AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציוד לאקווריום ועשה זאת בעצמך (DIY) - מים מתוקים

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Saturday 08/08/2020, 22:15   #1
avishavi

הודו פעם אחת בהודעה אחת
ברירת מחדל שיפוץ אקווריום jebo r375

שלום אני חדש בפורום ודי חדש בנושא הגידול דגי נוי.
קניתי שבוע שעבר אקווריום jebo r375 יד שנייה במצב לא משהו, מלוכלך מאוד. היה לא בשימוש קרוב לעשור להבנתי.
לפני
מידות- אורך: 75 רוחב: 42 גובה: 61 כ140 ליטר.
הגיע עם גוף חימום אחד עובד 150W. ו- 200W שבור עם כבל קרוע (חושב שלא ניתן להצלה).
משאבה עובדת, חצץ וכמה קישוטים.
עשיתי ניקיון יסודי למיכל, לגבי החצץ כמה שניתן אבל עדיין יש לכלוך שחור שצץ לאחר ערבוב מניח שזה חתיכות שיצאו מעץ שהיה במיכל.

אני רוצה להפוך אותו ללאו טק עם כמה משריצים ואולי שני סקלרים.

כמה דברים שאשמח בהם לעזרה:
הגוף תאורה היה הרוס, פירקתי אותו לגמרי מהמכסה של האווריום. מחפש תאורה חלופית מתאימה ללאו טק חשבתי אולי להצמיד משהו כזה למכסה אבל לא יודע אם זה טוב, ואם יחזיק מעמד מהלחות, זה האופציה ה"זולה".
האופציה היקרה זה leddy slim 50-70 אני חושב שהלדים במקסימום על 50 ס"מ ועם הרגליות יכול להתאים עד 70 ס"מ, לא בטוח שזה מה שאני צריך.

לגבי הפילטר העליון היה בלי המכסה ועם קצת מדיות. אילתרנו צינור שיתחבר למשאבה.
ממה שהבנתי הפילטר בנוי משכבה של פרלון ומתחת קרמיקות ואולי פחם. האם צריך מדיות חדשות? צריך פרלון? צריך פחם?. בנוסף יש שם שלושה חורים שאחד מחזיר את המים אבל מה השימוש של השניים האחרים?

נכון לעכשיו
סליחה על הכתיבה העילגת. תודה לעוזרים ונותני הטיפים

נערך לאחרונה על ידי avishavi, Sunday 09/08/2020 בשעה 09:12.
avishavi לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 09/08/2020, 07:20   #2
אסף_
אחראי תחום שרימפסים, חסרי חוליות וצמחיה

הסמל האישי שלאסף_

הודו לך על 734 הודעות 938 פעמים
סוג אקווריום: צמחיה + שרימפסיה
ברירת מחדל תגובה להודעה: שיפוץ אקווריום jebo r375

אבישבי היקר,

נראה כי אתה בחור עם ראש על הכתפיים...
מיכל כזה לא הייתי מקבל אפילו בחינם...

לא הייתי סומך על ציוד שלא עבד 10 שנים, או בכלל בן 10 שנים לצורך העניין.
המעמד נראה סדוק ואם המים חלחלו גם לא הייתי רגוע עם זה...

סה"כ מיכל כזה באיזור ה-100 ליטר עולה 200 שקל מבונה-אקווריום במצב חדש דנדש בלי שריטות ועם זכוכית שקופה, אפשר לתכנן תא ביולוגי ולחסוך עלויות של פילטר.
לפני שאתה מתחיל את הפרויקט הייתי לפחות שוקל את הנושא.
גם אסתטית - בטוח תהנה יותר וגם ראש-שקט מבחינת נזילות או יציבות המעמד.

לגבי השאלות הספיציפיות -
תאורה מתחת למכסה או מיכל פתוח ? במיכל פתוח יש הרבה יותר פתרונות טובים וזולים.
תאורה לצמחייה לואוטק = עוצמה אורית בין 20 ל-40 לומנס לליטר (תכוון לאיזור ה-30)

צריך מדיות חדשות - קרמיקה, ספוג ופרלון; אין צורך בפחם בטח לא בצמחייה.

תוכן איכותי להעשרת הידע ולפנאי - מגזין אקווה | AquaDex | מדריך קצר - שיתוף תמונות בפורום
אסף_ לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 09/08/2020, 09:22   #3
avishavi

הודו פעם אחת בהודעה אחת

ציטוט:
פורסם במקור על ידי אסף_ צפה בהודעה
אבישבי היקר,

נראה כי אתה בחור עם ראש על הכתפיים...
מיכל כזה לא הייתי מקבל אפילו בחינם...

לא הייתי סומך על ציוד שלא עבד 10 שנים, או בכלל בן 10 שנים לצורך העניין.
המעמד נראה סדוק ואם המים חלחלו גם לא הייתי רגוע עם זה...

סה"כ מיכל כזה באיזור ה-100 ליטר עולה 200 שקל מבונה-אקווריום במצב חדש דנדש בלי שריטות ועם זכוכית שקופה, אפשר לתכנן תא ביולוגי ולחסוך עלויות של פילטר.
לפני שאתה מתחיל את הפרויקט הייתי לפחות שוקל את הנושא.
גם אסתטית - בטוח תהנה יותר וגם ראש-שקט מבחינת נזילות או יציבות המעמד.

לגבי השאלות הספיציפיות -
תאורה מתחת למכסה או מיכל פתוח ? במיכל פתוח יש הרבה יותר פתרונות טובים וזולים.
תאורה לצמחייה לואוטק = עוצמה אורית בין 20 ל-40 לומנס לליטר (תכוון לאיזור ה-30)

צריך מדיות חדשות - קרמיקה, ספוג ופרלון; אין צורך בפחם בטח לא בצמחייה.
תודה אסף הפרויקט כבר יצא לדרך
חשבתי ש200 שקל למיכל עם גוף חימום חצץ ומשאבה קישוטים ושאב רפש המחיר סבבה(בבודדים זה היה יוצא יותר יקר) משום מה זה לא הראה את שאר התמונות , על המעמד אכן ויתרתי, למיכל עצמו היה חלקים עם דבק חם אך אין נזילות והכל בסדר. לומנס? לא ראיתי שמציינים את זה בתאורות איך אני יכול לדעת? לא הבנתי כמה לומנס אז צריך למיכל 140+-
כמה קרמיקות אני צריך ומה מחיר סביר בשבילם?
לגבי החצץ הוא רגיל חצץ "שוקו" יש מצב שהוא מהכנרת היה הרבה קונכיות של חלזונות. במשקל 9 קילו בערך .הבנתי שזה לא מספיק כמצע לצמחייה , בהתלבטות עם לקנות חצץ נוסף.
תאורה מאחורי האקווריום דבר שעובד\קיים בפועל?
והאם ידוע לך על החורים במכסה?

נערך לאחרונה על ידי avishavi, Sunday 09/08/2020 בשעה 09:58.
עדיין לא נקרא Sunday 09/08/2020, 10:21   #4
אסף_

הסמל האישי שלאסף_

אם היית שואל לפני הרכישה היית שומע כאן המלצה חד-משמעית לא לעשות את זה.
כאמור, גם לא בחינם... (אגב, 200 שקל בשביל דבר כזה - הזוי לגמרי.. כאמור בונה-אקווריום יתכנן משהו הרבה יותר טוב, יפה ושימושי באותו סכום).

בכל זאת קנית ו"הלך הכסף".. עם זאת אין סיבה שבגלל החלטה כזו תמשיך לגרור עוד טעויות שגם יעלו לך יותר כסף וגם עוגמת נפש ובסוף התוצאה גם תהיה פחות טובה...
למרות הקושי הרגשי לשחרר טעויות, אני בכל זאת ממליץ לך לחשוב שוב על הנושא.
מה שהיה.. היה...

בהערה כללית לפני שאני מתייחס לשאלות הפרטניות שלך - בשביל לחסוך כסף צריך ידע וסבלנות.
ידע יש כאן בשפע (אם בעצים הנעוצים, מאמרים בצמחייה וכמובן שיחה ע"ג הפורום); סבלנות צריכה לבוא ממך.
שחזרתי לתחביב את המיכל הראשון שלי הקמתי ב-2,000 שקל לבד... את המיכל השני ככר ב- 500 שקל עם הרבה עזרה מחברים (יד2, תרומות גזם, המלצות על סוחרים)...

כדי לשתול כראוי בצמחייה, למצע יש תפקיד משמעותי.
המשקל לא משחק תפקיד אלא גודל הגרגר, החומר עצמו כמובן והגובה הכולל (מינימום 5-6 ס"מ בשביל שתילה ראויה).
לא ממליץ להקל ראש בנושא, קונכיות וכל גורם המקשה את המים לא יסייע לצמחייה...

לא עובדים עם דבק חם באקווריום אלא סיליקון לא רעיל (דוגמת הרקולס)

לומנס זו עוצמת התאורה, יצרן שלא מציין את הנתון ככל הנראה מוכר מוצר נחות או לא רלוונטי.
למיכל 100 ליטר נטו צריך גוף תאורה של 30 * 100 = באיזור ה-3,000 לומנס.

לכל קרמיקה יש יחס, למשל סיפורקס שפופלרי בתחביב ביחס של 1 ליטר מדיה לטובת 200 ליטר מים (אם אני לא טועה בדוגמא, בכל אופן זה מצויין ע"י היצרן); ניתן לקנות בתפזורת, תערוך השוואות מחיר.

תאורה אחורית היא תוסף אסתטי, בוודאי לא יספיק לצמחייה.

קשה להבין בלי תמונה, יכול להיות חורים שהבעלים הקודם קדח.

תוכן איכותי להעשרת הידע ולפנאי - מגזין אקווה | AquaDex | מדריך קצר - שיתוף תמונות בפורום
אסף_, הודו לך על ההודעה:
עדיין לא נקרא Sunday 09/08/2020, 14:19   #5
avishavi

הודו פעם אחת בהודעה אחת

תודה על המענה המהיר עדכנתי תמונות.
אשמח להכוונה לתאורה מתאימה אורך מתאים באזור 60-70 סנ'.

נערך לאחרונה על ידי avishavi, Sunday 09/08/2020 בשעה 14:22.
עדיין לא נקרא Sunday 09/08/2020, 14:46   #6
אסףכ

הודו לך על 202 הודעות 226 פעמים
סוג אקווריום: 95 ליטר לאו טק

שלום אבישי וברוכים הבאים!

לאק' לאו-טק ללא מכסה נוהגים להמליץ על צ'ריוס, כמו כאן (לא השוואתי מחירים).

רוחב 70 ס"מ הוא קצת בעייתי, כי התאורה מגיעה באורך של 60 או 80 ס"מ, אפשר לשלב עם רגליות הארכה, מניח ש60 ס"מ על 75 אמור לתת את העבודה.
(ראה כאן, נקרא Stainless Stell Adjustable Fixer...)

אם אתה עדיין מעוניין במכסה סגור כמדומני שתצטרך לבנות מערכת תאורה (LED), תוך כדי שמירה על היזקי לחות ורטיבות (DIY, או ללכת לבונה מקצועי ולשלם בהתאם).

ברשותך, אני רוצה לחזק את כל מה שאסף_ כתב. כאשר אני התחלתי לא הכרתי את אקווה וקניתי אק' יד 2 ב650 שקל כולל פילטר, חלוקי נחל ועוד כל מיני דברים לא יעילים.
מיותר לציין ששילמתי מחיר גבוה, את הפילטר הסיני שקיבלתי החלפתי באחד יותר טוב וגם מהסטאנד שהגיע עם האק' אני תכל'ס לא מרוצה (אבל עכשיו קצת מאוחר להחליף...)

יש כאן אנשים בעלי ידי רב ונסיון עוד יותר גדול שבאמת שמחים לעזור אפילו בשעות הקטנות של הלילה, מנסיון.
אני ממליץ לך לעשות תוכנית עבודה מסודרת ולשאול את כל השאלות שאתה צריך (או לחפש בפורום ולמצוא את התשובות שאתה בטוח שאתה מבין), למשל: פילטר - מה הוא מכיל; תאורה - על איזו עוצמה, כמה שעות? מצע - איזה? כמה? שכבות? רשתות?

זה עולם גדול שכל הרכיבים בו יכולים להפחיד (לפחות אותי, זאת הסיבה שכל כך שמחתי שמצאתי אק' "מושלם" עם כל הציוד) אבל למעשה כאשר מפרקים כל יחידה בנפרד מגלים שלא כצעקתה, לפחות ברמה הבסיסית שאנחנו צריכים כמתחילים.

בהצלחה!

נערך לאחרונה על ידי אסףכ, Sunday 09/08/2020 בשעה 14:55.
אסףכ לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 10/08/2020, 18:38   #7
avishavi

הודו פעם אחת בהודעה אחת

תודה אסףכ , בהחלט יש הרבה מה לחקור וללמוד
עדכון- החלטתי לקנות את הציריוס 60 עם רגליות נראה לי תמורה טובה בהשוואה למחיר וללומנס. נשאר לחכות שיגיעה(מינומום חודשיים)
שמתי לב שיש הבדל בין שני הקישורים ששלחת אחד בא גם עם תאורה צבעונית, הזמנתי מהשני הרגיל מקווה שעשיתי טוב.
כמה הוא מוגן לחות? במידה ואני מצמיד אותו למכסה מרחק של כ10 ס"מ מקו המים.

קניתי קרמיקות של נוביוס ב35 ופרלון ב20 מקווה שזה מחירים הוגנים. אלו הקרמיקות היחידות שהיו לו לא הצלחתי למצוא עליהם דעות באינטרנט.
בנוסף החלטתי לשים חלק מהטוף שהגיע עם האקווריום וחלק מהמדיות (למרות שיש לכלוך שלא יורד מהמדיות).
שמתי אוכל שירקב לתחילת סייקל וחושב שהעביר את הגופים בעוד שבועיים.
חלק מהדקורציה החזרתי לאקווריום אחרי ניקיון (ויתרתי על קונכיות).
נשארה שאלת החורים

אמנם אני רוצה שיהיה לאו טק אבל מבלי לשים מצע מיוחד ושכבות, אולי מקלות דישון . אשמח לצמחים מתאימים , מה מחיר מתאים לשתיל כדאי לקנות מחוות אגמים? או שכדאי לחכות לתרומת גזם. גם ככה מחכה לתאורה.
המיכל עכשיו: (הצמחים מפלסטיק)

תמונה של הגופים במיכל קטן מדי עם קריסמס מוס, שהציל לי את השרצים הקטנים מאכילה.
אנוביה ננה(?) שלא גדלה בכלל, ווונדי ירוקה (?) מתמודדת יפה רואים שקשה לה, מוחזקת ע"י אבנים לא הצלחתי לשתול מחדש.
עדיין לא נקרא Monday 10/08/2020, 19:43   #8
אסףכ

ציטוט:
שמתי לב שיש הבדל בין שני הקישורים ששלחת אחד בא גם עם תאורה צבעונית, הזמנתי מהשני הרגיל מקווה שעשיתי טוב. כמה הוא מוגן לחות? במידה ואני מצמיד אותו למכסה מרחק של כ10 ס"מ מקו המים.
צבע לבן בהחלט מספיק לך ללאוטק, זה מה שאני משתמש. מצטער על הבלבול.
לא נראה שזה בסדר להצמיד למכסה כי אז תחסום את פתח האוורור, אסף_ בעץ שלו שם מכסה לפני ואחרי והתאורה באמצע, אתה יכול לקחת ממנו רעיונות.
בכל מקרה יש לי פחות נסיון עם תאורה ולחות, חכה לעוד אנשים.

ציטוט:
בנוסף החלטתי לשים חלק מהטוף
חברים, טוף זה בסדר לאק' צמחייה?

ציטוט:
שמתי אוכל שירקב לתחילת סייקל וחושב שהעביר את הגופים בעוד שבועיים.
ישנם כמה שיטות לעשות סייקל, נראה לי שזאת פחות מומלצת. אתה יכול להעביר קצת גופים (אפילו 2) וכל כמה זמן להוסיף עוד קצת.

ציטוט:
אמנם אני רוצה שיהיה לאו טק אבל מבלי לשים מצע מיוחד ושכבות, אולי מקלות דישון . אשמח לצמחים מתאימים , מה מחיר מתאים לשתיל כדאי לקנות מחוות אגמים? או שכדאי לחכות לתרומת גזם. גם ככה מחכה לתאורה.
אין עניין לקנות כל עוד אתה מחכה לתאורה (יכול להיות שאנוביות יגדלו בקצב מאוד איטי, אז אם "לחוץ" אתה יכול להתחיל איתם)
אם יש לך סבלנות ומשתלמת הנסיעה (דלק וזמן זה גם כסף) כמובן שגזם עדיף, חברים מוסרים כאן כמויות יפות של גזם, ממש דליים.
ב2 המקרים תקפיד על חיטוי הצמחים מחלזונות (ואצות אם יש)

נערך לאחרונה על ידי אסףכ, Monday 10/08/2020 בשעה 19:45.
עדיין לא נקרא Friday 14/08/2020, 12:13   #9
avishavi

הודו פעם אחת בהודעה אחת

העברתי את רוב הגופי למיכל הגדול בהדרגה , נראה שהם מסתדרים בנתיים.
לצערי ספגתי 3 אבדות
דגת גופי לא מפותחת בהשוואה לאחותה, שמתה בתחילת השבוע מסיבה לא ברורה במיכל הקטן, היו סימנים ברורים כמו שאייה ממשוכת ליד הקרקע או מעל המוס. והתחפרות הראש , האם זו מחלה שאני צריך לחשוש ממנה מבחינת שאר הדגים? אני חושב שהיא היתה גם לאחד הדגים מהדור לפניה.

גופיפון קטן שכנראה נתקע במוס ומת. במיכל הקטן.

קצת רקע לפני... באקווריום החדש\ישן לא היה את הסנן המקורי שמתחבר למשאבה אלה מן אילתור של בקבוקי פלסטיק מכסה כלשהו ומאין קופסת רשת(שכל זה היה נראה נורא). לכן זרקתי את הכול ושמתי חתיכת ספוג בפתח הצינור למנוע מהדגים להישאב, משמתי לב שאין זרימת טובה של מים לצינור הפילטר הוצאתי את הספוג
..ואז גיליתי את גופתו של דג גופי בצינור .במיכל הגדול. החלפתי את הספוג ברשת חרקים מקווה שזה יהיה טוב וששרצים חדשים מספיק גדולים בשביל לא להשאב דרכו(?)
עדיין לא נקרא Monday 24/08/2020, 17:09   #10
avishavi

הודו פעם אחת בהודעה אחת

הגיע התאורה הרבה יותר מוקדם מהצפוי, ציריוס A 60 ס"מ
החלטתי להצמיד אותו למכסה שהיה ואז יש לו גם את המגן. הדימר רציתי שיבצבץ מאיפה שהיה פעם המתגים לתאורה המקורית, לרגליות שהזמתי כנראה לא יהיו בשימוש. להלן התוצאות.

מרוצה סך הכל.

האקווריום עכשיו , קיצרתי את הצמח פלסטיק שבאמצע אחרי שגיליתי גופה בתוכו(אולי נתקע שם?)

אשמח למסירת גזם לאוטק מאזור חיפה,
אני חושב ללכת שבוע הבא לקנות שני סקלרים וכמה מולים, האם זה מוקדם מדי? 3 שבועות בערך מתחילת הסייקל , ועד כמה סקלרים כחולים מצויים בחנויות? זיהוי זוג? מה בעניין שילוב קורידורסים עם מצע כזה 'לא עדין' (יש שברי קונכיות)?

נשארה שאלת החורים?, תמונה בתגובה למעלה.

*לבסוף אתקן שיהיה יותר נכון לקרוא לזה אקווריום עם צמחיית לאוטק מאשר אקווריום לאוטק.
avishavi, הודו לך על ההודעה:
עדיין לא נקרא Monday 24/08/2020, 19:20   #11
ytz

הודו לך על 424 הודעות 472 פעמים
סוג אקווריום: 120 ליטר צמחיה - 20 ליטר צמחיה

ממש יפה

שים לב שהצמח האמצעי עשוי לסבך דגים בתוכו
בנוסף הייתי ממליץ לך לאטום את התאורה בייחוד שהיא תחת מכסה
עריכה - רק עכשיו ראיתי את המגן שאוטם אז מצויין

כלפי המצע שים לב שהוא צובר בתוכו המון רפש וכדאי לך להחזיק שואב רפש ולשאוב מתוך המצע

נערך לאחרונה על ידי ytz, Monday 24/08/2020 בשעה 19:23.
ytz לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 24/08/2020, 21:06   #12
אסףכ

כדאי לדעת אם ניתן להוסיף דגים צריך לעשות בדיקת מים
בכל מקרה הייתי מוסיף ב2 נגלות, קודם כל מולים ואחרי כמה זמן את הסקאלרים
עדיין לא נקרא Tuesday 25/08/2020, 05:15   #13
moshen7

הודו לך על 264 הודעות 332 פעמים
סוג אקווריום: 720 ליטר +600 ליטר, דרום/מרכז אמריקאים 4 קוביות 80 ליטר להטלות, 200 ליטר מיכל אימון לדגיגים
וותק בתחום: 55 שנים

ציטוט:
פורסם במקור על ידי avishavi צפה בהודעה
הגיע התאורה הרבה יותר מוקדם מהצפוי, ציריוס A 60 ס"מ
החלטתי להצמיד אותו למכסה שהיה ואז יש לו גם את המגן. הדימר רציתי שיבצבץ מאיפה שהיה פעם המתגים לתאורה המקורית, לרגליות שהזמתי כנראה לא יהיו בשימוש. להלן התוצאות.
שים לב, גוף התאורה פולט חום רב והצמדת אותו למכסה הפלסטי, זה לא מתכון כל כך מוצלח.

אני חושב ללכת שבוע הבא לקנות שני סקלרים וכמה מולים, האם זה מוקדם מדי? 3 שבועות בערך מתחילת הסייקל , ועד כמה סקלרים כחולים מצויים בחנויות? זיהוי זוג? מה בעניין שילוב קורידורסים עם מצע כזה 'לא עדין' (יש שברי קונכיות)?

כבר שנים שלא נתקלתי בסקלרים כחולים בחנויות ובתי גידול בהם אני מבקר, אני חושב שלא יהיה פשוט למצוא במיוחד בתקופה זו שבה אין ייבוא מסודר בכמויות כפי שהיה לפני הקורונה. זיהוי זוג סקלרים אפשרי רק באמצעות הפפילה, זאת אומרת שצריך לצפות בהם בהטלה, או לפחות ביום של ההכנות להטלה, ולא סביר שזה יתאפשר בחנות
.
moshen7 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 25/08/2020, 08:39   #14
אסף_

הסמל האישי שלאסף_

סה"כ עבודה יפה, שרואים את התמונות של "הלפני" ו-"האחרי"
*עדין חושב שאם נקודת פתיחה טובה יותר (באותו כסף) בוודאי היינו רואים גם מיכל תצוגה.

לגבי התאורה, אהבתי את הפתרון אבל כפי שמשה ציין - הגוף בנוי לפיזור החום הרב שנפלט דרך מפזרי החום המתכתיים הנמצאים בחלק העליון של גוף התאורה.
אם המפזרים צמודים לפלסטיק זה בוודאי מתכון לאסון, האם תוכל לחשוב על דרך לרווח במספר ס"מ את הגוף מהמכסה, יתכן ופיזור החום יצמצם את המסת הפלסטיק.

דבר שני, כפי שנוכחת לראות יש בורר עוצמת תאורה.
לחיצה על הפלוס עד הסוף ואתה ב-100% תפוקה אורית.
ממליץ ללחוץ פעם, פעמיים או אפילו 3 פעמים "מינוס" כדי להגיע ל- 90%, 80% או 70% בהתאמה שבהחלט יספקו תאורה אסתטית לעין ויצמצמו סיכוי להתפרצות אצות במצב ללא צמחים.

עדיין לא נקרא Tuesday 25/08/2020, 09:44   #15
ytz

הודו לך על 424 הודעות 472 פעמים
סוג אקווריום: 120 ליטר צמחיה - 20 ליטר צמחיה

avishavi
אם תוכל להעלות קישור לש המוכר של התאורה
כתבת שהיא הגיעה מהר - אשמח לדעת תוך כמה זמן
ytz לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 25/08/2020, 12:08   #16
avishavi

הודו פעם אחת בהודעה אחת

(לא הבנתי איך לעשות ציטוט לכמה אנשים)

ytz תודה, אני רוצה להוציא את הצמח פלסטיק האמצעי כבר סיבך דג אחד לכן קיצרתי אותו אבל האקווריום יראה די ריק מאחר ואין לי צמחייה או סלעים לשים שם. ושאיבת רפש כמובן שאני אעשה עם החלפת המים .
קישור לתאורה https://www.ebay.com/itm/Chihiros-A-...72.m2749.l2649 הזמנתי ב10 לחודש ב20 כבר קיבלתי SMS שזה מוכן לקליטה בארץ ולבחור מאיפה לאסוף, ב23 ,ראשון הזה, כבר קיבלתי SMS שזה הגיע לעיר. קח בחשבון שראיתי שיש מוכרים ביותר זול. (המשלוח עצמו חינם)

moshen7 ואסף תודה, אני עכשיו מרגיש באמת שתאורה מתחממת הרבה התאורה לא מוצמדת לפלסטיק אלא לסוג של פלטת מתכת שמאחוריו היה את כל החשמליזציה של התאורה הקודמת ורק אחרי זה יש את הפלסטיק אם פתחי אוורור https://images-wixmp-ed30a86b8c4ca88...6bnnzJ3wQdT2ZM לא יודע עד כמה זה יותר טוב אם בכלל. סתמתי את החורים שנוצרו במתכת שלא יחדרו מים במקרה.
הגוף תאורה מוצמד ע"י סקוצים בארבע נקודות כרגע אני מצליח לחשוב על דרך לרווח בין הגוף לפלטה..

התאורה מכוונת לעוצמה שלישית מתוך 7(?) והורדתי את שעות התאורה ל6 שעות כי אין לי צמחייה.

נערך לאחרונה על ידי avishavi, Tuesday 25/08/2020 בשעה 14:31.
עדיין לא נקרא Tuesday 25/08/2020, 16:22   #17
avishavi

הודו פעם אחת בהודעה אחת
Disease תגובה להודעה: שיפוץ אקווריום jebo r375

באסה גיליתי 5 גופות של גופי בוגרים שנשאבו איך שהוא למשאבה מלמטה אין להם איך להישאב כי הרשת חוסמת.
הצינור מחובר טוב. שמתי לב שמתחת לפתח אוויר יש חור קטן שקצת שואב מוזר שהם נשאבו משם, מי יודע עוד כמה גופות עברו את הראש עצמו ותקועים איפה שהוא...
הצמדתי ספוג לחור https://images-wixmp-ed30a86b8c4ca88...ZJqCsNywrovQDI tpr אפשר לראות פה את החור https://ae01.alicdn.com/kf/HTB1_Tyeh...5M.jpg_q50.jpg
מישהו נתקל בבעיה כזאת? מכיר פיתרון יותר יצירתי?
עדיין לא נקרא Tuesday 25/08/2020, 17:29   #18
אסף_

הסמל האישי שלאסף_

רשת מיקרונית (אפשר להזמין או להשיג בחנויות התחביב), או גרביון ניילון (כמו של שודדי בנקים ).

עדיין לא נקרא Tuesday 25/08/2020, 17:37   #19
pope of dope

הודו לך על 50 הודעות 73 פעמים
סוג אקווריום: מלאווים 540 ל', דיסקוסים 300 ל', אק' 350 ל' פטרוכרומיס 'פליים טייל'.
וותק בתחום: החל משנת 1998

ציטוט:
באסה גיליתי 5 גופות של גופי בוגרים שנשאבו איך שהוא למשאבה מלמטה אין להם איך להישאב כי הרשת חוסמת.
הצינור מחובר טוב. שמתי לב שמתחת לפתח אוויר יש חור קטן שקצת שואב מוזר שהם נשאבו משם, מי יודע עוד כמה גופות עברו את הראש עצמו ותקועים איפה שהוא...
הצמדתי ספוג לחור https://images-wixmp-ed30a86b8c4ca88...ZJqCsNywrovQDI tpr אפשר לראות פה את החור https://ae01.alicdn.com/kf/HTB1_Tyeh...5M.jpg_q50.jpg
מישהו נתקל בבעיה כזאת? מכיר פיתרון יותר יצירתי?
יכול להיות שכדאי לך להחליף את ראש הכוח המקורי של ג'בו בראש בעל ספיקה דומה של אטמן: הראש של אטמן ישב על קרקעית המיכל, תחבר אותו עם צינור סיליקון מטמבוריה לתחילת החליל של הפילטר העליון.
כך אני עשיתי במיכל דומה שיש אצלי.
pope of dope לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 27/08/2020, 11:05   #20
avishavi

הודו פעם אחת בהודעה אחת

התלבטות חדשה לגבי המצע כרגע השכבה היא כ-2 ס"מ שזה סבבה לאקווריום בלי צמחייה.
האם לקנות שק 25 ק"ג חול קוורץ לסינון בריכות כדי שיהיה שכבה של 5-6 ס"מ?, זה יגיע לגובה כזה אם אני ישתמש רק בחול קוורץ? מה גם שגודל הגרגירים יהיה יותר קטן. שק כזה יוצא באזור 80 שח לפי בדיקה באינטרנט בעוד שחול לבן \חצץ שחור 10 ק"ג מחנות חיות יהיה כמעט באותו מחיר.
רוצה אולי גם לשנות את המצע באקווריום הקטן,

שיקולי יופי ,גובה שכבה וחיסכון

אה והודה שוב לתרומת גזם מאזור חיפה במקום לקנות חחח

נערך לאחרונה על ידי avishavi, Thursday 27/08/2020 בשעה 11:10.
עדיין לא נקרא Monday 31/08/2020, 12:56   #21
avishavi

הודו פעם אחת בהודעה אחת

ציטוט:
התלבטות חדשה לגבי המצע כרגע השכבה היא כ-2 ס"מ שזה סבבה לאקווריום בלי צמחייה.
האם לקנות שק 25 ק"ג חול קוורץ לסינון בריכות כדי שיהיה שכבה של 5-6 ס"מ?, זה יגיע לגובה כזה אם אני ישתמש רק בחול קוורץ? מה גם שגודל הגרגירים יהיה יותר קטן. שק כזה יוצא באזור 80 שח לפי בדיקה באינטרנט בעוד שחול לבן \חצץ שחור 10 ק"ג מחנות חיות יהיה כמעט באותו מחיר.
רוצה אולי גם לשנות את המצע באקווריום הקטן,

שיקולי יופי ,גובה שכבה וחיסכון

אה והודה שוב לתרומת גזם מאזור חיפה במקום לקנות חחח
אשמח למענה,
בנוסף העברתי את הצמחים קריפטון וונדי והאנוביה והרבה עלים נרקבו לקריפטון תהליך הסתגלות? אור חזק\חלש מדי.
מצאתי גזע בפארק ביער אותו איזור כמו הגזע הקודם שעכשיו באקווריום אין לי מושג מה סוג העץ אבל הוא לא עץ הדר..
עדיין לא נקרא Monday 31/08/2020, 13:41   #22
אסף_

הסמל האישי שלאסף_

אם ברצונך לייצר מצע שתילה אינרטי, קוורץ טבעי זה פתרון מצויין;
גודל הגרגר המומלץ הוא 1-3 מ"מ.

מה זה "נרקבו" בקריפוטורין ? כנראה חסרים תנאים... יש גיליון טכני ?
באנוביה, במידה והריזום לא מקבל מים או אור (למשל שתול במצע) בהחלט יתחיל ריקבון.

ממש לא מומלץ להכניס עץ ממקור לא ידוע, גם אם לא מדובר בהדר... העץ סופח ומספיק שרוסס\הודבר והוא לא ישכח את זה...
בלי קשר, עדיף להשאיר את הטבע בטבע.

עדיין לא נקרא Monday 31/08/2020, 14:30   #23
avishavi

הודו פעם אחת בהודעה אחת

ציטוט:
פורסם במקור על ידי אסף_ צפה בהודעה
אם ברצונך לייצר מצע שתילה אינרטי, קוורץ טבעי זה פתרון מצויין;
גודל הגרגר המומלץ הוא 1-3 מ"מ.

מה זה "נרקבו" בקריפוטורין ? כנראה חסרים תנאים... יש גיליון טכני ?
באנוביה, במידה והריזום לא מקבל מים או אור (למשל שתול במצע) בהחלט יתחיל ריקבון.

ממש לא מומלץ להכניס עץ ממקור לא ידוע, גם אם לא מדובר בהדר... העץ סופח ומספיק שרוסס\הודבר והוא לא ישכח את זה...
בלי קשר, עדיף להשאיר את הטבע בטבע.
תודה אסף
חול קוורץ של סינון בריכות מתאים?

האנוביה בסדר , העלים של הקריפטורין ניהיה עם חורים, חלק הצהיבו וחלק נתלשו לבד. אין דישון ואין CO2 תאורת ציריוס על עוצמה שלישית כ8 שעות מפוצלות במיכל הקטן היו אותם תנאים רק עם תאורת לדים אחרת יותר חלשה ומצע אחר מה שבתמנות למעלה עם הגופים.

מה שמוכרים בחנויות גם הגיע מהטבע בסופו של דבר??

‏כללי
‏‎קטגוריה (טבעי/לאוטק/הייטק): מכוון לצמחיית לאוטק
אורך / עומק / גובה (בס״מ ובהתאמה):אורך 75/ עומק(הכוונה רוחב?) 40/ גובה 40~
‏‎ותק האקווריום (החל מהיום הראשון): לא ידוע נקנה יד שנייה אולי עשור היה לא פעיל תקופה ארוכה
‏‎ותק האקווריום (במתכונתו הנוכחית): 20 יום
‏‎נפח האקווריום ברוטו:140~
‏‎נפח האקווריום נטו:
‏‎מותג האקווריום: jebo

‏ערכי מים
‏‎סוג מים (ברז/מעיינות/קדושים וכו'):ברז
‏‎מי אוסמוזה הפוכה (כן או לא): לא
‏GH (דרגת הקשיות הקבועה): לא נבדק
‏KH (דרגת הקשיות הזמנית): לא נבדק
‏PH (דרגת החומציות): לא נבדק
רמת הפד"ח במים: אין
‏‎דרגת מוליכות/מומסים: ??
דיווח טמפרטורה: 28~
מצב הניטראט: לא נבדק
מצב הפוספאט: לא נבדק

‏חומרה א'
‏‎סוג מצע מדושן: אין
סוג מצע שתילה: חצץ
‏גובה מצע מדושן: אין
‏גובה מצע שתילה: 2 ס"מ
רשתות הפרדה למצע המדושן (כן או לא):

‏‎פילטרים (פרט בבקשה):
‏סוגי המדיות המפלטרות: קרמיקות טוף ספוג ופרלון
‏יחס פילטור לנפח נטו: ??

תאורת T5 - יחס וואט/ליטר:
תאורת לדים - יחס לומנס/ליטר:
תאורת לדים - (פרט לגבי הסוג): ציריוס A 60 ס"מ

‏חומרה ב'
גוף חימום: עדיין לא בשימוש
‏‎דקורציה: כדים , צמח פלסטיק,פלסטיק דמוי סלע, גזע
‏‎סלעיה: אין
מאווררים: אין
‏‎משאבת אויר: אין
‏UV: אין
‏‎קירור: אין
‏טכנולוגיית החלפת מים: אין
מערכת פד״ח (פרט בבקשה): אין

‏תוכנה
‏‎משטר החלפות מים: פעם בשבוע שבועיים עם שאיבת הרפש
‏‎משטר תאורה:8 שעות מפוצל
‏‎סוג הדישון: אין
‏‎משטר הדישון: אין
‏‎זני הצמחיה: קריפטורין וונדי, אנוביה ברטרי ננה
‏‎אוכלוסיה: גופים, בעתיד גם מולים, שני סקלרים אולי גם כמה קורידרסים
‏‎הזנה: פרופיש טרויק סטאר

‏הערות כלליות
שתף בקצרה בכל מה שרלבנטי:

‏לטובת העם 01
מה מהנה אותך בתחביב? התפתחות האקווריום והדגים
מה מאתגר אותך בתחביב? צמחייה
עדיין לא נקרא Monday 31/08/2020, 15:07   #24
אסף_

הסמל האישי שלאסף_

למה השעות מפוצלות ?

יודע אם מקבלים מים מותפלים באיזור שלך ?

בכל אופן, במסה הביולוגית הקיימת (גופים בודדים) וללא תוספת דישון - הצמחים מורעבים...
אפשר להיעזר בדשן כללי מסחרי (סיכם או ברייטוול) ואפשר DIY (קיים בנעוצים)

עדיין לא נקרא Monday 31/08/2020, 15:51   #25
avishavi

הודו פעם אחת בהודעה אחת

התאורה מחממת אז חשבתי שעדיף לפצל כדי שפחות יחמם את המים. אם זה לא טוב אני רחזיר שיהיה רצוף
מאמין שהמים מותפלים חלקית
גם מתו לי הרבה גופים לאחרונה (נשאבו)...
עדיין לא נקרא Tuesday 01/09/2020, 08:06   #26
אסף_

הסמל האישי שלאסף_

מסה ביולוגית נמוכה + מים מותפלים = אין מקורות מזון "אורגניים" לצמחים.

מעבר לפחמן, הצמחים דורשים 3 אלמנטים עיקריים (נקראים מאקרו) -

חנקן - בצורה האורגנית מגיע מ"סייקל" שמתחיל בהפרשות הדגים
זרחן - שאריות המזון
אשלגן - נמצא במי הברז האקוויפרים (ערך נמוך בתהליך ההתפלה)

מעבר לכך כמובן שעל החובב לדשן באופן יזום - אם באמצעות מצע מדושן או דישון ישיר לעמודת המים.

אסף_, הודו לך על ההודעה:
עדיין לא נקרא Tuesday 01/09/2020, 11:18   #27
avishavi

הודו פעם אחת בהודעה אחת

תודה רבה על כל העזרה אסף.
אז אחדד בנקודות:
1. לקנות את החול קוורץ? גובה למצע
2.זמן תאורה רצוף?
3. לקנות דישון ,איזה? אם אפשר קישור? חשבתי לדשן עם מקלות דישון למצע
4.רק בסוף התהליך לקנות עוד דגים וצמחים..
עדיין לא נקרא Tuesday 01/09/2020, 11:31   #28
אסף_

הסמל האישי שלאסף_

1 + 3 . יש גם מצע מדושן, לא חסרים דיונים בעצים בנושא.
למצע שתילה הכללים הם גרגר 1-3 מ"מ, גובה של 5 ס"מ לפחות (כ-7 ס"מ כולל מצע מדושן למי שמיישם שכבות).

2. כן, אבל רלוונטי בעיקר שיהיו צמחים.. בין 6 ל-8 שעות ברצף זה בדר"כ מה שהולך בלואוטק

3. ראה אופציית מצע מדושן, אחרת ישירות למים -
א. מסחרי כללי ALL IN ONE של סיכם פלוריש למשל
ב. דישון DIY באבקות, ראה בנעוצים בפורום

4. ברגע שיש דשן ותאורה אפשר להתחיל עם הצמחים, כנ"ל דגים (כמובן לפי כללי הסייקל).

עדיין לא נקרא Thursday 17/09/2020, 15:37   #29
avishavi

הודו פעם אחת בהודעה אחת

עשיתי כמה שינויים קניתי עכשיו 4 פלאטי (12 שקל לאחד) וגופי אחד (7 שקל), לא היה מולי בלון ו4 צמחים והסיכם פלוריש. המחיר של הדגים הוגן?
חול קוורץ כבר הוספתי.

אשמח לעזרה עם הצמחים שמתי אותם נכון ומה השמות שלהם?. צמח עם עלים גדולים שכרגע צף, צמח שאמור להיות מקדימה צד שמאל למטה, והצמח באמצע דומה לגדול עם העלים רק יותר קטן
קריפטקורין העברתי אחורה עם וולנבסיה.

מתי לשים את הפלוריש 1 לשבוע אחרי החלפת המים?

נערך לאחרונה על ידי avishavi, Thursday 17/09/2020 בשעה 15:40.
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציוד לאקווריום ועשה זאת בעצמך (DIY) - מים מתוקים
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא