AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציוד לאקווריום ועשה זאת בעצמך (DIY) - מים מתוקים

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Tuesday 24/05/2005, 21:25   #121
I.P.L ייעוץ ומכירות
בית עסק

הסמל האישי שלI.P.L ייעוץ ומכירות

הודו פעם אחת בהודעה אחת

[quote="elminister"]
ציטוט:
פורסם במקור על ידי I.P.L ייעוץ ומכירות
ציטוט:
פורסם במקור על ידי Judas
ישראל ,

כפיר
התייחסת למחיר.
כמה לדעתך העלות הכוללת של פילטר תת קרקעי?לצורך הדוגמא,ניקח אקווריום של 1.20 אורך ו-50 ס"מ רוחב.
אשמח אם תיתן פירוט לכל רכיב ותימחור כללי.
ישראל
אמנם לדעתי אתה בקיא במחירים יותר ממני (צלצלתי לאחת החנויות, שאמרה, זה בקשר לדיון על התת קרקעי הא?! )
אבל צינור ומעלית אוויר=15 ש"ח
פלטה היא במידות של 50 על 30 והיא עולה 35 שקלים
-------
למידות של האק' שכתבת אני צריך 3 פלטות + צינור
סה"כ = 120 ש"ח
בוא נאמר ונשדרג את מעלית האוויר לראש כוח על הכייפק - עוד 40 שקלים
סה"כ משודרג=160 שקלים

במקרה הזה עובי קרקע של 5 ס"מ יתנו לנו 30 ליטר של מדייה ביולוגית שמהווה החצץ
לצורך הנושא (ואני חושב שאתה רוצה להוכיח שדוד חיצוני עולה כמו התת מצעי וזה מקובל לגמרי).
לכן פרטתי את כמות המדיה המתקבלת, אם אתה רוצה ליצור השוואה למדייה יעודית, ואני מוכן ללכת איתך על ההנחה שמדיה של דוד 1 , 10 ליטר יעודית, פחות או יותר תהיה שווה ל30 ליטר מצע (הנחת עבודה).

כפיר
מצטער על העיכוב בתשובתי-תקלת מחשב וחוסר זמן.

160 ש"ח למה שציינת עם כח אחד .אם שמים שניים זה 200 ש"ח.
לא כ"כ זול כפי שנוצר הרושם.
הערות נוספות (ולא סיכום).
1.התת קרקעי גוזל שטח מהאקווריום ,גם השטח שמתחתיו וגם עובי החצץ (למי שרוצה שיכבה נמוכה).
2.אתה מוגבל מבחינת עובי החצץ.
3.פילטר דוד אינו גוזל שטח (להיפך ,ישנה תוספת מים בהתאם לקיבולת הדוד-שולי אבל גם משהו).

תגובות ונמשיך
ישראל

לא בשבת

www.aqualand.co.il
I.P.L ייעוץ ומכירות לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 24/05/2005, 21:43   #122
מעיין
ראש צוות תוכן ומערכת AquaDex

הסמל האישי שלמעיין

הודו לך על 489 הודעות 569 פעמים

ישראל,
אם מתכננים מראש [וזה כמובן, הכי טוב!] את הפילטרציה, אז מתכננים גם את גודל האקווריום במקביל ולהיפך.
בדוגמא הנ"ל עם הפילטר התת קרקעי - פשוט אפשר להגביה עוד קצת את האקווריום וע"י כך לקבל את הנפח הרצוי מהתחלה.

תוכל להשוות את זה למקרה עם סאמפ פנימי.

מעיין לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 24/05/2005, 22:57   #123
I.P.L ייעוץ ומכירות
בית עסק

הסמל האישי שלI.P.L ייעוץ ומכירות

הודו פעם אחת בהודעה אחת

ציטוט:
פורסם במקור על ידי MaaYan_B
ישראל,
אם מתכננים מראש [וזה כמובן, הכי טוב!] את הפילטרציה, אז מתכננים גם את גודל האקווריום במקביל ולהיפך.
בדוגמא הנ"ל עם הפילטר התת קרקעי - פשוט אפשר להגביה עוד קצת את האקווריום וע"י כך לקבל את הנפח הרצוי מהתחלה.

תוכל להשוות את זה למקרה עם סאמפ פנימי.
כן ולא
אם אתה קונה אקווריום מוכן אינך יכול להגביהו....
אם אתה מוגבל במקום-כנ"ל
בכל מקרה ,יש לך חוסר במקום שתופס התת קרקעי.
ישראל

לא בשבת

www.aqualand.co.il
I.P.L ייעוץ ומכירות לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 25/05/2005, 10:26   #124
zacf

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים

גובה זכוכית משפיע באופן ישיר על העובי, והמחיר קופץ כמה מדרגות בהתאם...
zacf לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 25/05/2005, 15:11   #125
elminister
ממיסדיי אקווה

הסמל האישי שלelminister

הודו לך על 14 הודעות 30 פעמים

עבור IPL ידידי ורעי:

כפיר
מצטער על העיכוב בתשובתי-תקלת מחשב וחוסר זמן.

160 ש"ח למה שציינת עם כח אחד .אם שמים שניים זה 200 ש"ח.
לא כ"כ זול כפי שנוצר הרושם.

אני לא יודע איזה רושם נוצר כי לא ממש ניכנסו למחירים, אם אתה רוצה ללכת רחוק יותר, אז פילטר תת מצעי בשטיפה הפוכה יעלה מאות רבות של שקלים...
בכל מקרה אתה מבין כי עבור 160 שקלים (בוא נפרגן 200 ש"ח) בכדי לקבל כמות מדיה של 3 דודים שאמורים לעלות כ1050 (כתבתי 350 ש"ח לדוד של 10 ליטר בערך מחיר ממוצע).
מדובר על כחמישית המחיר, ולכן אם ניסתכל על "התמחור מול כמות המדיה" נקבל את הפילטר היעיל ביותר שניתן למצוא.
וזה בדיוק לאן שאני חותר, היות וכמות המדיה היא עצומה, בעיקר באק' בינונים-קטנים היכולת שלהם לספוג אמוניה ולטפל בחנקות היא גדולה מאוד.

הערות נוספות (ולא סיכום).
1.התת קרקעי גוזל שטח מהאקווריום ,גם השטח שמתחתיו וגם עובי החצץ (למי שרוצה שיכבה נמוכה).

אכן כך, אין מה לעשות, אף אחד לא מסתיר את העובדה שבערך 1.5 ס"מ של קרקע יאבדו בגלל הפעלת הפילטר הזה. (מדובר בליטרים באק' 1 מטר סטנדרטי בערך ב7.5 ליטר). לא נורא מאוד, אבל גם זה שיקול.
לגבי עובי החצץ, מומלץ כאמור עובי חצץ מיניאמלי, בטח כשיש ציקלידים, אבל בהחלט ניתן לבנות את הפילטר במידה ואין חפירות גם במצע "רגיל ומולץ" של 3 ס"מ (במקרה הזה עובי הקרקע הסופי יהיה 4.5 ס"מ לערך = באמת במבחינה אסטטית אני לא רואה בעיה

2.אתה מוגבל מבחינת עובי החצץ.

שוב ניתן לשחק עם זה, בל נישכח שלא מדובר על קרנטינה חשופה, באק' תצוגה כמובן יש חצץ.
לא רואה עם הסיבה הזו בעיה כלל

3.פילטר דוד אינו גוזל שטח (להיפך ,ישנה תוספת מים בהתאם לקיבולת הדוד-שולי אבל גם משהו).

בהחלט, וזה יתרונו הגדול, תוסיף את העבודה שהיום "בדור השלישי" כבר כל פילטר מכיל נתקים וניתן לתחזק אותו בקלות ויעילות ונבין מדוע פילטר זה הוא הפופלארי ביותר ונימכר בעולם, אני מסכים איתך מכל וכל.
בד בבד, אם קוראים את הדיון מראשיתו ומבינים כי אין מה לפחד מהממוח הנקרא תת קרקעי, בד בבד עם הבנה בדיוק כיצד לתחזק אותו (ואני ער לגמי לעובדה כי פילטר חיצוני קל יותר לתפעול והרכבה מפילטר חיצוני לחובב החדש).

תגובות ונמשיך
ישראל
elminister לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 25/05/2005, 15:20   #126
ts

הסמל האישי שלts

סוג אקווריום: tropical fish

האם ניתן ליבנות מסלעה על גבי מצע תחתיו פילטר תת קרקעי?(מבחינת משקל)
ts לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 19/12/2005, 01:29   #127
אקווטיקס

הסמל האישי שלאקווטיקס

ברירת מחדל שורה תחתונה

שורה תחתונה!!

אם מתכננים אקווריום ופילטרזציה.
1. האם פילטר תת מצעי הפוך משחרר אותי משאיבת רפש?

2. אם אני מחבר ראש כח חזק בקרקעית האקווריום לצינור מפותל ומחורר בתחתית האקווריום (בנוסף לסאמפ חיצוני) האם אני משיג את הסינון האופטימלי ?
www.aquatix.co.il
info@aquatix.co.il
יצחקי: 052-8655195
המכירה לסיטונאים בלבד
אקווטיקס לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 19/12/2005, 01:56   #128
אלי הרפז
מקורב להנהלה

הסמל האישי שלאלי הרפז

הודו לך על 5 הודעות 12 פעמים
וותק בתחום: משנת 86
ברירת מחדל Re: שורה תחתונה

ציטוט:
פורסם במקור על ידי yitman
שורה תחתונה!!

2. אם אני מחבר ראש כח חזק בקרקעית האקווריום לצינור מפותל ומחורר בתחתית האקווריום (בנוסף לסאמפ חיצוני) האם אני משיג את הסינון האופטימלי ?
מה משעמם לך מאיפה מצאת את העץ הזה הוא מלפני 7 חודשים

הערוץ שלי ב-
אלי הרפז לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 19/12/2005, 08:05   #129
Cobalt
ממיסדיי אקווה

הסמל האישי שלCobalt

הודו פעם אחת בהודעה אחת

יטמאן
השורה התחתונה הוא כל העץ הזה,
זה מה שכל כך בעייתי בפילטר תת מצעי, אין שחור ואין לבן אלא יש תכונות הפילטר וגם הן כל כך משתנות ממערכת למערכת,
התשובה הכי טובה שאני יכול לתת לך הוא לא לחפש שורה תחתונה אלא להבין את התהליכים ולהחליט בעצמך!

לשאלתך דעתי האישית,

פילטר תת מצעי עם זרימה הפוכה לא מרחיף רפש אלא עושה תיעול (CHANNELING) של רפש (אם קראת כל הדיון תדע מה זה).
וצינור עם חליל מפותל מתחת למצע יעשה את אותה התופעה השלילית רק בצורה יסודית יותר...
עדיין לא נקרא Monday 19/12/2005, 19:12   #130
איציק רז ז"ל
יקיר אקווה

ציטוט:
שורה תחתונה!!

*** "תת מצעי הפוך" גורם לפליטת הרפש מהמצע לגוף המים וכדי שהמיים ישארו נקיים, דרוש פילטר בעל ספיקה חזקה לניקוי!
מנסיון אישי בפילטר תת קרקעי "רגיל",במשך שנים איני מבצע כלל שאיבת רפש, הוא מכניס אותו למצע, שם הוא מפורק ומזין את הצמחים מומלץ בחום כפי שהגבתי בעץ ה"ישן"

*** אופטימלי? תלוי את מי תשאל... לדעתי אין מוצלח ממנו לסינון מכני וביולוגי, כל עוד יודעים להכינו כדרוש.
איציק רז ז"ל לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 19/12/2005, 19:19   #131
אקווטיקס

הסמל האישי שלאקווטיקס

ציטוט:
פורסם במקור על ידי אלי ****
ציטוט:
שורה תחתונה!!

מה משעמם לך מאיפה מצאת את העץ הזה הוא מלפני 7 חודשים
אכן עץ ישן , אבל אני זקוק ליידע הזה בשביל לתכנן את האקווריום שלי.
קראתי את כל העץ ויש פה ידע רב חבל שהידע נעלם (אלא אם כן עושים חיפושים מעמיקים), אולי כדאי לשקול להעלות סיכום דיון כזה כמאמר.
www.aquatix.co.il
info@aquatix.co.il
המכירה לסיטונאים בלבד
עדיין לא נקרא Monday 19/12/2005, 19:32   #132
אקווטיקס

הסמל האישי שלאקווטיקס

ציטוט:
פורסם במקור על ידי איציק רז
ציטוט:
שורה תחתונה!!

*** "תת מצעי הפוך" גורם לפליטת הרפש מהמצע לגוף המים וכדי שהמיים ישארו נקיים, דרוש פילטר בעל ספיקה חזקה לניקוי!
מנסיון אישי בפילטר תת קרקעי "רגיל",במשך שנים איני מבצע כלל שאיבת רפש, הוא מכניס אותו למצע, שם הוא מפורק ומזין את הצמחים מומלץ בחום כפי שהגבתי בעץ ה"ישן"

האם אצלך מדובר באקווריום ציקלידים?
מה משני צורות הבאות עדיף לאקווריום 1000ציקלידים ליטר:
א. סאמפ 250 ליטר עם ראש כח 5000 ליטר לשעה + ראש כח 2500 ליטר לשעה שמתחבר לתת מצעי (הפוך או רגיל).
ב. סאמפ 250 ליטר עם ראש כח 5000 ליטר לשעה ששואב את המים מהתת מצעי.

*** אופטימלי? תלוי את מי תשאל... לדעתי אין מוצלח ממנו לסינון מכני וביולוגי, כל עוד יודעים להכינו כדרוש.
"להכינו כדרוש" - איך?
www.aquatix.co.il
info@aquatix.co.il
המכירה לסיטונאים בלבד
עדיין לא נקרא Tuesday 20/12/2005, 00:42   #133
erezb

בגלל מגבלות תקציב אני עובד עם פילטר תת מצעי
אק' 80 ליטר
דיסקוס דגי חתול ודגי להקות+ 8 ג'פוניקות + אפיסטוגרמות
מצע - בקוטר של 0.4 -1 סמ (בגלל הפילטר התת קרקעי)

צמחייה אנוביות וולנסריות לודוויגיה

האק' עובד כ 8 חודשים החלפות מים של 15% כל שבוע - האק' יציב והדגים מאושרים
0% תמותה טפו טפו ...

בהזדמנות זו תודה לאיציק רז שענה לשאלותי (לא זוכר אם זה בעץ הזה ).

ורק רציתי להגיד שאצלי זה עובד.
erezb לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 20/12/2005, 08:50   #134
איציק רז ז"ל
יקיר אקווה

שלום!
הכנת מצע לפילטר תת מצעי, מתבטא בעובי הגרגירים שתבחר למצע, מומלץ גודל בין 1 ל-2 מ"מ, בגרגירים קטנים יותר ישנו חשש ל"היסתמות", EREZB מרוצה ועם עובדות אין מתוכחים, מעניין מה עובי המצע שם?.
ראש כח רצוי שיהיה בעל עוצמה להעביר את נפח המיים במהירות של 5 מ"מ לשניה.
במצע בעל עובי של 5 ס"מ בשטח של 0.3 מ"ר, (נפח החלל הוא כ-10% בערך מהמצע) תרגום לספיקה המינימלית הוא: לנפח של 1.5 ליטר חלל מיים במצע (מתוך 15 לדוגמא), ידרשו 10 שניות כדי לעמוד בספיקה שתקיים את הבקטריות, כלומר 0.15 ליטר לשניה!
הכפלה ב3600 תתן ספיקה מינימלית של 540 ליטר לשעה , בכדי להבטיח זאת דרוש ראש כח כפול, כלומר 1000 ליטר לשעה
באופן יחסי ניתן לחשב ע"פ הדוגמא לכל שטח ולכל עובי בהתאמה :P
בהצלחה
איציק רז ז"ל לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 20/12/2005, 13:00   #135
אקווטיקס

הסמל האישי שלאקווטיקס

ציטוט:
פורסם במקור על ידי איציק רז
שלום!
הכנת מצע לפילטר תת מצעי, מתבטא בעובי הגרגירים שתבחר למצע, מומלץ גודל בין 1 ל-2 מ"מ, בגרגירים קטנים יותר ישנו חשש ל"היסתמות", EREZB מרוצה ועם עובדות אין מתוכחים, מעניין מה עובי המצע שם?.
ראש כח רצוי שיהיה בעל עוצמה להעביר את נפח המים במהירות של 5 מ"מ לשניה.
במצע בעל עובי של 5 ס"מ בשטח של 0.3 מ"ר, (שטח החלל הוא כ-10% בערך מהמצע) תרגום לספיקה המינימלית הוא: לנפח של 1.5 ליטר חלל מיים במצע (מתוך 15 לדוגמא), ידרשו 10 שניות כדי לעמוד בספיקה שתקיים את הבקטריות, כלומר 0.15 ליטר לשניה!
הכפלה ב3600 תתן ספיקה מינימלית של 540 ליטר לשעה , בכדי להבטיח זאת דרוש ראש כח כפול, כלומר 1000 ליטר לשעה
באופן יחסי ניתן לחשב ע"פ הדוגמא לכל שטח ולכל עובי בהתאמה :P
בהצלחה
1.אני חושב שהתכוונת לנפח (תקן אותי אם אני טועה)

2.האם מצע בגודל 3-5 מ"מ לא מתאים (אני יודע שיש פחות שטח פנים לבקטריות)
אבל מצד שני יהיה גם יותר חלל במצע זה אומר שיהיה יותר חמצן לבקטריות באופן יחסי.

לכן:
10% מים =0.00001 ליטר מים במצע.

מכיוון שצריך שמהירות המים במצע תיהיה 5 מ"מ לשניה
ומכיוון שעובי הוא 1מ"מ
נסיק כי כל המים צריכים להתחלף 5 פעמים בשניה.
כלומר : 0.00001 ליטר מים * 5 פעמים = 0.00005 ליטר מים לשניה לשטח של 1סמ"ר
לכן בשעה: 0.00005 * 3600 =0.18 ליטר לשעה עבור 1סמ"ר

בכדי לחשב באיזה ר"כ להשתמש נכפיל את התוצאה ב-2 (חישוב גס ליתר בטחון -למקרים בהם הספק הר"כ יורד ב50%)
המקדם בטיחות יכול להיות קטן יותר תלוי באיזה ר"כ בוחרים מה שחשוב זה שההספק לא ירד ממהספק המינמלי אותו חישבנו.

[fade:40e3ddcf80]והנוסחא שקיבלנו :[/fade:40e3ddcf80] 0.18*שטח הקרקעית של האקווריום = קצב העברת המים הנדרש בפילטר תת קרקעי

ונקבל 3000*0.18 = 540 ליטר לשעה (זהה לתשובה בחישוב של איציק רז)

נכפיל ב-2 נקבל ר"כ עם הספק של 1080 ליטר לשעה נעגל ל1000 ליטר לשעה (אין סיכוי שהפילטר יספק פחות מ540 ליטר לשעה)

נציב בנוסחא: 200*60*0.18 = 2160 ליטר לשעה
אני מתכוון להוסיף מקדם בטיחות ולקחת ר"כ של 3000 ליטר לשעה.

מסקנות נוספות

א.
5 מ"מ לשניה היא המהירןת המינמלית שצריכה להיות זרימת המים דרך המצע בכדי שהבקטריות יוכלו להתקיים.

ב. ככל ששכבת המצע עבה וגודל הגרגירים קטן שטח הפנים גדול יותר ולכן יש יותר בקטריות.

ג. אבל ככל ששכבת המצע עבה וגודל הגרגירים קטן שטח הפנים גדול יותר נדרש ר"כ יותר חזק
בכדי לשמור על מהירות מעבר מים מינמלית (5 מ"מ לשניה) מכיוון שההתנגדות למים גדולה יותר.

ד. ההספק האמיתי לא קשור בעובי וסוג המצע אבל בכדי לשמור עליו נצטרך לבחור ר"כ מתאים
בהתאם לנאמר בסעיף ג.

נ.ב
אפשר לצרף את כמחשבון למאמרים.
www.aquatix.co.il
info@aquatix.co.il
המכירה לסיטונאים בלבד
עדיין לא נקרא Saturday 24/12/2005, 18:35   #136
Amphiprion

הסמל האישי שלAmphiprion

שלום לכולם,
באמת עץ מלא אינפורמציה ופורה מאוד,
מה שגרם לי לשנות את דעתי על הפילטר התת מצעי ואני שוקל להוסיף אותו לאקווריום שאני בונה.
חסרים לי קצת איורים/סקיצות של הסוגים השונים של התת מצעי, למשל לגבי הפילטר ההפוך שמשתלב יחד עם סאמפ (הייתי מעוניין באחד מסוג זה), כפי שאני רואה זאת הצינור שמחזיר מים מהסאמפ יחובר אל המעלית ויזרים מים אל תוך התת מצעי, איך מונעים ממנו לרוקן את כל המים במקרה של הפסקת חשמל?
האם יש למישהו רעיונות לגבי DIY של פילטר תת מצעי? סוגי רשתות וכ'ו?

תודה.
Amphiprion לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 24/12/2005, 19:03   #137
11efraim

הסמל האישי של11efraim

לפי דעתי אם יש אבן אוויר ארוכה ומשאבת אוויר חזקה משהו כמו 300-400 ליטר לשעה גורמת לזרמים חזקים במיים .
ובנוסף יש זרמים חזקים במיים מהפילטרים .

שתי הדברים האלה רצויים באוקווריום ציקלידים. אז המצע משמש פילטר ביולוגי גם ללא הרשטות של התת-קרקעי. יש מישהו שחולק אל זה ?
11efraim לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 19/02/2006, 01:57   #138
אסימן

הודו לך על 4 הודעות 4 פעמים

שמעו אני מתכוון לשים פילטר ביולוגי לאקווריום ציקלידים וממש לא מעניין אותי כל הקטע של הבקטריות מה שהכי חשוב לי זה שבקרקעית ובתחתית של האקווריום לא יהיה רפש וחאר של הדגים כי זה מזהם את המים והם נשארים שם ומתפרקים שם ולכן לי ו אני מדגיש "לי" חשוב שהפילטר החיצוני ישאב את כל הרפש שנופל ומסתנן דרך האבנים לתחתית האקווריום מהפילטר הביולוגי כלומר נגיד שיש לי פלטות פלסטיק עם חורים ומכל צד בשני הצדדים של האקווריום יש מתאים לצינור של הפילטר החיצוני.. ככה שבצד ימין הצינור היונק שואב מים ואת כל הג'יפה שנשאר בבקרקעית מתחת לפלסטיק ובצד שמאל מתחבר צינור הפליטה לתוך המתאם של הפלסטיק של הפילטר הביולוגי והוא מזרים לשם מים שייתן עוד כוח לזרוק את הג'יפה לכיוון צינור היניקה!!
אסימן לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 19/02/2006, 01:58   #139
אסימן

הודו לך על 4 הודעות 4 פעמים

שמעו אני מתכוון לשים פילטר ביולוגי לאקווריום ציקלידים וממש לא מעניין אותי כל הקטע של הבקטריות מה שהכי חשוב לי זה שבקרקעית ובתחתית של האקווריום לא יהיה רפש וחאר של הדגים כי זה מזהם את המים והם נשארים שם ומתפרקים שם ולכן לי ו אני מדגיש "לי" חשוב שהפילטר החיצוני ישאב את כל הרפש שנופל ומסתנן דרך האבנים לתחתית האקווריום מהפילטר הביולוגי כלומר נגיד שיש לי פלטות פלסטיק עם חורים ומכל צד בשני הצדדים של האקווריום יש מתאים לצינור של הפילטר החיצוני.. ככה שבצד ימין הצינור היונק שואב מים ואת כל הג'יפה שנשאר בבקרקעית מתחת לפלסטיק ובצד שמאל מתחבר צינור הפליטה לתוך המתאם של הפלסטיק של הפילטר הביולוגי והוא מזרים לשם מים שייתן עוד כוח לזרוק את הג'יפה לכיוון צינור היניקה!!
אסימן לא מחובר   הגב עם ציטוט
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציוד לאקווריום ועשה זאת בעצמך (DIY) - מים מתוקים
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא