AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מלוחים > ציוד לאקווריום ועשה זאת בעצמך (DIY) - מים מלוחים

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Tuesday 03/06/2003, 10:43   #1
Trigger

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל קצת סדר בנושא הסאמפ...

בזמן האחרון ראיתי הרבה דעות שונות לגבי סינון המים , עד לא מזמן הסינון הטוב ביותר שאני הכרתי והייתי בטוח שדעתי היא דעתם של רוב החברים הוא שימוש בסאמפ שמכיל פרלון מפרק חלבונים וביו בולז , לאחרונה אני קורא בהרבה מקומות מספר דברים שהצליחו לבלבל אותי...
יש הטוענים ששימוש בביו בולז הוא רע , הטענות לגבי השימוש הביו בולז מזכירות לי את הטענות שעולות לגבי פילטר תת קרקעי , יעיל מאוד בהתחלה אבל גורם בעיות רציניות בהמשך מעצם היותו מלכודת ללכלוך , עלה הרעיון של שימוש בסלעים חיים בסאמפ במקום , נושא אחר שעלה הוא סדר התאים בסאמפ , אני חשבתי שעדיף קודם סינון ע"י פרלון אח"כ מפרק חלבונים ובסוף ביובולז , ראיתי שישי הרבה שטוענים שעדיף תמיד למקם את המפרק בתא הראשון ואחריו פרלון , טענות נוספות שעלו היו נגד השימוש בפרלון , ישנם כאלו הטוענים שמפרק חלבונים איכותי מספיק...
אותי כל הויכוחים החשובים האלו בילבלו לגמרי...
ברור לי שלכל אחד שיטה אותה הוא מעדיף , ברור לי גם שלכל אחד נסיון טוב עם שיטה מסויימת ורע בשיטות אחרות , לכל אחד תיאוריה משלו לגבי סינון המיים בצורה היעילה ביותר...
ובכל זאת אם אפשר לנסות ולהעלות דעות עם הסברים שיהיו מסודרים בעץ אחד .
לי זה יעזור מאוד ואני בטוח שחברים אחרים ישכילו מכך גם , חשוב לי לשמוע דעות שונות , לראות את הדעות שעולות מנגד ולגבש החלטה שתתאים לי...
דבר חשוב נוסף לדעתי הוא להפריד בין סאמפ למרינה לסאמפ לריף , מדברים הרבה על סאמפ למלוחים אבל למרינה וריף צרכי סינון שונים סאמפ מצויין לריף לא בהכרח טוב כסאמפ למרינה...
Trigger לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 03/06/2003, 11:50   #2
liron

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים

trigger

כל אחד הביע את דעתו בנושא - חלק בנחרצות יתרה,
אך ההחלטה היא שלך ושלך בלבד.

אני אכתוב איך הסאמפ' שלי בנוי - ואם יש למשהו איזו תגובה,
אשמח לשמוע:
התא הראשון אצלי הוא מפרק חלבונים, שכן - הוא מוציא מהמים גם חלקיקים צפים,
כגון אוכל שלא נאכל ושאר רפש.
אחר כך - מגיע הפרלון - שאוסף את מה שהמפרק לא תפש, וכך בעצם המים
שמגיעים לביו בולס נקיים מזבל.

אחרי הפרלון יש רפיוג'יום עם חול חי אצות וסלעים בכדי לעזור בהורדת הניטראט.
יש לזכור שרפיוג'יום דורש תאורה...
לאחר הרפיוג'יום - המים מטפטפים על הביו בולז, ומשם לתא המשאבות
ובחזרה לאק'.

זוהי דרכי - אם היא טובה יותר או טובה פחות איני יודע - מה שכן - זה עובד.
עדיין לא נקרא Tuesday 03/06/2003, 13:47   #3
אודי רוסו

הודו פעם אחת בהודעה אחת

אני אציג את דעתי וגישתי

ראשית, צדקת כשכתבת שיש להפריד בין סאמם לאקוריום מרינה לסאמפ המשמת לאקוריום ריף.

באקוריום מרין לא הייתי משתמש בסלעים חיים מכיוון שדבר זה מונע סוגי טיפולים שונים כגון שמוש בקופר או הורדת מליחות.

אני סבור שהסינון הראשוני צריך להיות בעזרת פרלון. הסיבה לכך היא שהפרלון אוסף את כל הלכלוך הראשוני. מבצע סינון מכני. וניתן להחליפו בתכיפות כזו או אחרת.
לאחר מכן אני הייתי ממקם את מפרק החלבונים ובשלב שלאחריו את הביו בולס או במקרה של אקוריום ריף את הסלעים החיים.

התא האחרון אמור לשמש למשאבות באם משתמשים במשאבות פנימיות.
אודי רוסו לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 04/06/2003, 21:35   #4
אלי הרפז
מקורב להנהלה

הסמל האישי שלאלי הרפז

הודו לך על 5 הודעות 12 פעמים
וותק בתחום: משנת 86

אצלי זה כך:.פרלון בתא הראשון,מפרק+מרלין בתא השני,ביובולס בתא השלישי שמעליהם פרלון,ומשאבות בתא רביעי,ובאקוורים בפרופילטר פרלון(שאני מחליף כל שבוע).
אלי הרפז לא מחובר   הגב עם ציטוט
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מלוחים > ציוד לאקווריום ועשה זאת בעצמך (DIY) - מים מלוחים
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא