AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Friday 03/10/2008, 08:20   #1
sims

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל יש לי שאלה

יש לי שאלה?
קנו לי לראש השנה אקווריום חדש.
אני עכשיו שמה 10 ימים בקטריות.
כדאי לשים באקווריום אוכל כדי שיהיה לבקטריות מה לאכול?
sims לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 03/10/2008, 13:09   #2
ארנון

הסמל האישי שלארנון

הודו פעם אחת בהודעה אחת
סוג אקווריום: אוקיאניה-אסיה: בוטיות וקשתות.

שימי קצת אוכל כדי שירקיב ויעזור לבקטריות להתפתח.
האם יש לך פילטר באקוו' ואם כן איזה?
מה גודל האקוו'?
מה את מתכננת לשים שם?
/ אקווריום מארח
ארנון לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 03/10/2008, 13:11   #3
jimi2219

לא .
אין קשר .... הבקטריות מתפתחות לבד בגלל התנאים של המים.
את יכולה לשים אוכל אם זה כיף לך , אבל זה לא ישנה בכלום את התפתחות הבקטרייה במים, זה רק ילכלך את האקווריום (כי עדיין אין דגים שיאכלו את האוכל הזה והוא רק ישקע לקרקעית ויהפך לג'יפה....).
jimi2219 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 03/10/2008, 15:43   #4
ארנון

הסמל האישי שלארנון

הודו פעם אחת בהודעה אחת

jimi2219, זה ממש לא נכון. ניתן להתחיל סייקל עם מזון בלבד שמרקיב. המזון הרקוב הג'יפאי יאיץ את התפתחות הבקטריות.
/ אקווריום מארח
עדיין לא נקרא Friday 03/10/2008, 15:46   #5
jimi2219

אוקי .... , לא ידעתי . (אף פעם לא ניסיתי להתחיל סייקל ככה ).
אחלה.
עדיין לא נקרא Friday 03/10/2008, 15:52   #6
ארנון

הסמל האישי שלארנון

הודו פעם אחת בהודעה אחת

ולהבא תקרא קצת עצים ומאמרים לפני שאתה עונה ומטעה, ואני שמח שלפחות אתה מוכן להודות בטעויות:

הנה לדוגמא עץ שנמצא כרגע בסביבת העץ הנוכחי שלנו, בו יש קישור לעץ אחר עם דיון דומה:

קישור
/ אקווריום מארח
עדיין לא נקרא Friday 03/10/2008, 16:03   #7
jimi2219

".....לפני שאתה עונה ומטעה...." ???!!! לא הגזמת קצת ?
זה לא שמדובר על עצה שיכולה לגרום לנזק כלשהו .... ובכל מקרה אודה לך אם לא תנסה לחנך אותי ...
הרבה אנשים ניסו כבר למעלה מ 30 שנה ... זה לא ממש עבד להם
מנסיוני (והיו לי אקווריום אחד או שניים בחיים....) אין צורך לשים אוכל לצורך התחלת סייקל, אפשר פשוט לתת לזמן לעשות את שלו ולהתחיל בהדרגה עם דגים סטרטרים (גם אני לא אוהב את תוספי הבקטריות השונים), וזה גם מה שנאמר בעץ שהבאת כדוגמא . בכל מקרה קראתי את המאמר , אחלה, טוב לדעת .
שנה טובה.
עדיין לא נקרא Friday 03/10/2008, 16:23   #8
ארנון

הסמל האישי שלארנון

הודו פעם אחת בהודעה אחת

לא הגזמתי, כי עצתך יכולה לגרום ועוד איך נזק, כי בקטריות לבד הן נושא שנוי במחלוקת, מזון רקוב יוסיף להן רק טוב, אז אם הבחור היה בונה את הסייקל שלו עליהן בלבד לא בטוח שהיה יוצא לו טוב מזה.
/ אקווריום מארח
עדיין לא נקרא Friday 03/10/2008, 18:26   #9
sims

טוב תודה בכל מקרה על התשובות.
נ.ב
יש לי פילטר אז זה בסדר
sims לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 03/10/2008, 23:34   #10
sulawesi
משתמש חסום

ציטוט:
פורסם במקור על ידי arnon
ולהבא תקרא קצת עצים ומאמרים לפני שאתה עונה ומטעה, ואני שמח שלפחות אתה מוכן להודות בטעויות:

הנה לדוגמא עץ שנמצא כרגע בסביבת העץ הנוכחי שלנו, בו יש קישור לעץ אחר עם דיון דומה:

קישור
אל תמהר להאשים. תוספת פחמן אורגני תגרום לתחרות מיותרת בין הניטריפיקנטים להטרוטרופיים ועלולה לשבש את הסייקל:

Competition between heterotrophic and nitrifying bacteria is of major practical importance in aquaculture biofilter design and operation. This competition must be understood to minimize the negative impact of
heterotrophic bacteria on an aquaculture system.

מתוך:
Effect of particulate organic carbon on heterotrophic bacterial populations and nitrification efficiency in biological filters

L. Michauda, J.P. Blanchetonb, , , V. Brunia and R. Piedrahitac

aUniversity of Messina, Department of Animal Biology and Marine Ecology, Salita Sperone, 31-98166 Messina, Italy bIFREMER-Palavas, Chemin de Maguelone, 34250 Palavas-les-flots, France cUniversity of California, Department of Biological and Agricultural Engineering, Davis, CA 95616, USA
Abstract
sulawesi לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 05/10/2008, 12:33   #11
sulawesi
משתמש חסום

ועוד מחקרים המראים על תחרות בין ניטריפיקנטים להטרוטרופיים שמסקנתם שלילת השימוש בפחמן אורגני (מזון דגים, שניצל וכו') כדרך נכונה לביצוע סייקל:

Competition for substrate and space in biofilms
Authors: Zhang, Tian Cheng; Fu, Yun-Cheng; Bishop, Paul L.

Competition for substrate and space in biofilms was studied using a microelectrode technique and a micro-slicing technique. Three different kinds of biofilms were cultured using laboratory-scale, rotating drum biofilm reactors fed with synthetic wastewater. The measured concentration profiles provide direct experimental evidence of the competition in multispecies biofilms for substrates. Increases in organic loading or ammonium-nitrogen loading cause more consumption of oxygen, which results in competition for oxygen between heterotrophs and nitrifiers. Even in a pure nitrification system, heterotrophs, supported by soluble microbial products or metabolic products, could exist in the nitrification biofilm. Nitrifiers, however, have difficulty existing in the heterotrophic biofilms, and their populations were always 4 or 5 orders lower than those of heterotrophs. It was found that the value of criterion for transition between oxygen and ammonium in nitrifying biofilms (SN/SDO) was between 0.77 and 1.2, and the value decreased with an increase of glucose loading. The competition for substrate in biofilms resulted in a stratified structure with non uniform spatial distributions of biofilm properties, such as density, porosity, and effective diffusivity. This stratified structure in turn affects the substrate transfer and substrate competition within the biofilm. It was found that a certain biofilm system may not have only one penetration depth, corresponding to the critical thickness, for the whole range of biofilm thicknesses.
עדיין לא נקרא Sunday 05/10/2008, 12:51   #12
sulawesi
משתמש חסום

השיטה הנכונה לבצע סייקל היא הספקת הנוטריאנטים האנאורגנים הדרושים לגידול הניטריפיקנטים שהם כידוע כימואוטוטרופיים, ולא שימוש בחומרים אורגניים כגון אוכל לדגים, שניצל וכו'.. שיעודדו גידול של הטרוטרופיים ויתחרו על חמצן ואמוניה וע"י יעכבו את תהליך הסייקל.

מומלץ שתעדכנו את מאגרי המידע שלכם.
זה יהיה לטובת הגולשים
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא