AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Tuesday 02/06/2009, 06:04   #1
e-Pit@m

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
OMG צעיר - זקוק להמלצות איכלוס ותחזוקה (נוסף פםילטר חיצוני + שאלות נוספות + תמונות)

שלום לכולם,
לאחרונה רכשתי אקוואריום פינתי לפי מידה, וגם נרשמתי לפורום.
רציתי באקוואריום פשוט יחסית, קטן, פינתי על שולחן המחשב שינעים את זמני..
אקוואריום בצורת משולש ישר זווית, שווה שוקיים, 50ס"מ כל שוק, 68ס"מ האלכסון, גובה - 40ס"מ.. קיבולת משוערת 50ליטר.
דקורציה - רקע שחור לבן, חול לבן דק דק, וגזע גדול במרכז שיוצא מתוך המים, ללא מכסה.. תאורה תבוא בעתיד הקרוב.. (עוד עובד על זה).
פילטר פנימי, Jet flo -75, אם זה אומר למישו משהו..
הפילטר מגיע עם תיבת פחם קטנה, חתכתי קצת מהפילטר הגס שתלתי בפנים כמה מדיות, הוספתי פרלון וזרקתי את פילטר פנימה.
בהתחלה, ולמרות מס' הרתחות של המים הגזע פלט המון המון המון צבע.. למים.
החברים בהתחלה טענו שזה לא אקוואריום אלא כוס תה ענק.
אז הבאתי מחבר ראש כוח שהעלה מים לבקבוק קולה שתליתי מעל האקוואריום, והמים עברו דרך פרלון נוסף ושקית גדולה של פחם.. האקוואריום רץ ככה במשך שבוע וכרגע המים נראים בסדר..
העפתי את הפילטר המקומבן, נכון לעכשיו, ותליתי את השק פחם הגדול ככה סתם בתוך האקוואריום.
מבחינת אוכלוסיה, יש כרגע 11 טטרות פינגווין, 6 חלזונות תפוח, 4 קורידורוסים, 3 קולי..
והיום צירפתי 8 ניאונים שחורים.
תמותה עד היום - 1 טטרה פינגווין.
אני מעוניין בעתיד להוסיף שרימפסים.., 2 דגים מנקים (אחרי שאני אסיים עם התאורה), אך לא מצאתי דגים באמת יפים שיתאימו לסיגנון של אקוואריום. להגדיל את הלהקה של הניאונים.
ובעתיד הרחוק להוסיף זוג סקאלרים קטן שחור-לבן.
בעצם כל העיצוב של האקוואריום מבוסס על צבעי השחור לבן...
בעצם פתחתי את השירשור על מנת לקבל הצעות ייעול.. והצעות לאיכלוס של הדגים, בגלל הידדע המועט שיש לי.

אני ממש מבואס על הטטרות פינגווין, דג מציק, ולא מתנהג כלהקה כמו שחשבתי שהוא (בחנות הם זזו בגוש אחד וזה מה שציפיתי ממנו בעצם.
אני אשמח להמלצות על מנקים יפים (הפרפר הסיני שראיתי לא מזמן ממש מצא חן בעיני)..
אני גם מפחד שכמות המים והפילטר קטנים מידי, ורמת הבקטריות גבולים לכמות הדגים הגוברת בקצב מהיר.. וברגע שאני יעיף את השק פחם מתוך האקוואריום אני אצפה באוכולוסייה מדלדלת לאיטה.

שכחתי לציין, האקוואריום כבן 3 שבועות.
אשמח לשמוע את דעתכם,

נ.ב תמונות יגיעו בקרוב.

נערך לאחרונה על ידי e-Pit@m, Saturday 06/06/2009 בשעה 19:26.
e-Pit@m לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 02/06/2009, 06:28   #2
OPL

הסמל האישי שלOPL

סוג אקווריום: שרמפסיות ננו
ברירת מחדל תגובה להודעה: צעיר - זקוק להמלצות איכלוס ותחזוקה.

היי... ברוך הבא לפורום.
לדעתי איכלסת חזק מדי בשביל 50 ליטר ושלוש שבועות. יש לך ערכות בדיקה?
שרימפסים + סקאלרים זה בעיה משום שהשרימפסים עלולים להפוך למזונם.
אני לא ממש מוצא את הפילטר שלך ברשת. של איזה חברה הוא? או ש JET FLO זה שם החברה?
לא יודע עד כמה אפקטיביות יש לשקית פחם שסתם תלויה באק' או שתוציא (עדיף) או שמתמקם מול זרימה.
בכל אופן החלפות מים (+אנטי כלור) הן בגדר חובה כרגע. אישית היית מחליף 15-20 ליטר כל שלושה ימים או אפילו פחות במרווחים קצרים יותר. החשש כרגע הוא מפיק אמוניה שהמערכת שלך עדיין לא בשלה להתמודד איתו.

דג נחמד שתמיד יתנהג כלהקה הוא אף אדום.
בהצלחה. אגב יש פורום נפרד לשרימפסים.
OPL לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 02/06/2009, 11:11   #3
BabaG

הסמל האישי שלBabaG

נראה לי שמבחינת מרחב שחייה יהיה לסקלר קצת צפוף, למרות שהוא אחד הדגים האצילים שאני מכיר, במקומך הייתי מוותר עליו...
עדיין לא נקרא Tuesday 02/06/2009, 13:31   #4
יקיר

עשית פה קצת בלאגן בוא נתחיל:
א. דגי להקות כמו טטרות ממולץ לאכלס אחרי שהאקווריום יציב בגלל שהן רגישות לערכי מים
ב. אכלס יותר מדי דגים לנפח האק' בזמן מועט מדי
ג. תנסה אולי להחזיר את הטטרה פינגווין לחנות ולקבל זיכוי
ד. הייתי ממליץ לך על דגים יותר "קלים" בתור התחלה המתאימים לחובב מתחיל כגון משריצים ודגים מסויימים ממשפחת הקרפיונים ולא ישר ללכת על ניאונים
ה. אם מדובר בפילטר פנימי קטן (אם תוכל לצלם את הפילטר זה גם יעזור...) אז חוששני שיהייה קשה לייצב איתו את האקווריום.
ו. בהצלחה
יקיר לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 02/06/2009, 17:04   #5
העמלץ /בני גולשה ז"ל
יקיר אקווה

הסמל האישי שלהעמלץ /בני גולשה ז"ל

הודו פעם אחת בהודעה אחת

ראשית ברוך הבא לפורום,
נשמח לתמונות

ציטוט:
פורסם במקור על ידי יקיר צפה בהודעה
עשית פה קצת בלאגן בוא נתחיל:
א. דגי להקות כמו טטרות ממולץ לאכלס אחרי שהאקווריום יציב בגלל שהן רגישות לערכי מים
ב. אכלס יותר מדי דגים לנפח האק' בזמן מועט מדי
ג. תנסה אולי להחזיר את הטטרה פינגווין לחנות ולקבל זיכוי
ד. הייתי ממליץ לך על דגים יותר "קלים" בתור התחלה המתאימים לחובב מתחיל כגון משריצים ודגים מסויימים ממשפחת הקרפיונים ולא ישר ללכת על ניאונים
ה. אם מדובר בפילטר פנימי קטן (אם תוכל לצלם את הפילטר זה גם יעזור...) אז חוששני שיהייה קשה לייצב איתו את האקווריום.
ו. בהצלחה

כמו כן לסקאלרים הנפח והפילטרציה קטנה להם מדי, במקומם הוסף ניאונים או קארדינאלים בהמשך כשהאקווריום יתבשל. כאמור אף אדום הוא הטטרה הכי להקתי שיש.
בינון פרפר בדיוק כמו שהוא יפה ומיוחד הוא בין הנקאים העדינים ביותר, זקוק לאיקלום עדין
מים מחומצנים היטב זרימות טובות וטמפרטורה שלא עולה על 26 מעלות.
אם תוכל לספק לו תנאים אלו אז צא לדרך.
בהצלחה.

בני
העמלץ /בני גולשה ז"ל לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 03/06/2009, 17:09   #6
ohadh

הסמל האישי שלohadh

הודו לך על 34 הודעות 54 פעמים
סוג אקווריום: צמחיה

מסכים עם החברים לפני - בנוגע לטטרה פינגוין לא ראיתי התנהגות אגרסיבית אצלי (יש לי שישיה לפחות) ולכן יש לי חשש כבר שצר להם המקום והם בסטרס ומכניסים את השכנים לסטרס.
דבר נוסף (מצטער לקלקל את מוטיב השחור לבן - דווקא רעיון יפה!) בבגרותם הם פחות יפים לדעתי ונראים פס שחור על רקע זהב-ירקרק. כשהם צעירים יש להם קוים עגולים ויפים ולבן אמיתי - זה נעלם די מהר.
ישנם מולים שחור/לבן משויישים - הזהר מהיברידים שנוטים לחזור לצבע המקורי של המולי - ירוק בהיר. כמו כן אם תחפש מספיק ישנם גם גופים שחור-לבן פסטליים מאוד יפים. אם תיקח רק זכרים גם לא תעמיס וגם לא תוטרד ברבייה לא רצוייה.
עדיין לא נקרא Saturday 06/06/2009, 16:38   #7
e-Pit@m

עידכונים, אבל תחילה פרט חשובב ששכחתי לציין..
ההתחלה של האקוואריום היתה עם חמישים אחוז מים שהגיעו מאקוואריום צמחייה של חבר, עם משטר נאצי ..

ולעידכונים,
שלשום קניתי 4 בינון פרפרי.. בינתיים נראה שהם מתאקלמים סבבה.. הם מטיילים על החול, על הזכוכית.. וראיתי גם שניים מהם אוכלים את האוכל השוקע.. מלבד העובדה שהם יפים, קניתי אותם כדי שינקו את הירוקת שמתפתחת אצלי על הזכוכית, למרות שעוד אין לי תאורה באקוואריום..
אבל בינתיים אני לא רואה שהם נוגעים בירוקת.

אתמול הוספתי פילטר חיצוני, על מנת להתגבר על הצבע של הגזע ועל מנת להעלות את כמות המדיות והמים במערכת.
פילטר חיצוני של Jebao 305.
השתמשתי בחליל, הגדלתי את כל החורים ובנוסף הוספתי עוד חור בין כל זוג חורים קיימים, הוספתי חור גם בפקק בקצה החליל.
סידור הפילטר הוא כדקלמן, מלמטה למעלה:
1. קומה תחתונה, מלאה בקרמיקות של חברת Sunsun שקיבלתי עם הפילטר.
2. קומה שנייה פרלון, שתי שכבות, לא דחוס.
3. ליטר מדיות של סרה שקניתי.
4. הקומה העליונה עם הפילטר הגס (נראה קצת מעפן) שהגיע עם הפילטר ובינו לבין המגש דחפתי שקית פחם גדולה של כימיפיור, שקיבלתי גם כן עם הפילטר.
יש לכם הצעות ייעול בנושא??? די הלכתי על לוגיקה ולא ניסיון או ידע.

מילאתי את מיכל (לדעתי הוספתי לפחות 10 ליטרים נוספים לתכולת המים הכללית) המים כאשר המגירות בפנים.
מיקמתי חתכתי וחיברתי את הצינורות, פימפמתי וחיברנו לחשמל..
למרות החול הדק, החששות שלי מזרימה חזקה שתעיף את החול.. נאדה!
אני גם חושב שהדגים די מסתדרים עם הזרימה החזקה.. אפילו הניאונים הקטנטנים.
אחרי שהפעלתי את הפילטר הוספתי אל החליל, מעט אנטי כלור.

היום מס' השגות.
המים נראים נהדר, ונדמה אפילו שגם הדגים מבסוטים מזה.. (חוץ מאחד, על זה בהמשך).
הקולים מסתובבים בחוץ כל הזמן.. וכולם אכלו הבוקר.
גם הניאונים השחורים הקטנים מבסוטים, אני מקווה עוד מעט להעיף את הפינגווין המציקן.. ולהשאיר להקה אחת אחידה גדולה של ניאונים שחורים חמודים.
אולי להוסיף 2 סקאלרים קטנטנים בעתיד אחרי שהלהקה תגדל ותתחזק.
הבינון גם מבוסטים מטיילים חופשי, למרות שאחד מהם יש לו מין קטע לבן על הגב, שנדמה לי שלא היה לפני כן. אני צריך לדאוג?
ולגבי הדג הלא-מבסוט, קורידורוס, שבעבר לפני שבוע בערך עשה רושם של מת ולאחר יום קם לתחייה.
במהלך השבוע האחרון היה כל פעם בפינה אחרת בקרקעית.. ועכשיו כבר קמה שעות נח על הגב למעלה, גוסס אבל לא מת. להוציא? לתת לו הזדמנות? מה גרם להדרדרות שלו???
אני מפחד שהוא יפגע בשאר הדגים..

בינתיים שני הפילטרים עובדים במקביל, הבנתי מפורום פה שאני צריך להשאיר את זה ככה איזה שבוע-שבועיים.
אבל קראתי פה שהפחם בפילטר הגדול נלחם בהתפשטות הבקטריות במדיות ובקרמיקה.. אמת או שקר?!

אשמח לתגובות לנושאים הרבים שעלו כאן,
תודה רבה לעוזרים...
תמונות .. בקרוב, מבטיח.
עדיין לא נקרא Saturday 06/06/2009, 17:22   #8
e-Pit@m

חרא של תמונות, אבל יש למישהו טיפ לצילום של האקוואריום?

עדיין לא נקרא Saturday 06/06/2009, 19:46   #9
העמלץ /בני גולשה ז"ל
יקיר אקווה

הודו פעם אחת בהודעה אחת
ברירת מחדל תגובה להודעה: צעיר - זקוק להמלצות איכלוס ותחזוקה (נוסף פםילטר חיצוני + שאלות נוספות +

יפה מאוד
המצע שלך ממש דק. קשירת מוס על הגזע תחולל פלאים.

ציטוט:
במהלך השבוע האחרון היה כל פעם בפינה אחרת בקרקעית.. ועכשיו כבר קמה שעות נח על הגב למעלה, גוסס אבל לא מת. להוציא? לתת לו הזדמנות? מה גרם להדרדרות שלו???
אני מפחד שהוא יפגע בשאר הדגים..
מה התסמינים שהוא מראה? בכל אופן תעקוב אחריו מאחר ואם הוא ימות וירקב באק' בלי שתשים לב אז האמוניה תעלה
בחדות.

ציטוט:
בינתיים שני הפילטרים עובדים במקביל, הבנתי מפורום פה שאני צריך להשאיר את זה ככה איזה שבוע-שבועיים.
אבל קראתי פה שהפחם בפילטר הגדול נלחם בהתפשטות הבקטריות במדיות ובקרמיקה.. אמת או שקר?!
מצויין שהפילטרים עובדים במקביל תשאיר אותם עובדים במקביל שבועיים, לאחר שבועיים תעביר את המדייה
הביולגית (בלי לשטוף) לפילטר החדש ותיפטר מהישן.
פחם לא נלחם בהתפשטות הבקטריות פשוט הוא תופס מקום על חשבון המדייה הביולוגית עליה נמצאים
רוב רובם של הבקטריות.
כאמור סקאלרים אינם מתאימים לנפח האק'.
תזכור שאנטי כלור מוסיפים לפני הוספת המים החדשים בהחלפות המים.

בני
עדיין לא נקרא Saturday 06/06/2009, 20:53   #10
e-Pit@m

ברירת מחדל תגובה להודעה: צעיר - זקוק להמלצות איכלוס ותחזוקה (נוסף פםילטר חיצוני + שאלות נוספות +

הקורידורוס ז"ל... קפץ לאסלה..
מקווה שהשלושה לא יהיו בודדים מידי, ואם כן.. אז נביא פנדות, ממש חמודים.

הבאתי היום תולעים חיות, עשיתי איתן שתי האכלות.
מחר אני אעשה איתן האכלה נוספת ואז יקפיא אותן.. פעם בשבוע זה יהיה נחמד לדגים.
אבל הטטרות החארות האלה פשוט ערסיות, שישחררו קצת לאחרים..

למה הכוונה שקשירות מוס תעשה פלאים? למה? לעיצוב?

אגב, בפילטר הקטן יש כולה 4 כדורים של מדיות.. מגוחף לפתוח את הפילטר הגדול בשביל להכניס אותן.

אני עקשן, לא נראה לי ששני סקאלרים זכר ונקבה בגודל מינימלי יסבלו באקוואריום שלי,, כשיגדלו אני אעביר אותם לחבר.

נ.ב הטטרות חייבות לעוף, חייבים להכניס ניאונים שחורים נוספים..
עדיין לא נקרא Saturday 06/06/2009, 22:45   #11
יקיר

העניין הוא פחות הגודל ההתחלתי שלהם כי כשאתה שם דג שלא מתאים לנפח אקווריום מסויים הוא עלול להיות מעוקב גדילה (שהוא לא יגדל בכלל) וזה עלול לגרום לו לבעיות בריאותיות
יקיר לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 06/06/2009, 22:50   #12
BabaG

הסמל האישי שלBabaG

אל תשכח גם שהאק' שלך לא סטנדרטי (משולש) ובנוסף, יש לך וואחד גזע באמצע כך שה 50 ליטר שלך הם לא ממש 50 ליטר (לגבי המשולש, הכוונה היא לא שהנפח משתנה אלא שמרחב השחיה משתנה).
אני עדיין בשלי, להכניס סקלרים לאק' הזה זה לא מעשה נכון (ותאמין לי שאני מבין אותך, לדעתי זה הדג הכי אצילי במתוקים והייתי מת שיהיו לי אבל בגלל חוסר מקום החזרתי את שלי לחנות וכשיהיה אק' גדול זה הדבר הראשון שבתיכנון)!!!
עדיין לא נקרא Sunday 07/06/2009, 06:24   #13
OPL

הסמל האישי שלOPL

* נסה להשקיע את הגזע קצת בתוך המצע ככה שלא יראו את ההתחלה שלו.
* לא הכי נראה לי הקטע שצינור החזרה וצינור היציאה של הפילטר באותו המקום. יסה להחליף את צינור החזרה לחליל ככה תרוויח גם חימצון.
* עצם זה שמהיים מחבר לא עוזר המון. מה שכן יעזור זה פרלון ממנו או כל מדיה שהתפתחה עליה מושבת בקטריות.
* לא הייתי מכניס בחודש + הקרוב שום בעל חיים נוסף לאק. חכה קצת. תן לו זמן להתייצב.
* שים עין על הבינון כל יום ותבדוק שהם שם. זה כרגע הדג הכי רגיש אצלך.
* אל תשכח להקפיד מאוד על החלפות מים בשלב הזה.
* לא מובנת לי מה זה השכבה הלבנה מתחת לשכבת חול שרואים בתמונה.
* רקע שחור/כחול. חובה.
עדיין לא נקרא Sunday 07/06/2009, 10:01   #14
ohadh

הסמל האישי שלohadh

מטריד אותי דבר אחד במצע שלך. החול הדק הזה - בקרוב תתחלנה להיווצר בו בועות גז. זה יקרה כשמספיק חומר אורגני "יתסוס" בו והגז הזה רעיל. היה לי מצע חולי בנאנו צמחיה זמן רב ובסוף ותרתי עליו מהסיבות הנ"ל. זה נכון שהלוצ'ים שלך יהנו מהחול אבל תהיה עם אצבע על הדופק הם לא מתחפרים לעומק מספיק - ייתכן ותצטרך לערבב את המצע מדי פעם. דרך אגב - אם אתה בעניין, ויש לך תאורה מינימלית וולסינריות מתות על מצע חולי יכולות להיות יופי של רקע וגם לאוורר קצת מצע. הן מתרבות בשלוחות שזה גם לא מזיק לעניין.
גם היגרופיליה פוליספרמה תסתדר מעולה בחול עם תאורה בסיסית ותתרום לבריאות הכללית של המיכל ע"י תיקון קל של מה שהפילטריזציה לא עושה עדיין מספיק טוב.
תאורה בסיסית זה חצי וואט לליטר או טיפה פחות. אין שום צורך בדישון עבור הצמחים הנ"ל בתאורה המפורטת שאריות הדגים מספיקות בהחלט.

ציטוט:
פורסם במקור על ידי OPL צפה בהודעה
* רקע שחור/כחול. חובה.
לי דווקא כן מובנת - זה חול נקי להבדיל מחול מלוכלך שנמצא למעלה (כבר אמרתי שהיה לי מצע חולי ).
עדיין לא נקרא Sunday 07/06/2009, 17:41   #15
OPL

הסמל האישי שלOPL

אגב, מדובר על אותוe-Pit@m מ-JEEPOLOG.COM?
עדיין לא נקרא Monday 08/06/2009, 05:11   #16
e-Pit@m

ציטוט:
פורסם במקור על ידי ohadh צפה בהודעה
מטריד אותי דבר אחד במצע שלך. החול הדק הזה - בקרוב תתחלנה להיווצר בו בועות גז. זה יקרה כשמספיק חומר אורגני "יתסוס" בו והגז הזה רעיל. היה לי מצע חולי בנאנו צמחיה זמן רב ובסוף ותרתי עליו מהסיבות הנ"ל. זה נכון שהלוצ'ים שלך יהנו מהחול אבל תהיה עם אצבע על הדופק הם לא מתחפרים לעומק מספיק - ייתכן ותצטרך לערבב את המצע מדי פעם. דרך אגב - אם אתה בעניין, ויש לך תאורה מינימלית וולסינריות מתות על מצע חולי יכולות להיות יופי של רקע וגם לאוורר קצת מצע. הן מתרבות בשלוחות שזה גם לא מזיק לעניין.
גם היגרופיליה פוליספרמה תסתדר מעולה בחול עם תאורה בסיסית ותתרום לבריאות הכללית של המיכל ע"י תיקון קל של מה שהפילטריזציה לא עושה עדיין מספיק טוב.
תאורה בסיסית זה חצי וואט לליטר או טיפה פחות. אין שום צורך בדישון עבור הצמחים הנ"ל בתאורה המפורטת שאריות הדגים מספיקות בהחלט.

לי דווקא כן מובנת - זה חול נקי להבדיל מחול מלוכלך שנמצא למעלה (כבר אמרתי שהיה לי מצע חולי ).
זה שהקולי והקורידורוסים (אגב אחרי שאחד מתחשבת להוסיף איזה רביעיית פנדות), הופכים את החול וזה שאני עושה מידי פעם שאיבת רפש זה לא מספיק?
והעובדה שיש פילטר כל כך חזק על האקוואריום הקטן שלי לא עוזר לנושא זה?
אני לא רוצה להסתבך עם צימחייה, והמבחר שהצעת די מכוער האמת..

ציטוט:
* נסה להשקיע את הגזע קצת בתוך המצע ככה שלא יראו את ההתחלה שלו.
* לא הכי נראה לי הקטע שצינור החזרה וצינור היציאה של הפילטר באותו המקום. יסה להחליף את צינור החזרה לחליל ככה תרוויח גם חימצון.
* עצם זה שמהיים מחבר לא עוזר המון. מה שכן יעזור זה פרלון ממנו או כל מדיה שהתפתחה עליה מושבת בקטריות.
* לא הייתי מכניס בחודש + הקרוב שום בעל חיים נוסף לאק. חכה קצת. תן לו זמן להתייצב.
* שים עין על הבינון כל יום ותבדוק שהם שם. זה כרגע הדג הכי רגיש אצלך.
* אל תשכח להקפיד מאוד על החלפות מים בשלב הזה.
* רקע שחור/כחול. חובה.
אני אנסה להשקיע את הגזע עוד, יש עוד מלא פינישים.. אך שאלות לי לתגובה שלך.
*צינור החזרה הוא חליל, כבר דיברתי על כך, מה אתה סח?
*למה הכוונה מהיים?!
* מה להחליף 11 טטרות פינגווין גדולים יחסית בעשרים ניאונים שחורים קטנים? זה יפגע בהתייצבות של האקוואריום?
*אני בינתיים לא יכול להוריד את העיניים מהבינונים.. אך למה הכוונה להקפיד על החלפות מים , כמה מים וכל כמה זמן??!
*אגב יש רקע שהמתחיל מלבן והופך לשחור בגב האקוואריום, התמונות כנראה קרועות.. אני אנסה לקחת חדשות ביום הקרוב.

ציטוט:
פורסם במקור על ידי e-Pit@m צפה בהודעה
סידור הפילטר הוא כדקלמן, מלמטה למעלה:
1. קומה תחתונה, מלאה בקרמיקות של חברת Sunsun שקיבלתי עם הפילטר.
2. קומה שנייה פרלון, שתי שכבות, לא דחוס.
3. ליטר מדיות של סרה שקניתי.
4. הקומה העליונה עם הפילטר הגס (נראה קצת מעפן) שהגיע עם הפילטר ובינו לבין המגש דחפתי שקית פחם גדולה של כימיפיור, שקיבלתי גם כן עם הפילטר.
יש לכם הצעות ייעול בנושא??? די הלכתי על לוגיקה ולא ניסיון או ידע.

הבינון גם מבוסטים מטיילים חופשי, למרות שאחד מהם יש לו מין קטע לבן על הגב, שנדמה לי שלא היה לפני כן. אני צריך לדאוג?
לא קיבלתי תשובות לשאלות הללו, ואחרי קריאה נוספת עשיתי מס' שינויים..
קודם כל סידור הפילטר.., מלמעלה למטה,
1. פילטר גס.
2. 2 שכבות של פרלון ומתחתיהן הפחם.
3. הקרמיקות של סאןסאן (במהלך הטיפול ראיתי נקודות חומות על הגלילים. אלו הן בקטריות?
4. מדיות של סרה.

זה הסידור הנכון?

בנוסף הפנתי את החליל כלפי מעלה, אך איך ניתן לבדוק עם רמת החימצות מספקת לבינונים?, החליל לא ממש יוצר בועות.. רק גלים.

ציטוט:
אגב, מדובר על אותוe-Pit@m מ-JEEPOLOG.COM?
אכן כן, P:
עדיין לא נקרא Monday 08/06/2009, 06:20   #17
OPL

הסמל האישי שלOPL

*בקשר לחליל - צודק טעות שלי.
*עילגות שלי... (שים לב לשעה) הכוונה הייתה שזה שהבאת מים מאק של חבר לא שווה ערך כמו לדוגמא להביא חתיכת פרלון משומש או כמה מדיות מאותו חבר.
*אל תחליף כלום. אם כבר אז תוריד את כמות האוכלוסייה. סבלנות.
*אולי לא יסכימו איתי אבל ב50 ליטר עם אוכלוסייה שלך הייתי מחליף מים בזמן הקרוב על בסיס יום כן יום לא. משהו כמו 7-8 ליטר בכל פעם.
*הרקע שלך שבקושי רואים אותו נמצא רק בצד אחד נכון?
* בקשר לפילטר- אני לא מכיר אותו אבל אם אתה יודע מאיפה מתחיל מסלול הסינון אז אין בעיה. ז"א האם יש צינור שמכניס את המים מהאק עד למטה ומשם הם עוברים דרך המגירות בדרכם חזרה לאק? אם כך אז הדבר הראשון שפוגש את המים צריך להיות אותו ספוג גס. אל המדיות ציריכים להגיע מים כמה שיותר נקיים.

נערך לאחרונה על ידי OPL, Monday 08/06/2009 בשעה 06:32.
עדיין לא נקרא Tuesday 09/06/2009, 09:02   #18
e-Pit@m

קצת קשה לקבל כאן תשובות לשאלות שעולות, לפתוח דיונים בפורומים אחרים במיוחד?
כי אנחנו ממשיכים הלאה ויש שאלות שנשארו ללא תשובה.

ציטוט:
*בקשר לחליל - צודק טעות שלי.
**אולי לא יסכימו איתי אבל ב50 ליטר עם אוכלוסייה שלך הייתי מחליף מים בזמן הקרוב על בסיס יום כן יום לא. משהו כמו 7-8 ליטר בכל פעם. מוגזם קצת, לא? מה כל כך יוצא דופן באוכלוסייה שלי?
*הרקע שלך שבקושי רואים אותו נמצא רק בצד אחד נכון? נכון!

ציטוט:
בנוסף הפנתי את החליל כלפי מעלה, אך איך ניתן לבדוק עם רמת החימצות מספקת לבינונים?, החליל לא ממש יוצר בועות.. רק גלים.
עדיין לא נקרא Tuesday 09/06/2009, 09:59   #19
quest

סוג אקווריום: שרימפסיה 30 ליטרים, מתוכנן 500 ליטרים
וותק בתחום: מאז 2008

ציטוט:
קצת קשה לקבל כאן תשובות לשאלות שעולות, לפתוח דיונים בפורומים אחרים במיוחד?
כי אנחנו ממשיכים הלאה ויש שאלות שנשארו ללא תשובה.
אין צורך בבועות- גלים (או אדוות) מספיקים.

לגבי החלופת תכופות ואוכ' - הוא מתכוון שאצלך הנפח יחסית קטן לכמות האוכ', יהיה קשה להגיע לאיזון והסינון הביולוגי לא מספיק. תנסה להריץ שבוע בלי החלפות ותבדוק ערכים. אם הערכים לא מתאימים תבצע החלפה של 40% ותמשיך בהחלפות כמו שהמליץ לך.... לחלופין תשקול לדלל אוכ' אם לא מתחשק לך המון עבודה.

בכל מקרה להקפיד על החלפות שבועיות ושאיבת רפש.
quest לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 09/06/2009, 12:02   #20
ohadh

הסמל האישי שלohadh

ציטוט:
זה שהקולי והקורידורוסים (אגב אחרי שאחד מתחשבת להוסיף איזה רביעיית פנדות), הופכים את החול וזה שאני עושה מידי פעם שאיבת רפש זה לא מספיק?
לדעתי לא, עוד חודש חודשיים נשתמע ונבדוק מה המצב. קח בחשבון ששאיבת רפש לא תספיק תצטרך להכנס לתוך המצע לשחרר בועות ומומלץ בחום שזה יהיה לפני החלפת מיים למה הגז הזה זה לא סודה.
והעובדה שיש פילטר כל כך חזק על האקוואריום הקטן שלי לא עוזר לנושא זה?
אין קשר לחוזק הפילטר כל עוד המצע לא מופרע על ידו - מקווה בשבילך שזה המצב
אני לא רוצה להסתבך עם צימחייה, והמבחר שהצעת די מכוער האמת..
מנסיוני צמחיה בתנאי אקווריום טבעי לא רק שלא מסבכת אלא שבעיות שהיו מתחילות לפתור את עצמן לא פעם.
והמבחר שהצעת די מכוער האמת..
אנסה לא להיעלב באופן אישי , אבל ראית את הצמחים הנ"ל במציאות כשהם משגשגים? אם הקביעה הנ"ל מתייחסת לתמונות באקוודקס אז הן עושות עוול. צמחים הם כלי עיצובי ששימוש נבון בו יהיה יפה ופחות נבון יהיה לא יפה. תלוי בך כמובן. ולעניינו, את הצמחים הנ"ל גידלתי במצע כמו שלך לכן אני יודע שהם יכולים להצליח שם, כנ"ל גם לימנופיליה ססיפלורה שתצטרך אור חזק יותר. בנוגע לאחרים.... כנראה שעדיף מצע אחר. בכל מקרה העיצוב נראה דל בלי ירוק אבל זה טעמי כמובן.
P:
עדיין לא נקרא Tuesday 09/06/2009, 12:10   #21
ohadh

הסמל האישי שלohadh

בנוגע לצילום אקווריום ממליץ לך לצלם בחדר חשוך כשרק תאורת האקווריום דולקת, בלי פלאש!!.
צלם באסא לא גבוה מאוד (200-400) ורצוי שימוש בחצובה או דרך אחרת לייצוב (חשיפה איטית). כדי לנטרל את תזוזת לחיצת האצבע יכול להשתמש בפונקצית "טיימר/צילום עצמי" שנותנת השהייה של כמה שניות ככה החשיפה קורית כשלא נוגעים במצלמה. כוון את WB (איזון לבן) לתאורת האקווריום (פלורסנט למשל או אוטומטי) אם יש סטיות צבעים.
עדיין לא נקרא Tuesday 09/06/2009, 17:35   #22
OPL

הסמל האישי שלOPL

מה שיוצא דופן באוכלוסייה שלך הוא הבינון. לא אידאלי באק חדש ולא מבוסס.
עדיין לא נקרא Wednesday 10/06/2009, 02:51   #23
e-Pit@m

ציטוט:
פורסם במקור על ידי quest צפה בהודעה
אין צורך בבועות- גלים (או אדוות) מספיקים.

לגבי החלופת תכופות ואוכ' - הוא מתכוון שאצלך הנפח יחסית קטן לכמות האוכ', יהיה קשה להגיע לאיזון והסינון הביולוגי לא מספיק. תנסה להריץ שבוע בלי החלפות ותבדוק ערכים. אם הערכים לא מתאימים תבצע החלפה של 40% ותמשיך בהחלפות כמו שהמליץ לך.... לחלופין תשקול לדלל אוכ' אם לא מתחשק לך המון עבודה.

בכל מקרה להקפיד על החלפות שבועיות ושאיבת רפש.

אז דיללנו,
החזרנו 11 ערסים לחנות..
הנפח אצלי עלה.. בזכות הפילטר החיצוני, הסינון הביולוגי לא מספק? מדף שלם בקרמיקות זולות ומדף נוסף עם מדיות של סרה???
והמיכל של הפילטר הוסיף יותר מ-10ליטר.. אני אבדוק כמה בדיוק בניקיון עוד כמה שבועות.
ואם ככה אתם חושבים אז מה כמות הדגים המומלצת לאקוואריום, שאני לא אתפרע סתם.

היום החלפתי לפחות 10 ליטר מים, ובנוסף הפכתי את החול....
רק טיפש שכמוני, שכחתי לחבות את הפילטר .. רק איזה רבע שעה אחרי שהפכתי את כל החול נזכרתי לכבות את הפילטר, צריך לעשות לא איזה ניקיון או משו שלא יגרם נזק??
הוא בטוח ינק מלא מלא מלא חול...

אגב, כיצד בודקים את רמת החימצון?

אני מאוד רוצה להכניס לאקוואריום חסרי חוליות, שרימפס או איזה לובסטר ננסי, מה דעתכם?

הזזתי את הגזע, ויש תמונות נוספות.

נערך לאחרונה על ידי e-Pit@m, Wednesday 10/06/2009 בשעה 04:02.
עדיין לא נקרא Wednesday 10/06/2009, 10:36   #24
BabaG

הסמל האישי שלBabaG

אני מניח שאתה ממשיך עם המוטו של שחור לבן וזה רעיון נחמד...
הצדדים שלך ריקים, הייתי מנסה להוסיף מסלעה קטנה באחד מהם (סלע אפור הולך?) - לא להגזים בגודל, בקטנה (2-3 סלעים)
עדיין לא נקרא Wednesday 10/06/2009, 14:20   #25
ohadh

הסמל האישי שלohadh

ציטוט:
פורסם במקור על ידי BabaG צפה בהודעה
אני מניח שאתה ממשיך עם המוטו של שחור לבן וזה רעיון נחמד...
הצדדים שלך ריקים, הייתי מנסה להוסיף מסלעה קטנה באחד מהם (סלע אפור הולך?) - לא להגזים בגודל, בקטנה (2-3 סלעים)

אכן נראה קצת "צחיח" , כמה "סלעים" שחורים ישברו את הנוף. מה עם איזה אנוביה ננה קשורה על הגזע? שרימפסים יחיו בפחד בדקורציה הנוכחית (והאוכלוסיה הנוכחית) הם אוהבים הרבה מסתור והאקווריום "ערום" כרגע מנקודת מבט של שרימפ בנוסף, היה לי נסיון רע עם שרימפסים במצע חולי - הם רגישים יותר מדגים לגזי המצע. ובעיצוב הזה מוס לא יתקבל בברכה. אם אתה מנסה תתחיל מג'פוניקות - הם יחסית עמידות. לובסטר ננסי - לא יודע.
עדיין לא נקרא Wednesday 10/06/2009, 18:31   #26
quest

סוג אקווריום: שרימפסיה 30 ליטרים, מתוכנן 500 ליטרים
וותק בתחום: מאז 2008

ציטוט:
פורסם במקור על ידי ohadh צפה בהודעה

אכן נראה קצת "צחיח" , כמה "סלעים" שחורים ישברו את הנוף. מה עם איזה אנוביה ננה קשורה על הגזע? שרימפסים יחיו בפחד בדקורציה הנוכחית (והאוכלוסיה הנוכחית) הם אוהבים הרבה מסתור והאקווריום "ערום" כרגע מנקודת מבט של שרימפ בנוסף, היה לי נסיון רע עם שרימפסים במצע חולי - הם רגישים יותר מדגים לגזי המצע. ובעיצוב הזה מוס לא יתקבל בברכה. אם אתה מנסה תתחיל מג'פוניקות - הם יחסית עמידות. לובסטר ננסי - לא יודע.
אנוביה עם שרימפסים ?
quest לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 10/06/2009, 19:33   #27
העמלץ /בני גולשה ז"ל
יקיר אקווה

הודו פעם אחת בהודעה אחת

ציטוט:
אנוביה עם שרימפסים ?
בתנאי שהוא לא יגזום את האנוביה השילוב מאוד אפשרי במיוחד אם מדובר בג'אפוניקות הקשוחות.

בני
עדיין לא נקרא Wednesday 10/06/2009, 19:38   #28
OPL

הסמל האישי שלOPL

מגדל בהצלחה כבר שנתיים אנוביה + שרי + ג'פו
עדיין לא נקרא Wednesday 10/06/2009, 20:48   #29
e-Pit@m

ציטוט:
אז דיללנו,
החזרנו 11 ערסים לחנות..
הנפח אצלי עלה.. בזכות הפילטר החיצוני, הסינון הביולוגי לא מספק? מדף שלם בקרמיקות זולות ומדף נוסף עם מדיות של סרה???
והמיכל של הפילטר הוסיף יותר מ-10ליטר.. אני אבדוק כמה בדיוק בניקיון עוד כמה שבועות.
ואם ככה אתם חושבים אז מה כמות הדגים המומלצת לאקוואריום, שאני לא אתפרע סתם.

היום החלפתי לפחות 10 ליטר מים, ובנוסף הפכתי את החול....
רק טיפש שכמוני, שכחתי לחבות את הפילטר .. רק איזה רבע שעה אחרי שהפכתי את כל החול נזכרתי לכבות את הפילטר, צריך לעשות לא איזה ניקיון או משו שלא יגרם נזק??
הוא בטוח ינק מלא מלא מלא חול...

אגב, כיצד בודקים את רמת החימצון?

אני מאוד רוצה להכניס לאקוואריום חסרי חוליות, לובסטר ננסי, מה דעתכם?
עדיין לא נקרא Wednesday 10/06/2009, 22:40   #30
ohadh

הסמל האישי שלohadh

ציטוט:
אנוביה עם שרימפסים ?
כן!
א. זו לא שרימפסיה, זה אקווריום עם שרימפסים (או בלי - יכולת לשאול שרימפסים עם בינון פרפר?? הוא אוכל ח"ח קטנים)
ב. ב - 20 השנה הבאות הוא לא יצטרך לגזום אותה, ונגיד שאם כן - הוא יעשה זאת מחוץ למיים...

קצת רקע לשאלה למי שהרים גבה ולא גולש קבוע בפורום שרימפסים , מהחתך של הריזום נפלטת חומצה אוקסלית שעשוייה להרוג שרימפסים. זה מפסיק מאוד מהר וניתן להחזיר לאקווריום אחרי "תקופת צינון". בנוסף - אנוביה גדלה מ-מ-ש לאט... (שנים)
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא