AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > כללי > קהילת אקווה

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Tuesday 06/01/2004, 17:02   #1
אורן
ממיסדיי אקווה

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל "אין אחריות על בעלי חיים&

בתור אחד שסבל ממקרים כמו של מור בי וחברו לא פעם ולא פעמיים.
ושומע כל הזמן סיפורים על מוות ומחלות של דגים אלמוגים וצדפות

בכל חנות של דגים תמצאו על הקיר שלט ענק שעליו כתוב באותיות קידוש לבנה

"אין אחריות על בע"ח"

מה השלט אומר ????

אשמח לשמוע את תגובתכם לשלט הנ"ל
אשר מפורסם לא פחות מהשלט בכל בר ומסעדה שאין מגישים משקאות לקטינים.

את דעתי בנושא אכתוב בהמשך.
עדיין לא נקרא Tuesday 06/01/2004, 17:20   #2
ARCHER~1

הסמל האישי שלARCHER~1

זה לא תמיד
יש כאלה שאפילו לא כותבים ( )

מה רצית שחנויות יקחו דגים ויחזירו אם הדג מת?
עכשיו שאני חושב על זה זה יכול להיות מעולה תחשבו על זה.:

דג+אחריות למשך מס" שנים = מחיר דג+150%ממחירו

בסכהכל זה הרבה יותר ריווחי לבעל החנות
כנראה שבמצב כזה ידרשו תמונה של הדג מת כנראה שלא יעשו את זה בדגים מחכיי מוות המתגוננים כמו הבוטיות במים מתוקים
ARCHER~1 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 06/01/2004, 17:29   #3
elminister
ממיסדיי אקווה

הסמל האישי שלelminister

הודו לך על 14 הודעות 31 פעמים

אתה יודע מה?!
דוקא בדיון הזה אני רוצה לתפוש את הצד האחר...
הצד של הסוחר...ולא שהפכתי להיות כזה...

אני בעל עסק, קיבלתי משלוח של דגי נוי, אלמוגים, ח"ח וכד' ,
מטרתי היא למכור אותם למטרת רווח (מה לעשות זה לא גמילות חסדים כאן..)
כיצד אני יכול לתת אחריות לכל אדם?!
אני יכול להיות ערב שהדגים יצאו מבית העסק שלי בריאים כמו "שור עם סנפירים"
אני יודע מה עשית עם הדגים לאחר מכן?!
האם הטחת את השקית עם הדגים על הריצפה, אולי לא איקלמת נכון?! , אולי האק' שלך ניראה כמו השפדן ביום רע?!

כיצד אני יכול להיות ערב לבעלי החיים מהרגע שעזבו את החנות?!

נכון יש בעלי חנויות שכן נותנים אחריות על בעלי החיים, אולם אני אישית חושב שזה לפנים משורת הדין,
כאשר מתבצעת עיסקה בין הלקוח למוכר יש בא שני צדדים,
יש את הלקוח אשר שם את מבטחו במוכר אשר ימכור לו דגים בריאים ומתאימים,
ויש את הסוחר שבוא נצא מנקודת הנחה שלא מוכר דגים חולים ללקוחות הלקוח ראה את הדג לשביעות רצונו ולקח אותו?! אם כן מדוע הוא צריך לשאת באחריות?
אם הדג לא היה לשביעות רצונך, מדוע לקחת אותו מלכתחילה...

בואו נמשיך את הדיון לכיוון "האפור" , אני יבואן דיסקוסים, כל הדיסקוסים שלי בחנות ניראים כמו שניצלים מטופחים,
ואללה אבל כולם נשאי מחלה נדירה הנקראת בשפת החובבים סינגאפורית, וכאשר הכנסתי דג אחד או שניים , כל הדגים נידבקו ומתו תוך 3 ימים...
האם המוכר צריך לפצות אותי?!

בואו נמשיך, החנות "ציקלידי ELMI" מכרה לי אחלה דג , היא קראה לו "יגואר" , כאשר הכנסתי את הדג לשביעות רצוני המלאה הוא בלע לי את כל הנאונים , קרדינאלים, טטרות, ודיסקוסים, ברגע האחרון חילצתי את גוף החימום שגם אותו הוא ניסה לבלוע..
הדג בריא ושלם... אולם שאר אוכלוסית האק' נעלמה...
האם המוכר צריך לפצות אותי?!

אתה רוצה לקחת את הדיון לכיוון יותר אפור?! סבבה,
אני גר באילת, (בדיוק על יד ריף....) , שלחו לי אלמוג סוף כל העולם ! , אקרופורה עם נקודות כסופות שמנגנת פינק פלויד תחת תאורה אקטינית , האלמוג סובל מוירוס vebrio שמתפרץ אחרי שבועיים ימים (!) , גם המוכר עצמו לא ידע בכלל על קיום מחלה זו...
ברגע שראיתי את כל האלמוגים שלי מאבדים פיגמנט (הופכים לחומים) , זרקתי את כולם לים (ים סוף)...

מי לוקח אחריות?!

בכוונה סיבכתי את הדיון לרמות כמה שיותר גבוהות כי אני רוצה לדעת את דעתם של החברים

ELMINISTER והקושיות (של המים)
elminister לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 06/01/2004, 18:00   #4
verti

והנה 2 מקרים (שקרו לי) מהצד השני של הסיפור שגורמים למקרים הנ"ל להראות אפילו יותר דוחים...

הזמנתי חבילת ביצי ארטמיה מספק בחו"ל.
חלה טעות ברשימות שלו ו-2 אריזות שונות (במשקל) היו בעלות אותו מק"ט...
מה שגרם לכך שהזמנתי חבילה של 100 גרם ובמקומה שלחו לי 500 גרם!
הודעתי על הטעות לסוחר ותגובתו המדהימה היתה: "הטעות נבעה מאי-סדרים ברשימות שלנו... לכן נשמח להשאיר את ה-500 גרם אצלך ולחייב אותך רק עבור 100 גרם" (!!!)

במקרה אחר, הוזמנו כמה עשרות יחורי מנגרוב.
הודעתי לסוחר על השביתות והעיצומים במכס ואעפ"כ הנ"ל לא שם לב ושלח חצי מהכמות בזמן השביתה...
התוצאה - עשרות ייחורים מיובשים לחלוטין!
כשהדבר נודע לסוחר הוא מהר להתנצל ושלח לאחר תום השביתה כמות זהה לכמות הראשונה ללא שום חיוב בתשלום ועם המון התנצלות על התקרית (!!!).

בקיצור - הכל עניין של עבודת שיווק נכונה (מצד הסוחר). זאת דעתי.
מיותר לציין שאני אל הסוחרים האלה אשוב בכל עת עם חיוך והרבה סיפוק ולו רק בשל המחויבות העצמית שלהם לשירות הלקוח.
verti לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 06/01/2004, 18:00   #5
Legolas

הודו לך על 3 הודעות 3 פעמים
ברירת מחדל מסחר

עוד משהו
התחום האפור שאלמי ציין מתאפיין לא רק בנושא הוגנות (אני כמוכר לא אשם שהתפרצה מחלה שאפילו אני לא ידעתי עליה) כלפי הבריאות התקינה של הדגים, אלא גם הנושא העצוב של "דחיפת" דגים, וכמו שהוא תיאר את זה מצחיק ככה זה גם מעורר מחשבה.
דחיפת דגים מתאפיינת במוכר חמדן ובלקוח נמהר, הבעייה מתרחשת במיוחד כאשר מדובר במגדלים חדשים, וכאן הבעייה היא גדולה יותר, כי ישנו צורך לקיים מצב של איפוק, זאת אומרת: המוכר לא ידחף דגים כאשר האקווריום חדש ואין מחזור חנקן, והקונה לא יספק את צרכיו מייד ויחכה לפחות שבוע.
אני מודה שלא תמיד המוכר אשם, לפעמים הלקוח רוצה לראות את האקווריום שלו מלא בדגים מבלי לחכות אפילו יום, התחום השחור מתחיל כאשר המוכר מציע "תרופות פלא" שימנעו מהדגים למות בימים הראשונים וחמור עוד יותר כאשר הוא נותן לו דגים לא מתאימים.
כאשר הגעתי לחנות לקנות דג "סטארטר" והמוכר הבין שהאקווריום חדש הוא התחיל במתקפת מכירה בסגנון "אנחנו נתחיל עם דג... ונוסיף תרופה..., אתה צריך..., הכי טוב...." וכל מה שרציתי היה רק להתחיל מחזור חנקן.
כאשר אנו קונים רכב חדש אנו מקבלים ספר הוראות לטיפול תקין במכונית, מדוע מוכר לא מציין ללקוח שיש לשמר את איכות המים, מסביר לו את ההשלכות של התחביב, מלווה אותו בתשובות בימים הראשונים, ולא רואה בו טרחן שכל ייעודו להעלות את רף המכירות שלו, ואל תגידו לי שזה לא רציונאלי, חובב דגים רציני שמעוניין להשקיע בתחביב לא יבהל מאינטנסיביות הטיפול במיכל. ובהשקעת ממון.
ראיתי בפורום ציוד עץ שחבר הפורום- pyroman פתח,בשם "חנויות שמוכרות ציוד זול בצפון" או משהו כזה, שזה רעיון פנטסטי.
אז למה שלא נקים עץ דביק בציון חנויות שהם לא רק זולות, אלא מספקות שירות הוגן בהסברים ללקוח, ומביעים נכונות לתקן טעויות שלהם, ואני מתכוון שנציין רק את הטובות וכמובן על סמך חוויות מתאימות (ניתן להכין "רף כניסה" לעץ).
ולדעתי החברים כאן עושים עבודת קודש בהדרכת מגדלים חדשים ובסימון המוקשים בהם הם עלולים להתקל.
Legolas לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 06/01/2004, 18:23   #6
urilivne

הסמל האישי שלurilivne

סוג אקווריום: דגי פלסטיק

סתם לידע כללי.
כל חנות אשר קונה דגים מהיבואנים כן מקבלת אחריות מסויימת על הדגים !!
לא על כל דג ודג אבל כן על מה שניקרא 'מישלוח דפוק'.
זאת אומרת שאם חנות 'הדג נחש' קנתה 100 נאונים ותוך שלושה ימים תהיה תמותה של נניח 20% מהמשלוח היבואן יזכה את אותה חנות על הדגים המתים ולעיתים אפילו על כל הנאונים.

לצערינו אותה חנות לא תעשה אותו דבר עבור הלקוחות שכבר רכשו נאונים מאותו משלוח מקולל וכאן הבעייה..........

urilivne לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 06/01/2004, 18:39   #7
Udi
חבר כבוד, הוגה ומקים AquaDex

הסמל האישי שלUdi

הודו לך על 24 הודעות 46 פעמים
סוג אקווריום: דיסקוסים

OK כך אני רואה את הדברים:

נקודת המוצא היא שבעל עסק אינו מחוייב לתת אחריות על בע"ח שהוא מוכר (השיקולים נרשמו כבר), ולכן אי אפשר לבוא בטענות לבעל עסק שלא מוכן לתת זיכוי לדג שמת בדיוק על מפתן דלת החנות בדרך לאקווריום הביתי.

יחד עם זאת כל בעל עסק עושה לעצמו את החשבון הפרטי שלו איך הוא דואג לשמר את קהל לקוחותיו, שהרי לקוחותיו הם בעצם הפרנסה שלו.

בפרט היום כשהשוק הולך ונעשה יותר ויותר תחרותי. המקרים והארועים הולכים ונהיים יותר ויותר נגישים לציבור ודרישות קהל היעד עולות כל הזמן, חייב כל בעל עסק לבדוק את עצמו ולשאול עד איפה אני מוכן לספוג כדי לשמר על קהל לקוחותי.

לפעמים חוסר התחשבות בלקוח לא מרוצה עלולה לגרור אחריה גל של לקוחות שיקראו או ישמעו על עוגמת הנפש, ויגידו לעצמם "לשם אני כבר לא נכנס, למה לי בכלל להסתכן, הרי יש מקומות נוספים שאף אחד לא נפגע מהם שמספקים את אותו מוצר ובאותו מחיר".
וחברים, הדבר הזה קורה, ככה זה בשוק תחרותי.

ולבעלי העסקים שקוראים את ההודעה, אני חושב שבשנים האחרונות על רקע הפורמים ואתרי האינטרנט השונים שצצו להם, קהל הצרכנים בשוק דגי הנוי התבגר והשכיל לדעת מהם הקוויום האדומים שאותם לכם בעלי העסקים לחצות, אנו רק מבקשים הגינות, אנחנו רק מבקשים תמורה מלאה לכספנו, אנו רק מבקשים להנות מהתחביב ולא לגלות שזרקנו את כספנו על דגים או ציוד לא מתאים.

יש בעל עסק צודק ויש בעל עסק חכם, תהיו חכמים.
עדיין לא נקרא Tuesday 06/01/2004, 19:46   #8
or13

דבר ראשון אלמי אהבתי את ההדגמות שלך מאוד!!! חח
דבר שני כל חנות יש לה את הזכות לעשות מה שהיא רוצה... עם היא לא רוצה לתת אחריות על הגים שלא תיתן בסוף היא לא תרוויח שלאט לאט לא יקנו ממנה יותר...
or13 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 06/01/2004, 20:02   #9
MOR B

הסמל האישי שלMOR B

גם אני עם הספקים בסיפור הזה - מלבד הקטע שהיה לי עם ביבר....
MOR B לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 06/01/2004, 20:02   #10
2underachiever

or13 חנויות גדולות מתופחות ורווחיות מאוד לא נותנות אחריות.....
אז
ציטוט:
עם היא לא רוצה לתת אחריות על הגים שלא תיתן בסוף היא לא תרוויח שלאט לאט לא יקנו ממנה יותר...
לא יקרה בזמן הקרוב.....

דרך אגב אני רוצה לתת דוגמא למופת על חנות...
אני הייתי עדיין בדתחילת דרכי, קניתי 2 אוסקרים ו2 טלפיות בהמלצת המוכר..
כאשר הגעתי הביתה שמתי לב שהטלפיות מפרקות את האוסקרים , התקשרתי למוכר והוא הציע לי להביא את הטלפיות או את האוסקרים ולקבל את המין השני ללא חיוב נוסף..... זה באמת היה אחלה...
לדעתי אלה אם כן המוכר אמר לך לעשות משהו(הוא אמר לי שאפשר לשלב בין הדגים) אז הוא לא צריך לתת אחריות....
נגיד אם נתייחס לדוגמא של אלמי עם היגואר, אז אם אותו לקוח היה שואל את המוכר "היגואר מסתדר עם נאונים?" והמוכר היה אומר "כן" אז המוכר היה צריך לקחת את האשמה ולפצה את הלקוח..

2underachiever לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 06/01/2004, 20:28   #11
MOR B

הסמל האישי שלMOR B

לדעתי יש שני מקרים שונים
1. מקרה בו אתה בא הביתה והדג מת לאחר שעה, יום או שבוע ? מה לעשות - על כזה דבר אין אחריות - אולי באמת אתה לא איקלמת אותו טוב? או שהיה חולה והמוכר לא ידע וזה מה שבחרת לקחת? או שלא סיימת את מחזור החנקן מבלי שהמוכר ידע על כך? - על כזה דבר אני מסכים שאין אחריות - הרי החנויות נמצאות על-מנת להרוויח
2. מקרה בו המוכר יודע שיש מחלה באקווריום שלו והוא בכל זאת מוכר לך משם - רק בגלל שהוא רוצה עוד כמה שקלים רווח לאותו יום- זה מעשה נבלה!!!! כזה מוכר לא יראה ממני שקל בעתיד, במיוחד אחרי שפניתי אליו ותגובתו הייתה שהוא ידע שיש מחלה באקווריום "אבל מה לעשות - אם אתן לכל אחד אחריות - לא אהיה פה" - מחשבה מוטעה של רווח לטווח הקצר - חייב באחריות (ראה עץ ביבר והנק' הלבנות).
3. מקרה בו המוכר מוכר לך אקווריום חדש, ואיתו נותן לך גם כמה שקיות עם דגים במתנה או יותר גרוע בתשלום - הרי הם ימותו תוך שבוע מקסימום, לא חבל עליהם? גם צער בעלי-חיים וגם כדי שתשוב ותקנה עוד תרופות ועוד דגים ועוד קשקושים - כשאני רואה כזה מקרה אני בשוק , ותמיד רואים את זה...
MOR B לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 06/01/2004, 21:40   #12
ארי ים

משהו מנסיוני:
לא מזמן קניתי מישראל (I.P.L) כמה אנטיסטרוסים קטנים. אמרתי לו שיעברו כמה שעות עד שאגיע הביתה, ושאלתי אם הדגים יעמדו בכך. הוא ארז שקית בתוך שקית, ואותה שם בתוך שקית נשיאה (כדי למנוע שינוי קיצוני בטמפרטורה). כשעדיין הייתי מודאג הוא אמר, שהחמש שעות הם יחיו, "אני אחראי".
ואמנם, הדגים הגיעו בשלום לבסיסם, ושוחים בשמחה אצלי באקוריום, או ליתר דיוק מכרסמים את זגוגיתו.

ומה רציתי לומר? שאחריות ניתנת על מעשה המוכר: הוא הבטיח שהדגים לא ימותו מחוסר חמצן או מכל דבר אחר, למשך זמן נתון, כשהוא זה שמכין אותם ("אורז את הסחורה") אזי הוא אחראי לעמוד בדיבורו. ואמנם, עמד.
אילו היו הדגים מתים בדרך היה המוכר אחראי. מרגע שהוכנסו לאקוריום שלי, הם באחריותי. ואם הם חיים, זה משום שהוא סיפק דג בריא, ואני אקוריום בריא.

ועתה לשאלה הכללית:

המוכר אחראי לדג כפי שיצא חנותו. אם ניתן להוכיח שהדג יצא חולה, משפטית המוכר אחראי לא רק לשפות את הקונה במחיר הדג, אלא גם בכל נזק שנגרם כתוצאה מהדג החולה.

גם נאון חולה בשלושה ש"ח שהדביק דג דיסקוס נדיר, יחייב משפטית בפיצוי מלוא מחירו של הדג הנדיר, אם ניתן להוכיח שהדג יצא חולה מהחנות, ושהמוכר ידע זאת, אמור היה לדעת, או שהדג יצא חולה בשל רשלנותו של המוכר.

מבחינתי כלקוח המוכר אמור לעמוד בתנאים ברורים: אסור לו בשום אופן למכור דג חולה, או מוצר שפג תוקפו, בדיוק כמו (להבדיל) שאסור למכור מכונית ללא בלמים או מזון פג תוקף.

לעומת זאת המוכר לא אחראי למעשי הלקוח, ואין זו מחובתו לבדוק שילובי דגים וכיו"ב, למרות שמוכר מקצועי יעשה זאת, גם במחיר איבוד כמה עסקאות.

ודבר נוסף: אני אעדיף לקנות בחנות שבה יש שלט ברור שאומר: אין החזרות דגים.
זאת משום שמוכר שמקבל חזרה דגים מכל אחד, רב הסיכוי של הדגים בחנותו להיות חולים. כמו שאומרת הפרסומת: כשאתה לוקח דג מאקוריום של מוכר כזה, אתה לוקח דג מאקוריום של הלקוח שלו, ומהאקוריום של החבר של הלקוח שלו, ומהאקוריום של החבר של החבר של הלקוח שלו... לך תדע, אולי לאחד מהם יש ICH?
עדיין לא נקרא Tuesday 06/01/2004, 22:30   #13
or13

חחח מהאקווריום של החבר של הלקוח שלו של החבר של הלקוח של החבר.. חחח זה מזכיר לי את הפרסומת של האיידס...
or13 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 06/01/2004, 23:39   #14
eyalco

סוג אקווריום: migiche
וותק בתחום: migiche
ברירת מחדל בעלי חנויות

לצערי, אני מוצא את עצמי יותר ויותר משתתף בעצים אלו והסיבה ידועה...
אין בי צפיה לקבל אחריות על דגים!!!! בעל החנות, כפי שאלמי ציין, אינו יודע מה התנאים שלנו באקווריום ולא צריך לתת אחריות! חד משמעית!!!
עם זאת, בעל החנות מחוייב לדעתי לוודא מכירת דגים בריאים, ולוא מתוך החשש כי לקוחותיו ילכו לרעות בשדות זרים.
במקרה של חסרי מצפון, יש להענישם. "העונש" היחיד הוא חרם צרכנים!!!
בארה"ב זה נפוץ ביותר ולכן השרות שם אדיב מאוד.
אינני רואה כל סיבה מדוע לא נתאגד ונפעל בצורה זו. רק נרוויח מכך כצרכנים!
eyalco לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 07/01/2004, 00:32   #15
Cobalt
ממיסדיי אקווה

הסמל האישי שלCobalt

הודו פעם אחת בהודעה אחת

בחול אגב לא מקובל לתת אחריות למעט ממש מעט חברות שיש להם תקנון של 2 עמודים מה צריך לעשות שלא יהיה פגיעה בתנאי אחריותץ (כגון החלפה של חצי מהמים יום לפני ויום אחרי..)
בארץ עם הישראלי החכמולוג אני מסופק אם ממשהו יבא ויודה ש"הדג מת בגלל פאשלה שלי"...
עדיין לא נקרא Wednesday 07/01/2004, 01:08   #16
elminister
ממיסדיי אקווה

הסמל האישי שלelminister

יש כאן הרבה יותר מזה COBALT , יש כאן נושא של אגו....
"הדגים שאני מוכר בריאים ! פיקס !"

או הלקוח : אני איקלמתי לא נכון !? אני מגדל שנים על גבי שנים (אוגרים..) !

יש כאן עיניין של חינוך של שני הצדדים, הטיב לנתח את הצד המשפטי ארי ים שאני מעריך כאיש מאוד חכם אבל אני רוצה לגשת לנושא קצת אחרת,

אם המוכר ילמד קצת יותר על שילובי דגים, טיפול במחלות, אחזקת בעלי החיים שלו,
ואם הלקוח ילמד על שילובי הדגים, חשיבות הקרנטינה

הרבה מאוד מעוגמת הנפש היתה נחסכת,
רוב הסיפורים שאנו שומעים עליהם הם דוקא ממגדלים מתחילים, מעטים הסיפורים של עוגמת הנפש שהיגעו ממגדלים "ותיקים"

יש להשקיע בשימור לקוחות , בשרות טוב ואחריות על המוצר (ואי אפשר להגיד על דגי נוי "מוצר" את זה למדתי מאיש יקר)
ולא פחות יש להשקיע בחינוך
ELMI
עדיין לא נקרא Wednesday 07/01/2004, 02:46   #17
dududag

הודו לך על 6 הודעות 8 פעמים
ברירת מחדל פעם מזמן מזמן.........

סיפור אישי:
פעם אחת מזמן התגוררתי בקנדה ורכשתי לי אקווריום ומס' דגי מים מתוקים באחת מרשתות בע"ח הגדולות ,כעבור כמה ימים מתו כמחצית מהדגים שרכשתי כנראה באשמתי {לא ידעתי על מחזור חנקן וכו'...} חבר מקומי ששמע הפנה אותי לחנות לבקש "זיכוי"
למרות שלא האמנתי פניתי ואכן להפתעתי הרבה הסתבר שהם נותנים אחריות לשבועיים ותמורת הצגת הקבלה זכיתי להחלפת הדגים ואף התבקשתי להביא דגימת מיים וכשהתברר שהמיים אצלי רוויים ברעלים הומלץ לי להשאיר את מרבית הדגים בחנות עד שישתפרו תנאי המיים.
כשאני שואל את עצמי למה שם זה אפשרי וכאן לא? הסיבה העיקרית שאני חושב עליה היא - לא רמת המגדל ונסיונו ולא איכות המים הדגים אצל המוכר -אלא תרבות !!! הגינות!!!ומוסר צרכני , של מוכרים ושל צרכנים .שם תוכל לרכוש זוג נעליים ואחרי שבועיים לחזור ולהתלונן על כאבים הנעליים יוחלפו מיד או שתזוכה במלוא הסכום .שם לכל מוצר יש תקופת זמן שניתן להחזירו תמורת החזר כספי מלא ,כולל בע"ח!!!למה זה אפשרי??? כי הצרכנים לא מנצלים את השיטה !!!! ישנה מספיק הגינות והבנה שכשכולם נוהגים בצורה זו הרווח בסופו של דבר הוא של כולם.
זה מתחיל בכך שיש שקיפות- בחנויות רשום מחיר מאיר עיניים של כל פריט ובחנויות בע"ח לכל דג אלמוג וסרטן יש מחיר רשום ואף אחד לא "עושה"לך מחיר על פי הנסיון שלך ,גודל האוטו שלך ' או בגלל שמאיר שלח אותך- כך שמראש אתה לא חושש שמסדרים אותך.
ומצד שני כשאתה מחזיר דג מת לחנות ברור למוכר שזה לא הדג של השכן ולא דג אחר שקנית לפני חודשיים והוא יודע שאתה לא מסדר אותו.
וזה עובד !!! על מה? על אמון הדדי .ואצלנו לעומת זאת המוטו העיקרי הוא "ושלא יעבדו עליכם" עם אצבע זקורה ומאיימת לא אמון ולא בטיח כולם מסדרים את כולם חשובה הלירה בכיס ועכשיו ואם אפשר לשנורר עוד חצי לירה בדרך למה לא .{אישית ראיתי עשרות מקרים של מוכרים בענף דוחפים בעיקר לחסרי ניסיון כמה שרק אפשר הרי אין אחריות אין החזרות ותמיד אפשר לגלגל את האשמה עליך ולדחוף לך עוד.}
שלא יהיה ספק שם הרשתות והמוכרים מרוויחים ומתפרנסים {תראו את הכלכלה שלהם}
איך? בטוח שהמוכרים כוללים את עלות ההחזרות כשהם מתמחרים את המוצר וכנראה שזה אפילו מייקר אותו אבל כשיש תרבות צרכנית ומספר ההחזרות מועט ,למוכר שווה לתת אחריות ולהבטיח שאיכות מוצריו היא גבוהה .לוודא את איכות היבוא שלו {שם לא מוכרים דגי ציאניד -לא שווה להם } .והצרכן אולי הוא משלם מעט יותר אבל הוא יודע שהוא רוכש מוצר איכותי ומקבל ביטוח על הרכישה !!! כמו שציין ELMI בסופו של דבר מדובר בחינוך ואני אוסיף בתרבות במוסר ובהגינות .
{}מצרף קישורים לדוגמא לאתרים שכן נותנים אחריות{ועוד על מלוחים} -בסה"כ הדרישות מהלקוח הוגנות והמוכר עומד מאחורי הסחורה שלו:
http://www.justphish.com/guarantee.htm
http://www.liveaquaria.com/general/g...ral_pagesid=23 אם שם אפשר גם אצלנו אפשר
עדיין לא נקרא Wednesday 07/01/2004, 23:40   #18
אורן
ממיסדיי אקווה

ברשותכם אני אמשיך עם הנושא

דיברנו על אמון הדדי , הגינות , תרבות , מוסר צרכני , שרות , שימור לקוחות , מצפון , לקוחות נמהרים ועוד....

אתם יודעים למה רשמתם את המילים הנ"ל ????

סיבה אחת פשוטה - תחביב !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
כל אחד מחברי הפורום הוא חובב אשר משקיע המון זמן ולא פחות כסף מלהנות מהתחביב ולא לעשות נסיונות להרוג את האק' שלו .

לכל אחד כאן איכפת ורוצה להצליח באופן אישי, ונהנה מהתחביב לא לצורכי רווח אלא להנאה בלבד.
כולנו פה מגדלים אק' עם רגש ויד על הדופק .

אבל
שימו לב לפרסומים של הסוחרים בדבר משלוחים של בע"ח ומה הם מספרים לכם בזמן שאתם מבקרים בחנויות:
"הגיע משלוח פצצה" , "דגים סוף הדרך" , "אלמוגים מתימן" וכו'

כפיר קרא לזה אגו של סוחרים.
ואני קורא לזה הצהרת כוונות - זאת אומרת הדג/האלמוג/צדפה בריא לחלוטין ואין איתו שום בעייה .

דודו רשם את הנקודה החשובה ביותר לדעתי "הבנה"

בגלל היותנו קשורים לתחביב באופן אישי אנו מכירים את בעלי החנויות ובעלי החנויות מכירים גם אותנו ואת המערכת בה אנחנו מחזיקים את בע"ח . הם יכולים להבין .

אז למה לא להאמין אם מת דג לאחר יומיים שלקחנו אותו מהחנות ???
למה לא להאמין שדגים/אלמוגים מגיעים לפעמים דפוקים????????????
לחנויות לא מת אף פעם דג/אלמוג/צדפה ????????????????????
תמיד זה באשמתנו החובבים????????????????
אם זה דג זהב אז אין בעייה לחנות לתת זיכוי אבל אם זה משהו יקר יותר אז זה הופך להיות בעיה שליי ??

החמור מכל הוא לקחת בע"ח ואותו בעל חיים יהרוג את כל שאר בע"ח באק'

אז נכון רשום בשלט "אין אחריות על אותו בע"ח" אבל לדעתי ועוד איך צריך לקחת אחריות על שאר בע"ח שמתו .

קצת רגש והבנה לא תזיק לאף אחד .

יש משפט מאוד חזק במכירות שאומר - "אנשים עושים עסקים עם מי שכיף לעשות איתו עסקים"
אין לכם מושג כמה המשפט הנ"ל נכון .

אני בא מעולם השיווק והמכירות ואני יודע דבר אחד לפעמים שווה להפסיד(אפשר לקרוא לזה להשקיע) שקל היום כדי להרוויח פי כמה יותר בעתיד.

אל תשכחו לקוח מרוצה הוא השגריר הטוב ביותר לעסק שלך.
ובואו נאמין בנו יותר הלקוחות כי מגיע לנו את הטוב ביותר.
עדיין לא נקרא Thursday 08/01/2004, 01:10   #19
ארי ים

כלל ידוע בשיווק אומר שלקוח מרוצה מביא לקוחות אחרים.
לקוח לא מרוצה גורם לבריחה של כמות גדולה יותר של לקוחות מאשר מביא לקוח מרוצה.
עדיין לא נקרא Thursday 08/01/2004, 01:35   #20
אלי הרפז
מקורב להנהלה

הסמל האישי שלאלי הרפז

הודו לך על 5 הודעות 12 פעמים
וותק בתחום: משנת 86

מסכים עם כל מילה של אורן
ואני יחזק את דבריו של "ארי ים"
הרבה יותר קל להוציא לחנות שם רע מאשר שם טוב

הערוץ שלי ב-
אלי הרפז לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 08/01/2004, 21:33   #21
Shuky
ממיסדיי אקווה

בארץ השוק קטן והמוטו השולט הוא "רווח גדול עכשיו, עם שם רע נסתדר אח"כ (ע"י השמצת הלקוח ?)".
לצערי, אני חייב לציין שאין בארץ ולו חנות צדיקה אחת בסגנון אמריקאי.
עסקי האקווריומים (לצערי) שורצים בכרישים המשחרים לטרף קל. וזה לא שהלקוח יוכל ללכת לחנות אחרת... גם לשם הוא יצטרך להביא מיכל וזלין.

אין בארץ מסחר הגון. ע"מ לקבל את שמגיע לך כלקוח (ואני מתכוון מגיע - לא ברמאות חלילה) עליך לצעוק / לריב ולאיים ואז אולי תקבל פצוי חלקי. לצערי זה נכון גם לגבי ציוד, שבו יחסית קל להוכיח שהמוצר פגום.

גם חובבים ותיקים יותר, אשר המוכר מכיר, ויודע מה איכות האקווריום שלהם / נסיונם אינם זוכים לאחריות כלשהי.
רוצים דוגמא ?
קניתי אלמוג אצל "דני-דג" בהרצליה (אבל מקרים דומים קרו לי כמעט בכל החנויות)
קניתי אלמוג גוניופורה סגולה אשר עוד בחנות היה סגור ונראה היה שיש עליו "מכה" קטנה.
המוכר הבטיח לי שלפני דקה האלמוג היה פתוח לגמרי ורק בגלל שהזיזו אותו הוא נסגר, וכן שהמכה אינה מתפשטת (האלמוג שהה בחנות כבר מספר ימים).
התפתיתי לקנותו ושילמתי במיטב כספי. האלמוג מיותר לציין לא נפתח ולו פעם אחת אצלי (לא ראיתיו פתוח מעולם...), ה"מכה" המשיכה להתפשט בקצב מהיר (כבר למחרת היא גדלה) ותוך שבוע התפורר לו האלמוג לגמרי.
אשמתי ? אני מסופק. (שאר האלמוגים יעידו על איכות המיים אצלי).
מה אתם חושבים קרה כשסיפרתי למוכר על המקרה ? זכיתי במשיכת כתפיים בלא שום הצעה לפצוי. אינני מדבר על השבת הכסף (על אף שאני מרגיש מרומה) אלא על אלמוג אחר במקום (העלות אינה דומה כלל לעלות לצרכן - שווי הפצוי לסוחר אינו גדול, ואני הייתי מרוצה).

זו הרמה בארץ.
אני מקווה שפורום זה יגרום למוכרים להפסיק לזלזל בצרכנים ולו מתוך חשש שיצא להם שם רע אם לא מתוך הגינות אמיתית.
עדיין לא נקרא Thursday 08/01/2004, 21:53   #22
אורן
ממיסדיי אקווה

שוקי בא נשאל שאלה אחרת
מי כאן בפורום לא נכנס יותר לחנות מסויימת בגלל שהרגיש שרימו אותו או שהוא לא קיבל את היחס הראוי (בלי לרשום את שמות בתי העסק והסיבה ) ????????????

אני אהיה הראשון לומר שאני לא נכנס ל-2 בתי עסק לאחר שהתאכזבתי מהיחס , תגובה , אמון ,שרות

בתי העסק הנ"ל לא יזכו מלראות את כף רגלי דורכת במקום
ובטח לא ישלשלו לכיסם את מעות חג החנוכה או את דמי הכיס שלי לתוך הקופה הרושמת שלהם.
עדיין לא נקרא Thursday 08/01/2004, 22:09   #23
Shuky
ממיסדיי אקווה

אילו הייתי מחרים כל חנות בה זכיתי ליחס פחות ממה שאני חושב לו זכאי לקוח, הייתי עוזב את התחביב מזמן או מייבא לבד...

השאלה העיקרית היא מה רמת הסף להחרמה.
חובב רציני גם מכניס חובבים חדשים לתחביב. בעל חנות ש"דופק" חובב, צריך לזכור שלא רב הסכוי כי אותו חובב ימליץ עליו לידידיו ה"טריים" בתחביב.

אורן, מדוע לא להזכיר שמות ? האם לא ראוי שאותו סוחר ישא בתוצאות מעשיו ?
עדיין לא נקרא Thursday 08/01/2004, 22:52   #24
אורן
ממיסדיי אקווה

שוקי כתב

"בעל חנות ש"דופק" חובב, צריך לזכור שלא רב הסכוי כי אותו חובב ימליץ עליו לידידיו ה"טריים" בתחביב."

ענית בדיוק למה אין טעם לכתוב שמות של חנויות אשר פגעו בי
אולי רק אני מקבל את היחס הנ"ל ואחרים מקבלים יחס נפלא ואותם מפצים על ימין ועל שמאל

למה לי לרשום את שמם אם אני יכול לספר ב-4 עינים את היחס שקיבלתי ???
בשיחות של אחד לאחד האינפורמצייה עוברת הרבה יותר מהר וטוב.

לגבי השאלה של מה רמת הסף של ההחרמה - לכל אחד יש רף סבל שונה מהשני
וכל אחד עושה את החושבים והשיקולים שלו.
עדיין לא נקרא Saturday 10/01/2004, 23:32   #25
dolphitec

חלקכם כותבים מאיפה שכואב וכחובב בדיוק כמוכם אני ממש מבין את זה.

רק מה? אל תשלו את עצמכם שיבוא היום שבו הישראלי הממוצע יהיה כמו האירופאי או האמריקאי הממוצע.

תמיד זה היה כך ותמיד זה יהיה כך (לפחות בארצנו הקטנטונת) האנשים הטובים והישרים נדפקים בגלל התחמנים.

זה ממש כמו בצבא, החיילים התחמנים כל הזמן עובדים שעות נוספות להוציא גימ"לים ואילו עד שיוצא שאנחנו לא מרגישים טוב (פעמיים ביובל) הרופא הצבאי לא ממש מאמין לנו מקטלג אותנו יחד עם התחמנים.

בנוסף,
בענף כזה כמו שאנחנו נמצאים בו זה בלתי אפשרי לומר: זהו דפקו אותי אני יוצא מהתחביב. הרי מרבית החובבים ובעיקר אלו "שנפלו" במלוחים ובדיסקוסים (בעיקר אבל לא רק) אפשר לומר עליהם שהם ממש "חולים" ומכורים. זו גם הסיבה שהסוחרים יודעים בדיוק איפה לדקור לנו.
מי לא ראה את המהומות החוזרות על עצמן כריטואל קבוע כל אימת שמגיע משלוח לסוחר, מיד המולה ותכונה כמו בכוורת רוחשת... אנשים רבים על הדג או האלמוג כשהם עוד ארוזים באריזה ובארגז.

אני מאמין שכמו שסוחר בונה לעצמו מוניטין גם חובב בונה לעצמו מוניטין ואם אתה אמין על הסוחר שלך, מן הסתם ברגע שתאמר לו שהדג שרכשת מת ממש אחריי יומיים אותו סוחר ימצא לנכון לזכות אותך, לא תמיד בסכום המלא ולפעמים בסכום סמלי, אבל הכוונה היא זו שקובעת.

צריכים להיות הוגנים גם כלפי הסוחרים שהרי הם לא יכולים להיות אחראיים לכל עובר ושב שנכנס וקונה אצלם. שהרי תהליך ההובלה, האקלום וההתאמה לאקווריום זה לא ממש מדעים מדוייקים וכל אחד עלול לעשות טעויות, כולל הותיקים והתותחים.

לסיום,
זה תמיד היה נכון "כל אחד יוציא את הכסף שלו איפה שהוא נהנה וכיף לו"
עדיין לא נקרא Sunday 11/01/2004, 00:43   #26
elminister
ממיסדיי אקווה

הסמל האישי שלelminister

מה קורה אם הסוחר מכר לך דיסקוסים, שמתו אחרי יומיים והדביק במחלה את כל שאר שוכני האק' , וכל הדיסקוסים שלי שגידלתי במשך שנים מתו....

אני בכוונה מקשה....
האם הסוחר יכול / צריך לקחת אחריות גם על הנזק שניגרם?
עדיין לא נקרא Sunday 11/01/2004, 13:35   #27
dolphitec

שוב אנחנו חוזרים לאותה בעיה מערכתית...

כיצד ניתן להוכיח שאותו דיסקוס הוא אכן זה שגרם לתמותה? האם יש לנו משהו מדעי או זה מבוסס על משהו אינטאטיבי או שאנחנו "לומדים מן ההיקש" ומסיקים שעצם הכנסת הדג החדש הוא שינוי מספיק לכשלעצמו?

האם ניתן לומר בודאות וללא עוררין שאותו דג נשא על גופו מחלות? האם אותו דג הפחיד בנוכחותו את היושבים הקיימים והם נכנסו לסטרס שהביא עליהם מחלות רחמנא ליצלן?

ויש עוד כהנה וכהנה...

כפיר ידידי,
אפשר להרחיב את היריעה ולהקביל את השאלה למכשיר חשמלי שרכשת וחיברת לחשמל, עברו יומיים ואז נגרם קצר חשמלי (כנראה מאותו מכשיר) ונשרפו לך ה- DVD, המגבר והרמקולים...

מה מידת האחריות של היצרן? האם יש חוקים וכללים ברורים? האם ניתן להוכיח קשר ישיר ולא התבססות על נסיבות?

אלו שאלות מאוד מהותיות ומאוד בעיתיות.

כשאצלי מת דג וזה נראה לי מוזר/תמוהה/חשוד, אז אני בהחלט מידע ומעניין את הסוחר שרכשתי ממנו. לומר שתמיד קיבלתי זיכויים (כאלה ואחרים) אני לא יכול כלל וכלל לומר, אולם בחלק מהמקרים בהחלט קיבלתי "התחשבות" במצב העגום שאליו נקלענו. שם המשחק גם כאן הוא תקשורת... תבוא תדבר, תשמע ובמרבית המקרים כאשר את לקוח אמין יהיה על מה לדבר.
עדיין לא נקרא Sunday 11/01/2004, 13:45   #28
elminister
ממיסדיי אקווה

הסמל האישי שלelminister

לגמרי צודק ידידי דולפיטק, הכל שאלה של תקשורת,
מה רמת היחסים שלך עם בעל חנות כזה או אחר, וכמה אתם סומכים אחד על השני, כמו שהטבת לתאר את הסוגיה, כמו כל עיסקה גם בבעלי חיים יש אמון מכל צד, המוכר מאמין בלקוח , והלקוח מאמין בסוחר,

בדרך כלל בחנויות בח"ול (יסלחו לי החברים שאני מעז להשוות את החו"ל ) , המוכר סומך על הלקוח (=הלקוח תמיד צודק) ובדרך כלל מפצה אותו עבור הנזק, או לפחות "מתחשב" , ואולי מתנצל....
בארץ המצב קצת שונה, לא ניתן באמצעים ביתיים לבדוק האם דג מסויים נשא מחלות, זה נכון, זה מצריך שבוע בדיקות וציוד מעבדה משוכלל,
אבל רבאק... עזוב ביולוגיה... הכנסתי דג חדש, אלמוג חדש לאק' שחי כבר 6-7 שנים טובות לפתע כל הדגים / אלמוגים מתו... (בכוונה אני מקצין לנקודה הכי "כואבת"),

האם המוכר לא יכול לסמוך עלי?!
האם מגיע לי פיצוי לפחות על הרכישה האחרונה?
ובלי קשר לזה יש לקונה אחריות ישירה לשים את הדברים החדשים שהוא קונה בבידוד היות ולתבוע על דבר כזה כפי שהתיחס דולפיטק זה ממש בלתי אפשרי אלה אם יש לך הוכחות חותכות
(כמו חיבור DVD חדש שקיצר את כל הבית מייד).

ELMI
עדיין לא נקרא Sunday 11/01/2004, 14:48   #29
Cobalt
ממיסדיי אקווה

הסמל האישי שלCobalt

הודו פעם אחת בהודעה אחת

דולפיטק- כל מילה כל מילה
אני אישית לא רוכש למעבדה שלי מלפחות 4 ספקים עיקריים. כל אחד דפק אותי פעם פעמיים שלוש ודי. כאלו שבוכים שהם מפסידים עלי כסף, ומתוך הזמנה של 8000 ש"ח עוד רבים איתי על ברז אויר פלסטיק שלא הגיע והם חושבים שכן. לא צריך טובות.... ואז אותו עני עוקף אותי בכביש עם מרצדס זהב חדשה (לא חשוב מי זה זה רק דוגמא).

אני עובר סוחר. אף אחד (גם לא אני) הוא מסמר ללא ראש שאי אפשר להוציאו ולהחליפו באחר.
אני כיום מיצר לבד תרופות בגלל שספק לא מוכן לגלות לי מה החומר הסודי שלו. אני לא מוכן לקחת תרופה ללא עיון באלון הצרכן אז למה שהדגים שלי יהיו משהו אחר?

אני קונה הרבה ציוד דגים. אני לא אוהב לזרוק כסף למשהו שמתיחס אלי לא טוב . לא מבקש קפה רק שלא יעבדו עלי. שאני איני יודע אני אומר לא יודע. אם מוצר לא טוב אני אומר לא מתאים לך.

הגינות לפני הכל.
"דרך ארץ קדמה לתורה"
אני אומר לחייל שלי
"קודם תהיה בן אדם אח"כ חייל"
אני אומר לחוקר שלי
"קודם תהיה בן אדם אח"כ תהיה מדען"
ואני אומר לסוחר.
"קודם תהיה בן אדם אח"כ תתפרנס בכבוד ויושר"

חומר למחשבה.
קחו דוגמא מישראל ברל מIPL
אני מקוה שיקחו ממנו דוגמא.
יחיאל