AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Monday 23/12/2002, 02:18   #1
milky

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל אקווריום אקולוגי (צמחיה)

א) רציתי לדעת מה אני צריכה לעשות כדי שהיה לי אקווריום אקולוגי? (א-ת)

ב) יש לי אקווריום של 120 ל'/ בית מנורה אם שני ראשים של- 40V (נאון רגיל)/ פילטר פנימי חזק מאוד (אני לא יודעת כמה הוא אבל הוא לאקווריום של מינימום 130 ל')/ יש לי פילטר חיצוני של HAGEN דגם FLUVAL 304 ו300 ל'/ משאבה אם שני ראשים/ בול עץ שאני הולכת להרתיח במים רותחים למשך שעה/ אלמוגים/ אבן בזלת אם חור גדול באמצע למסתור/ אבן בצורה מעניינת בצבע אפור יפה/ רקע של צמחים/ וצמחים מפלסטיק סינטטים/

אני הולכת ביום חמישי הזה לקנות את הציוד

יש אנשים שאומרו לי שצריך פילטר ביולוגי ויש שאמרו שלא צריך אז שאלתי הי האם כן ו לא?

אני רוצה לשים באקווריום דיסקוסים/מאלכי הרביב-אלטום/קבוצה של גופים,מולים/ליברנטים למניהם (מבוך)/ ונקאיים למניהם.

כמה פחות או יותר עולים הדגים האלה?

איפה אני יכולה להשיג את הדג מאלכי הרביב-אלטום?

איזה צמחים אני צריכה לטמפרטורה הזאות?

כמה עולים הצמחים האלה?

אני בעבר גידלתי דיסקוס אחד במשך שנה.

אזה טסטרים אני צריכה לקנות כדי לבדוק את המים וכמה זה עולה?

כמה עולה הציוד לאקווריום?
ואיפה יש את זה באזור שלי קרית-שמונה?

בתודה מראש

:fish2:
עדיין לא נקרא Monday 23/12/2002, 12:19   #2
wiz

אני אנסה לענות על חלק מהשאלות מהידע שלי, ואני בטוח שהאחרים יתקנו אותי ויעלו נקודות חשובות נוספות...

אני לא יודע למה את מתכוונת כשאת כותבת "אקווריום אקולוגי", אבל אני מניח שאת מדברת על אקווריום המכיל צמחית מים חיה (בנוסף לצמחי הפלסטיק). אם אכן זה הדבר, כדאי לך לגשת לפורום שעוסק בנושא, ולשאול שם שאלות... בגדול צריך לדאוג לתאורה חזקה, חצץ מתאים, צמחים המתאימים לטממפ' ולערכי המים, דישון ואולי גם מערכת CO2.

בקשר לפילטרציה - קודם כל (שוב בהנחה שאת רוצה אקווריום צמחיה) הדעות חלוקות בנוגע לשימוש בפילטר תת קרקעי (שנראה לי שאליו את מתכוונת בתור "ביולוגי"), במיוחד באקווריום צמחיה. הפילטר הזה אכן מספק פילטרציה ביולוגית טובה מאוד, אבל יכולים להיות לו חסרונות... שורשי הצמחים מסתבכים ב"לגו" שמרכיב אותו (ולכן קשה מאוד לבצע שינוי במיקום צמחים), וכן יש הטוענים שהזרימה בחצץ מזיקה לשורשים. מנגד אומרים, שהרפש שנשאב לקרקעית (ולעבר השורשים) מדשן את הצמחים בצורה הכי טובה...
הלאה - דיסקוסים, סקלארים ושאר הדגים שהזכרת הינם דגים שסביבתם הטבעית היא מים רכים וחומציים, שנעים באיטיות. פילטר חיצוני כמו שלך לא מספיק לדעתי לאקווריום כזה (צריך פילטר בהספק כזה שיסנן לפחות פי 4 מנפח המים באקווריום בשעה אחת), ולכן כדאי אולי להחליף לפילטר אחר, של 600 ליטר/שעה. בכל אופן אני לא הייתי מוסיף את הפילטר הפנימי "החזק" לאקווריום, שכן הוא יסחרר את המים בצורה שתפריע מאוד לדגים שאת רוצה לגדל.

בקשר לדקורציה - אבני בזלת הן דבר מעולה לאקווריום, וגזע עץ מוסיף המון לאקווריום (הן בהיבט האסטתי, והן מבחינת שינוי ערכי המים שיהפכו למתאימים יותר לדגים). אלמוגים רצוי מאוד שלא להכניס. הם מקשים את המים, ואם אינם יבשים דיים - הם יכולים גם להרעיל את הדגים. בקיצור - לא מומלץ.
אני ממליץ לך לקנות חצץ קוורץ או חצץ מלאכותי, שאינם מקשים את המים, וכן מתאימים לגידול צמחיה.

בקשר למחירים - תבצעי סקר שוק בחנויות באזורך, ותשאלי בפורום לגבי המחירים שקיבלת. כמו כן, ישנם מבצעי רכיזה מרוכזים לחברי הפורום (כרגע מחממים של יאגר, תבדקי בפורום "כיכר השוק"), שיכולים להיות מאוד משתלמים. באופן כללי המחירים בצפון יקרים יותר מבמרכז...
מחירי דגים - כנ"ל (ודיסקוסים הם לא זולים בכלל, אבל יש לך עוד הרבה זמן עד שתכניסי אותם לאקווריום )

מקווה שזה עזר לך קצת... בוודאי חברי הפורום האחרים ישלימו פערים את גם יכולה לערוך חיפוש בפורומים, ולמצוא הרבה תשובות לשאלות שלך.
בהצלחה !
wiz לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 23/12/2002, 14:18   #3
bigpurrs

המון שאלות...

אז נתחיל:

"יש אנשים שאומרו לי שצריך פילטר ביולוגי ויש שאמרו שלא צריך אז שאלתי הי האם כן ו לא?"

כל אקווריום מצריך פילטר ביולוגי (עם מושבות בקטריה), אבל מצד שני אחרי חודש כל פילטר הוא ביולוגי אחרי כחודש של הפעלה. אם כוונתך לפילטר תת קרקעי (המכונה לעיתים ביולוגי בפי אנשים) התשובה היא שהוא מומלץ. אבל לא לאקווריום צמחייה. את מוזמנת לקרוא בדיוק מדוע ואת חוות הדעת על פילטר תת- קרקעי במאגר המידע של הפורום.

"אני רוצה לשים באקווריום דיסקוסים/מאלכי הרביב-אלטום/קבוצה של גופים,מולים/ליברנטים למניהם (מבוך)/ ונקאיים למניהם. כמה פחות או יותר עולים הדגים האלה?"

המחירים כמובן משתנים ממקום למקום וכדאי לעשות סקר שוק אבל אני נותן לך כאן את הטווחים בערך

דיסקוס - מ 70 עד האופק בהתאם לגודל הדיסקוס ואיכותו. הממוצע בחנויות נע בין 250 - 350 ש"ח לזוג דיסקוסים בינוניים.

מלאכי רביב - מ 18 ש"ח ועד 30 ש"ח בערך בהתאם לגודל ונדירות הצבע. קשה להשיג אלטומים אמיתיים בארץ (אני לא ראיתי בחנויות) אבל אפשר להשיג די בקלות את הסקלר זברה שדומה לאלטום מאד - את יכולה לנסות בחוות הדגים נעים במים יש להם מבחר נחמד של סקלרים - כמו להרבה חנויות אחרות.

גופים - זול מאד - שקלים בודדים לדג.

כל שאר הדגים שציינת גם הם לא יקרים ועולים החל מכמה שקלים בודדים ועד 50 ש"ח הבתאם לגדול ולנדירות הדג וכמובן תלוי בחנות.

"איזה צמחים אני צריכה לטמפרטורה הזאות?"

רוב הצמחים יסתדרו היטב בטמ' בה חיים הדגים שאת רוצה - אז את יכולה לבחור איזה צמחים שאת רוצה. רצוי לקנות בהתחלה צמחים קלים לגידול שלא מצריכים תנאי תאורה או תנאי מים מיוחדים. צמחי היגרופילה, לימנופילה אנוביאסים למיניהם וליסנריות ואכינדורסים כולם יסתדרו אם תתני להם תאורה טובה ומעט דישון.

"כמה עולים הצמחים האלה?"

כמובן גם זה תלוי בחנות ובצמח - טווח המחיר משקלים בודדים ל-50 ש"ח לצמח ושוב כמו בדגים בהתאם לגודל ולנדירות.

"אני בעבר גידלתי דיסקוס אחד במשך שנה."

בתנאים טובים דיסקוס יכול לחיות הרבה מעבר לשנה. אנה נסי לוודא שמחזור החנקן הסתיים באקווריום לפני הכנסת דיסקוסים. דיסקוס הוא יחסית דג רגיש וקשה לגידול ולכן הוא הדג האחרון שמומלץ לקנות אחרי שהאקווריום מבוסס ומומלץ לדגל אותו עם יחסית מעט מיני דגים אחרים שכן הוא דג שקט מאד ונוח להצקות. אם אינך יודעת מהו מחזור החנקן וכיצד לבדוק אם הוא הושלם מומלץ לקרוא עליו באתר החסות של הפורום אקוורימאניה.

"איזה טסטרים אני צריכה לקנות כדי לבדוק את המים וכמה זה עולה?"

מומלץ כמובן לקנות ערכת בדיקה לכל ערכי המים - אמוניה, PH, KH, GH ניטראט וניטריט.
אבל האמת שהטסטר הכי חשוב להתחלה הוא ערכת מדידה לאמוניה - שנוכחותה קטלנית לדגים ומעידה על אי סיום מחזור החנקן. העלות משתנה לערכה מחנות לחנות.

"כמה עולה הציוד לאקווריום?"

תלוי מאיפה קונים וכמובן בחברת היצור ובאיכות. בחנויות תמיד הכל יקר יותר - מומלץ בהחלט לקנות דברים יד שניה - כיכר השוק הוא פורום שנועד ממש לשם כך. הקמת אקווריום יפה יכולה לעלות ממאות בודדות של שקלים ועד אלפים רבים.

"ואיפה יש את זה באזור שלי קרית-שמונה?"

מצטער אני גר במרכז כך שאינני יודע....

אלון

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא