AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציוד לאקווריום ועשה זאת בעצמך (DIY) - מים מתוקים

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Wednesday 15/03/2006, 19:39   #1
מוטי

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל עכירות המים באקווריום

שלום רציתי לדעת למה למרות שיש לי פילטר תיצוני שכל המסננים שלו הוחלפו לפני שבועיים המים באקווריום מעט עכורים בגוון לבן
מוטי לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 15/03/2006, 19:40   #2
מעיין
ראש צוות תוכן ומערכת AquaDex

הסמל האישי שלמעיין

הודו לך על 489 הודעות 569 פעמים

כמה זמן האקווריום פעיל?
למה כל המסננים הוחלפו? והשאלה יותר עיקרית: איך הם הוחלפו?

בנוסף, האם התרחש שינוי כלשהו בדקורציה?

על פניו נראה או לכלוך מדקורציה חדשה, כגון חצץ שלא נשטף טוב,
ו/או פריחת בקטריות באקווריום [מה שקורה באקווריום חדש או לאחר קריסה ביולוגית].

מעיין לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 15/03/2006, 19:42   #3
מוטי

ברירת מחדל עכירות המים

לפני שבוע החלפתי אקווריום לחדש בימים הראשונים המים היו נקיים וצלולים ואחרי כמה ימים הם נהיו עכורים
עדיין לא נקרא Wednesday 15/03/2006, 19:45   #4
מוטי

ברירת מחדל עכירות המים

אז מה ניתן לעשות כדי לשפר את מצב המים
עדיין לא נקרא Wednesday 15/03/2006, 19:49   #5
מעיין

הסמל האישי שלמעיין

אם כך יש רק דבר אחד שאתה צריך בשביל הפתרון - סבלנות!

חוץ מזה,
כנס למאמר הבא: תסמונת האק' החדש-ELMI

בהצלחה

עדיין לא נקרא Wednesday 15/03/2006, 19:52   #6
מוטי

תודה רבה על העזרה
עדיין לא נקרא Wednesday 15/03/2006, 20:52   #7
usagi

גם לי נהייתה הבעיה הזאת

האקווריום שלי לא חדש והוא עובד כמעט יותר מ-חצי שנה, אבל אני החלפתי לפני שבועיים את המדיות והפחם בפילטר החיצוני - ממדיות ופחם זולים למדיות ופחם של טטרה המים נהיו נקיים ושקופים - הבדל עצום וחיובי.
שבוע שעבר עשיתי החלפת מים (10%) ושמתי את התכשירים המקובלים (נגד כלור, מטילן בלו, סייקל, אקווה+).
שלשום גיליתי שיש מעין קצת "ענן לבן במים" מה שלא היה מקודם אף פעם.

המוכר אמר לי שכנראה הורדתי יותר מ-10% וש"הרגתי בקטריות שמונעות את הענן הזה" ומה שאני צריכה לעשות זה לא לבצע השבוע את החלפת המים לשים עוד קצת מטילן בלו לחיטוי
או אם אני רוצה מצלילי מים לחכות והענן יעלם לו לבד, ושהחלפת מים כדי לבצע אחת לשבועיים, כי המדיות והפחת בפילטר איכותיות יותר שלא צריך רענון תכוף( 1 לשבוע) של המים כמו קודם!!!

אשמח לתשובתכם - האקווריום שלי הוא 30X60X30 עם 3 דגי פלקו בגדלים, טטרות וגופים ומולים.

נ.ב
לפי המאמר שנתת לקרוא על תסמונת האקווריום החדש, רשום שכדי למנוע ענן בן יש צורך שיהיה כמות נכונה של חמצן 6PPM, יש לי משאבת חמצן פשוטה שעלתה 15 שקל, האם אני צריכה לקנות משאבה אחרת שמייצרת יותר חמצן? ואין מודדים כמות הזרמת חמצן שתהיה יותר מ-6PPM?
תודה רבה לכל העוזרים
עדיין לא נקרא Wednesday 15/03/2006, 21:36   #8
מעיין

הסמל האישי שלמעיין

ציטוט:
האקווריום שלי לא חדש והוא עובד כמעט יותר מ-חצי שנה, אבל אני החלפתי לפני שבועיים את המדיות והפחם בפילטר החיצוני
זו הטעות היחידה שביצעת.
להחליף מדיות לחדשות במיידי - באקווריום פעיל - זו טעות המביעה לקריסה במערך הביולוגי באקווריום ולמעשה כמו שכבר ציינת, זה מה שגרם לפריחת הבקטריות לאחר מכן.
מקווה שלא תעשה כך שוב - לרוב המקרים הללו לא נגמרים רק בעכירות מים זמנית, אלא גם בתמותה.
ציטוט:
שבוע שעבר עשיתי החלפת מים (10%) ושמתי את התכשירים המקובלים (נגד כלור, מטילן בלו, סייקל, אקווה+).
אין צורך במטילן בלו סתם כך,
ויתרה מכך - כלל לא מומלץ להשתמש בו לשם "חיטוי" בלבד, אלא רק למקרים ספציפיים.
המטילן בלו עלול להזיק הרבה יותר מאשר להועיל.

בזה ששמת תוסף לזירוז התיישבות הבקטריות ובמקביל את המטילן בלו - בעצם סתרת את פעולת ההתיישבות , שכן המטילן בלו הינו חומר קטלני גם עבור הבקטריות בפילטר [ובכלל].
ציטוט:
ומה שאני צריכה לעשות זה לא לבצע השבוע את החלפת המים לשים עוד קצת מטילן בלו לחיטוי
אני לא יודע איך המוכר הגיע לרעיון של הוספת המטילן בלו - בעיקר אחרי שהוא הבין מה הבעיה [שלמעשה כלל לא בעיה, אלא דבר טבעי לחלוטין] באקווריום
כנראה רק רצה לרצות את הלקוח ללא הסברים מיותרים וחבל [אני מקווה שלא כך הדבר בכל אופן].
ציטוט:
ושהחלפת מים כדי לבצע אחת לשבועיים, כי המדיות והפחת בפילטר איכותיות יותר שלא צריך רענון תכוף( 1 לשבוע) של המים כמו קודם!!!
רק בהנחה והפחם המדובר סופח גם ניטראט,
במידה ולא - אין כל סיבה לשנות את משטר החלפות המים.
למה?
אומנם יהיה פירוק מירבי יותר של החומרים המסוכנים יותר, אבל במקביל ככל שמידת פירוק האמוניה והניטריט [הקצב נקבע בעיקר ע"י מספר הבקטריות המתיישבות - מה שנובע משטח הפנים של המדיות הביולוגיות] כך כמות הניטראט מצטברת באופן מהיר יותר!

כמובן שמאחר ואני לא מכיר את הפחם הנ"ל - אז זו באמת יכולה להיות הסיבה לפחות רענוני מים [אם כי לא לשכוח שיש תחזוקה של החלפת הפחם עפ"י הוראות יצרן].

שוב - לא צריך להלחץ מהענן הלבן הזה, סה"כ קצת סבלנות

עדיין לא נקרא Wednesday 15/03/2006, 22:16   #9
usagi

ציטוט:
פורסם במקור על ידי MaaYan_B
ציטוט:
האקווריום שלי לא חדש והוא עובד כמעט יותר מ-חצי שנה, אבל אני החלפתי לפני שבועיים את המדיות והפחם בפילטר החיצוני
זו הטעות היחידה שביצעת.
להחליף מדיות לחדשות במיידי - באקווריום פעיל - זו טעות המביעה לקריסה במערך הביולוגי באקווריום ולמעשה כמו שכבר ציינת, זה מה שגרם לפריחת הבקטריות לאחר מכן.
מקווה שלא תעשה כך שוב - לרוב המקרים הללו לא נגמרים רק בעכירות מים זמנית, אלא גם בתמותה.
ציטוט:
אין צורך במטילן בלו סתם כך,
ויתרה מכך - כלל לא מומלץ להשתמש בו לשם "חיטוי" בלבד, אלא רק למקרים ספציפיים.
המטילן בלו עלול להזיק הרבה יותר מאשר להועיל.

בזה ששמת תוסף לזירוז התיישבות הבקטריות ובמקביל את המטילן בלו - בעצם סתרת את פעולת ההתיישבות , שכן המטילן בלו הינו חומר קטלני גם עבור הבקטריות בפילטר [ובכלל].
ציטוט:
ומה שאני צריכה לעשות זה לא לבצע השבוע את החלפת המים לשים עוד קצת מטילן בלו לחיטוי
אני לא יודע איך המוכר הגיע לרעיון של הוספת המטילן בלו - בעיקר אחרי שהוא הבין מה הבעיה [שלמעשה כלל לא בעיה, אלא דבר טבעי לחלוטין] באקווריום
כנראה רק רצה לרצות את הלקוח ללא הסברים מיותרים וחבל [אני מקווה שלא כך הדבר בכל אופן].
ציטוט:
ושהחלפת מים כדי לבצע אחת לשבועיים, כי המדיות והפחת בפילטר איכותיות יותר שלא צריך רענון תכוף( 1 לשבוע) של המים כמו קודם!!!
רק בהנחה והפחם המדובר סופח גם ניטראט,
במידה ולא - אין כל סיבה לשנות את משטר החלפות המים.
למה?
אומנם יהיה פירוק מירבי יותר של החומרים המסוכנים יותר, אבל במקביל ככל שמידת פירוק האמוניה והניטריט [הקצב נקבע בעיקר ע"י מספר הבקטריות המתיישבות - מה שנובע משטח הפנים של המדיות הביולוגיות] כך כמות הניטראט מצטברת באופן מהיר יותר!

כמובן שמאחר ואני לא מכיר את הפחם הנ"ל - אז זו באמת יכולה להיות הסיבה לפחות רענוני מים [אם כי לא לשכוח שיש תחזוקה של החלפת הפחם עפ"י הוראות יצרן].

שוב - לא צריך להלחץ מהענן הלבן הזה, סה"כ קצת סבלנות
תודה שענית לי
אני חייבת להוסיף ששכחתי לומר שלא החלפתי את כל המדיות לגמרי, השארתי חצי מכמות המדיות הישנות לאחר ששטפתי אותם במי אקווריום ששמרתי לי מהחלפה קודמת, אז ככה שבפילטר שלי ישנם מדיות ישנות יחד עם חדשות ואיכותיות (שלפי הוראות יצרן אפשר לנקות אחרי 5 חודשים).

אז להבא שבוע הבא שאני מרעננת 10% מים אני לא אכניס מטילן בלו.
האם אפשר להכניס חומר מצליל מים? AQUA CLEAR?

מתי מכניסים מטילן בלו?

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציוד לאקווריום ועשה זאת בעצמך (DIY) - מים מתוקים
הגדרות אשכול