AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מלוחים > מלוחים כללי, בעלי חיים אלמוגים וחסרי חוליות

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Sunday 09/03/2008, 00:28   #1
dannykatz

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל מתכנן הקמת מרינה

שלום,
אני מתכנן הקמת מרינה בעתיד (קרוב או רחוק תלוי בעיקר בתחום הכלכלי).
לפני הכל הייתי רוצה להפנות מס' שאלות לבעלי המרינות והריפים הוותיקים בכדי לקבל אומדן כלכלי בסיסי לגבי ההרפתקה העומדת בפתח ... אני יודע שהמחירים של הציוד משתנים מחנות לחנות, וכמובן שעם הזמן ... אבל בכ"ז אומדן שכזה יאפשר לי להעריך את הזמן הנדרש לארגן את התקציב למשימה (ואני יודע שהוא עולה בכמה מונים על עולם המתוקים).
אני מתכנן מפאת חוסר מקום (סלון) אקווריום במידות 100 (אורך) X 70 (רוחב) X 75 (גובה) סה"כ כ- 525 ל' (אם למישהו יש הערות לגבי המידות אשמח אם לקבל פירוט).
כמו כן יש לי מגבלה - אין לי דרך להעביר לשם אוסמוזה (אני יודע שאין בכך צורך במרינה ... אבל עד כמה שהבנתי זה גם שולל את בניית מערכת הפיצוי האוטומטית).
המחירים והייעוץ שעליהם אני מבקש פירוט הם:
1. פורק חלבונים (איזה סוג/יצרן אידיאלי למערכת בגודל שכזה?)
2. סאמפ (נפח אידיאלי?) + אביזרי סינון (גרב מיקרונית, ביו-בולס וכו'...)
3. משאבות (כמה?למה?והיכן ממוקמות במערכת?) - יש לציין כי הכיוון בנוגע להחזרת המים מהסאמפ הוא טוטון חיצונית.
4. מנורת UV (יצרן?סוג ועוצמה אידיאלית?)
5. מסלעה (כמות?) + חול
6. מלח
7. ערכת בדיקות
8. צנרת עליה וירידה + ברזים
9. מחוללי גלים + קונטרולר (סוג?כמות?עוצמה?)
10. ראשי כח נוספים לזרימה (אם יש צורך?)
11. תאורה (הכיוון הוא T5 ... מס' נורות אידיאלי?)
אם שכחתי משהו אשמח אם תוסיפו ותשתפו אותי בידע שלכם.
תודה מראש,
דני.
dannykatz לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 09/03/2008, 00:59   #2
matan_grin

הסמל האישי שלmatan_grin

ברירת מחדל Re: מתכנן הקמת מרינה

ציטוט:
פורסם במקור על ידי dannykatz
שלום,
אני מתכנן הקמת מרינה בעתיד (קרוב או רחוק תלוי בעיקר בתחום הכלכלי).
לפני הכל הייתי רוצה להפנות מס' שאלות לבעלי המרינות והריפים הוותיקים בכדי לקבל אומדן כלכלי בסיסי לגבי ההרפתקה העומדת בפתח ... אני יודע שהמחירים של הציוד משתנים מחנות לחנות, וכמובן שעם הזמן ... אבל בכ"ז אומדן שכזה יאפשר לי להעריך את הזמן הנדרש לארגן את התקציב למשימה (ואני יודע שהוא עולה בכמה מונים על עולם המתוקים).
אני מתכנן מפאת חוסר מקום (סלון) אקווריום במידות 100 (אורך) X 70 (רוחב) X 75 (גובה) סה"כ כ- 525 ל' (אם למישהו יש הערות לגבי המידות אשמח אם לקבל פירוט).
כמו כן יש לי מגבלה - אין לי דרך להעביר לשם אוסמוזה (אני יודע שאין בכך צורך במרינה ... אבל עד כמה שהבנתי זה גם שולל את בניית מערכת הפיצוי האוטומטית).
המחירים והייעוץ שעליהם אני מבקש פירוט הם:
3. משאבות (כמה?למה?והיכן ממוקמות במערכת?) - יש לציין כי הכיוון בנוגע להחזרת המים מהסאמפ הוא טוטון חיצונית.
5. מסלעה (כמות?) + חול
6. מלח
7. ערכת בדיקות
אם שכחתי משהו אשמח אם תוסיפו ותשתפו אותי בידע שלכם.
תודה מראש,
דני.
1.אם אתה מחפש את הטופ שבטופ-דלטק. הפורק APF600 יהיה מעולה לצרכים שלך וייאפשר לך להעמיס דגים.
אם ידך אינך משגת אני ממליץ בחום על פורקי ריף אוקטופוס..הפורקים הטובים ביותר במדובר ביחס עלות-תמורה,רמת העבודה והגימור מצויינות.
לאקווריום בנפח כזה הדגמים הבאים יתאימו לך-
מסדרת הDNW שיכולים להיות מוצבים או בתוך הסאמפ או מחוצה לו-
DNW150.
DNW200.
מסדרת הNW שיכוליפ להיות מוצבים בתוך הסאמפ בלבד-
NW150.
NW200.

2.בנוגע לסאמפ קיים כלל אצבע,כמה שיותר גדול יותר טוב,
אני לא חסיד של הגרב המיקרונית שכן היא נסתמת מהר,כנ"ל לגבי הביו בולז שהופכים להיות מטרד לאחר פרק זמן מסויים,אני ממליץ על פרלון שמוחלף תדיר ושברי סלעים חיים בסאמפ.

3.משאבות-עקרונית אין לך צורך בעוד משאבות מלבד המשאבה שמעלה מים והמשאבה שתזין את הפורק במידה ובחרת בדגמי ריף אוקטופוס החיצוניים.
במידה ותרצה להשתמש באביזרים נוספים כגון UV,וריאקטורים למיניהם תצטרך משאבות נוספות.

4.לא חובה במרינה,ולדעתי גם לא בריף. בכל מקרה אם אתה מחליט שאתה רוצה רצוי שהנורה תהיה 36 וואט ומעלה.

5. מסלעה,מומלץ שנפח הסלעים יהיה כ30 אחוז מנפח המערכת. שים לב נפח-לא משקל.
חול-שוב תלוי ברצונך, ניתן לחלק את מצעי החול לשלוש סוגי עיקריים-
BB-ללא חצץ,קרקעית נקייה,מה שמאפשר ליצור שרימה חזקה לאורך החלק התחתון של האקווריום ולייצר סביבה יותר סטרילית.
DSB,שכבת חול עמוק שתעזור בשלב מאוחר יותר לטפל בניטראטים,דורשת צוות ניקוי והופכי חול ,
בתחזוק לא נכון מאוד מסוכן.
מצע חול דק לדקורציה בלבד,כשמו כן הוא.

6.מלח לדעתי הוא אחד מאבני הבסיס של כל מערכת מים מלוחים,חשוב להשתמש במלח איכותי באותה המידה שבה לא מתפשרים על סאמפ סלעים ופורק.
אני עובד עם מלח גרוטק ומאוד מרוצה.

7.למרינה ערכות הבדיקה הבסיסיות שתזדקק להן הן אמוניה ניטריט ניטראט PH.

9.במרינה אין צורך ממשי במחוללי גלים,תוכל להסתפק במספר ראשי כוח חזקים שימוקמו אסטרטגית.

10. אותו סיפור.

11.במרינה התאורה כמעט ולא תשפיע. הכל פה לשיקולך,אתה אוהב תאורה חזקה-שים 8 נורות T5 או זוג מטאלים..אתה אוהב סטנדרטי תסתפק בזוג נורות T5 שיתאימו לאורך האקווריום.
matan_grin לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 09/03/2008, 11:45   #3
Oz

הסמל האישי שלOz

ברירת מחדל Re: מתכנן הקמת מרינה

ציטוט:
פורסם במקור על ידי dannykatz
אני דווקא הייתי ממליץ לך לעבוד עם AQUA Medic שורטי. אם הייתי יכול להכניס אותו למערכת שלי, הייתי עושה זאת בשמחה (לא חשבתי לכיוון שלו ביום ההקמה).
כמו שייעץ מתן, כמה שיותר גדול יותר טוב. הכי חשוב לגבש דיעה לגבי הציוד שיהיה בסאמפ, ואז תוכל לתכנן חלוקת תאים נכונה (לדוגמא, תתחשב בגודל הפורק, במידה ויהיה בסאמפ).
כקודמי, אין צורך במשאבות נוספות מעבר לטוטון שציינת (למעט משאבות הזנה שיותאמו בנפרד לשאר הציוד).
לא חובה, תמיד אפשר לשלב בהמשך. אבל אם תחליט שכן - 36W, אטמן או ג'בו. אין צורך להתפרע עם מותגים.
5. מסלעה (כמות?) + חול
הייתי הולך על שכבה דקה לצורך דקוציה בלבד.
6. מלח
אני משתמש כיום במלח של אקווה מדיק. סביר להניח שהדלי הבא יהיה גרוטק.
7. ערכת בדיקות
אמוניה וניטראט. אין צורך ביתר. תימנע מה - Labים למינהם.
נשאיר למומחים בתחום...
אם כבר אתה מרים מערכת מכובדת, הייתי הולך על שתי משאבות סחרור של SEIO / קורליה ודומיהם. בהספק 4,000 - 6,000 ל/ש +-.
קונטרולר? אם הכיס מאפשר. ממש לא קריטי.
האלטרנטיבה לכל היא ראשי כח. הכל שאלה של כסף.

אם יש משאבות סחרור? אין צורך.
T5 מספיק. 4 נורות יעשו את העבודה (העבודה = מראית עין בלבד. אין להם תועלת במרינה).
בהצלחה,

Oz
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מלוחים > מלוחים כללי, בעלי חיים אלמוגים וחסרי חוליות
הגדרות אשכול