AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מלוחים > מלוחים כללי, בעלי חיים אלמוגים וחסרי חוליות

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Wednesday 30/05/2018, 19:02   #31
amirbas

הודו לך על 10 הודעות 11 פעמים
ברירת מחדל תגובה להודעה: מיואש צריך עזרה

בשמחה!
אם וכאשר תחליט לעשות את זה תעדכן אותנו כאן בפורום איך מתקדם
amirbas לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 30/05/2018, 22:53   #32
משה
אחראי תחום מלוחים

הסמל האישי שלמשה

הודו לך על 186 הודעות 212 פעמים

אני פחות מסכים בין השוואה של טפיל לאבק
מכיוון שהטפיל שמצוי במערכת של הדג קלוש הסיכוי שיגיע לuv וכנל טפיל שמצוי בשלב זה במצע
אם יש טפיל שמרחף במים אז אולי אבל זה לא המקרה

לגבי האוזון
חשוב להדגיש שרק בריכוזים גבוהים האוזון יתפרק ויהפוך לחמצן
האוזון יהרוס כל מתכת שאינה אצילה...
האין הוכחה אינו נכון במקרה זה וגם עם כן זה פחות משחק אצלי שהרי אין הוכחה להרבה דברים ועדיין ידוע שהם בעייתים
לדוגמה ידוע שקרינה סלולרים מסרטנת למרות זאת הפירמות עדיין טוענות שאין הוכחה
כנ?ל לגבי לא מעט דברים מחיי היום יום

וסתם מבלי יותר מדי להשקיע אומנם לא מאמר אקדמאי אבל עדיין משהו
?האוזון כמזהם אוויר - אוזון טרופוספירי
בשכבה נמוכה של האטמוספירה - הטרופוספירה האוזון הוא מזהם אוויר. נזקיו כוללים:

גירוי בדרכי הנשימה, שיעול
ירידה ביעילות פעולת הריאות: קושי בשאיפה עמוקה - הנשימה הופכת רדודה יותר ומתפתח קושי בנשימה בעת פעילות מאומצת
החמרה של אסטמה על ידי הגברת הרגישות לאלרגנים
הגברת הפגיעות לזיהומי מערכת הנשימה
מחקר אפידמיולוגי במרכזים עירוניים בארצות הברית העלה מתאם גבוה בין ריכוז האוזון באוויר למוות מוקדם. המחקר העריך שירידה של שליש בריכוז האוזון תציל את חייהם של כ-4000 אנשים בשנה. בהתאם, הוחמרו תקנות זיהום האוויר באזורים שונים בארצות הברית לשם הורדת רמת האוזון בטרופוספירה.?
(מתוך ויקיפדיה)

חייב לציין שהייתי בכמה חדרי ברכות בחיים שלי וכנל מערכות ספא בארץ ובחול ובחיים לא ראיתי מערכת מבוססת על אוזון אני לא שולל (אם אתה אומר שאתה מכיר) שהרי אני לא עובד בתחום אבל בטוח זה לא נפוץ

לגבי המאמר
אשמח אם תכתוב כזה וכשתסיים תשלח לי או למשגיח אחר המאמר יעבור לתוכן ואז יפורסם לטובת הכלל.
אק' 86 ליטר >((((;> אק' 30 ליטר שרימסיה פילטרפריים 20.
משה לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 31/05/2018, 08:53   #33
אדי ק.

הסמל האישי שלאדי ק.

הודו לך על 57 הודעות 74 פעמים
סוג אקווריום: ריף
וותק בתחום: 20 דק' בערך

amirbas,
חובבים בתחביב הזה מתחלקים לשתי קבוצות
אלה שבעד ואלה שנגד , בניגוד לנושאים אחרים, פה החלוקה היא יותר 50/50 מכיוון שההשפעה הביולוגית על הסטריליזציה של המיכל מוטלת בספק (ע"פ דברים שכתב משה וכתבת אתה קודם לכן באשר ל% כניסה של המזיק לתוך הUV).

אני יכול להבין מדוע גם החלוקה היא 50/50. חובבים שהיה להם UV במיכל , ואפילו התקנים גדולים וענקיים אפילו חוו נפילות . מדוע? הUV אינו הורג , אלא משנה את הDNA (את זה אתה יודע מהלימודים שלך) ומונע מהוירוס/טפיל/פתוגן/מה שזה לא יהיה להתרבות ובכך מצמצם את ההתפשטות שלו ונותן לחובב גרייס של עוד קצת זמן להבחין ולהיערך לטיפול באוכלוסיה לפני שהוא מאבד את כל האוכלוסיה.

חובבים רבים מתקינים UV גדול ככל שיהיה וחושבים שהם בטוחים ויכולים לזרוק את הדג ישר מהשקית אחרי שקנו אותו מהחנות ולא משנה מה יש על הדג ומה הוא מביא איתו מהאוקיינוס\בית גידול\תחנת ריכוז אצל הספק. רק מה שהם לא יודעים זה שאין להם\הם צריכים קרנטינה לטיפול אח"כ, במידה ופתאום יש נקודות/וולווט/כל דבר אחר...

מכאן , שאם יש לך קרנטינה ואתה מקפיד להסתכל על הדגים שלך כל יום אתה בקלות יכול לדעת (אם יש לך מעט ניסיון , הייתי אומר שנה-שנתיים) אם הדג מרגיש בסדר או לא ובטח ובטח שאתה צריך הרבה פחות ניסיון (רק משקפיים טובות) כדי לראות אם יש טפילים חיצוניים על הדג.
בהינתן שיש לך קרנטינה ואתה חובב מקצוען ומשקיע , אתה תתפוס את הדג , תעביר לקרנטינה ותפעל לפי הפרוטוקולים המקובלים וזה ללא כל צורך בUV\הגרייס שהוא נותן.

הUV הוא לא תעודת ביטוח , וחשוב שהמילים האלה ירשמו לטובת כל חובב שנכנס לעץ הזה וקורא את מה שרשמת.
נכון יש לו פלוסים מסויימים , כמו צמצום (לא חיסול) אצות ובעיקר ציאנו , אך את זה ניתן למנוע ע"י משטר זרימות ותאורה נכונה.

אם נכניס למכלול השיקולים את העניין הכלכליים (עלויות ההתקן ותחזוקת נורות) , מקום מתחת לסאמפ , הUV כהתקן חיצוני ולא טבול בסאמפ (סכנת נזילות) נקבל יחס עלות\תועלת נמוך יחסית שמטיל בספק את יעילותו של הUV ולכן שוב פעם החובבים מתחלקים פה ל50/50.
עדיין לא נקרא Thursday 31/05/2018, 10:03   #34
amirbas

הודו לך על 10 הודעות 11 פעמים

משה,
לגבי קרינה סללורית-ממש לא ידוע שהיא מסרטנת,לקרינה סללורית אין אפילו מספיק אנרגיה בשביל לשבור את הקשרים הפשוטים יותר שיש בדנ?א. אבל לא חשוב, נתווכח על זה בהזדמנות אחרת חח.
לגבי זיהום אוזון-כל מה שציינת כנזק שאוזון יכול לגרום גם אני ציינתי, חלילה לא התכחשתי לכך אבל מבחינה אפדימיולוגית, 4000 איש בשנה, שנפגעים מאוזון (ככל הנראה, סה?כ נמצאה קורלאציה אבל אי אפשר מזה להסיק יותר מדי עדיין) מתוך אוכלוסייה גדולה מאוד,זה כלום!
גם ווירוסים פשוטים של מערכת העיכול, למשל, הורגים מדי שנה מאות אנשים סביב העולם. זה ממש לא הופך את הווירוס לקטלני.
נכון, אוכלוסיות אלה שפנגעות מהווירוסים פשוטים אלה לרוב סובלים מבעיות במערכת החיסונית או סיבות אחרות שמחלישות אותם,אבל ההסקה המתבקשת מכך היא הכיצד אפשר לשלול שאותם אנשים שנפגעו מאוזון (בהנחה שאוזון אכן היה הבעיה) לא היו גורמים ספצפיים,בדומה לנפגעי הווירוס, שגם גרמו להם להיות יותר רגישים (בין אם זה גורמים סבבתיים שהם חשופים אליהם או תכונות פיזיולוגיות).

כמו כן שים לב שציינתי שצריך לעבוד עם ציוד מותאם לאוזון, ושאוזון מקצר את החיים של ציוד אחר באקווריום.

אדי ק.
לא ציינתי בשום מקום שuv זה תעודת ביטוח!. כן צייניתי שזה גורם עוזר שלא צריך לפסול אותו כלאחר יד.
אצלי אישית בבית יש אקווריום קרנטינה וכל דג לפני שנכנס לאקווריום עובר בידוד וטיפול במטרונידזול, פרהזיקיונטל ומבנדזול, כמו גם דיפ מטלין בלו(למקרה של הרעלת ציאניד) וקופרמין.כל זה כמובן רק בתאני שהג נקנה כשהוא אוכל ושהה קצת זמן בחנות ולא היישר הגיע מהמשלוח.

מניעה וקנייה חכמה זה הדבר הראשון והחושב ביותר!ואם לא ציינתי זאת אז אני אומר עכשיו.

לגבי מנגון הפעילות של הuv-כמו שציינתי הוא מתחלק לשניים-הראשון זה יצירת רדיקלים חופשיים שמפרקים כל דבר שבא מולם בערך, והשני זה אכן פגיעה בחומר הגנטי.
למען הדיוק רק אציין שפתוגן שעבר שינוי גנטי מאסיבי כמו שהuv עושה בהסתברות כמעט מוחלטת הוא פשוט ימות.מוטיציות גנטיות שעדיין מאפשרות את המשך הפעילות התאית התקינה של הבעל חיים היא נדירה מאוד (מה שגם לאורך אלפי השנים תורם לאבולציה של זנים), בטח ובטח כאשר מדובר בנזק גנומי מאסיבי כמו שuv גורם במכשיר.

שורה תחתונה המטרה שלי היא להגיד שuv /אוזונייזר הם לא פרתון הקסם, אבל הם כן עוד נדבך חשוב בטיפול ובשמירה על אקווריום בריא(שהוא מערכת סגורה-על כל המשתמע מכך כמערכת אקולוגית),בנוסף לפלטירציה,מדיה וסופחים, זרימות, תזונה, תאורה, קנייה חכמה וקרנטינה ועוד עוד.זה מצוד מתמיד! זה גם למה כשמישהו אומר לי שהוא רוצה להכנס לתחום אני תמיד שואל ?את/ה באמת יודע למה את/ה נכנס/ת??.

נראה לי חפרתי מספיק
amirbas לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 31/05/2018, 13:54   #35
אדי ק.

הסמל האישי שלאדי ק.

הודו לך על 57 הודעות 74 פעמים
סוג אקווריום: ריף
וותק בתחום: 20 דק' בערך

ציטוט:
פורסם במקור על ידי amirbas צפה בהודעה
אדי ק.
לא ציינתי בשום מקום שuv זה תעודת ביטוח!. כן צייניתי שזה גורם עוזר שלא צריך לפסול אותו כלאחר יד.

צודק אתה לא ציינת, אני מציין כדי שזה לא ישתמע לשני פנים

אצלי אישית בבית יש אקווריום קרנטינה וכל דג לפני שנכנס לאקווריום עובר בידוד וטיפול במטרונידזול, פרהזיקיונטל ומבנדזול, כמו גם דיפ מטלין בלו(למקרה של הרעלת ציאניד) וקופרמין.כל זה כמובן רק בתאני שהג נקנה כשהוא אוכל ושהה קצת זמן בחנות ולא היישר הגיע מהמשלוח.

ככה בדיוק צריך לנהוג

מניעה וקנייה חכמה זה הדבר הראשון והחושב ביותר!ואם לא ציינתי זאת אז אני אומר עכשיו.

ל?את/ה באמת יודע למה את/ה נכנס/ת??.
רובם לא יודעים , ואם היו יודעים כנראה שלא היו נכנסים
עדיין לא נקרא Tuesday 12/06/2018, 20:00   #36
Dor-L

הסמל האישי שלDor-L

הודו לך על 2 הודעות 2 פעמים

הסיבוב הראשון של הטיפול עבר שזה היה שבועיים עם רמת קופר 0.3,מבלי להתיייחס להוראות יצרן אלא עבדתי לפי הטבלה של הערכת בדיקה,לאחר שבועיים עם קופר הכנסתי פחם פעיל לספיחה של התרופה,ואחרי כמה ימים שוב הופיעו נקודות,הפעם הלכתי לפי הוראות יצרן של סיכם והגעתי לרמת קופר בקרנטינה של 0.7 מ"ג,הדגים הגיבו לזה מהר ואני החלפתי מהר מאוד 30 אחוז מהמים,הרויאל גראמה קיבל צבע דהוי בחלק הוורוד שלו

עדכון.
מה1 לחודש אין דגים בקיבוצי,הקרנטינה בסיבוב שני עם קופר 0.3-0.45,בדיקה של ג'י בי אל,הדגים אוכלים,רק הרויאל ניראה שקצת מהצבע הוורוד שלו דהוי,טמפ' 27-28,מליחות 1.022-23,ניטראט מאופס,לגבי השוני במליחות של הקרנטינה לבין הקיבוצי,רפאל רשם שהטפיל חוסל,השאלה היא אם במעבר הבא מהקרנטינה לקיבוצי לא יכולה להתפרץ שוב המחלה ואז שוב עוד חודש בלי דגים בקיבוצי,מה אתם אומרים?

עוד שאלות
1.מה ההבדל בין סטביליטי של סיכם שמפרק אמוניה ניטריט ניטראט לבין נופוקס שמאפס ניטראט ופוספאט?,
2.אם המיכל שלי מכיל רק חסרי חוליות ודגים,ללא אלמוגים,האם תמליצו על מלח של ריף או מלח למרינה? ולמה?

תודה חברייה

אקווה - הבית של האקווריומיסטים.
Dor-L לא מחובר   הגב עם ציטוט
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מלוחים > מלוחים כללי, בעלי חיים אלמוגים וחסרי חוליות
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא