AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציוד לאקווריום ועשה זאת בעצמך (DIY) - מים מתוקים

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Wednesday 22/07/2009, 12:20   #1
reupugi

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל שיפוץ אקווריום - הסייקל התחיל!

שלום לכולם,

ממש שמחתי לגלות כזאת קהילה ענקית וענפה כמו זאת שיש לכם פה.

אתמול הבאתי הביתה אקווריום שאספתי ממשפחה שגרה לא רחוק ממני.
האמת היא שתכננתי לקנות בעוד כמה חודשים אקווריום של Juwel, אבל אני קצת קצר בכסף והאקווריום שהבאתי הוא די גדול למטרות שלי (100 ליטר, 70x30x50 בצורה טרפזית בחזית).

אני כבר עכשיו יודע שלהביא הביתה אקווריום חדש, עם כל הציוד קומפלט ש-juwel מצרפים לאקווריומים שלהם זה עולם אחר מלאסוף אחד ברחוב, אבל שוב, חסכתי לא מעט (אני מקווה, כאן מגיעות השאלות שלי...)

אז ככה,
האקווריום הגיע למעשה בלי כלום, חוץ מזכוכית. אני כבר שנים חולם להחזיק ולתחזק אקווריום אצלי בבית, ואני רוצה לדעת איך להתחיל.

1. לנקות את האבנית שהצטברה ולסתום נזילות (אם יהיו) אני יודע, וכנראה גם את שאר הלכלוכים. אבל לדאוג לתחתית (יש שם איזשהו ציפוי סיליקון שמתפורר עם שבבי זכוכית שהתפורר לי קצת על הידיים כשסחבתי אותו) אני לא יודע. מאיפה משיגים, איך מצפים את הזכוכית באופן שהיא לא תתפורר?
2. אחרי שדאגנו לתחתית, צריך לדאוג לתקרה - האקווריום הגיע עם פתח עליון די רחב. יש בצידי האקווריום חיפוי זכוכית בפתח העליון (אם האורך הוא 70 והרוחב 30 אז החיפוי בכל צד הוא 15x30. מה כדאי? לסגור פתח עליון מזכוכית/פלסטיק ועליו להניח תאורה (זה בטח ייראה די מכוער) או לקנות כיסוי שלם לפתח כולל מתקן לתאורה? אם התשובה היא כיסוי, איפה אפשר למצוא כיסויים לא רגילים שיתאימו לצורת הטרפז שיש לי בחזית?

אלה בגדול השאלות שנוגעות להתחלה. את השאלות שיש לי בנוגע לאוכ', ולקישוט האקווריום אני אעלה בעת הצורך לפורום המתחילים...

תודה ויום מוצלח לכולם,
ראובן

נערך לאחרונה על ידי reupugi, Tuesday 01/09/2009 בשעה 23:51.
reupugi לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 22/07/2009, 13:58   #2
adi_radmi

הסמל האישי שלadi_radmi

ברירת מחדל תגובה להודעה: שיפוץ אקווריום

מה המצב אחי..??
תשמע אני ממליץ לך לנקות אותו קודם את המיכל רק עם מים וסקוץ חדש..שלא תחשוב להכניס איזה חומר ניקוי רעיל לשם...תמלא אותו בקצת מים רק בשביל לבדוק נזילות..ואם יש חס וחלילה אז תקנה סיליקון מיוחד לאקווריומים כי סיליקון אחר ירעיל לך את המים ויתפורר...לגבי חיפוי אם בא לך להשקיע כמה שקלים,קח את המידות של המיכל ושנגר יעשה לך מעץ משהו יפה וגבוהה בשביל להכניס לשם מנורות, לדעתי זה יהיה יותר יפה והרבה יותר זול..

אל תשכח שיש לך עוד הרבה ציוד להוסיף...תלוי באיזה אוכלוסיה אתה רוצה.

תהנה ובהצלחה
adi_radmi לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 22/07/2009, 14:06   #3
reupugi

אהלן וסהלן!

תודה על התגובה.
לא שכחתי את הציוד, אני כבר יודע שאני אצטרך פילטר בסדר גודל של 300-400 ליטר בשעה. מקווה למצוא משהו איכותי במחיר סביר. מן הסתם אני אחפש פה באזור היד שנייה.

לגבי אוכ', מאוד מאוד רוצה מתישהוא להחזיק ציקלידים, אבל הבנתי שהאקווריום שלי קטן מדי אלא אם אני אקח ננסיים, ובכל מקרה נראה לי שקצת גדול עלי ציקלידים, ממה שקראתי פה הם דורשים קצת יותר יחס ממה שיש לי לתת לאורך זמן...
עדיין לא נקרא Thursday 23/07/2009, 00:06   #4
ting_tong

ראובן ברוך הבא ...

ולעיניין ( תגובות ראשוניות ועקרוניות בשבילך ) :

1 זכוכית לא אמורה להתפורר- תבדוק פגיעות אפשריות .
2 אם כבר פגיעות - לזכוכית יש " זיכרון " , כל פגיעה/שריטה נצברת עד לנק' שבה היא כושלת ונשברת/נסדקת.
3 לפני כל התעסקות מיותרת - בדוק נזילות ע"י מילוי האק' והמתנה של כמה ימים ( בריקון תשקה את העציצים = אין לנו מים מיותרים).
4 החיפוי העליון - בגלל הצורה הלא שגרתית של האק' שלך הפתרון היחיד הוא חיפוי בבניה עצמית ( או שתבנה לבד , או שתשלם כסף לבעל מקצוע, או שתחליט שעדיף לרכוש אק' חדש שמגיע מושלם ).

אבל קודם תבדוק נזילות - קשה לתקן ובמחשבת עלות מול תועלת ובהתחשב בעובדה שהאק' שברשותך מקביל יותר לסוסיתא מאשר למרצדס , נו ... מיותר להמשיך ...

רועי.
עדיין לא נקרא Thursday 23/07/2009, 01:13   #5
reupugi

תודה רועי על התשובה המפורטת.

אכן בדיקת נזילות היא בראש רשימת ה-to do's. מיד אחרי שאני מנקה את הדבר הזה, האקווריום יתמלא לכמה ימים של בדיקת נזילות ועמידות בלחץ של 100 ליטר. אם הכל ילך כשורה, השלב הבא באמת יהיה לבנות תחתית ומכסה, כשאני מתלבט אם לעשות אקווריום צמחיה טבעי שיהיה לי זול ונוח, או ללכת על יותר דגים בלי צמחייה חיה שיהיה יותר צבעוני, ויותר יקר. אם אני הולך על צמחייה אז אני צריך לסדר תאורה אחרת אם הבנתי נכון ולכן כבר עכשיו התחלתי לחשוב על זה.

יש המלצות?
עדיין לא נקרא Thursday 23/07/2009, 08:29   #6
Chen-D

דבר ראשון כמו שכבר אמרו מעליי שים באקווריום מים כמה ימים ותראה שהכל תקין (נזילות, סדקים שברים וכו..)

ממליץ לך לקרוא בפורום את המאמרים השונים על סוגי האקווריומים (מלוחים ,צמחייה,ציקלידים ועוד)

הכי חשוב שקודם תחליט בדיוק מה אתה מתכנן לגדל ואז תקים את האקווריום לפי הדרישות.
לדוגמא אקווריום צמחייה דורש מצע מדושן ותאורה חזקה לעומת אקווריומים אחרים.
Chen-D לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 23/07/2009, 17:24   #7
BabaG

הסמל האישי שלBabaG

ציטוט:
פורסם במקור על ידי reupugi צפה בהודעה
תודה רועי על התשובה המפורטת.

אכן בדיקת נזילות היא בראש רשימת ה-to do's. מיד אחרי שאני מנקה את הדבר הזה,
למה לנקות ואז לבדוק נזילות, תעשה הפוך, לא חבל על הניקיון שיכול להיות שיהיה סתם?
עדיין לא נקרא Thursday 23/07/2009, 22:13   #8
אוסקרון

הסמל האישי שלאוסקרון

וותק בתחום: מאז ועד היום

ציטוט:
פורסם במקור על ידי BabaG צפה בהודעה
למה לנקות ואז לבדוק נזילות, תעשה הפוך, לא חבל על הניקיון שיכול להיות שיהיה סתם?

ברוך הבא לאקווה!
תמלא,תשאיר יום או יומיים לוודא שאין נזילות.
במידה ואין נזילות תנקה את האבנית באמצעות מים וסקוטץ', אפשר גם להשתמש במעט מיץ לימון.
לא לנקות באמצעות חומרי ניקוי כאלה ואחרים
בתקווה שהכל יעבור כמו שצריך אני ממליץ שתחפש את שאר הציוד פה בכיכר השוק:
https://www.aqua.org.il/forums/forumdisplay.php?f=85

דרור
אוסקרון לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 24/07/2009, 17:16   #9
מוטי.מ

הסמל האישי שלמוטי.מ

יהיה לך קל יותר לנקות עם מים חמים ומלח לימון ופשוט תרטיב כך את כל האק' ותוך 20 דקות לנקות עם סקוץ' וזה כמו חדש...
אבל עדיין אני מסכים עם החברה למה לנקות עם הוא סדוק או נוזל??
עדיין לא נקרא Saturday 25/07/2009, 23:52   #10
reupugi

היי חבר'ה,

תודה רבה על העצות.

זה בהחלט לא יהיה הגיוני לנקות אם יש נזילות. השאלה היא עד כמה יהיה בטוח לשים סיליקון אם תהיה נזילה. כלומר, עד כמה זה יחזיק/לא יחזיק מעמד לאורך זמן. למי שיש ניסיון אני אשמח לתשובה.

בכל מקרה, זה כנראה הולך לקחת קצת יותר זמן ממה שחשבתי. אני הולך לבנות בעצמי את הכיסוי ואת התחתית, ככה שרק אחרי הבחינות אי שם בסוף אוגוסט יהיה אפשר להתחיל לעבוד על הכל.

ראובן
עדיין לא נקרא Sunday 26/07/2009, 19:55   #11
reupugi

עדכון:
היום אשתי ואני ביצענו בדיקת נזילות. בערך דקה אחרי שהאקוריום התמלא, נחשול אדיר של מים החל לזרום מכיוון הבסיס. מסתבר שהחצץ שהבעלים הקודמים השאיר הסתיר וואחד סדק!
למרות שלפני הבדיקה ראינו את הסדק לא שערנו שהלחץ של המים ייתן אותותיו כל כך מהר..

בעקבות זאת, עברנו לתכנית ב' והיא לשבת על "כיכר השוק" עד שנמצא אקווריום מתאים.

תודה על כל העזרה,

ראובן
עדיין לא נקרא Sunday 26/07/2009, 19:59   #12
BabaG

הסמל האישי שלBabaG

בעסה...
תבדוק עם מתקינים כמה עולה להחליף את הקרקעית, יכול להיות שישתלם...
עדיין לא נקרא Sunday 26/07/2009, 20:04   #13
reupugi

היי,

תראה, חשבתי על זה, יש לי פה באזור זגג שהתכוונתי ללכת אליו, אבל ראיתי בכיכר השוק שמוכרים אחלה אקווריומים במחירים מעולים, שעולים בערך כמו שיעלה לי לתקן את הבסיס, להכין כיסוי עם מקום לתאורה, ולהכין בסיס. חבל לי על הזמן ועל הכסף. מקסימום, אחרי שאני אקנה אקווריום, אני אתקן את הבסיס כדי להפוך את האקווריום השני לחלופי (אני מתעתד לעבור דירה בשנה הקרובה ומן הסתם אצטרך להכין מראש אקווריום חלופי על כל הסיפור של הסייקל והכל).

תודה בכל מקרה,
ראובן
עדיין לא נקרא Monday 27/07/2009, 00:30   #14
מוטי.מ

הסמל האישי שלמוטי.מ

קצת מהניסיון שלי עם אק' שבור...
חבר הביא לי אק' של 35 ליטר גם אני מיליתי אותו אבל לא שמתי לב לנזילה מהמתחת... הוא הביא לי אותו על האופנוע שלו וכנראה שהוא סדק לו את כל התחתית את כל הבסיס לגמרי סדק לכל האורך, חשבתי מה לעשות עם האק' והיה בא לי לנסות לתקן אותו אז הלכתי קניתי סיליקון לאק' מיוחד לא רעיל כמובן והלכתי ליד זגגייה (איך שלא קוראים לזה) ומצאתי ליד הזבל זכוכיות עבות בגודל כמעט ס"מ 1 ייבשתי את האק' השבור והתחלתי למרוח לו את כל התחתית בסיליקון במיוחד 2 ס"מ מהסדק לכל האורך שלו ואז ייבשתי ונקיתי את הזכוכית ששברתי עם היד והדבקתי ניקיתי טוב וייבשתי אותו יומיים ועד עכשיו הוא פעיל כבר 3-4 חודשים והוא פשוט מצויין... אם אתה רוצה לעשות את זה אז אתה צריך סובלנות ולנסות לעשות את זה חכם...

תעדכן...
מוטי
עדיין לא נקרא Tuesday 28/07/2009, 13:17   #15
reupugi

ביקשת עדכון - קיבלת.

היום הייתי אצל זגג, בעקבות ההמלצה שלך מוטי לעשות את זה בעצמי. אז קודם רציתי לשמוע כמה יעלה לי לשים תחתית חדשה, לפני שאני הולך על האופציה של לבקש ממנו שברי זכוכית.

הופתעתי שלגודל שאני צריך זה יעלה לי 50 ש"ח, ובמקום להחליף תחתית, תהליך שיסכן לי את כל האיטום באקווריום, הוא מכין לי תחתית שתיכנס פנימה, ופשוט תשב כשכבה נוספת של תחתית כמו שמוטי הציע, רק כחתיכה שלמה, ולא כשבר. מבחינת משקל זה די קל יחסית למה שחשבתי ומכאן צריך רק סיליקון ואני מסודר.

בעקבות היומיים האחרונים, בהם בדקתי כמה יעלה לי לקנות אקווריום יד שנייה, חדש, וכו', בעיקר תוך שיטוט די מאסיבי ב"כיכר השוק", החלטתי שאני מעדיף לקחת את מה שכבר יש לי ביד מאשר להתחיל להמר על דברים יד שנייה ש(בנתיים) לא ממש אטרקטיביים מבחינת הגודל והמחיר.

לכן אחרי שאני מדביק את זכוכית החדשה עם סיליקון ומנקה את האקווריום משאריות אבנית, שלב הבא יהיה ללכת למסגריה וקצת לעצב את המסגרת של האקווריום. מהמון תמונות של אקווריומים שראיתי בימים האחרונים, ממש התלהבתי מהמסגרת השחורה הדקה שיש בכל מיני דגמים של אקווריומים (של juwel ממש יפים) ואני מקווה שאני אמצא מקום שיעשה לי את זה. אין לי מושג כמה עולה דבר כזה, לפי הצעת המחיר אני אשקול ואחליט.

מיד אחרי זה, אני מאמין שאני אתחיל לעבוד על חופת עץ ותחתית מקלקר לגימור סופי של האקווריום לפני שאני מתחיל עם האתגר האמיתי, הסייקל והאכלוס.

שוב, הכל תלוי בכמות הכסף הזמינה שתהיה לי, מראש אין לי חסכונות גדולים מדי בשביל זה, ואני לוקח את הזמן עם כל זה. ברגע שיהיה משהו מוחשי אני אעדכן עם תמונות. תודה לכולם על העצות והרעיונות.

אה כן, ואתמול קניתי במרתון מכירות של IPL ישראל פילטר של ג'בו 1200 ל/ש. אז לפחות מהבחינה הזו אין לי דאגות...

נערך לאחרונה על ידי reupugi, Tuesday 28/07/2009 בשעה 13:22. סיבה: שכחתי משהו.
עדיין לא נקרא Tuesday 28/07/2009, 15:01   #16
BabaG

הסמל האישי שלBabaG

כל הכבוד על הסבלנות
אגב, הקטע עם המסגריה קצת מפחיד אותי, אתה מתכוון לעשות מסגרת מברזל? ברזל ומים (ודגים) לא הולך טוב...
החיפויים בד"כ מפלסטיק או מעץ ולא ממתכת... קח את זה בחשבון שאתה יכול לסבול מחלודה (אזור האק' מן הסתם יותר לח מאשר שאר הבית) ואם יהיה מגע בין המתכת למי האק' (גם אם מים יטפטפו) הם יכולים להכניס מתכות שלא בריאות לדגים/ח"ח.
תנסה לחשוב על חיפוי שחור מעץ, יכול לתת אותו אפקט ולהיות יותר זול ויותר יעיל.
עדיין לא נקרא Tuesday 28/07/2009, 15:08   #17
reupugi

הממ...

יש בזה משהו. חשבתי לעשות משהו מאלומיניום, שיהיה קל ודק, שרק יוסיף לעיצוב ויכסה את כל החיבורי סיליקון המכוערים. נראה, אני אתייעץ עם בעל מלאכה לגבי העניין הזה.

אלא אם יש לך רעיון אחר?

בכל מקרה זה לא הולך להיות חיפוי בשום פנים, ככה שהחלודה לא תטפטף פנימה אלא אם יהיה סדק בחיבורים. ואז בכל מקרה הכל הולך לפח/תיקון. חיפוי אני אבנה מעצים קלים, כמו שהציעו פה, ואסגור את זה עם פורמייקה או משהו אחר לגימור יפה. אני חושב שאת הפתח העליון אני פשוט אסגור עם זכוכית או פלסטיק עבה ועליו אני אניח את התאורה. בכל מקרה זה יוסתר על ידי העץ...
עדיין לא נקרא Wednesday 05/08/2009, 23:34   #18
reupugi

ברירת מחדל תגובה להודעה: שיפוץ אקווריום - נוספו תמונות

טוב אז עדכון + תמונות.

אז כמו שכבר ציינתי, קניתי תחתית חדשה שתולבש על התחתית עם הסדק. היום סוף סוף החתיכה חזרה בגודל שנכנס כמו שצריך לאקווריום (קיבלתי אותה גדולה מדי בכמה מילימטרים מה שגרם לה להתקע שם לכמה דקות אתמול).

אז לפני שהדבקתי את התחתית החדשה, הייתי צריך לנקות את האקווריום מכל שאריות האבק, חול, אבנית וסיליקון מיותר שהבעלים הקודם השאיר. התייעצתי עם הזגג והוא המליץ לי על צמר פלדה ואפילו הדגים לי אצלו על מראות שזה לא משאיר שום סריטה ושום זכר ללכלוך שהיה קודם.
אז שמעתי בעצתו, מבלי לחשוב שעלולים להשאר באקווריום כל מיני סיבי מתכת רעילים לאוכ' העתידית.

אז קודם כל תמונות של הניקיון:

ככה קיבלתי את האקווריום

הסדק

לפני ניקיון

אחרי ניקיון

בשלב זה כבר ידעתי שאני חייב לעשות משהו רציני כדי שלא יישאר פיפס של צמר פלדה בפנים. אז שאבתי עם שואב אבק חזק במיוחד, השתמשתי בכל רק אפשרי כדי לא לפספס, אני חושב שעברתי עם השואב משהו כמו 7 פעמים עד התחתית ועל כל דופן, חריצים, הכל.

אחרי ששאבתי וסיימתי לנקות, שמתי את זה בצד והלכתי למסיבת סיום של הבת שלי (שנה ראשונה בגן כלשהוא, איזה סיוט ). כשחזרתי, אמרתי לעצמי שאני חייב לבדוק אם נשארו סיבים של צמר פלדה למרות השאיבה המסיבית. אז אשתי הציעה שנעשה שני דברים, דבר ראשון ניקח מגבת מטבח מבד נרטיב טיפה ועם הלחות הכל יידבק לבד שיש לו תכונה כזו. זה לא הספיק לי. אז לקחנו מגנט גדול שיש לנו על המקרר ועברנו על כל התחתית.
לא היה שם כלום לשמחתי.

זהו, הגענו לסיליקון. מעולם לא עבדתי עם סיליקון, וקיוויתי שאני אצליח לעשות את זה בלי ללכלך יותר מדי. אז קודם כל הפצצתי את הסדק בוואחד שכבה של סיליקון, ואז כדי שהתחתית החדשה תידבק בצורה אחידה עשיתי שכבה יפה של סיליקון בזיגזג על כל התחתית, והוספתי שכבה נאה ביותר לאורך הדפנות.

בשלב זה היינו צריכים להכניס את התחתית בצורה אחידה, הרי לכם תמונה של הפטנט איך עושים את זה בלי שהאצבעות יפריעו לאיזו של הזכוכית בדרך פנימה -

זהו. התחתית התיישבה לה בנחת באקווריום, הוספתי שכבה נוספת של סיליקון כדי לאטום את כל הרבע מילימטר בין התחתית החדשה והדפנות וקדימה לייבוש. בונים לידנו אז שמתי מגבת על האקווריום כדי שלא ייכנס שום חול, אבק וכו' בזמן הייבוש (אני משאיר את זה לפחות עד יום ראשון להתייבש, לא רוצה בעיות).

אבל אחרי שעה בערך חשבתי שאולי עדיף ליצור לחץ על הזכוכית כדי שהיא תשב הכי טוב שאפשר, שלא יהיו הפתעות כש-100 ליטר מים + כמה קילו חצץ ואבנים ישבו עליה. אז זה הפיתרון שמצאתי - כמה ספרי מתכונים, מיכל ריק של בדין 4 ליטר מלא במים + 6 ליטר מים בבקבוקי קולה זירו וספרינג תפוחים. הרי לכם מה שעשיתי -

זהו לעת עתה. בימים הקרובים אני אצא לדרך עם הפרוייקט הבא - רקע תלת מימדי, יש בכם כאלה שכבר שמו לב שהתחלתי לחשוב בכיוון באשכול שפתחתי.

שתי הערות לסיום.

א. האדים של הסיליקון הזה כמעט הרגו אותי. פעמיים. פעם ראשונה כשעבדתי על ההדבקה, בטעות הכנסתי ראש לאקווריום ונשמתי כרגיל, ואחרי זה לא ממש נשמתי כרגיל. פעם שנייה כשהורדתי את המגבת, עלה פתאום גל שפשוט בלע אותי לתוכו. נוראי, מסריח ואני מקווה שלא רעיל במיוחד.
ב. אני ממש מתנצל מראש על האורך, ועל ההתלהבות שלי מכל פרט שעשיתי. הסיבות לכך נעות בין התלהבות של מתחילים, ובין גאווה אישית שאני אשכרה משפץ בעצמי אקווריום, זו תחושה ממש כיפית.

תודה לכולם על העזרה, מבטיח להמשיך לעדכן אם זה מעניין מישהו.

נערך לאחרונה על ידי reupugi, Wednesday 05/08/2009 בשעה 23:59.
עדיין לא נקרא Thursday 06/08/2009, 08:17   #19
alfred3

הסמל האישי שלalfred3

הודו לך על 2 הודעות 2 פעמים
סוג אקווריום: לוטק צמחיה-טרופיים 300 ליטר , מלוואים 700 ליטר
וותק בתחום: 8 שנים

reupugi

רק תעשה טובה תמשיך לעדכן את הורג אותי עם התיאורים שלך נראה כמו סרט מתח ימי דרך אגב חח לגברת על העזרה
alfred3 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 06/08/2009, 09:13   #20
reupugi

תודה רבה. לאשתי באמת מגיע כל הקרדיט על שהיא מצליחה לסבול את כל הברבורים שלי סביב האקווריום

זהו, עכשיו שהאקווריום מתייבש, אני עובר לחשוב על הרקע. כרגע התקציב לא מאפשר לי להמשיך הלאה עם חופת העץ שאני מתכנן אז נצטרך לחכות לחודש הבא עם זה כנראה.
עדיין לא נקרא Thursday 06/08/2009, 14:24   #21
alfred3

הסמל האישי שלalfred3

הודו לך על 2 הודעות 2 פעמים
סוג אקווריום: לוטק צמחיה-טרופיים 300 ליטר , מלוואים 700 ליטר
וותק בתחום: 8 שנים

חשבת אולי לעשות כתר מפרספקט ולא עץ ?
alfred3 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 06/08/2009, 14:50   #22
reupugi

לא. בעיקר בגלל שלא ידעתי עד לפני 2 דקות מה זה החומר הזה.

מאיפה משיגים? קל לעבוד איתו (חיתוך, קדיחת חורים, הכנה לגופי תאורה)? יקר? זול?
עדיין לא נקרא Thursday 06/08/2009, 22:26   #23
מוטי.מ

הסמל האישי שלמוטי.מ

אל תשכח שלני שאתה מתחיל לבנות כתר תעשה בדיקה מקיפה שאין נזילות שוב...
חוץ מזה האק' נראה פצצה תמשיך בעבודה הטובה ותמשיך לעדכן...
בהצלחה מוטי
עדיין לא נקרא Friday 07/08/2009, 01:07   #24
reupugi

תודה!

ביום ראשון אני עושה בדיקת נזילות כמובן. אני רוצה לתת להכל להתייבש בסופ"ש כמו שצריך.
עדיין לא נקרא Sunday 09/08/2009, 10:10   #25
reupugi

ובכן, בדיקת נזילות #2 החלה הבוקר.

נכון ל-15 דקות אחרי שסיימתי, לא היו נזילות. תחזיקו אצבעות לאקווריום עד שאני אחזור מהעבודה.

כמה זמן צריך להשאיר את המים? כמה שעות? ימים?

ועוד שאלה אם כבר אני פה - דבק / טיח לקלקר - בתור בסיס לעבודה עם המלט לצביעת הרקע, הוא רעיל לדגים? כדאי להשתמש בו? אני שואל כי התייעצתי עם אבא של אשתי שבונה בית חדש לגבי חומרים, והוא המלליץ לי להתחיל את הצביעה עם החומר הזה, ככה הוא יחזיק יותר טוב ויהיה יותר עמיד. מה אתם אומרים?
עדיין לא נקרא Sunday 09/08/2009, 18:48   #26
מוטי.מ

הסמל האישי שלמוטי.מ

אני ממש לא סגור על זה אבל רוב הדבקים רעילים. לך על מלט אם אתה רוצה יש לי מלט וחול וצבע למלט וגם סיליקון בכמות רק תבוא תיקח עליי...

אם הגעת הבייתה אחרי העבודה ואין נזילה תשרה אותו קצת במים חמים והאק' מוכן לפעולה...
עדיין לא נקרא Sunday 09/08/2009, 20:51   #27
reupugi

מוטי ממש תודה. איפה אני יכול לפגוש אותך?

אני לא חושב שמדובר באמת בדבק, אלא זה טיח שמדביק את המלט לקלקר.

ולגבי האקווריום - על מה אני אמור לשפוך מים חמים?

ואם אפשר עוד שאלה - למה יש לי המון בועות בתוך המים? מפלס המים לא ירד אבל עושה רושם שיש בועות שצמודות לשכבות הסיליקון בחיבורים של התחתית החדשה עם הדפנות...
עדיין לא נקרא Sunday 09/08/2009, 21:27   #28
(dan)

הסמל האישי של(dan)

סוג אקווריום: אמריקאים

בועות במים היא תופעה מוכרת וקבועה במילוי מים באק' חדש. הבועות יעלמו אחרי גג יום
(dan) לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 09/08/2009, 21:47   #29
reupugi

תודה דן, אז עם איזה שלל יצאת מיום חמישי?
עדיין לא נקרא Sunday 09/08/2009, 21:50   #30
(dan)

הסמל האישי של(dan)

סוג אקווריום: אמריקאים

חחח אני יוצא משם עם שלל תמיד, לא רק בימי החמישי האלו
כרגע במיתון הוצאות, גם כבר יש פחות מה לקנות....

נרגע קצת...... ואז נחשוב הלאה
(dan) לא מחובר   הגב עם ציטוט
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציוד לאקווריום ועשה זאת בעצמך (DIY) - מים מתוקים
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא