AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Saturday 24/04/2010, 01:07   #1
אלי הרפז
מקורב להנהלה

הסמל האישי שלאלי הרפז

הודו לך על 5 הודעות 12 פעמים
וותק בתחום: משנת 86
ברירת מחדל "יש לי פרעושים בשרימפסיה"... מאמר מקורי על יצורים קטנים מאת Poah

"יש לי פרעושים בשרימפסיה"... מאמר מקורי על יצורים קטנים מאת Poah

הנה מגיע עוד חורף ושוב מתמלא פורום שרימפסים וחסרי חוליות בהודעות בהולות: "הצילו, יש לי ליכלוכים קופצים באקווריום..."

"יש לי מלא פרעושים, מה לעשות...."

אם כן, מאמר קצר אודות אותם יצורים, שכמו כל ג'וק, תחילה נראה שיש להוריד עליהם כפכף, אך במבט שני אפשר להוריד בפניהם את הכובע ולהוקיר את תפקידם כאחת מהחוליות החשובות בעולם החי, להכיר בהם ואפילו... לאהוב אותם.

מי הם בעצם?

ובכן, מדובר בדרך כלל על קבוצת סוגי יצורים שמתרבים היטב במים נקיים וקרים. בטבע הם נמצאים בשלוליות, בשלוליות חורף, בביצות, במקווי מים מתוקים, בנחלים ואגמים.
לאקווריום הם מגיעים כנוסעים מזדמנים על צמחים, מצעי גידול ואפילו ממזון קנוי. הם מופיעים בארצינו בעיקר בתחילת החורף, באקווריומים טבעיים ללא פילטר או עם פילטר בעל עוצמה נמוכה מאוד, כגון פילטר מעלית אויר, ופילטר HMF
הם מזון מועדף על רוב סוגי הדגים ועל כן נמצא אותם בנקל באקווריומים חסרי דגים כמו שרימפסיות או אקווריום לסרטנים.
ואפרופו סרטנים ושרימפס... גם הם וגם אותם יצורים הם כולם פרוקי רגליים מתת מערכה סרטנאים.

דפניות - Daphnia

"פרעושי המים" בשמם העממי, מוכרים כ-150 זנים. נמצאים בעיקר בשלוליות ושלוליות חורף. צבעם נע בין שקוף, לצהבהב ואדום בוהק, תלוי בזן. גודלם בין 0.3 מילימטרים לחצי סנטימטר והם נעים בקפיצות בתוך המים בעזרת שני מחושים מפותחים בתנועות המזכירות את תנועת הפרעוש. ניזונים מיצורים זעירים מהם המרחפים במים, כמו גם מאצות חד תאיות וחיידקים.

הדפניה מתרבה במהירות כאשר תנאי המים טובים ותשרוד זמן רב יותר, ככל שהמים קרירים יותר.

כל עוד תנאי המים טובים הדפניה תתרבה ברביית בתולין אך כאשר מקווה המים מתחיל להתאדות או מאוכלס בצפיפות היא תעבור לרבייה מינית ותטיל ביצים עמידות לתנאי יובש. ביצים אלו יכולות להחזיק מעמד בקרקע, בתנאי יובש קשים, עד להגעתה של עונת חורף חדשה.
הדפניות משמשות כמזון דגי אקווריום חי ויש חובבים רבים שצדים אותם ואף מגדלים אותם בבית לצרכי האכלה. ניתן לרכוש גם מזון דפניות קפואות

דפניה. הצבע הירוק מעיד על כך שהיא ניזונה מאצה.

מתוך האתר www.microscopy-uk.org.uk

שטרגליים או ציקלופים בשמם העממי - Copepoda

מהחשובים שבפרעושי המים, נמצאים בכל מקום כמעט על פני תבל, במים מלוחים או מתוקים. באוקיינוסים, במקווי מים עומדים, בביצות, נהרות, אגמים, שלוליות בנות חלוף ובמקומות לחים כגון טל היורד על עלים ביערות ובין טחבים, בוץ ובורות באדמה וסדקים באבנים. אפילו בין גבעולי עלים רחבים ובתוך כוסיות של צמחים טורפים. בקיצור – בכל מקום. משערים שהמסה הכוללת של הציקלופים באוקיינוסים עולה על המסה של כל יצורי המים החיים גם יחד.

ידועים מעל ל-13,000 זנים, והם פרט משמעותי בשרשרת המזון.
מהווים מזון חשוב לסוגי דגים רבים, חסילונים, סרטנים ויצורי מים שונים, לעופות וללוויתנים.
גודלם בין 0.3 מילמטרים עד 3 מילימטרים.
גופם דק וארוך והם נעים בתנועות קופצניות בעזרת אברים דמויי משוטים.

הציקלופים שוהים בעיקר באזורי המים העליונים. במים מתוקים ניזונים מייצורים חד תאיים, אצות וחיידקים ושאריות אורגניות שונות, בעזרת מערכת של סינון. בדומה לדפניות, ישנם סוגים המתרבים רביית בתולין אך ישנם המתרבים רבייה מינית.
הציקלופים הינם פוטוטוניים, כלומר מגיבים ונמשכים לאור ועל כן קל לראותם בחושך, על ידי הפניית אלומת אור אנכית מרוכזת לתוך המים.
זנים מסויימים משמשים בתעשיית מזון הדגים.

ציקלופ נקבה. מתוך www.microscopy-uk.org.uk

צדפוניות (צדפונאים) - Ostracods

קיימים כ-65,000 זנים של צדפוניות, מקצתם כחלק מהזואופלקטון, (החלק החי שבפלנקטון) אך רובם חיים קרוב לקרקעית הים. חלקם טורפים וחלקם צמחונים, חלקם אוכלים נבלות וחלקם ניזונים על ידי מערכת של סינון. גודלם בין 0.2 מילימטרים ל-3 מילימטרים.
לצדפוניות מראה צדפה (מכאן שמם) וחלק גופם הרך תלוי בין שני אברים דמויי מכסים נוקשים הניתנים לסגירה הרמטית במקרה של סכנה.
חלקם מתרבים רביית בתולין וישנם המתרבים רבייה מינית.

עובדה מעניינת היא שחלק מהזנים יכולים להפיק אור, בדומה לגחליליות, למטרות הגנה או הזדווגות.
במים מתוקים ניתן למצא אותם בגרסתם הירוקה או החומה-צהבהבה, בעיקר בשלוליות חורף עמידות ובמאגרי מים.

צדפונית. מתוך www.microscopy-uk.org.uk

צדפוניות בתנועה, מתוך www.youtube.com
הועלה ל - YouTube על ידי nebarnix

חשיבותם של יצורים אלה בשרימפסיה כ"הדברה ביולוגית" נגד אצות וכמפרקי פסולת אורגנית.

ובכן - בשל העובדה שיצורים אלה ניזונים משאריות, חיידקים ואצות אפשר לראות את חשיבותם הרבה כצוות ניקיון זעיר באקווריום ללא זרימות. בניסוי שערכתי כשגידלתי אותם כמזון לדגים גיליתי שמיכלי מים שעמדו באור התמלאו אצות, בעוד שמיכלי מים שהכילו כמות מסויימת של דפניות וציקלופים - לא הוריקו כלל וכלל. למעשה, הם התרבו בקצב גדול כל כך שהייתי צריך להוסיף להם מרק אצות בקביעות, כדי לשמור על האוכלוסיה.

כיום אני מוסיף כמות מסויימת של דפניות, ציקלופים וצדפוניות לשרימפסיה, אם אני מוצא כאלה, עוד בטרם הכנסת השרימפס. המראה של יצורים אלה מקסים בעיניי ולראות אותם בפעולה זה יפה עוד יותר.

הצדפוניות מנקות את השטח משאריות מזון, גם במקומות שהשרימפס לא מגיעים אליהם. הם יכולים לחדור לתוך המצע ממש והם מלקטים תמיד על פני השטח - על העלים, הגזעים והצמחים.

הדפניות מרחפות בעיקר באמצע האקווריום ומסננות מזון ואילו הציקלופים פועלים בשכבה העליונה. מעולם לא קרה שיצורים אלה התרבו אצלי יתר על המידה ואינני רואה שהם מהווים איום על השרימפס בתחרות על המזון

יצורים נוספים:

ישנם יצורים נוספים המגיעים לאקווריום כטרמפיסטים, חלקם מועילים וחלקם לא אהובים על בעלי האקווריומים, אסקור כמה מהם:

קרדית המים - Hydrachna

קיימים מספר זנים של יצור מים מלבב זה, הנמצא בעיקר במקווי מים עומדים. בארץ מצאתי לא פעם את הגירסה האדומה שלו ולרוב הוא מגיע לאקווריום כטרמפיסט על צמחים.

עד 6 מילימטרים אורכו והוא מתקדם במים בתנועות ריחוף משעשעות ביותר.

כל קרדיות המים ניזונים מציד, הם טורפים סרטנאים וזחלים (לארוות) של יצורי מים קטנים מהם, אך מעולם לא ראיתי אותם מסכנים שרימפסים.

קרדית מים אדומה, מתוך bugguide.net

תולעת שטוחה - Phylum Platyhelminthes

תולעת שטוחה. מתוך www.nilesbio.com

רוב חובבי האקווריומים יראו בתולעת זאת מטרד אמיתי. גודלה בין מילימטר לסנטימטר וחצי וצבעה נע בין אדום לצהוב-אפרפר. ובזכות יכולתה להמתח היא יכולה להדחק לכל סדק צר. התולעים השטוחות חיות בעיקר במצע אך מטיילות בכל רחבי האקווריום. כשיש חומר אורגני רב, הם מסוגלות להתרבות במהירות ולהתחרות עם שרימפסים ודגים על המזון. פעמים רבות הן יהיו הראשונות שיגיעו למזון באקווריום.
עודף של תולעים אלו באקווריום יעיד בדרך כלל על עודף חומר אורגני (בדרך כלל ההאכלת יתר) ועל כן יש לצמצם בהאכלה ולהקפיד על נקיון המצע.
בכדי להפתר מהן ניתן להשתמש בחומרים כימיים, אך אני מעדיף פשוט ללכוד אותם במלכודת ולתת כמאכל לדגים באקווריום אחר.

מלכודת שהכנתי ללכידת התולעים ותולעים בתוכה - צילום: Poah

תולעת שטוחה בארוחת צהריים:
הועלה ל - YouTube על ידי UShakase

הידרה - Hydra Viridis

קרובת משפחה רחוקה של המדוזות, שושנות הים והאלמוגים, חיה במים מתוקים ותגיע לרוב לאקווריום כטרמפיסטית על צמחים, אבנים ואפילו בעלי חיים דוגמת חלזונות.
ניתן למצאה בבריכות מים ותעלות בהם איכות המים טובה. ישנם זנים חומים, אפורים וירוקים.
ההידרה הירוקה - Hydra viridissima , אורחת נדירה באקווריומים, חיה בסימביוזה עם אצה ירוקה מסויימת (Chlorella vulgaris) ולטובתה של האצה היא נמשכת לאור. בזכות נוכחות האצה בגופה היא יכולה להתקיים זמן רב ללא מזון.
ההידרה מתרבה בדרך של "נביטה", היא מצמיחה הידרות נוספות מתוך גופה ואלו מתנתקות בבגרותן ומוצאות מקום חדש להאחז בו. ההידרות מתרבות גם ברביה מינית וההידרה הירוקה היא אפילו אדרוגינית, בדומה לזנים שונים של חלזונות, תאי המין הזכריים והנקביים נמצאים באותו הגוף.
כל ההידרות הן טורפות ויכולות לשתק בעל חיים קטן על ידי הארס שבקצות זרועותיהן, בדומה למדוזות.
דגים רבים יראו בהידרות מאכל, אך באקווריום שרימפסיה הן יכולות להפוך למטרד ללא אויב טבעי, ועלולות לצוד שרימפסונים צעירים.

הידרה ירוקה, מתוך www.morning-earth.org

הידרה צדה דפניה, מתוך www.youtube.com

הועלה ל - YouTube על ידי UShakase

תולעים רב-זיפיות, ממשפחת Eunicidae
"תולעת מצע" בשפת חובבי האקווריום, קרובה רחוקה של השלשול, המגיעה, כפי הנראה, עם הצמחים כטרמפיסטית.
תולעת זו, תראה בעיקר תוך כדי הפיכת המצע.

באקווריום מים מתוקים היא מסתובבת לרוב בעומק המצע ובסביבות שורשי הצמחים. היא לא מזיקה ויש סברה שהיא אף מועילה באוורור המצע, בדישון ובאכילת פסולת.

מתוך www.wgwguide.com

תולעי טו?ביפ?קס - Tubifex tubifex

תולעים לא מזיקות החיות בסחופת אגמים ונחלים, צבען אפור צהבהב עד אדום. אורכן בין שני סנטימטרים לחמישה. התולעים הללו מעבירות את הבוץ דרך גופן ומסננות בקטריות מהן הן ניזונות. טוביפקס משמשות למזונות דגים וצבי מים מתוקים באופן מסחרי רחב היקף וכפי שניתן לראות בתמונה השניה והשלישית, יש המגדלים אותם כמזון חי לתזונה שוטפת.

תולעי דם - Chironomidae
למרות שנקראים תולעים, אלו כלל לא תולעים אלא זחלים של יתוש קטן שאינו מוצץ דם ממשפחת Chironomidae.
תפוצתם כלל עולמית וישנם כ-5000 זנים, חלק מהזחלים צהבהבים וחלקם אדומים - בשל כמות ההמוגלובין הגבוהה שבהם.
זחלים אלה לוקחים חלק חשוב בשרשרת המזון והם מזונם החשוב של סוגי דגים ודו-חיים רבים בנהרות, אגמים ומקווי מים קטנים.

לאקווריום יגיעו בדרך כלל כטרמפיסטים על צמחים ויעלמו במהרה כשיש דגים בסביבה.

צדפה דביקה - Acroloxus lacustris

צדפת מים מתוקים, גודלה פחות ממילימטר וקשה לעיתים להבחין בה כשהיא מטיילת על הזכוכית או הצמחים באקווריום. הגיעה לארצינו כנראה מאגמים אירופיים ואינה מזיקה ולרב גם אינה מתרבת באופן שיפריע לאקווריום. להפתעתי זכיתי לראות צדפה כזאת נאכלת מספר פעמים על ידי תולעת שטוחה, כשהאחרונה משאירה רק קליפה ריקה על זכוכית האקווריום.

ואצלי באקווריום, לפני ואחרי:

צילום: Poah

לסיכום:

יצורים רבים ומגוונים מגיעים לפיסת הטבע הקטנה שיצרנו ומזכירים לנו שוב ושוב שהעולם לא באמת בשליטתנו...
חלקם יצורים חינניים ומקסימים ואף מועילים - בשמשם כעוד חוליה בשרשרת באקווריום בריא ומאוזן.
יצורים אלה, שלרוב דומה שיש לסלקם מהאקווריום, דואגים לאיוורור המצע, לאכילת פסולת ושאריות ואף לסילוק ובקרה של אוכלוסיית הבקטריות והאצות באקווריום.

ועל כן - כן ליצורים הקטנים !!!

הערוץ שלי ב-

נערך לאחרונה על ידי אלי הרפז, Sunday 16/05/2010 בשעה 03:23.
אלי הרפז לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 24/04/2010, 01:20   #2
-Alon-

הסמל האישי של-Alon-

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל תגובה להודעה: "יש לי פרעושים בשרימפסיה"... מאמר מקורי על יצורים קטנים מאת Poah

כל הכבוד!!!

אינפורמטיבי ומעניין
-Alon- לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 24/04/2010, 01:53   #3
ShlomiD

הסמל האישי שלShlomiD

ברירת מחדל תגובה להודעה: "יש לי פרעושים בשרימפסיה"... מאמר מקורי על יצורים קטנים מאת Poah

תודה רבה על מאמר מושקע ביותר
עדיין לא נקרא Saturday 24/04/2010, 01:53   #4
OPL

הסמל האישי שלOPL

סוג אקווריום: שרמפסיות ננו

אחלה מאמר
OPL לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 24/04/2010, 02:16   #5
Shay-H

הסמל האישי שלShay-H

תודה על המאמר ..
למדתי כמה דברים חדשים ! (ואני בטוח שלכל אחד יש קצת מה ללמוד )

כל הכבוד על ההשקעה .
Shay-H לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 24/04/2010, 03:39   #6
bananajoe

סוג אקווריום: 3 אקווריומים 28 ליטר - אבונפחות ננסיות, שרימפי שרי רד פייר, לובסטרים ננסיים כחולים.

צריך לתקן חלק מהלינקים אבל ממש ממש עבודה יפה
מה הלינק לאשכול עם המלכודת של התולעים?
bananajoe לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 24/04/2010, 07:09   #7
auptimus

מאמר מצויין.
הייתי מתקן לגבי תולעת שטוחה ומציין שראיתי בעיניי אחת תוקפת שרימפסון למוות.
עדיין לא נקרא Saturday 24/04/2010, 10:15   #8
רועי1982

הסמל האישי שלרועי1982

הודו לך על 2 הודעות 2 פעמים

סוף סוף גיליתי שהחילזון המעצבן שמחסל לי צמחיה בקצב בשרימפיה זו "צדפה דביקה"

כל הכבוד על המאמר

ניסו, תדביק
רועי1982 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 24/04/2010, 13:52   #9
auptimus

ציטוט:
פורסם במקור על ידי rugh1982 צפה בהודעה
סוף סוף גיליתי שהחילזון המעצבן שמחסל לי צמחיה בקצב בשרימפיה זו "צדפה דביקה"

כל הכבוד על המאמר

ניסו, תדביק
ואללה?
אני לא רוצה להציף אבל היה לי אקווריום שלפני שהוכנסו אליו שרימפסים ודגים היו מאות צדפות דביקות, ואז עם השרימפסים לאט לאט הן נעלמו.
הן בילו את הזמן על האצה בזכוכית או על הגזע, לא ראיתי נגיעה בצמח.
עדיין לא נקרא Saturday 24/04/2010, 14:15   #10
סטס

הסמל האישי שלסטס

סוג אקווריום: צמחיה

תודה רבה!!!
עדיין לא נקרא Saturday 24/04/2010, 14:49   #11
Pure-Soul

סוג אקווריום: קריסטליה 21 ל' גריידים גבוהים. קריסטליה 130 ל', גריידים A-S

מאמר מעניין ומאלף
יש צורך בתיקונים של הקישורים במיוחד למלכודת אבל אחלה מאמר
Pure-Soul לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 24/04/2010, 19:24   #12
רועי1982

הסמל האישי שלרועי1982

ציטוט:
פורסם במקור על ידי auptimus צפה בהודעה
ואללה?
אני לא רוצה להציף אבל היה לי אקווריום שלפני שהוכנסו אליו שרימפסים ודגים היו מאות צדפות דביקות, ואז עם השרימפסים לאט לאט הן נעלמו.
הן בילו את הזמן על האצה בזכוכית או על הגזע, לא ראיתי נגיעה בצמח.
הן מחסלות לי אלודיאה בקצב והדנטיקולות או הלובסטרים לא נוגעים בהן.
רק שרץ הגופי אכל אותן וכשהוצאתי אותו הן חזרו
רועי1982 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 25/04/2010, 01:17   #13
העמלץ /בני גולשה ז"ל
יקיר אקווה

הסמל האישי שלהעמלץ /בני גולשה ז"ל

הודו פעם אחת בהודעה אחת

ואוו אין ייצור שלא פורט פה.

מאמר סופר אינפומטיבי.

כל הכבוד!

בני
העמלץ /בני גולשה ז"ל לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 25/04/2010, 05:52   #14
shayf

הסמל האישי שלshayf

הודו לך על 3 הודעות 5 פעמים

כל הכבוד!

shayf לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 25/04/2010, 08:18   #15
ניסו.פ

הסמל האישי שלניסו.פ

הודו לך על 4 הודעות 4 פעמים
סוג אקווריום: בעיקר ננוים

ציטוט:
פורסם במקור על ידי העמלץ צפה בהודעה
ואוו אין ייצור שלא פורט פה.

מאמר סופר אינפומטיבי.

כל הכבוד!

בני
במאמר הזה ישנם את החרקים השכיחים וזהו רק קצה הקרחון ,לפרט יותר היה צריך
המון דפים וכל פעם מתגלים באקווריום יצורים חדשים חלקם זמניים באקווריום ואחרי שינוי
צורה יוצאים חלקם טורפים,חלקם מועילים בניקוי האקווריום וחלקם שותפים באיזון ובמזון
לשוכני האקווריום.

אקווריום כמו אופנוע כלכך הרבה עשן מאחור כלכך הרבה אור לפנים nissop
תמיד נשמר,את מה שנאהב:תמיד נאהב,את מה שנבין:תמיד נבין,אם נלמד
סירטונים שלי
ניסו.פ לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 25/04/2010, 10:15   #16
swh

תודה
ציטוט:
כיום אני מוסיף כמות מסויימת של דפניות, ציקלופים וצדפוניות לשרימפסיה, אם אני מוצא כאלה, עוד בטרם הכנסת השרימפס. המראה של יצורים אלה מקסים בעיניי ולראות אותם בפעולה זה יפה עוד יותר.

הצדפוניות מנקות את השטח משאריות מזון, גם במקומות שהשרימפס לא מגיעים אליהם. הם יכולים לחדור לתוך המצע ממש והם מלקטים תמיד על פני השטח - על העלים, הגזעים והצמחים.

הדפניות מרחפות בעיקר באמצע האקווריום ומסננות מזון ואילו הציקלופים פועלים בשכבה העליונה. מעולם לא קרה שיצורים אלה התרבו אצלי יתר על המידה ואינני רואה שהם מהווים איום על השרימפס בתחרות על המזון
זה רק עניין של זמן עד שהחשיבות שלהם במערכת תוכר על ידי החברות המיסחריות.
אני מחכה לתערובת ביצים מיסחרית כדי להוסיף לכל האק' שלי.
עדיין לא נקרא Sunday 25/04/2010, 12:05   #17
פריגו

הסמל האישי שלפריגו

פרו ורבו כאלו ! אין יותר שאלות מה גדל לי פה ומה צץ לי שם !

עדיין לא נקרא Sunday 25/04/2010, 13:45   #18
mosheli61

הסמל האישי שלmosheli61

כל הכבוד
mosheli61 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 25/04/2010, 14:18   #19
yoankatz

סוג אקווריום: CRS קריסטלים רד ובלאקים :)
וותק בתחום: מאז שזוכר את עצמי

מאמר מעולה!!! עכשיו אני יודע מה יש אצלי

אך אשמח שלמאמר הזה יצורף פרטים איך ניתן להיפטר מהיצורים אילו
למשל הידרה - על דרכי פעולה להיפטר וכ"ו

ואז מחינתי זה הופך למאמר מושלם לכל מתחיל !
yoankatz לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 25/04/2010, 14:27   #20
Pure-Soul

סוג אקווריום: קריסטליה 21 ל' גריידים גבוהים. קריסטליה 130 ל', גריידים A-S

לי יש דפניות או צדפניות, אחד מהשניים, ואיכשהו הם גדלו אצלי בקופסת פלסטיק מול השמש יחד עם המוסים. מי שרוצה אני אביא לו כמה
Pure-Soul לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 25/04/2010, 14:28   #21
KinG DragoN

הסמל האישי שלKinG DragoN

סוג אקווריום: 1.20 מ' (280 ל') .

אחלה מאמר

כי יש לנו חיים : נ נח נחמ נחמן מאומן האא סליחה ביאליק ; - )
KinG DragoN לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 25/04/2010, 16:38   #22
העמלץ /בני גולשה ז"ל
יקיר אקווה

הודו פעם אחת בהודעה אחת

ציטוט:
פורסם במקור על ידי nissop צפה בהודעה
המון דפים וכל פעם מתגלים באקווריום יצורים חדשים חלקם זמניים באקווריום ואחרי שינוי
צורה יוצאים חלקם טורפים,חלקם מועילים בניקוי האקווריום וחלקם שותפים באיזון ובמזון
לשוכני האקווריום.
כמובן.

בני
עדיין לא נקרא Sunday 25/04/2010, 16:41   #23
העמלץ /בני גולשה ז"ל
יקיר אקווה

הודו פעם אחת בהודעה אחת

ציטוט:
פורסם במקור על ידי nissop צפה בהודעה
לשוכני האקווריום.
כמובן.

ציטוט:
פורסם במקור על ידי yoankatz צפה בהודעה
מאמר מעולה!!! עכשיו אני יודע מה יש אצלי

אך אשמח שלמאמר הזה יצורף פרטים איך ניתן להיפטר מהיצורים אילו
למשל הידרה - על דרכי פעולה להיפטר וכ"ו

ואז מחינתי זה הופך למאמר מושלם לכל מתחיל !
ציטוט:
פורסם במקור על ידי העמלץ צפה בהודעה
הידרה היא ייצור פריהיסטורי טורף, יאכלו גם דגיגים ושרימפסונים.
אם ההידרה ירוקה תשמח לגלות שזאת מאחר והיא גם אוכלת אצות (חצי נחמה ).
כל דג ובוטיה רעב*יאכל הידרות אבל המצטיינים שבהם הם הגוראמי פנינה והגורמאי הכחול.
עם זאת הם יעדיפו קודם לנשנש מהשרימפסים.

ישנה שיטה מצויינת להוצאתם ידנית: החשך את האק' באמצעות סדין, תאלץ לאלתר שהסדין יעטוף את האק' כך שיהיה
רווח של 2 ס"מ בין הסדין לתאורה העליונה.
הדלק התאורה ותוך מס' שעות כל ההידרות יעלו מעלה לכיוון האור ואז נגב אותם החוצה באמצעות ספוג ייעודי.
בהצלחה.

http://www.youtube.com/watch?v=Kukv0...eature=related

בני
לקוח מכאן

בני
עדיין לא נקרא Sunday 25/04/2010, 19:21   #24
Poah

הסמל האישי שלPoah

ציטוט:
פורסם במקור על ידי bananajoe צפה בהודעה
צריך לתקן חלק מהלינקים אבל ממש ממש עבודה יפה
מה הלינק לאשכול עם המלכודת של התולעים?
הנה הלינק:

https://www.aqua.org.il/forums/showth...EC%EB%E5%E3%FA

תודה לכל המברכים. אני שמח שהמאמר מעניין ושאתם נהנים. בקרוב יתוקנו הלינקים השבורים וההעמדה של הטקסט והתמונות. אבירם.

Poah לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 27/04/2010, 14:29   #25
shlomo012

סוג אקווריום: דרום אמריקאים בעיקר

כל הכבוד
עדיין לא נקרא Tuesday 27/04/2010, 18:23   #26
רפאל
אחראי תחום מלוחים

הסמל האישי שלרפאל

הודו לך על 215 הודעות 252 פעמים
וותק בתחום: לא מספיק...

תודה רבה.
רפאל לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 16/05/2010, 02:29   #27
איתי
מנהל טכני

הסמל האישי שלאיתי

הודו לך על 182 הודעות 250 פעמים

העץ הועלם למספר שעות בעקבות טעות שנגלתה במאמר.
תודה רבה ל-Poah על שימת הלב לעיניין, כעת המאמר חזר.

קריאה מהנה.

איתי לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 16/05/2010, 08:04   #28
Poah

הסמל האישי שלPoah

תודה רבה, איתי, על תיקון המאמר.
עדיין לא נקרא Saturday 29/05/2010, 10:24   #29
emiliarafaeli

Poah תודה רבה על המאמר, הוא היה מאוד מעניין ומאוד אינפורמטיבי
יש לי שאלה :-)
ברשותי שני אקווריומים, אחד של מים מתוקים בעל אוכלוסיה של קרדינלים, טטרות וכמה קורידורסים ושני של מי ים מלוחים המאוכלס בכמה דגים שאספתי על טבלות הגידוד בחופים (בורי וכאלה).
במצע החולי של האקווריום המלוח יש מספר תולעים המזכירות את התולעים הרב-זיפיות ורציתי לדעת אם הן תשרודנה במים המתוקים ואם הבינון (ראש סוס) לא יאכל אותן.

בתודה,
רפי
emiliarafaeli לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 29/05/2010, 12:03   #30
Poah

הסמל האישי שלPoah

קרוב לוודאי שלא תשרודנה
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות
הגדרות אשכול