AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > אקווריום צמחייה

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Thursday 14/05/2020, 01:40   #61
שמואל.ב
בית עסק

הסמל האישי שלשמואל.ב

הודו לך על 216 הודעות 251 פעמים
וותק בתחום: 6-7 שנים
ברירת מחדל תגובה להודעה: עץ הקמה-נאנו הייטק DIY- מערכת 30 ליטר+

ציטוט:
בגדול במהלך החודש האחרון עברתי דיי הרבה בין אם זה נזילה מטופשת שהשארתי צינור אוויר מקובע באקווריום אבל בחוץ מנותק ופשוט שחזרתי לחדש לאחר כמה שעות מצאתי את כל הרצפה מים ואקווריום כמעט מרוקן.
לא כיף לחזור לחוות נזילה בגלל שטות שהתעלתי לנתק את השטות שניסיתי ועוד בפעם השלישת מאז שהאקווריום הוקם.
זה פשוט הוציא את החשקר לעבוד על האקווריום במיוחד שבאותו היום הייתי צריך לבצע את הניסוי (תגלו עוד מעט), אחר כך בהמשך לתקופת הקורונה שאני הייתי בחופש התחיל אצלי אצלי מכת אצות חוטיות בגלל שהתעצלתי לחטא גזם ומה שעוד תרם לזה שנגמר לי הדשן הנוזלי (התארגנתי על אבקות על נוסחאות ותוכנית דישוםן והכול אבל כמו שרק לי יכול לקרות המשרקל שבק חיים זה קרא לפני תקופת הקורונה כך שהזמנתי משקל חדש אבל הגיע התאריך שהיה אמור להגיע וקיבלתי אחזר והזמנתי חדש) דיי מתסכל לראות שאתה שנייה מפתרון לבעיה אבל משקל מחורבון מונע ממך את זה.
אם כבר דיברתי על שנתקל לי הזמנה- אז עכוד דברים חשובים נתקעו לי כמו הרכיבים לארדואינו (בונה מחשב שינהל את האקווריום באופן אוטומטי ועם הרכיבים שיש כרגע הצלתחתי לבנות בקר טמפרטורה+שלטה בזמני תאורה ובאופן תאורתי כי לא נבדק דישון אוטומטי והחלפות מים אוטומטי מה שתקע זה מודד ph לשליטה על הפחמן רכיב שנותן לאורדיאונו זמן וכולי.. בהמשך גם יהיה אפליקציה כדי לתכנן את הזמנים.)
בנוסך לזה נתקע לי הבקר הטמפרטורה, למה אני צריך בקר כזה? אם מישהו פה זוכר דיברתי בעבר על זה שאני בונה מקרר לנאנו (ביום הניסוי הייתה הנזילה)
קחו טיזר קטן:
סוף סוף עדכון !
חיכיתי לזה,
יש תמונה כללית עדכנית?
מיגרת כבר את מכת האצות?
למה השארת צינור ללא השגחה ?! ובכלל מה היה תפקידו?
שימש להחזרת מים לאקווריום לאחר החלפה?
מה האוכלוסיה העכשווית?

באסה שלא מגיעים משלוחים... מבין אותך לגמרי

האקווריום הולך להיות על טייס אוטומטי?

איך בנית את המקרר, וכיצד הוא עובד?
אם הוא יעבוד כמו שצריך, נשמח למדריך בנושא.

מחזיק לך אצבעות, ומאחל הרבה בהצלחה
שמואל.ב לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 14/05/2020, 07:18   #62
אסףכ

הודו לך על 202 הודעות 226 פעמים
סוג אקווריום: 95 ליטר לאו טק

דרך לא קלה אתה עובר, כל הכבוד על הכוחות והאנרגיות
המון בהצלחה!!!
אסףכ לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 14/05/2020, 20:38   #63
אסף.ש

הודו לך על 85 הודעות 127 פעמים
סוג אקווריום: 300L צמחייה הייטק + שרימפסיה+נאנו הייטק+ 60 ליטר הייטק בהקמה
וותק בתחום: 6 שנים

תודה רבה על התגובות כרגע אין לי זמן לעבור עליהם אבל אנסה השבוע לענות על השאלות.
ממשיך הביש המזל למעבר לנזילות מהמקרר שהתקנתי אתמול(כן הוא כבר מוכן ועובד) הצינור של הפילטר התעקם ומנע מזרימת המים לעבור וכאשר קמתי בבוקר מצאתי את כל הדגים+שרימפסים למעלה מתנשמים, נתיקתי את הפילטר וחיברתי משאבת אוויר, לא יכולתי לעשות עוד שום דבר כי צריך ללכת לתיכון.
בצהריים שמחתי לגלות שלמרות שהפילטר עבר לילה שלם מבלי שיכול להוציא מים (זה כמו שיעבוד עם ברזים סגורים) הוא לא נשרף, סידרתי את הצנרת טיפלתי בשתי נקודות שרציתי לסדר ועכשיו מספר שעות אחרי הכול בסדר, טפו טפו טפו.
עכשיו בוצא ניסוי על המקרר הנאנו תוך 35 דקות הטמפ ירדה מ25.6 ל24.1 זה מעולה לי (בהמשך אסביר מה התובנות שלי על מקררים אבל מקרר שלא מצליח לקרר מעלה אחת תוך פחות משעתיים חלש לאקווריום עצמו וצריך חזק יותר) מנחש שכאשר בימים החמים של הקיץ כאשר לא יהיה בבית והטמפ הסביבה תיהיה 32 מעלות הוא צליח לקרר מעלה תוך פחות משעה.
המדחס הוא 12/1 כוח סוס.
נשאר רק לחבר בקר טמפרטורה וזהו (כבר בניתי בקר רק נשאר לארוז אותו -בניתי כי הבקר שהזמנתי לא מגיע בגלל הקורונה) אני דיי ממהר לסיים עם המקרר כי כבר בסופש הזה הטמפרטורות עולות, ותתכוננו יום ראשון יהיה 38 מעלות (הינה הקיץ בא).
אסף.ש לא מחובר   הגב עם ציטוט
אסף.ש, הודו לך על ההודעה:
עדיין לא נקרא Thursday 14/05/2020, 20:46   #64
ytz

הודו לך על 424 הודעות 472 פעמים
סוג אקווריום: 120 ליטר צמחיה - 20 ליטר צמחיה

כל הכבוד !!!!
מה עם מעט מידע ותמונות מהאק' הגדול
ytz לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 14/05/2020, 22:45   #65
אסף.ש

טוב התפנה לי קצת זמן אז אנצל וארשום מה שרציתי.
ציטוט:
סוף סוף עדכון !
חיכיתי לזה,
יש תמונה כללית עדכנית?
מיגרת כבר את מכת האצות?
למה השארת צינור ללא השגחה ?! ובכלל מה היה תפקידו?
שימש להחזרת מים לאקווריום לאחר החלפה?
מה האוכלוסיה העכשווית?

באסה שלא מגיעים משלוחים... מבין אותך לגמרי

מחזיק לך אצבעות, ומאחל הרבה בהצלחה
קודם תודה רבה על התגובה;
לגבי האצה החוטית, התחיל כאמור כי לא חיטאתי גזם שהכיל את העצה ומה שתרם לזה שנגמר לי הדישון למרות שיש לי את האבקות המשקל שבק חיים ומחכה שהמשקל השני שהזמנתי יגיע, האצה תפסה בעיקר על הצמח דשא אז פשוט מידי פעם הוצאתי את מה שראיתי (יוצא דיי בקלות עם מברשת שיניים כמובן חדשה) וטיפלתי במקור הבעיה בין עם זה פחמן שהגברתי כי הגעתי למצב של חוסר ולגבי דישון יש לי כדורי דישון של אמנו (ADA) שמכילים מיקרו אלמטיפם אז שמתי כפול מהנדרש בנוסף לכדורי דישון שאבא שלי הזמין לפני שנה ומשהו שמכילים מיקרו+מאקרו אבל הם סיניים כך שלא בדיוק סומך עליהם, תיספתי פלוריש 5 מל כול יום חחחח די מוגזם אבל עדין הרגשתי שלא מספיק (המינון המומלץ על ידי החברה הוא 5 מל על כול 200 ליטר פעמים בשבוע כך שדישנתי פי 23 מהמומלץ) לא ממליץ לדשן בקמויות כאלה ובנוסף ציספתי אקסל במינונים גבוהים (אני מתחרט על זה כי אקסל לא באמת תורם לדעתי ורק עשה נזק) בגלל השימוש באסל הבליסקה גפוניקה (סוג של דשא) נפגע אנושות והלימנופיליה ארומטיקה פשוט הפסיקה לגדול איבדה את הצבע והחלק התחתון התחיל למות, עכשיו אחרי שתי החלפות של 80 אחוז שהעפתי את האקסל מהמים הם חוזרים לגדול.
עניין הצינור- אני בניתי דיפיוזר לco2 והכן אבל אבל כאשר ניתקתי נתתי ללחץ לרדת לאט וכתוצא מיזה פשוט הוא התחיל לרוקן מים.
ציטוט:
מה האוכלוסיה העכשווית?
אותו אוכלוסייה שהייתה לפני רק שאיבדתי שתי בינון פרפר
יש 12 טטרה ננה
8 אוטנציקלוסים (כאשר הוכנסו נכנסו לאקווריום בין חודשיים עם כ20 דגים יחד- ונוסיף לזה שרכשתי מאלון(זו שופ) ביום אחרי שנחתו בארץ חחחח) טפו טפו טפו אף אחד לא מת
8 קורידורוסים פיגמי
ו2 בינון פרפר.
לא רץ להוסיף דגים אולי בהמשך אחליף בדגים הקיימים נראה.
אהה ושכחתי שיש 5 מולים שגדלו מדגיגים (בסייקל היה מולים שהתרבו מספר פעמים והוצאתי את כל מה שראיתי ונשארו כמה דגיגים) המולים כבר 3 ס"מ.
ציטוט:
חחמ לא
טייס אוטומטי זה במטוס בכלל, אבל כמו שאמרתי כבר מלא פעמים אני דור שני לתחביב (אבא שלי כבר בגיל 18 היה לו אקווריום הייטק עוד בתקופה שהאקווריום היו עם t8 וזכוכיות עם ברזלים כי הסיליקון של אותו התקופה כנאה לא היה הכי חזק) וכבר שנים הוא מדבר להפוך את האקווריום שבסלון לאוטומטי עם שליטה באפליקציה, פשוט בדקנו (זה פרוייקט שלי של אחי ואבי) וארדואינו בגלל שמדובר בקוד פתוח היה הפלטפורמה הקלה והזולה ביותר יחסית לדברים האחרים.
אוטומטי לחלוטין לא יהיה בחיים כי מישהו תריך למלא את הדשן להזין נתונים וכולי... (שנסיים עם הפרוייקט אפרסם הסברים תמונות ואולי אשתף רשימת רכיבים ואיך לבצע את החיבורים ואפרסם את הקוד שמי שירצה יבנה בעצמו אקווריום חצי אוטומטי). וגם זה לא לאקווריום הזה אז
ציטוט:
כל הכבוד !!!!
תודה;
כרגע האקווריום הגדול (זה שבסלון) פחות מעניין ושהתחיל לעבוד עליו כנראה אפתח עץ בשבילו.
ציטוט:
המקרר הוא מבר מים של נביעות (לפני שיקפצו בדקתי וזה היה אמור להתאים על הנייר)
בגדול מה שהופך אותו למתאים בניגוד לברי מים כמו תמי 4 זה שנביאות באותו התקופה יצאו בהצהרה כי המים שאנו שותים מלאים בחיידקים ויש לעקר אותם כמו שעושים עם מים של תינוק (מרתיחים אותום ואז מקררים וניתן להשתמש במה שרוצים) לכן המקרר נבנה להרתיח 2 ליטר מים ואז לקרר אותם ל16 מעלות לכן בניגוד לתמי 4 המדחס שלו עמיד יותר וחזק יותר לפני שהתחלתי לעבוד בדקתי והמדחס הוא 12\1 כוח סוס ככה שיכול דיי בקלות (אם התאמות מסויימות) להחזיק אקווריום כ200-250 ליטר בקלות (יש לי מקרר הילאה שהוא עשירית כוח סוס שמתאים עד ל400 ליטר).
בגדול יש שתי טכנולוגיות מובילות בתחום הקירור אד זה צלעות הפלטייה- יש מיתוס שאומרים שאי אפשר להשתמש לאקווריום והוא לא יעיל חשמלית ושתיהם לא נכונים אפקט פלטייה יעיל יותר חשמלית לזמן קצר יותר ממדחס וגם אפשר להשתמש לאקווריום אבל צריך לקרר את הפלטייה טוב(אני יודע שלא משכנע אבל אולי אסביר בהמשך אם תרצו את כל האפשרויות של פתרונות קירור- דיי עשיתי דוקטורט בעיניין בלי תואר אמיתי)
השני הוא מדחס- החיסרון שלו שהוא תופס הרבה מקום, לא יעיל חשמלית בהתחלה (לוקח למדחס כ15-20 להתחיל לקרר) אבל הוא עמיד והיה לי גישה אליו בחינם.
בגדול מקרר על בסיס מדחס עובד שגז מסויים נדחס ובגלל שהוא נדחס ללחץ מסויים הטמפרטורה של הגז יורדת. מקרר כזה מכיל שלוש חלקים עיקריים
אחד המדחס עם הגז
השני זה רדיאטור לקרר את המדחס (גז\שמן)
והשלישי זה המחליף חום - המיכל שבו הקירור עובר לצנרת של האקווריום.
בשביל לבנות מאפס צריך ידע בהלחמת מתכות (זה לא ריתוך ולא הלחמה של רכיבים האלקטורנים מדובר בהלחמה ב450-600 מעלות) שאין לי את הכלים וידע לעשות את זה.
בגדול שהיה לי את הבר מים מה שתאורטית צריך לעשות זה לשחק בצנרת שיעבור מים מהאקווריום למיכל קירור ולשים על החשמל של המדחס בקרר וזהו, אבל המדחס לא בנוי לעבוד כסזה קזה ולכן צריך להוסיף מאווררים לרדיאטור וכדי לייעל חשמלית יש לסדר את המחלף החום. (בסוף בניתי מחליף חום בעצמי.
(האסבר פה הוא בקטנה וכנראה שלא מובן אבל אנסה להכין סוג של מדריך עם תמונות והסברים בהמשך)

ציטוט:
כדי שאני לא אשקיע סתם זמן עשיתי ניסוי.
בצעתי עבודה מינימלית על הבר מים ופירקתי את כל מה שלא הייתי צריך ושיחקתי עם הצנרת.
חיברתי את הבר מים לאקווריום 150 ליטר נטו ותוך שעה וחצי הוא הוריד כמעט מעלה וחצי שזה דיי יפה, זה נתן לי אור ירוק להמשיך להשקיע בו כי ידעתי שעם התאמות שלי הוא יכול להיות יעיל יותר.
אחר כך פשוט פירקתי הכול ובניתי מחלף חום וארזתי את זה וכמובן בדקתי שוב שעובד כי נאלצתי לרכופף את הצינורות הגז והפחד שלי הוא שניקבתי בנקודה מסויימת והגז ברח וכל העבודה הייתה לחינם.
היום בדקתי שוב לאחר שינויים והמקרר עובד בהצלחה- מעלה וחצי תוך 35 דקות שזה יפה כי לוקח לו להוריד את ה0.1 מעלה הראשונה כ20 דקות (אמרתי כבר יעילות חשמלתי...)
טוב לאחר החפירה הזאת (שתבוא עוד אחד יותר מסודרת עם הסברים ולא על קצה המזלג)
תמונות של האקווריום?
בגדול בגלל הבעייות דיי הזנחתי את האקווריום ונוסיף לזה שבגלל שאני תלמיד כיתה יא והודיעו לי שבעוד 10 ימים בגרות בהיסטוריה אז הייתי חייב להפסיק לתחזק...
עכשיו שסיימתי עם הבגרות יש זמן לעבוד על האקווריום.
תמונה לפני כל הבלאגן-קצת שיחקתי במהגדרות של המצלמה ויצא דיי טוב לתמונות האחרות..

קצת עקירות ושינויים- סילחה על האצה על הזכוכית...

יומיים אחרי:

פה כבר הפסקתי לגזום למשך שבועיים:

והגיע הזמן לקצת גיזום וסדר חחח

התמונה היא אחרי עקירות ובלגאן כך שהמים לא היו שקופים כמו שברגיל.
אנסה מחר לצלם תמונות טובות.
עם הדשא אני סיימתי וכרגע אני צריך להשקיע בצמחי הגבול כלומר בחל האחורי.. יש לי שם לפחות שתי צמחים שאמורים להיות אדומים אבל בגלל שחסר דישון ותאורה לטעמי (יש 70 לומון לליטר) הם לא מקבלים צבע.
יש לי מה לעדכן אבל מקווה שיהיה לי את הזמן כי אני נכנס לתקופה עמוסה..
הגולשים 3 הודו לך אסף.ש על הודעתך:
עדיין לא נקרא Friday 15/05/2020, 01:02   #66
shuster

הודו לך על 278 הודעות 346 פעמים
סוג אקווריום: Rimless 120x50x50
וותק בתחום: מ 2008 (עם אקווריום יעודי "lol" )

1. כל הכבוד !
העבודה המדוייקת , ההתמדה בסיום מטלות שהצבת, ועל השיתוף !

2. העיניין של המדחס /חשמל , תפקיד המדחס עם הסבר על פעולת ה "מזגן".

חבל שלא למדת איתי העמל 1 ק.חיים בזמנו
המורה היה יכול להיות יותר שמח חחח שיש יותר מתלמיד אחד ששווה משהו חחחח

ואכן העיניין קצת מבלבל במידה ואינך למדת חשמל ומיזוג אויר ב י"א ו י"ב )))
אז כן, כניראה ההסבר שלך יצריך ניסוח יותר "חברותי" חחחח

הדשא שלך פגז
70 לומן לליטר זה לא קצת

כל הכבוד שוב.
בהצלחה בהמשך היצירות

Sent from my GM1913 using Tapatalk
shuster לא מחובר   הגב עם ציטוט
הגולשים 3 הודו לך shuster על הודעתך:
עדיין לא נקרא Friday 15/05/2020, 01:34   #67
ytz

מעולה ממש
כל הכבוד השקעה מדהימה
ytz, הודו לך על ההודעה:
עדיין לא נקרא Friday 15/05/2020, 01:36   #68
אסף.ש

ציטוט:
פורסם במקור על ידי shuster צפה בהודעה
1. כל הכבוד !
העבודה המדוייקת , ההתמדה בסיום מטלות שהצבת, ועל השיתוף !

2. העיניין של המדחס /חשמל , תפקיד המדחס עם הסבר על פעולת ה "מזגן".

חבל שלא למדת איתי העמל 1 ק.חיים בזמנו
המורה היה יכול להיות יותר שמח חחח שיש יותר מתלמיד אחד ששווה משהו חחחח

ואכן העיניין קצת מבלבל במידה ואינך למדת חשמל ומיזוג אויר ב י"א ו י"ב )))
אז כן, כניראה ההסבר שלך יצריך ניסוח יותר "חברותי" חחחח

הדשא שלך פגז
70 לומן לליטר זה לא קצת

כל הכבוד שוב.
בהצלחה בהמשך היצירות

תןדה שוסטר
אומנם אני תלמיד כיתה יא אבל איני לומד בתיכון מקצועי אני לומד בתיכון רגיל. מרחיב מדעי המחשב+הנדסת תוכנה...
מגיל צעיר הייתי אוהב לפרק דברים חחחח
בגדול כל עניין פתרונות קירור וכולי... למדתי מאפס מהאינטרנט כי כבר לפני שנתיים הייתה לי בעיה באקווריום שהאקווריום התבשל ל32+פלוס בקיץ (הוא בעל נורות t5 שעושות 1.6 וואט ליטר כל שכמות החום שהו פולט אדירה ומאוורים לא יעזור) אז למדתי לאט לאט את זה.... בסוף גם קניתי מקרר חדש(הילאה עשירית עולה חדש כ2300 שח) לא זול.
היום אחרי שכבר התנסתי במעט בפתרונות כאלה ואחרים מרגיש בטוח לבנות בעצמי אחד... כמה עלה? כלום נאדה גורניש 0 שח (היה לי את כל הדברים שצריך... חוץ מבקר טמפרטורה)
אני מרוצה מהדשא אבל לא מהתאורה רוצה חזק יותר.
דבר אחד שקצת יסביר את הידע המעשי הייתי אומר זה שאני הוא בעל רשיון בחשמל (חשמלאי מוסמך) לא שהוא עובד בזה אבל עדין יש פה התעסקות עם מתח קיר (220וולט) כך שמסוכן.
פה הזמן לומר שחשמל זה לא צחוק ואין להתעסק במכשירים חשמליים ללא ידע (מעבר שמדובר בעבירה) ללא חשמלאי מוסמך.
כל מה שעשיתי עבר כמובן בדיקה של חשמלאי (אבא חחחח).

נערך לאחרונה על ידי אסף.ש, Friday 15/05/2020 בשעה 01:39.
עדיין לא נקרא Friday 15/05/2020, 01:56   #69
אסף.ש

ציטוט:
פורסם במקור על ידי ytz צפה בהודעה
כל הכבוד !!!!
בדיוק נזכרתי שבעבר פתחתי את על האקווריום שבסלון ויש שם תמונות וכולי...
https://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=373562
אם זה מענין מישהו אולי אמשיך לעדכן שם.
עדיין לא נקרא Friday 15/05/2020, 02:26   #70
shuster

ציטוט:
פורסם במקור על ידי אסף.ש צפה בהודעה
תןדה שוסטר
אומנם אני תלמיד כיתה יא אבל איני לומד בתיכון מקצועי אני לומד בתיכון רגיל. מרחיב מדעי המחשב+הנדסת תוכנה...
מגיל צעיר הייתי אוהב לפרק דברים חחחח
בגדול כל עניין פתרונות קירור וכולי... למדתי מאפס מהאינטרנט כי כבר לפני שנתיים הייתה לי בעיה באקווריום שהאקווריום התבשל ל32+פלוס בקיץ (הוא בעל נורות t5 שעושות 1.6 וואט ליטר כל שכמות החום שהו פולט אדירה ומאוורים לא יעזור) אז למדתי לאט לאט את זה.... בסוף גם קניתי מקרר חדש(הילאה עשירית עולה חדש כ2300 שח) לא זול.
היום אחרי שכבר התנסתי במעט בפתרונות כאלה ואחרים מרגיש בטוח לבנות בעצמי אחד... כמה עלה? כלום נאדה גורניש 0 שח (היה לי את כל הדברים שצריך... חוץ מבקר טמפרטורה)
אני מרוצה מהדשא אבל לא מהתאורה רוצה חזק יותר.
דבר אחד שקצת יסביר את הידע המעשי הייתי אומר זה שאני הוא בעל רשיון בחשמל (חשמלאי מוסמך) לא שהוא עובד בזה אבל עדין יש פה התעסקות עם מתח קיר (220וולט) כך שמסוכן.
פה הזמן לומר שחשמל זה לא צחוק ואין להתעסק במכשירים חשמליים ללא ידע (מעבר שמדובר בעבירה) ללא חשמלאי מוסמך.
כל מה שעשיתי עבר כמובן בדיקה של חשמלאי (אבא חחחח).
תותח .

המשך כך

סיפור דומה יש לשניינו (עוד משהו חוץ מ שם משפחה חחח)

עדיין לא נקרא Friday 15/05/2020, 10:34   #71
אסףכ

וואוו אסף פשוט מדהים לקרוא את הדברים שאתה עושה / מכין / יוצר / כל האפשרויות נכונות
כל הכבוד ענק ופשוט סחטיין עליך
עדיין לא נקרא Friday 15/05/2020, 12:09   #72
שמואל.ב
בית עסק

הסמל האישי שלשמואל.ב

הודו לך על 216 הודעות 251 פעמים
וותק בתחום: 6-7 שנים

חחח
איי שוסטר שוסטר..
"הפעולה של המזגן..."
אני אומנם לא איש מקצוע, או דור שני למגדלי דגים, אבל עכשיו בתקופת הקורונה שכבר בשלבי גסיסה, הגיעה העונה החמה של מתקיני המזגנים, אחי הגדול הוא טכנאי ומתקין מוסמך של תדיראן ואלקטרה, ואנוכי מצטרף אליו לעבודה, כך שהתחלתי לרכוש ידע (וכסף ) כך שאני יכול (לנסות לפחות) לשאול אותו, ואולי גם לשכנע אותו לעזור לי בבניה של מקרר כזה
אסף .ש אשמח שתשלח לי לוואטצאפ מדריך מקוצר איך בנית אותו, למרות שכרגע אין לי צורך במקרר, מי יודע מתי נצטרך..
אגב אסףכ;
יום שני/שלישי אנחנו ביבנה, אולי נקפוץ לבקר..

יפה לכם, שוסטר את שוסטר בע"מ
אגב אסף, אתה לא היחיד שאוהב לפרק דברים...
שאמרתי טייס אוטמוטי, לא התכוונתי למטוס.. חחח
התכוונתי שהמיכל הולך להיות נשלט דרך אפליקצייה כמו מזגן של תדיראן למשל?
ברור שאין כזה דבר אוטומטי לגמרי..
אם ככה יש לך את אבא שלך, שאם אני מבין נכון העביר לך הרבה מאוד מהידע והניסיון שהוא צבר עם השנים.
איך הלכו 2 בינון פרפר?
אהבתי אותם..
הנפח לא קצת קטן לאוכלוסיה הקיימת?
אם אני מבין נכון, מדבריך אין שום יתרון באקסל, אז למה לא השתמשת במיי חמצן? זה גם יותר זול משמעותית..

מאחל לך הרבה בהצלחה אסף היקר
שמואל.ב לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 15/05/2020, 17:13   #73
אסף.ש

מספר עדכונים מהשטח (כמשמעו)
הבוקר שוב קמתי למצב שכל הדגים מתנשמים מהר חיברתי שוב משאבת אוויר והם חזרו לנשום, איבדתי שרימפס שרי אחד.
למה הם מתנשמים?
כי הco2 אצלי מוזרם 24\7 ואני סומך על הפילטר שיניע את פני המים ויחמצנו את המים אבל בגלל ששמתי את המקרר והיתה לי בעיה שהצינור התעקם זה בעצם כמו להפעיל פילטר עם ברזים סגורים כך שאין מה שיחמצן וינדף עודף פחמן ורמות הco2 רק עולות.
לכן היום החלפתי פילטר מפילטר שעושה 450 ליטר לשעה (על כמות מים של 30 כלול המים שבפילטר) לפילטר שעושה 800 ליטר לשעה אבל של חברה סינית ככה שיעשה בפועל רק חצי שזה מעולה בשבילי (יעשה חצי כי במחלף חום יש 2 מטר של צינור מגולגל סך הכול הפילטר צריך להניע מים בערך ב4 מטר צינור פלוס גובהה של מטר שלושים).
אתמול כבר בניתי את הבקר הטמפרטורה מהארדואינו והיום כבר ארזתי אותה ואבא שלי סידר את החשמל במתח של ה220V בגדול יצרתי רב שקע שהחשמול בו עובד מתי שהארדואינו נותן אות ב(5v) דרך ממסר והחשמל זורם שאליו מחובר שקע של המאוורים לרדיאטור ושקע למדחס (בהמשך שיגיע בקר טמפרטורה זה יפורק ויסודר כמו שצריך והמקרר יסגר)
הבקר לפני שנארז:

הבקר ארוז בתפוס בדבק לקיר (האור האדום מראה שהמדחס פועל):

אחרי הפעלה גיליתי שהטמפרטורה שהגדרתי לא כמו שרציתי לכן בצעתי עדכון תוכנה לבקר:
עדיין לא נקרא Sunday 17/05/2020, 00:02   #74
אסף.ש

שבוע טוב לכל קוראי העץ(אתמול לפני שבת שמתי לב שרשום שיש 3 אורחים שקוראים את העץ, מוזמנים להרשם לאתר)
אתמול אחרי שסיימתי לעדכן את הפוסט שמתי לב שהפיטר נוזל (דיי נמאס לי מכל הנזילות האלה) ובגלל שלא נשאר הרבה זמן לפני כניסת שבת פשוט הוצאתי את כל המדיות מהפילטר וזרקתי אותם באקווריום שמתי משאבת אוויר שתניע מים ליד המדיות ושתחמצן את המים, את הפילטר ניתקתי כי לא רציתי שיהיה נזילות במהלך שבת שלא יכול לעשות כלום.
היום בצאת שבת החזרתי את הפילטר של איהיים כי סוס מנצח לא מחליפים.
במהלך השבת המעלות עלו ל26 מעלות וכאשר המזגן נסגר עלה גם ל27 ו28 מעלות.
חיברתי חזרה את המקרר ולאחר שעה ועשר דקות בערך הטמפרטורה ירדה ל25 מעלות.
שמח שהמקרר עושה את העבודה.
נ.ב הפילטר הסיני של jebo ומדובר בפילטר השני מאותו הסוג שעושה בעיות ונוזל, שמתי לב שהבנייה של הסגירה של הפילטר גרועה בלשון המעטה, כנראה תכנון גרוע שלהם כי הסוגרים שלו אומנם נסגרים חזק אבל באזורים מסויימים יש רווח שמהם נוזל מים(ניסיתי לסגור גם ריק ללא סלסלאות כך ששום דבר לא יכול חס ושלום למנוע ממנו להיסגר ועדיין נוזל)
הגולשים 3 הודו לך אסף.ש על הודעתך:
עדיין לא נקרא Sunday 17/05/2020, 00:07   #75
shuster

ציטוט:
שבוע טוב לכל קוראי העץ(אתמול לפני שבת שמתי לב שרשום שיש 3 אורחים שקוראים את העץ, מוזמנים להרשם לאתר)

אתמול אחרי שסיימתי לעדכן את הפוסט שמתי לב שהפיטר נוזל (דיי נמאס לי מכל הנזילות האלה) ובגלל שלא נשאר הרבה זמן לפני כניסת שבת פשוט הוצאתי את כל המדיות מהפילטר וזרקתי אותם באקווריום שמתי משאבת אוויר שתניע מים ליד המדיות ושתחמצן את המים, את הפילטר ניתקתי כי לא רציתי שיהיה נזילות במהלך שבת שלא יכול לעשות כלום.

היום בצאת שבת החזרתי את הפילטר של איהיים כי סוס מנצח לא מחליפים.

במהלך השבת המעלות עלו ל26 מעלות וכאשר המזגן נסגר עלה גם ל27 ו28 מעלות.

חיברתי חזרה את המקרר ולאחר שעה ועשר דקות בערך הטמפרטורה ירדה ל25 מעלות.

שמח שהמקרר עושה את העבודה.

נ.ב הפילטר הסיני של jebo ומדובר בפילטר השני מאותו הסוג שעושה בעיות ונוזל, שמתי לב שהבנייה של הסגירה של הפילטר גרועה בלשון המעטה, כנראה תכנון גרוע שלהם כי הסוגרים שלו אומנם נסגרים חזק אבל באזורים מסויימים יש רווח שמהם נוזל מים(ניסיתי לסגור גם ריק ללא סלסלאות כך ששום דבר לא יכול חס ושלום למנוע ממנו להיסגר ועדיין נוזל)
סטאלקרים... חחח

בקשר לפילטר.
הוא חדש או משומש ?
תבדוק אטם ראשי גומיית מכסה (של ראש הכח או במילים אחרות המכסה שלו).

עדיין לא נקרא Sunday 17/05/2020, 00:44   #76
אסף.ש

לצערי זה לא הפילטר הראשון שנתקלתי שנוזל.
הבעיה בו שגם כאשר הסוגרים שלו נסגרים יש רווח בחלק הקדמי והאחורי, בניגוד לרוב הפילטרים יש 4 סוגרים בכל אחד הצדדים פה יש שניים אחד מימין והשני משמאל כך שמקדימה ומאחורה אין לחץ של סוגר ושם יש רווח שנוזל
עדיין לא נקרא Sunday 17/05/2020, 08:28   #77
אסףכ

ציטוט:
הבעיה בו שגם כאשר הסוגרים שלו נסגרים יש רווח בחלק הקדמי והאחורי, בניגוד לרוב הפילטרים יש 4 סוגרים בכל אחד הצדדים פה יש שניים אחד מימין והשני משמאל כך שמקדימה ומאחורה אין לחץ של סוגר ושם יש רווח שנוזל
לא יודע אם זאת הסיבה, יש לי פילטר פלובל (וגם לו יש רק 2 סגירת) וב"ה אין לי איתו שום בעיות ולעומת זאת לפניו היה לי אטמן עם 4 סגירות שלא סתם החלפתי אותו...
בהצלחה!

נ.ב. אם אפשר שאלה בשביל הלימוד, בעצם הורדת 3 מעלות בתוך שעה - האם זה קצב תקין לשנות מעלה תוך 20 דקות? (כנראה שאם עשית את זה התשובה היא כן אבל יותר אשמח לדעת זמן הסתגלות באופן כללי, כלומר אם זה היה קורה תוך חצי שעה זה גם היה בסדר..)

נערך לאחרונה על ידי אסףכ, Sunday 17/05/2020 בשעה 08:31.
עדיין לא נקרא Sunday 17/05/2020, 15:25   #78
אסף.ש

מסתבר שפיספסתי את ההודעה,
ציטוט:
התכוונתי שהמיכל הולך להיות נשלט דרך אפליקצייה כמו מזגן של תדיראן למשל?
בערך וגם זה שלב מאוד מתקדם.
החלק הקל הוא יצירת הקוד וקבלת הנתונים מהאקווריום ואיך זה יפעל לפי הנתונים המתקבלים (פה רק מי שמבין את הקוד יוכל להזין בקוד עצמו את הערכים שרוצה להגיע ואיך, החלק הקשה הוא יצירת מסך משתמש(נרכש מסך טאץ' שבו אמורים להיות מוצגים הנתונים ואפשרות לשחק בערכים,(בין אם זה טמפ' שרוצים, ph שרוצים עלי ידי הזרמת פחמן,כמה דשן להזרים וכולי..) כאשר זה יסתיים להיבנות עוברים לשלב השלישי שהוא רכישת רכיב wifi ובניית אפליקציה בנייד(מה יותר נוח מאפליקציה בטלפון) שיתקשר עם הבקר דרך wif.
ציטוט:
איך הלכו 2 בינון פרפר?
אהבתי אותם..
תאמת שלא יודע, הדג מאוד רגיש לשינויים.
ציטוט:
הנפח לא קצת קטן לאוכלוסיה הקיימת?
אם אני מבין נכון, מדבריך אין שום יתרון באקסל, אז למה לא השתמשת במיי חמצן? זה גם יותר זול משמעותית..
אקסל זאת סוגייה בפני עצמה, אני אדבר מנסיון אישי בלבד, לא ראיתי שום שיפור בשימוש בו אך כן ראיתי שצמחים מסויימים נפגעים מהשימוש בו, לדעתי אין יתרון להשתמש בו ואני גם הפסקתי להשתמש באקסל בכל האקווריומים שלי (החומר גם מסרטן מאוד כל שכל התעסקות באקווריום שיש בו אקסל....)
מי חמצן אומנם מאוד אפקטיביים ויצא לי להשתמש בהם במכתב אצות אדומות (בין האצות הקשות לטיפול) ושתי טיפולים ונגמר.
השתמשתי לפי המינון על כל 2-3ליטר של מי אקווריום 1 מל מי חמצן כלומר על המערכת שלי שהיא 30 ליטר הזרקתי 10 מל בסך הכול במקומות מסויימים, יש לסגור את הפילטר או כל דבר אחר שגורם לתנודת מים ואחרי סיום הזרקת במי החמצן לחכות 15-20 דקות ואז להחליף 50 אחוז מהמים ולמחורת גם להחליף מים.
במצב הקיים לא ראיתי צורך להשתמש במי חמצן כי מבחינתי זאת אפשרות קצה כלומר המצב הקיים לא היה מספיק חמור בשביל שאצטרך לטפל במי חמצן.

ציטוט:
פורסם במקור על ידי אסףכ צפה בהודעה
לא יודע אם זאת הסיבה, יש לי פילטר פלובל (וגם לו יש רק 2 סגירת) וב"ה אין לי איתו שום בעיות ולעומת זאת לפניו היה לי אטמן עם 4 סגירות שלא סתם החלפתי אותו...
בהצלחה!

נ.ב. אם אפשר שאלה בשביל הלימוד, בעצם הורדת 3 מעלות בתוך שעה - האם זה קצב תקין לשנות מעלה תוך 20 דקות? (כנראה שאם עשית את זה התשובה היא כן אבל יותר אשמח לדעת זמן הסתגלות באופן כללי, כלומר אם זה היה קורה תוך חצי שעה זה גם היה בסדר..)
פלובל זאת חברה קנדית אם לא טועה והיא נחשבת בין הטובות ביצור פילטרים אחרי איהיים.
כן הורדתי 3 מעלות בתוך כשעה, השינוי לא היה כל 20 דקות כי המקרר רק מתחיל לקרר אחרי כ15-20 דקות.
תאמת שאין לי מושג איך לענות על השאלה כי שטויות אני הרבה עושה ומעולם לא נתקלתי בבעיה גם בהורדת מעלה שתיים אפילו בבת אחת (החלפת מים בחורף),זה שאני עושה את זה ואני לא רואה פגיעה בדגים זה לא אומר שזה לא פוגע/שזה בסדר.
עדיין לא נקרא Sunday 17/05/2020, 15:45   #79
Or Geller

הסמל האישי שלOr Geller

הודו לך על 100 הודעות 144 פעמים
סוג אקווריום: צמחיה מידטק 150ל׳
וותק בתחום: לפחות עשור

אסף.ש כל הכבוד. תודה על השיתוף!

אוהב את השילוב בין טכנולוגיה לבין האקווריום

בהצלחה..!

Sent from my iPhone using Tapatalk
Or Geller לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 24/05/2020, 20:17   #80
אסף.ש

ציטוט:
אסף.ש כל הכבוד. תודה על השיתוף!

אוהב את השילוב בין טכנולוגיה לבין האקווריום

בהצלחה..!
תודה, הטכנולוגיה באה לעזור לנו בחיים אז מי אני לא אעזר.
זה לא בדיוק שיא הטכנולוגיה אבל משתמש במה שיש כי זה פתרון שעובד וזול יחסית.

אגב טכנולוגיה:

את משבר החום עברתי בשלום המקרר עשה את העבודה וסתם מתוך סקרנות מדדתי מרחוק את הטמפרטורה בימים החמים האחרונים.
שיא הטמפרטורה הייתה אצלי במרפסת בצל היה 43 מעלות ובבית כאשר לא היה אף אחד (אז כמובן שלא היה מזגן דולק) היה בהתחלה 28 מעלות ובשיא היה 32 מעלות אבל עדין הצלחתי לשמור באקווריום על 25.5 מעלות.
ביום שיש הממסר שפותח את החשמל למקרר נתקע אבל גיליתי בזמן לפני שירד הטמפרטורה באקווריום יותר מידי וסידרתי את זה (ממסר זה טכנולוגיה של אלקטרומגנט כך שאם נקטע נותנים נקישה קטנה על הממסר וזה יחזור לעבוד).

בעידכונים האחרונים ציינתי שבעקבות שימוש באקסל (מצאתי שאקסל לא עוזר ואף בזנים מסויימים פוגע) הלימנופילה ארומטיקה כמעט מתה והבליסקה גפוניקה גם נפע, לאחר מספר החלפות מים רבות כנראה יצא כמעטו כל האקסל מהמים העקבות כך:
בליסקה גפוניקה מחזיקה חיים:

למנופילה ארומטיקה מתאוששת:

תמונה לפני גיזום מאסיבי של הדשא+ ניקוי זכוכית:

ככלית לאחר הגיזום וניקוי זכוכית:

כמו שציינתי בעידכונים האחרונים שלצערי יש לי את האבקות לדשן אבל המשקל שבק חיים אז אני דיי מושבת, התחיל אצלי מחסור באשלגן.
מופיע נקודות שחורות (לא אצות) וחורים = חוסר באשלגן:

כמה נקודות:
1. אומנם המקרר עושה את העבודה אבל אני יכול לייעל אותו עוד קצת, נשאר לי למצוא זמן אבל שיתאים למזג האוויר כי במידה ויהיה בעיות אני יתקע בלי יכולת קירור, ונשאר שיגיע הבקר טמפרטורה ולחבר אותו+ לסגור את המקרר המצדדים כך שיהיה מקרר מן המניין, כאשר אסיים אסביר מה עשיתי וכולי..
2. בגלל שחזרתי לפילטר הישן שעושה 440 ליטר לשעה על מערכת של 30 ליטר אם אחשיב כ5 ליטר בפילטר, לצערי בגלל בעיות צנרת שאפתור אותם כאשר אני אעבוד על המקרר ירד הספיקה ובגלל בעיות בחמצן הפנתי את החליל לפני המים (לפני כן הפילטר בגלל שיושב בגובה 0 עושה כמעט בדיוק מה שהיצרן רושם כך שהיה אצלי בעבר זרימות חזקות מאוד כך שהחליל היה מופנה לרצפה אבל בגלל הזרמים החזקים באקווריום קטן חלק מהמים פשוט פגעו בזוכית הנגדית ועלו למעלה ויצרו הרעדה).
בגלל זה המים אצלי מורעדם יותר מבעבר אבל מה עם הco2?
3. מצאתי שהco2 אצלי מתמוסס יותר טוב כאשר פני המים אצלי מורעדים, הדרופ צקר אצלי על ירוק בהיר גבול הצהוב ובעבר היה יותר לכויוון ירוק חזק והיום אני מזרים 12 בועות קטנות לדקה 24\7 לעומת בער שהייתי מזרים קצת פחות 16 בועות 24\7.
לכן מצטרף לדעה שיש לחמצן את המים יותר (כמובן עד גבול מסויים) כך הco2 יתמוסס יותר ונזרים פחות כדי להגיע לאותה תוצאה.
החלקים לבניית מערכת השלטיה רובם הגיעו, שלב ראשון בדרך:
מערכת שליטה מלא- הדלקת תאורה, שליטה על הco2 בעזרת ph שליטה בטמפ עם מדידת טמפ, וכולי... בגדול הקוד מוכן רק נשאר לבדוק אז מעריך שעד סוף השבוע נסיים.

החלקים לחלק השני שיהיה ניתן לשלוט ולראות את הנתונים דרך מסך הגיעו לארץ, זה עיניין של מספר ימים שיגיע.
שנסיים שלב שני נתחיל שלב שלישי של רכישת חלקי wfi ובניית אפליקציה לשליטה.
הכל מתקדם דיי מהר ארבל הייתי כבר אמור להיות בשלב דיי מתקדם אבל בגלל הקורונה להכל לוקח זמן להגיע (זה הפעם השנייה שמזמין כי לא הגיע).
הזמנו חלקים כפול למידה ויהרס כי רוצה להגיע למצב שנהרס חלק ואני יתקע בגלל שלא יהיה משלוחים, המידה ונסיים אצלי גם יהיה מערכת שליטה.
עדיין לא נקרא Sunday 24/05/2020, 23:24   #81
ytz

ראשית מאד יפה

לגבי הדשן
אם תרצה אמדוד לך לפי נפח
לדוגמא כמה שוקל אשלגן בתוך כוסית של מדידה של 10 מ"ל
עדיין לא נקרא Wednesday 17/06/2020, 16:47   #82
אסף.ש

עקב תקופת מתכונות האקווריום דיי נזנח ולכן הצמחייה נהייתה פראית:

לכן השקעתי כשעה והתחלתי לעקור+ לשתול ולסדר, בין היתר היה לעקור מרבית צמחי הכבעול ולשתול חלקים מהם, הוספתי כדריות דישון, וגזמתי את הדשא.

כמה נקודות:
המרימו בול סתם זרקתי לאקווריום והוא גדל יפה, כרגע מחפש מה לעשות איתו.
הדשא עבר גיזום מאסיבי ולכן הוא ידעך קצת בימים הקרובים אבל מעריך תוך שבוע יחזור לשיא תפארתו כמו בגיזומים האחרים, החלטתי בנוסף לגזם ממנו לגזום חלק של 5X10 לאקווריום אחר לכן יש בצד חסר, מאמין שתוך שבועיים יחזור לשם הדשא.
תאמת שאת התוצא שרציתי בהקמת האקוורים הגעתי כלומר מרבד דשא בכל החלק הקדמי עד האמצע, אחר כך מסלעה ואז צמחי גבעול (כל זה כדי בגלל יופי אך כדי להשאיר שטח לדגים אחרי הכל זה נאנו).
אבל המסלעה לא יודע למה (אולי בגלל התעסקות שלי) שקע בחצץ ולכן לא נראת טוב, מאמין שבימים הקרובים אסדר\ אשנה את המסלעה.
דבר שני איני מרוצה מצמחי הגבעול למרות שהם גדלים יפה ובריאים, אולי כי בחרתי בצמחים שאמורים להיות ירוקים אבל בתאורה חזקה להאדים, מאמין שמתי שאתפנה (נכנס לתקופת בגרויות) אלך ואקנה צמחים אחרים כדי קצת לגוון בצבעים.
בנוסף לכל זה עוד לא הגיע לי המשקל וזה מתסכל אותי לראות שיש לי כבר תכנון למינונים לדישון+ את האבגקות אבל את המשקל המחורבן לא מגיע, אולי שהוא יגיע והיה לי שגרת דישון אמיתית ולא חאפרית הצמחים יראו בהתאם.
נ.ב בגלל חוסר במצלמה נורמאלית (או שפשוט אין לי כוח לקחת את המצלמה מיקצועית של אבא שלי..)
במציאות נראה יותר מואר.
עדיין לא נקרא Wednesday 17/06/2020, 17:03   #83
shuster

נראה פצצתי אחי ))

כל הכבוד על ההתמדה ו השיתוף )))

בקשר לגזם מאדים... למה לקנות אם יש הרבה חברים בפורום ?

יש לך ניראה לי את המספר שלי (הנייד)...
דבר איתי סופ"ש אוליי יהיה לי קצת גזם

בקשר למצלמה... נו באמת חחח

אני למשל מעדיף לראות תמונה "אמיתית"
ולא מפולטרת של מהלכים, שינויים והתקדמות.
ודרך אגב רואים שיוצא לך לא רע כלל

תמונות ל"תצוגה" זה משהו אחר.
(@גלובלי יכול לתרום המון ידע בנושא)

עדיין לא נקרא Wednesday 17/06/2020, 17:05   #84
ytz

ציטוט:
לגבי הדשן
אם תרצה אמדוד לך לפי נפח
כיף לעקוב

1. שאלה אחת שמאד חשובה לי קבלתי עליה תשובה קוורץ תופס דשא - אשמח לשמוע את נסיונך
2. יש לי מרימו כבר הרבה זמן והוא לא מתפצל כלל
3. מחכים למדריך מסודר על מחליף חום
עדיין לא נקרא Wednesday 17/06/2020, 17:16   #85
אסףכ

וואווו ממש נראה פצצה, היער הפראי משהו מדהים!
הדשא פצצה
אפילו הירוק על האבנים משתלב מצוין

חסרים לי העלים הארוכים ה~חומים שרואים בתמונה שלפני הגיזום בצד ימין, אמנם גזמת את הדשא אבל למה כיסחת אותם?!
עדיין לא נקרא Wednesday 17/06/2020, 17:47   #86
אסף.ש

תודה לכם על התגובות.
ציטוט:
נראה פצצתי אחי ))

כל הכבוד על ההתמדה ו השיתוף )))

בקשר לגזם מאדים... למה לקנות אם יש הרבה חברים בפורום ?

יש לך ניראה לי את המספר שלי (הנייד)...
דבר איתי סופ"ש אוליי יהיה לי קצת גזם

בקשר למצלמה... נו באמת חחח

אני למשל מעדיף לראות תמונה "אמיתית"
ולא מפולטרת של מהלכים, שינויים והתקדמות.
ודרך אגב רואים שיוצא לך לא רע כלל

תמונות ל"תצוגה" זה משהו אחר.
(@גלובלי יכול לתרום המון ידע בנושא)

אני כרגע מרוצה מהמצב בתנאים הקיימים אבל תמיד שואף גבוהה יותר חחח.
בקשר לצילום אני ממש לא מתכנן להכנס לעולם הצילום זה נטו בשבילכם שתוכלו לראות תמונה שתשקף את המצב,
המקסימם שאני אעשה זה אבקש מאבא שלי שיצלם תמונות (בכל זאת צילם זה התחביב שלו ולכן קנה מצלמות + עדשות עוד כל מיני שיט שלא מבין בזה) ואת השאר אני אעשה (המצלמה של סוני מצלמת ושומרת בקובץ מסויים שיש לההמיר אותו לקובץ jpeg וזה למה לא עשיתי את זה עד עכשיו כי צריך לצלם אחר כך להוריד למחשב להמיר ואז להעלות לאתר להעלת תמונות ורק אז לשתף יותר קל לי לצלם בטלפון לשלוח לוואפ ואז דרך ווצאפ ווב במחשב להעלות לאתר תמונות ולשתף.)
כן יש לי את המספר שלך, אם יהיה לך גזם בצבע אשמח.
דרך אגב אתמול גזמתי עוד אקוורים שזנחתי אותו כך שיש לי בערך שתי דליים (הנפח של הצמחים הוא בערך 14 ליטר ללא מים) של גזם דיי מגוון אם תרצה. ראיתי שאתה מחפש צמח דשא אז אם תרצה יכול למסור לך סוג של המיאנטוס כמו בתמונה.
ציטוט:
ציטוט:
לגבי הדשן
אם תרצה אמדוד לך לפי נפח
כיף לעקוב

1. שאלה אחת שמאד חשובה לי קבלתי עליה תשובה קוורץ תופס דשא - אשמח לשמוע את נסיונך
2. יש לי מרימו כבר הרבה זמן והוא לא מתפצל כלל
3. מחכים למדריך מסודר על מחליף חום
למה אני זכרתי שעניתי לך להודעה הקודמת?
נפח לא יעזור לי וזה רק יהיה מתוסבך... המשקל אמור להגיע עד שבוע הבא.
1. ברור שכן, קוורץ או כל חצץ בסופו של דבר אמור לתת לנו אפשרות לשתול, השאלה שלך צריכה להיות אחרת האם אפשר לגדל צמח דשא ללא מצע מדושן- התשובה שלי כן במידה ויהיה מספיק דישון בעמודות המים וזרימות מספקות כך שיהיה לו דשן.
2.לא זכור לי שהמרימו בול אצלי התפצל לבד, תפצל אותו לבד אני מפצל פשוט מושך עם שתי ידיים וזה נחתך לשתי חתיכות. אני הכנסתי לאקווריום שלוש חתיכות של חצי סמ כדי לראות אם בכלל אפשר לגדל אותו בהייטק ותוך 4 חודשים ואחרי פיצולים יש לי בערך 8 חתיכות של כ3-5 סמ.
3. אומנם המקרר הוכיח את עצמו (עד עכשיו עובד פיקס ושומר על הטמפ) לא רואה טעם בלעשות מדריך..
כי מדובר בסך הכל באילתור ולא יודע אם יש לי מספיק תמונות וזמן להתחיל להסביר תוסיף לזה שרוב ברי המיים הם עם מדחס חלש כך שלא יעזור מעל 50 ליטר, במזל נתקלתי במכשיר של נביעות שבגלל שהוא מתוכנן להרתיח מים ולאחר מכן לקרר את המים ובנוסף לזה הוא שקט (הרבה פעמים לוקחים מדחס חזק יותר ופשוט מגבילים את הזרם אליו כדי שיהיה שקט) אז המדחס שלו יחסית חזק 12\1 כוח סוס שלערכתי יכול לעבוד עד 150-200 ליטר מקסימום למה? אפשר לקחת מקרר חלש יותר והוא עדין יעבוד אבל הוא ישרף כי לא יתאים לתנאים. מבחינתי התנאים שהמקרר צריך לעבור הוא שתוך שעה עד שעה וחצי יוכל להוריד מעלה במצב קיצון שזה טמפ סביבה של 32 מעלות ושישמור על 25 מעלות באקווריום כי זה בערך התנאים מקסימום בזמן שאין אף אחד בבית ובחוץ 40 מעלות אחרת המקרר שבניתי יכול להחזיק אקווריום יותר גדול אבל יצטרך לעבוד יותר זמן ויותר קשה עד שישרף.
פשוט לא מאמין שתצליחו למצוא פלטפורמה עם מדחס חזק מ15\1 כוח סוס, לא אומר שלא קיים יש במקררים מים מתחת לכיור שהוא עם מדחס שבן 15\1 עד 10\1 כוח סוס שעם התאמות בצנרת פלוס הוספת קירור למדחס יוכל להחזיק מיכל מים יפה במצבי קיצון אבל המחשיר עולה בן 2000 עד 3500 שקל כך שלא רלוונטי ותאמין לי שבדקתי מלא אםשרויות קירור כולל פירוק מיני בר וכולי.. שללתי בגל לא שזה לא אפשרי אלה לא שווה את הכסף\מאמץ או שאין את הידע להלחים צנרת גז.
אם אחליט להשקיע במדריך זה רק אם יהיה מי שירצה והתועלת היחידה היא לתת רעיונות או לחילופין במידה ויהיה לי תמי 4 למשחקים אז אוכל לעשות מדריך איך לבנות מקרר למיכלי נאנו עד 50 ליטר (כמובן שיכול לעבוד יותר אבל במקרי קיציון כמו שרשמתי לאורח זמן ישרף).
עדיין לא נקרא Wednesday 17/06/2020, 17:57   #87
shuster

ציטוט:
תודה לכם על התגובות.

אני כרגע מרוצה מהמצב בתנאים הקיימים אבל תמיד שואף גבוהה יותר חחח.
ככה זה אמור להיות חחח all the fun

ציטוט:

כן יש לי את המספר שלך, אם יהיה לך גזם בצבע אשמח.

דרך אגב אתמול גזמתי עוד אקוורים שזנחתי אותו כך שיש לי בערך שתי דליים (הנפח של הצמחים הוא בערך 14 ליטר ללא מים) של גזם דיי מגוון אם תרצה. ראיתי שאתה מחפש צמח דשא אז אם תרצה יכול למסור לך סוג של המיאנטוס כמו בתמונה.

בכיף אעדכן

אשמח לניסיון דשא אחי ))) יש לי כמה צמחים שניראה לי שתוהב

תסייר קצת בתמונות ודבר אליי

נערך לאחרונה על ידי shuster, Wednesday 17/06/2020 בשעה 18:01.
עדיין לא נקרא Wednesday 17/06/2020, 18:15   #88
אסף.ש

ציטוט:
וואווו ממש נראה פצצה, היער הפראי משהו מדהים!
הדשא פצצה
אפילו הירוק על האבנים משתלב מצוין

חסרים לי העלים הארוכים ה~חומים שרואים בתמונה שלפני הגיזום בצד ימין, אמנם גזמת את הדשא אבל למה כיסחת אותם?!
תודה אסף,
בצד ימין היה קריפטקורין נורי מדובר בקריפטוקורין חום עם פסים שחורים כזה, תאמת הוצאתי אותי בטעות כאשר הוצאתי את הדשא לאקווריום אחר והחלטתי לא להחזיר כי רוצה מראה נקי ולכן צריך להיות שם דשא.
את הדשא צריך מדי פעם לכסח לפחות את הדשאים המסוג הזה כי כמדובר בסופו של דבר בדשא שנראה כמו צמח גבעול ואז ושהוא גדל הוא עולה אחד על הדשני ואז זה גדל לגובהה אז צריך לגזום אותו, אנסה למצוא לך סרטון שראיתי פעם שאפשר לתת לו לגדול לגובהה ואז לגזום בצורות כמו שגננים גוזמים דמויות בעצים.
יש לי עוד צמח שלא זוכר את השם יש אותו אצךל שוסטר שם יש את השם שגם אותו אפשר לגדל כצמח דשא אבל בוא גדל הרבה לגובה ודורש גיזום תכוף ולדעתי יותר יפה שגדל כצמח גבעול להלן צד שמאל.
דרך אגב כל סוגיית צמחי דשא באקווריום זה דיי מעניין, בגדול צמח אשר נראה (בכוונה אומר נראה כי כל צמח גם אם הוא דשא יצטרך גיזום ומה שרואים בתמונות זה לא בפועל תמיד, אופס גיליתי סוד) צפוף ונמוך אנחנו מכנים צמח דשא אבל בפועל מנסיון יתן לקחת כמעט כל צמח גבעול ועל ידי גיזום נכון ליצור שיח\דשא כזה אבל השאלה מה יהיה יותר יפה ונוח כי אומם אני יכול לגזום ולישמור על גובהה נמוך אבל אצטרך כל מספר ימים לגזום אז זה לא ראילי, יש מספר סוגים של צמחים שהם גדלים לתיאור שלנו כדשא דיי לבד.
הנה כמה שתי תמונות שעל ידי גיזום נכון הצלחתי בעבר ליצור שחי רצפתי מצמח גבעול.

עוד צמח:

נ.ב ניתן לראות את ההבדל באיכות של התמונות למרות שמדובר בתמונה לפני שנתיים בערך כי זה צולם במצלמה מקצועית.
קיצר לאחר החפירה מי שמתחזק אקווריום צמחייה צריך להיות גנן וכדי להגיע לתוצאה צריך לדעת מה התנאים הקיימים ומגבלות ואיך בפועל סוגים מסויימים שצמחים גדלים באקווריום ואז אפשר להתחיל לעצב כמובן שגם מאוד חשוב לדעת לגזום נכון כדי להגיע לתוצאה מסויימת
אני אישית למדתי איך אפשר להגיע לתוצא מסויימת מגיזום על ידי משחקים רבים ואחרי שנים של גיזום מיכל הייטק (יש לי עוד מייכל שב6 שנים האחרונות מתפעל אותו ואז במהלך השנים האחרונית התנסתי בכל מיני גיזומים עליו)

נערך לאחרונה על ידי אסף.ש, Wednesday 17/06/2020 בשעה 18:45.
עדיין לא נקרא Wednesday 17/06/2020, 18:58   #89
Or Geller

הסמל האישי שלOr Geller

הודו לך על 100 הודעות 144 פעמים
סוג אקווריום: צמחיה מידטק 150ל׳
וותק בתחום: לפחות עשור

אסף האם הדשא הוא מונטה קרלו?

Sent from my iPhone using Tapatalk
Or Geller לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 17/06/2020, 19:04   #90
אסף.ש

ציטוט:
אסף האם הדשא הוא מונטה קרלו?
שלילי, מדובר בסוג של המיאנטוס קובה או עוד סוג לא זוכר שם..
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > אקווריום צמחייה
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא