AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציקלידים

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Wednesday 07/02/2018, 23:56   #1
Ben:) el

הסמל האישי שלBen:) el

הודו לך על 3 הודעות 5 פעמים
סוג אקווריום: 260 ליטר צמחייה, 60 ליטר שרימפסייה, 50 ליטר לדגיגים, 40 ליטר לדגיגים.
ברירת מחדל עזרה בזיהוי מחלה וטיפול.

אהלן חברים אני צריך עזרה דחוף...
הבאתי מחבר 6 קוראליוסים אחד מהם מההתחלה היה עם שקע בבטן אני חשבתי שזה מתקיפות אבל אחרי זה הוסבר לי מאנשים שמבינים שזה מחלת מעיים.
הדג אצלי באקווריום הקיבוצי מעל שבועיים וחצי.
השאלה שלי אם שאר הדגים נידבקו למרות שאני לא רואה שום סימנים דומים?
לדג עצמו אין צואה חוטית ולבנה וגםצלא לשאר הדגים. יש לו את השקע הזה שלא משתפר ולא מחמיר מעל שבועיים וחצי.
הוא כן ניראה מוזר ונראה שיש לו חורים ליד הראש גם כמו שרשום.
השאלה שלי אם זה בוודאות מחלת מעיים? והאם אפשר לטפל בזה בפלאג'יל? זה לא יזיק לשאר הדגים שנמצאים באקווריום גם אם הם לא חולים? חייב עזרה דחוף אני לא יודע מה לעשות...
Ben:) el לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 08/02/2018, 00:06   #2
תמיר מ.
אחראי תחום ציקלידים וציוד

הסמל האישי שלתמיר מ.

הודו לך על 238 הודעות 286 פעמים
סוג אקווריום: מים מתוקים - פיקוקים והאפים 930 ליטר
וותק בתחום: לא מספיק
ברירת מחדל תגובה להודעה: עזרה בזיהוי מחלה וטיפול.

הדג אוכל...?

שאר הדגים אוכלים...?

כשאתה אומר שאין לו צואה חוטית משמע שראית שיש לו צואה תקינה...? או שלא יצא לך לראות צואה בכלל?

אתה יכול להעלות תמונות של הדג/הדגים במיכל?

באופן כללי, אם דג אחד נגוע בטפילים סביר להניח שכל המיכל יהיה מושפע מכך וצריך לטפל בכולו, אין חשש מטיפול באבקת מטרודניזול טהורה מאחר והיא לא פוגעת במושבות הבקטריות

זה שהבטן שקועה בלבד לא מספיק כדי להצביע על מחלה...

תמיר
תמיר מ. לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 08/02/2018, 00:46   #3

סוג אקווריום: 260 ליטר צמחייה, 60 ליטר שרימפסייה, 50 ליטר לדגיגים, 40 ליטר לדגיגים.

ניסיתי להעלות תמונות אבל אני לא מצליח מהנייד רני אנסה מהמחשב. בעיקרון אצל שאר הדגים יצא לי לראות צואה בצבע של האוכל. ניסיתי לראות אצלו צואה ולא יצא לי לראות בכלל עדיין כנראה פספסתי אני מנסה לעקוב ביותר קפדנות. אבל הוא אוכל לא כמו השאר אבל אוכל ומתנהג די רגיל רק ניראה שונה מהם עם השקע בבטן לפי תמונות שראיתי הוא נראה כמו דג עם הטפיל.
שאר הדגים מתנהגים ונראים רגיל. יש סיכוי שהטפיל נמצא גם אצלייהם ולוקח לו הרבה זמן להיראות חיצוני? טיפול בכדורים של פלאג'יל לא טוב לדעתך? זה יהרוס את הבקטריות לגמריי?
עדיין לא נקרא Thursday 08/02/2018, 01:17   #4
.Tom k

הסמל האישי של.Tom k

הודו לך על 38 הודעות 48 פעמים
סוג אקווריום: טנגניקה

קשה מאד לאבחן ללא תמונות ואפילו וידאו.
כשאתה מצלם, צלם גם את שאר דיירי האקווריום.
.Tom k לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 08/02/2018, 13:20   #5

אני לא מצליח להעלות תמונות
עדיין לא נקרא Thursday 08/02/2018, 14:55   #6
אמיר.פ

הסמל האישי שלאמיר.פ

הודו לך על 292 הודעות 439 פעמים
סוג אקווריום: מלאווי

ניתן להעלות תמונות היישר מהנייד על ידי אפליקציית tapatalk.

מה תיאבון הדג? אוכל כמו השאר? פחות?
האם קיימים עוד דיירים במיכל? אם כן, פרט איזה דגים.
מה התזונה שניתנת באקווריום?
איזה מידע תוכל לספק על אופן החזקתם אצל חבר שלך?
כמה פעמים ביום אתה מאכיל?
אמיר.פ לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 08/02/2018, 16:05   #7
תמיר מ.

הסמל האישי שלתמיר מ.

להלן תמונות מבן, ביקשתי שישלח תמונות נוספות של שאר הדגים ובתאורה לבנה

תמיר
עדיין לא נקרא Thursday 08/02/2018, 16:07   #8
תמיר מ.

הסמל האישי שלתמיר מ.

בן,

הדג נראה רע מאוד, מעבר לבטן השקועה נראה גם שהוא מעוכב גדילה,

הקצף שבמים גם מחשיד,

מה גודל ומידות המיכל?
מתי החלפת לאחרונה מים?
כמה זמן האקווריום פועל?
עם אילו פילטרים?
כמה דגים יש לך במיכל?
האם מדדת ערכי מים לאחרונה?

תמיר
עדיין לא נקרא Thursday 08/02/2018, 16:56   #9
אמיר.פ

הסמל האישי שלאמיר.פ

ציטוט:
פורסם במקור על ידי תמיר מ. צפה בהודעה
בן,

הדג נראה רע מאוד, מעבר לבטן השקועה נראה גם שהוא מעוכב גדילה,

גודל העיניים לא פרופורציונלי לשאר הגוף.
סממן מובהק לעיכוב גדילה.
הבטן שקועה והדג נראה מצומק ורזה.

תענה על השאלות ששאלנו ונראה איך אפשר לעזור בהמשך הדרך.
עדיין לא נקרא Thursday 08/02/2018, 17:22   #10

אני אסביר לכם את המצב מההתחלה ככה תוכלו ממש להבין ולעזור לי חברים יקרים
האקווריום דיי חדש הוא בסביבות ה90 ליטר.
רוב הדגים שנמצאים שם אמורים לעבור לאקווריום גדול וארוך של 180 ליטר. וחלק אני אשאיר באקווריום הזה. הסייקל הראשוני לא עבר טוב מידי ולכן אני עשיתי החלפות מים של 30%-20% פעם ביומיים. בימים האחרונים שמתי לב שלשוונפלד יש כמו נקודות לבנות בסנפירים וגם על העיניים והסנפירים היו ניראים כמו עם קילוף כזה. והרבה מהדגים בימים האחרונים התחילו כל רגע להיתגרד בדברים היתנהגות שלא הייתה בהתחלה רק בימים באחרונים ההיתגרדויות התחילו והנקודות. המליצו לי דחוף להעלות בהדרגה את המעלות ל30. הוצאת פחם פעיל. ולשים מלח גס כף על כל 20 ליטר. עשיתי החלפת מים גדולה לפני השימוש במלח ועכשיו אני ביום ה4 בגלל זה המים ניראים ככה . מאז תחילת הטיפול במלח מתו לי 3 דגים לצערי אני כל יום בא ומוצא אבידה מאז תחילת הטיפול במלח. הקוראליוסים זה 6 כאלה שחבר קנה מחנות שמכרו לו ככה והוא לא רצה אותם אז הוא הביא לי. הוא אמר לי שבחנות הם היו ניראים ככה עם בטן שקועה ובידיוק באותו מצב יש לי 2 כאלה אחד ממש אתם רואים בתמונות ועוד אחד שפחות שקועה. אבל אין או החמרה או שיפור מאז שהם אצלי בערך שבועיים וחצי אפילו 3.
לא ראיתי אצל שאר הדגים צואה לבנה וחוטית כולם עושים בצבע של האוכל. אני מאכיל אותם בsera granugreen. בתולעי דם יבשות. בtropical d-allio plus ו tropical granulat. ברוב אני משתמש יותר במזון של סרה הצמחוני.
אני לא יודע אם זה מחלת מעיים או עיקוב בגדילה שהם הגיעו ככה מההתחלה. הראש של הקוראליוס ניראה מאוד מוזר העיניים בולטות והשקע בבטן. מה לעשות חברים צריך את עזרתכם הדחופה ביותר

האקווריום פועל בערך חודש יש שם עכשיו -4 אייס בלו . -6 קוראליוס קטנים. -1שוונפלד. -6 אליוטי לא גדולים. ו6 דגיגים של 2 ס"מ של טטרה סטיגמה. אין הצקות במיכל ואין מריבות בין הדגים. רק אותו הסוג לפעמים מחזרים אחד אחרי השני...
המיכל של 90 ליטר בערך. עם פילטר חיצוני של jbl cristalprofi

הגירודים של הדגים פחתו. אבל עדיין הם שוחים ועושים מידי פעם תנועות קצת מוזרות כמו טיקים כאלה זה מעיד על משהו?

נערך לאחרונה על ידי תמיר מ., Thursday 08/02/2018 בשעה 17:39. סיבה: איחוד הודעות - נא להשתמש בכפתור עריכה
עדיין לא נקרא Thursday 08/02/2018, 18:20   #11

עכשיו ראיתי באחד הדגיגים של הטטרה סטיגמה צואה חוטית בצבע לבן בגלל שהם קטנים יחסית יותר קשה לראות זה אכן מעיד על הטפיל? אצל שאר הדגים הצואה חומה כל הדגים אוכלים את האוכל בלי בעיות הם לא עושים בכלל בעיות באוכל.
עדיין לא נקרא Thursday 08/02/2018, 20:36   #12

עכשיו ראיתי בוודאות צואה לבנה וחוטית מכמה דגים זה כנראה זה. יש למישהו ניסיון בכדורי פלאג'יל?
עדיין לא נקרא Thursday 08/02/2018, 20:55   #13
תמיר מ.

הסמל האישי שלתמיר מ.

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Ben:) el צפה בהודעה
אני אסביר לכם את המצב מההתחלה ככה תוכלו ממש להבין ולעזור לי חברים יקרים
האקווריום דיי חדש הוא בסביבות ה90 ליטר.
רוב הדגים שנמצאים שם אמורים לעבור לאקווריום גדול וארוך של 180 ליטר. וחלק אני אשאיר באקווריום הזה. הסייקל הראשוני לא עבר טוב מידי ולכן אני עשיתי החלפות מים של 30%-20% פעם ביומיים. בימים האחרונים שמתי לב שלשוונפלד יש כמו נקודות לבנות בסנפירים וגם על העיניים והסנפירים היו ניראים כמו עם קילוף כזה. והרבה מהדגים בימים האחרונים התחילו כל רגע להיתגרד בדברים היתנהגות שלא הייתה בהתחלה רק בימים באחרונים ההיתגרדויות התחילו והנקודות. המליצו לי דחוף להעלות בהדרגה את המעלות ל30. הוצאת פחם פעיל. ולשים מלח גס כף על כל 20 ליטר. עשיתי החלפת מים גדולה לפני השימוש במלח ועכשיו אני ביום ה4 בגלל זה המים ניראים ככה . מאז תחילת הטיפול במלח מתו לי 3 דגים לצערי אני כל יום בא ומוצא אבידה מאז תחילת הטיפול במלח. הקוראליוסים זה 6 כאלה שחבר קנה מחנות שמכרו לו ככה והוא לא רצה אותם אז הוא הביא לי. הוא אמר לי שבחנות הם היו ניראים ככה עם בטן שקועה ובידיוק באותו מצב יש לי 2 כאלה אחד ממש אתם רואים בתמונות ועוד אחד שפחות שקועה. אבל אין או החמרה או שיפור מאז שהם אצלי בערך שבועיים וחצי אפילו 3.
לא ראיתי אצל שאר הדגים צואה לבנה וחוטית כולם עושים בצבע של האוכל. אני מאכיל אותם בsera granugreen. בתולעי דם יבשות. בtropical d-allio plus ו tropical granulat. ברוב אני משתמש יותר במזון של סרה הצמחוני.
אני לא יודע אם זה מחלת מעיים או עיקוב בגדילה שהם הגיעו ככה מההתחלה. הראש של הקוראליוס ניראה מאוד מוזר העיניים בולטות והשקע בבטן. מה לעשות חברים צריך את עזרתכם הדחופה ביותר

האקווריום פועל בערך חודש יש שם עכשיו -4 אייס בלו . -6 קוראליוס קטנים. -1שוונפלד. -6 אליוטי לא גדולים. ו6 דגיגים של 2 ס"מ של טטרה סטיגמה. אין הצקות במיכל ואין מריבות בין הדגים. רק אותו הסוג לפעמים מחזרים אחד אחרי השני...
המיכל של 90 ליטר בערך. עם פילטר חיצוני של jbl cristalprofi

הגירודים של הדגים פחתו. אבל עדיין הם שוחים ועושים מידי פעם תנועות קצת מוזרות כמו טיקים כאלה זה מעיד על משהו?
בן,

המצב שאתה מתאר פה הוא כל מה שלא צריך לעשות בהקמת אקווריום ואת האמת קצת קשה להכווין לפתרון הנכון...

ממה שהבנתי:
1. המיכל ללא סייקל, עם עומס מטורף של דגים שבכלל לא מתאימים למיכל הנוכחי, הם בגדלים שונים בצורה קיצונית (שונפלד בגודל 15 ס"מ ודגיגי טטרסטיגמה בגודל 2 ס"מ)
2. יש לך מחלת נקודות לבנות
3. יש לך טפילי מעיים
4. העלאת טמפ' לכ-30 מעלות לצורך טיפול בנקודות לבנות ואתה מחליף כל יומיים מים ולא עושה זאת בצורה מבוקרת (על ידי מילוי איטי) והתוצאה שמתקבלת היא שינוי קיצוני בטמפ'...

בשלב זה מה שאני הייתי עושה זה כך:
1. מטפל בעומס במיכל - כלומר מתפעל בדחיפות את המיכל 180 ליטר שברשותך ומפזר את הדגים כך שהגדולים יהיו ב-180 והקטנים ב-90 (הייתי מראש מוציא את כל הדקורציה ואם אפשר אז גם את החצץ) - שים לב שאין סייקל בשני המיכלים ולכן הייתי נמנע כרגע מלהאכיל והייתי בודק ערכים כל יום ומגיב בהחלפת מים במידה והאמוניה עולה על 0.5 PPM
2. מטפל בנקודות לבנות - מעלה טמפ' בשני המיכלים לכ-30 מעלות ומוסיף מלח גס לפי מינון של כף לכל 20 ליטר, את טיפול זה הייתי עושה לכ8-10 ימים עד אשר המצב יתייצב
3. מטפל בטפילי מעיים - באמצעות אבקת מטרו טהורה לפי פרוטוקול אינטנסיבי עם סבבים של 8 שעות

שוב, המצב הנ"ל בעייתי ביותר וכנראה שלכל החלטה או פעולה שתעשה תהיה השפעה שלילית בהיבט כזה או אחר אבל נראה לי שזה הצורה הכי פחות מסובכת...

תמיר
תמיר מ., הודו לך על ההודעה:
עדיין לא נקרא Thursday 08/02/2018, 21:09   #14
אמיר.פ

הסמל האישי שלאמיר.פ

אל תיקח אישית והכוונה שלנו היא לעזור.
אבל פשוט ברדק.
אין לי הרבה מה להוסיף למה שתמיר רשם...
מלבד זאת שאם כבר מדברים על עניין בטן הדגים אז הייתי יכול לשער שמדובר בתולעים שטוחות (הדג אוכל אבל עדיין מרזה).
עדיין קשה להגיד שזאת אכן המחלה.
האקווריום כרגע נמצא במצב בעייתי.
להבא אני מציע לא לקחת דגים שנראים לא טוב.

נכון לעכשיו הדגים שנמצאים ברשותך פשוט לא מתאימים למיכל וגם 180 ליטר לא יספיקו בשביל דגים כמו האייס בלו שידוע כאגרסיבי.

אני מציע כרגע לטפל בנקודות הלבנות ובשאר הבעיות ולבדוק מה כן יתאים לאקווריום.
אתה חייב לדלל את הדגים, יש שם הרבה מאוד, בטח ובטח ביחס לאקווריום ללא סייקל.
אמיר.פ, הודו לך על ההודעה:
עדיין לא נקרא Thursday 08/02/2018, 22:07   #15

צודקים לחלוטין חברים יקרים. חייב דחוף לעשות סדר והפרדה לכולם במקביל ברגע שיגדלו ויבריאו כניראה אני אחפש לחלקם בית טוב להמשך חייהם התחלתי טיפול בפלאג'יל במקביל להפרדת האקווריומים. אני אשתדל לעשות סדר דחוף בבלאגן ולנסות לייצב את המצב לפי ההמלצות שלכם חברים יקרים תודה רבה רבה על העזרה זה הציל אותי... תמיר תבורך עשית תי סדר רציני בבלאגן גיבור תודה רבה רבה אמיר אני אפעל לפי העצות שלכם מקווה להצליח
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציקלידים
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא