AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מלוחים > מלוחים כללי, בעלי חיים אלמוגים וחסרי חוליות

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Tuesday 15/11/2011, 23:11   #1
ranimic

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
וותק בתחום: קצת הרבה...
ברירת מחדל אשכול הקמה - ננו מרינה משרדי

שלום לכולם
נכון, כבר התקלתי אתכם (ואת מאיה) בלא מעט שאלות על הפרקולות שלא אוכלות, אבל כדי שאוכל להמשיך ולהתייעץ, הציעו לי לפתוח אשכול הקמה והנה זה בא.
תמונות בסוף האשכול לפי סדר כרונולוגי..

המערכת (בת חודשיים):

מיכל - ג'בו R338 בנפח 35 ליטר (ברוטו), 26 נטו.
מצע - כ 3 ק"ג חצץ אלמוגים גרוס (גובה 2-3 ס"מ בערך).
סלעים - כ 8 ק"ג שלדי אלמוגים, סלעון אינדונזי חצי יבש, וסלע "חי" באדיבות רועי 1982 (תודה רועי).
תאורה מקורית - 2 נורות 8W T5 אור לבן (לטענת המוכר 10000K אבל לא מצאתי פרטים טכניים מאמתים).
פילטרציה מקורית - פילטר דמוי מפל עם ראש כח 400L/H.
מדיה מכנית - פרלון.
מדיה ביולוגית - 300 גרם סימביונט של איזי לייף (סיבי זכוכית). ע"פ יצרן מספיק ל 450 ליטר.
משאבת גלים - RESUN 2000
מים - מי ברז מפולטרים (בריטה) ומטופלים באנטי כלור של SERA. החלפת מים אחת לשבועיים (4 ליטר). אולי יוחלף למי אוסמוזה בעתיד.
מלח - רד סי.
פורק - אין.
מאוורר או גוף חימום - בהתאם לעונה, ללא בקר טמפ'.

הערכים היום:
אמוניה - 0
ניטריט - 0
ניטראט - 20
צפיפות - 1.023 בטמפ' 26 מעלות.
PH- לא נמדד.

אוכלוסיה -

2 אוסלריס
כוכב אסטרינה שהגיע מהסלע ה"חי" (לא מפריע כי לא מתוכנן ריף לעת עתה).
אצות מאקרו - קאולרפה ביקניסיס ועוד אחת לא מזוהה (אולי אלימדה..).
מעט קופפדים (בודדים).

ועכשיו לחלק המעניין (אותי).. השאלות:

1. חמצון - לאחר חימצון מאסיבי בסייקל, הפסקתי את פעולת הונטורי שבראש הכח (יצר מלא בועות שלא היו אסתטיות והשפריצו מלא מים ומלח החוצה) והחמצון מבוצע היום ע"י הפילטר "מפל". הזרימה בו די חזקה ואני מעריך שהחמצון מספיק אך אשמח לדעת את דעתכם. האם מספיק או להחזיר את פעולת הונטורי?

2. החלפות מים - אני מתכנן החלפות מים אחת לשבועיים 4 ליטר יחד עם החלפת חצי מהפרלון. זה מספיק? (כמובן שאם האוכלוסיה תגדל יבוצעו יותר..)

3. בשבועיים הראשונים התפתחו להן אצות חומות וירוקות על הסלעים. לאחר הכנסת אצות המאקרו הן הלכו והתמעטו והסלעים היום ללא אצות כלל. כנראה שאצות המאקרו לוקוחות את רוב הנוטריינטים מהמים או מדכאות את צמיחתן. אם אכן כך, למה הניטראט נשאר 20 PPM?
כמו כן, אני תוהה מה יאכלו הקופפדים ושאר היצורים הזעירים..

4. איכלוס עתידי -
כפי שאולי הבנתם, אני לא רוצה את כל הים אצלי, אבל רוצה כמה שאפשר מבלי למוטט את המערכת או להזיק לבעלי החיים. בנוסף לאוכלוסיה הקיימת, התכנון הוא כדלקמן:

דגים - 2 גובי דקורה/מגניפיקה/קטלינה.
אולי אולי אולי בעוד הרבה זמן מנדרין ירוק שיקבל קופפדים מבקבוקון מיובא (פרש ריף).

ח"ח - 1-2 שרימפסים (עדיפות ל פייר שרימפ או כאמל/ליסמטה/בוקסר).
1-2 סרטני נזיר (אלקטריק בלו שיסופקו להם קונכיות ריקות כדי שלא יתקפו חלזונות).
2-3 חלזונות טורבו/נסריוס/נריטה (כנראה שטורבו).

מכיוון שלא היה ברור לי מטבלת התאמת דגי מים מלוחים מדוע אי אפשר גובי עם שרימפ מרינה, והאם ניתן לשלב את כולם יחד, אשמח לעצתכם בנושא. כמובן שאשמח גם לדעת סדר איכלוס כי אני מתכוון להכניס מקסימום 2 פרטים בחודש.

תודה מראש לכולם וסליחה על החפירות..

תמונות לפי סדר כרונולוגי (ניתן לראות גם באלבום שלי):

06/10

26/10 (המזרק כדי לעצור את הונטורי, לא כדי לסמם את הדגים..)

30/10

13/11 (שימו לב לקצב המטורף של התפשטות אצת הקאולרפה ביקנסיס (אמרתי כבר תודה לרועי?) ולהעלמות של האצות החומות והירוקות מהסלעים.

נערך לאחרונה על ידי ranimic, Saturday 19/11/2011 בשעה 11:02.
ranimic לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 18/11/2011, 16:28   #2
Zurys

הסמל האישי שלZurys

ברירת מחדל תגובה להודעה: אשכול הקמה - ננו מרינה משרדי

יפה, בהצלחה
עדיין לא נקרא Friday 18/11/2011, 19:43   #3
ranimic

תודה..

אם למישהו יש עצות/תגובות/הצעות אשמח לשמוע..
עדיין לא נקרא Friday 18/11/2011, 20:01   #4
matan_grin

הסמל האישי שלmatan_grin

קאולרפה ביקנסיס?

נראה כמו רקמוסה(ענבים).

תתחדש על האקווריום,אבל המסלעה שלך בעייתי-גם מאוד מאוד צפופה וחסומה,וגם הסלעים עצמם-חרא. זה אוסף אלמוגים מתים,כבדים ואטומים,שחסר להם את האווריריות וכתוצאה את שטח הפנים הבקטריאלי שיש לסלעי ייבוא סטנדרטיים.

ואם אתה רוצה לעצור את שאיבת האוויר של המשאבה,תנתק ממנה את הצינור השחור הקטן שמחובר לצד העליון של הפיה הקטנה,המזרק מכוער ומיותר.

הערה אחרונה,קח בחשבון שהקאולרפה אמנם מעניינת עכשיו,אבל ברגע שהיא תתפוס ותתחיל לגדול יהיה לך קשה להפטר ממנה מבלי לייבש את הסלעים,והיא גדולת מאוד מהר ומאוד באגרסיביות.

מצטער אם ביאסתי,לא הייתה כוונה רעה,בהצלחה
עדיין לא נקרא Friday 18/11/2011, 20:53   #5
ranimic

ציטוט:
פורסם במקור על ידי matan_grin צפה בהודעה
קאולרפה ביקנסיס?

נראה כמו רקמוסה(ענבים). לפי הבעלים הקודמים שלה ולפי אקווהדקס זו הביקנסיס. אכן, דומות מאוד.

תתחדש על האקווריום,אבל המסלעה שלך בעייתי-גם מאוד מאוד צפופה וחסומה,וגם הסלעים עצמם-חרא. זה אוסף אלמוגים מתים,כבדים ואטומים,שחסר להם את האווריריות וכתוצאה את שטח הפנים הבקטריאלי שיש לסלעי ייבוא סטנדרטיים. שטח הפנים של אלמוג מת (תלוי איזה)הוא גדול בשל צורת השקעת השלד של הפוליפים. נכון, חלק מהאלמוג מוצק ואטום אבל גם הסלע האינדונזי שקניתי לא נראה כמו איטונג.. אולי באמת אאוורר את המסלעה ע"י הוצאת אלמוג או שניים.

ואם אתה רוצה לעצור את שאיבת האוויר של המשאבה,תנתק ממנה את הצינור השחור הקטן שמחובר לצד העליון של הפיה הקטנה,המזרק מכוער ומיותר. המזרק היה כדי למנוע יציאת מים מהונטורי, לא אוויר. הפרקולות לא אהבו זרמים בהתחלה אז סתמתי את הפתח. שים לב שהוא כבר לא קיים בתמונה האחרונה.

הערה אחרונה,קח בחשבון שהקאולרפה אמנם מעניינת עכשיו,אבל ברגע שהיא תתפוס ותתחיל לגדול יהיה לך קשה להפטר ממנה מבלי לייבש את הסלעים,והיא גדולת מאוד מהר ומאוד באגרסיביות. אכן מתפשטת כמו חשפנית במסיבת רווקים.. אני אדלל אותה כדי שלא "תחנוק" את כל האקווריום.

להיפך, מכל מלמדיי השכלתי אז תודה.

עדיין לא נקרא Saturday 19/11/2011, 04:07   #6
אלי הרפז
מקורב להנהלה

הסמל האישי שלאלי הרפז

הודו לך על 5 הודעות 12 פעמים
וותק בתחום: משנת 86

ציטוט:
פורסם במקור על ידי matan_grin צפה בהודעה
קאולרפה ביקנסיס?

נראה כמו רקמוסה(ענבים).

תתחדש על האקווריום,אבל המסלעה שלך בעייתי-גם מאוד מאוד צפופה וחסומה,וגם הסלעים עצמם-חרא. זה אוסף אלמוגים מתים,כבדים ואטומים,שחסר להם את האווריריות וכתוצאה את שטח הפנים הבקטריאלי שיש לסלעי ייבוא סטנדרטיים.

ואם אתה רוצה לעצור את שאיבת האוויר של המשאבה,תנתק ממנה את הצינור השחור הקטן שמחובר לצד העליון של הפיה הקטנה,המזרק מכוער ומיותר.

הערה אחרונה,קח בחשבון שהקאולרפה אמנם מעניינת עכשיו,אבל ברגע שהיא תתפוס ותתחיל לגדול יהיה לך קשה להפטר ממנה מבלי לייבש את הסלעים,והיא גדולת מאוד מהר ומאוד באגרסיביות.

מסכים עם כל מילה,

לגבי "המסלעה"
1.הסלעים צריכים להיות פרופורציונאליים לגודל האק' כלומר באק'
כמו שלך הסלעים צריכים להיות בגודל של אגרוף פחות או יותר(כל סלע).

2.כאשר אתה בונה מסלעה אתה צריך לקחת בחשבון שצריך שיהיה בה מעברים
ומקומות מסתור לדגים.

3.כאשר אתה הולך לקנות סלעים תקנה גם בולדרים קטנים וגם פלטות קטנות
ותשלב בין שני הסוגים.

בהצלחה

הערוץ שלי ב-
אלי הרפז לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 21/11/2011, 18:16   #7
רועי1982

הסמל האישי שלרועי1982

הודו לך על 2 הודעות 2 פעמים

לגבי האצה, חשוב להקפיד לגזום אותה כל שבועיים +-
רועי1982 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 22/11/2011, 09:38   #8
ranimic

תודה רועי
קבעתי תור אצל הספר..

אלי/מתן- לגבי הסלעים וסידורם:
מה שלא רואים בתמונות הוא שיש מאחור פלטות אלמוגים ובינהן מרווחים שבהם יכולים להסתתר דגים וח"ח (כרגע יש פייר שרימפ שאימץ לו את אחת המערות). אקבל את עצתכם ואשנה את מיקום הפלטות ואניח אותן על גושי האלמוגים וע"י כך אצור מרווחים יותר גדולים.
לגבי השינוי לסלעים אווריריים יותר - ההיגיון שלי, וייתכן מאוד שאני טועה, הוא שאם המערכת מאוזנת מבחינת ערכי אמונה וניטריט אז זה סימן שיש מספיק מקום לבקטריות שהתפתחו על הסלעים ועל המדיה הביולוגית.
אם העומס הביולוגי יגדל ותהיה עליה כלשהי בערכים אז זה יכול להעיד על מחסור במקום לבקטריות שכולנו מטפחים ואז אפשר להוסיף סלעים.
היגיון או טעות של מתחילים?
עדיין לא נקרא Wednesday 30/11/2011, 14:08   #9
ranimic

שוב אני..

עוד קושיה שצצה - מכיוון שהומלץ לי שלא לאכלס יותר מ 2 דגים וכמה ח"ח קטנים, אני פוזל לכיוון שינוי למיני ריף מינימנליסטי ולא יומרני מידי, כדי שלא ישעמם בעין.
התכנון הוא בעיקר פטריות ואולי שושנת באבל/שטיח לליצנים שלי.
אשמח ליעוץ בנושא תאורה מתאימה ואיכות מים.

תאורה -כרגע 2 נורות T5 מקוריות של האקווריום (8 וואט כ"א) באורך 30 ס"מ 6500 קלווין.

מים - החלפות המים תהיינה עם מי אוסמוזה שיירכשו מחנות (4 ליטר בשבועיים). אם הנפח נטו הוא 26 ליטר, תוך כמה החלפות אפשר יהיה לאקלם פטריה ראשונה, אם בכלל?

(אשמח גם לתשובה לגבי "היגיון הבקטריות" ששאלתי לגביו בהודעה קודמת, אם למישהו יש השגות בנושא).

תודה מראש
רני
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מלוחים > מלוחים כללי, בעלי חיים אלמוגים וחסרי חוליות
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא