AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Thursday 26/11/2020, 00:00   #1
Messik

הודו לך על 2 הודעות 2 פעמים
סוג אקווריום: צמחייה
ברירת מחדל הבקעת ארטמיה

הבקעתי ארטמיה בפעם הראשונה....
האם הייתם מכניסים את כל הסרטנים הקטנים לאקווריום ומי שישרוד יאכל מחר? הם יחיו באקווריום עד שיאכלו או שפשוט לגדל אותם בנפרד וכל יום להוסיף קצת?
Messik לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 26/11/2020, 08:21   #2
אננס

הודו לך על 21 הודעות 22 פעמים
סוג אקווריום: 560 ליטר סאלוסים וראסטים ועוד כמה מיכלים
ברירת מחדל תגובה להודעה: הבקעת ארטמיה

הסרטנים הקטנים האלה מתים במים מתוקים, אז תוך יום או יומיים כל העודפים ימותו ויזהמו לך את המים.
תאכיל לפי מה שהדגים יכולים לאכול ולא לפי כמה שבקעו לך.
את העודפים הייתי זורק לדלי גדול (שהתחיל ריק, אז היו בו רק מים מלוחים)
ואם קצת מזל, יהיו לך סרטנים בוגרים תוך כמה שבועות

https://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=339678
אננס לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 26/11/2020, 17:23   #3
moshen7

הודו לך על 264 הודעות 332 פעמים
סוג אקווריום: 720 ליטר +600 ליטר, דרום/מרכז אמריקאים 4 קוביות 80 ליטר להטלות, 200 ליטר מיכל אימון לדגיגים
וותק בתחום: 55 שנים

ציטוט:
פורסם במקור על ידי אננס צפה בהודעה
הסרטנים הקטנים האלה מתים במים מתוקים, אז תוך יום או יומיים כל העודפים ימותו ויזהמו לך את המים.
תאכיל לפי מה שהדגים יכולים לאכול ולא לפי כמה שבקעו לך.
את העודפים הייתי זורק לדלי גדול (שהתחיל ריק, אז היו בו רק מים מלוחים)
ואם קצת מזל, יהיו לך סרטנים בוגרים תוך כמה שבועות

https://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=339678
זה לא עניין של מזל כדי לקבל סרטנים בוגרים , צריך להאכיל אותם כדי שיגדלו. כדי להאכיל דגיגים צריך להפעיל לפחות 2 מדגרות ארטמיה באופן מדורג. אני מבקיע כל יום באחת המדגרות כמות שמספיקה להאכלה למשך 24 שעות ולמחרת כשהביצים בקעו- אני זורק מה שנשאר במדגרה השניה ומכין כמות חדשה ליום הבא. מכיון שאני לא מאכיל את הסרטנים, הערך התזונתי שלהם יורד אחרי יום, למרות שהם עדיין חיים, ולכן אני מרענן כל יום את המדגרה.
moshen7 לא מחובר   הגב עם ציטוט
moshen7, הודו לך על ההודעה:
עדיין לא נקרא Friday 27/11/2020, 17:23   #4
Messik

הודו לך על 2 הודעות 2 פעמים
סוג אקווריום: צמחייה

נתתי את כל הכמות שבקעה על פני יומיים. ביום השני שמתי כמות די גדולה ואני מקווה שאכן נאכלה ברובה...
אני עדיין לא מבין איך להוציא רק כמות קטנה כל פעם (ניסיתי את שיטת המשיכה אל האור), במה להאכיל אותם על מנת שישמרו על ערך תזונתי?
אוכל להכין דלי יעודי עם מי מלח ולהעביר את השאריות לשם. מה אצטרך שיהיה שם מבחינת טמפ, אוכל, חמצן....?
Messik לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 28/11/2020, 09:13   #5
moshen7

הודו לך על 264 הודעות 332 פעמים
סוג אקווריום: 720 ליטר +600 ליטר, דרום/מרכז אמריקאים 4 קוביות 80 ליטר להטלות, 200 ליטר מיכל אימון לדגיגים
וותק בתחום: 55 שנים

ראה עץ ישן בנושא גידול ארטמיה https://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=165187

שים לב לא רק לתנאי הגידול הדרושים, אלא גם (אולי בעיקר) לתועלת שתוכל (או לא) להפיק מהאכלה בארטמיה בוגרת שערכה התזונתי הוא זניח למדי.
moshen7 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 28/11/2020, 23:10   #6
IZ.O

הסמל האישי שלIZ.O

הודו לך על 21 הודעות 29 פעמים

קיבלת המלצות מצויינות.
אני חושב שאם אתה צריך תבקיע כל יום ליום למחרת כפי שמושון כתב לך

ציטוט:
פורסם במקור על ידי moshen7 צפה בהודעה
זה לא עניין של מזל כדי לקבל סרטנים בוגרים , צריך להאכיל אותם כדי שיגדלו. כדי להאכיל דגיגים צריך להפעיל לפחות 2 מדגרות ארטמיה באופן מדורג. אני מבקיע כל יום באחת המדגרות כמות שמספיקה להאכלה למשך 24 שעות ולמחרת כשהביצים בקעו- אני זורק מה שנשאר במדגרה השניה ומכין כמות חדשה ליום הבא. מכיון שאני לא מאכיל את הסרטנים, הערך התזונתי שלהם יורד אחרי יום, למרות שהם עדיין חיים, ולכן אני מרענן כל יום את המדגרה.
לגבי השאלה שלך מטה:

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Messik צפה בהודעה
נתתי את כל הכמות שבקעה על פני יומיים. ביום השני שמתי כמות די גדולה ואני מקווה שאכן נאכלה ברובה...
אני עדיין לא מבין איך להוציא רק כמות קטנה כל פעם (ניסיתי את שיטת המשיכה אל האור), במה להאכיל אותם על מנת שישמרו על ערך תזונתי?
אוכל להכין דלי יעודי עם מי מלח ולהעביר את השאריות לשם. מה אצטרך שיהיה שם מבחינת טמפ, אוכל, חמצן....?

לעיניין ההוצאה תוכל להשתמש ברשת ייעודית כמו פה והכלי עצמו משמש להאכלה. ויש כמובן גם פשוטות יותר.
אתה יכול גם למשוך לאור ואם הכלי לא עמוק כל כך לקחת פיטטה ולשאוב ישירות מריכוז הארטמיה. ככה את יודע שאתה שואב כמות מסויימת
IZ.O לא מחובר   הגב עם ציטוט
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא