AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > אקווריום צמחייה

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Wednesday 27/02/2013, 17:09   #1
WPB

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
וותק בתחום: 4 שנים
ברירת מחדל מתכוון להקים אקווריום צמחייה חדש זקוק להמלצות

שלום רב לכם,

אני מתכוון להקים אקווריום חדש ורוצה שיהיה עם צמחים.
עברתי על כל הפורום, ראיתי אקווריומים שונים, עכשיו יש לי שאלות.

פרטי אקווריום:
אקווריום: לו-טק
גודל: 90 רוחב, 35 עומק ו 50 גובה
תאורה: 3 מנורות כפול 14 ווט T5 ופסי לדים כנראה לרוחב של האקווריום 90x2 + 35x2 = 2.5 מטר.

פרטי אוכלוסיה:
2 מנקים L134 Leopard Frog pleco
2 מנקים או L201 או L240
5 קורידורסים קסינגו.
כרגע יש גם 5 בוטיות ליצן קטנים יחסית (כ 7 ס"מ), אבל לדעתי אקווריום הזה קטן עבורם נראה מא אפשר לעשות איתם.

אוכלוסיה נוספת כרגע לא קיימת, היו גופי, מכרתי אותם, ומחפש דגים להחליף (כנראה יהיו ציקלידים אירופיים שקטים).

מה אני רוצה (בעלות יחסית לא גבוה ולא קשה להשגה) :

צמחים בתחתית בסגנון מרסילאה מינוטה או משהו כזה ואולי קצת מוס בצדדים.
בחלקו האחורי צמחים שמגיעים ל 40-45 ס"מ צמחים יפים
בפינות אחוריות גם צמחים גבוהים נחמדים.
במרכז אקווריום 2 אנוביה או משהו דומה וביניהם דקורציה שורש עץ.
כמו כן, מה עדיף קוורץ גדול או קורץ קטן? אני הולך לקנות כנראה בצבע שחור

זה הכיוון, אשמח אם תכוונו אותי.

אם תוכלו להמליץ לי על משהו מאזור השרון שמוכר מצע מוכן בקילוגרמים ו/או צמחים.

תודה מראש.
WPB לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 27/02/2013, 17:26   #2
bar_1973

הסמל האישי שלbar_1973

הודו לך על 2 הודעות 2 פעמים
סוג אקווריום: 250 Liter low-tech
וותק בתחום: מאי 2011
ברירת מחדל תגובה להודעה: מתכוון להקים אקווריום צמחייה חדש זקוק להמלצות

מזל טוב לקראת הכניסה לצמחיה.

אני ממליץ לשפר את התאורה ראשית , כי מה שיש לך כרגע לא מתאים ללאו-טק

https://www.aqua.org.il/magazine/item.php?id=2215
עדיין לא נקרא Wednesday 27/02/2013, 17:45   #3
WPB

ציטוט:
פורסם במקור על ידי bar_1973 צפה בהודעה
מזל טוב לקראת הכניסה לצמחיה.

אני ממליץ לשפר את התאורה ראשית , כי מה שיש לך כרגע לא מתאים ללאו-טק

https://www.aqua.org.il/magazine/item.php?id=2215
תודה רבה.

יש לי כרגע אקווריום צימחייה עם מעט מאוד צמחים, 4 אנןביה ועוד קצת דשא שיחים כמו בחוץ בגנים (אפילו לא יודע איך קוראים לו) פשוט שקניתי לפני שנה, אבל הוא לא צמח כמו שרציתי, לכן החלטתי לעשות הכל מחדש והפעם לעשות את זה הכי נכון שיש.
הייתה לי רק מצע ללא כלום (אפיילו קבול לא שמתי) ומעליה שכבה של חצץ לבן.

שכחתי לציין, בחדר שלי רוב שעות היום יש קרני שמש.

צמחייה מחייבת מנורות T5? או שאפר גם וגם (T5 ולדים)? כי אני לא כ"כ אוהב את הצבע של T5, לדים הרבה יותר יפים.
עדיין לא נקרא Wednesday 27/02/2013, 18:49   #4
itaynid

הסמל האישי שלitaynid

סוג אקווריום: Lowtech קיבוצי 200L
וותק בתחום: רוב החיים :)

ציטוט:
פורסם במקור על ידי WPB צפה בהודעה
תודה רבה.

יש לי כרגע אקווריום צימחייה עם מעט מאוד צמחים, 4 אנןביה ועוד קצת דשא שיחים כמו בחוץ בגנים (אפילו לא יודע איך קוראים לו) פשוט שקניתי לפני שנה, אבל הוא לא צמח כמו שרציתי, לכן החלטתי לעשות הכל מחדש והפעם לעשות את זה הכי נכון שיש.
הייתה לי רק מצע ללא כלום (אפיילו קבול לא שמתי) ומעליה שכבה של חצץ לבן.

שכחתי לציין, בחדר שלי רוב שעות היום יש קרני שמש.

צמחייה מחייבת מנורות T5? או שאפר גם וגם (T5 ולדים)? כי אני לא כ"כ אוהב את הצבע של T5, לדים הרבה יותר יפים.
לפני הכל מאוד יעזור פה גליון מלא של האקווריום.

אח"כ אני מניח שקראת את המאמרים על התאורה שהמליצו לך לקרוא פה.

כדאי שתדע את שם צמח הדשא כדי שנוכל לעזור לך יותר , אולי זה Eleocharis parvulus
אם מדובר בצמח הזה , הבעייה היא תאורה ומצע מדושן.

קרני שמש בכלל לא עושות טוב לאקווריום ולצמחים בפרט , תשדל לשמור על מצב שקרני השמש לא מגיעות בכלל לאקווריום.

בעקרון אפשר להשתמש בכל נורה כל עוד היא מפיקה את הטמפ' אור הרצוייה להליך הפוטו סינטזה , בד"כ באקווריום צמחייה משתמשים בנורות t5 כיוון שהם חסכוניות ופיזור האור שלהם לפי אורך הוא גבוהה יותר.

כמובן שיש אפשרות גם ללדים , אתה תצטרך לחפש פסי לדים שהם אטומים למים ולחות אני חושב ש ip67 זה התקן שאתה מחפש לאטימות , ולדים SMD 5050 6500K זה סוג הלדים שאתה מחפש , אם אני לא טועה הלדים האלה מוצאים 0.25w לכן תצטרך לעשות חישוב כמה לדים תצטרך ע"מ להגיע לתאורה הרצוייה.

אני חושב שידדנו שחר.ש פירסם בעבר מאמר לחישוב נפח הwatt לליטר , שחר העם קורא לך לדגל לפרסם קישור

בכל מקרה שיהיה בהצלחה ותמשיך לעדכן...
itaynid לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 27/02/2013, 21:23   #5
WPB

ציטוט:
פורסם במקור על ידי itaynid צפה בהודעה
לפני הכל מאוד יעזור פה גליון מלא של האקווריום.

אח"כ אני מניח שקראת את המאמרים על התאורה שהמליצו לך לקרוא פה.

כדאי שתדע את שם צמח הדשא כדי שנוכל לעזור לך יותר , אולי זה Eleocharis parvulus
אם מדובר בצמח הזה , הבעייה היא תאורה ומצע מדושן.

קרני שמש בכלל לא עושות טוב לאקווריום ולצמחים בפרט , תשדל לשמור על מצב שקרני השמש לא מגיעות בכלל לאקווריום.

בעקרון אפשר להשתמש בכל נורה כל עוד היא מפיקה את הטמפ' אור הרצוייה להליך הפוטו סינטזה , בד"כ באקווריום צמחייה משתמשים בנורות t5 כיוון שהם חסכוניות ופיזור האור שלהם לפי אורך הוא גבוהה יותר.

כמובן שיש אפשרות גם ללדים , אתה תצטרך לחפש פסי לדים שהם אטומים למים ולחות אני חושב ש ip67 זה התקן שאתה מחפש לאטימות , ולדים SMD 5050 6500K זה סוג הלדים שאתה מחפש , אם אני לא טועה הלדים האלה מוצאים 0.25w לכן תצטרך לעשות חישוב כמה לדים תצטרך ע"מ להגיע לתאורה הרצוייה.

אני חושב שידדנו שחר.ש פירסם בעבר מאמר לחישוב נפח הwatt לליטר , שחר העם קורא לך לדגל לפרסם קישור

בכל מקרה שיהיה בהצלחה ותמשיך לעדכן...
לא כ"כ הבנתי לגבי גיליון? כתבתי את הפרטים של החדש, אם אתה מתכוון לישן הוא בגודל מטר על 40 ס"מ וגובה 60 ס"מ אבל מים בערך 40 ס"ם (משהו כמו 160 ליטר) צמחיה כמו שכתבתי קודם. לגבי צמח דשא הוא די דומה צמח סגטריה אבל לא הוא (כי אצלי הוא צומח בתאורה מאוד חלשה בצורה מצוינת) https://www.aqua.org.il/aquadex/profile.php?id=1881 בפינה השמאלית היה ג`ווה מוס (שגם אותו אני לא אוהב).
כאן בתמונה ניתן לראות דשא שדומה לסוג שיש לי נלקח מאשכול הזה
תאורה כרגע 3x14 Т5 אעוד שתי מנורות פלורסנט 24 וואט רגילות 8 שעות עבודה ביום (עם שעון שבת).

לגבי מאמרים קראתי בזמנו לפני שנה (לא רק בעברית גם באנגלית) ורעננתי לעצמי את הידע אתמול והיום שוב. לאחר מכן שאלתי שאלות . גם לגבי קקרני שמש לא ידעתי, אז אני אזיז את האקווריום למקום אחר.

מה שחשבתי באמת זה לעשות דבר כזה, מנורות שיש לי 3x12 לשים באמצע אקווריום למעלה (60 ס"מ") ובחלקו העליון של האקווריום להדביק לזכוכית לדים במעגל כמו שרשמתי למעלה.

אופציה שניה: פשוט לקנות מנורות T5 עם בתי מנורה ללא חיבור בודדים ולחבר אותם במעגל 4-6 מנורות 24-28 וואט (בחנות אמרו לי שעלות שלהם בסביבות 120 ש"ח ליחידה בית מנורה + מנורה ויציאה לחיבור). יוצא יקר מאוד ולדעתי יהיה בדיוק באותו מראה כמו שהיה לי.

אני לא טוב בעיצוב (אני מתכנת ) לכן קשה לי לבצע את השינויים, כמו כן הרבה חנויות טובות נמצאות באזור מרכז ולא באזורינו.

יש המלצה למצע? או לקחת לפי קילו מצע תערובת קבול ראיתי ביד 2? הבעיה שחנות בראשון לציון ואני גר באור עקיבא.

נערך לאחרונה על ידי WPB, Wednesday 27/02/2013 בשעה 21:39.
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > אקווריום צמחייה
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא