AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציקלידים

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Wednesday 18/08/2010, 22:40   #61
DuDu.S
משתמש חסום

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
סוג אקווריום: Jebo 220L
ברירת מחדל תגובה להודעה: דגים פחדנים

ציטוט:
פורסם במקור על ידי lirann צפה בהודעה
אולי הבדל קטן
אני מאמין שזה קצת יותר מהבדל קטן , אצלי זה הבדל לא קטן בכלל , אגב זהו נתון מדעי שנוגע לבעלי חיים בכלל , לכן שאלתי זאת .

ציטוט:
גם אני לא יתכופף שאני נכנס ויוצא מהחדר בשבילהם
זו ממש לא הייתה הכוונה , ככה שלא יודע איך הגעת לזה .
[URL="https://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=211620"][COLOR=Red][SIZE=1][B]עמוד ההקמה , מלאווי 220L ![/B][/SIZE][/COLOR][/URL][SIZE=1] [COLOR=Sienna][B]+[/B][/COLOR] [COLOR=Blue][B][URL="https://www.aqua.org.il/forums/showpost.php?p=1939307&postcount=73"]קרנטינה \ אקווריום לדגיגים 40L ![/URL][/B][/COLOR][/SIZE][SIZE=1]
[/SIZE]
DuDu.S לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 18/08/2010, 22:45   #62
lirann

הסמל האישי שלlirann

ציטוט:
פורסם במקור על ידי DuDu.S צפה בהודעה
אני מאמין שזה קצת יותר מהבדל קטן , אצלי זה הבדל לא קטן בכלל , אגב זהו נתון מדעי שנוגע לבעלי חיים בכלל , לכן שאלתי זאת .

זו ממש לא הייתה הכוונה , ככה שלא יודע איך הגעת לזה .
דודו כמובן שאני לא תמיד ניגש אליהם בגובה שלהם או עובר ליד האקווריום בגובה שלהם. לפעמים אם אני כן בא עם הכסא אז הם יותר רגועים ולפעמים זה לא עוזר.
מה אתה מציע לעשות בקשר לזה?
lirann לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 18/08/2010, 22:54   #63
אבי.

הסמל האישי שלאבי.

הודו לך על 8 הודעות 9 פעמים

ציטוט:
משתלות הסתכלתי באינטרנט ולא ראיתי אף אחד שכותב שהוא מוכר סלעים..
כל משתלה שמכבדת את עצמה ומעצבת גינות תחזיק גם סלעים.
לא כל דבר מפרסמים.
ציטוט:
אתה חושב שזה יעזור?
לא שאלתי סתם...זה לא העץ הראשון בו אני ממליץ
לך להוסיף סלעים...בטבע המבונות חיות בין הסלעים.

תקרא את הפוסט של דודו...שים לב מה קרה לדגים שלו
כשיצאו הסלעים ומה קרה כשחזרו הסלעים.
עדיין לא נקרא Wednesday 18/08/2010, 23:00   #64
lirann

הסמל האישי שלlirann

צודק.
זה לא שאין להם בכלל אבל זה לא רציני.
מחר לבנתיים אני יביא 2 אלמוגים גדולים מהאקווריום הקודם
ונראה מתי יצא לי ללכת למשתלות
עדיין לא נקרא Wednesday 18/08/2010, 23:07   #65
ehud99

הסמל האישי שלehud99

לירן שלום,
אני מבין לליבך, גם אצלי הדגים מפחדים, יש פתרון אבל הוא לא פשוט.
דמסונים הם דגים פחדנים מאוד מטבעם. אני התחלתי בלהקת דמסונים שמאוד פחדה ממני אל אף מקומות המסתור וכל התנאים המושלמים וכן, גם אני לא הצלחתי למצוא פתרון קסם "במדוע הציקלידים שלי מפחדים..". לאחר מכן החלטתי להוסיף דגים "אמיצים" כמו קרולאוסים אז בהתחלה בהחלט הם לא פחדו ועלו לאכול אבל לאחר תקופה קצרה הם פשוט נדבקו בפחד. הם אפילו לא יודעים ממה הם מפחדים, הם פשוט רואים את הדמסונים בהיסטריה אז כנראה שיש סיבה להיכנס להיסטריה.. אותו דבר היה לי עם בוטיות חדשות שהבאתי שבהתחלה כלל "לא ספרו" אותי והסתובבו בבטחון מלא והיום אני בקושי רואה אותן...
אני כבר השלמתי עם זה ואני גם רואה בזה משהו טבעי יותר, הרי בטבע ככה בדיוק הם מתנהגים.
הפתרון לדעתי הוא להכניס קבוצה גדולה של דגים "אמיצים" וגדולים שיקנו ביטחון לשאר הדגים. מה גם ששאר הדגים יבינו שאם הם לא יילחמו על האוכל אז כנראה שימותו אזי לבטח הם יואילו "להוציא את התחת" שלהם מהמחבוא ויעלו לאכול.
זה עובד בוודאות! העברתי חלק מהדגים הפחדנים שלי לאקווריומים בעלי ביטחון וחיש מהר גם הם הפסיקו לפחד.
אם זה ממש מפריע לך ממליץ לך לדלל קצת את האוכלוסיה ולהכניס קבוצה בוגרת ומנוסה לאקווריום לתקופת מה.
שיהיה בהצלחה.
ehud99 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 18/08/2010, 23:08   #66
אבי.

הסמל האישי שלאבי.

ציטוט:
אני יביא 2 אלמוגים גדולים מהאקווריום הקודם
אם הייתי יודע שזה הפתרון, לא הייתי מגיב.

את העיצובים האלה תשאיר לאק' של וולט דיסני,
מה גם שהקצוות המשוננים של האלמוגים מסוכנים לדגים.
עדיין לא נקרא Thursday 19/08/2010, 01:41   #67
DuDu.S
משתמש חסום

ציטוט:
דודו כמובן שאני לא תמיד ניגש אליהם בגובה שלהם או עובר ליד האקווריום בגובה שלהם. לפעמים אם אני כן בא עם הכסא אז הם יותר רגועים ולפעמים זה לא עוזר.
מה אתה מציע לעשות בקשר לזה?

אני אגיד לך מה אני עושה (בגבול האפשרי) , אצלי הדגים לגמרי מבסוטים , מטיילים , מחזרים , מציגים צבעים , וכן הלאה כשאני יושב .
כשאני עומד כבר הסיפור אחר , אני גם הרגלתי אותם שאני נותן להם אוכל בישיבה , ואז החלטתי שצריך להעשות שינוי , לאחר שהצלחתי להרגיל אותם לעלות לאכול , ולא לפחד ממני כשאני יושב , עכשיו המטרה היא אותה מטרה כשאני עומד .

אני מתחיל בזה שאין יותר אוכל בישיבה , אוכל מקבלים רק כשאני עומד , מעבר לזה אני עובר לשיטה שונה של אוכל לזמן הקרוב , קופסא קטנה של אוכל נמצאת 'בשלף' (כלומר בהישג יד ולא בארונית) , ממנה אני שולף מדי פעם מספר גרגירים ומאכיל אותם ברוב הפעמים שאני מתקרב לאקווריום , ממש גרגירים ספורים כל פעם , התחלתי עם זה רק אתמול , ואני מחכה לראות האם הזמן יעשה את שלו .
בסופו של דבר הם יבינו שממני יצא רק טוב (עד שימאסו עליי) , בתקווה שעם הזמן כל פעם שהם יראו אותי מתקרב , במקום לברוח , הם יטפסו במהירות למעלה לחטוף איזה גרגיר או שניים .

תנסה גם , להזיק זה לא מזיק , במקום שניים או שלושה ארוחות 'טובות' נאמר ביום , זרוק להם לעיתים קרובות (שאתה זמין ליד האקווריום) גרגירים ספורים , וראה מה יקרה .
כמובן סלעים (כמו שאבי כבר רשם לך) בלי שום קשר מומלץ להוסיף , זה תורם להם לביטחון שלהם בכל מקרה , בין אם הם פחדנים , או לא .

* אגב משהו מצחיק ברמות , שני הדגיגים הקטנים שהכנסתי פשוט רגילים לתנועות אדם , וכאשר רוב הלהקה בורחת הם ממשיכים בשלהם מבסוטים על החיים , די משעשע לראות שני סנטימטר של דג מתנהג בנון שאלנט לעומת הבוגרים שגדולים מהם פי כמה ..
[URL="https://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=211620"][COLOR=Red][SIZE=1][B]עמוד ההקמה , מלאווי 220L ![/B][/SIZE][/COLOR][/URL][SIZE=1] [COLOR=Sienna][B]+[/B][/COLOR] [COLOR=Blue][B][URL="https://www.aqua.org.il/forums/showpost.php?p=1939307&postcount=73"]קרנטינה \ אקווריום לדגיגים 40L ![/URL][/B][/COLOR][/SIZE][SIZE=1]
[/SIZE]
עדיין לא נקרא Thursday 19/08/2010, 11:37   #68
lirann

הסמל האישי שלlirann

ציטוט:
פורסם במקור על ידי ehud99 צפה בהודעה
לירן שלום,
אני מבין לליבך, גם אצלי הדגים מפחדים, יש פתרון אבל הוא לא פשוט.
דמסונים הם דגים פחדנים מאוד מטבעם. אני התחלתי בלהקת דמסונים שמאוד פחדה ממני אל אף מקומות המסתור וכל התנאים המושלמים וכן, גם אני לא הצלחתי למצוא פתרון קסם "במדוע הציקלידים שלי מפחדים..". לאחר מכן החלטתי להוסיף דגים "אמיצים" כמו קרולאוסים אז בהתחלה בהחלט הם לא פחדו ועלו לאכול אבל לאחר תקופה קצרה הם פשוט נדבקו בפחד. הם אפילו לא יודעים ממה הם מפחדים, הם פשוט רואים את הדמסונים בהיסטריה אז כנראה שיש סיבה להיכנס להיסטריה.. אותו דבר היה לי עם בוטיות חדשות שהבאתי שבהתחלה כלל "לא ספרו" אותי והסתובבו בבטחון מלא והיום אני בקושי רואה אותן...
אני כבר השלמתי עם זה ואני גם רואה בזה משהו טבעי יותר, הרי בטבע ככה בדיוק הם מתנהגים.
הפתרון לדעתי הוא להכניס קבוצה גדולה של דגים "אמיצים" וגדולים שיקנו ביטחון לשאר הדגים. מה גם ששאר הדגים יבינו שאם הם לא יילחמו על האוכל אז כנראה שימותו אזי לבטח הם יואילו "להוציא את התחת" שלהם מהמחבוא ויעלו לאכול.
זה עובד בוודאות! העברתי חלק מהדגים הפחדנים שלי לאקווריומים בעלי ביטחון וחיש מהר גם הם הפסיקו לפחד.
אם זה ממש מפריע לך ממליץ לך לדלל קצת את האוכלוסיה ולהכניס קבוצה בוגרת ומנוסה לאקווריום לתקופת מה.
שיהיה בהצלחה.
הדמסונים הם לא אלה שגורמים לזה. דווקא הדמסונים נכנסו אחרונים ועוד לפניהם היו דגים וותיקים.
יש לי קרולאוסים גדולים וקובלטים שאצלי הרבה זמן.
אני לא יודע מי גורם לפחד בכלל..
הם תמיד יוצאים תוך חצי שנייה מהמחבוא ברגע שהם קולטים את האוכל במים.
אז כדאי להכניס אצים כמו שהציעו?
ציטוט:
פורסם במקור על ידי AVI-R צפה בהודעה
אם הייתי יודע שזה הפתרון, לא הייתי מגיב.

את העיצובים האלה תשאיר לאק' של וולט דיסני,
מה גם שהקצוות המשוננים של האלמוגים מסוכנים לדגים.
זה לא פתרון זה לבנתיים סתם לראות אם זה ישפר משהו. גם זה לא נראה כל כך נורא ומצועצע
אבל זה באמת די דוקר
ציטוט:
אני אגיד לך מה אני עושה (בגבול האפשרי) , אצלי הדגים לגמרי מבסוטים , מטיילים , מחזרים , מציגים צבעים , וכן הלאה כשאני יושב .
כשאני עומד כבר הסיפור אחר , אני גם הרגלתי אותם שאני נותן להם אוכל בישיבה , ואז החלטתי שצריך להעשות שינוי , לאחר שהצלחתי להרגיל אותם לעלות לאכול , ולא לפחד ממני כשאני יושב , עכשיו המטרה היא אותה מטרה כשאני עומד .

אני מתחיל בזה שאין יותר אוכל בישיבה , אוכל מקבלים רק כשאני עומד , מעבר לזה אני עובר לשיטה שונה של אוכל לזמן הקרוב , קופסא קטנה של אוכל נמצאת 'בשלף' (כלומר בהישג יד ולא בארונית) , ממנה אני שולף מדי פעם מספר גרגירים ומאכיל אותם ברוב הפעמים שאני מתקרב לאקווריום , ממש גרגירים ספורים כל פעם , התחלתי עם זה רק אתמול , ואני מחכה לראות האם הזמן יעשה את שלו .
בסופו של דבר הם יבינו שממני יצא רק טוב (עד שימאסו עליי) , בתקווה שעם הזמן כל פעם שהם יראו אותי מתקרב , במקום לברוח , הם יטפסו במהירות למעלה לחטוף איזה גרגיר או שניים .

תנסה גם , להזיק זה לא מזיק , במקום שניים או שלושה ארוחות 'טובות' נאמר ביום , זרוק להם לעיתים קרובות (שאתה זמין ליד האקווריום) גרגירים ספורים , וראה מה יקרה .
כמובן סלעים (כמו שאבי כבר רשם לך) בלי שום קשר מומלץ להוסיף , זה תורם להם לביטחון שלהם בכל מקרה , בין אם הם פחדנים , או לא .

* אגב משהו מצחיק ברמות , שני הדגיגים הקטנים שהכנסתי פשוט רגילים לתנועות אדם , וכאשר רוב הלהקה בורחת הם ממשיכים בשלהם מבסוטים על החיים , די משעשע לראות שני סנטימטר של דג מתנהג בנון שאלנט לעומת הבוגרים שגדולים מהם פי כמה ..
זה יגמור לי את כל האוכל מהר מאוד חח אני נכנס ויוצא ועושה דבר בחדר אי אפשר כל פעם לתת להם אוכל
אבל גם הם כן יודעים שאני נותן להם אוכל הרבה פעמים הם בורחים ואז טסים למעלה שאני ישים להם אוכל
עדיין לא נקרא Thursday 19/08/2010, 15:34   #69
lirann

הסמל האישי שלlirann

גם שאני בא אליהם עם הכסא הם עדיין מפחדים.

ציטוט:
ני כבר השלמתי עם זה ואני גם רואה בזה משהו טבעי יותר, הרי בטבע ככה בדיוק הם מתנהגים.
נראה טבעי? לא יודע.. זה נראה לי יותר מדי מוגזם. ממש כל תנועה ופוף נעלמים. זה מגעיל לא טבעי..

שמתי את האלמוגים זה נראה טוב לדעתי לא מצועצע זה לא מפלסטיק והדגים אוהבים את זה
עדיין לא נקרא Tuesday 31/08/2010, 00:49   #70
DuDu.S
משתמש חסום

עדכון קצר , לאחר תקופה קצרה שהחלטתי לעבור לשיטת התגמול באוכל (כל פעם שאני מתקרב לאקווריום) , השיטה מוכיחה עצמה אבל לא 100% , בחלק גדול מהמקרים , כשהדגים רואים אותים הם קופאים , וכשהם רעבים הם גם עולים למעלה במקום לברוח , אבל גם לא חסר מקרים שהם פשוט בורחים כמו כוסיות , וגורמים עצבים שאם לא הייתי אוהב בעלי חיים , הייתי פשוט מוציא אותם ומחשמל אותם למוות אחד אחרי השני .
אבל אני אחסוך מהם את התענוג , ביינתיים אני ממשיך באותה שיטה לראות לאורך זמן האם השינוי בהם יקרה .
משהו נוסף , ישנם 6 דגיגים 2-3.5 ס'מ גודל , שפשוט רגילים אליי , גדלו אצלי , ויודעים מגיל קטן שכל פעם שאני מתקרב לאקווריום זה אומר אוכל , ביינתיים הם לא נדבקו במחלת הפחד , אבל אין לי מושג אם הם ידבקו , או שכן , או שלא ואז אם לא , אולי שאר החברי'ה ידבקו מהם , אבל לומר את האמת , נראה לי שיש סיכוי גדול שהם ידבקו בעתיד , כי 11 בוגרים שבורחים , נראה לי מדבק יותר מ 6 קטנים שלא אכפת להם .

לכן אני מעוניין לשאול כאן בנוגע לדגי האצי , אין לי שום נסיון איתם , ראיתי את הפרופיל שלהם באקווה דקס , ושמעתי ממכם שהם דג מאוד נון שאלנט , שיכול להוציא את הסתומים שלי מהמחלה הזו , כי בעתיד אם זה ימשך כך הם יצאו לגמרי מהאקווריום ..

האם מישהו ניסה משהו כזה עם דגי האצי ? , וזה הצליח לו ?
האם לאחר הוצאת האצי , הדגים לא חזרו לאפקט הפחד ? , כמה זמן האצי נשארו באקווריום ?
כמו כן כמה צריך בערך ? (10 נשמע לי הרבה) , האם נאמר 5 - 6 בשילוב עם ה 6 דגיגים (סלאש מתבגרים) יכול להספיק גם כן ?

ולפני שאני שואל את הסוחרים , אשאל אותכם , כמה צריך לעלות אצי ? והאם יהיה ניתן למכור אותם אח'כ , או שזה דג שלא ממש מעניין אף אחד , או במילים אחרות אין לו שוק ...

התייחסות מבעלי נסיון \ ידע בדוק , ולא השערות , זהו נושא מאוד חשוב לא רק לי כמו שניתן לראות ..
[/SIZE]
עדיין לא נקרא Tuesday 31/08/2010, 18:11   #71
lirann

הסמל האישי שלlirann

השיטה של התגמול באוכל אולי עובדת אצלי באופן הפוך, במקום ללמוד שאני לא מאיים עליהם הם לומדים שאם הם בורחים אני יביא להם אוכל כדי שיצאו מהמחבוא.

בדר"כ עד עכשיו הייתי מאכיל אותם 3 פעמים ביום שנדלק האור קצת לפני שנכבה האור ובאמצי
אחרי כמה ימים שהייתי קצת יותר עסוק ופחות התייחסתי לאקווריום והם לא קיבלו את האוכל באותם זמנים כמו שהיו רגילים עכשיו הם לא פוחדים. איך שאני נכנס לחדר הם רק מחכים ומתחננים שאני יתן להם אוכל (לא שהם מסכנים).
בקיצור עכשיו הזמנים לא קבועים ורק 2 ארוחות ביום וזה עזר יופי
עדיין לא נקרא Wednesday 01/09/2010, 02:11   #72
DuDu.S
משתמש חסום

ציטוט:
עדכון קצר , לאחר תקופה קצרה שהחלטתי לעבור לשיטת התגמול באוכל (כל פעם שאני מתקרב לאקווריום) , השיטה מוכיחה עצמה אבל לא 100% , בחלק גדול מהמקרים , כשהדגים רואים אותים הם קופאים , וכשהם רעבים הם גם עולים למעלה במקום לברוח , אבל גם לא חסר מקרים שהם פשוט בורחים כמו כוסיות , וגורמים עצבים שאם לא הייתי אוהב בעלי חיים , הייתי פשוט מוציא אותם ומחשמל אותם למוות אחד אחרי השני .
אבל אני אחסוך מהם את התענוג , ביינתיים אני ממשיך באותה שיטה לראות לאורך זמן האם השינוי בהם יקרה .
משהו נוסף , ישנם 6 דגיגים 2-3.5 ס'מ גודל , שפשוט רגילים אליי , גדלו אצלי , ויודעים מגיל קטן שכל פעם שאני מתקרב לאקווריום זה אומר אוכל , ביינתיים הם לא נדבקו במחלת הפחד , אבל אין לי מושג אם הם ידבקו , או שכן , או שלא ואז אם לא , אולי שאר החברי'ה ידבקו מהם , אבל לומר את האמת , נראה לי שיש סיכוי גדול שהם ידבקו בעתיד , כי 11 בוגרים שבורחים , נראה לי מדבק יותר מ 6 קטנים שלא אכפת להם .

לכן אני מעוניין לשאול כאן בנוגע לדגי האצי , אין לי שום נסיון איתם , ראיתי את הפרופיל שלהם באקווה דקס , ושמעתי ממכם שהם דג מאוד נון שאלנט , שיכול להוציא את הסתומים שלי מהמחלה הזו , כי בעתיד אם זה ימשך כך הם יצאו לגמרי מהאקווריום ..

האם מישהו ניסה משהו כזה עם דגי האצי ? , וזה הצליח לו ?
האם לאחר הוצאת האצי , הדגים לא חזרו לאפקט הפחד ? , כמה זמן האצי נשארו באקווריום ?
כמו כן כמה צריך בערך ? (10 נשמע לי הרבה) , האם נאמר 5 - 6 בשילוב עם ה 6 דגיגים (סלאש מתבגרים) יכול להספיק גם כן ?

ולפני שאני שואל את הסוחרים , אשאל אותכם , כמה צריך לעלות אצי ? והאם יהיה ניתן למכור אותם אח'כ , או שזה דג שלא ממש מעניין אף אחד , או במילים אחרות אין לו שוק ...

התייחסות מבעלי נסיון \ ידע בדוק , ולא השערות , זהו נושא מאוד חשוב לא רק לי כמו שניתן לראות ..

אף אחד לא מבין כלום באצים ?
אף אחד לא ניסה להכניס להקה של 10 אצים , והיו תוצאות ? , הרעיון לקוח מהפורום ומהמלצות בפורום ...
אגב , מההכרות שלי למשל עם הזברה ציקליד (אמריקאים) , הם דגים מאוד חברותיים , ונראה לי יותר זול להשיג כאלו , ככה שגם הם אופציה לשהיה אצלי עד שהדמסונים יאבדו את הפחד (למרות היותם בשריים) .

מישהו ?
[/SIZE]
עדיין לא נקרא Wednesday 01/09/2010, 08:24   #73
אבי.

הסמל האישי שלאבי.

אין צורך ב 10 אצ'ים, לדמסונים לא ישאר מה לאכול...

האצ'ים אמנם יתנו תנועה בחלק האמצעי/עליון של האק'
ויגרמו לדמסונים להיות פחות ביישנים, אך יש לקחת בחשבון
את עניין התחרות על המזון - האצ'ים ידועים כראשונים למזון.

בהתחשב בנסיבות הנ''ל ובנפח האק' לא הייתי מכניס יותר מ 5-6 אצ'ים.

לעניין הזברה ציקליד - לא הייתי הולך על השילוב.(עניתי לך גם באמריקאים)
עדיין לא נקרא Saturday 04/09/2010, 14:45   #74
DuDu.S
משתמש חסום

עדכון .

לאחר התייעצויות כאן , ובפורום אמריקאים , בוצעו לא מעט נסיונות .

0 - יצירת מסלעה מכובדת (לתת לדג להרגיש בטוח) = לא עבד .
1 - מתן זמן לדמסונים להתרגל אליי = לא עבד .
2 - הכנסה של 7 דמסונים נוספים (לא פחדנים) = לא עבד .
3 - מתן אוכל בכל פעם שאני מתקרב לאקווריום = לא עבד .
4 - הכנסה של 5 אצים (דג ידידותי) = לא עבד .

5 - טיפול במכות חשמל = לא יודע , לא ניסיתי .

בגדול (כמו שרשמתי בדיון אצלי) אני ארשום גם כאן כי הדיון הזה בטח ישמש אנשים נוספים בעתיד .
ברגע שהדגים הראשוניים שהגיעו אליי בהתחלה (7 דמסונים פחדנים) , הוכנסו ראשונים לאקווריום , כבר באותו רגע (בדיעבד יותר קל להבין זאת) , באותו רגע נגמרו הסיכויים של כל דג אחר באקווריום , מהסיבה הפשוטה , שהחבר'ה הפחדנים ותיקים יותר באקווריום , והחדשים 'סומכים' עליהם כאשר הם בורחים , ובורחים גם הם איתם .
כמו כן , דגים כאלו , לדעתי ומנסיוני , צריכים להכנס לאקווריום אחרונים באכלוס , ועדיף אף בודדים , כדי שהבודדים האלו יחברו ללהקה 'לא פחדנית' ויאבדו את הפחד , כי ברגע שיש להקה של פחדנים , די קשה להוציא את זה מהם כאשר ' הלא פחדנים ' הם מיעוט .

אני מאסתי מהעניין , והחלטתי שהם יוצאים לתמיד .
אם הנסיון שלי יעזור למישהו , מה טוב .

שבת שלום .
[/SIZE]

נערך לאחרונה על ידי DuDu.S, Saturday 04/09/2010 בשעה 14:50.
עדיין לא נקרא Friday 08/10/2010, 13:48   #75
lirann

הסמל האישי שלlirann

אני לא מבין אותם.. למשך תקופה הם התנהגו בסדר ולפני כמה ימים עוד פעם חזרה להם הפחדנות הזאת :\
לא התווספו עוד דגים ולא כלום
עדיין לא נקרא Friday 08/10/2010, 15:09   #76
נווה

הסמל האישי שלנווה

הודו לך על 17 הודעות 19 פעמים

אולי שינוי מקומות של דברים בחדר ?
עדיין לא נקרא Saturday 09/10/2010, 00:05   #77
killer

שלום לירן

ציטוט:
האק' הגדול שלי ממוקם בחדר שלי, כל פעם שמישהו עובר מול האק' ישר כל הדגים תוך שנייה נעלמים מאוחרי הסלעים ולא רואים כלום האק' הופך לריק. זה קורה כמעט כל פעם!

בסה"כ מדובר על מבונות
מבונה פירושה בעברית = דג החי בסלעים
באזורי הסלעים הם מוצאים את מזונם , מתרבים , ובורחים מאויבים בשעת סכנה.
מעבר לכך צריך לזכור שמדובר בדגים , ולא בחיית מחמד מתקשרת אחרת כגון כלב או חתול.
עדיין יש הפרדה פיסית ביננו לבינהם החיים במים.
הדגים מפחדים מכיוון שזהו האינסטינקט המולד שלהם , ללא אינסטינקט זה הם לא היו שורדים בטבע.

ככל שיהיו יותר דגים בטוחנם יתחזק.
ככל שיהיו דגים אף גדולים מהם וכאלה המפגינים בטחון יתר , בטחונם של אלה גם יעלה.
(הציעו לך אצ'ים ולא יישמת - למה ?)
ככל שיהיו יותר רעבים הם יעלו יותר למעלה ולא יתנו גיחות מהירות למטה (ציינת שהדגים שלך נותנים גיחות מהירות - אתה כנראה מאכיל יותר מידי)
ככל הנראה גם המיקום שבו בחרת למקם את האקווריום הוא לא טוב.
המיכל אמור להיות באיזו פינה , או אזור שהוא לא אזור מעבר.
אם אתה מציין שכל פעם שבן משפחה עובר זה מלחיץ את הדגים , משמע שיותר מידי אנשים עוברים שם...

ראיתי את הסרטון בתגובה 27 שלך.
בסרטון לא נראו מספיק סלעים , צילמת את הדגים כשעמדת ככל הנראה ולא בישיבה.
מדובר בדגיגים ולא בבוגרים , כבר ציינתי במאמר שדגיגים מפחדים יותר מבוגרים.
כשהם יגדלו הם יתפסו יותר בטחון.
תזוזות חדות שלך ושל המצלמה השפיעו גם הן על הדגים והם ברחו לכל עבר...
מעבר לכך הדגים מזהים את המצלמה כעצם מוזר עם נורה אדומה דולקת שזז מולם , האמת גם אני הייתי נלחץ.
כל דבר עושים ברוגע , ללא תנועות חדות

אני גידלתי בעבר מלוואים , גם אני נתקלתי באותה תופעה בה אתם נתקלים ולכן גם נכתב המאמר הזה.
כשהדגים גדלים ומתרגלים במשך הזמן , הם יחכו לכם ממש למעלה ,רק מתי שיראו אתכם.
לירן תהיה סבלני , הוסף סלעים , הוסף כמה אצ'ים , אל תאכיל יותר מידי , תן להם סיבה לחכות לך.
בסופו של דבר כשהם יזהו שאתה נכנס לחדר , הם יחכו לך למעלה.
[URL="https://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=163201"][COLOR=#810081]
[/COLOR][/URL]
killer לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 09/10/2010, 02:55   #78
DuDu.S
משתמש חסום

אם יש להקת 'פחדנים' שום דבר לא יעזור , וגם לא אצים שיגיעו בנחיתות מספרית (יחסית לאוכלוסיה עצמה) , ויהפכו גם הם לפחדנים בדיוק כמו שאר האוכלוסיה .
קרה אצלי ביחס יותר גבוה מאצלו (כלומר 5 אצים לעומת 11 דמסונים) , האצים הפכו פחדנים לאחר מספר ימים ...

מהנסיון שלי , מיקום האקווריום מהווה חלק משמעותי , ואף גדול מאוד בכל מה שקשור לפחד הדגים .
זה בתנאי שהדגים שהגיעו , לא באו 'פחדנים' , אלא דגים שרגילים לראות תזוזות \ אנשים , או בקיצור דגים מחנות.
[/SIZE]
עדיין לא נקרא Saturday 09/10/2010, 11:58   #79
lirann

הסמל האישי שלlirann

ציטוט:
פורסם במקור על ידי נווה צפה בהודעה
אולי שינוי מקומות של דברים בחדר ?
שום דבר. לא שיניתי באקווריום ולא בחדר
ציטוט:
פורסם במקור על ידי killer צפה בהודעה
שלום לירן

בסה"כ מדובר על מבונות
מבונה פירושה בעברית = דג החי בסלעים
באזורי הסלעים הם מוצאים את מזונם , מתרבים , ובורחים מאויבים בשעת סכנה.
מעבר לכך צריך לזכור שמדובר בדגים , ולא בחיית מחמד מתקשרת אחרת כגון כלב או חתול.
עדיין יש הפרדה פיסית ביננו לבינהם החיים במים.
הדגים מפחדים מכיוון שזהו האינסטינקט המולד שלהם , ללא אינסטינקט זה הם לא היו שורדים בטבע.
נכון אבל אצלי הם מפחדים בצורה מוגזמת..
בהרבה אקווריומים אחרים הם בכלל לא מתייחסים למה שקורה בחוץ.

ככל שיהיו יותר דגים בטוחנם יתחזק. האקווריום יחסית די עמוס
ככל שיהיו דגים אף גדולים מהם וכאלה המפגינים בטחון יתר , בטחונם של אלה גם יעלה. יש דגים שבאקווריום הם המלכים ויחסית גדולים שלא מפחדים מאף אחד אבל שהדגים נתקפים בהתקף הפחד שלהם גם הם נעלמים בשניה
(הציעו לך אצ'ים ולא יישמת - למה ?) אין לי יותר מדי כסף מיותר וחלק אמרו לנסות ולא היה מישהו שיכל להגיד לי בוודאות שיש סיכוי טוב שזה יעזור וגם אמרו לקנות להקה של מינימום 8 נראה לי זה לא מעט כסף.. בשבילי לפחות..
ככל שיהיו יותר רעבים הם יעלו יותר למעלה ולא יתנו גיחות מהירות למטה (ציינת שהדגים שלך נותנים גיחות מהירות - אתה כנראה מאכיל יותר מידי) יכול להיות. מה שבטוח מורעבים הם לא.
ככל הנראה גם המיקום שבו בחרת למקם את האקווריום הוא לא טוב. אין ברירה זה המיקום היחיד שהייתי יכול לשים אותו בבית
המיכל אמור להיות באיזו פינה , או אזור שהוא לא אזור מעבר.
אם אתה מציין שכל פעם שבן משפחה עובר זה מלחיץ את הדגים , משמע שיותר מידי אנשים עוברים שם...

ראיתי את הסרטון בתגובה 27 שלך.
בסרטון לא נראו מספיק סלעים , צילמת את הדגים כשעמדת ככל הנראה ולא בישיבה.
מדובר בדגיגים ולא בבוגרים , כבר ציינתי במאמר שדגיגים מפחדים יותר מבוגרים.
כשהם יגדלו הם יתפסו יותר בטחון. עכשיו כבר יש יותר סלעים ולא מדובר בדגיגים כמעט כולם בוגרים כבר בגדלים 7-9 ס"מ
תזוזות חדות שלך ושל המצלמה השפיעו גם הן על הדגים והם ברחו לכל עבר...
מעבר לכך הדגים מזהים את המצלמה כעצם מוזר עם נורה אדומה דולקת שזז מולם , האמת גם אני הייתי נלחץ.
כל דבר עושים ברוגע , ללא תנועות חדות

אני גידלתי בעבר מלוואים , גם אני נתקלתי באותה תופעה בה אתם נתקלים ולכן גם נכתב המאמר הזה.
כשהדגים גדלים ומתרגלים במשך הזמן , הם יחכו לכם ממש למעלה ,רק מתי שיראו אתכם.
לירן תהיה סבלני , הוסף סלעים , הוסף כמה אצ'ים , אל תאכיל יותר מידי , תן להם סיבה לחכות לך.
בסופו של דבר כשהם יזהו שאתה נכנס לחדר , הם יחכו לך למעלה.
זה כבר קרה כמה פעמים שהם נרגעו התרגלו ותמיד חיכו לי למעלה ועוד פעם התופעה חזרה ואת זה אני בכלל לא מבין
תודה על התשובה המושקעת
עדיין לא נקרא Saturday 09/10/2010, 13:17   #80
globali

הודו לך על 314 הודעות 367 פעמים
סוג אקווריום: U R B A N
וותק בתחום: 14 שנים

lirann נכבדי,

לא בכדי 'אקווה' הוא תחליף
לספרות, קראתי כעת את
שלושת העמודים ותרשה לי
דיאגנוזה שיתכן ותקל עלייך;

ראשית בצעת כאן השלכה,
"דגים פחדנים"? ובכן הם לא!

כפי שציין killer מדובר כאן
בהתנהגות שהיא ביטוי טבעי
לאינסטינקט המולד שלהם,
כעת אתה טוען שאצלך הם
"מפחדים בצורה מוגזמת",
ובכן המינוח הנכון הוא סף
רגישות גבוה שאכן מייצר
מצב מודעות קולקטיבי של
זהירות רבה הגורמת להם
לנוע אל עבר המקום המוגן.

אבל אותך כל התיאוריות בטח
פחות מעניינות, אתה הרי שואף
לכך שהם ישחו בחיוך בנוכחותך,
ובכן תחילתו של התיקון הוא
בקבלה את המצב הנוכחי כטבעי
והמשכו בתהליך המרה שאתה
צריך לעבור
, הווי אומר בפשטות
לשנות את המיקוד האנרגטי שלך
ביחס למציאות שאתה חווה או
במילים פשוטות יותר - קבל את
החיים על פי תנאיהם ותבורך.

אוקצור, הייה רגוע, תעבור לידם,
תאכיל אותם, תן להם בנקישה
המעודנת ובשריקה מסולסלת,
נסה לחוות אותם לא כפחדנים
אלא כיצורים נפלאים וידידותיים.

לאט לאט, עם המון סבלנות ולא
באמצעות טריקים ייתכן שתצליח
לחוות שינוי, מעבר לכך חשוב גם
לזכור שלבעלי חיים מערכת סנסורים
רגישה המסוגלת לקלוט מה שאנחנו
כבני אדם לא קולטים כמו למשל
תנודות אנרגטיות של חיים אחרים
שנמצאים בקרבתם, מכאן שמומלץ
לך לבצע שינוי תפיסה באופן אישי,
אחרי הכל כעת אתם חולקים את
אותו יקום וסינכרון הוא תהליך.

כל האמור לעי"ל הינו רק נדבך
ולא תחליף לישום פרקטי כפי
שמופיע במאמר המצויין והמקיף
שאכן הבנתי שכבר טרחת לקרוא
ויישום תובנות כאלה או אחרות
שקיבלת מחברים כאן באשכול.

‎ב"הצלחה לך ואכן הכי חשוב,
‎הכי חשוב, אבל הכי חשוב

.
.
.

נערך לאחרונה על ידי globali, Saturday 09/10/2010 בשעה 13:55. סיבה: הכי חשוב ליהנות מהדרך.
globali לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 09/10/2010, 15:56   #81
killer

גלובלי
נגעת בדיוק בנקודות מאוד חשובות שיש להבין אותן ולשים עליהן דגש , ולקבל הכל בהבנה.
אוסיף ואומר , אחד הדברים החשובים בהם לא ניחן החובב הישראלי - הוא סבלנות
[/COLOR][/URL]
עדיין לא נקרא Saturday 09/10/2010, 16:49   #82
אבי.

הסמל האישי שלאבי.

ציטוט:
פורסם במקור על ידי killer צפה בהודעה

אוסיף ואומר , אחד הדברים החשובים בהם לא ניחן החובב הישראלי - הוא סבלנות
כמה שאתה צודק.
עדיין לא נקרא Saturday 09/10/2010, 17:03   #83
lirann

הסמל האישי שלlirann

פתחתי את האשכול הזה לפני 3 חודשים.
כמה סבלנות כבר צריך?

עכשיו הם עוד פעם מתנהגים רגיל גם שעוברים לידם.
לפעמים מפחדים לפעמים לא.
עדיין לא נקרא Saturday 09/10/2010, 18:52   #84
killer

הבט במיכל של אחד מחברי הפורום - דיסקוסמן

https://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=216281

ראה את התנהגות הדגים ...
לא מפחדים ולא חוששים , והמיכל הוא ברובו מלוואים
[/COLOR][/URL]
עדיין לא נקרא Saturday 09/10/2010, 19:10   #85
צחי ד

הסמל האישי שלצחי ד

סוג אקווריום: ציקלידים

לי במיכל הגדול של המלאווים שבמרכז הסלון (עם המון תנועה)

כל הדגים שוחים ללא חשש כולל להקה גדולה של דמסונים.

אפילו הבוטיה ליצן דג ביישן ביסודו שוחה בכל האקווריום.

בעבר היתה לי בעיית פחדנות עם דמסונים וגם עם טרופאוסים במיכל אחר.

השיטה שהוכיחה עצמה בעיקר היא הוספת דגים "אמיצים"

500 ליטר- מלאווים [הם הציקלידים הכי יפים ולא יעזור כלום]
צחי ד לא מחובר   הגב עם ציטוט
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציקלידים
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא