AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > כללי > טבע ובעלי חיים אחרים

צור אשכול חדש  נושא נעול
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Tuesday 19/04/2016, 18:46   #1
אלון ב

הודו לך על 221 הודעות 252 פעמים
סוג אקווריום: אקווריום צמחיה לואוטק
וותק בתחום: מעל 30 שנים
ברירת מחדל בשורה-יותר לא יורשו לפרסם ביד 2 מכירות כלבים ללא תעודות יוחסין

קיבלתי מייל מההתאחדות הישראלית לכלבנות וזו בהחלט בשורה !

וזו לשון המייל:

חברי התאחדות יקרים,
ההתאחדות הישראלית לכלבנות שמחה לבשר על שיתוף פעולה מוצלח עם אתר יד2.

בעקבות פנייה שלנו ליד2 , בה העלינו את נושא הסחר הפיראטי המכוער והברחת הכלבים מצד אחד ואת עבודת הקודש של המגדלים של ההי?ל מצד שני , יצרנו מהלך מדהים עם שיתוף הפעולה הקיים שלנו עם אתר יד2.

מטרת שיתוף הפעולה הינה בעיקר הפעלת מאמץ משותף להקטנת פעילות לא הומניטרית, התעללות כלפי כלבים למטרת סחר והצגת מצג שווא לרוכשים בעת מכירת כלבים ללא תעודות יוחסין באתר.

בחודשים האחרונים אנחנו וצוות יד 2 עמלנו ימים כלילות בהם צוות יד 2 חקרו, בדקו , ועשו ככל יכולתם לקידום הנושא. לבסוף החליטו להוביל שינוי משמעותי במדור.

החל מתאריך ה-19.04.16 לא יהיה ניתן להעלות מודעות מכירת כלבים ללא מספר סגיר ואישור תעודות יוחסין של ההתאחדות הישראלית לכלבנות.
בנוסף לפרסום יתנהל קמפיין הסברה מקיף בנידון ברחבי הרשתות החברתיות.
ניתן לומר שזהו הישג אדיר לרווחת הכלבים ובמיוחד לכלבנות הגזעית המתועדת. יחדיו נוכל לקדם את עתיד הכלבים בישראל לעתיד ורוד יותר.

ובנוגע אליכם, חברי ההתאחדות, חל שינוי בתנאי פרסום המודעה לכלבים גזעיים.
בנוסף להסבר מקיף על היתרונות ברכישת כלב ממגדל רשמי, תקבלו עדיפות ואף בלעדיות על מכירת הכלבים באתר . עד היום ניתן היה לקבל חותמת כלב גזעי + הדגשה צהובה בתשלום בלבד, מעתה כל מודעת מכירה של כלב גזעי מקבלת חותמת של כלב בעל תעודות בחינם!!!!!!!!

אני חוזר - פרסום מודעות למכירה של כלבים גזעיים מתועדים של ההתאחדות הישראלי לכלבנות הינו חינם !!!!! ובלעדי !!!!!

במידה ומישהו ירצה מודעה צהובה מודגשת תהיה לזה עלות .
מעבר לכך מודעת מכירה רגילות יהיו בחינם !!!!!

אנו מבקשים מכל המגדלים לתת יד במהלך האסטרטגי שיד2 החליטה לעשות יחד איתנו. בעזרתכם נוכל להדגיש את חשיבות מכירת כלבים מפוקחים ובעלי תעודות יוחסין בלבד,להעלות לסדר היום את הנושא הכאוב של מטחנות הגורים ולחסום את המכירה של מוכרים פיראטים.
אתם מוזמנים לפרסם מודעות מכירה חדשות ומסודרות, לשתף את האג'נדה ברשתות החברתיות ולפרגן לאתר יד 2 על המתנה האדירה לכלבים של כולנו.

בברכה

יוסי קוסובר
יו?ר ההתאחדות הישראלית לכלבנות

יוגב הראל
דובר ההתאחדות הישראלית לכלבנות

וזו ההודעה מיד 2 :

אנחנו שמחים לבשר שהסרנו סופית את כל מודעות זיווג הכלבים מאתר יד2! קיבלנו לא מעט פניות מחאה נגד המהלך, אבל אנחנו נחושים להמשיך בהתחייבות שלנו לדאוג לאופן גידול הכלבים בישראל.
בנוסף, החל מהתאריך ה- 19.4, יום שלישי הקרוב, יוסרו כל מודעות מכירת הכלבים שאינם מפוקחים ע"י ההתאחדות הישראלית לכלבנות!
וחכו, יש עוד.
כדי לייצר שינוי אמיתי באופן שבו מגדלים כלבים בישראל, נפגשנו בשבוע שעבר עם יועץ שר החקלאות וגורמים נוספים במשרד כדי לבחון מה הן הדרכים להיאבק בתופעת הסחר הפיראטי בגורים. בפגישה סיכמנו כי תנוסח אמנה שמסדירה את פעילות המשרד ומדיניותו בסוגיית הסחר הפיראטי בגורים. זהו צעד חשוב מאוד במאבק (!), ואנחנו מאוד שמחים למצוא שותפים לתפיסה ולערכים שהמאבק הזה שואף לקדם.
כפי שאמרנו בעבר, אנחנו נחושים לקדם מהלכים מהותיים נגד תופעת הסחר הפיראטי בגורים, ואנחנו מתכוונים לעשות זאת בכל הכוח, הכלים והמרץ שיש לנו.
נמשיך לעדכן על גבי הדף על התקדמות הקמפיין והמהלכים הנלווים אליו, אז הישארו מחוברים!
אלון ב לא מחובר  
עדיין לא נקרא Tuesday 19/04/2016, 20:14   #2
Y.R.T
ראש צוות תוכן ומערכת AquaDex

הסמל האישי שלY.R.T

הודו לך על 482 הודעות 659 פעמים
סוג אקווריום: 300 ליטרים
ברירת מחדל תגובה להודעה: בשורה-יותר לא יורשו לפרסם ביד 2 מכירות כלבים ללא תעודות יוחסין

ואם מישהו רוצה למסור או למכור כלב לא גזעי או ללא תעודות שברשותו?

לדעתי מוטעה.

נעשה מהלך שיפגע ברוכשים.
יקפיץ מחירים
ולא יתן בית לכלבים שצריכים (מעורבים, זקנים ועוד)

הכל זה ביזנס.
תחרויות הכלבים מושחתות. למה שאקנה כלב עם תעודה-שאבא שלו אלוף הארץ קיבל את זה בגלל קומבינה?
ואז הבעלים מוכר גור ב5k₪.
טעות מרה של יד 2.

לא תמיד כלב ללא תעודה פחות עדיף על כלב עם.

תלוי מהי המטרה שאליה שואפים.

למי שרק מחפש חבר ולא רוצה להרבות\ להתחרות\להשוויץ וכו? כלב גזעי לא יתן מענה טוב יותר ממעורב.

ואני כותב את זה בתור אחד שיש לו כלב גזעי. שנרכש עם תעודות. והאמת, הדבר היחיד שאני עושה איתן הוא - כלום!.

הכלב בן לאלוף הארץ ואמא סגנית אלופה.

אני לא מרבה אותו ומאז שראיתי שהתחרויות זה קומבינות גם לא משתתף איתו.
אז למה ומדוע לשם 5-6 או 10k. כשאפר לחפש ביד 2 כלב מעורב או ללא תעודה ב500₪, חינם, או אפילו בחצי מחיר שכאן זה זול משמעותית

נערך לאחרונה על ידי Y.R.T, Tuesday 19/04/2016 בשעה 20:19.
Y.R.T לא מחובר  
עדיין לא נקרא Tuesday 19/04/2016, 20:57   #3
אלון ב

ברירת מחדל תגובה להודעה: בשורה-יותר לא יורשו לפרסם ביד 2 מכירות כלבים ללא תעודות יוחסין

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Y.R.T צפה בהודעה

לדעתי מוטעה.

נעשה מהלך שיפגע ברוכשים.
יקפיץ מחירים

הכל זה ביזנס.
תחרויות הכלבים מושחתות. למה שאקנה כלב עם תעודה-שאבא שלו אלוף הארץ קיבל את זה בגלל קומבינה?
טעות מרה של יד 2.

למי שרק מחפש חבר ולא רוצה להרבות\ להתחרות\להשוויץ וכו? כלב גזעי לא יתן מענה טוב יותר ממעורב.

ואני כותב את זה בתור אחד שיש לו כלב גזעי. שנרכש עם תעודות. והאמת, הדבר היחיד שאני עושה איתן הוא - כלום!.

אז למה ומדוע לשם 5-6 או 10k. כשאפר לחפש ביד 2 כלב מעורב או ללא תעודה ב500₪, חינם, או אפילו בחצי מחיר שכאן זה זול משמעותית
צר לי אך עושה רושם שאתה לא מבין מהו כלב גזעי וממהר לפסול...
בנוסף אני מתרשם כי אינך מבין מהי תעודת היוחסין ומה זה אומר כלב ללא תעודת יוחסין,
כאמור תעודת יוחסין זה לא תואר !
אני ממליץ לך ללמוד מהי כלבנות גזעית,מה אומרת תעודת יוחסין וכו...
אגב כלב ללא תעודת יוחסין הוא לא גזעי ולא משנה אם הוא נראה כזה.
אני אישית תמיד מעדיף כלב גזעי עם תעודת יוחסין בלבד וכן לשלם עבורו יותר מ-500 שקל...

המטרה של ההתאחדות הישראלית לכלבנות ובשיתוף יד 2 היא למגר את סוחרי הכלבים ולמגר את מטחנות הגורים אשר מייצרים גורים בשל תאוות הבצע ושבזכותם כלבים רבים מציפים את העמותות והכלביות,
לדעתי את התופעה האיומה הזאת חייבים למגר.
אלון ב לא מחובר  
עדיין לא נקרא Tuesday 19/04/2016, 23:13   #4
הכריש הקטןן

הסמל האישי שלהכריש הקטןן

הודו לך על 18 הודעות 19 פעמים
סוג אקווריום: אקוורים קהילה
וותק בתחום: שנתיים+

ציטוט:

לדעתי מוטעה.

נעשה מהלך שיפגע ברוכשים.
יקפיץ מחירים

הכל זה ביזנס.
טעות מרה של יד 2.

מסכים עם כל מילה,היום עושים הכול כדי להרוויח עוד כסף והעיקר עוטפים את זה במילים יפות
הכריש הקטןן לא מחובר  
עדיין לא נקרא Tuesday 19/04/2016, 23:28   #5
Y.R.T

הסמל האישי שלY.R.T

ציטוט:
פורסם במקור על ידי אלון ב צפה בהודעה
צר לי אך עושה רושם שאתה לא מבין מהו כלב גזעי וממהר לפסול...
בנוסף אני מתרשם כי אינך מבין מהי תעודת היוחסין ומה זה אומר כלב ללא תעודת יוחסין,
כאמור תעודת יוחסין זה לא תואר !
אני ממליץ לך ללמוד מהי כלבנות גזעית,מה אומרת תעודת יוחסין וכו...
אגב כלב ללא תעודת יוחסין הוא לא גזעי ולא משנה אם הוא נראה כזה.
אני אישית תמיד מעדיף כלב גזעי עם תעודת יוחסין בלבד וכן לשלם עבורו יותר מ-500 שקל...

המטרה של ההתאחדות הישראלית לכלבנות ובשיתוף יד 2 היא למגר את סוחרי הכלבים ולמגר את מטחנות הגורים אשר מייצרים גורים בשל תאוות הבצע ושבזכותם כלבים רבים מציפים את העמותות והכלביות,
לדעתי את התופעה האיומה הזאת חייבים למגר.
אלון, לא כל מי שלא מסכים איתך טועה.

אני יודע בדיוק מהו כלב גזעי.

אני יודע בדיוק מהי התעודת יוחסין ולמה היא נועדה.

ולא מתאים לאדם כמוך שמנסה להרים את הענף ולהראות צדדים יפים בו, לזלזל באחרים. במיוחד שאין לך ידע מקדים על הידע שלי, שאני בטוח שלא פוחת משלך.

מה לעשות, אבל עובדה היא עובדה- ואם תרבה בוקסר גזעי עם בוקסר גזעי יצא לך בוקסר גזעי ולא פודל. זה שאתה מוכן (וגם אני) לשם עבור הנייר שאתה מגדיר כתעודת יוחסיו לא הופך את הכלב שלך יותר גזעי משגר נוסף מאותה המלטה שהבעלים שלו לא דרש להפיק לו תעודה ב150₪ כי זה לא מעניין אותו חחח.

התעודה הזו היא עצמה מטחנת הכסף, ולא ריבוי בין מגדלים כפי שאתה מגדיר. זהו שקר גדול, שמונופולים כמו הה"יל עושים.

כשהם רוצים, הם יודעים טוב מאד להמציא גזע חדש- רק פיות משנה הוכרזו כמה גזעי כלבים חדשים בעולם שהם תערובות של 2 או יותר גזעים היסטורים בכדי ליצור גזע חדש.
אתה רואה, מי הגדיר מה גזעי ומה לא?
מי שמקבל כסף...זו התשובה.

ועוד דבר אחד, התעודה הזו מתומחרת לא נכון, מי כמוך יודע שהנםקה שלה עולה 150+- אבל הרבה מאד "אנשים ישרים שעובדים רק עם כלבים עם אילון יוחסין מלא" דורשים ממך כפול. וגם 1000₪ יותר אם אתה דורש תעודה. כאילו עכשיו הם ממש עומדים וקלידים אותה. הדבר היחיד שהם עושים זה לשלוח בקשה להתאחדות ולציין את כתובת הרוכש.

אז יש דברים נסתרים מן העין.
ויש דברים שצריך לומר ישירות.

אני בעד כלבים גזעיים.
לא חושב שהתעודה היא הכרחית, אלא אם למטרות תחרות כלשהי. זה שקר שגלב בלי תעודה אינו גזעי.
ואני גם חושב שיד 2 עשו שגיאה שתעלה להם ביוקר... זה יתברר כם הזמן כאשר פחות מפרסמים יגלשו שם ואיתם פחות קונים.
וגם נתן פתח פירצה לשוק מחתרתי כמו זה שנעשה עם בולטריירים, פיטבולים וכו?.

נערך לאחרונה על ידי Y.R.T, Tuesday 19/04/2016 בשעה 23:31.
Y.R.T לא מחובר  
עדיין לא נקרא Tuesday 19/04/2016, 23:34   #6
Y.R.T

הסמל האישי שלY.R.T

וזה שאתה מוכן וכיסך עמוק לשלם יותר מ500 ₪ או מ5000₪ זה עניינך האישי והפרטי.
מולך יעמדו אנשים שכיסם אינו עמוק כשלך, ועדיין רוצים לאמץ או לגדל חבר. ועצם ההזדמנות לרכוש או לקבל כלב במחיר מופחת או אפסי יעזרו גם לכלב וגם לאותה משפחה או ישות.
Y.R.T לא מחובר  
עדיין לא נקרא Wednesday 20/04/2016, 07:16   #7
אלון ב

ציטוט:
וזה שאתה מוכן וכיסך עמוק לשלם יותר מ500 ₪ או מ5000₪ זה עניינך האישי והפרטי.
מולך יעמדו אנשים שכיסם אינו עמוק כשלך, ועדיין רוצים לאמץ או לגדל חבר. ועצם ההזדמנות לרכוש או לקבל כלב במחיר מופחת או אפסי יעזרו גם לכלב וגם לאותה משפחה או ישות.

אתה תמיד יכול לאמץ כלב מעמותה,
דעתי האישית היא שמי שהכסף לא בכיסו מן הסתם גם לא ירכוש מזון איכותי לגור,לא יחסן את הגור לכל אורך חייו בכל החיסונים הדרושים ולא ישקיע בגור,
לא מעט בעלי כלבים שאני פוגש ושומע במה הם מאכילים את הכלב ורק על חיסון החובה בחוק - כלבת ושאר החיסונים מבחינתם לא מבוצעים כי זה עולה להם כסף...
העלות של מגדל/בית גידול בהרבעה הבאת גורים לעולם,אוכל לכלבה בתקופת ההריון,פיקוח וטרינרי צמוד,מיסים למועדון הגזע,הנפקת תעודות יוחסין וכל הכרוך בלהיות מגדל את זה רוב האנשים לא יודעים,
מקבלים גור ולא מבינים על ההוצאות למגדל עוד בטרם הגור נמסר לבעליו החדשים.

זה שאין לפלוני את סכום הכסף לרכישת כלב גזעי זה לא אומר שצריך לאפשר לסוחרי הכלבים ולמטחנות הגורים להרביע ולהביא בלי סוף גורים שרובם נידונים לחיים של אומללות,
לא מעט גורים כאלה נוטים למחלות גנטיות,נוטים לבעיות התנהגות כתוצאה מניתוקם מהאם בטרם הגיע הזמן להפרד ממנה,חלקם ננטשים ונזרקים כתוצאה מזה שלא נמכרו ומגיעים לכלביות/עמותות ם בעיות התנהגות-חרדת נטישה וכו...,
האם של הגורים מורבעת יחום אחר יחום ומצבה הגופני הולך ומדרדר בהמלטות הבאות ובכך גם הגורים משלמים את המחיר בבריאותם,
בסופו של דבר הכלבה-האם נזרקת ככלי שאין בו יותר צורך לאחר המלטות מרובות כשמצבה הבריאותי והגופני ירוד,
לא אחת מדובר בהרבעות של אם ובן אב ובת אח ואחות...וגורים המגיעים לעולם כתוצאה מההרבעות הללו מיותר לציין לגבי בריאותם הגנטית...

הכלבים הגזעיים בשונה מהסיפור העצוב שציינתי יש עליהם פיקוח,
אסור להרביע כלבה יחום אחר יחום,לא מקבלים אישור הרבעה מרכז הגזע ליותר הרבעות,
כלבה לא תמליט יותר מ-4 פעמים למשך כל חייה,
יש פיקוח של וטרינר על השגר הנולד,
רכז הגזע מפקח עורך ביקורת על האם והגורים,
המגדל מחוייב לדאוג לחסן את הגורים בהתאם לתקנות,
יש תקנון גידול לו כפוף המגדל או בעל הכלבה ופיקוח של ההתאחדות הישראלית לכלבנות,
תעודת היוחסין היא לא סתם נייר המעיד על כך שהכלב גזעי,
בתעודה רשומים הורי הוריו והסבא רבא של הגור כאשר מצויינת בריאותם ובכך ניתן להבין שהסיכוי של הגור לחלות במחלה גנטית הוא נמוך ביותר,
ההסבר כאן הוא על קצה המזלג ולא הייתי מזלזל בעניין תעודת היוחסין.
אלון ב לא מחובר  
עדיין לא נקרא Wednesday 20/04/2016, 07:29   #8
אלון ב

ציטוט:
אלון, לא כל מי שלא מסכים איתך טועה.

אני יודע בדיוק מהו כלב גזעי.

אני יודע בדיוק מהי התעודת יוחסין ולמה היא נועדה.

ולא מתאים לאדם כמוך שמנסה להרים את הענף ולהראות צדדים יפים בו, לזלזל באחרים. במיוחד שאין לך ידע מקדים על הידע שלי, שאני בטוח שלא פוחת משלך.

מה לעשות, אבל עובדה היא עובדה- ואם תרבה בוקסר גזעי עם בוקסר גזעי יצא לך בוקסר גזעי ולא פודל. זה שאתה מוכן (וגם אני) לשם עבור הנייר שאתה מגדיר כתעודת יוחסיו לא הופך את הכלב שלך יותר גזעי משגר נוסף מאותה המלטה שהבעלים שלו לא דרש להפיק לו תעודה ב150₪ כי זה לא מעניין אותו חחח.

התעודה הזו היא עצמה מטחנת הכסף, ולא ריבוי בין מגדלים כפי שאתה מגדיר. זהו שקר גדול, שמונופולים כמו הה"יל עושים.

צר לי לאכזב אותך,
תעודת היוחסין כלולה במחיר הגור ולא מתבקש שום רוכש גור לשלם עליה בנוסף !
זו ההמצאה של אלה המוכרים גור כאילו גזעי ללא תעודת יוחסין וכאשר הם מתבקשים לתת תעודה אותם סוחרים רמאים מייד דורשים על תעודה כזאת 1000-1500 שקל נוספים כי ברור להם שרוכש הגור יוותר על ההוצאה הכספית הנוספת,
אם יסכים הרוכש לשלם על התעודה את המחיר הזה יתחיל מוכר הגור בשלל שקרים וסיפורים שהתעודה מיותרת כי הרי אין לו תעודת יוחסין ולא הייתה לו,
ככה הסוחרים מרמים אנשים תמימים כי הרי הכלבים והגורים שלהם לא גזעיים !

כשהם רוצים, הם יודעים טוב מאד להמציא גזע חדש- רק פיות משנה הוכרזו כמה גזעי כלבים חדשים בעולם שהם תערובות של 2 או יותר גזעים היסטורים בכדי ליצור גזע חדש.
אתה רואה, מי הגדיר מה גזעי ומה לא?
מי שמקבל כסף...זו התשובה.

ניכר מדבריך שחסר לך מידע על הכלבנות הגזעית וכיצד היא מתנהלת.

ועוד דבר אחד, התעודה הזו מתומחרת לא נכון, מי כמוך יודע שהנםקה שלה עולה 150+- אבל הרבה מאד "אנשים ישרים שעובדים רק עם כלבים עם אילון יוחסין מלא" דורשים ממך כפול. וגם 1000₪ יותר אם אתה דורש תעודה. כאילו עכשיו הם ממש עומדים וקלידים אותה. הדבר היחיד שהם עושים זה לשלוח בקשה להתאחדות ולציין את כתובת הרוכש.

אז יש דברים נסתרים מן העין.
ויש דברים שצריך לומר ישירות.

אני בעד כלבים גזעיים.
לא חושב שהתעודה היא הכרחית, אלא אם למטרות תחרות כלשהי. זה שקר שגלב בלי תעודה אינו גזעי.

כלב ללא תעודת יוחסין הוא לא כלב גזעי וזו לשון החוק !
תעודת היוחסין לא נועדה לתערוכות הכלבים וצר לי אך יש לך ללמוד על כך והתגובה שלך מעידה כי אינך מבין מהי תעודת יוחסין ומה כתוב בה,הסברתי על כך בתשובה שעניתי לך לדבריך.

ואני גם חושב שיד 2 עשו שגיאה שתעלה להם ביוקר... זה יתברר כם הזמן כאשר פחות מפרסמים יגלשו שם ואיתם פחות קונים.
וגם נתן פתח פירצה לשוק מחתרתי כמו זה שנעשה עם בולטריירים, פיטבולים וכו?.
בשורה התחתונה אני לא מסכים איתך ועם דעתך בנושא וחבל לי שיש כאלה הנותנים יד להרס הכלבנות בארץ ומעודדים הרבעות פיראטיות.
זו בדיוק הסיבה מדוע בעמותות ובכלביות יש כמות אדירה של כלבים נטושים.
אלון ב לא מחובר  
עדיין לא נקרא Wednesday 20/04/2016, 08:14   #9
אלון ב

כלבים גזעיים האמת - סרטון:

http://www.youtube.com/watch?v=ptLYZ...ature=youtu.be

אלון ב לא מחובר  
עדיין לא נקרא Wednesday 20/04/2016, 08:18   #10
אלון ב

מהו כלב גזעי ומדוע גזעים חשובים?

http://www.ianimals.co.il/2016/01/11...1%D7%99%D7%9D/
אלון ב לא מחובר  
עדיין לא נקרא Wednesday 20/04/2016, 08:22   #11
אלון ב

האם כדאי לי לקחת כלב גזעי או מעורב? - דנה שריד חמו- סרטון

אלון ב לא מחובר  
עדיין לא נקרא Wednesday 20/04/2016, 10:00   #12
רוני ג

הודו פעם אחת בהודעה אחת

הגדרות זה יפה
אך המציאות יותר חזקה
ד"א קניתי דרך יד 2 כלב לא גיזעי
ומטפל בו לתפארת מדינת ישראל.
לעומת זה מכיר אנשים שקנו כלבים גזעיים וטיפול על הפנים
מזה להסיק שמי שקונה כלב עם תעודות יטפל טוב
עדיין לא נקרא Wednesday 20/04/2016, 11:05   #13
Aquario

הסמל האישי שלAquario

הודו לך על 20 הודעות 37 פעמים

לדעתי יוזמה מבורכת, השאלה עד כמה היא תשפיע על השוק כי יש עוד המון אתרי מכירות קטנים שאינם קשורים
ליד 2 ולא כפופים להם. אם יסדירו בחקיקה את כל עניין ההרבעות כפי שצריך העניין יראה אחרת והרבה סבל ימנע.

כלב גזעי זה רק כלב עם תעודות! מכירת כלבים דמי גזעיים "רק ללא תעודות" במחירים שמתקרבים מאוד לעלות
של כלב גזעי עם תעודות זה עסק שנעשה נפוץ יותר ויותר בשנים האחרונות, ולא רק שזו רמאות לשמה היא גם
גורמת לסבל רב לכלבות שבמטחנות הגורים.

כלבים דמי גזעיים ללא תעודות או מעורבים הם מקסימים באותה מידה ואותם מוסרים ומאמצים, לא מוכרים ולא
עושים מהם ביזנס ללא הסדרה וללא פיקוח שכל מטרתו הוא ניפוח כיסיו של הבעלים...
Aquario לא מחובר  
עדיין לא נקרא Wednesday 20/04/2016, 17:28   #14
אלון ב

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Aquario צפה בהודעה
לדעתי יוזמה מבורכת, השאלה עד כמה היא תשפיע על השוק כי יש עוד המון אתרי מכירות קטנים שאינם קשורים
ליד 2 ולא כפופים להם. אם יסדירו בחקיקה את כל עניין ההרבעות כפי שצריך העניין יראה אחרת והרבה סבל ימנע.

כלב גזעי זה רק כלב עם תעודות! מכירת כלבים דמי גזעיים "רק ללא תעודות" במחירים שמתקרבים מאוד לעלות
של כלב גזעי עם תעודות זה עסק שנעשה נפוץ יותר ויותר בשנים האחרונות, ולא רק שזו רמאות לשמה היא גם
גורמת לסבל רב לכלבות שבמטחנות הגורים.

כלבים דמי גזעיים ללא תעודות או מעורבים הם מקסימים באותה מידה ואותם מוסרים ומאמצים, לא מוכרים ולא
עושים מהם ביזנס ללא הסדרה וללא פיקוח שכל מטרתו הוא ניפוח כיסיו של הבעלים...
מסכים איתך לחלוטין

כעת דנים עם משרד החקלאות בגיבוש חוק שיאסור את ההרבעות הפיראטיות של סוחרי הכלבים ומטחנות הגורים,
הרעיון הוא למגר את התופעה האיומה הזאת בארץ לתמוך באימוץ כלבים בעמותות ובמקביל יתחיל מהלך הסברה על כלבים גזעיים וזה כולל יציאה למדיה בפרסומות וכו...
המהלך הזה כעת מתגבש ויש עוד הפתעות בדרך...
אלון ב לא מחובר  
עדיין לא נקרא Wednesday 20/04/2016, 19:25   #15
ערן

הסמל האישי שלערן

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
סוג אקווריום: לואו טק - קיבוצי: להקות, שוכני קרקעית וציקלידים ננסיים

יוזמה מבורכת!
ערן לא מחובר  
עדיין לא נקרא Wednesday 20/04/2016, 21:25   #16
מוט

הסמל האישי שלמוט

וותק בתחום: גיל 5 אבא קנה אקוריום מאז הכל היסטוריה

מטומטמים מהר מאוד יפרסמו באתרים אחרים , בטח כבר עכשיו נפתח אתר חדש ,
ובכלל למה רק כלבים ? מה עם חתולים ואולי גם דגים
עדיין לא נקרא Thursday 21/04/2016, 11:43   #17
מעיין

הסמל האישי שלמעיין

הודו לך על 489 הודעות 569 פעמים

מעולה מעולה מעולה!

כייף לראות מדי פעם גם את הצדדים היפים של ההי"ל

מי שמתנגד למהלך וחושב שזה יפגע איכשהו בכלבים/רוכשים/מחירים.. כנראה אינו מעורב דיו בעולם הכלבנות בארץ.
המהלך פשוט פנטסטי ויפחית התעללות. חד וחלק.

למי שמחפש לאימוץ, האתר הנכון הוא יד4 (והעמותות השונות) וחשוב לשים לב שלא מתבלבלים חלילה.
לא הייתי הולך לאימוץ מאתר יד2 מספקות כאלו ואחרות.

מעיין לא מחובר  
עדיין לא נקרא Thursday 21/04/2016, 12:00   #18
טל_פ

הסמל האישי שלטל_פ

סוג אקווריום: צמחיה הייטק 200 ל', דיסקוסים 270 ל'
וותק בתחום: הרבה שנים, עם הפסקות

יש לנושא הבטים לכאן ולכאן
יחד עם הרצון למנוע "הרבעות פיראטיות" אני מניח שמעורבים במהלך גם שיקולים כלכליים. אני מניח שרישום בהתאחדות הישראלית לכלבנות עולה כסף.
טל_פ לא מחובר  
עדיין לא נקרא Thursday 21/04/2016, 12:19   #19
מעיין

הסמל האישי שלמעיין

הודו לך על 489 הודעות 569 פעמים

ציטוט:
פורסם במקור על ידי טל_פ צפה בהודעה
יש לנושא הבטים לכאן ולכאן
יחד עם הרצון למנוע "הרבעות פיראטיות" אני מניח שמעורבים במהלך גם שיקולים כלכליים. אני מניח שרישום בהתאחדות הישראלית לכלבנות עולה כסף.
וטוב שכך.

דוגמא נפלאה לסוגיה שאתה מעלה אלה הפארקים בארץ.
הסגורים עם התשלום נראים טוב, מתוחזקים, מבוקרים ושומרים על הטבע.
הפתוחים והפרוצים לכולם - קטסטרופה והמגמה גם פה היא סגירת הפארקים לתשלום.

לשים "מס" או תשלום, בשביל לשמור על ערך "מוצר" (ולא משנה מהו), זה דבר חיובי ונכון.
הראייה העיקרית פה היא הפחתת התעללות ותמותה בטרם עת לכלבים, מה שבהרבה ארצות מפוקחות אחרות זה כמעט ולא בא לידי ביטוי.

תשלום צריך להיות.
כמה? קטונתי. אף פעם לא נכנסתי לעובי הקורה של החשבונאות הזו.
בהחלט יכול להיות שאפשר להפחית, אבל זה כבר נושא בפני עצמו.

מעיין לא מחובר  
עדיין לא נקרא Thursday 21/04/2016, 14:02   #20
אלון ב

טל,
לא חייבים להיות חבר בהתאחדות הישראלית לכלבנות כבעל כלב גזעי,
בכל אופן החברות בהתאחדות הישראלית לכלבנות היא קרי היותך חבר במועדון הגזע לו שייך הכלב שלך ובתוקף היותך חבר במועדון הגזע אתה חבר אוטומטית גם בהי"ל-ההתאחדות הישראלית לכלבנות.
חברות במועדון גזע מיועדת ל-
אלה המעוניינים להציג את כלבם/תם בתערוכות כלבים וכך גם יהיו רשאים בתנאי שלכלב יש את התארים הדרושים להרביע את כלבם/תם,
בנוסף חברי מועדון הגזע רשאים להשתתף בכל פעילויות מועדון הגזע הכוללות הרצאות,מפגשים טיולים וכו...
דמי התשלום הם סכומים שונים לכל מועדון גזע ועומדים בממוצע על 250-350 שקל לשנה.

לגבי תגובתך על שיקולים כלכליים...
מטרת ההסכם עם יד 2 הוא מניעת ההתעללות בכלבים בהרבעות הפיראטיות,צמצום הגעת הכלבים האומללים כתוצאה מהרבעות אלו לעמותות ההסגרים והכלביות.
נכון שהכלבנות הגזעית תרוויח מהמהלך הזה אך הכוונה לא לרווח כספי למרות שתמיד יהיו כאלה שיפקפקו,
אנשים יחשפו לכלבנות הגזעית וישקיעו ברכישת גור גזעי בעל תעודת יוחסין על כל המשתמע מכך,
דבר אשר יוריד בצורה דרסטית את כמות הכלבים שינטשו ויגיעו לעמותות,כך ישקיעו בכלבים וערכם המנטלי יעלה את קרנם בעיני ציבור אוהבי הכלבים והציבור בכלל.

נכון ליומיים האחרונים יושבים ביד 2 אנשים שעוברים על כל מודעת מכירה וכל מודעה שמפורסמת והכלב או הגורים אינם גזעיים המודעה נמחקת מהאתר לאלתר ותוך ימים ספורים יד 2 יראה אחרת ולא כל פלוני יוכל לפרסם שם את מרכולתו,
הגיע הזמן למגר ולחסל את המרביעים הפיראטיים והסוחרים אשר רק הזיקו לכלבים בארץ למען תאוות הבצע שלהם על חשבון הכלבים האומללים.
על הצעד הזה אני בהחלט מברך את כל אלו שהתאחדו לשנות את פני הכלבנות בארץ.
אלון ב לא מחובר  
עדיין לא נקרא Thursday 21/04/2016, 14:30   #21
הכריש הקטןן

הסמל האישי שלהכריש הקטןן

יוזמה מקוללת,לא כל אחד צריך כלב ב2000 שקל
הצעד נועד רק לטובת ה"יל ולכל מיני כאלה שמרבים כלביים גזעיים
למי מאיתנו אכפת שהאבא של הכלב היה אלוף הארץ ואימו הייתה מלכת היופי
וגם אם יש כאלו שאכפת להם זה לא אומר שהם רוב.
גם ככה כל התחוריות האלו מכורות מראש ואף תואר לא באמת מעיד על הכלב.
שלם מספיק כסף,גם כלב צולע יהיה אלוף הארץ בריצה

נערך לאחרונה על ידי הכריש הקטןן, Thursday 21/04/2016 בשעה 14:34.
הכריש הקטןן לא מחובר  
עדיין לא נקרא Thursday 21/04/2016, 14:33   #22
הכריש הקטןן

הסמל האישי שלהכריש הקטןן

הכריש הקטןן לא מחובר  
עדיין לא נקרא Thursday 21/04/2016, 14:39   #23
נווה

הסמל האישי שלנווה

הודו לך על 17 הודעות 19 פעמים

ציטוט:
פורסם במקור על ידי הכריש הקטןן צפה בהודעה
יוזמה מקוללת,לא כל אחד צריך כלב ב2000 שקל
הצעד נועד רק לטובת ה"יל ולכל מיני כאלה שמרבים כלביים גזעיים
למי מאיתנו אכפת שהאבא של הכלב היה אלוף הארץ ואימו הייתה מלכת היופי
וגם אם יש כאלו שאכפת להם זה לא אומר שהם רוב.
גם ככה כל התחוריות האלו מכורות מראש ואף תואר לא באמת מעיד על הכלב.
שלם מספיק כסף,גם כלב צולע יהיה אלוף הארץ בריצה
בשביל זה אפשר לאמץ , אף אחד לא מכריח אותך לקנות כלב ב2000 ש"ח או יותר.

מבלי להרחיב יותר מדי , לדעתי יוזמה מעולה
עדיין לא נקרא Thursday 21/04/2016, 14:49   #24
אביב לוטטי

הסמל האישי שלאביב לוטטי

הודו פעם אחת בהודעה אחת
סוג אקווריום: 250 ליטר מעורב + שרימפסייה + 500 ליטר אמריקאים

דבר אחד שלא הבנתי: אם משהוא רוצה למכור כלב לא גזעי , הוא יוכל לפרסם ביד 2 ?

אני מניח שהיוזמה הזו באה להפסיק סחר וריבוי לא מבוקרים ופירטיים (כמו בכול תחום שהוא קיים), אבל לא הבנתי

אם אסרו רק על מחירה של כלבים "גזעיים" ללא תעודות , או כל כלב אחר גם אם לא מוצהר שהוא גזעי ?

אביב

הטלה של גרין טרור
אביב לוטטי לא מחובר  
עדיין לא נקרא Thursday 21/04/2016, 15:07   #25
idosaida

חברים אתם מפספסים את הייעוד האמיתי של התעודה ואילן היוחסין.
אף אחד לא מכריח אף אחד לקנות כלבים באלפי שקלים אבל...
1. הנפקת התעודה ע"י בית גידול מקצועי מעידה על בדיקות שנעשו לכלבים לפני ההרבעה, תוך כדי ההריון ולאחר ההמלטה ופיקול של רכז הגזע על ההורים והגורים.
2. הבדיקות שנעשות לפני ההריון להורים אמורות להבטיח ולשלול הולדת גורים עם פגמים גנטיים שבגללם אח"כ אתם מוצאים את כל הכלבים האלה במכלאות או באתר יד 2 (בלי לכליל)
idosaida לא מחובר  
עדיין לא נקרא Thursday 21/04/2016, 15:10   #26
אלון ב

ציטוט:
פורסם במקור על ידי אביב לוטטי צפה בהודעה
דבר אחד שלא הבנתי: אם משהוא רוצה למכור כלב לא גזעי , הוא יוכל לפרסם ביד 2 ?

אני מניח שהיוזמה הזו באה להפסיק סחר וריבוי לא מבוקרים ופירטיים (כמו בכול תחום שהוא קיים), אבל לא הבנתי

אם אסרו רק על מחירה של כלבים "גזעיים" ללא תעודות , או כל כלב אחר גם אם לא מוצהר שהוא גזעי ?

אביב
בלתי אפשרי לפרסם יותר מודעת מכירה ביד 2 של כלב לא גזעי ולא משנה מהיכן הוא אדם פרטי,סוחר או כל גורם אחר,
כלב אשר אין לו תעודת יוחסין המעידה על היותו גזעי ומופיע ברישומי ההי"ל אפשר יהיה לפרסם מודעת מכירה,
אפשרי לפרסם רק מודעת מסירה/אימוץ לכלב שהוא לא גזעי ולא רשום ככזה בהי"ל.
אלון ב לא מחובר  
עדיין לא נקרא Thursday 21/04/2016, 15:18   #27
אלון ב

רק לחידוד הנושא,
המהלך הזה הוא רק ההתחלה...
המהלך הבא זה חוק אשר יאסור הרבעות לחלוטין של כלבים שהם לא גזעיים ללא תעודות יוחסין,
יהיה פיקוח מחמיר בנושא ומי שיתפס מוכר כלב/ים גור/ים ללא תעודות יוחסין ישלם על זה מחיר כבד,
העניין כעת בגיבוש במשרד החקלאות ותהיה אכיפה מאסיבית הנושא,
כל המהלך הזה נועד לצמצם ולמנוע את ריבוי הכלבים אשר נזרקים ננטשים ומגיעים לעמותות לכלביות להסגרים וכו.
המהלך הזה הוא לטובת הכלבנות הגזעית והכלבנות בארץ בכלל,
וכל המתנגדים יכולים להשמיע טרוניות ככל שירצו...
את המהלך הזה לא יעצרו ולא יחזרו לאחור,
הגיע הזמן למגר את הפגיעה בכלבים בארץ על כל המשתמע מכך.
אלון ב לא מחובר  
עדיין לא נקרא Thursday 21/04/2016, 15:43   #28
אביב לוטטי

הסמל האישי שלאביב לוטטי

הודו פעם אחת בהודעה אחת

לא מובן לי הנושא ..., אני יותר מבולבל ממקודם.

אם יש לי כלבה שהמליטה לצורך העיניין ואני לא סוחר/בית גידול (אל תתפוס אותי במילה - לא מבין בנושא) דהיינו אדם פרטי, ואני רוצה למכור את הגור אני לא יוכל לפרסם ?

אם אני רוצה למכור את הכלב שלי (לא מבין אך מוכרים כלב/חתול אבל זה נושא אחר) והוא לא גזעי אני לא אוכל לפרסם ?

אם התשובה היא חיובית , שלא אוכל לפרסם, זה נוגד את חופש הביטוי, הרי לא עברתי על שום עבירה.

ומה שזה יגרום זה ליותר עזיבה ונטישה של חיות מחמד כמו כלבים וחתולים...
כך שלא ברור לי אם זה שינוי מבורך.

אביב

הטלה של גרין טרור
אביב לוטטי לא מחובר  
עדיין לא נקרא Thursday 21/04/2016, 16:14   #29
אלון ב

ציטוט:
פורסם במקור על ידי אביב לוטטי צפה בהודעה
לא מובן לי הנושא ..., אני יותר מבולבל ממקודם.

אם יש לי כלבה שהמליטה לצורך העיניין ואני לא סוחר/בית גידול (אל תתפוס אותי במילה - לא מבין בנושא) דהיינו אדם פרטי, ואני רוצה למכור את הגור אני לא יוכל לפרסם ?

אם אני רוצה למכור את הכלב שלי (לא מבין אך מוכרים כלב/חתול אבל זה נושא אחר) והוא לא גזעי אני לא אוכל לפרסם ?

אם התשובה היא חיובית , שלא אוכל לפרסם, זה נוגד את חופש הביטוי, הרי לא עברתי על שום עבירה.

אביב

לא תותר מודעת מכירה של כלב שאינו גזעי -ללא תעודת יוחסין.

לא תוכל לפרסם את הכלב למכירה יותר ביד 2 .

אין כל קשר לחופש הביטוי,
זו לא עבירה,
זו מדיניות של יד 2 מעתה לא יפורסמו הודעות מכירה של כלבים/גורים ללא תעודות יוחסין - לא גזעיים.

זה יגרום לאלה המרביעים לא להרביע כי לא יוכלו לפרסם הודעות מכירה יותר ביד 2 זה יצמצם את הסחר הפיראטי בכלים והגורים האומללים דבר שיפחית גם את הגעתם של הכלבים לעמותות להסגרים וכו...
אלון ב לא מחובר  
עדיין לא נקרא Thursday 21/04/2016, 16:25   #30
אביב לוטטי

הסמל האישי שלאביב לוטטי

הודו פעם אחת בהודעה אחת

הבנתי, אני באמת שלא מצליח להבין למה לא לאפשר מכירה של כלבים לא גזעיים ...

על פניו נשמע מאוד תמוהה.

אני מאוד מקווה שזה ישרת את המטרה ולא יעשה את ההפך

אביב

הטלה של גרין טרור
אביב לוטטי לא מחובר  
צור אשכול חדש  נושא נעול

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > כללי > טבע ובעלי חיים אחרים
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא