AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציוד לאקווריום ועשה זאת בעצמך (DIY) - מים מתוקים

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Saturday 31/03/2018, 00:39   #1
amos_22

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל עזרה בתכנון סאמפ אחורי

שלום רב
אני מתכנן לבנות אקווריום עבור ציקלידים אצל בונה אקווריומים במידות הבאות:100X60X60 והתכנון הוא למקם סאמפ אחורי פנימי בתוך האקווריום,הדיון פה הוא לא אם זה יותר טוב או פחות טוב מפילטר חיצוני.
הגודל של הסאמפ יהיה ברוחב של 10 ס"מ אורך 100 ס"מ וגובה 60 ס"מ סה"כ כ-60 ליטר סאמפ אחורי.

עכשיו אני לא הכי מבין ומכיר את המבנה הנכון שצריכים לבנות אותו ואת סוגי החומרים שיש לשים בכל תא.

אני אשמח לשמוע מבעלי ניסיון עם סאמפ אחורי את הרעיונות שלהם בנושא כמו כן כמה תאים לעשות מה לשים בכל תא איזה ראש כוח לשים האם כל הדבר הזה מרעיש או שלא
אשמח קצת להכיר יותר את המבנה של הסאמפ לעומק.
תודה רבה וחג שמח וכשר
עדיין לא נקרא Saturday 31/03/2018, 06:13   #2
תמיר מ.
אחראי תחום ציקלידים וציוד

הסמל האישי שלתמיר מ.

הודו לך על 238 הודעות 286 פעמים
סוג אקווריום: מים מתוקים - פיקוקים והאפים 930 ליטר
וותק בתחום: לא מספיק
ברירת מחדל תגובה להודעה: עזרה בתכנון סאמפ אחורי

אהלן עמוס,

בהנחה ואני לוקח בחשבון את הדרישה שלך לתא ביולוגי אחורי במידות שציינת ועובי דופן של הזכוכית (10 ממ), אנו נשארים עם 96 סמ אורך של תא, בגודל כזה יש לך אחלה גמישות בתכנון ואתה יכול לעשות אותו אופטימלי (למרות שהוא "גונב" די הרבה שטח קרקעית)

אני הייתי מיישם אותו לפי הסקיצה המצורפת (מתנצל מראש על השירטוט החובבני, הוא נעשה מהטלפון...)

בצורה זו אתה "מרוויח" נקודות שאיבה משני קצוות המיכל, יש לך בערך 14 ליטר מקום למדיות (שזה המון למיכל בגודל כזה), אתה יכול למקם (ולהסתיר) 2 גופי חימום בקצוות המיכל ואתה משתמש בשני ראשי כוח שמאפשרים לך יתירות במערכת ובמידה ואחד מפסיק לעבוד עדיין יש לך סינון

אני הייתי ממקם 2 ראשי כוח של 2000 ליטר לשעה ובצורה זו מקבל סינון נטו של בערך פי 7-8 מנפח המיכל בשעה (אני לוקח בחשבון הספק אמיתי והנחתה כתוצאה מהעלאת גובה המים ל~55סמ)

בתא המדיות (האזור שצבוע ירוק) ההיתי ממקם מדיות ביולוגיות ומעליהן (האזור האדום) מדיה מכנית (ספוגים + פרלון) - בצורה זו מים נכנסים לתא, עוברים סינון מכני ולאחריו ביולוגי

אני מקווה שהתכנון ברור, אם יש שאלות תרגיש חופשי לשאול.

אגב, שאלה שקצת מדאיגה אותי, איזה ציקלידים אתה מתכוון לגדל במיכל זה?

בכל מקרה, שיהיה בהצלחה,

תמיר
תמיר מ. לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 31/03/2018, 10:21   #3
amos_22

ציטוט:
פורסם במקור על ידי תמיר מ. צפה בהודעה
אהלן עמוס,

בהנחה ואני לוקח בחשבון את הדרישה שלך לתא ביולוגי אחורי במידות שציינת ועובי דופן של הזכוכית (10 ממ), אנו נשארים עם 96 סמ אורך של תא, בגודל כזה יש לך אחלה גמישות בתכנון ואתה יכול לעשות אותו אופטימלי (למרות שהוא "גונב" די הרבה שטח קרקעית)

אני הייתי מיישם אותו לפי הסקיצה המצורפת (מתנצל מראש על השירטוט החובבני, הוא נעשה מהטלפון...)

בצורה זו אתה "מרוויח" נקודות שאיבה משני קצוות המיכל, יש לך בערך 14 ליטר מקום למדיות (שזה המון למיכל בגודל כזה), אתה יכול למקם (ולהסתיר) 2 גופי חימום בקצוות המיכל ואתה משתמש בשני ראשי כוח שמאפשרים לך יתירות במערכת ובמידה ואחד מפסיק לעבוד עדיין יש לך סינון

אני הייתי ממקם 2 ראשי כוח של 2000 ליטר לשעה ובצורה זו מקבל סינון נטו של בערך פי 7-8 מנפח המיכל בשעה (אני לוקח בחשבון הספק אמיתי והנחתה כתוצאה מהעלאת גובה המים ל~55סמ)

בתא המדיות (האזור שצבוע ירוק) ההיתי ממקם מדיות ביולוגיות ומעליהן (האזור האדום) מדיה מכנית (ספוגים + פרלון) - בצורה זו מים נכנסים לתא, עוברים סינון מכני ולאחריו ביולוגי

אני מקווה שהתכנון ברור, אם יש שאלות תרגיש חופשי לשאול.

אגב, שאלה שקצת מדאיגה אותי, איזה ציקלידים אתה מתכוון לגדל במיכל זה?

בכל מקרה, שיהיה בהצלחה,

תמיר

שלום תמיר
קודם כל חג שמח,ותודה על התשובה המפורטת שלך.
אני אתחיל מהסוף,התכנון הוא לאכלס את האקווריום בציקלידים מאגם מלאווי,אולי סאלוסים קורליוסים דומסונים עדין לא סגור על האוכלוסיה,ידוע שזו אוכלוסיה שמלכלכת והרבה,ואני לוקח את זה בחשבון אבל אני מעוניין במערכת סגורה עם סאמפ פנימי אין לי כוח וחשק להתחיל להתעסק עם פילטר חיצוני והצנרת שנראת לעין והסירבול בניקיון של זה לכן אני חושב על סאמפ פנימי,ואני רואה שיש לא מעט מגדלים שהתחילו לגדל בשיטה הזו עם תוספת של משאבת גלים שדוחפת קצת את הלכלוך לנקודה מסויימת באקווריום.

אין לי בכלל ניסיון עם סאמפ ולכן ההסבר שלך עזר לי מאוד,אבל יש לי כמה שאלות של הבנה על איך הסאמפ עובד:
1.איך המים נכנסים לתוך הסאמפ האם יש קדח בין האקווריום לסאמפ או שיש הבדלי גובה?
2.איך המים חוזרים לתוך האקווריום ע"י נפילה או מעבר דרך אחרת?
3.האם כל המערכת הזו כסאמפ אחורי קיים רעש של נפילה של מים או שניתן למנוע זאת?

האקווריום ימוקם בסלון לכן אני מעוניין שזו תיהיה יחידה אחת ולא רועשת בכלל ששום רעש של מים נופלים לא יהיה, האישה תכעס מאוד היא משתגעת מהרעש הזה.

4.ראיתי שמיקמת 2 ראשי כוח במרכז למה 2 ולא 1?

תודה רבה
עדיין לא נקרא Saturday 31/03/2018, 10:35   #4
תמיר מ.

הסמל האישי שלתמיר מ.

אם תסתכל הסכימה שצירפתי אתה יכול לראות 2 "עיגולים" מכל צד, אלו נקודות "שאיבה" של המים, המים נכנסים מנקודות אלו לתוך התא הביולוגי, משם (כתוצאה ממיקום ראשי הכוח) נוצרת שאיבה שתוריד את מפלס המים באזור המרכזי וזה יגרום לחוק הכלים השלובים לפעול ותיווצר סירקולציה של זרימה, כלומר - מים יכנסו מה"עיגולים" יעברו דרך הסינון המכני והביולגי ומשם יוחזרו למיכל הראשי ע"י המשאבות, מאחר והם מוחזרים דרך המשאבות הם מוחזרים בלחץ שהמשאבה מייצרת וזה בעצם יגרום לזרימות באקווריום עצמו

מערכת כזו היא שקטה מאוד ואין שום אפקט נפילה (הזרימה היא כמערכת סגורה בתוך המיכל עצמו).

לגבי ראשי כוח, ניתן להשתמש בראש כוח אחד בלבד אבל בצורה זו לא תהיה לך יתירות, אם הוא נתפס או מתקלקל הסינון ניפסק, במידה ואתה ממקם 2 ראשי כוח ואחד מפסיק, עדיין תהיה לך זרימה במיכל ועדיין יהיה סינון.

לגבי האיכלוס, אני חושש שמיכל באורך של 1 מטר הוא גבולי מבחינת איכלוס מבונות וזו בדיוק הסיבה ששאלתי אותך בתגובתי הראשונה,

תמיר
עדיין לא נקרא Saturday 31/03/2018, 11:03   #5
amos_22

ציטוט:
פורסם במקור על ידי תמיר מ. צפה בהודעה
אם תסתכל הסכימה שצירפתי אתה יכול לראות 2 "עיגולים" מכל צד, אלו נקודות "שאיבה" של המים, המים נכנסים מנקודות אלו לתוך התא הביולוגי, משם (כתוצאה ממיקום ראשי הכוח) נוצרת שאיבה שתוריד את מפלס המים באזור המרכזי וזה יגרום לחוק הכלים השלובים לפעול ותיווצר סירקולציה של זרימה, כלומר - מים יכנסו מה"עיגולים" יעברו דרך הסינון המכני והביולגי ומשם יוחזרו למיכל הראשי ע"י המשאבות, מאחר והם מוחזרים דרך המשאבות הם מוחזרים בלחץ שהמשאבה מייצרת וזה בעצם יגרום לזרימות באקווריום עצמו

מערכת כזו היא שקטה מאוד ואין שום אפקט נפילה (הזרימה היא כמערכת סגורה בתוך המיכל עצמו).

לגבי ראשי כוח, ניתן להשתמש בראש כוח אחד בלבד אבל בצורה זו לא תהיה לך יתירות, אם הוא נתפס או מתקלקל הסינון ניפסק, במידה ואתה ממקם 2 ראשי כוח ואחד מפסיק, עדיין תהיה לך זרימה במיכל ועדיין יהיה סינון.

לגבי האיכלוס, אני חושש שמיכל באורך של 1 מטר הוא גבולי מבחינת איכלוס מבונות וזו בדיוק הסיבה ששאלתי אותך בתגובתי הראשונה,

תמיר
תודה רבה על ההסבר תמיר עכשיו הנושא הרבה יותר ברור לי.
לגבי גודל האקווריום יכול להיות שאני אגדיל אותו בעוד 10 או 20 ס"מ אבל שוב זה תלוי אם יהיה אישור מהבוסית.
תראה גודל של מטר אקווריום הוא מעט קטן אבל אפשר להסתדר איתו,ניראה כבר.

ושוב תודה רבה תמיר עזרת לי מאוד
עדיין לא נקרא Saturday 31/03/2018, 11:07   #6
תמיר מ.

הסמל האישי שלתמיר מ.

בכיף, תרגיש חופשי להמשיך ולהתייעץ, גם לגבי שאר הציוד, הדקורציה והאיכלוס בהמשך,

בהצלחה,

תמיר
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציוד לאקווריום ועשה זאת בעצמך (DIY) - מים מתוקים
הגדרות אשכול