AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מלוחים > מלוחים כללי, בעלי חיים אלמוגים וחסרי חוליות

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Friday 31/08/2018, 15:48   #1
Dor-L

הסמל האישי שלDor-L

הודו לך על 2 הודעות 2 פעמים
ברירת מחדל שנה מייגעת שלא ניגמרת,תמותה ממשיכה

היי,המערכת הקיימת זו המערכת ה3 שאני מקים במהלך הזמן שאני בתחביב,הטעות הראשונה הייתה לרכוש רפקטומטר ב50 שקל מיאיביי,לעבוד ללא קרנטינה(משהו שאף פעם לא עשיתי כי הדגים שקניתי אף פעם לא הצטרכו את זה)ולא לבדוק את המים באופן מקיף על כל הפרמטרים,אני אוהב חסרי חוליות אז באקווריום הם קיימים וגם דגים,ללא אלמוגים ושושנות,האקווריום התחיל סייקל מדצמבר 2016 ועד היום אני לא מצליח להיפטר מהתמותה הזאת,רק אתמול מיום הקמת האקווריום בדקתי PH ומתברר שהוא היה נמוך,התחלתי לתסף ולעקוב,אני רוצה לדעת האם יש מקום בארץ שמבצע בדיקה של טפילים ובדיקה יסודית למים שיכול להגיד לי בבירור מה הבעיה במערכת?,האופציה של להתחיל סייקל מההתחלה אני שומר אותה כאופציה אחרונה וברירת מחדל,הייתי כן רוצה להתגבר על הבעיה ולהבין מה היא,הכנסתי לאחר 30 יום ללא דגים באקווריום מורנה פתיתי שלג לאקווריום,בהתחלה אכלה כרגיל,אחרי 30 יום שהיא אצלי היא גוססת,יש לי קרנטינה עם דגים שחיים בשלווה ואוכלים ובריאים כבר כמה חודשים טובים,עד עכשיו שווי הדגים המתים וחסרי חוליות הגיע ל2000 שקל,היו גם חסרי חוליות בדרך שמתו,הבנתי לפני מספר חודשים שהייתה זליגת חשמל ושמתי פרוב אז הזליגה הפסיקה,אשמח לשמוע את דעתם

אקווה - הבית של האקווריומיסטים.
Dor-L לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 02/09/2018, 08:07   #2
משה
אחראי תחום מלוחים

הסמל האישי שלמשה

הודו לך על 186 הודעות 212 פעמים
ברירת מחדל תגובה להודעה: שנה מייגעת שלא ניגמרת,תמותה ממשיכה

ראשית מבאס לשמוע
אתה צריך להפנים נקוד מסויימת אתה עושה משהו לא טוב וכנראה מספר דברים
ראשית מדובר באק מרינה אל תתעסק בph רק לצורך העניין כמה מדדת ואיך מדדת ואם המדידה הייתה לאחר שהאור באק היה דלוק או לפני
בגדול העלאת phעושים דרך האלקליניטי ואין צורך בכלל לגעת במרינה עם המלח שלך לא טוב מליץ לך לעבור חברה בהדרגה אני אישית מאוד אוהב את בריטוול מלח מעולה.
שינוי של ph יכול לגרום לקריסה של המערכת בבקשה הינה דרך לעוד תמותה לכן לפני שאתה עושה משהו ממליץ לך להתיעץ כאן.
אם תגים מתים עוצרים לא קונים כלום עד שמציבים את המערכת
ממליץ לך לא לקנות שום בעל חיים לפחות חודשיים

אתה צריך להוציא את המכשיר שזולג הכנסת ארכה למים היא פתרון בטיחותי לך
כדי למנוע התחשמלות.
תבדוק מי מהמכשירים זולג ותזרוק לפח לא יש סיכוי גדול שזה הסיבה שהמורנה מתה אך יתכן שיש סיבות נוספות

ממליץ לך לערוך חיפוש באתר על זליגת חשמל וללמוד את הנושא טוב טוב
אק' 86 ליטר >((((;> אק' 30 ליטר שרימסיה פילטרפריים 20.
משה לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 02/09/2018, 14:42   #3
אדי ק.

הסמל האישי שלאדי ק.

הודו לך על 57 הודעות 74 פעמים
סוג אקווריום: ריף
וותק בתחום: 20 דק' בערך

סיבות אפשריות לתמותה:

סיבות הקשורות לדגים;
1. איקלום לא נכון , ללא השוואת טמפ , PH , מליחות (הכוללת מדידה עם רפרקטומטר מכוייל)
2. טפילים שמגיעים עם הדג
3. מסע מפרך עבור הדג (הדג הגיע במקור במצב לא טוב)
4. תפיסת הדג בצורה שאינה חוקית וממקור לא איכותי (לאחר תפיסת הדג - אחסנה באקווריומי מעבר)
5. איקלום מהיר מידי\לא נכון של החנות
6. מסע קשה מהחנות לבית עד לפני האקלום של הדג (דרך ארוכה מידי \ שינויי טמפ' בתוך הרכב וכו')

סיבות הקשורות למערכת שלך:
1. ערכי אמוניה וניטריט גבוהים
2. מליחות שאינה תקינה (גבוהה מידי או נמוכה מידי כתוצאה מרפרק' תקול\קריאה לא נכונה)
3. מים עם טפילים
4 טמפ לא נכונה במיכל
5. מכשור לא תקין (זליגות - דיברת על זה)
6. תאורה חזקה מידי בעת איקלום
7. תקיפות של דגים נוספים במערכת
8. אוכל לא מתאים \ אוכל קפוא מקולקל
9. מסלעה לא מתאימה\לא גדולה מספיק\ללא מקומות מסתור
10. מצע גבוה מידי ומטונף

יש עוד סיבות אך זה עיקר הסיבות.
תראה אם יש משהו שמתאים לך ותפעל בהתאם
עדיין לא נקרא Sunday 02/09/2018, 23:16   #4
Dor-L

הסמל האישי שלDor-L

האיזון של הPH מתבצע על ידי התיסוף של אלק' של ברייטוול,בודק עם API

אני לא יודע כל כך להצביע על איזה מהמכשירים זולג,כי הוצאתי הכל מהשקע וכל מכשיר שאני מחבר מייצר עקצוץ כזה,במקלחת למשל זה לא קורה אז הארקה מחוברת לבניין,אני יכול להעיד על תקופה של לפני שנה שהתחילה אצלי בעיה בפעם הראשונה שהבנתי שיש טפיל במערכת,לא ידעתי שזה אודיניום בכלל,כנראה שזה היה משולב עם נק',והחלטתי לנסות את התרופה של פוליפ לאב,עם יד הלב,התרופה עצרה את התמותה לגמרי,לאחר חודש שאני מבין שהדגים החלימו ומרגישים וניראים טוב יותר,התחלתי לאכלס שוב בהדרגה,וברוב טיפשותי החלטתי להחליף את ה9 בטן צהובה באחד ללא בטן צהובה,כבר בחנות ראיתי שמשהו לא בסדר עם הדגים,המוכר אמר שזה שום דבר,אני עם החיפזון שלי לקחתי את הדג בהנחה שהתרופה תעזור לי עוד הפעם אם אתקל בבעיה נוספת ופה הייתה הטעות הכי גדולה שעד היום זה ממשיך,היום הוצאתי את החול,אני נחוש לפתור את הבעיה ולהילחם בטפיל רגע אחד לפני שאני מתחיל סייקל מחדש,אנסה שוב את המדיק במינון משולש,

אני מאקלם היטב,ומתחזק היטב,עד היום פשוט לא העברתי קרנטינה את הדגים ולאחרונה אני מבין את החשיבות של זה,אני מאוד רוצה לראות גם חסרי חוליות באקווריום כי אי אפשר לוותר עליהם מבחינתי,מרינה לא באה בחשבון בכלל,מבחינתי זה להיכנע,אני כנראה מתחיל לעבוד עם מלח של רד סי,אין דגים בקיבוצי לחודש הקרוב,בנוסף בסיום החודש אני מעלה הילוך ומתסף את המדיק לפי הוראות יצרן לאחר 10 ימים מכניס פחם פעיל ל3 ימים,ולאחר מכן יהיה המבחן המכריע,אם אני הולך לייבש וסייקל מחדש או מתאושש,שאלות

1.מורנה רגישה לקופר?
2.במידה ואני מייבש,אני רוצה לשמור את החסרי חוליות הקיימים כי הם התחילו להתרבות,איך אני שומר אותם ואיך אני מאקלם אותם בחזרה מבלי לחשוש שאני מכניס שוב את הטפיל למים?
3.אודי איך אתה משווה PH באיקלום?
4.אני אחת לחודש מכייל עם מים מזוקקים,מדדתי לפני שבוע ולא היה צורך בכיול

תודה על הליווי הצמוד חבריה אין כמו אקווה בעולם

עדיין לא נקרא Monday 03/09/2018, 12:24   #5
אדי ק.

הסמל האישי שלאדי ק.

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Dor-L צפה בהודעה
האיזון של הPH מתבצע על ידי התיסוף של אלק' של ברייטוול,בודק עם API

אני לא יודע כל כך להצביע על איזה מהמכשירים זולג,כי הוצאתי הכל מהשקע וכל מכשיר שאני מחבר מייצר עקצוץ כזה,במקלחת למשל זה לא קורה אז הארקה מחוברת לבניין,אני יכול להעיד על תקופה של לפני שנה שהתחילה אצלי בעיה בפעם הראשונה שהבנתי שיש טפיל במערכת,לא ידעתי שזה אודיניום בכלל,כנראה שזה היה משולב עם נק',והחלטתי לנסות את התרופה של פוליפ לאב,עם יד הלב,התרופה עצרה את התמותה לגמרי,לאחר חודש שאני מבין שהדגים החלימו ומרגישים וניראים טוב יותר,התחלתי לאכלס שוב בהדרגה,וברוב טיפשותי החלטתי להחליף את ה9 בטן צהובה באחד ללא בטן צהובה,כבר בחנות ראיתי שמשהו לא בסדר עם הדגים,המוכר אמר שזה שום דבר,אני עם החיפזון שלי לקחתי את הדג בהנחה שהתרופה תעזור לי עוד הפעם אם אתקל בבעיה נוספת ופה הייתה הטעות הכי גדולה שעד היום זה ממשיך,היום הוצאתי את החול,אני נחוש לפתור את הבעיה ולהילחם בטפיל רגע אחד לפני שאני מתחיל סייקל מחדש,אנסה שוב את המדיק במינון משולש,

אני מאקלם היטב,ומתחזק היטב,עד היום פשוט לא העברתי קרנטינה את הדגים ולאחרונה אני מבין את החשיבות של זה,אני מאוד רוצה לראות גם חסרי חוליות באקווריום כי אי אפשר לוותר עליהם מבחינתי,מרינה לא באה בחשבון בכלל,מבחינתי זה להיכנע,אני כנראה מתחיל לעבוד עם מלח של רד סי,אין דגים בקיבוצי לחודש הקרוב,בנוסף בסיום החודש אני מעלה הילוך ומתסף את המדיק לפי הוראות יצרן לאחר 10 ימים מכניס פחם פעיל ל3 ימים,ולאחר מכן יהיה המבחן המכריע,אם אני הולך לייבש וסייקל מחדש או מתאושש,שאלות

1.מורנה רגישה לקופר?
2.במידה ואני מייבש,אני רוצה לשמור את החסרי חוליות הקיימים כי הם התחילו להתרבות,איך אני שומר אותם ואיך אני מאקלם אותם בחזרה מבלי לחשוש שאני מכניס שוב את הטפיל למים?
3.אודי איך אתה משווה PH באיקלום?
4.אני אחת לחודש מכייל עם מים מזוקקים,מדדתי לפני שבוע ולא היה צורך בכיול

1. מורנות וקופר לא כדאי - למורנות בכלל יש עור עבה ושכבת הגנה יחסית עבה כנגד טפילים חיצוניים כלומר בעוד שאתה תראה נקודות לבנות על הדגים סביר שלא תראה על המורנה.
הן לא מגיבות טוב לקופר, הטיפול הטוב ביותר יהיה בידוד ל3 שבועות , איכות מים מצויינת , ומליחות נמוכה (למרות שפה יש סיכון לסטרס) , הוצאה מהמיכל לא אידיאלית עקב הטריטוריה (סטרס נוסף) . לכן אני הייתי פשוט עוזב אותה בשקט היא תתגבר על זה , רק שומר על תנאי איכות.
2. מוציא אותם למיכל עם מים באותה מליחות - איקלום כמו דג כנ"ל בחזרה
3. עט PH מכוייל (ועם יכולת כיול) עם תמיסות 4.00 + 6.86
4. רפרקטומטר מכיילים בכל שימוש ע"י שימוש ב5 מ"ל מי אוסמוזה .
לאחר שתמיסת מי האוסמוזה , מי האקווריום , מי ההחלפת המים והרפרקטומטר עמדו במשך חצי שעה בטמפ' החדר (לא על השיש במטבח)

ציטוט:
עדיין לא נקרא Monday 03/09/2018, 18:27   #6
Dor-L

הסמל האישי שלDor-L

תודה אדי,הטפיל שקיים אצלי הוא אודיניום ולא נק' לבנות,האם להעלות אותה בחזרה לקיבוצי?,היא כרגע בקרנטינה עם קופר 0.2,היא דיי גוססת הייתי אומר,לא אוכלת,מידי פעם מתפתלת ממשהו שמפריע לה

לגבי הPH בזמן התאורה,על כמה שעות אתם ממליצים להדליק כדי לשמור על PH יציב או שזה לא משנה?

וגם במאמר של גדי רושין דובר על טיפול בטפילים אך הוא לא פירסם את הפירוט לטיפול באודיניום

https://www.aqua.org.il/magazine/item.php?id=88

נערך לאחרונה על ידי Dor-L, Monday 03/09/2018 בשעה 18:34.
עדיין לא נקרא Monday 03/09/2018, 20:09   #7
משה
אחראי תחום מלוחים

הסמל האישי שלמשה

הודו לך על 186 הודעות 212 פעמים

אם באמת יש לך אודיניום לנקות טוב ולחטא את כל הציוד ולהתחיל מהתחלה מ0

ממליץ לך לקנות ערכת בדיקה נוספת לPH... ולא להתעסק בו כלל
העלאה של אלקליניטי תעלה אותו כשצריך לעלות אלקליניטי קרי באק' ריף ולא לא מרינה

אם אתה מעוניין בחסרי חוליות לך על ריף.
אק' 86 ליטר >((((;> אק' 30 ליטר שרימסיה פילטרפריים 20.
משה לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 04/09/2018, 10:01   #8
אדי ק.

הסמל האישי שלאדי ק.

מקרי ההצלחה כשמדובר באודיניום הם לא רבים
אני גם ממליץ ריסטרט של המערכת.

לגבי שעות תאורה 7-8 כשאתה מגיע הביתה מהעבודה
עדיין לא נקרא Tuesday 04/09/2018, 15:38   #9
Dor-L

הסמל האישי שלDor-L

אם מישהו יצליח להעלות את הסרטון מפה לאתר זה טוב,איזו מחלה אתם מזהים פה על הפרקולה?

https://www.facebook.com/1515737162/...9766581710689/

עדיין לא נקרא Monday 17/09/2018, 20:19   #10
Dor-L

הסמל האישי שלDor-L

ניפתרה בעיית הPH בעזרת תיסוף של אלק' של ברייטוול,הגעתי ל8.2,מנטר ערכים אחת לשבוע לפחות

נמצא שהמד מליחות שלי(מילווקי)מזייף לכיוון מטה,זה אומר שאצלי בקיבוצי הוא נותן תוצאה של 1.023,וכשעובד של אחת החנויות בדק עם המד מליחות הדיגיטלי של מילווקי התוצאה הראתה 1.019,נסיתי לכייל עם מי אוסמוזה והמד הראה תוצאה של 0 בידיוק,איך להתקדם הלאה?

עדיין לא נקרא Monday 17/09/2018, 23:44   #11
ראובן

הסמל האישי שלראובן

הודו לך על 40 הודעות 51 פעמים
סוג אקווריום: ריף SPS
וותק בתחום: מ-2004

אהלן דור. נפילות זה חלק מהחיים. גם במלוחים.

א. תמדוד מליחות עם רפקטומטר או מד מליחות של טרופיק מארין.

ב. אל תשחק עם PH. אין לך ריף ואין סיבה לתנודות.

ג. הדרך הטובה ביותר להתמודד עם נקודות היא בהורדת מליחות. זה עוזר לדגים להתמודד עם הטפיל.

ד. שימוש בקופר נעשה רק עם ערכת בדיקה לקופר. חובה לבדוק את התאמת הערכה לסוג הקופר שאתה משתמש. לא כל ערכה מודדת כל קופר. קופר ברמות נמוכות לא עוזר בטיפול וברמות גבוהות הוא קטלני לדגים.

ה. תפסיק להכניס דגים. תן לעסק להתייצב.

ו . לא כתבת על המערכת שלך. יכול להיות קשר בין איכות המערכת / איכות המים (נגזר ממשאבות גלים, פורק איכותי, החלפות מים, שימוש באוסמוזה ועוד) לתחלואה.
ראובן לא מחובר   הגב עם ציטוט
ראובן, הודו לך על ההודעה:
עדיין לא נקרא Tuesday 18/09/2018, 16:55   #12
Dor-L

הסמל האישי שלDor-L

היי ראובן,אני עם מערכת מלוחים שמכילה גם חסרי חוליות לכן קופר לא בא בחשבון,המטרה שלי כרגע היא למצוא את הבעיות שאני יודע עליהן,גליתי קודם שהPH נמוך מאוד,הוא היה 7.6-7.8,ייצבתי אותו ל8.2,יש לי מד של מילווקי,נמצא שהמד שלי מראה תוצאה של 1.023 והדיגיטלי שבדקתי איתו באחת החנויות הראה 1.019,אני מחפש מישהו עם נוזל כיול אשמח להיעזר בו,פורק דלטק אמ סי אי 300,אוסמוזה 16 TDS,החלפות 10 אחוז בשבוע,עברתי כרגע למלח של רד סי הכחול,עד לא מזמן עבדתי עם אומגה,משאבת גלים וורטק אמ פי 10,סלעים אינדונזיים 25 קילו פלוס מינוס,UV 36 וואט,מדיה של ברייטוול,טמפ' 26 ,בגדול זהו

עדיין לא נקרא Friday 21/09/2018, 09:03   #13
ראובן

הסמל האישי שלראובן

הודו לך על 40 הודעות 51 פעמים
סוג אקווריום: ריף SPS
וותק בתחום: מ-2004

מה שאתה מזהה "כבעיות" - אכן אלו דברים בעייתיים, בעיקר לחסרי החוליות. הם לא הסיבה למחלות של הדגים.
ראובן לא מחובר   הגב עם ציטוט
ראובן, הודו לך על ההודעה:
עדיין לא נקרא Sunday 23/09/2018, 15:22   #14
Dor-L

הסמל האישי שלDor-L

PH נמוך לא גורם לתחלואה?

לביינתיים הPH עלה בהדרגה ל8.2,איך אני שומר עליו יציב?,עם איזה תוסף אתם ממליצים לעבוד?

צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מלוחים > מלוחים כללי, בעלי חיים אלמוגים וחסרי חוליות
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא