AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > אקווריום צמחייה

צור אשכול חדש  תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Monday 17/12/2007, 06:07   #1
shaulman

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל צמחייה טבעי - שאלות על הקמה וא

שלום לכולם !!!

פתחתי לפני כמה ימים עץ לגבי אכלוס של 110 ליטר + צמחייה בסיסית..

הכל היה מוכן עד ש...... קראתי כאן מאמרים על אקווריום צמחייה טבעי שממש סחף אותי.

אז יש לי כמה שאלות חדשות בנוגע לזה :

* הבנתי שבצמחייה טבעי אפשר להכניס פחות דגים, כמה דגים אוכל להכניס באקווריום 110 ליטר נטו ? התכנון לפי העץ הקודם היה : 1 גוראמי אור ירח/ננסי או קשת ניאון, 20 קרדינלים, 15 אף אדום, 10 זברה דניו, 5 קורידורסים, 3 אנציסטרוסים, דנטיקולטה.
בכללי אשמח אם תפרטו לפי מה אתם מחשבים את הכמות, שאחסוך שאלות להבא ובטח גם שאלות של גולשים אחרים.

* האם 2 נורות EL 26W דיי-לייט וגרולוקס אחת 15W יספיקו/יהיו יותר מידי ?

* קראתי את כל המאמרים ועדיין לא הבנתי, בסייקל אני שותל רק מהירי גדילה או גם וגם והאם לשתול בכל האקווריום או כמה אחוז בערך ?

* האם בסייקל אני מכניס דגים כמו כל סייקל רגיל, אם כן כמה ? ואחרי כמה זמן מוסיפים את שאר הדגים ?

למי שמעוניין להציץ בעץ הקודם : http://www.aqua.org.il/modules.php?n...topic&t=121543

אחרי האיום שקיבלתי בסוף העץ , מבטיח להעלות תמונות שאסיים

יום טוב ותודה על העזרה,

שאולי
shaulman לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 17/12/2007, 08:01   #2
גלגו

הסמל האישי שלגלגו

הודו פעם אחת בהודעה אחת
ברירת מחדל Re: צמחייה טבעי - שאלות על הקמ

ציטוט:
פורסם במקור על ידי shaulman
שלום לכולם !!!

פתחתי לפני כמה ימים עץ לגבי אכלוס של 110 ליטר + צמחייה בסיסית..

הכל היה מוכן עד ש...... קראתי כאן מאמרים על אקווריום צמחייה טבעי שממש סחף אותי.

אז יש לי כמה שאלות חדשות בנוגע לזה :

* הבנתי שבצמחייה טבעי אפשר להכניס פחות דגים, כמה דגים אוכל להכניס באקווריום 110 ליטר נטו ? התכנון לפי העץ הקודם היה : 1 גוראמי אור ירח/ננסי או קשת ניאון, 20 קרדינלים, 15 אף אדום, 10 זברה דניו, 5 קורידורסים, 3 אנציסטרוסים, דנטיקולטה.
בכללי אשמח אם תפרטו לפי מה אתם מחשבים את הכמות, שאחסוך שאלות להבא ובטח גם שאלות של גולשים אחרים.

ב"טבעי" - בערך רבע-חמישית מאק' רגיל וגם זה בהדרגה עם התפתחות הצמחיה....
במקרה שלך הייתי מוותר על אחת הלהקות כליל ומדלל מאד את הכמויות של השאר...

* האם 2 נורות EL 26W דיי-לייט וגרולוקס אחת 15W יספיקו/יהיו יותר מידי ?
זה בסדר, אפשר להגדיל מעט...

* קראתי את כל המאמרים ועדיין לא הבנתי, בסייקל אני שותל רק מהירי גדילה או גם וגם והאם לשתול בכל האקווריום או כמה אחוז בערך ?
אתה יכול לשתול גם וגם אך שיהיו הרבה מהירי גדילה, ככל שתשתול ותר - ככה האק' יתייצב מהר יותר.

* האם בסייקל אני מכניס דגים כמו כל סייקל רגיל, אם כן כמה ? ואחרי כמה זמן מוסיפים את שאר הדגים ?

אק' "טבעי" לא ממש עובר "סייקל" כיוון ואין מחזור חנקן אלא אתה סומך על הצמחיה שתספח את כל החנקות שמופרשות - לכן ברגע שהצמחיה נקלטת אתה יכול להוסיף דגים, האכלוס צריך להיות מאד מאד איטי ביחס לאק' רגיל וביחס ישר לכמות והתפתחות בצמחיה. כן כדאי להוסיף דגים קטנים ממש על התחלה (מספר זברות יתאימו מאד) בכדי לספק דישון לצמחיה.

למי שמעוניין להציץ בעץ הקודם : http://www.aqua.org.il/modules.php?n...topic&t=121543

אחרי האיום שקיבלתי בסוף העץ , מבטיח להעלות תמונות שאסיים

יום טוב ותודה על העזרה,

שאולי
בהצלחה ותשלח הרבה תמונות
גל
גלגו לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 17/12/2007, 11:30   #3
shaulman

היי גל, תודה על התשובה המהירה..

* בהנחה שאני מוריד את הדניו, כמה היית משכן מכל פריט שמצוין למעלה ?

* לגבי תאורה, לכמה היית מגדיל ?

* אם אני מוריד את הדניו, איזה דג היית ממליץ להכניס בתור "סטרטר" ?

שוב תודה, ואל דאגה על התמונות ! יגיעו ! 8)

שאולי
עדיין לא נקרא Monday 17/12/2007, 11:46   #4
גלגו

הסמל האישי שלגלגו

הודו פעם אחת בהודעה אחת

דווקא הדניו הכי פחות מעמיסים ביולוגית (דגים קטנים) וקשוחים מאד ועל כן מועמדים מתאימים מאד לאק' טבעי - ובוודאי בתחילת דרכו...
למרות יופיים - הקרדינלים הם הרגישים והכי פחות מתאימים לאק' טבעי - ואם אתה מתעקש (גם אני מאד אוהב את המראה שלהם)- לפחות תאכלסם אחרונים רק עוד מספר חודשים....
את כמויות הדגים בלהקות הייתי מוריד לחצי בשלב ראשון, צוותי ניקוי (קורידורסים וכו') אפשר להשאיר...

אם לא הזברות - הייתי מתחיל את האכלוס במולים קטנים כסטרטרים או בחברי צוות הניקיון העמידים יותר כגון האנציסטרוסים (תתחיל מאחד קטן ותראה איך הוא מסתדר) ובמידה ואין ריכוזי אמוניה\ניטראט גבוהים (והרבה מאד צמחיה) גם השרימפסים יעזרו...
גם את הגוראמי הייתי מאכלס בסוף לא רק בגלל גודלו והעומס על המערכת - אלא גם כי הוא מאד דומיננטי ועשוי להציק לדגים שמגיעים אחריו...
אני מזכיר שוב כי בתאוריה לפחות - אין מדובר באק' שצריך לעבור ממש "סייקל" ומחזור חנקן מלא - וצורת האכלוס תלויה מאד בכמות ומצב הצמחיה - לכן לא בדיוק מדובר כאן על סטרטרים - אתה צריך מספיק מסה ביולוגית מהתחלה בכדי לספק דשן לצמחים - האם השתמשת במצע מדושן ?
כשהאק' יתבגר ויתייצב באופן מלא והצמחיה תשגשג- אפשר לשקול הגדלה קטנה בגודל הלהקות במידה והתנאים מאפשרים ...אבל לא הרבה מעבר מה שהמלצתי...
בהצלחה,
גל
גלגו לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 17/12/2007, 14:36   #5
ohadh

הסמל האישי שלohadh

הודו לך על 30 הודעות 48 פעמים
סוג אקווריום: צמחיה

תודה לכולם, העץ עזר מאוד - בדיוק התלבטתי אם להוסיף ל-5 סייפנים בטבעי 180 ליטר עוד דיירים. כנראה שהצעד הבא הוא צוות נקיון.
ohadh לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 17/12/2007, 16:45   #6
shaulman

גל, תודה על העזרה וההתמדה

אני בתהליכי הקמה..למצע מדושן חשבתי על מה שהציעו בפורום, כבול וחמרה, מה אתה חושב על זה ? ואם כן באיזה יחסים כדאי לערבב אותם ?

לקחתי את העצה שלך לגבי הדניו (ת'אמת שבלי קשר אני אוהב את הדג הזה אבל ביופי הוא פחות מרשים לדעתי).

לפי מה שאני מבין, הוספת דגים תלויה בפרמטרים ובצמחייה, אם שני התנאים סבבה אפשר להוסיף דגים, נכון ?

מה אתה חושב על התאורה שכתבתי למעלה, כמה כדאי להוסיף שיהיה אולטימטיבי ?

באמת המון תודה על העזרה, אני מחכים מיום ליום !

שאולי
עדיין לא נקרא Tuesday 18/12/2007, 02:16   #7
shaulman

עדיין לא נקרא Wednesday 19/12/2007, 15:36   #8
shaulman

מישו יכול בבקשה לעזור לי ?
עדיין לא נקרא Wednesday 19/12/2007, 15:58   #9
ahadari

סוג אקווריום: לו טק צמחיה
וותק בתחום: 20 שנה

אני תוהה למה להגביל את עצמינו לאקווריום טבעי?
פילטר עם מדיה ביולוגית יאפשר להוסיף דגים, תוספת העבודה היא פעם בחודש ניקוי - נראה לי שווה.
ahadari לא מחובר   הגב עם ציטוט
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > אקווריום צמחייה
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא