AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Thursday 02/08/2012, 15:33   #1
pako

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
Post מקים שרימפסייה צריך עזרה

שלום, אתמול קניתי אקווריום JEBO R-338 שמתי חצץ הרכבתי פילטר שמתי מים וכל זה.
באקווריום שמתי דג זברה מנוקד אחד אמרו לי שזה עושה 'סייקל' שאת האמת לא כל כך הבנתי מה זה אבל לא משנה עשיתי את זה . יום ראשון אני הולך לקנות דגים שרימפסים וצמחים ויש לי כמה שאלות אני אשמח מאוד אם תוכלו לעזור לי .
- האם זה בסדר להביא דגים ושרימפסים ביום ראשון כי קניתי את האקווריום ביום רביעי האקווריום יעבוד בערך 4 ימים עד הבאת הדגים והשריפסים זה בסדר ?
- יש לי חצץ צבוע וקראתי שלא כ"כ ממליציים עליו אבל זה מה שיש לי ואין לי עוד כסף להשקיע על חצץ (אני בן 16 גמרתי את כל הכסף שלי על האקווריום והציוד ) אז השאלה אם זה ממש קריטי שזה חצץ צבוע ? כאילו זה יכול ליהיות בסדר ? הדגים והשרימפסים לא ימותו ?
- אני מביא בערך 10-15 ניאונים ו5 שרימפסים, הם יסתדרו ? כדאי לי להביא יותר שרימפסים ?
- הזברה מנוקדת שיש לי באקווריום תאכל לי את השרימפסים ?
- איזה סוגי שרימפסים אתם ממליצים לי להביא ?
- איך אפשר לזהות את מין השרימפסים כי אני רוצה להבי זכרים ונקבות שיתרבו ?
- אני רוצה להביא צמחים שלא צריך לשתול כמו הג'אווה מוס וכל אלה אז יש בחנות מבצע 3+1 אני צריך שתעזרו לי איזה צמחים לבחור יש לי כבר 2 שאני רוצה צריך עוד 2 . ג'אווה מוס ומרימו בול את אלה אני רוצה ואני צריך עוד 2 מה אתם אומרים כדאי לי להביא ?
- פעם בכמה זמן צריך להאכיל את השרימפסים ?
- איזה טמפרטורה צריכה ליהיות באקווריום שיהיה טובה גם לניאונים וגם לשרימפסים ?
- יש לכם המלצות לעיצוב האקווריום כמו איך לעצב את הצמחייה, למה לקשור את הצמחים וכו' ?
ובכללי אם יש לכם עוד טיפים והצעות אני אשמח מאוד .
סליחה על החפירה אני חדש זאת שרימפסייה ראשונה אז אין לי ידע .
תודה רבה !!!!!!!!!!!!!!

נערך לאחרונה על ידי pako, Thursday 02/08/2012 בשעה 15:44.
pako לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 02/08/2012, 16:34   #2
שלומי סתיו

הודו לך על 4 הודעות 5 פעמים
ברירת מחדל תגובה להודעה: מקים שרימפסייה צריך עזרה

שלום וברוך הבא
בגלל שאתה ממש בתחילת ההקמה אני מציע לך להעיף את החצץ הצבעוני ולקנות קוורץ שחור
אתה ציינת שיש בעיית תקציב להחליף את החצץ אז אני ינסה לחסוך לך קצת כסף
תקנה רק שרימפס בלי דגים ואם בכל זאת בא לך דג אז תקנה אוטוצינקלוס או בינון פרפר
את הצמחים אל תקנה תנסה להשיג מחובבים בפורום (יש עץ מסירת גזם )
טמפרטורה תלוי בסוג השרימפס שתבחר
בהצלחה
שלומי סתיו לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 02/08/2012, 17:06   #3
pako

קודם כל תודה .
חבל לי על החצץ אתמול קניתי אותו מה אני יזרוק אותו ? וזה גם בעיה עכשיו להוציא את כל החצץ . אין מצב שהשרימפסים יחיו עם החצץ ? כי המוכר בחנות אמר לי שהכל שטויות והוא מצויין .

35 צפיות ותגובה אחת ? מה קורה חברים למה אף אחד לא עוזר ??

נערך לאחרונה על ידי איציק, Thursday 02/08/2012 בשעה 18:50. סיבה: איחדתי לך את ההודעות. התאזר בסבלנות עד קבלת מענה.
עדיין לא נקרא Thursday 02/08/2012, 17:58   #4
קובי 30

הודו פעם אחת בהודעה אחת
סוג אקווריום: צמחיה מיד טק 200 ליטר
וותק בתחום: שנים...

אני לא ממליץ להקשיב למוכר,תנסה להחליף חצץ אבל אם לא תוכל אז תנסה לשים שרימפ או שניים(מהעמידים ביותר) לא מעבר לזה ותראה מה קורה איתם לתקופה של חודש חודשיים,אתה לוקח פה סיכון אבל אולי יצליח לך,בהצלחה.
קובי 30 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 02/08/2012, 21:39   #5
KB24

הודו לך על 13 הודעות 15 פעמים
סוג אקווריום: צמחייה לואו-טק ושרימפסיה
וותק בתחום: 16 שנים

כמו שענו לך, לא תמיד צריך להקשיב למוכרים, במיוחד במקרים כאלו שהוא פשוט מנסה למכור, לא משנה מה.
אנשים לא קופצים על להגיב למיליון שאלות שלך בגלל שהן נשאלו עשרות פעמים ואנשים פשוט מחכים שמישהו ירים את הכפפה,
אני מציע לך להתחיל לקרוא כאן כל שאלה שתהיה לך אחרי שקראת את הכל אני אענה בשמחה
עדיין לא נקרא Thursday 02/08/2012, 22:38   #6
pako

תודה רבה
קראתי את המדריך אין שם תשובות לשאלות ששאלתי
עדיין לא נקרא Friday 03/08/2012, 01:57   #7
החובב-הותיק

הסמל האישי שלהחובב-הותיק

סוג אקווריום: 350 ליטר לאו טק
וותק בתחום: משנת 96'

ציטוט:
פורסם במקור על ידי pako צפה בהודעה
באקווריום שמתי דג זברה מנוקד אחד אמרו לי שזה עושה 'סייקל' שאת האמת לא כל כך הבנתי מה זה אבל לא משנה עשיתי את זה . יום ראשון אני הולך לקנות דגים שרימפסים וצמחים ויש לי כמה שאלות אני אשמח מאוד אם תוכלו לעזור לי .
- האם זה בסדר להביא דגים ושרימפסים ביום ראשון כי קניתי את האקווריום ביום רביעי האקווריום יעבוד בערך 4 ימים עד הבאת הדגים והשריפסים זה בסדר? "החיפזון מהשטן", אם אתה לא ממהר ו/או לחוץ להכניס אז חכה עוד יום יומיים, רק בזמן ההמתנה תכניס איזה דג גופי
לכדי זירוז הסייקל ואל תשכח להאכיל אותו.
- יש לי חצץ צבוע וקראתי שלא כ"כ ממליציים עליו אבל זה מה שיש לי ואין לי עוד כסף להשקיע על חצץ (אני בן 16 גמרתי את כל הכסף שלי על האקווריום והציוד ) אז השאלה אם זה ממש קריטי שזה חצץ צבוע ? מאוד קריטי, ידוע כי חצץ צבוע משחרר אט אט רעלים למים הפוגעים בחיי הדגים והשרימפסים כאילו זה יכול ליהיות בסדר? כאילו זה לא הדגים והשרימפסים לא ימותו ? לא ישר על ההתחלה, ייקח קצת זמן עד שהרעלים ישתחררו לאק', חצץ צבוע איננו חצץ אינרטי ואינו מתאים לגידול דגים ו'או יצורים אחרים.
אין מה לעשות חבר, בקש מאמא ו/או אבא שיתנו לך 50 שקל ולך תקנה חצץ נורמלי.
חסכון ו/או קיצורים למינהם יביאו איתם אסונות עתידיים

- אני מביא בערך 10-15 ניאונים ו5 שרימפסים, הם יסתדרו ? לדעתי זה יותר מידיי דגים, המיכל קטן מדובר כאן כולה ב-40 ליטר ברוטו, לאחר הכנסת חצץ, דקורצייה וכד' יישאר לך כ-30 ליטר +/- כדאי לי להביא יותר שרימפסים ? אין בעיה להעמיס בשרימפסים, תביאי כמה שיותר כאשר רצוי להתחיל עם מינימום 10 יחידות
- הזברה מנוקדת שיש לי באקווריום תאכל לי את השרימפסים? סביר מאוד להניח שהיא תנשנש את השרימפסונים אם יהיו
- איזה סוגי שרימפסים אתם ממליצים לי להביא ? תתחיל עם שרימפסים ממשפחת הניאו-קרדינייה (דנטיקולות/ריינבו, שרי/דובדבן, צהובים), שרימפסים אלו נחשבים לעמידים
- איך אפשר לזהות את מין השרימפסים כי אני רוצה להבי זכרים ונקבות שיתרבו ? אם הבאת שרימפ בוגרים שים לב לגוף שלהם, לנקבה יש בד"כ אוכף על גבה בצבע מעט שונה מגופה,
היא מעט שמנה יותר מהזכר אשר מציג מבנה דק יותר (קיצר תביא 10 יח' מינימום ויש לך
יותר סיכויים לרבייה)

- אני רוצה להביא צמחים שלא צריך לשתול כמו הג'אווה מוס וכל אלה אז יש בחנות מבצע 3+1 אני צריך שתעזרו לי איזה צמחים לבחור יש לי כבר 2 שאני רוצה צריך עוד 2 . ג'אווה מוס ומרימו בול את אלה אני רוצה ואני צריך עוד 2 מה אתם אומרים כדאי לי להביא ? עניין של טעם, אני ממליץ על צמחים ממשפחת המיקרוסרומים (שתילה על גזעים ודקורציה), אתה גם יכול להביא אנוביה ננסית (רק אל תחתוך אותה ואל תוריד ממנה עלים).
- פעם בכמה זמן צריך להאכיל את השרימפסים ? פעם ביום זה מספיק ולא יותר מידיי גרגרים
- איזה טמפרטורה צריכה ליהיות באקווריום שיהיה טובה גם לניאונים וגם לשרימפסים ? טמפ' ממוצעת של 26 מעלות יהיה מצויין לכולם
- יש לכם המלצות לעיצוב האקווריום כמו איך לעצב את הצמחייה, למה לקשור את הצמחים וכו' ? כן, תתחיל לשוטט ביו-טיוב וחפש שם עיצובים של אק' נאנויים (קטנים), זה יעזור לך
ובכללי אם יש לכם עוד טיפים והצעות אני אשמח מאוד .
סליחה על החפירה אני חדש זאת שרימפסייה ראשונה אז אין לי ידע .
תודה רבה !!!!!!!!!!!!!!
בגלל שאתה חדש ועדיין בתהליכי למידה אני מציע שתמשיך לקרוא ולהחכים,
אל תמהר, תלמד מהטעויות שלך והכי חשוב...
תהנה מהדרך

בהצלחה,
עדיין לא נקרא Friday 03/08/2012, 13:11   #8
pako

וואי סוף סוף מישהו שעוזר, תודה רבה לך שבת שלום .!!!
עדיין לא נקרא Saturday 04/08/2012, 01:51   #9
liorke95

הסמל האישי שלliorke95

הודו לך על 3 הודעות 3 פעמים
סוג אקווריום: 2 נאנו שרימפסיות; 100% אוסמוזה ו100% ברז. 20 ל' כל אחת.
וותק בתחום: 7 שנים.

פאקו, ברוך הבא.
כולם מנסים לעזור בדרכם, תגובות כמו "סוף סוף מישהו שעוזר" לא בדיוק מעודדות את האנשים שכבר ניסו לעזור לך.

בהצלחה בהקמה ושתף תמונות !!
liorke95 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 04/08/2012, 20:22   #10
pako

צודק חבר, בכיף אני יעלה תמונות שבוע הבא שאני יביא את הדגים תודה .
עדיין לא נקרא Sunday 05/08/2012, 02:35   #11
טימי.ע

הסמל האישי שלטימי.ע

סוג אקווריום: מלאווי,דרום אמריקה,יבשתן

עצה ממני דגים(מכל סוג שהוא) ושרימפסים לא שילוב טוב אצלי הכנסתי כמה כמה גופים במטרה להרבות ושהשרצים יהיו עם השרימפסים לא הלך טוב
השרימפסים "נלחצים" מדגים ואצלי כשהיו הגופים השרימפסים התחבאו כל הזמן ובקושי ראיתי אותם
עדיין לא נקרא Sunday 05/08/2012, 14:14   #12
Noam12

הסמל האישי שלNoam12

סוג אקווריום: בקרוב...

קודם כל - סייקל
עדיין לא נקרא Sunday 05/08/2012, 14:17   #13
pako

תודה גבר, אין לי עוד אקווריום ריק שאני יכול לעשות בו רק שרימפסייה אני מאוד רוצה נאונים וקרדינלים עם צמחים ושרימפסים לעשות משהו יפה כי האקווריום בחדר שלי . אני יביא כמה שרימפסים לנסיון אם ילך אז סבבה אם לא אזלא נורא ננסה להקים שרימפסיה בפעם אחרת .. אבל אני חושב שיהיה בסדר .
עדיין לא נקרא Monday 06/08/2012, 02:59   #14
נתי669

הסמל האישי שלנתי669

סוג אקווריום: שרימפסים שרימפסים ועוד שרימפסים
וותק בתחום: 22 שנה

ציטוט:
פורסם במקור על ידי pako צפה בהודעה
- האם זה בסדר להביא דגים ושרימפסים ביום ראשון כי קניתי את האקווריום ביום רביעי האקווריום יעבוד בערך 4 ימים עד הבאת הדגים והשריפסים זה בסדר ? אם אפשר כדאי לחכות עוד
- יש לי חצץ צבוע וקראתי שלא כ"כ ממליציים עליו אבל זה מה שיש לי ואין לי עוד כסף להשקיע על חצץ (אני בן 16 גמרתי את כל הכסף שלי על האקווריום והציוד ) אז השאלה אם זה ממש קריטי שזה חצץ צבוע ? כדאי להעיף כאילו זה יכול ליהיות בסדר ? לפעמים אנשים חיים עם סיגריות גם עד 120 הדגים והשרימפסים לא ימותו ? הגיוני שימותו אבל תמיד תמצא מישהו שאצלו זה לא קרה
- אני מביא בערך 10-15 ניאונים ו5 שרימפסים, הם יסתדרו ? כל מה שנכנס דרך מפתח הפה של הדג הדג אוכל ומה שלא נכנס הוא ימשיך לנסות
כדאי לי להביא יותר שרימפסים ? כן
- הזברה מנוקדת שיש לי באקווריום תאכל לי את השרימפסים ? ראה לעיל
- איזה סוגי שרימפסים אתם ממליצים לי להביא ? סאקורות או קרדינה צהוב בשביל הצבע לא דברים רגישים בהתחלה בשביל הכיס
- איך אפשר לזהות את מין השרימפסים כי אני רוצה להבי זכרים ונקבות שיתרבו ? אי אפשר איך שוני אומר אתה תגדל מים השרימפסים כבר יגדלו לבד
- אני רוצה להביא צמחים שלא צריך לשתול כמו הג'אווה מוס וכל אלה אז יש בחנות מבצע 3+1 אני צריך שתעזרו לי איזה צמחים לבחור יש לי כבר 2 שאני רוצה צריך עוד 2 . ג'אווה מוס ומרימו בול את אלה אני רוצה ואני צריך עוד 2 מה אתם אומרים כדאי לי להביא ? ספר מה יש לו שם ונמליץ קח בחשבון שמאוד קשה להשתלט על הג'אוה
- פעם בכמה זמן צריך להאכיל את השרימפסים ? כל יום מה שהם מסיימים תוך דקה ז"א ממש מעט
- איזה טמפרטורה צריכה ליהיות באקווריום שיהיה טובה גם לניאונים וגם לשרימפסים ? כרגע לא צרך חימום בכללי סביב ה25
- יש לכם המלצות לעיצוב האקווריום כמו איך לעצב את הצמחייה, למה לקשור את הצמחים וכו' ? יוטיוב
ובכללי אם יש לכם עוד טיפים והצעות אני אשמח מאוד . כן זה די מבאס לענות תמיד על אותם שאלות כי אנשים לא משקיעים את המעט בלעזור לעצמם ולקרוא ולשוטט בעצים שאחרים פתחו לפניהם ומצד שני אם לא עונים כולם שואלים למה לא עונים איפה כולם
אז נכון שלא חייבים לענות ולאחרונה הצלחתי לא מעט להתאפק מכל מיני שאלות הזויות אבל =כמו שעזרו לי הייתי שמח לעזור גם לאחרים כמובן בתנאי שזו תהיה עזרה ולא עבדות לעצלות
סליחה על החפירה אני חדש זאת שרימפסייה ראשונה אז אין לי ידע . גם אני סליחה על החפירה אבל ידע רוכשים ולא קונים במכולת

תודה רבה !!!!!!!!!!!!!!
ולסיום עצה אחת ראיתי בפורומים אחרים בחו"ל שכשאלה נכתבת כמה פעמים מנהלי הפורום מוחקים אותה עם הכיתוב "כפל"
בערך כמו שעושים כאן בעצי מכירה
אני חושב שאם נאמץ את הרעיון גם כאן זה יעלה את הרמה ולפחות יאלץ אנשים לקרוא במקום לחפור
חלילה פאקו זה לא שיש לי משהו נגדך אבל זה פשוט היה נראה לי המקום לרשום זאת
בהצלחה בהמשך הדרך
נתי

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא