותר יפה...עוד יתרון זה מקומות המסתור שבצמחיה העמוסה שאת זה אין באקווריום הערום והדיסקוסים שם נכנסים לסטרס חופשי מכל שטות..

בכבוד רב,אפיק.
עדיין לא נקרא Saturday 14/04/2007, 04:51   #19
פינגרמן

הסמל האישי שלפינגרמן

אפיק מנורה של חברת דנרלי אני לא יודע איך כותבים את זה במדויק באנגלית אז אני לא רוצה להטעות אותך אבל זה נישמע בדיוק כמו שזה כתוב
נ.ב- בזמן האחרון דיי קשה למצוא אותן אין לי מוסג למה אבל תנסה זה יפתור לך את הבעיה של החום מהמנורה וגם הדגים שלך ישמחו..
עדיין לא נקרא Saturday 14/04/2007, 09:58   #20
שוני ז"ל
ממיסדיי אקווה וחבר של כבוד

הסמל האישי שלשוני ז"ל

הודו לך על 2 הודעות 2 פעמים

מה המיוחד במנורה של דנרלי לדיסקוסים?חוץ מהמחיר כמובן?
שוני
עדיין לא נקרא Saturday 14/04/2007, 10:31   #21
אפיק

הסמל האישי שלאפיק

איך היא נראת? קוטר של T8 או T5? כי אם זה T5 אז נשמע מעניין מאוד וכנראה שאני ילך על זה...
אחרת אין לי מה סתם להעיף את הT5 והצו'ק וגם ככה הוא היחידי שנכנס במכסה הצפוף.

בכבוד רב,אפיק.
עדיין לא נקרא Saturday 14/04/2007, 10:34   #22
שוני ז"ל

הסמל האישי שלשוני ז"ל

אפיק
לפני שאתה הולך להוציא מעל XXX שקלים לנורה תשמע מה היתרונות שלה
שוני
עדיין לא נקרא Saturday 14/04/2007, 10:52   #23
אפיק

הסמל האישי שלאפיק

שוני אני רק מברר עכשיו לגביה...
אפילו יתרונות קטנים של הנורה הזו יעזרו לי להעיף את הנורות T5 שלי,כי פשוט נמאס לי מהמאוורר ואני מרגיש כאילו החלון של האקווריום זה כבר דלת ראשית מרוב שכל הזמן אני פותח וסוגר אותו זה באמת מלחמה יום יומית על הטמפרטורה וברוב השנה אני לא מצליח לשמור על טמפרטורה סדירה ובמשך היום היא משתנה במעלה או שניים לפחות.

בכבוד רב,אפיק.
עדיין לא נקרא Saturday 14/04/2007, 22:42   #24
פינגרמן

הסמל האישי שלפינגרמן

דנרלי כעקרון היא מנורה לאקווריום צמחיה בכל אופו אין לי איתה את הבעיה של ההיתחממות אבל לשקולך.....
עדיין לא נקרא Saturday 14/04/2007, 22:51   #25
אפיק

הסמל האישי שלאפיק

מנורה ו...?
אל תחסוך בפרטים חביבי
היא באותו קוטר של T5? מה מיוחד ב"ייעודיות" שלה? אחרי שעה שהמנורה פועלת אתה יכול לגעת בה למשך 5שניות?(מבלי שתימס )

בכבוד רב,אפיק.
עדיין לא נקרא Saturday 14/04/2007, 23:24   #26
שוני ז"ל

הסמל האישי שלשוני ז"ל

אפיק
מנורות T5 של דנרלי אין מנורותT5 לכל דבר .הן זהות למנורות שלך אבל לכל מנורה יש יעוד משלה .המסומן בקלווין .
לגבי התחממות לא יכול להשיב לך ספציפית לגבי הנורה שפינגר מדבר עליה
שוני
עדיין לא נקרא Sunday 15/04/2007, 07:40   #27
פינגרמן

הסמל האישי שלפינגרמן

אני לא מחסיר פרטים אני פשוט לא רוצה להטעות היא כן בקוטר של T5 כעיקרון היא נקנתה לפני שש שנים לאקווריום צמחיה היצרנים טוענים שהיא מכילה גז שפולט אור צהוב המדמה קרניי שמש טבעים....בכל אופן לגבי היתחממות היא לא מתחממת באופן של הנורות T5 דיי לייט (אצלי בכל אופן)

מה שהייתי מציע לך הוא לבדוק את המנורה במקום שהיא כבר עובדת ואז תוכל לעשות השוואה פיזית בינה לבין הנורה שלך.....

נ.ב- יש לי גם מנורה של סרה שנקנתה מישראל גם היא לא ממש מתחממת 32 וואט 120 אבל היא על אקווריום של 900 ליטר יכול להיות בגלל זה אני לא שם לב להיתחממות...
עדיין לא נקרא Tuesday 17/04/2007, 10:34   #28
פינגרמן

הסמל האישי שלפינגרמן

בדקתי פיזית את המנורה של סרה שניקנתה מישראל היא ממש לא מתחממת ומפיצה אור חזק (אפיק את יכול לאחוז בא אחיזה מלעה חצי שעה לא 5 שניות )
עדיין לא נקרא Tuesday 17/04/2007, 10:43   #29
אפיק

הסמל האישי שלאפיק

תודה פינגרמון..
אני יחליף נורות כנראה בחופש הגדול(יעבור שנה שהקיימות פועלות)

בכבוד רב,אפיק.
עדיין לא נקרא Tuesday 17/04/2007, 12:22   #30
Udi
חבר כבוד, הוגה ומקים AquaDex

הסמל האישי שלUdi

הודו לך על 24 הודעות 46 פעמים

בואו נחזור רגע לדיון המקורי.

עם הצלחות אני לא יכול להתווכח, דיסקוסים שגדלו מגודל 6 ס"מ לגודל של 15 ס"מ באקווריום צמחייה הם ללא ספק הוכחה שאפשר, אבל אם אתה חושב שלא היו בעיות וקונפליקטים בדרך אתה טועה.
לפני שנדבר על הבעיות עצמם, בואו נזכור שדגי הדיסקוסים הקטנים, רגישים בהרבה מאשר אחיהם הבוגרים ויהיו הרבה פחות סבלניים לגורמים מפריעים.

ככלל אני ממליץ לא להכניס דיסקוסים הקטנים מ 5-6 ס"מ לאקווריומי צמחיה (במיוחד High-Tech).

בעיות של אקווריום דיסקוסים וצמחייה

קונפליקט 1 – רמות דישון (ניטראט)
כידוע, צמחייה צריכה חומרי דישון על מנת לגדול ולהתבסס באקווריום, ניטראט הינו יסוד דישון חשוב מאוד לאקווריום צמחייה, התאוריה מדברת על כך שבאקווריום היי-טק כדאי להגיע בכל רגע נכון לרמות של 20PPM לקבלת תוצאות אופטימליות.
דיסקוסים רגישים מאוד לניטראט, מגדל דיסקוסים ישתדל לשמור את הניטראט ברמה הנמוכה מ 5PPM (ומכאן החלפות המים המאסיביות שאנו משתעבדים אליהם).

קונפליקט 2 – רמת חומציות ושימוש במערכת CO2
דיסקוסים וגם צמחים אוהבים לחיות במים רכים, כידוע, במים רכים הקשיות נמוכה מה שמוריד מיד את יכולת החציצה (Buffering) של המים, יכולת חציצה זו שומרת על יציבות ה PH במים ומונעת שינויים מהירים וקיצוניים בערכי ה PH.
מצד שני שימוש ב CO2 מעלה את מספר יוני המימן החופשיים במים מה שגורם לעלייה ברמת חומציות המים. כמובן שלא חציצה מתאימה השינוי ב PH יהיה מהיר וקיצוני.
דיסקוסים מאוד רגישים לתנודות ברמת ה CO2, וללא שימוש בבקר PH אנו עלולים להגיע לתנודות גדולות בעיקר במעברים בין היום ללילה.

קונפליקט 3 - האכלה
דיסקוסים אוהבים לאכול הרבה, במנות קטנות, ובעיקר בשר, לרוע המזל הדיסקוסים לא תמיד מסיימים את האוכל, כמו כן בשאריות שומן שישארו מהקציצה הם לא יגעו. אקווריום צמחייה איננו סלחני לשאריות אוכל, האצות יצוצו מייד ולטווח ארוך רמת האמוניה תעלה.
תוסיפו לזה את העובדה שאין שאיבות רפש כלל באקווריום צמחיה ותקבלו מתכון בטוח לבעיות.

קונפליקט 4- חימצון המים
דיסקוסים דורשים טמפרטורה של לפחות 28 מעלות, כידוע כשהטמפרטורה גבוהה רמת החימצון במים יורדת.
מצד שני, באקווריום צמחייה רצוי כמה שפחות חמצן (יותר CO2) ולכן נמנעים מלהשתמש באבן אוויר.

קונפליקט 5 – תאורה
כולנו יודעים שצמחייה מוצלחת דורשת תאורה של לפחות חצי וואט לליטר (ויש כאלו שמקפידים אפילו על יותר מזה), כלומר אקווריום צמחייה הינו אקווריום מואר רוב שעות היום.
תאורה חזקה אינה מתאימה לדיסקוסים המעדיפים תאורה חלשה.

קונפליקט 6 – גובה האקווריום
דיסקוסים אוהבים אקווריומים גבוהים, וככל שהאקווריום יהיה גבוה יותר כך ייטב להם.
אקווריום גבוהה (בגובה של 80 ס"מ ומעלה) דורש התאמת תאורה מיוחדת וברוב המקרים יקרה.

קונפליקט 7 – דילול הצמחייה.
ע"מ לשמר אקווריום צמחייה יש צורך בגיזומים ובסידורים פנימיים הדורשים הכנסת ידיים לאקווריום, דגי הדיסקוס עלולים שלא לאהוב בטווח הקצר את ההתעסקות באקווריום ולטווח הארוך הם עלולים שלא לאהוב את שינוי העיצוב באקווריום, הדיסקוסים עלולים להתחבא למספר ימים ולגלות תוקפנות אחד כלפי השני במאבק מחודש על הטריטוריות הנחשבות באקווריום.
הערה – באקווריום יציב ובריא הדיסקוסים לא יושפעו מגיזומים ומהפרעות שמתרחשות פעם בתקופה.

לסיכום, חלק מהקונפליקטים משפיעים מאוד, חלק אחר משפיע קצת עד כדי זניח. ובכל זאת, השילוב של דיסקוסים וצמחייה יכול להיות שילוב מנצח אם עושים זאת נכון, או שילוב קטלני במידה וכל הקונפליקטים גורמים לדגים סטרס מתמשך ותמידי.

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציקלידים
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא