AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Wednesday 10/05/2006, 00:06   #1
נתנאל1

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל תאורה לאקווריום

יש סוגי תאורה מסויימים לאקווריום או שכל מנורה\פלורסנט שמפזר את האור מספיק טוב בהספק וואט מתאים יעשה את העבודה?

כשקניתי את האקווריום המוכר אמר לי שהפלורוסנטים שכבר מורכבים בו מספיקים ל3 חודשים ואח"כ כדאי להחליף אותם כי איזשהו חומר שנמצא בהם ייגמר

יש משהו במה שהוא אמר או שזה משהו די שולי ואפשר להסתדר בלי החומר הזה?

תודה
נתנאל1 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 10/05/2006, 01:39   #2
קופדי

הסמל האישי שלקופדי

אתה לא מתכוין לשים צמחיה נכון?
קופדי לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 10/05/2006, 01:43   #3
קופדי

הסמל האישי שלקופדי

מה גודל האקווריום?
במה הוא מאוכלס?
אני ממליץ על T5 קצת יותר יקר מפלורסנט רגיל הנמכר עם האקווריום בד"כ
בהצלחות....
קופדי לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 10/05/2006, 06:56   #4
איתי
מנהל טכני

הסמל האישי שלאיתי

הודו לך על 182 הודעות 250 פעמים

נתחיל בזה שאתה צריך לספר לנו איזה אק' זה? מה הולך להיות מאוכלס בו.
איזה גודל הוא?
ואיזה סוג נורות יש לך.

מה שהמוכר אמר הוא חצי נכון, נורות פלורסנט T8 באמת בעלות אורך חיים קצר, אבל לא 3 חודשים, אלא יותר לכיוון השנה.

בכל מקרה אם האק' שלך לא יאוכלס בצמחיה חיה, לעוצמת האור אין כ"כ חשיבות מלבד נוחות הצפיה שלנו באק'.

איתי לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 10/05/2006, 10:24   #5
נתנאל1

יש לי אקווריום של100 ליטר של JEBO ורשימת הדגים שלי היא

2 גורמים כחולים
2 גורמים ננסיים
דג נוצה
3 שרימפסים (הקטנים השקופים)
2 דגי דולפין
כריש כסף
פלטי 1
2 דגי פרפר (סוג של מנקה שנדבק לשמשה)
שמרלה אחד
2 בוטיה ליצן
ולהקה של 5 דגים גודל בינוני שאני לא ממש יודע איך קוראים להם

יש לי 2 צמחים באקווריום שהם גודלים די בסדר אבל דווקא בתחום הזה הייתי רוצה קצת לשפר,
זה מוסיף הרבה הצמחייה הטבעית, אבל לא נראה לי שאני אשקיע ברמה של high tec

יש לי שני פלורוסנטים באורך חצי מטר, אני לא יכול להגיד איזה בדיוק כי אני לא בבית עכשיו.. אבל אני מניח שזה הסוג הכי פשוט...

מה הכוונה שהמנוה בעלת אורך חיים קצר? שהיא תפסיק לדלוק? איך אני יודע אם עבר זמנה?

בנוסף, שאלה לגבי האיכלוס, עוד כמה דגים בערך אני יכול להוסיף? אני רואה שיש לי עוד מקום אבל אני גם לא רוצה איכלוס יתר אז כדאי לי שאני אדע כמה אני יכול כדי שאני גם אוכל לתכנן איכלוס יותר חכם...

תודה
עדיין לא נקרא Wednesday 10/05/2006, 10:51   #6
mga345

סוג אקווריום: ריף

נתנאל שלום.

לפי הפירוט שלך, נראה לי שיש כמה בעיות אצלך:
- הרכב הדגים לא מתאים (הדולפין יגדל למימדים הדורשים אקווריום גדול בהרבה).
- כנראה שעדיין לא החלטת לגבי הצמחיה ואופיה, כך שנכון למצב הנוכחי, שתי הנורות שיש לך מספיקות.
- אם תרצה צמחיה קצת יותר, תצטרך גם דישון ופד"ח (זה נכון שבאקווריום low tech אפשר בלי פד"ח).
- יש דגים (במיוחד חסרי חוליות כדוגמת השרימפים) שלא ישרדו בלי צמחיה, גזעים וכד', שישמשו כמקומות מסתור.

בקיצור, עליך להחליט לאיזה כיוון אתה הולך ולאיזה סוג אקווריום אתה מתכוון.
וזכור: "תפסת מרובה, לא תפסת", לך בצעדים איטיים ואל תוסיף דגים או צמחים שאינם מתאימים לסוג האקווריום בו אתה רוצה.
[SIZE=3][COLOR=blue][COLOR=#000000][FONT=Times New Roman]משה גור-אריה[/FONT][/COLOR][/COLOR][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][EMAIL="mga345@actcom.net.il"]mga345@actcom.net.il[/EMAIL][/SIZE][/FONT]
אקווריום ריף (850 ליטר + 200 ליטר סאמפ) מעורב.
נאנו ריף סוסונים 100 ליטר.
שרימפסיית רד קריסטל 20 ליטר . ותק בתחביב - 8 שנים.
mga345 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 10/05/2006, 11:10   #7
נתנאל1

בקשר לדולפין, אני יודע כבר העירו לי על זה , בינתיים זה לא כ"כ נורא אבל אפשר לראות שהם גדלים יפה (מדי..) אז בהמשך כנראה שאני אפרד מהם.

לגבי הצמחיה אני מעוניין להוסיף אולי עוד צמח אחד בהמשך לא משהו רציני מדי, ואני מחפש גזע להוסיף גם כדי שיהיו עוד מסתור וגם ליופי , חוץ מהגזע שיתווסף ברגע שאני אמצא אחד מתאים.
הוספתי לאקווריום כמה סלעי חלוק נחל, ויש שם גזע קטן וסירה טבועה ככה שלא נורא, יש לדגים שמעדיפים לא להיראות (כמו הנוצה והשרימפסים) איפה להתחבא..

נראה לי אבל שאחרי שבהתחלה חיפשתי דגים מיוחדים, אני אתפתח קצת בכיוונים של דגים סטנדרטים יותר שגם 'סתם' שוחים להנאתם באקווריום... (רוב הדגים שלי או שמתחבאים או נמצאים על הקירות או בעיקר בחלק התחתון של האקווריום...

ד"א בינתיים האקווריום בהאפלה כחלק מטיפול בנקודות לבנות בבוטיה ליצן באסה...
עדיין לא נקרא Wednesday 10/05/2006, 16:20   #8
נתנאל1

בכמה דגים בערך אני עוד יכול לאכלס את האקווריום?
עדיין לא נקרא Thursday 11/05/2006, 04:43   #9
איתי
מנהל טכני

הסמל האישי שלאיתי

הודו לך על 182 הודעות 250 פעמים

אני מציע לך לא לאכלס עוד את האק', אלא להיפך, להוציא את הדולפין משם (אני יודע שהעירו לך, אני חוזר על זה).
אתה יכול להוסיף אנוביות לאק' בתור התחלה, הצמח הזה לא דורש כמעט תאורה ויצמח בכל מצב.

ד"א אין שום צורך להאפיל את האק' בשביל לטפל בנק' לבנות... מספיק העלאת טמפ' ושימוש בתרופה יעודית לכך.

איתי לא מחובר   הגב עם ציטוט
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות
הגדרות אשכול