AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > אקווריום צמחייה

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Saturday 22/09/2007, 13:27   #1
Yana

הסמל האישי שלYana

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל אקווריום תמונה - הפרוייקט הבא

רק איך מתחזקים כמות צימחייה קטנה כלכך?! יש סיכוי להקים את זה על טהרת הטיבעי?
Yana לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 22/09/2007, 14:48   #2
yuban

אם אני לא טועה יש לך סלידה מוליסנריה ?
yuban לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 22/09/2007, 14:58   #3
שי

הסמל האישי שלשי

הודו לך על 2 הודעות 2 פעמים
וותק בתחום: מ 2002

אומנם האק' בתמונה דיי צר, אך הוא בהחלט לא אקווריום תמונה!
מה שאנחנו רואים זה אקווריום שמושקע בתוך הקיר, אני מניח שהתחזוקה מתבצעת מהצד השני של הקיר.
להערכתי האקווריום לא יותר צר מ 30ס"מ...

בקשר לכמות וסוג הצמחיה, בוודאות לא מדובר על אקווריום "טבעי" או "לאו-טק" !
מדובר באקווריום היי טק שהושקעה בו המון מלאכת מחשבת, אפשר להבין זאת לפי אופי הצמחיה וניקיון האק'..
אני לא אתפלא אם הדישון מתבצע בעזרת 3-4 משאבות מינון והתאורה מורכבת מנורות NH (לאק' כזה הייתי שם 3 נורות של 35W )

בכל מקרה האקווריום שבתמונה מדהים לדעתי (גם העיצוב המינימליסטי וגם ההשקעה בהצפנת המערכות התומכות...)

בהצלחה בפרוייקט

שי.
עדיין לא נקרא Saturday 22/09/2007, 15:12   #4
Yana

הסמל האישי שלYana

bshy, כל האתגר בהקמת מערכת טיבעית שתעמוד לאורך זמן ללא תמיכה (פרט אולי לפילטר 300 ל"ש שיסנן חלקיקים מהמים) הוא די מעניין. במיוחד אם אין לך זמן לטפל באקווריום ואתה רק רוצה לבהות בו. אז אכן אני סולדת לאחרונה מוולינריה, אבל רק באקווריומים נמוכים (כי היא מגיעה לאור מהר מידי ונישרפת) אבל אני בטוחה שאם יצא לי להקים משהו בסיגנון (כמובן עם הרבה יותר צימחייה כי אין מנוס) אז אני אסוג קצת מסלידתי
עדיין לא נקרא Saturday 22/09/2007, 16:04   #5
שי

הסמל האישי שלשי

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Yana
bshy, כל האתגר בהקמת מערכת טיבעית שתעמוד לאורך זמן ללא תמיכה (פרט אולי לפילטר 300 ל"ש שיסנן חלקיקים מהמים) הוא די מעניין. במיוחד אם אין לך זמן לטפל באקווריום ואתה רק רוצה לבהות בו. אז אכן אני סולדת לאחרונה מוולינריה, אבל רק באקווריומים נמוכים (כי היא מגיעה לאור מהר מידי ונישרפת) אבל אני בטוחה שאם יצא לי להקים משהו בסיגנון (כמובן עם הרבה יותר צימחייה כי אין מנוס) אז אני אסוג קצת מסלידתי
מסכים איתך שתחום ה"טיבעי" הוא תחום מעניין, אך בהקשר לתמונה שצירפת בתחילת העץ, אין ספק שלא מדובר באקווריום שכזה!
הימצאות ווליסנריה באקווריום לא הופכת אותו לטיבעי/לאו טק, עם זאת הימצאות של צמח דשא נמוך, באקווריום יחסית גבוה מעיד בהכרח על תנאים משופרים של:
תאורה (מספיק אינטנסיבית כדי שהצמח לא יטפס למעלה)
תזונה (צמחית דשא היא מאוד תובענית מבחינת תזונה, כמו כן אקווריום שכזה ללא שמץ של אצות מעיד על דישון מדוד ומדוייק להחריד, יכולה בכיף לכלול גם הזרקת CO2 לאק')
משטר סטריליות (אני לא אתפלא אם מתבצע שימוש נרחב בפילטר UV להשמדת נבגים לא רצויים, או אפילו דיאטום למשוגעים לדבר...)

בעניין ה"אתגר" , עניין של טעם ומסירות לתחום.
לטעמי הרבה יותר "מעניין" ליצור מערכת מבוקרת ברמת מרכיבי המים, שבה כל גורם שנכנס לאק' נבחר לאחר מחשבה , כמו כן כל שינוי שנעשה במערכת מנוטר ובכך הופך מרק "אקווריום צמחיה" למעבדה חיה שממנה אפשר להפיק למידה ולא רק הנאה שביצירה..
בתקופת הצמחיה שלי (לפני הצבא, כשהיה לי זמן) הגעתי לרמת דישון יומית מדוייקת של כל מרכיב מאקרו (NPK) בנפרד, מאמין שבעתיד כשאחזור לזה אתערב גם ברמת מרכיבי המיקרו שבדישון.
זו מבחינתי החוויה שבאק' צמחיה!
עדיין לא נקרא Saturday 22/09/2007, 16:39   #6
Yana

הסמל האישי שלYana

אוי, אם רק הייתה לי הסבלנות לכך......אני מניחה שבשלב מסויים גם מיכל הפד"ח שלי יתעורר לחיים. ואז גם הדישון יהיה מדוד, אבל בטוח שלא עכשיו כי אין לי זמן אפילו לנשום.

האתגר בטבעי מבחינתי הוא להגיע לאקווריום צימחייה מעוצב בלי הצורך בגיזום, צמחייה עבותה ובריאה, ובחירה חכמה של הצמחים והיכרות עם ההתנהגות שלהם. כמובן שיש לי עוד הרבה מה למות בקשר לשליטה בברזל ובאשלגן וכו באקווריום הזה, כי כרגע למשל - 2 הקריפטוקורינים שלי סובלים במיוחד ואני לא ממה יודעת מה לעשות.

אגב טיבעי - מדהים לראות כמה הצמחים משגשגים שם (אלאוכריס, מוסים למינהם שגם עם נוכחות פד"ח לא תמיד צומחים אצל כולם) אחרי התיקון של הננו שלי אני רוצה לנסות להכניס מיקרנטמום, ניראה מה הוא יחשוב על זה

ולגבי הקמת ה"תמונה", אז עד היום הקמתי 2 כאלה, ויש כנראה עוד מישהו שאניהולכת לעשות לו אחד כזה, אז חשבתי על הדבר הבא:

מלא אבני טוף שמכוסות בג'אווה ופליים יפוזרו על פני השטח הצר
מאחור כמובן וליסנריה (אין מה לעשות, צמח רקע נוח במיוחד)
אבנים גבוהות שיתנו נוכחות (אפפורות אם אני אמצא יהיו מעולות)
ובין האבנים קריפטוקורין פרווה

עכשיו אני רק צריכה לחשוב על עוד צמחייה שלא תעמיס מבחינת מראה אבל תתן מסה.
יש רעיונות?
אגב, מה אתה מגדל עכשיו?
עדיין לא נקרא Sunday 23/09/2007, 00:20   #7
שי

הסמל האישי שלשי

כמו שאמרתי, עניין של טעם ומסירות...
לצערי הלו"ז הצפןף שלי בצבא לא מאפשר לי את המסירות הדרושה ולכן לפני הגיוס פירקתי את ההיי-טק.
בהתחלה הלכתי לכיוון הסולידי של דמסונים עם קורליוסים, אבל מהר מאוד השתעממתי מזה וחזרתי לאקווריום שמכיל צמחים, דיסקוסים חתולים בינונים ולהקות...
היום האק' הראשי שלי עובד עם דיסקוס מתבגר אחד, שלושה ברבוסים חביבים (זכר ונקבה של Puntius arulius , ונקבה בודדה של Puntius johorensis ) שני SAE, זוג פעיל ופורה של אנציסטרוסים ושני בינונים חביבים (בואש וקבוטאי)...יכול להיות ששכחתי מישהו, זה קורה לי
בכל מקרה זו המתכונת המצומצמת שלי ,קצת דגים, קצת קריפטו' וסגיטריה והמון אצות...
קריפטו' וסגיטריה הם היחידים שתפסו במצע שלי (חול דק מאוד, והרבה ממנו... )

ראיתי את "אקווריומי התמונה" שעיצבת (כן, גם בישרא-בלוג ), חביב ביותר...
מבחינה עיצובית הרבה יותר נוח אקווריום צר, מבטל את הצורך במסה של צמחיה שתמלא את הנפח, אבל דגים זה עדיין איזשהו מרכיב שצריך להיות באקווריום ואקווריומי תמונה מאוד מוגבלים (לטעמי יותר בגלל חוסר הנגישות מאשר מגוון הדגים...)

ציטוט:
מלא אבני טוף שמכוסות בג'אווה ופליים יפוזרו על פני השטח הצר
מאחור כמובן וליסנריה (אין מה לעשות, צמח רקע נוח במיוחד)
אבנים גבוהות שיתנו נוכחות (אפפורות אם אני אמצא יהיו מעולות)
ובין האבנים קריפטוקורין פרווה

עכשיו אני רק צריכה לחשוב על עוד צמחייה שלא תעמיס מבחינת מראה אבל תתן מסה.
יש רעיונות?
ראשית אל תערבבי צבעים, לכי לפי הגישה העיצובית שמופיעה בתמונה בראשית העץ (מסלעה ומצע בלי קונטרס מטורף, כדי שיראה טיבעי...ומינימליסטי...) אם תלכי על טוף, בתור מצע תוכלי להניח טוף גרוס דק אדום (להשיג במשתלות) וסילעי טוף, או לחילופין גרנוליט דק בתור מצע וסלעים גירניים.\שניהם ילכו טוב בשילוב עם עץ מופאני (עץ כהה ומאסיבי יותר מהשורשים המפותלים שאת נוהגת לשים באק' שלך...)
אני הייתי נותן למוס להתפרע בכל האקווריום, ומנסה לשמור על צמחיה עם עלווה כהה (גוון קרוב ככל האפשר למוס) אולי גם קריפטו חום שיציץ בין הסלעים.
בתור צמח רקע הייתי שם אכינודורוסים בינוניים (כמו שולטרי עם מופע מנומר, שלא עובר את ה 25 ס"מ לגובה)
צמחים מזדחלים כמו אנוביות ושרכים כמו מיקרוסורום ובולביטיס תמיד יכולים להשתלב יפה...

אם תרצי תוכלי לקפוץ לביקור בסוכות ב' ולעיין בספר הנפלא של דנרלי שמציע המון קומפוזיציות לכל סוג אקווריום צמחיה אפשרי

אך כמו כל שבת, גם לזו יש מוצאי שבת...ומחר חוזרים לצבא (לעוד שבועיים )
שבועיים טובים ובהצלחה!

שי.

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > אקווריום צמחייה
הגדרות אשכול