AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Thursday 25/07/2013, 23:44   #1
aitai12334

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
סוג אקווריום: שרימפסייה 17 ליטר
וותק בתחום: שנה
ברירת מחדל בדיקת ערכים של המים

אתם יכולים לכתוב לי בבקשה את כל הערכים שאני צריך לבדוק בשפה המדעית שלהם?(PH וכדומה)
תודה
aitai12334 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 26/07/2013, 02:16   #2
חובב הטבע הצעיר

הסמל האישי שלחובב הטבע הצעיר

הודו לך על 2 הודעות 2 פעמים
סוג אקווריום: 150L אבו נפחות ננסיות. ועוד אקווריומים ח"ח.
וותק בתחום: 2009 since
ברירת מחדל תגובה להודעה: בדיקת ערכים של המים

לפי מה שאני יודע שבודקים בשרימפסיה זה:
Ph
Kh/Gh
מומסים במים (tds לפי דעתי)

וטמפרטורה...

אלה הכי חשובים.

יש עוד הרבה סוגים של בדיקות שלרוב לא נחוצות. במיוחד לא לשרימפסים ממשפחת הנקורואידה...

לא צריך בכל אקווריום לבדוק את כל הפרמטרים... זה יכול לעזור אבל לא חובה.
לרוב החשיבות היא חומציות,קשיות וטמפרטורה...
חובב הטבע הצעיר לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 26/07/2013, 12:45   #3
יובל.מ

הסמל האישי שליובל.מ

הודו לך על 20 הודעות 29 פעמים
סוג אקווריום: שרימפסיות

במי ברז אם השלמת סייקל ואתה מקפיד על החלפות מים תקינות אין סיבה שהבדיקות יתנו לך משהו מיוחד רובם די מיותרות .
בטייגרים ובמיוחד בקריסטלים מדובר בעולם אחר לגמרי יש צורך בכל הבדיקות שצויינו בתשובה הקודמת שנכתבה לך בעץ הזה
ובנוסף צריך להקפיד גם על גם ניטראט (NO3) שזה פקטור חשוב מאוד (וגם במי ברז שיש שצצה בעיה ברורה זה הדבר הראשון שאני בודק).
יובל.מ לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 26/07/2013, 14:45   #4
aitai12334

ציטוט:
פורסם במקור על ידי יובל.מ צפה בהודעה
במי ברז אם השלמת סייקל ואתה מקפיד על החלפות מים תקינות אין סיבה שהבדיקות יתנו לך משהו מיוחד רובם די מיותרות .
בטייגרים ובמיוחד בקריסטלים מדובר בעולם אחר לגמרי יש צורך בכל הבדיקות שצויינו בתשובה הקודמת שנכתבה לך בעץ הזה
ובנוסף צריך להקפיד גם על גם ניטראט (NO3) שזה פקטור חשוב מאוד (וגם במי ברז שיש שצצה בעיה ברורה זה הדבר הראשון שאני בודק).
אני צריך את הבדיקות כי יש לי קולר(או איך שלא קוראים לזה ) בבית והבנתי שאלו מי אוסמוזה.נתתי למוכר של חנות החיות שליד הבית שלי קצת מהמים האלה שיבדוק אותם ליתר ביטחון והוא אמר שאפשר לשים אותם באקווריום אבל במינון מסוים והיצורים באקווריום צריכים להתרגל למים האלה קודם.הוא אמר לי שעד שאני לא יודע את ערכי המים באקווריום אני לא יכול לשים סתם ככה מי אוסמוזה.צריך לשים במינון מסוים לפי ערכי המים באקווריום.אז אני כן צריך את הערכים האלה למרות שיש לי שרימפסיית שרי יש לי תמותה של איזה 2 בשבוע וזה כבר מתסכל אותי.יכול להיות שזה בגלל הטמפ'?יש לי 30 מעלות...
עדיין לא נקרא Friday 26/07/2013, 18:55   #5
rathaus

סוג אקווריום: 30 ליטר
וותק בתחום: Medium Rare

היה פה דיון על מים מהקולר (בקיץ) ומהדוד שמש (בחורף), המים הללו עוברים דרך צינורות נחושת בדרך כלל ולכן מכילים מתכות שמזיקות לשרימפסים

אין ערכות בדיקה למתכות אלו למיטב ידעתי ולכן זה "רוצח" שקט

נועם.
עדיין לא נקרא Friday 26/07/2013, 19:49   #6
יובל.מ

הסמל האישי שליובל.מ

ציטוט:
פורסם במקור על ידי aitai12334 צפה בהודעה
אני צריך את הבדיקות כי יש לי קולר(או איך שלא קוראים לזה ) בבית והבנתי שאלו מי אוסמוזה.נתתי למוכר של חנות החיות שליד הבית שלי קצת מהמים האלה שיבדוק אותם ליתר ביטחון והוא אמר שאפשר לשים אותם באקווריום אבל במינון מסוים והיצורים באקווריום צריכים להתרגל למים האלה קודם.הוא אמר לי שעד שאני לא יודע את ערכי המים באקווריום אני לא יכול לשים סתם ככה מי אוסמוזה.צריך לשים במינון מסוים לפי ערכי המים באקווריום.אז אני כן צריך את הערכים האלה למרות שיש לי שרימפסיית שרי יש לי תמותה של איזה 2 בשבוע וזה כבר מתסכל אותי.יכול להיות שזה בגלל הטמפ'?יש לי 30 מעלות...
לפני שאתה רץ עם כל עניין האוסמוזה עד הסוף חכה בוא נעבור רגע על הההתחלה .
קודם כל לשרי לא שמים אוסמוזה זה לא מתאים להם מבחינת מחיה וגם אם נגיד שכן
כיוון שהם מסתדרים טוב במי ברז אוסמוזה היא בזבוז כסף משווע (רוב המים נזרקים בתהלך הסינון).
דבר שני אני לא בטוח שבכלל יש לך מערכת אוסמוזה בבית .. בדר"כ קולר זה לא אוסמוזה .
יש לו אולי סננים לשתיה אבל אין לו כנראה סנן ממברנה הפוכה שהיא הפקטור הכי חשוב במערכת.
זה סנן שמסנן דברים חיונים לגוף האדם ממי השתיה אז לא נהוג לשים אותו בקולרים .
תעלה לפה תמונה של הדבר הזה כדי שנוודא את העניין .
הטמפרטורה גבוהה יחסית אבל לא בטוח שזה מה שהורג אותם .אם אתה רוצה לרדת לשורש העניין,
נצטרך עוד נתונים על המיכל שגרת הטיפולים וכמובן תמונה תעזור הרבה .
עדיין לא נקרא Saturday 27/07/2013, 21:37   #7
aitai12334

ציטוט:
לפני שאתה רץ עם כל עניין האוסמוזה עד הסוף חכה בוא נעבור רגע על הההתחלה .
קודם כל לשרי לא שמים אוסמוזה זה לא מתאים להם מבחינת מחיה וגם אם נגיד שכן
כיוון שהם מסתדרים טוב במי ברז אוסמוזה היא בזבוז כסף משווע (רוב המים נזרקים בתהלך הסינון).
דבר שני אני לא בטוח שבכלל יש לך מערכת אוסמוזה בבית .. בדר"כ קולר זה לא אוסמוזה .
יש לו אולי סננים לשתיה אבל אין לו כנראה סנן ממברנה הפוכה שהיא הפקטור הכי חשוב במערכת.
זה סנן שמסנן דברים חיונים לגוף האדם ממי השתיה אז לא נהוג לשים אותו בקולרים .
תעלה לפה תמונה של הדבר הזה כדי שנוודא את העניין .
הטמפרטורה גבוהה יחסית אבל לא בטוח שזה מה שהורג אותם .אם אתה רוצה לרדת לשורש העניין,
נצטרך עוד נתונים על המיכל שגרת הטיפולים וכמובן תמונה תעזור הרבה .
http://www.edentalsystem.co.il/%D7%9..._%D7%91%D7%A8/
ה matrixIII זה מה שיש לי מצטער שלא מצאתי עוד פרטים.
לגבי האוסמוזה.אמא שלי עוסקת בתחום הכימיה והיא מבינה בדברים האלה והיא אמרה לי שאלו מי אוסמוזה...כמו שאמרתי גם המוכר אמר לי שאלו מי אוסמוזה.
לגבי פרטים אין לי הרבה.
PH אני חושב שנח על 7.5
טמפרטורה 30 רוב הזמן בקיץ.
17 ליטר פילטר ספוג רגיל ויציאת מפל.אוכלוסיה קטנה של שרי ודנטיקולות,אוטוצינקלוס אחד ושני הלנות.גזע עץ וג'אווה מוס קשור עליו.no2 וno3 לא קיימים אצלי.
החלפות שבועיות של כ-20% מוסיף אנטי כלור ומינרלים ומוריד קשיות לשרימפסים.
עדיין לא נקרא Saturday 27/07/2013, 22:00   #8
rathaus

סוג אקווריום: 30 ליטר
וותק בתחום: Medium Rare

מיני בר זה לא אוסמוזה

אני די בטוח

זה מתקן קטן מדי כדי שזה יוכל לעשות אוסמוזה כמו שצריך
עדיין לא נקרא Saturday 27/07/2013, 23:59   #9
יובל.מ

הסמל האישי שליובל.מ

ציטוט:
http://www.edentalsystem.co.il/%D7%9..._%D7%91%D7%A8/
ה matrixIII זה מה שיש לי מצטער שלא מצאתי עוד פרטים.
לגבי האוסמוזה.אמא שלי עוסקת בתחום הכימיה והיא מבינה בדברים האלה והיא אמרה לי שאלו מי אוסמוזה...כמו שאמרתי גם המוכר אמר לי שאלו מי אוסמוזה.
PH אני חושב שנח על 7.5
החלפות שבועיות של כ-20% מוסיף אנטי כלור ומינרלים ומוריד קשיות לשרימפסים.
איזה סלט ..
7.5 זה לא PH שאוסמוזה מוציאה ומתקני שתיה לא מסננים מינרלים חיונים
לכן גם אין לך למה לתסף בכאלה שאתה מבצע החלפות מים זה כבר יוצר בעיה הפוכה .
ועכשיו נגיד ויש לך אוסמוזה אז למה אתה שם אנטי כלור ??
ומה זה מוריד הקשיות לשרימפסים שאתה שם ?
ועוד דבר סתם מתוך סקרנות איזה בדיקה עשה המוכר למים ?
בכל מקרה שוב עזוב הכל רגע אוסמוזה או לא (וכנראה שלא) לדנטיקולות ושרי זה רק יזיק ומיותר לגמרי !
שם מי ברז+ אנטי כלור ושלום על ישראל .
עדיין לא נקרא Sunday 28/07/2013, 11:22   #10
aitai12334

ציטוט:
איזה סלט ..
7.5 זה לא PH שאוסמוזה מוציאה ומתקני שתיה לא מסננים מינרלים חיונים
לכן גם אין לך למה לתסף בכאלה שאתה מבצע החלפות מים זה כבר יוצר בעיה הפוכה .
ועכשיו נגיד ויש לך אוסמוזה אז למה אתה שם אנטי כלור ??
ומה זה מוריד הקשיות לשרימפסים שאתה שם ?
ועוד דבר סתם מתוך סקרנות איזה בדיקה עשה המוכר למים ?
בכל מקרה שוב עזוב הכל רגע אוסמוזה או לא (וכנראה שלא) לדנטיקולות ושרי זה רק יזיק ומיותר לגמרי !
שם מי ברז+ אנטי כלור ושלום על ישראל .
דבר ראשון דיברתי על הערכים של האקווריום לא של האוסמוזה.בינתיים לא נגעתי בכלום ולא הוספתי שום אוסמוזה.מוריד הקשיות זה של fluval
http://ca-en.hagen.com/Aquatic/Water...plements/A7992
וחשבתי לשים אוסמוזה כי כמו שאמרתי יש לי תמותה שבועית של 2-3 שרימפסים ואני לא מבין מה אני לא עושה בסדר.הדבר היחיד שאני חושב שמשפיע זאת הטמ' הגבוהה אבל כל השאר בסדר.
עדיין לא נקרא Sunday 28/07/2013, 11:53   #11
יובל.מ

הסמל האישי שליובל.מ

המוצר הזה הוא מעלה GH לא שמים אותו אם אתה מתשמש במי ברז ובטח שלא אם אתה לא יודע מה הערך הנוכחי של ה GH במיכל שלך .
בא לך להוריד קצת PH זרוק איזה עלה שקדיה (קטן או חצי) זה יותר טבעי בריא ובטוח למיכל שלך .
תמותה יכולה להיות מהמון סיבות גם טבעיות בדר"כ להכנס ללחץ ולנסות לשנות דברים במיכל רק מחמיר את הבעיה באם קיימת ,
ואם אתה חושד רק בטמפרטורה מעולה לך עם האינסטיקנט שלך (זה חוש שחייבים לפתח) ואל תתעסק עם המים סתם ככה .
תתחיל בלהוריד כמה מעלות עם איזה מאוורר DIY ותפחית בהחלפות המים כי 20% ל -17 ליטר באופן שבועי זה המון במיוחד באכלוס נמוך .
עדיין לא נקרא Sunday 28/07/2013, 12:11   #12
aitai12334

ציטוט:
המוצר הזה הוא מעלה GH לא שמים אותו אם אתה מתשמש במי ברז ובטח שלא אם אתה לא יודע מה הערך הנוכחי של ה GH במיכל שלך .
בא לך להוריד קצת PH זרוק איזה עלה שקדיה (קטן או חצי) זה יותר טבעי בריא ובטוח למיכל שלך .
תמותה יכולה להיות מהמון סיבות גם טבעיות בדר"כ להכנס ללחץ ולנסות לשנות דברים במיכל רק מחמיר את הבעיה באם קיימת ,
ואם אתה חושד רק בטמפרטורה מעולה לך עם האינסטיקנט שלך (זה חוש שחייבים לפתח) ואל תתעסק עם המים סתם ככה .
תתחיל בלהוריד כמה מעלות עם איזה מאוורר DIY ותפחית בהחלפות המים כי 20% ל -17 ליטר באופן שבועי זה המון במיוחד באכלוס נמוך .
כמו שאמרתי אני לא מבין כזה גדול בכל הערכים וכו'.שהתחלתי עם כל העניין של השרימפסיה פשוט שאלתי הרבה דברים את המוכר למשל שאלתי אותו לגבי מוריד קשיות וזה מה שהוא הביא לי...אם זה לא טוב אני יחליף.המאוורר זה בעייתי כי האקווריום נמצא לי על השולחן בדיוק ליד המחשב והמאוורר מרעיש מאוד...אני לא עושה שינויים בכלל באקווריום אז אין סיבה שהם ייכנסו לסטרס ויש לי עלה שקד הודי במיכל.אז בינתיים מה שאתה ממליץ זה להחליף את הבקבוק הזה בחומר אחר...עוד משהו?חשבתי אולי לעשות החלפות מים והשלמות עם מים יחסית קרים בערך 15-20 מעלות.אני צריך לעשות השלמות די הרבה כי המאוורר גורם לאידוי מטורף.
עדיין לא נקרא Sunday 28/07/2013, 13:20   #13
יובל.מ

הסמל האישי שליובל.מ

ציטוט:
כמו שאמרתי אני לא מבין כזה גדול בכל הערכים וכו'.שהתחלתי עם כל העניין של השרימפסיה פשוט שאלתי הרבה דברים את המוכר למשל שאלתי אותו לגבי מוריד קשיות וזה מה שהוא הביא לי...

בעיה ראשונה כפי שאמרתי זה לא מוריד קשיות !
גם אם תאורטית יש לך מוצר שבאמת מוריד קשיות אין לך שום טעם להשתמש בו כרגע !!

אם זה לא טוב אני יחליף.המאוורר זה בעייתי כי האקווריום נמצא לי על השולחן בדיוק ליד המחשב והמאוורר מרעיש מאוד...

אתה כותב שלדעתך הבעיה היחידה שאתה יכול לחשוב עליה היא הטמפרטורה . למה לא לטפל ??
המיכל ליד מחשב ? יופי יש בו כבר בין 2-4 מאוררים כאלה עוד אחד לא ישנה הרבה . אם זה קריטי תשקיע כמה שקלים וקנה אחד איכותי לא יעשה לך רעש בכלל .

אני לא עושה שינויים בכלל באקווריום אז אין סיבה שהם ייכנסו לסטרס ויש לי עלה שקד הודי במיכל.

החלפות מים של 20% במיכל של 17 ליטר זה האמא של השינויים באקווריום והכנסה לסטרס .

אז בינתיים מה שאתה ממליץ זה להחליף את הבקבוק הזה בחומר אחר...עוד משהו?

איפה בדיוק קראת שהמלצתי לעשות את זה ??
אל תחפש בכוח מה לדחוף למיכל שלך ובאותה הזדמנות אל תתן לבעלי אינטרס כלכלי ליעץ לך .

חשבתי אולי לעשות החלפות מים והשלמות עם מים יחסית קרים בערך 15-20 מעלות.אני צריך לעשות השלמות די הרבה כי המאוורר גורם לאידוי מטורף.

ידידי זאת לא מחשבה זאת הזיה... קשה לי לחשוב על פתרון יותר גרוע מזה !
שים מאוורר סגור עניין אידוי זה חלק מהעניין וכולנו מתמודים עם זה פה אף אחד לא עושה קיצורים
אם יש לך פנצר בגלגל ברכב אתה לא מנסה להחליף את הוישרים נכון ?
הכנסת מים קרים ועוד לנפח כזה קטן תעשה המון נזק ותפגע קשות בשרימפסים שלא לדבר שזה לא יחזיק יותר מכמה דקות .
תשובות באדום
עדיין לא נקרא Sunday 28/07/2013, 15:40   #14
aitai12334

ציטוט:
תשובות באדום
טוב הבנתי.
בקשר למוכר הוא בעצמו עשה בית מלון לשרימפסים ולעוד חיות אחרות בבית שלו אז אני די סומך עליו בעניין הזה אני מכיר אותו מספיק זמן בשביל לדעת שהוא מבין עניין ושהוא לא יתן לי משהו לא טוב...
אוקיי עזבתי את כל העניין של האוסמוזה והמים הקרים וכל זה.
לגבי המאוורר.כמו שאמרתי האקווריום נמצא ממש מול העיניים שלי די צמוד למסך ויש לי מאוורר זוגי של jebo שהוא עובד טוב אבל עדיין מרעיש...אני היחיד שזה מרעיש לו?המאווררים אצלך שקטים?
עדיין לא נקרא Sunday 28/07/2013, 16:34   #15
יובל.מ

הסמל האישי שליובל.מ

אתה קצת נאיבי בעניין הזה של הסוחר או שאולי הוא לא הבין אותך טוב אבל בסדר בוא נתקדם .
המאוררים של ג'בו עלו פה פעם לדיון הם יקרים , מרעישים ומתקלקלים מהר . הדבר היחיד שטוב בהם הוא התופסן שמאפשר לכוון זויות טובות .
יש מאוררים איכותיים (לא דווקא יעודיים לאקווריום) שיעבדו לך בלי שתשמע כלום אתה יכול לרכוש כאלה ברשת או בחנויות מחשבים בממש גרושים.
אתה יכול לחבר אותו לשנאי מתח משתנה וכך גם תוכל לשנות במקצת את עוצמת הסיבוב נגיד בלילה שיעבוד יותר בשקט .
אצלי כרגע יש מזגן אבל בתקופת המאווררים פעלו לי בחדר אחד לא פחות מ 24 כאלה אם כולם היו מרעישים כנראה שלא היה אפשרי לחיות בבית .
עדיין לא נקרא Sunday 28/07/2013, 17:25   #16
aitai12334

ציטוט:
אתה קצת נאיבי בעניין הזה של הסוחר או שאולי הוא לא הבין אותך טוב אבל בסדר בוא נתקדם .
המאוררים של ג'בו עלו פה פעם לדיון הם יקרים , מרעישים ומתקלקלים מהר . הדבר היחיד שטוב בהם הוא התופסן שמאפשר לכוון זויות טובות .
יש מאוררים איכותיים (לא דווקא יעודיים לאקווריום) שיעבדו לך בלי שתשמע כלום אתה יכול לרכוש כאלה ברשת או בחנויות מחשבים בממש גרושים.
אתה יכול לחבר אותו לשנאי מתח משתנה וכך גם תוכל לשנות במקצת את עוצמת הסיבוב נגיד בלילה שיעבוד יותר בשקט .
אצלי כרגע יש מזגן אבל בתקופת המאווררים פעלו לי בחדר אחד לא פחות מ 24 כאלה אם כולם היו מרעישים כנראה שלא היה אפשרי לחיות בבית .
גם אני עם מזגן כל היום אבל זה לא ממש משפיע על טמפ' האקווריום...ותודה על העזרה
נ.ב מצפה לראות עידכונים בקרוב מהבית מלון
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא