AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מלוחים > ציוד לאקווריום ועשה זאת בעצמך (DIY) - מים מלוחים

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Saturday 19/06/2010, 22:06   #1
עופר58

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
סוג אקווריום: ריף 1500 ליטר
ברירת מחדל מלח ROYAL NATURE

דווקא בעקבות עצים שונים ומוזרים שנפתחו לאחרונה ומטרתם לפחות להבנתי ולהבנת חלק מהחובבים כמו BUGSBANNY ואחרים שכתבו והושתקו – יצירת דה לגיטמציה למלח שהרבה חובבים ובניהם אני משתמשים ושמחים להמליץ עליו לאחרים.
ראיתי גם את ההכחשות לעניין הדה לגיטמציה והניגוח אבל גם הכחשות אלה " אינן מכשירות את השרץ " שבולט מאוד לעין במקרה הזה.

צורמת מאוד העובדה שהדברים נכתבים בפורום אקווה בלבד ולא בריף סנטר שם יש לבעלי העניין אפשרות להגיב לפרובוקציות ( הכותבים השונים כותבים בשני האתרים......) אני שמח על יכולתי להינות משני האתרים אבל מצפה מהמנהלים שינסו להשיג את תגובת ROYAL NATURE לכל הרמיזות והטענות שמופיעות כאן בריכוז חריג מאוד יחסית להודעות אחרות.
ירצה להגיב –טוב , לא ירצה להגיב זבש"ו ( זה א-ב של הגינות מקצועית באתר מקצועי)

כל מי שעקב אחרי ההודעות בעצים שהתפתחו חלקם עם יוזרים פיקטיביים וחלקם חצאי אמיתות או הנחות יסוד לא מבוססות מבין שמשהוא כאן לא כשר......מגיעה גם מילה טובה למי מהמנהלים שערך , מחק , סידר חלק מה"זבל" ( חבל שרק חלק.......)

מספר חובבים כתבו את הרשמים שלהם מהמלח ואת הפרמטרים שנבדקו . גם אני בדקתי את הפרמטרים:

קלציום 420
מגנסיום 1300
אשלגן 400
DKH 9
בדקתי גם אמוניה .........אפס!!!!! ועוד פעם בדקתי אמוניה ......עדיין אפס!!!!! ופעם שלישית בדקתי אמוניה – כאן היתה הפתעה !!!!! – אפס!!!!

כתב אחד המנהלים שהתלהב מאוד מהאטרקצייה החדשה ( אמוניה במלח - הודעתו הוסרה או נערכה בעצמו כי כנראה הבין שהלך רחוק מידי . וטוב שכך ) " אפשר לעבוד על חלק מהאנשים חלק מהזמן אבל אי אפשר לעבוד על כולם כל הזמן "
אני מזמין את כולם לראות את הריף שלי שעובד עם המלח ואז אולי תבינו מי עובד על מי..........ולמה.

ועוד תהייה!!!!!
מדוע מדידה של ערכים של חובב עם 4 הודעות שנרשם לפני שבוע נחשבת כאילו יצאה ממעבדת מכון התקנים ???!!! ולהודעות החובבים הוותיקים שמדדו גם הם דברים אחרים אין התייחסות או התייחסות מזלזלת?

לגיטימי להעביר בקורת ולגיטימי להמליץ על מלחים אחרים : גרוטק , רד סי , טרופיק מרין , D&D ואחרים. כולם טובים למי שמרוצה מהם. מדוע ההמלצות על ROYAL NATURE , נתקלות בשאלות קיקיוניות , מופיעות פתאום עם יוזרים חדשים? ועוד ועוד.....

כל העצים בנושא הרלוונטי שלכאורה באים לעזרת החובב במתן אינפורמציה במסווה של אינטרס ( אישי או כלכלי ) נראים ומרגישים " דביקים" וזה כולל את עץ המלח DIY שהיה נראה אחרת אם היה מגיע ממקום אחר ובצורה אחרת ולא בצורה מזלזלת כפי שהעץ נפתח........ ( שולח אתכם שוב להודעתו של BUGSBANNY שראה גם הוא כיצד פתאום נסיון שנראה טיפשי והזוי על ידי כל הכותבים מתקבל במחיאות כפיים סוערות ) וזה לא העניין של שינוי דעה.....מה השתנה פתאום? יפה כתבו פרשריף " לא מדובר כאן בסודות האטום" אצלנו בערבה עושים זאת כל הזמן בבריכות הדגים . מדובר על באלינג פשוט שכל תלמיד תיכון ממוצע במגמת כימיה מסוגל לבצע.

אבל גם אם הכל מגיע ממניעים תמימים הייתי מצפה שמי שלקח על עצמו את הניסוי יהיה הוגן מספיק לשים בתוכו ליטר מים עם דג נמו אחד רק אחרי שנתיים.....לפני שהוא בא עם בשורת המאה לחובבים
( כך לפחות הוא טוען נגד מלח ROYAL NATURE ) באמירה כזאת הוא מזלזל בחובבים שמשתמשים ומרוצים מהמלח אבל גם מראה את כוונותיו בלי לנסות להסתירם.

אין לי כל כוונה להתנגח , להתנצח , או לנצח את כל מי שמעורב בעניין בתמימות או בחוסר תמימות
סה"כ באנו להינות מהתחביב מהאלמוגים והדגים – אז בואו נשאיר את המלחמות מאחור ונהנה......

לילה טוב לכולם .

עופר58 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 19/06/2010, 22:59   #2
-Alon-

הסמל האישי של-Alon-

ברירת מחדל תגובה להודעה: מלח ROYAL NATURE

אין לי מושג מה זאת ההודעה הזאת, מי כתב אותה, מטעם מי ולמה.

אני אישית רכשתי דלי של RN כי הוא נמכר ב 200 ש"ח אך פירקתי את הריף לפני שהספקתי לפתוח אותו.

לא שמתי לב להתנגחות יוצאת דופן במלח ( דווקא ריף קריסטלס חטף פה כמה מהלומות ) אבל מה שכן שמתי לב אליו זה סוחרים שקוראים לו "המלח הטוב בעולם" ו"המלח המדובר בעולם".

זה שטויות. ואולי זה בדיוק הטריגר שיוצר אנטגוניזם למלח אצל חובבים מסויימים. נקודה למחשבה.
-Alon- לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 19/06/2010, 23:43   #3
ראובן

הסמל האישי שלראובן

הודו לך על 40 הודעות 51 פעמים
סוג אקווריום: ריף SPS
וותק בתחום: מ-2004

מאחר וחלק מהדברים מכוונים אלי אני מרשה לעצמי לענות לך על גבי הפורום הציבורי.

ציטוט:
צורמת מאוד העובדה שהדברים נכתבים בפורום אקווה בלבד ולא בריף סנטר שם יש לבעלי העניין אפשרות להגיב לפרובוקציות ( הכותבים השונים כותבים בשני האתרים......)
מעניין. לא צורם לך שהודעות שיש בהם טיפת נימת ביקורת נמחקו מריף סנטר? נשמע מאוד לא הגון מצידך. אתה יודע וראית שהודעות שנכתבו בריף סנטר על המלח נמחקו תוך מתן אזהרה.

לריף סנטר יש מדיניות (ואני מכבד אותה) כאתר פרטי שמוחזק ע"י הסוחרים שמשלמים לבעל האתר, לא לאפשר ביקורת נגד המפרסמים. זכותם. ולכן ביקורת אם יש לי אני רושם פה. למזלי, יש אקווה.

ציטוט:
אבל גם אם הכל מגיע ממניעים תמימים הייתי מצפה שמי שלקח על עצמו את הניסוי יהיה הוגן מספיק לשים בתוכו ליטר מים עם דג נמו אחד רק אחרי שנתיים.....לפני שהוא בא עם בשורת המאה לחובבים
א. אני לא אהיה שפן נסיונות של סוחר שמנסה לייצר מלח ולהרוויח כסף על גבי. מי שמוכן לסכן ריף של עשרות אלפי שקלים עם מלח חדש בשוק, מיצרן אנונימי שאין לו שום ניסיון קודם ומוצרים נוספים בתחום, שיהיה לו לבריאות.
ב. אני בהחלט מתכוון כחלק מהניסוי לגדל דג או שתיים במיכל ניסיון. מאחר ואנחנו עדיין לא שם, זה לא רלוונטי.

דבר אחרון עופר, אם רצית להגיד שלדעתך רויאל נאצור הוא מלח מעולה, למה לא כתבת אותה בעץ של המלח?

או שרצית כמנהגם של חובבים בפורום הסמוך לצאת למלחמת שמד נגד מי שמעז לומר מילת ביקורת?

אני מודה, אין לי מלח של ר"נ, לא ערכתי עליו שם אנליזה ולדעתי הוא לא מחדש שום דבר בתחום מלבד מחיר. וגם זה לא ממש זול.
ראובן לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 19/06/2010, 23:44   #4
אלי הרפז
מקורב להנהלה

הסמל האישי שלאלי הרפז

הודו לך על 5 הודעות 12 פעמים
וותק בתחום: משנת 86

ציטוט:
העובדה שהדברים נכתבים בפורום אקווה בלבד ולא בריף סנטר שם יש לבעלי העניין אפשרות להגיב לפרובוקציות
1.התחביב לא מתחיל או נגמר בפורום ריף סנטר
2.כל אחד יכול ורשאי להגיב פה ולכל אחד גם יש את האפשרות.

ציטוט:
אבל מצפה מהמנהלים שינסו להשיג את תגובת ROYAL NATURE
לפני מס' שנים היה פה ויכוח על משהו(באמת אני לא זוכר על מה)פניתי לרון בנדון וקיבלתי יחס...אני לא אכתוב
מזלזל אך בהחלט אכתוב "יחס קר",כמובן שלא הגיעה תגובתו,פה הסתיימה הסאגה,
אני מאמין ויודע שכל יבואן שומע או רואה מה נכתב פה והיה ויבחר להגיב סבבה והיה ולא איך כתבת זבש"ו

ציטוט:
כל העצים בנושא הרלוונטי שלכאורה באים לעזרת החובב במתן אינפורמציה במסווה של אינטרס ( אישי או כלכלי ) נראים ומרגישים " דביקים" וזה כולל את עץ המלח DIY שהיה נראה אחרת אם היה מגיע ממקום אחר ובצורה אחרת ולא בצורה מזלזלת כפי שהעץ נפתח
היות ואני פתחתי את המייזם הנ"ל בשם העמותה והמייזם הופרד מהעץ המקורי עוד שהיה בחיתוליו
ע"מ שלא יקבל צביון מסחרי או אישי.
אני מקווה שמובן לך שיש טעם נפגם בין שורותיך שפונה אלי ישירות ומציגות אותי כשרלטן ,
אולי ניראה לך שאני ילד,או איזה ליצן
אני מבטיח לך שאת המשך הדיון על שורות אלה אנו נבצע מחוץ לדפי בכפוף לחוקי מדינת ישראל

בלי שום קשר

להמליץ על מוצר ולא חשוב איזה,כמה חודשים לאחר שיצא לאויר העולם,זה לטעמי חובבני
וללא ספק יש מאחורי ההמלצה/ות אינטרסים מסחריים

הערוץ שלי ב-

נערך לאחרונה על ידי אלי הרפז, Saturday 19/06/2010 בשעה 23:47.
אלי הרפז לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 20/06/2010, 04:15   #5
meireef

"ועוד תהייה!!!!!
מדוע מדידה של ערכים של חובב עם 4 הודעות שנרשם לפני שבוע נחשבת כאילו יצאה ממעבדת מכון התקנים ???!!! ולהודעות החובבים הוותיקים שמדדו גם הם דברים אחרים אין התייחסות או התייחסות מזלזלת?"

היות שבמשפט הזה אתה כנראה מתכוון אליי הרשה לי להגיב

1. היות שאתה מפקפק באמינות של הנתונים שהבאתי כאן הלכתי כעת ושמרתי בקבוק של מים שעירבבתי עם מלח רויאל נייט'ר (לצערי ואולי בטיפשותי השתמשתי בכל המלח ולא נשאר לי מלח לא מעורבב) ואני מוכן לתת אותו לכל אחד מהמנהלים פה בפורום בצירוף ערכות הבדיקה בו ביצעתי את הבדיקות ובנוסף גם 1000 ש"ח במזומן אך בתנאי שגם אתה תפקיד סכום מקביל, והיה ושיקרתי התוצאות יפורסמו כאן והכסף עובר אליך, והיה והתוצאות תואמות את מה שכתבתי ה-1000 שקל שלך עובר לעמותה לנזקקים לפי בחירתי!

2. אתה מפקפק באמינות שלי היות שאין לי הרבה הודעות האם זה סוד שמקרב ה"חובבים הוותיקים" עם מאות ואלפי ההודעות שלהם יש חלק מהם שככל שהם מוסיפים יותר הודעות כך חוסר האובייקטיביות והאינטרסים שלהם זועק יותר, מעבר לכך האם ידוע לך שישנם המון "חובבים וותיקים" ואולי גם הטובים ביניהם שמעדיפים לא לכתוב בפורומים את נסיונם העשיר והכנה בגלל ההכרה שההודעות שלהם ייתקלו בתגובות לא ענייניות כמו הנוכחית שלך?

3. האם לא שמת לב בהודעה שלי שאני מאוכזב הרבה יותר מהמלח בו השתמשתי עד היום (למרות שאני מקווה שזה נפילה חד פעמית בבצ' מסויים) ובסה"כ הייתי מרוצה משאר הפרמטרים ברויאל נייצ'ר.

4. האם לא שמת לב בהודעות שלי שאני דווקה שוקל בחיוב רב לעבור למלח רויאל נייצ'ר אך רוצה קודם לעשות בדיקות על דלי אחר, ואוסיף יותר מכך אני קניתי וקונה ישירות אצלו וגם בחנויות המון ציוד ותוספים שהייצרן של המלח מייבא (בסכומים שהמלח הוא משחק ילדים לעומתם) ואני יכול להגדיר את עצמי כ"לקוח מאד מרוצה" שלו ואני מאד מכבד אותו, אך כל זה יהיה היסטוריה אם יתברר לי איכשהוא שהודעתך הנ"ל נכתב בשליחותו או בעידודו הישיר או העקיף למרות שאני ממש לא מאמין שהוא יירד לרמה הזאת.

ולסיכום הגיע הזמן שנפסיק לשייך לכל הודעה תמימה שחובב כותב כוונות נסתרות של לפגוע בזה או בשני, מספיק להפוך את כל תחביב הזה לפוליטיקה ואף נמוך מכך, ומצד שני גם לא צריך להתייחס לכל הודעה של חובב כמדע מדוייק אלא אפשר לקחת כל הודעה ככוון שמכוון אותנו לבדוק בעצמינו, וגם אם פורסם נתון שהנסיון שלך מראה אחרת מותר ואף רצוי שתשתף את האחרים בנסיון שלך.

נערך לאחרונה על ידי meireef, Sunday 20/06/2010 בשעה 05:11.
meireef לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 20/06/2010, 05:42   #6
עופר58

א . אלי תפסיק לאיים . אתה אולי מבעלי הפורום , אבל לא כל מי שחושב שונה ממך יש או אינטרס
כזה או אחר לטובת סוחר כזה או אחר .
ראיתי מספר לא מועט של ביקורות שלך על מוצרים חדשים שיוצאים לשוק ויצא לך לקבל דוגמית
לבדיקה אצלך באקוריום . לאחר זמן מסויים אף נתת את חוות דעתך על אותו מוצר . מעולם לא חשדתי שיש
לך אינטרס כלשהו . למה כאן כן ?

ב. ראובן , כן אני חושב שרויאל נייצר הוא מלח טוב מאוד ואף רשמתי זאת מספר פעמים . אולם ההשתלחות
שלך בכל מה שקשור למלח הנ"ל נראית לי די מגמתית .
אף אחד לא ביקש שתהייה שפן נסיונות , אבל למה ללכלך ? אתה לא אוהב אותו , אל תשתמש !

ג. פנה אלי אחד המנהלים בהודעה פרטית לגבי משהוא שרשמתי בהודעתי וכנראה היה מיוחס אליו .
לא רשמתי את שמך שם ולכן לא ארשום גם כאן , כנראה לא הבנתי את הודעתך המקורית .
בקשת את התנצלותי הפומבית . קבל בבקשה את התנצלותי !

ד. אלון , לא כל הודעת ביקורת שנכתבת יש לה אינטרס מסחרי כלשהוא .
אין לי שום קשר עיסקי עם אף אחד מהסוחרים בארץ .

ה. מעולם לא הימרתי או התערבתי על שום סכום , ואינני מתכוון להתחיל זאת עכשיו .
אם תרצה לערוך בדיקה חוזרת למלח זה רק לטובה .

צפיתי שיהיו השערות שרשמתי את הודעתי מאת סוחר כלשהוא .
אין שום קשר !!!
אם יש ביקורת כלשהי על מה שרשמתי בבקשה......אבל בלי איומים

עדיין לא נקרא Sunday 20/06/2010, 08:54   #7
דן זדה

הסמל האישי שלדן זדה

סוג אקווריום: בתהליכים

לא כיף.

אני לא מבין את הצורך לפרש כל הודעה/ביקורת כמשהו שלילי עם אינטרסים סמויים.
לפעמים ביקורת שלילית היא פשוט ביקורת שלילית שהתשובה עליה צריכה להיות ביקורת חיובית, אבל לא התנגחויות כאלו.

אגב - את הדברים שראובן כתב כאן, הוא לא התבייש לכתוב גם בפורום של רויאל נייצ'ר בריף סנטר, שם רק "מנהל הכספים" הואיל לכבר אותו בתשובה - עלי, התנהגות כזו, עושה רושם הרבה יותר גרוע מביקורת כזו או אחרת על המוצר, אני ציפיתי מהבעלים להגיב.

ראובן - אני נהנה לקרוא את הביקורות שלך (החיוביות והשליליות), ולומד המון!
דן זדה לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 20/06/2010, 09:29   #8
bugsbunny

הסמל האישי שלbugsbunny

סוג אקווריום: צמחיה Low Tech
וותק בתחום: כ-20 שנה

ציטוט:
פורסם במקור על ידי עופר58 צפה בהודעה

דווקא בעקבות עצים שונים ומוזרים שנפתחו לאחרונה ומטרתם לפחות להבנתי ולהבנת חלק מהחובבים כמו BUGSBANNY ואחרים שכתבו והושתקו
.
אני מזדהה עם חלק גדול מהדברים שכתבת, אבל אני לא הושתקתי ולא התבקשתי לשתוק.

נערך לאחרונה על ידי bugsbunny, Sunday 20/06/2010 בשעה 09:30. סיבה: ...
bugsbunny לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 20/06/2010, 09:54   #9
ראובן

הסמל האישי שלראובן

ציטוט:
פורסם במקור על ידי bugsbunny צפה בהודעה
למה אתה תמיד הורס?
עדיין לא נקרא Sunday 20/06/2010, 10:00   #10
ראובן

הסמל האישי שלראובן

ציטוט:
ב. ראובן , כן אני חושב שרויאל נייצר הוא מלח טוב מאוד ואף רשמתי זאת מספר פעמים . אולם ההשתלחות
שלך בכל מה שקשור למלח הנ"ל נראית לי די מגמתית .
אף אחד לא ביקש שתהייה שפן נסיונות , אבל למה ללכלך ? אתה לא אוהב אותו , אל תשתמש
מעולם לא ליכלכתי על המלח. אני לא מכיר אותו ואין לי כוונה לעשות איתו היכרות בזמן הקרוב. בעוד שנתיים אם הוא יהיה עדיין קיים, אני אבחן את העניין.

בעיני, מלח הוא המרכיב החשוב ביותר בריף לפני פורק! אין לי כוונה לשים את הריף שלי בניסיון של מוצר ישראלי לא מוכר.

השאלה החשובה באמת, למה אתה מנסה להשתיק את התהיות על המלח? למה מותר לך לשבח אותו מתחת לכל עץ רענן ולי אסור לשאול שאלות לגביו?

כותב לך מאירריף שאני מנחש די בקלות מי הוא לפי הניסיון והסגנון שהוא עשה בדיקות למלח. למה אתה הופך אותו לשקרן? באיזו זכות?

נערך לאחרונה על ידי ראובן, Sunday 20/06/2010 בשעה 10:03.
עדיין לא נקרא Sunday 20/06/2010, 10:25   #11
patish88

הכל עניין של שיווק שגוי, זה הכל

גם המלח המדובר וגם עוד מוצר שדובר עליו רבות בשבועות האחרונים שווקו בצורה מוחצנת מדי, עם הצהרות בומבסטיות ודברי הלל מכאן ועד הודעה חדשה ללא כל כיסוי מוכח. החובבים הוותיקים כאן שכבר נכוו בעבר ממוצרים יקרים אשר מתיימרים להיות משהו שהם לא הביעו הפעם ספק לגבי המוצרים החדשים וזו זכותם, בעיקר לנוכח מחיר ההשקה הגבוה יחסית של שניהם. אולי מדובר בשני מוצרים מצויינים, אבל חובת ההוכחה עליהם.

טיפ למשווקים העתידיים: יותר צניעות ופחות עיניים גדולות רק יעזרו לכם לכבוש את אמונם של החובבים, ויגרמו לפחות תרעומת והתנגדות.

בהצלחה בעתיד למלח ולמוצר השני
patish88 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 20/06/2010, 10:33   #12
-Katz-

רבותיי,הדיונים האלה לא מוסיפים כבוד לאף צד.

כבר הבנו שלאומת ביקורת חד צדדית יחסית על ריף קריסטל שכנראה פישלו בבץ' מסויים, אין דעה יחידה לגבי ROYAL NATURE.
אני אישית מאוד מרוצה,ויש עוד כמה כמוני,מצד שני יש את אלה שלא,גם זה בסדר.

שכל אחד יעשה החלטה לעצמו באיזו מלח ובאופן כללי באיזה מוצר להשתמש.

אלי,לא משנה כמה תנסה לשכנע,תמיד יחשידו אותך באינטרס מסחרי...נו מה רצית?חדש לך?

ראובן,אתה כבעל ניסיון של שנים מתייחס לכ חידוש עם זהירות וכל הכבוד - זכותך,אבל אין שום צורך לנהל ניסויים שונים תחת כותרת "בואו נוכיח לכולם כמה קל להכין מלח DIY כמו שRN עושים",תשאיר לכל השאר להגיע למסכנה לבד.
-Katz- לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 20/06/2010, 10:34   #13
שוני ז"ל
ממיסדיי אקווה וחבר של כבוד

הסמל האישי שלשוני ז"ל

הודו לך על 2 הודעות 2 פעמים
סוג אקווריום: דיסקוסים

עופר כמה דברים שצרמו לי (אני לא מתחום המלוח ,ברחתי משם)
א.האם אסור לגולש להביע דעתו לגבי כל מוצר בשוק לטוב ולרע?זכותך להביע דעתך ולכתוב שהבדיקות שאתה עשית ועושה לא תואמות את הנתונים שנכתבו.
ב. יבואן RN רשאי להכנס לכאן ולתת תגובה מליאה .אנחנו נכבד אותו כמו שאנו מכבדים תגובה של כל גולש ללא צינזור .אגב אצלנו לא סותמים פיות לגולש או לסוחר אלא עם השתמש במילים לא לענין .אצלנו לא מוחקים הודעות .(פרט לכיכרות השוק)
ג.כל הכבוד שידעת להתנצל מול המשגיח ,אני ראיתי את התגובה המצונזרת וגם את המקור ולא היתה סיבה למה שכתבת כנראה בלהט הדברים
ד.אני חושב שמגיע לאקווה קצת יותר קרדיט מאשר התקיפה הלא מכובדת הזו.
ציטוט:
כולל את עץ המלח DIY שהיה נראה אחרת אם היה מגיע ממקום אחר ובצורה אחרת ולא בצורה מזלזלת כפי שהעץ נפתח........ ( שולח אתכם שוב להודעתו של BUGSBANNY שראה גם הוא כיצד פתאום נסיון שנראה טיפשי והזוי על ידי כל הכותבים מתקבל במחיאות כפיים סוערות ) וזה לא העניין של שינוי דעה.....מה השתנה פתאום? יפה כתבו פרשריף " לא מדובר כאן בסודות האטום" אצלנו בערבה עושים זאת כל הזמן בבריכות הדגים . מדובר על באלינג פשוט שכל תלמיד תיכון ממוצע במגמת כימיה מסוגל לבצע.
אצלכם בערבה עושים את זה כל הזמן ?מצוין למה שלא ניתן גם לחובב הביתי את הידע ליצור מלח בעצמו?יחליט שמתאים לו יעשה יחליט שלא מתאים לו לפחות ידע שיש עוד אופציה בשביל זה אנחנו כאן ,ראה מחקר שעשינו בנושא דשן לצמחיה לרווחת הגולשים ,

https://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=143009
עד היום יש גולשים שמשתמשים בחלק של המידע ועם שידרוגים וחוסכים המון כסף,מה רע?
ציטוט:
דווקא בעקבות עצים שונים ומוזרים שנפתחו לאחרונה ומטרתם לפחות להבנתי ולהבנת חלק מהחובבים כמו BUGSBANNY ואחרים שכתבו והושתקו
בבקשה ממך אתה יכול לתת לי שם אחד של גולש(אפשר גם בפרטי)שהושתק ,צונזר,או הודעתו נמחקה?במידה ולא אני מבקש שתוריד את המשפט הכוער הזה
משפט לסיכום
אני כמו הרבה חובבים ותיקים לא נסחף ולא"נדלק"ממוצר חדש זה או אחר .אני טוען שמוצר צריך להוכיח את עצמו תקופה סבירה ולתת תוצאות חיוביות (אם זה תוספים ,משאבות,משאבות גלים,ושאר מערכות)ורק אחר כך אפשר לצאת במחולות .תרצה אני אשלח לך שמות של חברות על בתחום שהוציאו מוצרים וכשלו במבחן הזמן.ותאמין לי זה לא בושה.מי שלא עושה גם לא טועה

נערך לאחרונה על ידי שוני ז"ל, Sunday 20/06/2010 בשעה 11:14.
שוני ז"ל לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 20/06/2010, 10:42   #14
fishzilla

לא מבין מה כל המהומה סביב המלח הזה מלח חדש שיצא לשוק
אפשרי לבדוק אותו במידה והתוצאות טובות להמשיך להשתמש בו במידה ולא לחזור למלח הישן ומי שפוחד שישאר עם המלח שטוב לו וזהו
זה הכל חד וחלק יותר מידי ניפחו את העניין של זה גם פה באתר וגם באתרים אחרים לדעתי מיותר
עדיין לא נקרא Sunday 20/06/2010, 11:07   #15
עופר58

ציטוט:
פורסם במקור על ידי bugsbunny צפה בהודעה

טוב לדעת .

שוני ,
אני אישית לא יודע לייצר מלח , בגלל זה אני קונה מן המוכן .
זו דעתי האישית על המלח המדובר .

כץ ,
לא האשמתי את אלי בשום אינטרס מסחרי , בדיוק להיפך . תקרא שוב ואולי תבין .

ראובן ,
אני לא מנסה להשתיק שום תהיות לגבי המלח , צרמה לי ההתנפלות שעשו למוצר
חדש בשוק רק מפני שהוא ישראלי ורציתי לתת את חוות דעתי עליו.
יש הבדל בין לשאול שאלות לגביו לבין השתלחות !

המשך יום טוב לכולם

עדיין לא נקרא Sunday 20/06/2010, 11:35   #16
ראובן

הסמל האישי שלראובן

ציטוט:

ראובן ,

המשך יום טוב לכולם

הכל בסדר אצלך? איפה ראית התנפלות? השתלחות?

יש לך אחוזים אצל היצרן שאתה כל כך בפאניקה?

יכולת להיכנס לעץ שבו ביקש אחד החובבים המלצות ולהמליץ בחום על המלח המעולה של היצרן הידוע. מי מנע ממך? אם ראית השתלחות, למה לא התייחסת אליה?

"גיוסי החרום" שנעשים בזמן האחרון מצד בעלי עניין נראים לא טוב בעיני החובב הפשוט.
עדיין לא נקרא Sunday 20/06/2010, 11:47   #17
שוני ז"ל

הסמל האישי שלשוני ז"ל

ציטוט:
שוני ,
אני אישית לא יודע לייצר מלח , בגלל זה אני קונה מן המוכן .
זו דעתי האישית על המלח המדובר .
אף אחד לא מצפה שאתה תיצר מלח ,לבריאות תקנה מה נראה לך הכי טוב.את דעתך האישית המלח(שהוא מצוין)הבעת בקצרה .ההשגות שלי הם לא לתגובתך בנושא המלח שהיא דעתך ואני מכבד אותה
אני מתיחס לכל מה שכתבת מסביב (ציטטתי כמה משפטים )ואתה לא עונה .כנראה שאין לך תשובות.
אם מטרתך היתה להביע דעתך על המלח כמו שכתבת היית צריך לכתוב את דעתך בעץ המקורי ולא לפתוח עץ חדש
ציטוט:
קראתי 4 פעמים ולא מצאתי שום השתלחות .דיעות כן השתלחות?ממש לא
עדיין לא נקרא Sunday 20/06/2010, 12:47   #18
ראובן מוסקוביץ

הסמל האישי שלראובן מוסקוביץ

נהיה מעניין פה לאחרונה,רק מה שכל העניין מספקים גולשים מ....

מי שאוכל פחות נשאר רזה....

אני מבקש לא לערוך,לשנות ו\או לעשות שימוש בתמונות שלי ללא אישור שלי!

ראובן מוסקוביץ לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 20/06/2010, 13:39   #19
matan_grin

הסמל האישי שלmatan_grin

ציטוט:
פורסם במקור על ידי patish88 צפה בהודעה
גם המלח המדובר וגם עוד מוצר שדובר עליו רבות בשבועות האחרונים שווקו בצורה מוחצנת מדי, עם הצהרות בומבסטיות ודברי הלל מכאן ועד הודעה חדשה ללא כל כיסוי מוכח.

אין יותר נכון,קצר ומתומצת.
עדיין לא נקרא Sunday 20/06/2010, 16:26   #20
אהרון

ציטוט:
פורסם במקור על ידי אלי הרפז צפה בהודעה

בלי שום קשר

אלי פה ליכלכת.
אני כתבתי כאן את דעתי על המלח וכמו שאתה מכיר אותי אני אוביקטיבי לחלוטין.
חובבני אני ממש לא ואני חושב ש8 חודשים של ניסיון בהחלפות שבועיות ממש מספיקות בכדי לדעת אם מלח טוב או לא. אינטרסים ממש אבל ממש אין לי מהיצרן אין בנינו שום קשר!
אתה מכיר אותי מספיק טוב בכדי לדעת שאם כבר כתבתי משהו אז אני באמת מתכוון לכך.
לעולם אני לא אכשיל חובב בשביל אינטרסים.
אהרון לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 20/06/2010, 16:47   #21
עופר58

ציטוט:
פורסם במקור על ידי reuvenm5 צפה בהודעה
נהיה מעניין פה לאחרונה,רק מה שכל העניין מספקים גולשים מ....

?????????

לכל אילו שטוענים שאין סתימת פיות ועליהום על כל אלו שמנסים להציג דעה קצת שונה
מהמקובל כאן בפורום , תעברו על התגובות שקיבלתי עד עכשיו .
לפי דעתי זה קצת לא מדוייק

ראובןתגובה להודעה: מלח ROYAL NATURE
ציטוט:
פורסם במקור על ידי עופר58

ראובן ,

המשך יום טוב לכולם

יכולת להיכנס לעץ שבו ביקש אחד החובבים המלצות ולהמליץ בחום על המלח המעולה של היצרן הידוע. מי מנע ממך? אם ראית השתלחות, למה לא התייחסת אליה?

"גיוסי החרום" שנעשים בזמן האחרון מצד בעלי עניין נראים לא טוב בעיני החובב הפשוט

-Katz-תגובה להודעה: מלח ROYAL NATURE

ראובןתגובה להודעה

השאלה החשובה באמת, למה אתה מנסה להשתיק את התהיות על המלח? למה מותר לך לשבח אותו מתחת לכל עץ רענן ולי אסור לשאול שאלות לגביו?

כותב לך מאירריף שאני מנחש די בקלות מי הוא לפי הניסיון והסגנון שהוא עשה בדיקות למלח. למה אתה הופך אותו לשקרן? באיזו זכות?

ציטוט:
פורסם במקור על ידי bugsbunny

למה אתה תמיד הורס?

אלי הרפזתגובה להודעה:
אני מקווה שמובן לך שיש טעם נפגם בין שורותיך שפונה אלי ישירות ומציגות אותי כשרלטן ,
אני מבטיח לך שאת המשך הדיון על שורות אלה אנו נבצע מחוץ לדפי בכפוף לחוקי מדינת ישראל

בלי שום קשר

אני מודה, אין לי מלח של ר"נ, לא ערכתי עליו שם אנליזה ולדעתי הוא לא מחדש שום דבר בתחום מלבד מחיר. וגם זה לא ממש זול.

-Alon-תגובה להודעה: מלח ROYAL NATURE

עדיין לא נקרא Sunday 20/06/2010, 16:59   #22
rimok74

הסמל האישי שלrimok74

ציטוט:
?????????

ציטוט:
פורסם במקור על ידי עופר58

ראובן ,

המשך יום טוב לכולם

"גיוסי החרום" שנעשים בזמן האחרון מצד בעלי עניין נראים לא טוב בעיני החובב הפשוט

-Katz-תגובה להודעה: מלח ROYAL NATURE

ראובןתגובה להודעה

ציטוט:
פורסם במקור על ידי bugsbunny

למה אתה תמיד הורס?

אלי הרפזתגובה להודעה:

בלי שום קשר

סלח לי עופר אבל לא הבנתי מה הכוונה הציטוטים שציינת
עדיין לא נקרא Sunday 20/06/2010, 17:00   #23
-Alon-

הסמל האישי של-Alon-

ציטוט:
?????????

סלח לי אבל אתה חוצפן!

להוציא את דברי מהקשרם בשביל לנגח את הפורום באשם של "סתימת פיות"?!

שימוש ציני מזה בדברי לא יכולת לעשות. קרא את הודעתי בשנית. לתוכן דברי - לא הגבת.

למה? מכיוון שאין לך תשובה? ברור! הרי לא רשמתי שהמלח לא טוב. פרגון גדול למלח מאשר אני נתתי אי אפשר לתת - הייתי הראשון שקנה אותו במפגש של ריף סנטר!

רשמתי כך היות ושים לב להודעה שלך - לא מסודרת, לא ברורה, נכתבת מחוץ לכל הקשר ובפונט לא אחיד שברור שלא נרשם פה באתר אלא הועתק ממקום אחר. מי שכותב פה באתר כותב בפונט אחיד שניתן על ידי המערכת ומעולם לא ראיתי מישהו לפני שבחר לשנות אותו מבחירה. אז לא ידעתי אם העתקת דברים של מישהו אחר בשביל להביא אותם לאתר או שרשמת את הדברים בתגובה לדיון שלא שמתי לב אליו. זה פשע? סתמתי פיות?!

לא רשמתי עליו שום דבר רע - מעולם! רק רשמתי שכאשר מספר סוחרים קוראים למלח "הטוב בעולם" בלי שום סיבה או סימוכין זה יוצר אנטגוניזם. לפחות אצל מי שמבין דבר או שניים במלוחים. אבל תגובה עניינית לא קיבלתי. לעומת זאת פופוליזם פחדני יש פה בשפע!

נערך לאחרונה על ידי -Alon-, Sunday 20/06/2010 בשעה 17:04.
עדיין לא נקרא Sunday 20/06/2010, 17:46   #24
עופר58

אלון ,
נכון הפונט לא אחיד .
רשמתי אותו בוורד והעתקתי לכאן , מה לעשות , יש כאלה שכותבים לאט במחשב .
לקח לי זמן לכתוב את הכל ולא היה לי את כולו באותו רגע .

לא רשמת על המלח שום דבר רע . אבל לפקפק ביושרו של הכותב , רק משום שכתבתי דברים
שנויים במחלוקת זו גם חוצפה .

אין לי שום בעיה עם ביקורת עניינית לכל מוצר , אבל שתהייה עניינית .

עדיין לא נקרא Sunday 20/06/2010, 17:49   #25
דן זדה

הסמל האישי שלדן זדה

סוג אקווריום: בתהליכים

בקלות אפשר לתת לעץ לזה למות בשקט (כפי שראוי שיקרה).
וככל שזה יהיה מהר יותר, כך יהיה טוב יותר.

פשוט לא להגיב.
או כמו שאומרים הילדים: שלוש, ארבע ו....
דן זדה לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 20/06/2010, 17:52   #26
עופר58

ציטוט:
פורסם במקור על ידי ראובן צפה בהודעה

יכולת להיכנס לעץ שבו ביקש אחד החובבים המלצות ולהמליץ בחום על המלח המעולה של היצרן הידוע.

העץ המדובר עבר לדיון על תקלות במלח ריף קריסטל .

עדיין לא נקרא Sunday 20/06/2010, 18:16   #27
שוני ז"ל

הסמל האישי שלשוני ז"ל

זהו?התחלת לשחק את הקוזק הנגזל והמסכן?.
יכולת להגיב כמקובל בעץ המקורי אבל העדפת לפתוח עץ חדש ולוחמני בתירוץ חלשלוש ועכשיו עברת להשמצות נגד כל הגולשים שלא מסכימים עם דעתך .
כל התגובות שהעלת לכאן וכביכול אתה קורא להן סתימת פיות אני קורא תגובות לגטמיות שפשוט לא מוצאות חן בעיניך.
אני קורא לצינזורים או מחיקות סתימת פיות ולא לתגובות של גולשים בעץ שאתה פתחת וסיבותיך איתך
אף תגובה בעץ הזה לא נמחקה ולא צונזרה אז בבקשה על תדבר איתי על סתימת פיות

נערך לאחרונה על ידי שוני ז"ל, Sunday 20/06/2010 בשעה 18:18.
שוני ז"ל לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 20/06/2010, 18:25   #28
-Alon-

הסמל האישי של-Alon-

ציטוט:
אלון ,
נכון הפונט לא אחיד .
רשמתי אותו בוורד והעתקתי לכאן , מה לעשות , יש כאלה שכותבים לאט במחשב .
לקח לי זמן לכתוב את הכל ולא היה לי את כולו באותו רגע .

לא רשמת על המלח שום דבר רע . אבל לפקפק ביושרו של הכותב , רק משום שכתבתי דברים
שנויים במחלוקת זו גם חוצפה .

אין לי שום בעיה עם ביקורת עניינית לכל מוצר , אבל שתהייה עניינית .
ושוב אתה מאשים אותי בדבר שלא עשיתי. לא פקפקתי בך וביושרך. באמת אין לי שמץ של מושג מי אתה!!! לא כתבתי ולא רמזתי דבר שלא ראוי היה לכתוב בהתחשב בהודעה שלך וסלח לי שלא ניחשתי לבדי שכתבת את הודעה חלק בוורד וחלק פה!!!

אני עוד יותר מבקש סליחה על כך שלא הבנתי את הקשרו של העץ. הרי הכותרת כל כך עניינית והפתיח שלך? נהיר וברור ממנו לא היה מעולם. אולי לו היית טורח, בוורד, להשקיע בפסקאות, ניקוד ויצירת שורות נפרדות הייתי מצליח להבין יותר טוב מה אתה רוצה על ההתחלה.

אז הפוסל במומו פוסל ובמקום להתנגח בי תקרא את ההודעה שלך ותראה אם ניתן להבין ממנה משהו לגבי מי אתה ובאיזה הקשר אתה כותב!

ואחרי שהסברתי בפירוט מדוע רשמתי את מה שרשמתי, שהיה לא התנגחות בך או חלילה במלח אלא בסה"כ שורת הסבר לכך שלא היה לי ועדיין אין לי מושג מי אתה, אולי אתה, סוף סוף, אחרי ביקורת בלתי נפסקת, תקדיש שנייה אחת ו...

תענה לנקודה שהעלתי?!
עדיין לא נקרא Sunday 20/06/2010, 23:41   #29
אלי הרפז
מקורב להנהלה

הסמל האישי שלאלי הרפז

ציטוט:
פורסם במקור על ידי אהרון צפה בהודעה
אלי פה ליכלכת.
אני כתבתי כאן את דעתי על המלח וכמו שאתה מכיר אותי אני אוביקטיבי לחלוטין.
חובבני אני ממש לא ואני חושב ש8 חודשים של ניסיון בהחלפות שבועיות ממש מספיקות בכדי לדעת אם מלח טוב או לא. אינטרסים ממש אבל ממש אין לי מהיצרן אין בנינו שום קשר!
אתה מכיר אותי מספיק טוב בכדי לדעת שאם כבר כתבתי משהו אז אני באמת מתכוון לכך.
לעולם אני לא אכשיל חובב בשביל אינטרסים.
אהרון שום מילה ממה שכתבתי אינה מכוונת אליך
אם היתה לי בעייה מולך ההיתי מגיע אליך הביתה
וגורם לזה שאישתך תתן לך בראש

הערוץ שלי ב-
עדיין לא נקרא Monday 21/06/2010, 01:28   #30
אלי הרפז
מקורב להנהלה

הסמל האישי שלאלי הרפז

ציטוט:
א . אלי תפסיק לאיים . אתה אולי מבעלי הפורום , כזה או אחר לטובת סוחר כזה או אחר .
ראיתי מספר לא מועט של ביקורות שלך על מוצרים חדשים שיוצאים לשוק ויצא לך לקבל דוגמית
לבדיקה אצלך באקוריום . לאחר זמן מסויים אף נתת את חוות דעתך על אותו מוצר . מעולם לא חשדתי שיש
לך אינטרס כלשהו . .....
היות ואני נושא תפקיד של מנהל פתוח עסקי בעמותה
לכן לא תראה שום תגובה שלי שקוטלת מוצר,ואם כבר יש זה לאחר שבצעתי כמה וכמה
בדיקות והצלבתי מידע מול כמה גורמים ובמקביל כל פוסט כזה(אם קיים) עובר תחת עיינו
של מישהו שבודק שאין בפוסט הכפשה או הוצאת דיבה וזאת ע"מ לא להכניס את העמותה
או אותי למצב לא נעים.
מנגד הרבה מוצרים שעברו תחת הידים שלי והיו מוצרים נחותים לא קיבלו היתייחסות כלל
לא מעט מוצרים אפילו לא עלו למדפים בחנויות,והיו שתיים שאף הוסרו מהמדפים לאחר
שגיליתי ע"י בדיקה שהם שיקריים(ע"י לחץ מתון)-בבקשה לא לשאול מהם!
לגבי "האיום" אין פה שום איום ,אך הכדור החל להתגלגל

ציטוט:
אבל לא כל מי שחושב שונה ממך יש או אינטרס
ראית באיזה מקום ברחבי הפורום שטענתי כך ,או שאתה בקטע של לכתוב שטויות ע"מ
לעבות את הטזה המופרחת שלך

ציטוט:
למה כאן כן ?
תגיד אתה אמיתי?
בפורום הנ"ל נפתחו 3 עצים על המלח המדובר

1.העץ הזה

2. https://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=207008

3. https://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=207985

באף אחד מהעצים לא הבעתי דעה בעד או נגד המוצר היות ולא בדקתי אותו
למען גילוי נאות באותו יום שרון הראל ביצעה את ההשקה במפגש בהרצליה
ביקשתי ממנו קצת מלח ע"מ לבדוק אותו הוא אמר "אין בעייה,אני העביר לך"(לטעמי
המשפט נאמר ע"מ לצאת לידיי חובה) בפועל לא קיבלתי גרם לבדיקה,

לכלל הגולשים בואו נשים דברים על השולחן
כיום אקווה היא הגוף היחיד נטול האינטרסים
מוצר טוב מקבל פידבקים גם מהצוות וגם מהגולשים
מוצר נחות שמוצג כעילוי נקטל ע"י הגולשים הנהלת העמותה
דואגת שהקטילות לא יגלשו מהפאן המקצועי
כיום העמותה היא הגוף היחיד הבלתי תלוי שיש לו את האמצעים
המקצועיים והכלכליים לבדוק מוצרים ולגשר ו/או לחבר בין אנשים בעלי עסקים,(ואם בחיבורים
עסקינן עופר 58 גם לך ולאביך עזרתי וקישרתי בינכם לבין בעלי עסקים ע"מ שתמכרו את
הפרקולות שלכם-נכון?כי אם שכחת אני מזכיר לך!!!!!-לא ביקשתי בשבילי או בשביל העמותה
עמלה-מה שמחזק את דבריי ,אין פה אינטרס אישי(אנו לא מכירים)ואין פה אינטרס כלכלי(לא קיבלתי שקל),אני במקומך ההיתי יושב ושותק ולא יורק לבאר שאתה שותה)
לא קיים סיכסוך שהיה בין חובבים לבעלי עסקים שהגיעה לאוזני ההנהלה ולא נפתר
על הצד הטוב ביותר מאחורי הקלעים,
העמותה שומרת גם על האינטרסים של העסקים/יבואנים-בוצעה ע"י העמותה יותר מפעם אחת התראה על עוקץ/נפילה של
עסק כלשהו -לפני הנפילה בפני 3 יבואנים ובכך העמותה עזרה למזער נזקים(אותם יבואנים מוזמנים להגיב אם הם רוצים שמם לא יצא מצדנו)
מה שרואים/קוראים ע"ג הפורומים זה טיפה בים.
אין סוחר שמפרסם פה ולא מבסוט מהחשיפה והמכירות שלו,אני אגדיל ואכתוב
שאין פה עסק אחד שבעקבות הפרסום פה לא הגדיל את המחזור שלו
אין פה חובב שלא מרוצה מאוטוסטרדת המידע שזורמת פה
אין חנות שיש לה מחשב שלא נכנסת למאגר האינדקסים המלוח או המתוק ע"מ
להעשיר את הידע של המוכרים ע"מ לתת אימפורמציה איכותית לקונים שלה.
כיום אין בארץ מוצר אחד מצליח שלא עבר דרך מערכת הפורומים של אקווה.
אין יבואן אחד בארץ שניכנס לשת"פ מול העמותה ולא יצא מרוצה.
אין חובב שפנה לעמותה או למי ממנהליה ולא יצא מרוצה
לא יצא לי לראות עץ אחד בפורום שגולש שואל שאלה ולא מקבל פה תשובה
מקצועית.
ידוע לי שיש בעלי עסקים/יבואנים "שמורעלים" בשקרים עלי על העמותה תבואו תרימו טל'/SMS
ותראו שהשד לא נורא כ"כ כולם יצאו מורווחים מהקשר הנ"ל
על כל אחד ואחד מהסעיפים שכתבתי יש סימוכין

לסיכום
כולם יודעים על איזה צד בלחם מרוחה החמאה והיכן הוא נמצא-אך רבים לא מוכנים להודות וזה בסדר גמור.

הערוץ שלי ב-

נערך לאחרונה על ידי אלי הרפז, Monday 21/06/2010 בשעה 01:41.
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מלוחים > ציוד לאקווריום ועשה זאת בעצמך (DIY) - מים מלוחים
הגדרות אשכול