AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציוד לאקווריום ועשה זאת בעצמך (DIY) - מים מתוקים

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Saturday 28/07/2012, 17:45   #1
sfeigelman

הסמל האישי שלsfeigelman

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
סוג אקווריום: 240 ליטר קיבוצי + 20 ליטר דג קרב (פרדי החתיך)
וותק בתחום: לא מספיק
ברירת מחדל המלצה לתאורה

שלום לכולם,

ראשית אתחיל בזה שהאתר והפורום בפרט מדהים, עד כה עזר לי המון.

קצת רקע, לפני כחודשיים בעוונותיי, לקחתי את בני בן השנתיים וחצי לספר את הכלבה, שם התאהב בדגים, ולאחר צרחות מרובות, רכשנו אקווריום קטן, שטפו טפו הכל בסדר איתו.

מה שכן, אף אחד לא סיפר לי כמה ממכר התחביב הזה!!!!
בהתחלה קראתי פה קצת על כל דבר לגבי האקווריום הקטן (aquaatlantis 40 למי שמתעניין).
ולאט לאט התחלתי להתמכר, ואתמול קניתי מיד 2 אקווריום ישראלי (פנורמה) 100*45*30 + סטנד + פילטר atman ef2 + משאבת חמצן champion cx0088 + גוף חימום shark 150W + רקע + כ10 קילו חצץ + דקורציות למיניהן, והכל ב300 ש"ח.
(פה מגיע הרגע למילה בנושא אם עסקה טובה או לא).

בכל מקרה, מאחר ויש ילד בן שנתיים וחצי (המבין יבין) + אשה בהריון בחודש מתקדם, אז אין כל כך הרבה זמן לפנות לטובת התחביב הזה, אבל אני משתדל כמיטב יכולתי (אוטוטו מתפרק ).

לענייננו, 2 דברים חסרים לי:
1. במכסה האקווריום, היכן שאמור להיות גוף תאורה כלשהו, ואין!!! הייתה חתיכת זכוכית בגודל ~80*10 לערך שהבן של זה שקניתי ממנו, שבר בזמן שהורדנו את האקווריום לרכב, אז איפה ניתן להשיג משהו כזה.
2. כמו שציינתי, אין גוף תאורה בכלל, אז איזה המלצות אני יכול לקבל, במחיר עממי בהחלט (ולא, 500 ש"ח זה לא עממי!!!) שיעשה את העבודה, ובלי יותר מדי מאמץ, כאמור אין לי זמן לנשום, לפחות עד שאשתי תלד והילדה תגדל קצת.

עקרונית, האקווריום ישמש לגידול קהילה, ללא צמחים, אז אין לי צורך במשהו מיוחד, רק שבערב נוכל להתפאר ממנו.

בפורום הסוחרים ראיתי שיש מישהו שמוכר פסי לד באורכים שונים, כשפס 80 ס"מ + שנאי ומפסק עולה 110 ש"ח, ואם צריכים פס נוסף אז זו תוספת של 80 ש"ח נוספים.
הלדים מגיעים עם כיסוי סיליקון שמגן מפני חדירת מים בעל רמת מיגון IP68, כשבאקווריום הקטן שלנו יש משה דומה עם אותה רמת מיגון.
http://www.2all.co.il/web/Sites7/aquariumled/PAGE3.asp

האם מומלץ ללכת על זה, או שישנם רעיונות נוספים.
היה מושלם אם היה ניתן לקנות גוף מותאם למכסה האקוריום במחיר נורמלי, מחר אתקשר לחברת פנורמה לשאול, אבל יש לי הרגשה שהמחיר בטח יהיה בשמיים, כמו כל הגופי תאורה שעל המדף שמצאתי בשיטוטים ברשת.
קחו בחשבון שלצרכי DIY צריך זמן, מצרך שאין לי לצערי.

בכל מקרה, כרגע הגב שלי שבור לרסיסים מנקיון האקווריום, מקווה שיסתיים בקרוב (השאיפה עוד היום), שאוכל להתחיל סייקל וכבר עוד כשבוע וחצי להתחיל לאכלס.

שאלה נוספת שלא כל כך קשורה לנושא, כרגע יש לנו גופים, מולים, ו2 דגי זהב באקווריום הקטן (40*30*25), האם אפשר להשתמש במי מהם כסטרטרים? ואם כן, כמה אני צריך לנפח אקווריום של 135 ליטר (אם זה משנה בכלל נפח האקווריום)?

מקווה שלא חפרתי, ותודה מראש על העזרה, אנסה לצרף תמונה להמחשה
[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]
sfeigelman לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 28/07/2012, 17:55   #2
עומרי.ט.

הסמל האישי שלעומרי.ט.

סוג אקווריום: מלאווים-הפלוכרומיסים,צמחייה,שרימפסייה
וותק בתחום: משנת 2003.
ברירת מחדל תגובה להודעה: המלצה לתאורה

ברוך הבא לאקווה!

ניתן ללכת אל זגג ולבקש שיחתוך לך זכוכית לפי המידות הרצויות.
אולי תחשוב בכיוון של לדים איכותיים,
3-4 פסים באורך של הזכוכית.
שאני אומר לדים איכותיים אני מתכוון ללד SMD5050,פס לד.
ממליץ על 2 לבנים ו2 כחולים יילך יפה מאוד.
באיביי המחיר נוח,שילמתי לפני שבועיים 6$ על פס באורך מטר,שנאי יש לי בבית.
פנורמה מפרסמים פה באתר תחת קטגוריית סוחרים.
אתה יכול ללכת על גוף תאורה מוגן מים באורך הרצוי.
אך לדעתי לדים איכותיים 4 פסים בהחלט יספיקו לך אם לא מדובר על צמחייה.
תתחיל לאכלס דגים ברגע שכל הערכים ייתיצבו,לאו דווקא אחריי שבוע וחצי יכול להיות גם יותר.
גש לאחת מחנויות הדגים ותשאל אם יש אפשרות לבדוק אצלם את המים.
מה שמעניין אותך זה רמת האמוניה,הניטריט והניטראט.
את התוצאות תעלה לפה.
במהלך הסייקל,הפילטר צריך לעבוד עם הקרמיקה,והפרלון.
האקווריום צריך להיות כבר מעוצב כרצונך.
לאחר שבוע מתחילת הסייקל תוכל להוסיף דג\2 מהאוכלוסייה העתידית שישמש כסטרטר.
את הדגי זהב ממליץ למסור לחנות,
גופים מעולים כסטרטרים.
דג זהב מפריש חלבון שעושה לא טוב לשאר הדגים,לכן לא מומלץ לגדלם עם גופים מולים וכ'ד.
בנוסף,דג זהב לא מתאים לאקווריום הקודם מבחינת הגודל.
אתה יכול לשים 2 גופים או כפי שציינתי לקנות 2 דגים מהאוכלוסייה העתידית.
באילו דגים אתה מעוניין?
כדאי שתתיעץ איתנו לפני כל קניה שלא חלילה תצטער אחריי זה שהדגים לא מתאימים.

שיהיה לך בהצלחה והכי חשוב שתהנה

עומרי.ט. לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 28/07/2012, 19:59   #3
sfeigelman

הסמל האישי שלsfeigelman

תודה רבה עומרי על התשובה הזריזה.

בפילטר יש לי ב2 המגירות התחתונות את גלילי הקרמיקה האלה, ובמגירה העליונה יש את הצמר הלבן הזה + ספוג כחול. (נמצאים ביחד באותה המגירה), כך קיבלתי אותו, ורק שטפתי הכל טוב טוב.

כרגע האקווריום כבר מעוצב + הפילטר עובד (לקחתי הוראות מפורום כלשהוא, שאם לא מתחיל לשאוב לבד, אז יש לשאוב עם הפה, דבר קצת מגעיל, אך למזלי קלטתי בזוית העין שאוטוטו המים מגיעים לסוף הצינור, וחמקתי מ"טעימה" שלהם, ואכן הכל עובד כמו שצריך )
עוד דבר, האם צריך כבר עכשיו לחבר את הגוף חימום, ולכוונו ל27 מעלות, או שלחכות עם זה, עד שנחליט במה אנחנו רוצים לאכלס?

מה שכן, משאבת החמצן הגיעה עם 2 צינורות מחוברים למין פס כזה שלאורכו אבן אויר כחולה, אך נדמה כי המשאבה לא מספיק חזקה, כי לא יוצאים בועות לאורך כל הפס, אלא רק מכמה מקומות בודדים, לעומת זאת, אם אני נושף באחד הצינורות חזק, אז יוצאים בועות לכל אורך הפס, מה אתה ממליץ?

תודה לגבי ההמלצה על דגי הזהב, הם מאוד קטנים (קצת יותר גדולים מהמולים, סדר גודל של כ5-6 ס"מ) אבל נראה כי הם הכי "מלכלכים", כל הזמן יש להם את "חוטי" הצואה האלה, מה שכן הבן שלי מאוהב בהם, האם יש אפשרות להעביר אותם לצנצנת מעוצבת גדולה (נפח של כ 1-2 ליטר), כמו דג קרב, רק ללא משאבת חמצן, פילטר ומיני ירקות?

לגבי איכלוס, נשמח להמלצות, כפי שכתבתי מקודם, רק עליי נופל עניין תפעול האקווריום, אז אני צריך, דגים שיהיו עמידים, קלים לגידול, כמובן יפים, ושביום מן הימים יטילו/ישריצו צאצאים שישרדו, שנוכל ליהנות גם מהם. (הייתה לנו כנראה השרצה לפני שבוע, כי ראינו פתאום דגיגון אחד מפזז סביב החילזון, אך לאחר 10 שניות כבר לא ראינו אותו,ומאז נעלמו עקבותיו ).

בעיצוב הנוכחי, סידרנו קצת צמחייה מפלסטיק, ועוד דקורציה די גדולה בצורת הר, עם "עצים מפלסטיק" פזורים עליו מבחוץ, שניתן להיכנס לתוכו מלפנים ולצאת מאחור, + עוד כמה אבנים שהשענו על הדקורציה שיוצרים עוד מקומות מסתור, כי הבנו שאם אנו רוצים סיכויי "שרידה" גבוהים, מבלי להתערב בטבע (קופסת השרצה למשל), אז זו הדרך.

מתנצל אם "ניצלתי" אשכול זה לטובת דברים נוספים, מבטיח להבא להפנות כל שאלה לאשכול המתאים

תודה מראש...

בברכה,
אני
עדיין לא נקרא Sunday 29/07/2012, 10:42   #4
sfeigelman

הסמל האישי שלsfeigelman

דיברתי עם פנורמה, החברה שייצרה את האקווריום, וניתן לרכוש מהם רפלקטור עם נורת T8.
השאלה היא, אם זה יספיק לגודל האקווריום (אורך 100 גובה 46 רוחב 29).
אני לא מתכוון לגדל צמחיה.
המחיר מאוד סביר (לפחות נראה לי ככה), סביבות ה150 ש"ח, כשהחלופה היא ללכת על פסי לד עטופים בג'ל סיליקון המגן מחדירת מים (רמת מיגון IP68), כשעל 2 פסים באורך 80 (אפשר אחד לבן אחד כחול אם רוצים) + שנאי + מפסק, רוצים 190 ש"ח, או פס אחד + שנאי +מספק ב110 ש"ח(שכנראה אצטרך להסתפק באחד, כי אין מספיק מקום על המכסה ל2 ). מה שכן אצטרך לקנות בנוסף סיליקון מותאם לאקווריום ("הרקולס" נדמה לי הצעתם פה ברחבי הפורום) שעלותו עוד כ20 ש"ח, ואז אצטרך להדביק בעצמי. (2 ידיים שמאליות, בגלל זה אני עובד עם מחשבים ולא עם הידיים )

תחתית המכסה נראית ככה:
[IMG][/IMG]

ממתין להמלצתכם...

תודה מראש,
שי
עדיין לא נקרא Sunday 29/07/2012, 10:56   #5
עוזי.פ.

הסמל האישי שלעוזי.פ.

הודו לך על 38 הודעות 49 פעמים
סוג אקווריום: ריף רד סי 750
וותק בתחום: 50 (שנים)

אם הצורך בתאורה,
אינו עבור צרכני תאורה: צמחים / אלמוגים.
תאורת T8, או תאורת לדים בסיסית, אמורים להספיק.

אני דווקא הייתי הולך על תאורת הלד, בעיקר בשל החום המועט הנפלט מהם.

ולגבי הידים השמאליות:
יכול להיות שתגלה את הכישורים הטכניים החבויים שבך ....

nevr say nevr

ברוך הבא ובהצלחה !
עדיין לא נקרא Sunday 29/07/2012, 11:08   #6
sfeigelman

הסמל האישי שלsfeigelman

חחח... עוזי, אתה חמוד אתה

גם אני נוטה לכיוון הלדים, מה שכן, על זה תוסיף עלות של זכוכית שנשברה בעת המעבר (בתחילת השרשור כתבתי על זה), מה שפנורמה נותנים לי כבר במחיר 150 ש"ח.בנוסף גם סיליקון + הדלק שלך לבוא אליי לעשות בעצמך, כי אתה מנוסה ממני (אל תדאג, אני גם רמת גני, ביאליק פינת ז'בוטינסקי ) אז יצא לי בסביבות פי 2 במחיר (בהנחה וחתיכת הזכוכית 73ס"מ * 9 ס"מ תעלה 50 ש"ח).
עדיין לא נקרא Sunday 29/07/2012, 11:18   #7
עומרי.ט.

הסמל האישי שלעומרי.ט.

ציטוט:
פורסם במקור על ידי sfeigelman צפה בהודעה
תודה רבה עומרי על התשובה הזריזה.

בפילטר יש לי ב2 המגירות התחתונות את גלילי הקרמיקה האלה, ובמגירה העליונה יש את הצמר הלבן הזה + ספוג כחול. (נמצאים ביחד באותה המגירה), כך קיבלתי אותו, ורק שטפתי הכל טוב טוב.

כרגע האקווריום כבר מעוצב + הפילטר עובד (לקחתי הוראות מפורום כלשהוא, שאם לא מתחיל לשאוב לבד, אז יש לשאוב עם הפה, דבר קצת מגעיל, אך למזלי קלטתי בזוית העין שאוטוטו המים מגיעים לסוף הצינור, וחמקתי מ"טעימה" שלהם, ואכן הכל עובד כמו שצריך )
עוד דבר, האם צריך כבר עכשיו לחבר את הגוף חימום, ולכוונו ל27 מעלות, או שלחכות עם זה, עד שנחליט במה אנחנו רוצים לאכלס?

מה שכן, משאבת החמצן הגיעה עם 2 צינורות מחוברים למין פס כזה שלאורכו אבן אויר כחולה, אך נדמה כי המשאבה לא מספיק חזקה, כי לא יוצאים בועות לאורך כל הפס, אלא רק מכמה מקומות בודדים, לעומת זאת, אם אני נושף באחד הצינורות חזק, אז יוצאים בועות לכל אורך הפס, מה אתה ממליץ?

תודה לגבי ההמלצה על דגי הזהב, הם מאוד קטנים (קצת יותר גדולים מהמולים, סדר גודל של כ5-6 ס"מ) אבל נראה כי הם הכי "מלכלכים", כל הזמן יש להם את "חוטי" הצואה האלה, מה שכן הבן שלי מאוהב בהם, האם יש אפשרות להעביר אותם לצנצנת מעוצבת גדולה (נפח של כ 1-2 ליטר), כמו דג קרב, רק ללא משאבת חמצן, פילטר ומיני ירקות?

לגבי איכלוס, נשמח להמלצות, כפי שכתבתי מקודם, רק עליי נופל עניין תפעול האקווריום, אז אני צריך, דגים שיהיו עמידים, קלים לגידול, כמובן יפים, ושביום מן הימים יטילו/ישריצו צאצאים שישרדו, שנוכל ליהנות גם מהם. (הייתה לנו כנראה השרצה לפני שבוע, כי ראינו פתאום דגיגון אחד מפזז סביב החילזון, אך לאחר 10 שניות כבר לא ראינו אותו,ומאז נעלמו עקבותיו ).

בעיצוב הנוכחי, סידרנו קצת צמחייה מפלסטיק, ועוד דקורציה די גדולה בצורת הר, עם "עצים מפלסטיק" פזורים עליו מבחוץ, שניתן להיכנס לתוכו מלפנים ולצאת מאחור, + עוד כמה אבנים שהשענו על הדקורציה שיוצרים עוד מקומות מסתור, כי הבנו שאם אנו רוצים סיכויי "שרידה" גבוהים, מבלי להתערב בטבע (קופסת השרצה למשל), אז זו הדרך.

מתנצל אם "ניצלתי" אשכול זה לטובת דברים נוספים, מבטיח להבא להפנות כל שאלה לאשכול המתאים

תודה מראש...

בברכה,
אני

אתה יכול לכוון את הגוף ל-27 מעלות,
הוא לא יעבוד מהסיבה שהטמפ' גבוהה יותר במים.
אני ממליץ לנתק לגמרי את המשאה ואת הפתח פליטה של הפילטר לכוון לכיוון פני המים,
מה שנותן את החימצון זה לא הבועות אלה הרעדת פני המים.
לא\אתה יודע כמ הליטר דג זהב צריך?100 ליטר,
כן 100 ליטר,נכון שאתה מגיע למוכר ואומר לו יש לי צנצנת פלסטיק מה לשים,
הוא ישר מציע לך דג זהב על ימין ועל שמאל,דג זהב צריך לפחות 100 ליטר מים.
על רובנו "נופל" כל האקווריום,אבל זה כל הכיף צריך לקחת את זה בכיף.
תא השרצה מציע שאם יש,תזרוק או אל תשתמש,עלול לסכן את הנקבה שבהריון ולהכניסה לסטרס ועלולה למות.

מה אתה אומר על ציקלידים?
יש לך מלאווי יפה מאוד נקרא,
סאולוסי
הנקבות בצבע צהוב,הזכר בצבע כחול.
גדלים לגודל מרשים יותר מגופי ומולי,
ובבגרות שלהם במידה ואתה מתחזק כמו שצריך,תזונה כמו שצריך,
יטילו,הנקבה תאסוף את הביצים לפיה,תשמור אותם בפיה למשך כ 16-20 יום ולאחר מכן תפלוט אותם דגיגים,
ניתן לחלוב את הנקבה כדיי שהדגיגים לא ייטרפו אבל אם יש מקודמות מסתור,תן לטבע לעשות את שלו כמו שאמרת.
הדג מדהים.
מדובר במבונה=שוכן סלעים.
ממליץ על עיצוב כזה,
חצץ קוורץ גרוס דק,מסלעה מאבנים(לא אוהב כל כך דקורציה מפלסטיק) אמיתיות,רקע כחול או שחור וייצא לך אקווריום מדהים ואני בטוח שהבן ייהנה מאוד,וגם אתה לא פחות.

עדיין לא נקרא Sunday 29/07/2012, 11:42   #8
עוזי.פ.

הסמל האישי שלעוזי.פ.

הודו לך על 38 הודעות 49 פעמים
סוג אקווריום: ריף רד סי 750
וותק בתחום: 50 (שנים)

ציטוט:
חחח... עוזי, אתה חמוד אתה

גם אני נוטה לכיוון הלדים, מה שכן, על זה תוסיף עלות של זכוכית שנשברה בעת המעבר (בתחילת השרשור כתבתי על זה), מה שפנורמה נותנים לי כבר במחיר 150 ש"ח.בנוסף גם סיליקון + הדלק שלך לבוא אליי לעשות בעצמך, כי אתה מנוסה ממני (אל תדאג, אני גם רמת גני, ביאליק פינת ז'בוטינסקי ) אז יצא לי בסביבות פי 2 במחיר (בהנחה וחתיכת הזכוכית 73ס"מ * 9 ס"מ תעלה 50 ש"ח).
עדיין לא נקרא Sunday 29/07/2012, 11:50   #9
sfeigelman

הסמל האישי שלsfeigelman

וואוו!!! תודה רבה עומרי על ההשקעה

לנו אין בעיה עם פלסטיק (גם כבר קיים וגם זול אם נרצה להוסיף), ולגבי רקע, יש לנו בצבע כחול אז מסתדר עם המלצתך

לגבי הדג שהמלצת, בקישורית רשום שהם צריכים 200 ליטר, ולנו רק 130, זה לא יפריע?

יש איזשהוא מקום שהפנו אותנו אליו, מכמה אנשים שונים שנקרא הג'ונגל של חזי, נמצא על דרך השיריון 73 בתל אביב, מכיר? בכל מקרה, יש לו תצוגה ענקית של דגים, ואנשים עומדים בתור לקנות אצלו, כשדיברתי עם אחד מהם, הוא אמר שהחזי הזה מאוד זול(קנינו אצלו 4 מולים, שניים מתוכם מפרש יפים, ממליץ בחום, ו 3 גופים די גדולים ודקורציה של ספינה טרופה בגודל של כ15 ס"מ, וכל זה ב40 ש"ח!!!), וטפו טפו, כל הדגים שקנה ממנו עד היום (ומדובר בעשרות) היו בריאים והחזיקו מלא זמן.

אשמח לחיזוק בנושא החנות הנ"ל, לוודא שהיא בסדר (הדגים שקנינו נראים שמחים ועליזים בינתיים), כמובן אחרי שנחליט על סוגי הדגים

בכל מקרה, כרגע אני עדיין בהתלבטות לגבי סוג התאורה, כמו שראית, השרשור הולך וגדל, אשמח גם לדעתך בנושא.

בברכת המשך יום מקסים,
שי
עדיין לא נקרא Sunday 29/07/2012, 12:44   #10
עומרי.ט.

הסמל האישי שלעומרי.ט.

זה בסדר.
תלך על זכר ו 3-4 נקבות.

לא מכיר,את הג'ונגל של חזי.
יש לך בפורום הרבה סוחרים וחנויות משפרסמים תוכל לראות סוחרים

דעתי בנושא אמרתי,4 פסים של לדים באורך המתאים,2 לבנים 2 כחולים ייצא פרפקט.
לא לשכוח רק SMD 5050 לא להתפשר על חלשים יותר.
יש לך יידע באיביי? במידה ואתה יודע להזמין תזמין..
פס מטר עולה 6$,הפס חזק מנסיון.
אם תרצה קישור,אשמח לשלוח לך.

יום מעולה

עדיין לא נקרא Sunday 29/07/2012, 13:45   #11
sfeigelman

הסמל האישי שלsfeigelman

תודה רבה עומרי, אתה עוזר לי המון!!! אשקול להזמין אותך לארוחה עם הבישולים של אשתי (אל תתלהב, חביתה היא לא יודעת לעשות )

אני לא מתמצא באיביי בכלל, ניסיתי קצת לחפש שם, אבל מוכרים רק פסים ללא מפסקים ושנאים והשד יודע מה, והידע שלי בחיווט וחשמל מסתכם בלהחליף נורה ולהדליק את האור

בכל מקרה, פתרתי את בעיית הזכוכית השבורה, הלכתי לזגג שחתך במידות והדביק עם סיליקון (לדבריו הסיליקון הזה מותאם לאקווריומים כי הוא נייטרלי, או משהו כזה, לא ראיתי את שם החברה, אך בנוסף הוא אמר שממילא אין מגע עם המים, אז לא צריכה להיות בעיה, בכל מקרה לקח 30 ש"ח כולל עבודה, נראה לי סביר), אך אם תאמרו לי פה אחרת, אז אפרק את הזכוכית, אחתוך את הסיליקון ואדביק מחדש עם "הרקולס", מה שמזכיר לי לקנות + אקדח סיליקון (כאמור הידע הטכני שלי מסתכם בהחלפת נורות, וגם, רק כאלה שמתברגות, לא פלורסנטיים )

לגבי הלדים, הזמנתי מבחור סופר נחמד בשם שי שיושב בירושליים, 2 פסים באורך 80 ס"מ לבנים, SMD 5050 מצופים בג'ל מגן IP68 כולל מפסקים נפרדים לכל פס, שמתחברים לשנאי אחד. כולל משלוח + מתנה on the house (דקורציות שאשתי תהיה מבסוטה), 200 ש"ח. אמנם זה לא פס ב25 ש"ח כמו באיביי, אבל הכל מגיע קומפלט, רק להדביק למכסה ולחבר לחשמל (עוד משהו טכני שאני יכול לעשות )
אגב, אם אני לא טועה, הגעתי אליו משיטוט בפורום פה, כך שאמינותו אינה לוקה בספק, במיוחד לאור ההמלצות הרבות שקיבל מחברי הקהילה בפורומים כאן.

טוב, מקווה שבזה תמה סאגת האקווריום, ונותר רק לסיים סייקל, לאכלס במשהו מעניין, ולנוח (סוף סוף).

אגב עומרי (או כל אחד אחר לצורך העניין). קראתי בכמה מקומות, שדגי זהב טובים לשמש כסטרטרים, האם זה נכון? ועל הדרך, מאחר ואני גם ככה לא סובל אותם, האם ישנה אפשרות כבר עכשיו להעביר אותם לאקווריום הגדול, למרות שהוא בסייקל רק יומיים(בכל זאת אמרת שהם צריכים 100 ליטר ויש שם 130 )?
אני בטוח שהם ישרדו ב"תנאים הקשים", מה שיותר "מציק" לי , זה שאמרת שהם מפרישים חלבון כלשהוא שעלול לפגוע בדגים האחרים, כך שאם הם ישהו באקווריום שבוע שבועיים, ואז אחליף אותם באוכלוסייה החדשה, אז שאותו החלבון לא יסתובב לו במים ויפגע בהם.

ממתין לתגובתך (עומרי)/ תגובתכם (אנשים יקרים)

בברכה,
שי
עדיין לא נקרא Sunday 29/07/2012, 13:53   #12
עומרי.ט.

הסמל האישי שלעומרי.ט.

בכיף,בשביל זה אנחנו פה.

נכון ללדים אתה מחבר שנאי,פשוט מאוד,חוט אל חוט מלפף איזולירבנד וזהו.
אבל אם אין לך יידע בזה ואתה מפחד להתחיל להתעסק,תזמין כבר מוכן.
יש פה בפורום סוחרים קטנים,ראיתי שמוכרים שם לדים מוכנים כבר,שווה אולי שתבדוק.
סוחרים קטנים

בקשר לזגג עם מגע עם מים הוא טועה,דג יכול להשפריץ לכיוון הזכוכית ומים מתאדים לכיוון הזכוכית,
בכל מקרה,אם החומר נטראלי אז בסדר.
המחיר סביר.
בכיף,אם זה יותר נוח לך לקנות הכל מוכן אז מעולה.
לא כדאי להתעסק עם חשמל ללא יידע.

לא,דג זהב לא מתאימים כסטרטרים מהסיבה כפי שציינתי כבר,הם פולטים שומן וחלבון שלא טוב לשאר הדגים.
לסטרטר הכי טוב גופי\מולי או דג\2 מהאוכלוסייה העתידית.
לא ממליץ לך להעבירם לאקווריום הגדול,ממליץ יותר להעביר לחנות.
תסביר לבן שבאקווריום הגדול יגיעו דגים בהרבה יותר יפים, ומעניינים.
ספר לו על צורת הההטלה ותראה לו תמונות שלהם.

עדיין לא נקרא Sunday 29/07/2012, 14:20   #13
sfeigelman

הסמל האישי שלsfeigelman

אמרת אמרת...

אנסה לשכנע את החנות להחליף 2 דגי זהב ב2 גופי, נראה לי שדגי זהב עולים יותר, לא?

לגבי הסוחרים הקטנים, אני כמעט בטוח שהגעתי אליו משם, אז תודה, זה אכן עזר

מקווה שילך חלק, לכשהכל ירוץ עוד כשבועיים, אעלה תמונות לתפארת משפחתינו הקטנטונת.

שוב תודה רבה לכווווולם... (לעומרי במיוחד).

בברכה,

שי
עדיין לא נקרא Sunday 29/07/2012, 14:22   #14
עומרי.ט.

הסמל האישי שלעומרי.ט.

בכיף,מחכה לעדכונים

שבוע טוב!

עדיין לא נקרא Monday 30/07/2012, 02:37   #15
שחר נ

הסמל האישי שלשחר נ

הודו פעם אחת בהודעה אחת

ציטוט:
...(לדבריו הסיליקון הזה מותאם לאקווריומים כי הוא נייטרלי, או משהו כזה, לא ראיתי את שם החברה, אך בנוסף הוא אמר שממילא אין מגע עם המים, אז לא צריכה להיות בעיה, בכל מקרה לקח 30 ש"ח כולל עבודה, נראה לי סביר)...
שלום שי וברוך הבא לאקווה

סיליקון ניטרלי לא בהכרח מתאים לשימוש באק'
כשמו הוא ניטרלי מבחינת pH, ומשתמשים בו להדבקת מראות
כדי שלא ימיס את הציפוי של המראה כמו סיליקון המכיל חומצה אצטית
אך סיליקון ניטרלי עלול להכיל חומרים דוחי עובש שהם רעילים
בשימוש בסיליקון באק' יש לוודא שהוא אינו מכיל חומרים דוחי עובש
בנוסף, הדבקת זכוכית למכסה תקשה על ניקוי הזכוכית במידה ותצבור אבנית ואצות...
המלצתי - להסיר את הדבק...

לגבי כדאיות העסקה - אק' מטר מלבני + סטנד + פילטר אטמן ב 300 ש"ח זה אחלה דיל

תאורה - אפשר לקנות פלואורסצנטים סטנדרטיים באורך המתאים בכל חנות חשמל
ולמקם מעל הזכוכית - כיוון שהלדים שרכשת מוגני מים תוכל ליישם אותם על הפלסטיק
ולרכוש נורות סטנדרטיות אם תרצה להוסיף תאורה...

לגבי אוכלוסייה:
ציקלידים - עמידים, צבעוניים, מלאי חיים
משריצים - פחות אגרסיביים, ריבוי טבעי, פשוט וקל
והכי טוב לשלב בין השניים עם צקלידים לא אגרסיביים כמו סקלארים, מולטישפינוזה או רמירז

אחרי שתתקין תאורה ויתחילו להופיע אצות נסה להשיג זוג אנציסטרוסים
המתאימים לאק' בנפח קטן, יותר מאשר הפלקו הרגיל...

בהצלחה

נערך לאחרונה על ידי שחר נ, Monday 30/07/2012 בשעה 02:40.
שחר נ לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 30/07/2012, 13:32   #16
sfeigelman

הסמל האישי שלsfeigelman

שחר, אתה מתחיל להתעלות לאט לאט על עומרי עם העזרה שלך, גם אתה רוצה הזמנה לארוחה מעשה ידיה של אשתי. (כבר אמרתי שאפילו מרק יצא לה לשרוף!!! מרק!!! נוזלי!!! )

לגבי הזכוכית, בעצתתם של כמה מומחים כמוכם, החלטתי להדביק את הזכוכית, שאם בבוא היום כן אחליט שבנוסף ללדים (כבר הזמנתי והם בדרך), ארצה להוסיף גוף תאורה כלשהו, אז מים שיתאדו לא יעברו מצדדי בזכוכית (בכל פעם שמזיזים את המכסה, הזכוכית זזה), ולא יגרמו לנזק כלשהוא לגוף התאורה.

אתה ממליץ להוריד את הסיליקון? יקח לי FOREVER להתחיל לגרד אותו, במיוחד שהוא כבר למעלה מ24 שעות מתייבש במרפסת שמש, עם כ2 קילו דברים עליו שיחזיק.
ממילא (לפחות כך נראה), השפרצות מעת לעת של דגים על הזכוכית ואידוי מים, לא יעשו כזה נזק שיגרום לסיליקון הזה להתפורר אל תוך המים ולהרעיל אותם, או משהו כזה, לא???

לכשהלדים יגיעו, אדביק אותם כבר עם הרקולס CF200, שלא יהיו טעויות, אבל להתחיל לפרק את ההדבקה של הזכוכית, נראית לי משימה בלתי אפשרית, ואני די חושש שהזכוכית תשבר לפני שאצליח להפריד אותה מהמכסה.
כמו כן, המרחק של הזכוכית מהמים הוא לפחות 5 ס"מ!!! כשהאקווריום מלא עד הסוף!! ואני מתכוון להשאיר מרווח של 2-3 ס"מ מהסוף ממילא, אז אולי תחווה דעתך שוב לגבי הצורך לפרק את הזכוכית. (גם תכלס, שילמתי אקסטרה לזגג על ההדבקה ).

החדשות הטובות, שהסכימו להחליף את הדגי זהב בגופים, והילד דווקא התלהב שהם יותר יפים, למרות שהם יותר קטנים

מקווה ל"אישור" ממומחים ממני, כי תכלס אין לי סבלנות לשבור את הראש איך לפרק את זה, אז תחוו דעה מקצועית וכנה, אבל תהיו עדינים

בברכה,
שי
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציוד לאקווריום ועשה זאת בעצמך (DIY) - מים מתוקים
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא