AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מלוחים > מלוחים כללי, בעלי חיים אלמוגים וחסרי חוליות

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Thursday 30/04/2009, 07:35   #1
Rastafari

הסמל האישי שלRastafari

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל NLS Thera A+

האם לדעתכם ניתן לבסס תזונה של הדגים שלנו על המזון הנ"ל בלבד...?
Rastafari לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 30/04/2009, 13:10   #2
אלי הרפז
מקורב להנהלה

הסמל האישי שלאלי הרפז

הודו לך על 5 הודעות 12 פעמים
וותק בתחום: משנת 86
ברירת מחדל תגובה להודעה: NLS Thera A+

אני לא דוגל בלבסס את תזונת הדגים על סוג מזון אחד
אני לדוגמה מערבב אושן עם NLS וגרוטק

הערוץ שלי ב-
אלי הרפז לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 30/04/2009, 14:44   #3
Rastafari

הסמל האישי שלRastafari

אבל מה הערך המוסף בגיוון?
יש במזון שלהם את כל המרכיבים שהם צריכים, כל הערכים התזונתיים שם.
נראה לי די מיותר או יותר נכון לומר עבודה פסיכולוגית עלינו, להחזיק יותר מסוג מזון אחד.
אם אתה לא דוגל בגישה מסויימת, צריכה להיות לך סיבה לפעול אחרת. יש סיבה כזו?

להבדיל, לכלבה שלי אני נותן סוג אחד של מזון. מעולם לא עירבתי עם מזון אחר, לא נותן לה אוכל שלי ולא כלום.
וכך נוהגים מרבית ממכרי (אגב, זו גם המלצת וטרינרים רבים).

אני מנסה להבין אם זו גישה שעובדת עלינו (המגדלים) או על הדגים שלנו...
Rastafari לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 30/04/2009, 15:53   #4
איתי73

הסמל האישי שלאיתי73

סוג אקווריום: אקווריום מלוחים מרינה כ-800 ליטר
Thumbs up תגובה להודעה: NLS Thera A+

ציטוט:
פורסם במקור על ידי אלי הרפז(****) צפה בהודעה
אני לא דוגל בלבסס את תזונת הדגים על סוג מזון אחד
אני לדוגמה מערבב אושן עם NLS וגרוטק
גם אני דוגל לערבב סוגים שונים של מזונות + מזונות קפואים

בעיקר :

1. OCEAN NUTRITION
2. NLS
3. OSI ספירולינה בעיקר למי שיש נתחנים
4. GROTEECH
5. OMEGA ONE

אוכל מיוחד לטפילי מעיים למי שיש אנג'לים

חשוב שתדעו, שחוות דעתי על גידול דגים אינה עובדה. אלא רק דעתי האישית מהניסיון האישי שלי .
איתי73 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 11/05/2009, 14:48   #5
vili

הסמל האישי שלvili

תמיד הכי טוב לערבב כמה שיותר ואך ורק במזונות מובחרים.

אני כיום מערבב בין :
GROTECH DAILY
GROTECH PLUS
FAUNA MARIN COLOR
SURE שזה מזון יפני מעולה.

כל המזונות הנ"ל נחשבים לטובים בעולם מסוגם, לכולם מעל 50% חלבון ,ואין בהם סויה שזה חלבון פשוט .
~~~~~~~~~~~~~~~
<*>Pimping The Lady Boys<*>
~~~~~~~~~~~~~~~
vili לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 11/05/2009, 18:06   #6
אקווה דיפו לישראל
משתמש חסום

ניתן לבסס את תזונת הדגים על מזון Thera A בלבד. למרות זאת, עקב היותו מזון בעל אחוז חלבון גבוה הנובע מהחי, מומלץ לערבבו עם מזון איכותי אחר כדוגמת Marine Formula של NLS. עם נקלעתה למצב בו הדגים מעט רזים או חלשים ממחלה או כתוצאה מטיפול במחלה, אזי מומלץ ואף רצוי להשתמש במזון כבלעדי.
לפני כשנה התפרסם מאמר בנושא מרכיבי המזון כולל חלבון במגזין Aquarium Fish Magazine. אשמח להביא בהמשך חלקים מהמאמר באישור הכותב, המלמדים את סוגיית החלבון. מסתבר, שחל מהמזונות עשירי החלבון (50% ומעלה) מורכבים ממקורות חלבון ההופכים אותו ללא זמין או מיותר. כאשר מכינים את קמח הכופתאות משאריות דגים או מעצמות דגים, נקבל אחוז גבוה של חלבון לא זמין אבל גם אחוז גבוה של עפר (ASH). הכי חשוב, אל תגררו לסיסמאות של אחוז חלבון הכי גבוהה וכדומה, אלא תבדקו את מרכיבי המזון לפי סדר רישומם וכמובן גם את שאר המרכיבים.

עידן
אקווה דיפו לישראל לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 11/05/2009, 20:39   #7
גמי

אני מקדים ואומר שמה שאני כותב הוא לא מדעי כמובן, אלא אך ורק מבוסס על נסיוני האישי.

בשעתו כשעוד גידלתי ציקלידים נחשפתי ל-NLS וקראתי את כל המאמר באתר הבית שלהם בו הם מסבירים על האוכל שלהם והיתרונות שלהם מעל החברות האחרות ובו הם משכנעים (כמובן שהם משכנעים חזור והבהר שלא האינטרס העיסקי הוא המניע במאמר) שהכי טוב להתבסס בהאכלה בלעדית על האוכל שלהם בלי להוסיף שןם דבר אחר אפילו קפוא, והם גם מבטיחים תוצאות ניכרות לעין בצבעים ובגדילה, אני השתכנעתי והתלהבתי והורדתי את כל המזונות שנתתי לפני כן והמשכתי רק ב-NLS ,
מה אני אגיד לכם כגודל הציפיה כך גודל האכזבה , אחרי חודשיים שלוש ראיתי שבגדילה אין הבדל מורגש ובצבעים אפילו הרגשתי ירידה מסויימת, כמובן שהפסקתי את הנוהג והיות שהיה לי כבר כמות יפה של NLS במלאי החלטתי לא להפסיק איתו לגמרי (מה שהתברר כנכון) אלא להוסיף עליו , הוספתי מזון של סרה שזול ממנו ללא השוואה אך היה לו פידבק חיובי בארץ ובחול וגם התחלתי לתת קפוא מגוון של אושן פעמיים שלוש בשבוע, ופה כבר ראיתי תוצאות יפות תוך זמן קצר מהשילוב.
אז התוצאות של הנסיון שלי (שוב לא מחקר) כיוונו אותי גם במלוחים לשלב בין חברות מכובדות (כנראה שלכל אחד יש איזשהוא מעלה על האחרים ובשילוב של כולם מרויחים את המעלות של כולם) והיום אני משלב גרוטק פאונה ו-NLS בתוספת קפואים של אוש.
אציין עוד אבחנה מעניינת (ומשעשעת) שרוב הדגים אוכלים את כל המיקס אך יש כמה מפונקים שמבררים את החברה המועדפת עליהם, כמו הבלוספוטיד ג'ופיש שלא מוכן לשמוע על NLS ואפילו פולט אותם אם נכנס בטעות לפה, אך משוגע על פאונה.
גמי לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 11/05/2009, 21:34   #8
killer

גמי
מה שציינת ע"פ נסיונך לא שונה מנסיון שלי וגם של אחרים שקיבלו תוצאות דומות.
הגיוון במזון נותן באמת תוצאות טובות יותר , ומחקרים גם הוכיחו זאת.
גם אני פעלתי בעבר ע"פ הצעת NEW LIFE SEPCTRUM להאכלת הדגים בצורה אקסלוסיבית (כלומר מזון זה בלבד).
ממש לא הייתי מרוצה מהתוצאות שקיבלתי לעומת כאשר גיוונתי במזון (בניסוי שערכתי על שתי להקות טרופאוסים)
היו לי דגים שסירבו לאכול N.L.S וירקו אותו בדיוק כפי שאתה מציין.
יש דגים שמגלים עניין יותר במזון וכאלה שלא.
האכלתי גם מלוואים, טנגניקות וטרופאוסים.
כרגע יש לי שתי להקות טרופאוסים , כאשר אחת מוכנה ואוכלת N.L.S טרה A , ואחרת שמקבלת גרנוגרין של סרה ולא מוכנה לגעת ב N.L.S אלא רק בגרנוגרין.
שתי הלהקות שוכנות באותו אקווריום וכך שתי הלהקות אוכלות , אם הייתי מאכיל במזון אחד בלבד , להקה אחת הייתה נפגעת.

ציטוט:
ניתן לבסס את תזונת הדגים על מזון Thera A בלבד. למרות זאת, עקב היותו מזון בעל אחוז חלבון גבוה הנובע מהחי, מומלץ לערבבו עם מזון איכותי אחר כדוגמת Marine Formula של NLS. עם נקלעתה למצב בו הדגים מעט רזים או חלשים ממחלה או כתוצאה מטיפול במחלה, אזי מומלץ ואף רצוי להשתמש במזון כבלעדי.
עידן , אם כבר לגוון אז עדיף לגוון במזונות של חברות שונות ולא גיוון במזון של אותה חברה.
יש מבחר של חברות טובות מלבד N.L.S שכדאי לשלב בינהן.

לגבי סוגיית החלבון ואיכותי , הדברים נכונים כמובן וידועים.
וגם כאן , ישנן חברות נוספות שמשתמשות במזון בעלי מרכיבי חלבון איכותי , דוגמת אושן נוטרישן ,אומגה 1.
[URL="https://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=163201"][COLOR=#810081]
[/COLOR][/URL]
killer לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 12/05/2009, 14:49   #9
vili

הסמל האישי שלvili

ציטוט:
פורסם במקור על ידי אקווה_דיפו_ישראל_בעמ צפה בהודעה
לפני כשנה התפרסם מאמר בנושא מרכיבי המזון כולל חלבון במגזין Aquarium Fish Magazine. אשמח להביא בהמשך חלקים מהמאמר באישור הכותב, המלמדים את סוגיית החלבון. מסתבר, שחל מהמזונות עשירי החלבון (50% ומעלה) מורכבים ממקורות חלבון ההופכים אותו ללא זמין או מיותר. כאשר מכינים את קמח הכופתאות משאריות דגים או מעצמות דגים, נקבל אחוז גבוה של חלבון לא זמין אבל גם אחוז גבוה של עפר (ASH). הכי חשוב, אל תגררו לסיסמאות של אחוז חלבון הכי גבוהה וכדומה, אלא תבדקו את מרכיבי המזון לפי סדר רישומם וכמובן גם את שאר המרכיבים.

עידן
היי עידן,
שלא יובן לא נכון, NLS מזון מעולה.
האכלתי איתו בעבר,והייתי מרוצה.
מצד שני לגבי מה שאתה אומר זה לא מדויק , במזונות עם אחוז חלבון גבוה יותר אין אחוז אפר גבוה יותר מאשר בNLS או בOCEAN NUTRITION .
~~~~~~~~~~~~~~~
<*>Pimping The Lady Boys<*>
~~~~~~~~~~~~~~~
vili לא מחובר   הגב עם ציטוט
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מלוחים > מלוחים כללי, בעלי חיים אלמוגים וחסרי חוליות
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא