AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > כללי > קהילת אקווה

צור אשכול חדש  נושא נעול
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Thursday 08/06/2006, 11:59   #1
Oz

הסמל האישי שלOz

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל מעשה שהיה כך היה - הצד הרע של

ברצוני לספר לכם סיפור לא נעים שקרה לי במהלך החודשיים האחרונים עם אק' הטרופאוסים שלי.
כהקדמה קטנה לבאות, הרשו לי לספר כי היו (בלשון עבר, לצערי) לי מעל 40 טרופאוסים באק' (קרמבה, דובוייסי, קיריצה ומוליירו).

לפני למעלה מחודש, פרסם אחד הסוחרים בפורום כי הוא מחסל את המלאי הנותר ממשלוח שהגיע מגרמניה במחירי עלות.
יש לציין כי המשלוח המדובר התגלה בזמנו כבעייתי מאחר וחלק גדול של הדגים (טרופאוסים) הגיעו חולים וסחפו עמם דגים רבים מאק' של מספר חובבים נוספים.
שארית הדגים מאותו משלוח שנשארו אצל הספק בודדו באק' נפרדים וטופלו בתרופות ייעודיות במטרה להביא להחלמתם.

לאחר פרסום אותה הודעה, החלטתי לחשוב על הנושא ולרכוש את כל הדגים ממין מסויים (גולדן קזומבה Wild) במחשבה שהדגים החלימו, הם בריאים ושזו הזדמנות שחבל להחמיץ (בהיבט המחיר.
כך עשיתי, נפגשתי עם אותו סוחר, סיכמנו על מחיר וחידשתי עצמי ב - 6 גולדן קזומבה Wild.
ביצעתי אקלום איטי מאוד, הכל לפי הספר, ואפילו התחלתי טיפול מונע במטרוג'ל על פי המינון הנכון (כך אני נוהג לעשות בכל פעם שאני מאקלם טרופאוסים).

מרגע זה, העלילה מסתבכת...
יומיים עברו בסה"כ, ולפתע גיליתי את אחד הדובוייסים מת בקרקעית האק'.
מכיוון שלא מצאתי שום דבר חריג, שיערתי שמדובר באגרסיביות בין הדגים.
כעבור יום מצאתי עוד שני דגים מתים. כמובן שהתחלתי לחשוש והתחלתי לעקוב אחר התנהגות הדגים לאורך זמן. ניתן היה לשים לב שהצואה של חלקם חוטית.
מיהרתי לטפל שוב במטרוג'ל כטיפול מונע והמשכתי לעקוב.

עבר לו עוד יום, עוד דג מת, אבל מכיוון שהייתי באמצע טיפול, המתנתי עוד יום.
כמובן שלאחר יום נוסף, צנחו להם עוד שניים.
צואת הדגים היתה חוטית ואף שקופה ולכן מיהרתי להתייעץ עם יחיאל קופרמן שעל פי הסימפטומים בלבד, חרץ חד משמעית שהטרופאוסים סובלים מתולעת ה"סרט" והנחה אותי להתחיל לטפל בתרופות ייעודיות (מצטער, אך את שמן אני לא זוכר).
במקביל התייעצתי עם הביולוג של חוות דג הזהב שהסכים עם דעתו של יחיאל, והכין לי כמות של אנין נון מהול בתרופה שהומלצה קודם לכן והנחה להאכיל עם המזון בלבד במשך שלושה ימים, ואז להפסיק למספר ימים.
ניסיתי לעבוד עם התרופה כפי שהונחיתי במשך שבוע כשבמהלכם התמותה עלתה וראיתי מדי יום שניים ואף שלושה דגים מתים (כל יתר הדגים גססו ו"שחו" במאונך).
לאחר שבוע, כשראיתי שלא רק שהתמותה לא מאיטה, אלא גוברת, לקחתי את אחד הדגים הגוססים לנתיחה אצל הביולוג של דג הזהב, שניתח את הדג וקבע שהדגים סובלים מתולעי סרט בשלב מתקדם מאוד ומחיידקים.
כששאל אותי על אוכלוסיית האק', מהיכן הגיעו כל הדגים ומתי, פרסתי בפניו את השתלשלות העניינים, ואז הוא שיער שמקור הבעיה בדגים החולים שהבאתי (הגולדן קזומבה).
הסברה הלכה והיתה החלטית יותר כששמע שמקורם הוא Wild.

בכל מקרה, יהודה (הביולוג) הכין לי תרופה נוספת, מעין תערובת של מספר תרופות חזקות והנחה לטפל באק' באופן מסויים תוך ציון דעתו שהתמותה לא תיבלם לחלוטין אלא תאט בהדרגתיות והסבירות שהדגים ימשיכו למות די גבוהה.
מי האק' קיבלו צבע ירוק מזעזע במשך כל הטיפול, האור היה כבוי כל הזמן, הדגים קרטעו וצנחו (הימים הכי קשים מנו 5 דגים מתים ביום) עד שהתמותה האטה, ומעט הדגים שנשארו התאוששו (נשארתי עם קצת מעל 10 טרופאוסים).

כיום, לאחר למעלה חודש, מניין המתים עומד על 34 טרופאוסים מכל המינים שהיו לי (להקת קרמבות מטילה נמחקה כמעט לגמרי, מרבית הדובוייסים, הקיריצות, המוליירו וכל הגולדן קזומבה למעט 1).

לאחר הבדיקות שביצעתי, הבירורים, הטיפולים (שכל אלו גזלו לא מעט כסף ולא מעט זמן), ולאחר שכל המסקנות הוסקו, פניתי לאותו ספק שקניתי ממנו את הדגים האחרונים בשאיפה שנתחלק בנזקים חצי חצי, משמע הוא יפצה אותי על חצי מהכמות הדגים במתו (לא הייתי פונה אליו אם לא הייתי משוכנע שמקור הבעייה בדגים שנקנו ממנו, ולהזכירכם כי הדיעה הזאת מבוססת על בדיקות שבוצעו).
את דין הדברים בין שנינו אני לא ארחיב כרגע כי איני רואה טעם להעלות אותם.
אני רק אסכם, שהנושא נמרח כבר מספר שבועות ולא מתקדם לשום מקום.

המסקנות שאני הסקתי:

1. ק-ר-נ-ט-י-נ-ה חובה!
אני מטומטם שלא עשיתי את זה (אתם מוזמנים לזרות לי מלח על הפצעים, זה לא יגרום לי להרגיש רע יותר מעכשיו), וחובתו של כל חובב דגים לבצע קרנטינה לדגים שהוא קונה.
במיוחד אם הוא מכניס אותם לאק' פעיל עם דגים שחיים בו.

2. לא לקנות דגים ממשלוח שהתגלה כבעייתי אפילו אם המחיר קוסם מאוד.
הנזק הסופי הרבה יותר גרוע מהסכום שכביכול חסכתי.

3. לא לקנות דגים Wild - עניין של דעה אישית.

4. קנייה ראשונה ואחרונה מאותו סוחר (לא מחליפים סוס מנצח, ואת הדגים שלי, אני קונה ממקור אחד שלא אכזב אותי לעולם).
אני רק רוצה להבהיר מספר דברים בנוגע לנקודה האחרונה:
הטענה כלפי אותו סוחר היא לא על זה שהדגים היו חולים. זה לא תלוי בו ולא אשמתו (למרות שאם תשאלו אותי, ברגע שהמשלוח התגלה כבעייתי, לא הייתי מוכר אותו, נקודה!!!).
כמו כן, אני יודע שאין אחריות על דגים. זה לא מוצר חשמלי ואין תקופת אחריות על דג שאתה קונה (למעט סוחרים בודדים שנוהגים כך).
מה שכן, אני בדיעה שיש דבר כזה שנקרא הגינות כלפי הלקוח.
סוחר צריך לדעת להתמודד עם הצד הרע של התחביב, עם לקוחות לא מרוצים ולא רק לדעת לקבל כסף.
אני יצאתי בהרגשה שרימו אותי. דאגו לקחת ממני את הכסף וזהו.
לא כך נוהגים, ולאור כל מה שקרה, אני את המסקנות שלי הסקתי ואף שיתפתי אתכם.
אתם יכולים להסכים איתי ויכולים שלא. ייתכן ותחשבו שהגישה שלי לא נכונה. אולי.
אני לא קובע עובדה, רק מביע את דעתי.

לכל מי שתהה למה פרסמתי את שפירסמתי?

קודם כל כדי לפרוק קצת (קצת הרבה) מהלב.
מעבר לכך, כמו שיש עצי הלל כאלה ואחרים לסוחרים. יש גם את הצד השני של המטבע.
גם ביקורת שלילית היא ביקורת ולדעתי יש פה מידע שצריך להגיע לידי הקהילה.
עדיין לא נקרא Thursday 08/06/2006, 12:07   #2
Dor-L

הסמל האישי שלDor-L

הודו לך על 2 הודעות 2 פעמים
ברירת מחדל Re: מעשה שהיה כך היה - הצד הרע

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Oz

המסקנות שאני הסקתי:

1. ק-ר-נ-ט-י-נ-ה חובה!
אני מטומטם שלא עשיתי את זה (אתם מוזמנים לזרות לי מלח על הפצעים, זה לא יגרום לי להרגיש רע יותר מעכשיו), וחובתו של כל חובב דגים לבצע קרנטינה לדגים שהוא קונה.
במיוחד אם הוא מכניס אותם לאק' פעיל עם דגים שחיים בו.

גם ביקורת שלילית היא ביקורת ולדעתי יש פה מידע שצריך להגיע לידי הקהילה.
גם אני עשיתי את הטעות הזאת עם בוטיות ליצן והרגתי בוטיה שגידלתי במשך חצי שנה ביגלל אחת שניקנתה מאקווריום שהיה נגוע,אבל מטעויות לומדים וזה טוב במרכאות שזה קורה וצריך גם ללמוד מטעויות של אחרים וטוב שפירסמת את זה פה כדי שאחרים גם ילמדו מהטעויות שלך וככה זה יעבור מאחד לשני,מצער לשמוע בהצלחה בהמשך

אקווה - הבית של האקווריומיסטים.
Dor-L לא מחובר  
עדיין לא נקרא Thursday 08/06/2006, 12:43   #3
פיליפ

הסמל האישי שלפיליפ

הודו לך על 18 הודעות 25 פעמים
סוג אקווריום: אמריקאים
וותק בתחום: משנת 1975

ממש כואב הלב לשמוע...והכי מרגיז זה התנערות הסוחר.
אשמח אם תשלח לי פרטית עם שמו כדי שאני לא אקנה ממנו.

צריך להראות לסוחרים שהם לא יכולים לעשות מה שבה להם בלי תגובה...ראה עניין "אנין נון"
אפילו לתגובת היצרן לא זכינו.

אגב חיים...מה עם האנציסטרוסים היפים שהיו לך עם הטרופאוסים?

פיליפ
פיליפ לא מחובר  
עדיין לא נקרא Thursday 08/06/2006, 12:45   #4
urilivne

הסמל האישי שלurilivne

סוג אקווריום: דגי פלסטיק

Ouch

תנחומי...

urilivne לא מחובר  
עדיין לא נקרא Thursday 08/06/2006, 12:56   #5
Spit_Fire
משתמש חסום

היי חיים
אני כבר מכיר את הסיפור
את תנחומי כבר קיבלת.
בכל מקרה לנושא הרנטינה, נכון שצריך לעשות אחת כזאת
אבל אתה מגיע לעניין בעייתי שאתה צריך להחזיק דגים עם מזג תוך מיני גבוה מאוד כמו טרופאוסים באקווריום קטנטנן של קרנטינה, הרי ברור לך שהם יכסחו שם אחד את השני, כידוע לך אתה מחזיק את הדגים בקרנטינה לתקופה של 4-6 שבועות.

כמו שאמרתי לך כבר כמה פעמים, אם אתה רוצה לעבור למלאווים וצריך דגים, דבר איתי.
Spit_Fire לא מחובר  
עדיין לא נקרא Thursday 08/06/2006, 12:58   #6
oris

הסמל האישי שלoris

הי חיים

קודם כל - משתתף בצערך על הנפילה (ובמיוחד שמדובר כבר בפעם השניה ) .

לעצם הנושא - אני חושב שלא הוגן להאשים את הספק .
ידעת לאן אתה נכנס , ידעת שהדגים (היו ? ) חולים והיה ברור לך שהמחיר הזול נובע מהסיבה הזו .
החלטת לקחת על עצמך את הסיכון והסתבר שטעית .

קורה לכולנו .

נכון שהספק יכל להתחשב ולהשתתף במימון הנזק . ייתכן שזה היה גורם לך להרגיש טוב יותר אבל אני לא מסכים שהוא היה צריך לעשות את זה .
אמנם בארץ מקובל להתכחש גם במקרים בהם הספק אשם אבל במקרה זה - אני לא חושב שהאחריות היא שלו .
יתכן וישנם מוכרים שהיו נותנים אחריות במצב כזה אבל גם אז - האחריות היתה מוגבלת למה שהם מכרו . בוודאי לא לשאר שוכני האקוריום .

מן הראוי , אגב , לשמוע גם את תגובתו - אני מניח שהוא גולש כאן בפורום לפי מה שכתבת .
oris לא מחובר  
עדיין לא נקרא Thursday 08/06/2006, 12:59   #7
RazEyaL

ממש מצטער לשמוע,
מצטער על הדגים

בהצלחה בשיקום ,
ומקווה שתחשוב לכיוון של מלאווים
RazEyaL לא מחובר  
עדיין לא נקרא Thursday 08/06/2006, 13:17   #8
Legolas

הודו לך על 3 הודעות 3 פעמים

"סוס מנצח לא מחליפים" על אחת כמה וכמה בתחביב כמו שלנו.
Legolas לא מחובר  
עדיין לא נקרא Thursday 08/06/2006, 13:17   #9
Dor-L

הסמל האישי שלDor-L

הודו לך על 2 הודעות 2 פעמים

נימרוד למה צריך להחזיק אותם במשך חודש?

אחרי שבוע אפשר כבר להכניס לקיבוצי לא?

אקווה - הבית של האקווריומיסטים.
Dor-L לא מחובר  
עדיין לא נקרא Thursday 08/06/2006, 13:20   #10
H~T~S

הסמל האישי שלH~T~S

חיים ... אני מכיר כבר את הסיפור ושוב אני מצטער...
הבוטיות שלי מחכות לך חינם בלי כסף רק בוא לקחת
הדר
עדיין לא נקרא Thursday 08/06/2006, 13:32   #11
azolberg

הסמל האישי שלazolberg

ברירת מחדל מחלת טרופאוסים

חייםליביליביאיתך

ברצוני להוסיף קצת לסיפור של חיים:
באחד מסיבובי חנויות הדגים שעשיתי, הגעתי לחנות שמוכרת גם טרופאוסים.
תוך כדי שיחה עם בעל החנות, בנושא בעלי חיים בכלל וטרופאוסים בפרט, התגלגלה השיחה לנושא המחירים.
ואז עלה הנושא של אותו סוחר שחיים ציין שמוכר זול יותר משאר הסוחרים.
התברר לי שהבעיה שחיים העלה היתה בעיה חוזרת של מספר לא קטן של לקוחות.
שני לקוחות גדולים אחד מירושליים והשני מרעננה שילמו מחיר יקר מאד(בטרופאוסים, לא בכסף).
התברר שהסוחר יודע מהבעיה והוא הוריד מחיר כדי לחסל את המלאי ולהפיל את העלויות על הלקוחות.

אינני מרשה לעצמי להפיץ את שם הסוחר, אבל אני מקווה ששמו יעבור מפה לאוזן כדי שחובבים ארים ידעו מול מי הם עומדים כאשר יפנו לסוחר זה

רמי
azolberg לא מחובר  
עדיין לא נקרא Thursday 08/06/2006, 13:37   #12
Aquario

הסמל האישי שלAquario

הודו לך על 20 הודעות 37 פעמים

מצער מאוד לשמוע וקשה כל כך לקבל תמותה גדולה של דגים ובמיוחד דגים שהיו אצלך זמן רב וטיפחת וגידלת, למי מאיתנו זה לא קרה בנסיבות כאלו או אחרות... אבל אסור להתייאש ואפשר מכאן רק להתחזק וללמוד, לא להרים ידיים.
ומה הקשר עכשיו שיעבור למאלאווים?! הוא צריך לוותר על מה שהוא אוהב בגלל שהיתה לו נפילה, נו באמת...

אני חושב שלא מספיק אנשים מבינים את החשיבות הרבה של אקווריום קרנטינה ויש לו חשיבות עצומה ביותר. חבל שאנשים מגלים את זה רק אחרי שהם חווים את הפגיעה. זה נכון שיש הרבה אנשים שמכניסים דגים חדשים חופשי חופשי לאקווריום לא משנה מאיפה הם הגיעו (וגם אני נהגתי כך בתקופות מסוימות) בלי לדאוג לבידוד,ובהרבה מהמקרים גם מתמזל מזלם ושום דבר רע לא קורה, מה שרק מעודד אותם להמשיך בהרגל המגונה, אבל מתישהו המזל הזה יגמר והם יחטפו את המכה,וכגודל ההשקעה כך גודל הנפילה. גם איבדנו דגים יקרים ומיוחדים, חלקם עם ערך סנטימנטלי יותר מאחרים, גם התרוצצנו והצאנו כסף רב על תרופות, גם הפרנו את האיזון באקווריום והרסנו צמחים, הרגנו חסרי חוליות במידה ויש וגם נשארנו עם המון עוגמת נפש וכאב ראש גדול, אז למה, למה לא למנוע את כל זה מראש אני לא מבין? מה זה המזוכיסטיות הזאת?
ועוד אם מביאים דגים ווילדים מהטבע, אני לא מקנא בכלל במי שיכניס אותם בלי קרנטינה, זה ממש רולטה רוסית.וכאן אין חוכמות, הדגים מגיעים עמוסים בטפילים, נגעים, זיהומים חיידקיים. תוסיפו לזה סטרס ורעב וקיבלתם מתכון לאסון, אם תכניסו אותם ישר לאקווריום רק בנס, אבל באמת בנס לא תתחילו להגיד קדיש על האקווריום תוך כמה שעות. במחלות ובטפילים מטפלים בקרנטינה ורק בקרנטינה. אם הדגים נראים יפים וטובים זה לא אומר שמשהו לא דוגר אצלהם בפנים ולכן נותנים למחלות זמן להתפרץ. מספיק שרק דג אחד יהיה חולה או עם טפילים וכבר תוך זמן קצר כל האקווריום יטעם את הקקי שלו וידבק. אין דרך אחרת!
ובמקרה הכי גרוע שלא יהיה, עדיף תמיד לאבד רק את הדגים החדשים בקרנטינה ולא את כל האקווריום...
Aquario לא מחובר  
עדיין לא נקרא Thursday 08/06/2006, 13:44   #13
AQUATRON

הסמל האישי שלAQUATRON

חיים, כל כך חבל... ועוד פעמיים..

משתתף בצערך, ואני יודע כמה זה מצער..

דור, דג בקרנטיה שבועיים מינימום דג מהטבע רצוי חודש..

שלח לי פרטית עם שם הסוחר

יואב.
עדיין לא נקרא Thursday 08/06/2006, 14:21   #14
ראובן

הסמל האישי שלראובן

הודו לך על 40 הודעות 51 פעמים
סוג אקווריום: ריף SPS
וותק בתחום: מ-2004

מצער מאוד.

אכן אין תחליף לקרנטינה.

אני חושב שזו אחריות של הסוחר. אותו סוחר, יכול היה לנקוט באותם שיטות פשוטות שנקטת כדי לאבחן את הבעיה. באחריותו למכור דגים בריאים ומטופלים כיאות.

חבל שהעמותה לא מתערבת בדברים כגון זה. או שכן?
ראובן לא מחובר  
עדיין לא נקרא Thursday 08/06/2006, 14:29   #15
danielel

אני מסכים עם oris ב100 אחוז. הכתובת היתה על הקיר ואת הסיכון אתה לקחת ובמודע.
בכל אופן חבל מאוד, ובהצלחה עם חידוש האקווריום.
danielel לא מחובר  
עדיין לא נקרא Thursday 08/06/2006, 14:41   #16
eyalyal

קודם כל תנחומיי על האובדן וגם כל הכאב ראש מסביב.

לגבי הסוחר, אני חושב שהתגובות כאן מוגזמות. הרבה פעמים מגיעים לסוחרים דגים חולים ואז הם מטופלים ע"י הסוחר ונמכרים לאחר שהבריאו.
אם סוחר מוכר דגים חולים ביודעין אזי הוא רמאי אך אם טיפל בהם ומניח שהבריאו וגם טורח להזהיר את הלקוח אז מדוע שישלם פיצויים. מקסימום הוא צריך לפצות על הדגים שנמכרו בלבד.

לגבי קרנטינה, זה רלונטי כשקונים דג אחד או שניים אבל כאשר קונים להקה צריך בשביל זה אקוריום גדול נוסף עם מסלעה וכל הציוד כך שזה לא מעשי.

כמו שאמרו קודמיי, כדאי תמיד לקנות ממקומות מוכרים דגים יקרים. גם שם יכולה להיות נפילה אבל לפחות תקבל איזשהו פיצוי.

בהצלחה בשיקום
eyalyal לא מחובר  
עדיין לא נקרא Thursday 08/06/2006, 14:47   #17
אפיק

הסמל האישי שלאפיק

חבל שקרה מה שקרה
אבל הפעם לפחות מסקנות קבלת ואני דיי בטוח שלא יקרה לך כזה מצב שוב(אולי ממקרים אחרים אבל לא מהעניין הזה)
מקווה שתקום על הרגליים מהר ותהפוך את האק' לעוד יותר יפה

בכבוד רב,אפיק.
אפיק לא מחובר  
עדיין לא נקרא Thursday 08/06/2006, 15:05   #18
Oz

הסמל האישי שלOz

הרשו לי לחדד דבר או שניים שלא נרשמו בהודעה המקורית.
בשיחה הראשונית ביני לבין הסוחר, מיד לאחר פרסום המודעה בפורום סוחרים, שאלתי מה מצב הדגים ונעניתי שהם בבידוד זה זמן מה ושהם בריאים לחלוטין.
מאחר והכרתי את הבעיה במשלוח המדובר, הסברתי בצורה הכי כנה וברורה שהאק' אליו אני מייעד את הדגים הנוספים הינו אק' שרץ כשנה עם מספר רב של טרופאוסים.
ציינתי גם בטלפון וגם בפגישה, שאם יש ספק ולו הקטן ביותר שהדגים עדיין חולים ו/או יש איתם בעיה כלשהיא, אני אעריך את הסוחר הרבה יותר אם יאמר לי, ואוותר על הקניה.
עדיף לי לוותר עליהם מאשר לקחת סיכון בהפלת אק' פעיל.
נאמר באופן מפורש וחד משמעי שהדגים בריאים, אוכלים ופעילים ושאין טעם לחשוש.

מאחר והבלאגן החל כיומיים (!) לאחר הרכישה, אני בספק אם הדגים היו בריאים מלכתחילה.
שוב אני אומר, דעתי, שדגים חולים לא מוכרים. נקודה.

ORIS, אני לא מטיל את האשמה רק על הספק.
להיפך, ציינתי שאני לא רואה אותו כאשם במחלת הדגים. ברור לי שהם לא חלו אצלו. הוא קיבל אותם חולים.
כמו כן, אני כן רואה את עצמי כאשם חלקי אבל מהסיבה שלא ביצעתי קרנטינה ולא משום סיבה אחרת.
אני כן מפנה אצבע מאשימה לסוחר שמוכר דגים שהיו חולים (ואי אפשר לדעת אם החלימו), וכשמתגלה גודל התקלה, נסוג לאחור, מתחבא מאחורי אמתלה כזו או אחרת וזורק את האשמה לכיווני (בטענה שהמחלה היתה בדגים שלי ולא להיפך).

דבר אחרון, ציינתי ואציין שוב, שאין אחריות והסוחר לא חייב לי כלום, אבל סוחר שמכבד עצמו, ראוי שידע להתמודד עם כשלונות ובעיות ולא רק עם מכירות.
סוחר טוב נמדד גם בהתמודדות עם מיני מצבים בעיתיים ולא רק בכמות המכירות שביצע.
עדיין לא נקרא Thursday 08/06/2006, 15:14   #19
I.P.L ייעוץ ומכירות
בית עסק

הסמל האישי שלI.P.L ייעוץ ומכירות

הודו פעם אחת בהודעה אחת

חיים ,

מעציב לקרוא על האובדן.

אל תתייאש.

ישראל

לא בשבת

www.aqualand.co.il
I.P.L ייעוץ ומכירות לא מחובר  
עדיין לא נקרא Thursday 08/06/2006, 15:33   #20
mikaru

הסמל האישי שלmikaru

חיים אני ממש עצוב לקרוא את זה!!

מקווה שבאיכלוס הבא שלך תקנה דגים ממוכר שאתה קונה אצלו את רוב הדגים ואתה יודע עם הם חולים באותה חנות או לא

mikaru לא מחובר  
עדיין לא נקרא Thursday 08/06/2006, 15:52   #21
Judas

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Oz
בשיחה הראשונית ביני לבין הסוחר, מיד לאחר פרסום המודעה בפורום סוחרים, שאלתי מה מצב הדגים ונעניתי שהם בבידוד זה זמן מה ושהם בריאים לחלוטין.
מאחר והכרתי את הבעיה במשלוח המדובר, הסברתי בצורה הכי כנה וברורה שהאק' אליו אני מייעד את הדגים הנוספים הינו אק' שרץ כשנה עם מספר רב של טרופאוסים.
ציינתי גם בטלפון וגם בפגישה, שאם יש ספק ולו הקטן ביותר שהדגים עדיין חולים ו/או יש איתם בעיה כלשהיא, אני אעריך את הסוחר הרבה יותר אם יאמר לי, ואוותר על הקניה.

מאחר והבלאגן החל כיומיים (!) לאחר הרכישה, אני בספק אם הדגים היו בריאים מלכתחילה.

להיפך, ציינתי שאני לא רואה אותו כאשם במחלת הדגים. ברור לי שהם לא חלו אצלו. הוא קיבל אותם חולים.
כמו כן, אני כן רואה את עצמי כאשם חלקי אבל מהסיבה שלא ביצעתי קרנטינה ולא משום סיבה אחרת.
אני כן מפנה אצבע מאשימה לסוחר שמוכר דגים שהיו חולים (ואי אפשר לדעת אם החלימו), וכשמתגלה גודל התקלה, נסוג לאחור, מתחבא מאחורי אמתלה כזו או אחרת וזורק את האשמה לכיווני (בטענה שהמחלה היתה בדגים שלי ולא להיפך).

דבר אחרון, ציינתי ואציין שוב, שאין אחריות והסוחר לא חייב לי כלום, אבל סוחר שמכבד עצמו, ראוי שידע להתמודד עם כשלונות ובעיות ולא רק עם מכירות.

אמן סלע.
ואמן גדול יותר כשכבר היה ברור שהמשלוח הזה דפוק מלכתחילה והמשיך להמכר ,
וגדול אף יותר אם אתה לא האדם היחיד שהיתה לו בעיה עם דגי הווילד שניקנו.

צר לי על הדגים ועוגמת הנפש שלך.

Judas
remains the same"
Cirith Ungol
Judas לא מחובר  
עדיין לא נקרא Thursday 08/06/2006, 17:19   #22
רותם
חבר כבוד

הסמל האישי שלרותם

אני מכיר את הסיפור הזה לא מהיום אלא מהשבוע הראשון.
חיים יצא פקק לא קטן והוא מודע לכך היטב,הסוחר?לא היה צריך למכור דגים חולים מתוך הגינות,יושר ואהבה לתחביב.אמנם הוא מכר וזאת כבר בעייה אבל מצב שבו הוא מתכחש לעובדה שהנזק קרה מאצלו,זאת כבר בדיחה.
כאחד שיודע היטב מי הסוחר אני באופו אישי לא ארכוש ממנו אף דג וכמו כן במידה ומישהו ישאל אני אסתייג.
אמינות ויושר מעל הכל,מוטו לחיים.
עדיין לא נקרא Thursday 08/06/2006, 17:25   #23
Spit_Fire
משתמש חסום

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Oz

חיים, דגים מהטבע מגיעים עמוסים במחלות
לרוב נשאים וגם אצל הסוחר המחלות לא תמיד מתפרצות ואתה רואה בעצם דגים בריאים.
הסוחר יוכל לדעת אם הם באמת חולים אם ילקחו דגימות קשקשים או נתיחה.
המחלה מתפרצת לרוב כשהדגים מגיעים אליך הביתה.
ולכן אצל הסוחר הם היו "בריאים"
אתה בעצמך ציינת ששום סוחר לא יכול לעשות קרנטינה לדגים שלו, כי הוא פשוט יפסיד מכך.
מה שכן צריך לעשות כשמגיעים דגים מהטבע (מבחינתו של הסוחר)
לתת טיפול תרופתי שמטפל בקשת מאוד חרבה של מחלות.
Spit_Fire לא מחובר  
עדיין לא נקרא Thursday 08/06/2006, 17:40   #24
kobi_h

הסמל האישי שלkobi_h

אני יכו להבין למה אתה לא רוצה לפרסם את שם הסוחר שממנו קנית את הדגים החולים,
אבל למה שלא תכתוב את שם הסוחר שהוא "הסוס המנצח"?
kobi_h לא מחובר  
עדיין לא נקרא Thursday 08/06/2006, 17:42   #25
ran50

ברירת מחדל דג

שלום לכל חבריי הפורום.

אז אם ניפתח דיון בנושא אני רוצה לחדד כמה דברים כי אני הסוחר שמדובר אליו

1-הדגים שהיתה בעיה איתם הם מסוג מפולונגו בילבד.
2-הדגים שחיים עוז קנה ממני היו מסוג גולדן קזומבה שהיו ביחד עם עוד כמה רד פלורסנט ביחד לבדם באקווריום נפרד במשך חודשיים.
3- הדגים היו במצב ניפלא כל הזמן הזה ולא היו חולים כמו שניכתב ע"י חיים.
4-חיים עוז קיבל מחיר עלות ביגלל ששוני ביקש ממני מחיר טוב ולא ביגלל שהיתה בעיה עם הדגים.

אז ככה איך כל זה התחיל?
חיים הגיע ולקח את 6 הגולדן קזומבה. לאחר שבוע הוא מיתקשר אלי ואומר לי שלאחר יומים שהדגים אצלו מת לו טרופאוס דובייסי {דג שהיה שלו} לאחר מכן היה מתקשר כל כמה ימים ואומר לי שמתים לו עוד דגים למרות שבדק אותם ונתן להם תרופות.
בסופו של דבר הוא אמר לי שמתו לו 28 דגים.
הוא רצה זיכוי של 14 דגים.
אני אמרתי לו שאני מסכים לתת לו יותר דגים ממה שקנה אבל הוא לא הסכים .

לא יתכן שהבעייה הגיע ממני מהסיבות הנ"ל:
הדגים היו אצלי לא פחות מחודשיים והתנהגו מצויין.
הדגים היו אצלי יחד עם רד פלורסנט ועד עכשיו הרד פלורסנט בריאים.
הדג הראשון שמת אצלו זה דג שהיה שייך לו ולא נירכש אצלי.

למרות כל זאת אני חוזר שנית נאמר לו שהוא יקבל פיצוי יותר ממה שמגיע לו אבל כניראה שהוא מנסה לנצל מצב בו הוא מנהל בפורום ורוצה יותר דגים.

כל מי שקנה ממני טרופאוסים מפולונגו בהתחלה קיבל פיצוי מלא של כל הדגים ואפשר לישאול אותם: אלכס משדרות המומחה לטרופאוסים-0505569580 ,גרגורי מאשקלון-0546498084 שגם הוא מומחה לטרופאוסים. גם מיכאל קסלמן הידוע קנה ממני והכל בסדר איתם.
רוני מתל אביב שקנה ממני יש לו עכשיו דגיגים.

אני בטוח שהייתי בסדר עם הבחור.
ואני יגיד לכם משהו :בהיתיעצות עם סוחרים שונים הם אמרו לי לא לתת לבחור שום פיצוי ולמרות זאת אמרתי לו שהוא יקבל.

תודה לכולם.

אני נוסע היום לחו"ל לשבוע.

אני חושב שאפשר לישאול את מי שקנה ממני אם הוא לא יצא מרוצה.
וכולם מרוצים פרט לחיים עוז.

0502790792
ran50 לא מחובר  
עדיין לא נקרא Thursday 08/06/2006, 17:55   #26
רותם
חבר כבוד

הסמל האישי שלרותם

אני חושב שיש פה דברים שלא נחשפים וזה לא במקום.
התמותה התחילה לאחר שהוכנסו ששת הווילדים.
אני לא מבין גדול כמו הח'ברה שציינת אבל דבר אחד אני יודע שדג שמגיע מהטבע הינו נשא של מחלות וטפילים רבים הרבה יותר מכל דג אחר אולי.
ייתכן והמחלה פרצה אצל חיים וזאת כבר בעייה אחרת,אבל סוחר הגון היה מפצה אותו.אני מכיר לפחות שניים כאלו.
התייעצת עם סוחרים אחרים?הם מהפורום?
אני משער שברובם לא,אולי אם היו היו מבינים את משמעות הפלטפורמה הזאת הם היו מגיבים אחרת.
דבר נוסף,אני חושב שהשימוש בתואר של חיים אינו במקום,אל תנצל את העובדה שיש לו טייטל מתחת לשם הוא עבד ועובד קשה בשבילו כל יום על מנת שלי,לך וליתר החברים תהיה פינה שקטה ונעימה לברוח אליה.
שתהיה לך נסיעה טובה ובטוחה,סע בשלום ותחזור בשלום.
עדיין לא נקרא Thursday 08/06/2006, 18:02   #27
איתי73

הסמל האישי שלאיתי73

סוג אקווריום: אקווריום מלוחים מרינה כ-800 ליטר
ברירת מחדל שלום לכולם

שלום לכולם

ראשית מצויין רן שענית כי ללכת מאחורי הגב ושמועות שרצות זה לא יפה אז מצויין ובוגר מצדך שבתור סוחר ענית כי ידעת שמדובר עלייך

דבר שני תמיד לשמוע את שני הצדדים זה מצויין וששומעים את שני הצדדים רואים שיש צד לכל אחד ואולי לא כמו שכתב OZ הכל לצד שלו

לפי מה שאני מכיר את המקרה ודיברתי עם עוד אנשים על המקרה וגם עם סוחרים הפיצוי של רן היה הוגן לפי דעתי (10 דגים פיצוי)

אני אציין שאני קניתי מרן טנגניקה קלבוסים ופרונטוזות גם מהטבע וברוך השם אני מרוצה עד הגג(כמעט 4 חודשים מהקנייה)

יכול להיות שהיה בעייה עם דגים מסויימים וזה קורה עם כל סוחר וזה לא באשמתו(אנחנו מתעסקים בדגים ותמותה תמיד יש)

אני קניתי ממספר סוחרים ודגים לא מהטבע ולא ממשלוח מחו"ל והם קיבלו מחלה אז אני יכתוב הכפשות על אותו סוחר זה קורה

לפגוע בבפרנסה של בן אדם זה לא מכובד ולא יפה

ואני אחזור ואציין שהטנגניקה שיש לרן הם ברמות הגבוהות

חשוב שתדעו, שחוות דעתי על גידול דגים אינה עובדה. אלא רק דעתי האישית מהניסיון האישי שלי .
איתי73 לא מחובר  
עדיין לא נקרא Thursday 08/06/2006, 18:10   #28
oris

הסמל האישי שלoris

ציטוט:
פורסם במקור על ידי ROTEM1
אני חושב שיש פה דברים שלא נחשפים וזה לא במקום.
התמותה התחילה לאחר שהוכנסו ששת הווילדים.
אני לא מבין גדול כמו הח'ברה שציינת אבל דבר אחד אני יודע שדג שמגיע מהטבע הינו נשא של מחלות וטפילים רבים הרבה יותר מכל דג אחר אולי.
ייתכן והמחלה פרצה אצל חיים וזאת כבר בעייה אחרת,אבל סוחר הגון היה מפצה אותו.אני מכיר לפחות שניים כאלו.

רותם - לדברי רן - הוצע פיצוי אבל רק עבור הדגים שנמכרו . לא על שאר הדגים .
אני לא בטוח שסוחרים אחרים היו נוהגים אחרת .

התייעצת עם סוחרים אחרים?הם מהפורום?
אני משער שברובם לא,אולי אם היו היו מבינים את משמעות הפלטפורמה הזאת הם היו מגיבים אחרת.

הפלטפורמה הזו ללא ספק מהווה חשיפה גדולה לסוחרים אבל היא לא צריכה לגרום להם להתנהג בצורה שונה .
סוחר הגון אמור להתנהג בצורה הגונה גם כשלא מפרסמים את התנהגותו החיובית או השלילית .

דבר נוסף,אני חושב שהשימוש בתואר של חיים אינו במקום,אל תנצל את העובדה שיש לו טייטל מתחת לשם הוא עבד ועובד קשה בשבילו כל יום על מנת שלי,לך וליתר החברים תהיה פינה שקטה ונעימה לברוח אליה.

שתהיה לך נסיעה טובה ובטוחה,סע בשלום ותחזור בשלום.
דרך אגב - לי באופן אישי צרם מאד המשפט הבא :

"4-חיים עוז קיבל מחיר עלות ביגלל ששוני ביקש ממני מחיר טוב ולא ביגלל שהיתה בעיה עם הדגים. "

אין שום בעיה אם הדברים הללו נעשים על רקע היכרות או טובה אישית אבל אם זה נעשה על בסיס של תפקיד בפורום - זה נשמע (לי בכל אופן ) מאד לא טוב .
oris לא מחובר  
עדיין לא נקרא Thursday 08/06/2006, 18:15   #29
Oz

הסמל האישי שלOz

ברירת מחדל Re: דג

ציטוט:
פורסם במקור על ידי ran50
אז אם ניפתח דיון בנושא אני רוצה לחדד כמה דברים כי אני הסוחר שמדובר אליו
רן, אני שמח שהגבת.
לא רציתי לציין את שמך כל עוד אתה לא מעורב בדיון עצמו.

ציטוט:
פורסם במקור על ידי ran50
2-הדגים שחיים עוז קנה ממני היו מסוג גולדן קזומבה שהיו ביחד עם עוד כמה רד פלורסנט ביחד לבדם באקווריום נפרד במשך חודשיים.
בוא לא ניכנס לסמנטיקה, אבל על פי דברייך ביום בו הייתי אצלך, הדגים שחו באק' נפרד במשך חודש!
אם נסתכל על פער הזמנים בין המשלוח שקיבלת אותם לבין המועד שקניתי אותם, מדובר על חודש +-.
נחמד שאתה מציין חודשיים, אבל זה רחוק מהמציאות.

ציטוט:
פורסם במקור על ידי ran50
4-חיים עוז קיבל מחיר עלות ביגלל ששוני ביקש ממני מחיר טוב ולא ביגלל שהיתה בעיה עם הדגים.
רן, בדיון שאתה עצמך פתחת, פרסמת שהדגים יימכרו במחירי עלות: לחץ כאן
אל תנסה להטות את המחיר שניתן, לטובות עבור ידידים (אתה ציינת שהדגים יימכרו במחירי עלות!, על איזה טובה אתה מדבר?).

ציטוט:
פורסם במקור על ידי ran50
לאחר שבוע הוא מיתקשר אלי ואומר לי שלאחר יומים שהדגים אצלו מת לו טרופאוס דובייסי {דג שהיה שלו} לאחר מכן היה מתקשר כל כמה ימים ואומר לי שמתים לו עוד דגים למרות שבדק אותם ונתן להם תרופות.
לסוגיית הטלפון, הרשה לי לתקן אותך!
קיבלת שיחה טלפונית ממני 5 ימים לאחר הרכישה (קניתי ביום חמישי, צלצלתי אליך ביום שני) ובשיחה ציינתי שהלכו לי מספר דגים. לא הפניתי אצבע מאשימה ולא דרשתי ממך כלום!
להיפך, ציינתי שמחוות דג הזהב הביאו לי אנין נון מהול בתרופה ייעודית ואף הצעתי לך לקחת חלק כדי לטפל בדגים שיש לך, על כל מקרה שלא יהיה, בהנחה והדגים שלך חולים.
לא דרשתי כלום בגלל שלא היתה לי שום הוכחה שהבעיה אצלך. אני זה שהשקעתי את מיטב זמני וכספי בשביל לבדוק, לחקור, לברר ולשלוח דג לנתיחה, בכדי לקבל תשובה מוסמכת בסופו של דבר.
השיחה הבאה בינינו היתה כעבור שבועיים, בהם חזרתי אליך עם מסקנות ואז אכן ביקשתי ממך השתתפות בנזקים לאחר שהסברה היתה שמקור הבעיה אצלך.

ציטוט:
פורסם במקור על ידי ran50
אני אמרתי לו שאני מסכים לתת לו יותר דגים ממה שקנה אבל הוא לא הסכים .
ציטוט:
פורסם במקור על ידי ran50
למרות כל זאת אני חוזר שנית נאמר לו שהוא יקבל פיצוי יותר ממה שמגיע לו אבל כניראה שהוא מנסה לנצל מצב בו הוא מנהל בפורום ורוצה יותר דגים.
אני לא מאמין למראה עיני!
אתה הסכמת לתת לי יותר דגים ממה שקניתי?!
אתה רוצה שנעלה לכתובים את ההתכתבות בינינו?
לשמחתי שמרתי כל פרטית שנכתבה מולך ובידי ההוכחות שדברייך הם שקר נטו. שקר מסריח אם יותר לי לומר.
אני מעדיף שלא להיכנס לתוכן הדברים שנכתבו, אבל הם שמורים בצד. אני לא כותב שום דבר שאין לי הוכחות מבוססות ואני בטח לא שולף תשובות מהמותן.
אפילו את תוצאות הבדיקה שביצעתי ביקשתי לקבל בכתב.
את כל התהליך ניהלתי בצורה הכי הוגנת שאפשר ואתה, בקלות ראש, הופך את דברי. ביזיון לשמו.

בנוסף, אל תנסה לשייך את המעמד שלי בפורום לדין ודברים בינינו.
אין ולא היה שום אזכור ושום קשר לתפקיד שלי. הסוגיה הבעייתית היא ביני לבינך. אל תנסה לגרור את העמותה לדיון הנוכחי כי אין לה שום קשר ושנינו יודעים שאתה יורה באויר.

ציטוט:
פורסם במקור על ידי ran50
אני בטוח שהייתי בסדר עם הבחור.
גם אני הייתי בטוח בהרבה דברים. ברובם טעיתי.

ציטוט:
פורסם במקור על ידי ran50
ואני יגיד לכם משהו :בהיתיעצות עם סוחרים שונים הם אמרו לי לא לתת לבחור שום פיצוי ולמרות זאת אמרתי לו שהוא יקבל.
השאלה איזה סיפור מכרת להם ואיך תיארת להם את כל השתלשלות העיניינים.
על פי הגירסה שלך, גם אני לא הייתי מפצה את עצמי, רק חבל שאתה מעוות את המציאות בצורה בוטה!

אני מעולם לא קראתי למישהו שקרן על גבי דפי הפורום, ומעולם לא הלבנתי פני אחר ברבים, אבל מה שאתה עושה, זה עיוות המציאות והצגת גירסה שיקרית!!!

בושה!

-------------------- (איתי, פה סיימתי את הקטע לרן, התגובה הבאה היא לך).--------------------

איתי, רק דבר אחד בנוגע למה שרשמת,
ציטוט:
לפגוע בבפרנסה של בן אדם זה לא מכובד ולא יפה
אני מניח שלסוחר מותר לפגוע בחובב שנכווה בעקבות סיפור דומה?
החובב לא עובד בשביל הכסף והפרנסה שלו היא לא זו שמממנת את הסוחר?
כמו שאמרתי בתחילה. ביקורת שלילית היא גם ביקורת וכמו שעץ השבחים שלך היה עבור הקהילה, אני לא רואה מה ההבדל בין העץ שלך לעץ שלי. אלא אם היה לך אינטרס בפרסום העץ, ואז קטונתי.
עדיין לא נקרא Thursday 08/06/2006, 18:31   #30
איתי73

הסמל האישי שלאיתי73

סוג אקווריום: אקווריום מלוחים מרינה כ-800 ליטר

OZ

אני לא יורד לרמות שלך

ולא מתכווח איתך

אתה בושה ואל תגיד לי בושה אתה לא מכיר אותי בכלל

ואתה מספר רק את הצד שלך וצריך לשמוע את שני הצדדים כאילו רן הוא איזה בן אדם רע ואחלה פיצוי קיבלת

ולרן יש אחלה דגים בן היפים שראיתי שהגיעו במישלוחים טנגניקה מהסוג הראשון אז שב בשקט ואל תלכלך

חשוב שתדעו, שחוות דעתי על גידול דגים אינה עובדה. אלא רק דעתי האישית מהניסיון האישי שלי .
איתי73 לא מחובר  
צור אשכול חדש  נושא נעול

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > כללי > קהילת אקווה
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא