AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > כללי > קהילת אקווה

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Sunday 04/07/2021, 16:41   #1
משה
אחראי תחום מלוחים

הסמל האישי שלמשה

הודו לך על 186 הודעות 212 פעמים
ברירת מחדל מחפש המלצות לרכב סופר מיני- חוכמת ההמונים

שלום לכולם
אקווה הינו מקום מעולה להתיעצות בכל מה שקשור לדגי נוי אלמוגים צמחיה שרימסים ועוד

ובנוסף הקהילה המדהימה מאפשרת לנו גם לנצל ידע שיש לחברים באתר בתחומים שונים,
אני פונה "לחוכמת ההמונים" באתר אקווה:

אני מחפש המלצה על רכב סופר מיני (מרכז הארץ ובעיות חנייה)
עבור: זוג ותינוקת (בכל מקרה רצוי מאוד שיהיה ברכב 5 מושבים)
תקציב: 50-60K

חשוב לי
רכב אמין
אך מנגד לא מחיר מוגזם ולא מוצדק
אשמח לשמוע דעות תובנות
גם חוות דעת שליליות זה בסדר גמור מבחינתי
אק' 86 ליטר >((((;> אק' 30 ליטר שרימסיה פילטרפריים 20.
משה לא מחובר   הגב עם ציטוט
משה, הודו לך על ההודעה:
עדיין לא נקרא Sunday 04/07/2021, 17:01   #2
aviel-bs

הודו לך על 31 הודעות 34 פעמים
סוג אקווריום: 240 ל' צמחיה ודיסקוסים
וותק בתחום: 12 שנים
ברירת מחדל תגובה להודעה: מחפש המלצות לרכב סופר מיני- חוכמת ההמונים

ציטוט:
פורסם במקור על ידי משה צפה בהודעה
שלום לכולם
אקווה הינו מקום מעולה להתיעצות בכל מה שקשור לדגי נוי אלמוגים צמחיה שרימסים ועוד

ובנוסף הקהילה המדהימה מאפשרת לנו גם לנצל ידע שיש לחברים באתר בתחומים שונים,
אני פונה "לחוכמת ההמונים" באתר אקווה:

אני מחפש המלצה על רכב סופר מיני (מרכז הארץ ובעיות חנייה)
עבור: זוג ותינוקת (בכל מקרה רצוי מאוד שיהיה ברכב 5 מושבים)
תקציב: 50-60K

חשוב לי
רכב אמין
אך מנגד לא מחיר מוגזם ולא מוצדק
אשמח לשמוע דעות תובנות
גם חוות דעת שליליות זה בסדר גמור מבחינתי
אם לא צריכים רכב "זריז" יותר מדי, הייתי ממליץ על הונדה ג'אז. בתקציב הזה אפשר למצוא אחת ברמת גימור קומפורט מאובזרת בצורה יפה יחסית חדשה (סביבות שנתון 2018) ואם יורדים קצת בשנתון מאמין שאפשר יהיה למצוא גם אחת היברידית.

אני אישית מחזיק בסיוויק (יותר כוח ויותר "תחושה" על הכביש אבל לא מציע אותה כי היא קצת יותר ארוכה) ונסעתי גם בג'אז (המלצתי להורים עליה אחרי חוויה של הונדה שקיבלתי עם הסיוויק).
הג'אז מגיעה עם אבזור כמו בקרת סטיה מנתיב, אורות אוטומטיים ואפילו בלימה אוטונומית במהירות עירונית (יכול להיות שבשנתונים המתקדמים יותר יש גם עוד דברים אבל זה מה שזכור לי מהרכב אצלנו במשפחה- שנתון 2017).

נחשבת מאוד בטיחותית ופלוס נוסף שלה הוא שהכסאות מתקפלים בצורה מדהימה וזה מדהים כמה הבגאז' נהיה עצום ברגע הזה.

לדעתי רכב קלאסי לזוג.

כשציינתי את עניין הכוח, זה כי מדובר פה במנוע 1300 עם גיר רציף, הרכב לא עגלה וסוחב גם בעליות אבל בשבילי מי שרגיל למנועים מוגדשים או מנועים בנפח גדול יותר (למשל 1800 או אפילו 1600) שמפיקים יותר כ"ס- כנראה שקצת יתבאס על ה"אדישות" של הג'אז. אם הזוג לא מחפש לצאת ראשון ברמזור- אז הג'אז לגמרי אחלה של רכב, אמינות של הונדה, אחזקה יחסית זולה (אישית אני בשלי לא מטפל במוסך יבואן אלא רוכש חלפים לבד) ובנוסף בג'אז יש גם צריכת דלק לא רעה בכלל (1/18 משולב בגרסת הבנזין- לא מילה גסה שם)
aviel-bs לא מחובר   הגב עם ציטוט
aviel-bs, הודו לך על ההודעה:
עדיין לא נקרא Sunday 04/07/2021, 22:36   #3
משה
אחראי תחום מלוחים

הסמל האישי שלמשה

ציטוט:
פורסם במקור על ידי aviel-bs צפה בהודעה
אם לא צריכים רכב "זריז" יותר מדי, הייתי ממליץ על הונדה ג'אז. בתקציב הזה אפשר למצוא אחת ברמת גימור קומפורט מאובזרת בצורה יפה יחסית חדשה (סביבות שנתון 2018) ואם יורדים קצת בשנתון מאמין שאפשר יהיה למצוא גם אחת היברידית.

אני אישית מחזיק בסיוויק (יותר כוח ויותר "תחושה" על הכביש אבל לא מציע אותה כי היא קצת יותר ארוכה) ונסעתי גם בג'אז (המלצתי להורים עליה אחרי חוויה של הונדה שקיבלתי עם הסיוויק).
הג'אז מגיעה עם אבזור כמו בקרת סטיה מנתיב, אורות אוטומטיים ואפילו בלימה אוטונומית במהירות עירונית (יכול להיות שבשנתונים המתקדמים יותר יש גם עוד דברים אבל זה מה שזכור לי מהרכב אצלנו במשפחה- שנתון 2017).

נחשבת מאוד בטיחותית ופלוס נוסף שלה הוא שהכסאות מתקפלים בצורה מדהימה וזה מדהים כמה הבגאז' נהיה עצום ברגע הזה.

לדעתי רכב קלאסי לזוג.

כשציינתי את עניין הכוח, זה כי מדובר פה במנוע 1300 עם גיר רציף, הרכב לא עגלה וסוחב גם בעליות אבל בשבילי מי שרגיל למנועים מוגדשים או מנועים בנפח גדול יותר (למשל 1800 או אפילו 1600) שמפיקים יותר כ"ס- כנראה שקצת יתבאס על ה"אדישות" של הג'אז. אם הזוג לא מחפש לצאת ראשון ברמזור- אז הג'אז לגמרי אחלה של רכב, אמינות של הונדה, אחזקה יחסית זולה (אישית אני בשלי לא מטפל במוסך יבואן אלא רוכש חלפים לבד) ובנוסף בג'אז יש גם צריכת דלק לא רעה בכלל (1/18 משולב בגרסת הבנזין- לא מילה גסה שם)
אני מאוד שמח על חוות הדעת שלך כי בעבר קצת חקרתי על הגאז ולמעט זה שהיא מהיקרות בקטגוריה הפריע לי הטיפולים היחסית יקרים ואולי מעט מוזרים לדוגמת:
אני זוכר שהסתכלתי בספר רכב ברשת ושם נאמר שאחת ל2 טיפולים צריך להחליף שמן גיר?
האם זה נכון? כי אצלי בפולו (נפח 1.0) מחליפים רק אם יש חוסר או בהחלפת קלאצ'
כמוני כמוך גם אני קונה חלפים (באיכות גבוהה) ומחליף לבד או במוסך שאני מכיר
אך ברכב חדש לא יודע אם זה אפשרי לאור כל המחשוב וכו'

אני אקרא שוב על הרכב ואראה מה הכיון של המחירון בהתאם לתקציב ונראה את התמרה ביחס לאחרות.
תודה רבה

כמובן אם יש למישהו המלצות נוספות יותר מאשמח
עדיין לא נקרא Sunday 04/07/2021, 23:00   #4
aviel-bs

ציטוט:
אני מאוד שמח על חוות הדעת שלך כי בעבר קצת חקרתי על הגאז ולמעט זה שהיא מהיקרות בקטגוריה הפריע לי הטיפולים היחסית יקרים ואולי מעט מוזרים לדוגמת:
אני זוכר שהסתכלתי בספר רכב ברשת ושם נאמר שאחת ל2 טיפולים צריך להחליף שמן גיר?
האם זה נכון? כי אצלי בפולו (נפח 1.0) מחליפים רק אם יש חוסר או בהחלפת קלאצ'
כמוני כמוך גם אני קונה חלפים (באיכות גבוהה) ומחליף לבד או במוסך שאני מכיר
אך ברכב חדש לא יודע אם זה אפשרי לאור כל המחשוב וכו'

אני אקרא שוב על הרכב ואראה מה הכיון של המחירון בהתאם לתקציב ונראה את התמרה ביחס לאחרות.
תודה רבה

כמובן אם יש למישהו המלצות נוספות יותר מאשמח
בנוגע לשמן גיר- אתה אכן צודק וזו גם היתה ההתלבטות שלי עם ההורים כשהתלבטתי אם ללכת על הג'אז או לא.
מאחר ולאחרונה (לפני כשנה וחצי) נחשפתי לאפשרות רכישת החלפים (ואני באמת משתדל ללכת על הTOP) אז החלטנו שזה לא נורא כל-כך.
לצורך העניין, טיפול שכולל שמן גיר בג'אז יעלה במוסך מורשה יבואן 1567 ש"ח כולל מע"מ (המחיר עבודה וחלפים מקצה לקצה) לפני הנחה (וזה טיפול שכולל פילטר אוויר שמחליפים ב2 דק' ומשום מה היבואן מתמחר אותו ב180 ש"ח לפילטר מקורי, אז כבר תוריד מפה 200 בערך..).

ליטר של שמן גיר (הג'אז צריכה 1.6 ליטר וגם את זה אני לא בטוח שמחליפים את כל השמן בכל החלפה, למיטב ידיעתי תמיד מחליפים חלק) ליטר עולה 65 ש"ח לשמן מקורי של הונדה לגירים רציפים (CVT) אז אפשר ללכת למוסך שעושה את זה (אפשר אפילו למוסך מורשה יבואן!! אם מגיעים עם כל החלפים באריזה סגורה ואטומה עם קבלה על קניה אז בהחלט אפשר לבצע את הטיפול גם במוסך היבואן)

130 ש"ח (בהנחה ונחליף את כל השמן בכל החלפה) פעם בשנתיים? נראה לי אפסי יחסית לעומת התועלות האחרות של הרכב הזה (צריכת דלק באמת מרשימה. אני עם הסיוויק שלי בשיוט בכביש פתוח מגיע לפעמים ל1:20 או 1:22 בכביש בינעירוני נקי, מעניין אותי לכמה הייתי מגיע עם הג'אז)

אני חושב שהעלות די משלמת את עצמה בחסכונות האחרים. כמובן שיש את עניין הבטיחות שהרכב בטיחותי מאוד גם מבחינת מערכות בטיחות וגם מאובזר שזה גם נחמד. אז עניין שמן הגיר נהיה שולי לדעתי.

לעניין המחיר- היא אכן מהיקרות יותר (אם נסתכל למשל על סופר מיני אחרות כמו אופל אסטרה למשל או רנו קליאו שאלה סתם 2 שעלו לי בראש) מצד שני האמינות שלה מוכחת והערך גם שומר על עצמו כמו רכבים אחרים של הונדה. לג'אז ספציפית- גם יש שוק מטורף בעיקר בקרב זוגות צעירים שלרוב צריכים כסא תינוק מאחורה ועוד איזה בוסטר מוגבה לילד היותר גדול וזה לגמרי מספק להם את זה+אפשרות להכניס עגלה מאחורה במידה וצריך (שווה להסתכל ביוטיוב לראות איך הכסאות מתקפלים)

אם הם קונים עכשיו את הרכב הזה, אז הם לא יפסידו עליו הרבה במעמד המכירה כי הירידה שלו לא חדה בכלל.

**עובדת בונוס (למה חשוב כסאות מתקפלים אתה שואל?) אצלי בסיוויק (לא סטיישן, 5 דלתות רגילה) הובלתי JUWEL RIO 240 כולל הארון שלו (הכל בנגלה אחת!!) כולל ציוד כמו פילטר חיצוני ומלא שטויות ברכב וכל זה כשחבר בגובה 1.90 בערך יושב לידי בכסא שליד הנהג חחח

רק בשביל זה היה שווה כסאות מתקפלים.

עובדת בונוס נוספת- אישית, אני אוהב לרכוש ממגרשים גדולים שאפשר לקנות מהם. הבונוס בקניה של הונדה (לצורך העניין אם הייתי רוצה רכב אחר הייתי הולך לטרייד אין של אותו יבואן) הוא שאפשר לקנות מהטרייד אין הרשמי של הונדה- "אוטו סנטר" את הסיוויק שלי קניתי שם וכשחיפשנו ג'אז למשפחה אז שוב חזרתי לשם.

הרכבים שלהם תמיד יצאו לי נקיים בבדיקה (למעט שטויות כמו כיוון פרונט, צמיגים וכו') ומקבלים גם שנתיים אחריות על הרכב. מניסיון של חבר שקנה אצלם הונדה אחרת- הם גם עומדים באחריות בלי שום בעיה.

לסיכום- נראה לי שחפרתי על הג'אז חחח אבל אני באמת חושב שאחלה רכב (המולטימדיה קצת מבאסת אבל זה בר פיתרון באמצעות החלפה פשוטה) ומה שנקרא VALUE FOR MONEY לגמרי. אם יש לך עוד שאלות אז בכיף
עדיין לא נקרא Sunday 04/07/2021, 23:17   #5
ITAMAR2

הודו לך על 44 הודעות 46 פעמים
סוג אקווריום: 120 ליטר LowTech

ערב טוב,
גיר ידני בא בחשבון?
ITAMAR2 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 05/07/2021, 05:23   #6
moshen7

הודו לך על 264 הודעות 332 פעמים
סוג אקווריום: 720 ליטר +600 ליטר, דרום/מרכז אמריקאים 4 קוביות 80 ליטר להטלות, 200 ליטר מיכל אימון לדגיגים
וותק בתחום: 55 שנים

מנסיון של הרבה שנים ברכבי סוזוקי, אני חושב שזה אחד המותגים שנותן את התמורה הטובה ביותר לכסף.
רכבים אמינים מאוד, בדרך כלל יהיו בין הזולים בקטגוריה שלהם.
נסה את הסוויפט, קיים בצורות שונות כבר כ- 40 שנה !!!!
אגב צריכת דלק, רכבי סוזוקי בדרך כלל חסכוניים מאוד גם בלי להיות היברידיים...(חבר שעובד איתי נוהג בהונדה ג'ז היברידית ובקושי עובר במעט את צריכת הדלק שלי בסוזוקי ויטארה)
moshen7 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 05/07/2021, 07:20   #7
אסף_
אחראי תחום שרימפסים, חסרי חוליות וצמחיה

הסמל האישי שלאסף_

הודו לך על 734 הודעות 938 פעמים
סוג אקווריום: צמחיה + שרימפסיה

דווקא הסוויפט יקר יחסית לסוזוקי...

מדובר ברכב יחיד ? מה הנסועה החודשית ? משמש בעיקר לנסיעות קצרות ? טיולים ?
*ממליץ להתחשב גם באלמנט הבטיחות

בכל אופן, בהחלט תהליך מייגע ואף מייאש לקנות רכב.
אני הייתי ממליץ לרענן קצת את הגישה ולחפש מוכר אמין לפני סוג הרכב (גם אני קניתי ממגרש טרייד-אין, אבל של יונדאי) בחרת קטגוריה, יצרנים ככל הנראה יפני\קוריאני לגבי סוג\מודל\שנה תשאר גמיש.

כשחיפשתי רכב שני התייאשתי מהמוכרים ומתהליכי הבדיקה ותחושת חוסר-שקיפות...
לפעמים שווה להגדיל את טווח החיפוש כדי למצוא "הזדמנויות".
בסוף לקחתי דווקא מיני, שם השוק מוצף והיו לי הרבה יותר הזדמנויות.

תוכן איכותי להעשרת הידע ולפנאי - מגזין אקווה | AquaDex | מדריך קצר - שיתוף תמונות בפורום
אסף_ לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 05/07/2021, 11:49   #8
דעדוש רפי
אחראי תחום ציקלידים, סטיגריים ושוכני קרקעית

הסמל האישי שלדעדוש רפי

הודו לך על 302 הודעות 434 פעמים
סוג אקווריום: מים עם בעלי חיים כאלה ששוחים בו
וותק בתחום: מי שואל?

רכבים שמתאימים לדעתי הם:
1- טויוטה יאריס
2- סוזוקי סוויפט
3- מיצובישי ספייס סטאר (הדגם החדש עדיף על הדגם הקודם)

המלצה חמה () אל תתקרב לצרפתיות
דעדוש רפי לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 05/07/2021, 11:57   #9
tzahi_p

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
סוג אקווריום: צ'יקלידים

מצטרף להמלצה על סוזוקי, רכב מעולה - אפס תקלות.

מלבד ה "סוויפט" תוכל לשקול גם את ה SX4 או את ה CrossOver .
tzahi_p לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 05/07/2021, 12:10   #10
moshen7

סוג אקווריום: 720 ליטר +600 ליטר, דרום/מרכז אמריקאים 4 קוביות 80 ליטר להטלות, 200 ליטר מיכל אימון לדגיגים

ציטוט:
פורסם במקור על ידי tzahi_p צפה בהודעה

הוא מחפש רכב מיני, ה- SX4 והקרוסאובר הם רכבים גדולים יותר.
עדיין לא נקרא Monday 05/07/2021, 12:12   #11
moshen7

ציטוט:
פורסם במקור על ידי דעדוש רפי צפה בהודעה
רכבים שמתאימים לדעתי הם:
1- טויוטה יאריס
2- סוזוקי סוויפט

טויוטה יאריס רכב מעולה אבל יקר מאוד ביחס לרכבי מיני אחרים.
מיצובישי ספייס סטאר תוכנן לפני שנים רבות ולא שונה מאז (מבחינת מכלולים מיכניים), לא חסכוני במיוחד (מנסיון אצל אחותי), מצד שני - רכב זול יחסית.
עדיין לא נקרא Monday 05/07/2021, 20:42   #12
משה
אחראי תחום מלוחים

הסמל האישי שלמשה

ציטוט:
בנוגע לשמן גיר- אתה אכן צודק וזו גם היתה ההתלבטות שלי עם ההורים כשהתלבטתי אם ללכת על הג'אז או לא.
מאחר ולאחרונה (לפני כשנה וחצי) נחשפתי לאפשרות רכישת החלפים (ואני באמת משתדל ללכת על הTOP) אז החלטנו שזה לא נורא כל-כך.
לצורך העניין, טיפול שכולל שמן גיר בג'אז יעלה במוסך מורשה יבואן 1567 ש"ח כולל מע"מ (המחיר עבודה וחלפים מקצה לקצה) לפני הנחה (וזה טיפול שכולל פילטר אוויר שמחליפים ב2 דק' ומשום מה היבואן מתמחר אותו ב180 ש"ח לפילטר מקורי, אז כבר תוריד מפה 200 בערך..).

ליטר של שמן גיר (הג'אז צריכה 1.6 ליטר וגם את זה אני לא בטוח שמחליפים את כל השמן בכל החלפה, למיטב ידיעתי תמיד מחליפים חלק) ליטר עולה 65 ש"ח לשמן מקורי של הונדה לגירים רציפים (CVT) אז אפשר ללכת למוסך שעושה את זה (אפשר אפילו למוסך מורשה יבואן!! אם מגיעים עם כל החלפים באריזה סגורה ואטומה עם קבלה על קניה אז בהחלט אפשר לבצע את הטיפול גם במוסך היבואן)

130 ש"ח (בהנחה ונחליף את כל השמן בכל החלפה) פעם בשנתיים? נראה לי אפסי יחסית לעומת התועלות האחרות של הרכב הזה (צריכת דלק באמת מרשימה. אני עם הסיוויק שלי בשיוט בכביש פתוח מגיע לפעמים ל1:20 או 1:22 בכביש בינעירוני נקי, מעניין אותי לכמה הייתי מגיע עם הג'אז)

אני חושב שהעלות די משלמת את עצמה בחסכונות האחרים. כמובן שיש את עניין הבטיחות שהרכב בטיחותי מאוד גם מבחינת מערכות בטיחות וגם מאובזר שזה גם נחמד. אז עניין שמן הגיר נהיה שולי לדעתי.

לעניין המחיר- היא אכן מהיקרות יותר (אם נסתכל למשל על סופר מיני אחרות כמו אופל אסטרה למשל או רנו קליאו שאלה סתם 2 שעלו לי בראש) מצד שני האמינות שלה מוכחת והערך גם שומר על עצמו כמו רכבים אחרים של הונדה. לג'אז ספציפית- גם יש שוק מטורף בעיקר בקרב זוגות צעירים שלרוב צריכים כסא תינוק מאחורה ועוד איזה בוסטר מוגבה לילד היותר גדול וזה לגמרי מספק להם את זה+אפשרות להכניס עגלה מאחורה במידה וצריך (שווה להסתכל ביוטיוב לראות איך הכסאות מתקפלים)

אם הם קונים עכשיו את הרכב הזה, אז הם לא יפסידו עליו הרבה במעמד המכירה כי הירידה שלו לא חדה בכלל.

**עובדת בונוס (למה חשוב כסאות מתקפלים אתה שואל?) אצלי בסיוויק (לא סטיישן, 5 דלתות רגילה) הובלתי JUWEL RIO 240 כולל הארון שלו (הכל בנגלה אחת!!) כולל ציוד כמו פילטר חיצוני ומלא שטויות ברכב וכל זה כשחבר בגובה 1.90 בערך יושב לידי בכסא שליד הנהג חחח

רק בשביל זה היה שווה כסאות מתקפלים.

עובדת בונוס נוספת- אישית, אני אוהב לרכוש ממגרשים גדולים שאפשר לקנות מהם. הבונוס בקניה של הונדה (לצורך העניין אם הייתי רוצה רכב אחר הייתי הולך לטרייד אין של אותו יבואן) הוא שאפשר לקנות מהטרייד אין הרשמי של הונדה- "אוטו סנטר" את הסיוויק שלי קניתי שם וכשחיפשנו ג'אז למשפחה אז שוב חזרתי לשם.

הרכבים שלהם תמיד יצאו לי נקיים בבדיקה (למעט שטויות כמו כיוון פרונט, צמיגים וכו') ומקבלים גם שנתיים אחריות על הרכב. מניסיון של חבר שקנה אצלם הונדה אחרת- הם גם עומדים באחריות בלי שום בעיה.

לסיכום- נראה לי שחפרתי על הג'אז חחח אבל אני באמת חושב שאחלה רכב (המולטימדיה קצת מבאסת אבל זה בר פיתרון באמצעות החלפה פשוטה) ומה שנקרא VALUE FOR MONEY לגמרי. אם יש לך עוד שאלות אז בכיף
לא חפרת זה בסדר גמור זה בדיוק מה שאני צריך חוות דעת.

השאלה הנוספת מדוע צריך להחליף שמן גיר כל 2 טיפולים האם אין בעייה בתכנון של הגיר
הוא שהמטרה היא נטו להוציא כסף?
זה יש לה רמת בטיחות גבוהה מוסיף לה נקודות מבחינתי
מבחינתי זה חיסרון שיש סחירות גבוהה כי המחיר קנייה יקר עד שאני אמכור זה סיפור אחר...
בכל מקרה אני חוזר לחקור על הגז
תודה

ציטוט:
פורסם במקור על ידי ITAMAR2 צפה בהודעה
ערב טוב,
גיר ידני בא בחשבון?
בטח, אם כי החיסרון היחידי זה שבד"כ מביאים רק דגמי בסיס בגיר ידני
אבל אם זה רכב טוב אפשר בהחלט לשקול כרגע אני עם ידני...
תודה

ציטוט:
פורסם במקור על ידי moshen7 צפה בהודעה
מנסיון של הרבה שנים ברכבי סוזוקי, אני חושב שזה אחד המותגים שנותן את התמורה הטובה ביותר לכסף.
רכבים אמינים מאוד, בדרך כלל יהיו בין הזולים בקטגוריה שלהם.
נסה את הסוויפט, קיים בצורות שונות כבר כ- 40 שנה !!!!
אגב צריכת דלק, רכבי סוזוקי בדרך כלל חסכוניים מאוד גם בלי להיות היברידיים...(חבר שעובד איתי נוהג בהונדה ג'ז היברידית ובקושי עובר במעט את צריכת הדלק שלי בסוזוקי ויטארה)
האמת הייתי בטוח שאני הולך על סוזוקי סוויפט הדגם החדש או בלנו נחשבת אמינה מגיעה עם לא מעט תוספות אבל כמו בישראל היבואן החליט לחסוך על חשבונו ולפי מה שקראתי הוריד את מערכות הבטיחות ולכן הרכב מקבל 3 כוכבי בטיחות וזה מה שהוריד אותי ממנו (לצערי)

תודה
ציטוט:
פורסם במקור על ידי אסף_ צפה בהודעה
דווקא הסוויפט יקר יחסית לסוזוקי...

מדובר ברכב יחיד ? מה הנסועה החודשית ? משמש בעיקר לנסיעות קצרות ? טיולים ?
*ממליץ להתחשב גם באלמנט הבטיחות

בכל אופן, בהחלט תהליך מייגע ואף מייאש לקנות רכב.
אני הייתי ממליץ לרענן קצת את הגישה ולחפש מוכר אמין לפני סוג הרכב (גם אני קניתי ממגרש טרייד-אין, אבל של יונדאי) בחרת קטגוריה, יצרנים ככל הנראה יפני\קוריאני לגבי סוג\מודל\שנה תשאר גמיש.

כשחיפשתי רכב שני התייאשתי מהמוכרים ומתהליכי הבדיקה ותחושת חוסר-שקיפות...
לפעמים שווה להגדיל את טווח החיפוש כדי למצוא "הזדמנויות".
בסוף לקחתי דווקא מיני, שם השוק מוצף והיו לי הרבה יותר הזדמנויות.
כנראה שזה יהיה רכב יחיד (רוב הסיכוי שלא יהיה טעם לשמור את הנוכחי לצערי הרב )
אשתי תנסע לפעמים לעבודה (כ30 קמ יום עבודה) פעם בסופ"ש נסיעה של כ70-100 ק"מ
אך עם זאת אני לא יכול לקבל רכב שיש לו בעייה או מגבלה לסוע בכל גבולות ארץ ישראל ז"א אם בטעות יורדים לאילת לצלול או נוסעים לחרמון לגלוש (מה שהבטחתי לעצמי שלא יעשה עוד )
רכב מבחינתי צריך להיות כזה שאפשר לנסוע בו גם נסיעות "ארוכות" (בכל זאת א"י)

מסכים איתך לגבי הבטיחות הרחבים החדשים עשויים בפלסטיק דק או פח דקיק (בהשוואה לפולו שלי) ולכן חשוב שיהיו מערכות בטיחות שיפצו על כך.
לכן כנראה שיורדים מסוזוקי
אני מבין מה אתה אומר אבל קשה לי מבחינה מנטלית להיכנס למגרש ועוד לקחת מה שהוא מציע לי (שנשאר לו) אני תמיד לומד את המוצר שאני רוצה וקונה אותו יכול להתפשר קצת בשנתון אולי ביד וכו' אבל לא רכב מליסינג/ השכרה או רכב גנרי אך מנגד אולי אבחר לי 2-3 דגמים ואיתם אני אזרום.
תודה

ציטוט:
רכבים שמתאימים לדעתי הם:
1- טויוטה יאריס
2- סוזוקי סוויפט

האמת שה2 הראשונות היו הבחירות הראשונות שלי אבל כנראה שירדתי מהם ולכן התחלתי להסתבך והחלטתי לשאול כי
1.היאריס יקר בטרוף ואנשים ובנוסף אנשים מוכרים שם משמעותית מעל מחירון (ברור שאפשר להוריד אבל נקודת הפתיחה לא סבירה נראה לי שיש הערצה מוגזמת לדגם שזה בא לידי ביטי בירידת ערך קטנטנה כשאני בצד של הקונה זה פחות משתלם (כמו שאתה יודע, אני לא מחליף רכב מהר...)
2. רכב יפה מאובזר ונפסל על בטיחות (חבל מאוד)
3.רכב שאני צריך לחקור אותו אם כי ממה שהבנתי אומנם הוא בקטגטריה של סופר מיני אבל הוא מתאים יותר למיני (לא יודע אם זה נכון)

כן בהחלט כל הרנו פגיו' וכו' ממש לא על הפרק
תודה

ציטוט:
פורסם במקור על ידי tzahi_p צפה בהודעה

מסכים איתך שSX4 רכב מעולה אך הוא ענקי בנוסף אין הפסיקו ליצר נראה לי באזור 2015
אני מחפש סופר מיני
בכל מקרה תודה

ציטוט:
טויוטה יאריס רכב מעולה אבל יקר מאוד ביחס לרכבי מיני אחרים.
מיצובישי ספייס סטאר תוכנן לפני שנים רבות ולא שונה מאז (מבחינת מכלולים מיכניים), לא חסכוני במיוחד (מנסיון אצל אחותי), מצד שני - רכב זול יחסית.
כן, כך זה נראה זה כאילו לקנות רכב משמעותית יותר ישן בערך 2-3 שנים כדי לקנות יאריס
נראה שהוא אובר רייטד בארץ וחבל כי הוא מאוד יקר ולכן כנראה שארד ממנו
תודה
עדיין לא נקרא Monday 05/07/2021, 20:46   #13
משה
אחראי תחום מלוחים

הסמל האישי שלמשה

מה אתם אומרים על:
1. אופל אסטרה חברה גרמנית נראה שאין כמעט שוק והמחיר יחסית נמוך מה העניין איתו?
ונראה שאין לו את הבעיות עם הגיר שיש לפולקסווגן, סקודה, סיאט (לכן כל הנל נפסלו אלא אם לא יהיה ברירה ונלך על ידני)
2. ניסן מיקרה (נראה לי רכב קצת כבד?)

אם יש הצעות נוספות כמובן יותר מאשמח
עדיין לא נקרא Monday 05/07/2021, 22:13   #14
aviel-bs

לגבי מה ששאלת על השמן גיר- לא, אין שום בעיה בגיר. אני זוכר שקראתי הסבר לגבי ההחלפה (התכופה יש לציין) של השמן גיר.
אגב, בד"כ כשיש בעיות גיר (או נניח ברכבים ישנים שלא החליפו להם בכלל) אז ממליצים לא לגעת בשמן. פה בדיוק הפוך, אומרים להחליף (או שאולי מדובר "בריענון" רק של חלק מהכמות, אני לא יודע) אבל בעיות גיר אני לא שמעתי. לדעתי זה קשור ל"שידוך" של הגיר עם המנוע יש שם איזה משהו שגורם לגיר לעבוד מצויין אבל "קשה" (ואולי זה גם מה שגורם לצריכת דלק הטובה) ולכן מפנקים אותו בשמן כל שני טיפולים (אפשר לנסות לחפש עוד קצת על זה)

לגבי אסטרה- זה בדיוק הרכב שהיה אצלנו במשפחה לפני הג'אז. קנינו רכב משנתון 2012 (כמעט 13 אפילו) הרכב הכי בעייתי שהיה אצלנו. פעמיים מיכל עיבוי, תרמוסטט, ואולי גם עוד דברים. בסופו של דבר הרכב התחמם כנראה עקב בעיה בראש מנוע ונמכר לסוחר רכב (וגם על זה אומרים תודה). לא הייתי מתקרב לאופל.
EHEIM- זו איכות גרמנית. עם אופל-היו לנו רק בעיות.

מנוע 1400 טורבו אומנם שזריז ומהנה לנהיגה, אבל אמינות הוא לא הפגין (וגם החלפים לא זולים במיוחד).
הייתי נשאר בגזרת היפניות.

מיקרה- להורים של אשתי יש, משתמשים בה בעיקר בתור רכב שני אבל מבסוטים מאוד על הרכישה
טוענים שלא נוגעת בדלק בכלל.

מצד שני, לחבר שלי יש מיקרה מאותו שנתון שלהם והוא טוען שהרכב עגלה. סה"כ אני חושב שהוא בסדר אבל.
עדיין לא נקרא Tuesday 06/07/2021, 05:36   #15
moshen7

זוגתי התנהלה עם מיקרה מודל 2015 ידנית שעברה לאחרונה לבת שלה. נסיעות ארוכות בכל הארץ. יצא לי לנהוג בו מספר פעמים - ממש לא עגלה, סוחב מצויין. מצד שני - צריכת הדלק טובה אבל לא מדהימה (14-15 ק"מ לליטר), איבזור בסיסי ביותר, אין מערכות בטיחות אקטיביות.
רכב אמין מאוד, מרווח מאוד יחסית לגודלו החיצוני.
עדיין לא נקרא Tuesday 06/07/2021, 13:24   #16
מעיין
ראש צוות תוכן ומערכת AquaDex

הסמל האישי שלמעיין

הודו לך על 489 הודעות 569 פעמים

אני עם מיקרה ידנית כבר מספר שנים, אפס תקלות.
מאד מאד מרוצה.

מעיין לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 06/07/2021, 19:15   #17
Y.R.T
ראש צוות תוכן ומערכת AquaDex

הסמל האישי שלY.R.T

הודו לך על 482 הודעות 659 פעמים
סוג אקווריום: 300 ליטרים

מניסיון אישי עם מיצובישי ספייס-סטאר מודל 2020
רכב נוח לנהיגה בכביש, מבצע פניות וסיבובי פרסה בקלות רבה, מושבים נעימים, מתלים קשיחים.
נוח לחניה במקומות צפופים, מגיע עם אפלקציות מובנות ממשק (וייז, פנגו, מוזיקה, ועוד) על מסך טאצ' גדול.
לא מאיץ באופן מהיר, הרכב נוסע טוב עד מהירות של 120 קמ"ש, יותר מכך הוא מתקשה- אבל לצרכי זה מספק.
מחיר נע בין 65 , 75, 80 תלוי ברמת הגימור. (מחיר 2020, אולי מעט שונה כיום)
5 מקומות ישיבה. אם נוסעים 2 אנשים אז הרכב מרווח. אם יש נוסעים במושב אחורי- יתכן והנהג או הנוסע ליד יצטרכו לקחת את המושב מעט קדימה.
הבגאג' מאד גדול יחסית לסופר מיני.
דלק- לא זוכר ממוצעים.
Y.R.T לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 07/07/2021, 09:14   #18
משה
אחראי תחום מלוחים

הסמל האישי שלמשה

ציטוט:
לגבי מה ששאלת על השמן גיר- לא, אין שום בעיה בגיר. אני זוכר שקראתי הסבר לגבי ההחלפה (התכופה יש לציין) של השמן גיר.
אגב, בד"כ כשיש בעיות גיר (או נניח ברכבים ישנים שלא החליפו להם בכלל) אז ממליצים לא לגעת בשמן. פה בדיוק הפוך, אומרים להחליף (או שאולי מדובר "בריענון" רק של חלק מהכמות, אני לא יודע) אבל בעיות גיר אני לא שמעתי. לדעתי זה קשור ל"שידוך" של הגיר עם המנוע יש שם איזה משהו שגורם לגיר לעבוד מצויין אבל "קשה" (ואולי זה גם מה שגורם לצריכת דלק הטובה) ולכן מפנקים אותו בשמן כל שני טיפולים (אפשר לנסות לחפש עוד קצת על זה)

לגבי אסטרה- זה בדיוק הרכב שהיה אצלנו במשפחה לפני הג'אז. קנינו רכב משנתון 2012 (כמעט 13 אפילו) הרכב הכי בעייתי שהיה אצלנו. פעמיים מיכל עיבוי, תרמוסטט, ואולי גם עוד דברים. בסופו של דבר הרכב התחמם כנראה עקב בעיה בראש מנוע ונמכר לסוחר רכב (וגם על זה אומרים תודה). לא הייתי מתקרב לאופל.
EHEIM- זו איכות גרמנית. עם אופל-היו לנו רק בעיות.

מנוע 1400 טורבו אומנם שזריז ומהנה לנהיגה, אבל אמינות הוא לא הפגין (וגם החלפים לא זולים במיוחד).
הייתי נשאר בגזרת היפניות.

מיקרה- להורים של אשתי יש, משתמשים בה בעיקר בתור רכב שני אבל מבסוטים מאוד על הרכישה
טוענים שלא נוגעת בדלק בכלל.

מצד שני, לחבר שלי יש מיקרה מאותו שנתון שלהם והוא טוען שהרכב עגלה. סה"כ אני חושב שהוא בסדר אבל.
אוקי אם כך האופל נפסלת.
אמנם אני לא מתלהב מעניין של החלפת השמן גיר כל טיפול שני אבל גאז נכנסת לתחרות
תודה

ציטוט:
זוגתי התנהלה עם מיקרה מודל 2015 ידנית שעברה לאחרונה לבת שלה. נסיעות ארוכות בכל הארץ. יצא לי לנהוג בו מספר פעמים - ממש לא עגלה, סוחב מצויין. מצד שני - צריכת הדלק טובה אבל לא מדהימה (14-15 ק"מ לליטר), איבזור בסיסי ביותר, אין מערכות בטיחות אקטיביות.
רכב אמין מאוד, מרווח מאוד יחסית לגודלו החיצוני.
ציטוט:
פורסם במקור על ידי מעיין צפה בהודעה
אני עם מיקרה ידנית כבר מספר שנים, אפס תקלות.
מאד מאד מרוצה.

גם מיקרה נוספה למשוואה

תודה לכם

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Y.R.T צפה בהודעה
מניסיון אישי עם מיצובישי ספייס-סטאר מודל 2020
רכב נוח לנהיגה בכביש, מבצע פניות וסיבובי פרסה בקלות רבה, מושבים נעימים, מתלים קשיחים.
נוח לחניה במקומות צפופים, מגיע עם אפלקציות מובנות ממשק (וייז, פנגו, מוזיקה, ועוד) על מסך טאצ' גדול.
לא מאיץ באופן מהיר, הרכב נוסע טוב עד מהירות של 120 קמ"ש, יותר מכך הוא מתקשה- אבל לצרכי זה מספק.
מחיר נע בין 65 , 75, 80 תלוי ברמת הגימור. (מחיר 2020, אולי מעט שונה כיום)
5 מקומות ישיבה. אם נוסעים 2 אנשים אז הרכב מרווח. אם יש נוסעים במושב אחורי- יתכן והנהג או הנוסע ליד יצטרכו לקחת את המושב מעט קדימה.
הבגאג' מאד גדול יחסית לסופר מיני.
דלק- לא זוכר ממוצעים.

נקרא קצת חוות דעת על הספייס סטאר

תודה רבה
עדיין לא נקרא Wednesday 07/07/2021, 09:22   #19
משה
אחראי תחום מלוחים

הסמל האישי שלמשה

כרגע המועמדים המובילים:
1. ניסן מיקרה יתרון: זול אמין חסרון מאוד בסיסי
2. הונדה ג'אז יתרון אמינה מאובזרת חסרון יקרה, צריך להתעסק עם שמן גיר פעם ב2 טיפולים
3. טויוטה יאריס יתרון אמינה חסרון רק הדגמים הגבוהים מאובזרים בהשווה למשל להונדה ששם גם הבסיסים יותר מאבזרים, אנשים מפריזים במחיר שיקר גם כך

שאלות:
1. היכן כדי לראות מבחני בטיחות לרכבים שהרי המבחנים שנעשים בארופה לדוגמת euroncap מתיחסים לרכבים ארופאים ותקינה ארופאית וקשה לדעת אלו מערכות הורידו שהרכב הגיע לארץ ולפי זה להשוות יש איזה אתר ישראלי אמין לעניין
2. מה לבדוק לפני קניית רכב וכיצד כדי לעשות את זה?,
3. שיעבוד עיקול על הרכב איך בודקים?
4. בודקים גם שאין דוחות על הרכב(זה משנה?)
5. מכוני בדיקה איך מקובל/כדאי להתנהל שם ואם יש מקום אמין ומומלץ אשמח לשמוע?
טיפים נוספים יתקבלו בברכה
תודה

נערך לאחרונה על ידי משה, Wednesday 07/07/2021 בשעה 09:25.
עדיין לא נקרא Thursday 08/07/2021, 08:10   #20
דעדוש רפי

הסמל האישי שלדעדוש רפי

ציטוט:
כרגע המועמדים המובילים:
1. ניסן מיקרה יתרון: זול אמין חסרון מאוד בסיסי חסרון אחד גדול יש לה = היבואן, קרסו מאכזבים כל פעם מחדש, לא סתם ניסן (רכב יפני מעולה) נמכרים במחיר נמוך ביחס לשאר היפניות קוראניות.
2. הונדה ג'אז יתרון אמינה מאובזרת חסרון יקרה, צריך להתעסק עם שמן גיר פעם ב2 טיפולים רוב הגאז היום הם היברידיות, קח בחשבון
3. טויוטה יאריס יתרון אמינה חסרון רק הדגמים הגבוהים מאובזרים בהשווה למשל להונדה ששם גם הבסיסים יותר מאבזרים, אנשים מפריזים במחיר שיקר גם כך שווה כל שקל

שאלות:
1. היכן כדי לראות מבחני בטיחות לרכבים שהרי המבחנים שנעשים בארופה לדוגמת euroncap מתיחסים לרכבים ארופאים ותקינה ארופאית וקשה לדעת אלו מערכות הורידו שהרכב הגיע לארץ ולפי זה להשוות יש איזה אתר ישראלי אמין לעניין המכוניות שציינת מגיע עם תקינה אירופית לדעתי.
3. שיעבוד עיקול על הרכב איך בודקים? בדואר בודקים
4. בודקים גם שאין דוחות על הרכב(זה משנה?) בדואר
5. מכוני בדיקה איך מקובל/כדאי להתנהל שם ואם יש מקום אמין ומומלץ אשמח לשמוע? אני עשיתי בדיקה במוסך טויוטה באשדוד, הבוחן שם מקצוען
תודה
אתה מגביל את עצמך בחיפוש על דברים פעוטים ( החלפת שמן כל 2 טיפולים BFD).

לדעתי הדבר הכי חשוב זה הבטיחות (קשה להשיג את זה ברכבים קטנים).
עדיין לא נקרא Friday 09/07/2021, 12:46   #21
משה
אחראי תחום מלוחים

הסמל האישי שלמשה

ציטוט:

כרגע המועמדים המובילים:
1. ניסן מיקרה יתרון: זול אמין חחיסרון מאוד בסיסי חסרון אחד גדול יש לה = היבואן, קרסו מאכזבים כל פעם מחדש, לא סתם ניסן (רכב יפני מעולה) נמכרים במחיר נמוך ביחס לשאר היפניות קוראניות. השאלה אם לדעתך הרכב עצמו טוב אמין וכו', הבנתי שהם מכרו עד לא מזמן דגמים ישנים של המיקרה בעוד שבחול יצאו דגם חדש והם אפילו נתנו הנחות לכיוון ה50K לחדש (דגם ישן שזה לא חדש מבחינתי)
השאלה הגדולה האם זה מפריע לי כי גם כך רוב הסיכויים שאני לא מתקן במוסך מורשה וקונה את החליפים בעצמי ?

2. הונדה ג'אז יתרון אמינה מאובזרת חסרון יקרה, צריך להתעסק עם שמן גיר פעם ב2 טיפולים רוב הגאז היום הם היברידיות, קח בחשבון
מה זה אומר מבחינתי שרובם היברדיות מה החסרון סוללה וישנה וכו'? ואם כדי לדעתך להימנע מהיברידית
3. טויוטה יאריס יתרון אמינה חסרון רק הדגמים הגבוהים מאובזרים בהשווה למשל להונדה ששם גם הבסיסים יותר מאבזרים, אנשים מפריזים במחיר שיקר גם כך שווה כל שקל טוב אני מבין שיש לך טויוטה... וכמו כולם אתה אתה מרוצה...

שאלות:
1. היכן כדי לראות מבחני בטיחות לרכבים שהרי המבחנים שנעשים בארופה לדוגמת euroncap מתיחסים לרכבים ארופאים ותקינה ארופאית וקשה לדעת אלו מערכות הורידו שהרכב הגיע לארץ ולפי זה להשוות יש איזה אתר ישראלי אמין לעניין המכוניות שציינת מגיע עם תקינה אירופית לדעתי. אבל נניח מכונית אחרת הסוויפט לדוג' איך אני מוודא שהיא באמת 3 כוכבים כמו שאמרו לי בשיחה משהו שאפשר לבדוק דגם רכב בצורה יעילה ואמינה
3. שיעבוד עיקול על הרכב איך בודקים? בדואר בודקים
4. בודקים גם שאין דוחות על הרכב(זה משנה?) בדואר
5. מכוני בדיקה איך מקובל/כדאי להתנהל שם ואם יש מקום אמין ומומלץ אשמח לשמוע? אני עשיתי בדיקה במוסך טויוטה באשדוד, הבוחן שם מקצוען
תודה
אתה מגביל את עצמך בחיפוש על דברים פעוטים ( החלפת שמן כל 2 טיפולים BFD).

לדעתי הדבר הכי חשוב זה הבטיחות (קשה להשיג את זה ברכבים קטנים).

ד"א אתמול ראיתי הודעה על רכב מיקרה 2017 שעשה 17K (חיסרון ענק כי הרכב עמד וכמו שהפלסטיק היה נראה עמד בשמש)
אמרתי עשיתי סיבוב סביב הרכב ואז מגלה כנף האזור הפנימי אכול לגמרי (אולי גלגל נקרע והמשיכו לנסוע אולי המגן נפל על הגלגל והמשיכו לנסוע)
צמיגים יבשים שבוע 8 של 2017
כנף ימין סימנים של צביעה פגוש מעט מעוך וקרוע (בקטנה הקרע) והכל צבוע האמת שדי טוב
בולם אחורי נוזל ממש טיפות שמן
טוב אמרתי בוא נתקשר מה יכול להיות אולי זה יבוא לידי ביטוי במחיר וכו'
בקשתי מהבן אדם לספר לי על הרכב הוא מעט התעצבן ואמר "מה יש לספר ניסן מיקרה קילומטר נמוך מצב מצויין ללא תאונות מחיר 40K.
הבן אדם ללא בושה אומר שלא תאונות ומבקש מעל 40K כ10K מעל המחירון
כמובן יש נוכלים אבל מעצבן טוב לפחות לא היה צריך לפגוש אותו ולבזבז עוד זמן. (סתם משתף)
עדיין לא נקרא Saturday 10/07/2021, 23:42   #22
aviel-bs

נוכלים יש בכל מקום לצערנו.
מיקרה דווקא לדעתי לא יהיה לך קשה למצוא.
אגב, לא פירטת פה משהו די חשוב (או שפספסתי) וזה התקציב. כשיודעים תקציב אז יותר קל להתאים משהו

בתקציב של 40K למשל, יש שפע של מיקרות שלדעתי תוכל לקנות.
מצד שני ג'אז כנראה יהיה קצת קשה למצוא אחת עם ק"מ נמוך ושנתון גבוה בתקציב הזה (אבל שוב, הכל תלוי מה התקציב?)
בנוגע לזה שרוב הג'אז היו היברידיות- אז לא. רובן לא היברידיות (לפחות לא ממה שאני רואה על הכבישים ולפחות לא מההיכרות שלי עם מגרשי הטרייד של היבואן (אוטוסנטר) שהמשפחה קנתה 2 רכבים מהם בשנתיים וחצי האחרונות וכמעט כל הג'אז שראיתי אם לא כולן- היו בנזין מלא).

אגב אם כבר הזכרנו, אני לא בא לפרסם או משהו אלא נטו מתוך חוות דעת שלי, יש יתרון לדעתי ברכישה ממגרש של יבואן (אישית בחיים לא קניתי רכב מהשוק הפרטי, אבל הספקתי לקנות סה"כ 2 ) אני די אוהב את זה שיש אפשרות לקבל אחריות ממגרש גדול ואם הולכים למגרש שהוא טרייד רשמי של יבואן (כל יבואן כמובן והמגרש שלו) אז גם אפשר למצוא רכבים שמורים מידיים פרטיות (אע"פ שאני הרבה פעמים בכוונה מחפש ליסינג עם ק"מ נמוך כדי להרוויח הפחתה נוספת) וככה אתה גם מקבל שקט נפשי של אחריות.

לצורך העניין, אני מכיר כמה וכמה אנשים שקנו רכבים עם שנתיים אחריות ונהנו מיופי של שקט נפשי. רק אחד מהם הזדקק לאחריות והוא קיבל אותה במלואה בלי שום בעיה (ליתר דיוק, החליפו לו מנוע אפילו אחרי שנגמרה האחריות) ככה שיש בזה משהו. גם מחירים טובים בד"כ (לפעמים הטבות לכל מיני מועדונים למיניהם), גם מגוון רכבים וגם אחריות.
עדיין לא נקרא Sunday 11/07/2021, 22:38   #23
משה
אחראי תחום מלוחים

הסמל האישי שלמשה

ציטוט:
נוכלים יש בכל מקום לצערנו.
מיקרה דווקא לדעתי לא יהיה לך קשה למצוא.
אגב, לא פירטת פה משהו די חשוב (או שפספסתי) וזה התקציב. כשיודעים תקציב אז יותר קל להתאים משהו

בתקציב של 40K למשל, יש שפע של מיקרות שלדעתי תוכל לקנות.
מצד שני ג'אז כנראה יהיה קצת קשה למצוא אחת עם ק"מ נמוך ושנתון גבוה בתקציב הזה (אבל שוב, הכל תלוי מה התקציב?)
בנוגע לזה שרוב הג'אז היו היברידיות- אז לא. רובן לא היברידיות (לפחות לא ממה שאני רואה על הכבישים ולפחות לא מההיכרות שלי עם מגרשי הטרייד של היבואן (אוטוסנטר) שהמשפחה קנתה 2 רכבים מהם בשנתיים וחצי האחרונות וכמעט כל הג'אז שראיתי אם לא כולן- היו בנזין מלא).

אגב אם כבר הזכרנו, אני לא בא לפרסם או משהו אלא נטו מתוך חוות דעת שלי, יש יתרון לדעתי ברכישה ממגרש של יבואן (אישית בחיים לא קניתי רכב מהשוק הפרטי, אבל הספקתי לקנות סה"כ 2 ) אני די אוהב את זה שיש אפשרות לקבל אחריות ממגרש גדול ואם הולכים למגרש שהוא טרייד רשמי של יבואן (כל יבואן כמובן והמגרש שלו) אז גם אפשר למצוא רכבים שמורים מידיים פרטיות (אע"פ שאני הרבה פעמים בכוונה מחפש ליסינג עם ק"מ נמוך כדי להרוויח הפחתה נוספת) וככה אתה גם מקבל שקט נפשי של אחריות.

לצורך העניין, אני מכיר כמה וכמה אנשים שקנו רכבים עם שנתיים אחריות ונהנו מיופי של שקט נפשי. רק אחד מהם הזדקק לאחריות והוא קיבל אותה במלואה בלי שום בעיה (ליתר דיוק, החליפו לו מנוע אפילו אחרי שנגמרה האחריות) ככה שיש בזה משהו. גם מחירים טובים בד"כ (לפעמים הטבות לכל מיני מועדונים למיניהם), גם מגוון רכבים וגם אחריות.
כן רשמתי בכל מקרה 50-60K אין לי בעייה גם לקנות בפחות

כעיקרון נראה לי שעדיף מבחינתי לקנות ישירות מאדם מפרטי (נורמלי ולא שקרן) כי חבל לי על "התיווך" מי שמוכר את הרכב לחברה/מגרש מוכר מתחת למחיר שוק באופן משמעותי ואם הרכב במצב מעולה למה לו לעשות את זה? (אולי להמנע מבלבול מוח) ולי הם ימכרו יקר יותר וכך הם גוזרים את 2 הכיוונים ואם אני יכול לחסוך את זה אז מה טוב אם כי יש סיכוי שבסוף זה לא ילך אני יצתרך להגיע למגרש אז בהחלט אבדוק את ההמלצה שלך ל"אוטוסנטר"

תודה
עדיין לא נקרא Monday 12/07/2021, 11:43   #24
aviel-bs

ציטוט:
כן רשמתי בכל מקרה 50-60K אין לי בעייה גם לקנות בפחות

כעיקרון נראה לי שעדיף מבחינתי לקנות ישירות מאדם מפרטי (נורמלי ולא שקרן) כי חבל לי על "התיווך" מי שמוכר את הרכב לחברה/מגרש מוכר מתחת למחיר שוק באופן משמעותי ואם הרכב במצב מעולה למה לו לעשות את זה? (אולי להמנע מבלבול מוח) ולי הם ימכרו יקר יותר וכך הם גוזרים את 2 הכיוונים ואם אני יכול לחסוך את זה אז מה טוב אם כי יש סיכוי שבסוף זה לא ילך אני יצתרך להגיע למגרש אז בהחלט אבדוק את ההמלצה שלך ל"אוטוסנטר"

תודה
אני לא יודע איך זה בחברות אחרות, אבל כשאני קניתי את הרכב (שלי עצמי, הסיוויק) מאוטוסנטר הם הציעו לי טרייד (דובר במאזדה 3 2008, לפני שנתיים. רכב עם שוק די טוב לדעתי) הסוכן שם אמר לי "שמע מבחינתי מדובר ברכב טוב, יש לי מה לעשות איתו שווה לי שתעשה איתי טרייד. כמובן שלך יותר שווה למכור בחוץ אבל אם תרצה אז אני פה" מכרתי בחוץ. כשקניתי את הסיוויק קיבלתי לדעתי מחיר הוגן מאוד (הם לא מוכרים מעל המחירון אף פעם לדעתי, הן מרוויחים על מי שעושה טרייד.ולמה הוא עושה טרייד? בדכ כי אין לו כוח להתעסק אז מבחינתו הוא מעדיף לשים מפתח וללכת)

מי שקונה את הרכב בדכ לא יקחו ממנו מעל המחירון לא באוטוסנטר ולא באף מגרש שמכבד את עצמו (אלא אם מדובר ברכב מבוקש מאוד).
אני כן יכול להגיד לך שכשקנינו את הג׳אז למשפחה אז הסוכן (אותו אחד בדיוק) כן אמר לי "אני יודע מה הרכב שווה ומה השוק שלו ובגלל זה אנחנו לא ממהרים לרדת מהמחירון" בסוף השגנו מהם הוזלה של כ2000₪ וכמובן תיקון הליקויים שהיו (החלפת צמיגים אחוריים+כיוון פרונט) ויצאנו מרוצים תודה לאל.

אני אישית דווקא כן אוהב ללכת למגרשים כי יש ראש שקט והתחייבות לתיקון ליקויים. בנוסף באופן כללי מי שצריך (ואני מאוד בעד להימנע ולקנות עם מה שיש) מימון וכו' אז זה הרבה יותר נוח דרך מגרש מאשר לקחת הלוואה לקניה מאדם פרטי.
עדיין לא נקרא Tuesday 13/07/2021, 09:28   #25
אסף_

הסמל האישי שלאסף_

לא מקנא בך משה...

"הביקושים הכי חזקים הם לרכבי הפנאי ולמכוניות המיני, לא רק פיקנטו אלא גם יונדאי i10 ושברולט ספארק. מכוניות בשווי של 50-40 אלף שקל שאנשים קונים כרכב שלישי בבית לילד, כדי שלא יהיה תלוי בתחבורה הציבורית".
https://www.calcalist.co.il/local_ne...icle/hjgnlg4pu

וזאת יחד עם כתבה שפורסמה לא מזמן שנמסרו 183 אלף רכבים בחציון הראשון של 2021.

ט י ר ו ף .

לא להאמין מה ביקושים-כבושים, ריבית אפס, ושגעון הקורונה עושה לכלכלה בעולם ובישראל.

תוכן איכותי להעשרת הידע ולפנאי - מגזין אקווה | AquaDex | מדריך קצר - שיתוף תמונות בפורום
עדיין לא נקרא Tuesday 03/08/2021, 10:25   #26
אסף_

הסמל האישי שלאסף_

שימו לב למדד חדש שפורסם ע"י משרד התחבורה -

עלות התחזוקה של הרכבים בישראלים (לפי עלות החלפים).

מתוך כלכליסט - https://www.calcalist.co.il/local_ne...cle/hjct00urkf

הפירסום המקורי - https://www.gov.il/he/Departments/Ge...roducts_basket

*לא לוקח בחשבון חלקים תחליפיים

עדיין לא נקרא Monday 09/08/2021, 09:57   #27
אסף_

הסמל האישי שלאסף_

שוק גועש ושוצף...

והסיקורים ממשיכים,
הפעם מצננים קצת את החגיגה -
https://www.calcalist.co.il/local_ne...cle/rj00c4u61y

שוק המכוניות המשומשות בפריחה? אל תבנו על זה
סוחרים ברכבים טוענים ששוק המשומשות חווה זינוק אדיר מאז הקורונה, אך נתוני משרד התחבורה שופכים על כך מים צוננים. בינתיים הפקקים והאיום באגרות גודש מרתיעים קונים נוספים

עדיין לא נקרא Monday 09/08/2021, 11:07   #28
דעדוש רפי

הסמל האישי שלדעדוש רפי

משה מה נסגר?

יש לנו זוכה?
עדיין לא נקרא Monday 09/08/2021, 19:48   #29
עוזי.פ.

הסמל האישי שלעוזי.פ.

הודו לך על 38 הודעות 49 פעמים
סוג אקווריום: ריף רד סי 750
וותק בתחום: 50 (שנים)

פיייי חברה !!!!!
כבוד !!!!!
קורא את השירשור
וספק אם בפורום רכבים ייעודי
היה רצון טוב והקדשת זמן כזו
בכדיי לייעץ לחבר
עדיין לא נקרא Thursday 12/08/2021, 23:24   #30
משה
אחראי תחום מלוחים

הסמל האישי שלמשה

ציטוט:
משה מה נסגר?

יש לנו זוכה?
לא כלום אבל יש כיוון

באופן מפתיע כנראה נרד מהניסן מיקרה למרות שהיא זולה. וזאת מכיוון שממשה שהבנתי מדובר במלאים ישנים שנמכרו לארץ כאשר היבואן בחר לא להמנע מליבא את הדגם החדש שיצא כבר ב2016 והמשיך למכור אם אני לא טועה עד שנה שעברה...

נראה שעם הטויוטה אני מקבל יחסית פחות מאשר הגאז ביחס למפרט הרכב (גימור וכו ההששוואה היא לסטייל מול קומפורט לא מעוניין בגג שחור {תופס חום} או בגג זכוכית)

העניין שמי שאתה מדבר איתו אומר לך שהוא פרסם והרכב עדיין לא הגיע ולכן הוא ממתין
או אנשים שמוכרים רכבים במצב לא משהו (עם KM יחסית סביר) אבל הם נראים לא להיט בכלל ולא שמורים וזה בלשון המעטה.

אני בנתיים על יד 2 אם יש משהו מעניין אני מתקשר מה שכן אני לא בלחץ
אפילו קניתי היום מצבר חדש לרכב הנוכחי חשבתי לסחוב וכו' אחר כך חשבתי למה ביחוד שזה נותן לי מרחב נשימה עד שירגע כל העניין של מלאים.

ציטוט:
פורסם במקור על ידי עוזי.פ. צפה בהודעה
פיייי חברה !!!!!
כבוד !!!!!
קורא את השירשור
וספק אם בפורום רכבים ייעודי
היה רצון טוב והקדשת זמן כזו
בכדיי לייעץ לחבר
ללא ספק אקווה תמיד הייתה "הבית" מקום מעולה לשאול ולהתיעץ אפילו שזה לא קשור לדגים.
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > כללי > קהילת אקווה
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא