AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציוד לאקווריום ועשה זאת בעצמך (DIY) - מים מתוקים

צפה בתוצאות הסקר: מה אתם חושבים , יעבוד או לא יעבוד ?
יעבוד בהחלט 4 25.00%
אולי יעבוד אבל צריך שינויים 4 25.00%
אולי 6 37.50%
לא יעבוד בהחלט 2 12.50%
מרבה בחירות הצבעה. מצביעים: 16. לא ניתן להצביע לסקר זה

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Thursday 19/04/2012, 11:29   #1
יעקב ננו צמחיה

הסמל האישי שליעקב ננו צמחיה

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
סוג אקווריום: ננו צמחייה 49 ליטר
וותק בתחום: 2 שנים
D.I.Y פילטר חדש בבנייה עצמית

שלום לכולם ,

אחרי למידה בנושא הפילטרים (שוב , אך מעמיקה ובמחשבה על יעילות וצרכי אקווריום צמחייה ובכלל )

מצאתי לנכון להכין סקיצה למה שבעזרת השם יהיה הפילטר החדש שלי ,

אני מצרף תמונה , בבקשה תגובות שאלות , ובפרט הערות בכדי שזה יהיה הפילטר היעיל ביותר ...

כמו תמיד אי אפשר בלעדיכם , חברים יקרים ...

נערך לאחרונה על ידי יעקב ננו צמחיה, Thursday 19/04/2012 בשעה 11:34.
יעקב ננו צמחיה לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 19/04/2012, 11:39   #2
יעקב ננו צמחיה

ברירת מחדל תגובה להודעה: פילטר חדש בבנייה עצמית

יש עוד רעיון , לחבר את הCO2 לפני החול מרחף בכדי שלבקטריות יהיה יותר חמצן ויהיו יותר יעילות ... מה אתם אומרים ?
עדיין לא נקרא Thursday 19/04/2012, 12:00   #3
שי

הסמל האישי שלשי

הודו לך על 2 הודעות 2 פעמים
וותק בתחום: מ 2002

מערכת פתוחה או סגורה?

אם המים נופלים חופשי אתה מפסיד פד"ח...

המצע המרחף עלול להוות תחרות על נוטריינטים לצמחיה...

שי.
עדיין לא נקרא Thursday 19/04/2012, 12:13   #4
יעקב ננו צמחיה

תודה שי ,

הרעיון הוא מערכת סגורה הרמטית על מנת להתחמק מאבדן פד"ח .

נוטריינטים לא ייתחרו גם ככה אם יהיה ביולוגי - נניח סיפורקס או קרמיקה / ביובולס ?

ובכלל מה אתה אומר עד עכשיו על התכנון , נראה שיהיה טוב ?
עדיין לא נקרא Thursday 19/04/2012, 15:52   #5
שי

הסמל האישי שלשי

אני לא רואה תכנון, רק אפיון מערכת.

מה לגבי מארז של כל החבילה הזו?
באיזה משאבות תשתמש?
מה לגבי קטרים של כניסה ויציאה?
מה נפח מערכת הפילטר ומה נפח חלקי המערכת ?
איך אתה מתכוון למדר את התאים השונים כדי שהזרימה תתנהל לפי התכנון?

לדעתי כדאי שתתחיל משרטוטים מדוייקים של המערכת...

שי.
עדיין לא נקרא Thursday 19/04/2012, 16:13   #6
שחר נ

הסמל האישי שלשחר נ

הודו פעם אחת בהודעה אחת

לגבי הצדדים הטכניים של צנרת, מפלס, ברזים ומשאבות
דווקא אנשי המלוחים המנוסים בבניית מערכות מבוססות סאמפ יוכלו לעזור יותר

לגבי אפיון צרכים - באק' צמחייה איני רואה יתרונות בפילטר שאתה מתכנן
מלבד העובדה שהוא פותח לך אפשרות לעבור למלוחים

הרי אין צורך בסופחים, מצע חול מרחף וכו'...
כל הקונסטרוקציה רק מסבכת
ובעייתית מבחינת נידוף פד"ח

אני הייתי משקיע בפילטר חיצוני ובריאקטור המתאימים לאק' צמחייה.
במידה ויתבצע בעתיד מעבר למלוחים - תוכל להקים סאמפ ע"פ דרישות המערכת,
מבלי לגלות מה שכחת, ולמה לא הייתה ער כשתכננת מבלי לרדת לעומק העניין.

"תפסת מרובה לא תפסת"
שחר נ לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 19/04/2012, 17:34   #7
יעקב ננו צמחיה

תודה לשניכם ,
אני אסביר , אני מנסה לבנות את הפילטר האולטימטיבי , לא לקנות , ולקבל שליטה מלאה על הנעשה בו וגם שיהיה מודולרי , וכמובן אטום (למניעת בריחת פד"ח ) , פשוט לפי הדברים שלמדתי עם הזמן כל חלק בפילטר קיבל התייחסות לבעיות השונות וכרגע זו התוצאה הכי טובה .
אני אסביר לפי קטעים במערכת :

פרלון / ספוג - קשור לחול המרחף שבו אסור שיגיע במגע עם חלקיקים .

תא אופ' לסופחים - במידה ובעתיד תתרחש בעיה מכל סוג שהיא אני אכניס בה מה שצריך , עד לאותו שלב היא תישאר ריקה - מתוכן לא ממים היא גם חלק מהמערכת , אני יכול אפילו להכניס לתוכה מחמם.
פילטר חול מרחף - הייתי שמח לקבל ממך תשובה שי בעניין הנוייטריטים .

קרמיקה סיפורקס וכו ... למושבת בקטריות , או עם או בנפרד מהחול המרחף .

ראש הכח ממוקם אחרון ולפני הCO2 בכדי שהוא ידחוף את המים יחד עם הCO2 לדיפיוזר ריאקטור ואז יהיה מיסוס גבוהה מאוד של הCO2 או שהכל זז לפני החול המרחף בכדי לעודד התיישבות בקטריות .

ולבסוף ברז כך שאם הזרם חזק מדיי אפשר לווסתו .

אפיון - תכנון , זה סקיצה ראשונית אני מתמקד בהבנה ואז ממש מחדד לפני הבנייה .
לגבי מארז , כל חלק יישב במקום ייעודי משלו בקופסא כלשהי , דומה לקולונות אבל אני רוצה שיהיו יותר קצרות ויותר ממורכזות ורצוי מחומר שקוף - חשבתי על מעין קופסאות פרספקס או כל דבר אחר אני יכול אפילו מקופסאות אוכל עמידות קידוחים "בולק הדים" הברגות טפלון או המסה זה לא קריטי לעכשיו מה שכן זה האם בתאוריה זה ייתן את האפקטים הרצויים ?

משאבת העלאה 1200 ליטר לשעה הייתי רוצה חיצונית לגמרי - רק עם כניסה ויציאה לצינורות ה"HEAVY DUTY" האלה .

נפחים עוד לא חישבתי אבל לדעתי משהו כמו ליטר כל חלק +/-

המידור ייעשה בטור בעצם כך שיהיו ממורכזים לפי הצינורות והחומרים בכל מדור יקבלו את המים ויעבירו הלאה בצורה טורית כאמור , ממש פשוט כמו בציור , לא הצלחתי למצוא בעייה בחיבור כזה .
ובכלל פתחתי את זה לא כדי להשחיז נקודות כלליות ואז לרדת לפרטים .
אני אשמח אם תגיד לי מה את חושב שי .

שחר - אני בטוח שיוכלו אבל אז יעבירו אותי חזרה לכאן ולא עשיתי בזה הרבה ...
לפי מה שהבנתי מצע חול מרחף הוא מבחינת יעלות הבקטריות הטוב ביותר - אם זה המצב למה להסתפק בפחות ?
לגבי סופחים אמנם אני לא התעמקתי בזה אבל מקריאה על פילטר חול מרחף הבנתי את זה ואמרתי למה לא , לי לא ישנה אם יהיה עוד צא שניים שלוש - עשר הרי ממילא אני גמיש מאוד בפילטר מעין זה ...

מה מסבך , אותי בבניה ? אם כן אז אני מקווה לפתור את זה ע"י תכנון נכון , אם בשוטף , הרעיון שכל תא יהיה בעל פתיחה "אישית" ככה שאם אני מפסיק את הפעולה לכמה דקות של טיפול (כל תא יקבל טיפול מתגלגל ולא כולם יחד )
אז פעולת התחזוקה תהיה מהירה ויעילה .
שחר הייתי רוצה בבקשה שתרחיב לי בעניין נידוף הפד"ח , הרי המערכת סגורה הרמטית , אז איך נידוף ?
חשבתי על חיצוני , הבנתי שהוא לא יעיל לגמרי כי לא כל המדיה באמת עוברת דרכו אלא גם מהצדדים , ריאקטור אולי כן , אבל שוב זה לפי הבנתי הכי מסיס במים זה דיפיוזר ריאקטור בגלל שהוא גם מקבל את השלבי התמוססות וגם את זרם המים , ככה שהוא אמור להיות הכי מסיס ...
ואני מנסה להבין אולי עכשיו שחכתי משהו ע"י זה שחברים נהדרים כמוכם עוזרים לי .

מה אומרים ?
עדיין לא נקרא Thursday 19/04/2012, 20:52   #8
שחר נ

הסמל האישי שלשחר נ

הודו פעם אחת בהודעה אחת

ציטוט:
פורסם במקור על ידי יעקב ננו צמחיה צפה בהודעה
שחר הייתי רוצה בבקשה שתרחיב לי בעניין נידוף הפד"ח , הרי המערכת סגורה הרמטית , אז איך נידוף ?

ריאקטור אולי כן , אבל שוב זה לפי הבנתי הכי מסיס במים זה דיפיוזר ריאקטור בגלל שהוא גם מקבל את השלבי התמוססות וגם את זרם המים , ככה שהוא אמור להיות הכי מסיס ...
כנראה שתמונה אחת לא שווה אלף מילים
פשוט לא הבנתי את כוונתך ליצור מע' המורכבת ממס' תאים אטומים...
אכן במערכת כזאת אין צפי לנידוף פד"ח או סיבוכים עם גובה מפלס כפי שכתבתי

כמדומני שהמשאבה שאתה מחפש נקראת משאבת דיאפגרמה

בעיות שכן עלולת לצוץ:
  • בעיות איטום ועמידה בלחצים
  • הפסד ספיקה גדול בשל קוטר משתנה (צינורות/תאים) והחלוקה למס' תאים שיגדילו את החיכוך ויצרו זרימה טורבלנטית....

לגבי ריאקטור ודפיוזר בלבלת בין המושגים
שחר נ לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 20/04/2012, 01:50   #9
יעקב ננו צמחיה

זה איור , אולי זו הסיבה ...
יופי תודה רבה שחר היקר , שמינית הבנה יש ...
כן שם מציק אבל כן בדיוק דיאפגרמה.

לגבי האיטום אם אני אלך על משהו כמו הרבה קולונות אז אולי פתרתי את הבעיה אבל זה יקר ואני לא בטוח כי לא הכי נוח לתפעול שותף.
צריך עוד להרהר בזה ...

לגבי הפסד ספיקה אני לא יודע איך לחשב , יש לך רעיון ?
אני חשבתי לאקווריום של 200 ליטר להביא משאבת דיאפגרמה של 1200 ליטר(ובכלל היה לי רעיון לחבר אותו לברז כדי להחליש את הזרימה אם צריך חחח) , מכובד , לא ?

לגבי זרימה טובלנטית אולי שהתאים יהיו כמו נניח " בקבקי 1.5 ליטר" וככה לא יהיה ממש הבדל , מה אתה חושב ?

לגבי המושגים יכול להיות שבלבלתי אבל הפעולה היא בעצם של ריאקטור פעיל , מה אתה אומר עליו , יעשה את העבודה לא ?
כך או כך אני ממש שמח אני מרגיש שיש התקדמות בדבר
עדיין לא נקרא Friday 20/04/2012, 02:08   #10
שי

הסמל האישי שלשי

יעקב, אני מצטער אבל עדיין לא הבנתי מה אתה רוצה להשיג בזה...
מה החסרונות בציוד הקונבנציונאלי שאתה חושב שתצליח לתת עליהם מענה הולם במערכת שלך?

הזכרת בעיה במידור בפילטר חיצוני רגיל אשר גורמת לכך שמי האקווריום זולגים ועוקפים את שלבי הסינון השונים, דבר הגורם לפי דבריך למימוש חלקי של הפוטנציאל...

האם לא יהיה פשוט יותר לתקוף כל שלב בסינון (מיכני, ביולוגי, כימי) עם מכשיר יעודי?
כלומר:
  • פילטר חיצוני גדול עם ספיקה גדולה שמכיל מדיה מיכנית גסה
  • פילטר דיאטום שיופעל לפרקים קצובים לצורך ביצוע "פוליש" למים
  • קולונת מצע מרחף בשביל הסינון הביולוגי
  • קולונות נוספות שישמשו כריאקטורים לפי הצורך (UV / סופחים / דהניטריפיקטור / ריאקטור לאוזון / מיסוספד"ח וכו'...)

כל כלי עצמאי או עובד בשילוב עם אחר ומוזן במים מתוך מיכל נוסף על האקווריום, הסאמפ...

שי.*
עדיין לא נקרא Friday 20/04/2012, 03:06   #11
יעקב ננו צמחיה

מעניין שי
אני רוצה להגיע למצב בו כל האפשרויות פתוחות (דוגמא תא לסופחים ), ולעליונות פילטור (חול מרחף עד שיבוא האחד שיתקן אותי ולפי המצב כרגע הוא הכי יעיל ), מיסוס קרוב למלא /מלא , משאבה עמידה וחזקה שסביר מאוד שלא תתקלקל תוך כמה שנים טובות ,ניצול מלא של הפד"ח (לכן הכל אטום ולא סאמפ) , אמנם לא כרגע אבל בשנים הקרובות כן - אם המערכת תוכיח את עצמה - העתקה מלאה למלוחים ,אסטטיקה של האקווריום -יהיה רק צינור ירידה ועלייה והייתי ממש שמח להשתמש בפתחים שקופים כמו של אמאנו בכניסה/יציאה, שליטה על עוצמה (ע"י ברז - מה שחסר לי בהבנה זה אם הוא יתקלקל כתוצאה מהפחתה של הזרם"הטבעי" שלו ), לדעת שעשיתי כל מה שבנמצא על מנת להשיג לאקווריום היקר שלי מה שיכולתי ומה שקיים , ההנאה שבבנייה ובהמצאה , לטווח ארוך אני מחשב חיסכון - אולי בכל ההתעסקות לא מידית אבל בעתיד כן .

חסרונות :
סאמפ - מנדף פד"ח , דוד במידה מסויימת לא הכי יעיל ומי שכן יעיל עולה המון המון כסף (האייהם המטורף הזה ) מה גם שהוא עם כל הכבוד אני לא יודע שייתן לי בדיוק את הכי טוב - אגב הבנייה הקודמת של הפילטר שלי נעשתה בדיוק מהסיבות הנ"ל - לא סמכתי על הקיים וגם לא התאים לי (מחיר, איכות וכו) אני מצרף לכם את הציור ותמונה שלו - עובד כמו גדול אולי שנתיים ויעיל ביותר - גם פשוט ביותר מבחינת תפעול ...

כאן רואים את הפתח המחורץ

פילטר גדול בעייני לא משתלם כספית ...(נניח יעלה 600 - המערכת שלי כולה תגיע אולי ל1500)

באמת מתנצל על הבורות אבל אני ארחיב בנושא , רק אם תוכל להסביר לי מה זה "פילטר דיאטום " ?
לפי מה שהבנתי זה פילטר "לחץ" שטוענים אותו במצע מאובנים (כמו מאובנים פרה היסטורים או אבנים - לא היה ברור) , ואז לפרק זמן קצר יחסית הוא מסנן ברמת מיקרון 1 ואז נסתם . תקן אותי אם אני טועה .
אגב כמה עולה אחד כזה בממוצע ?
בגדול זה היה הרעיון אבל לשלב הכל ולא להתפזר - אתה יכול להרחיב קצת "קולונות נוספות שישמשו כריאקטורים לפי הצורך (UV / סופחים / דהניטריפיקטור / ריאקטור לאוזון / מיסוספד"ח וכו'...)", אני אשמח ללמוד עליהם ...

הרגע האמיתי - סאמפ מנדף פד"ח גם אם יהיו כאלה שיגידו שלא מפריע לי זה כן - זה נקרא " אבטלה סמוייה " מונח מכלכלה שלקחתי לטובת הסבר העניין , אם הפד"ח לא 100% יעיל אז הוא "מבזבז" כמובן יעילות וגם כסף , שגם יעילות בסוף זה כסף , מעבר לזה שאני לא אוהב דברים שלא מעולים .
אני ער גם לעובדא שיש סאמפ סגור אבל לא הצלחתי לעמוד על טיב האטימות שלו ...

חברים ס"ה מתחיל להתפתח פה דיון רציני ביותר , מבסוט עליכם אש ...
עדיין לא נקרא Friday 20/04/2012, 10:17   #12
מעיין
ראש צוות תוכן ומערכת AquaDex

הסמל האישי שלמעיין

הודו לך על 489 הודעות 569 פעמים

גם אני, כמו שי.. לא מבין מה מטרת ניסיון המצאת הגלגל מחדש.
הוא עגול וטוב ויש מספר סוגים למספר מטרות - מוכן וזמין בכל מוסך מורשה

נכון שכל עניין ה-DIY הוא נושא בפני עצמו ולא רק בעולם האקווריומים ואולי זה "הרגע האמיתי" שאתה מחפש, אבל לגבי כל השאר... איבדתי אותך לגמרי.

- באקווריום צמחייה אני לא רואה כל שימוש ב"פילטר על". מבחינתי - הצמחים הם הפילטר המושלם וחוץ ממעט עזרה פה ושם - הם לא צריכים דבר.
- ואילו באקווריום מים מלוחים - מה תקבל יותר פרקטי מסאמפ פתוח ומותאם למכשור חיצוני?
מעיין לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 20/04/2012, 13:09   #13
יעקב ננו צמחיה

האמת שורש הדבר נובע מזה שלא תמיד יש לי כסף זמין להוציא כמות ובמקביל אני לא מצליך להגיע לתוצאות כמו שאני רוצה באקווריום צמחיה ואם אתה זוכר מעיין לאחרונה היה לי טירוף באקווריום שהפסדתי בגללו כ 200 שקל בערך ועכשיו הצמחים דועכים ואני לא מצליך " להשתלט" על מה שקורה, במקביל אני רוצה להיות רגוע שאני עושה את הטוב והנכון ביותר בשביל המערכת , עוד דבר - לאחרקונה שמעתי מישהו אומר לי משפט שגרם לי לחשוב שמשום מה החברים פה פספסו להגיב עליו " באקווריום אתה לא מגדל דגים אתה מגדל מים , דגים זה על הדרך " אחרי ששמעתי את זה התחלתי לחשוב בצורה קצת שונה כי יש אמת בדבר - אם נתבונן נראה שברגע שיש לנו מים איכותיים כמו שאנחנו רוצים אז אנחנו יכולים לעשות מה שנרצה ... (כמובן תאורה מצע וכל מה שקשור כל דבר בתחומו ) .
אני לא פוחד "להמציא את הגלגל " כי בעבר עשיתי הרבה המצאות שלא היו קיימות , או שיפורים שלא קיימים אלא אם משלמים עליהם הרבה כסף (לא רק בתחום האקווריומים).

אולי באמת זה "רגע האמת" אבל מה שכן אני נניח שנה וחצי שנתיים בתחום הצמחייה ולא הצלחתי לממש , זה אומר דרשני!
ואני לא מאלה שמוותרים אני מהלוחמים אין שום סיבה שאני לא אצליח להגיע לתוצאות כמו שאני רוצה , בסך הכל אני משקיע הרבה זמן ואהבה במשהו אז בנקודה מסויימת הוא חייב להניב פירות .
לא יודע בצמחייה אולי פספסתי משהו גדול אולי כמה פרטים קטנים אבל בסך הכל כרגע אני לא "שם" ואני ממש רוצה להיות "שם" ולא "ליד" חחח - לוחמים כבר אמרנו לא
לגבי מלוחים אני מניח שהצדק איתך אני עוד לא בשלב של להתחיל להבין רק שביבי מיידע אבל כן הייתי רוצה מלוחים מתישהו ואם הצלחתי לייצר מכנה משומנת הייטב אז למה לא ...

אני צריך אתכם חברים בכדי להרים את הרעיון מטוב למצויין והכל בפרטים הקטנים לכן כרגע סימנתי לעצמי בעיות ואני אשתף אתכם :
1. משאבה - האם הפחתת הזרם או צמצומו ע"י ברז יקלקל את המשאבה החיצונית ה"משאבת דיאפגרמה"
2. אטימות - איך דואגים לאתר מיכלים ולאטום אותם וכמובן שייתנו אופציה לפותחם לטפל ולהחזיר בנוחות ומהירות יחסית.
3. מיסוס - בכדי להגיע למיסוס מלא האם התאוריה כרגע נכונה , גם אופציה כמו " https://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=240515 " תתאים ?
4. שליטה בדברים הקטנים - (וגם נוחות תפעול )
5. איך מכניסים מחמם - שייבצע פעולתו וניתן יהיה לווסתו כל זאת מבלי לפגוע באטימות .
6. לקולונה או לפילטר בסיסי יש ניקל , צריך פתרון בכדי שהניקל לא יבוא במגע עם מים
7. זרימה טורבלנטית - איך פותרים במישור האקוהדינמי
8. הפסד ספיקה - בגלל מדורים וצינורות , איך אני מפצה על זה / דואג שלא יקרה .
9. פתרונות כמה שיותר כלכליים ואמנם זה לא הגיוני כי תכננתי מפלצת אבל לנסות כמה שיותר לשמור על פשטות .

אתם 10 ובלעדיכם היה קשה אם לא בלתי אפשרי , תמשיכו בעבודת הקודש
עדיין לא נקרא Friday 20/04/2012, 13:30   #14
שי

הסמל האישי שלשי

יעקב, עצרת בשלב מסויים לעשות הערכת מצב כדי להבין למה אתה לא "שם"?
לגדל עוד ציוד זה עדיין לא לגדל מים...
עדיין לא נקרא Friday 20/04/2012, 13:31   #15
מעיין
ראש צוות תוכן ומערכת AquaDex

הסמל האישי שלמעיין

הודו לך על 489 הודעות 569 פעמים

אני מצטער שאני עדיין הולך מסביב ולא עונה על שאלותיך, אבל ציינת הפסד וכספי ו"טירוף" באקווריום צמחייה עם דעיכה ואני לא ממש מכיר את הסיפור.
מה שכן, איך שלא תסובב את הסיפור הזה, אמוניה (גולת הכותרת בעץ הנוכחי) הינה הדאגה האחרונה לצמחייה.
אם הצמחייה אכן דועכת - אני מאד קטן אמונה ש"הפילטר האגדי" זה מה שיחזיר אותה. אך כל זה כמובן שייך כבר לעץ אחר בפורום אחר

בכל אופן, בהצלחה עם הפרוייקט!
מעיין לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 20/04/2012, 13:38   #16
יעקב ננו צמחיה

ציטוט:
פורסם במקור על ידי bshy צפה בהודעה
יעקב, עצרת בשלב מסויים לעשות הערכת מצב כדי להבין למה אתה לא "שם"?
לגדל עוד ציוד זה עדיין לא לגדל מים...

אהבתי , ניסיתי , לא הכי הצלחתי מה שכן הצלחתי לייצב את המים אבל רציתי שבעתיד אני לא אגיד אי פעם יותר למצב הזה , משם נולד הרעיון וגם מזה שקראתי על יכולותיו המדהימות של פילטר חול מרחף.

לא מפריע לי לגדל עוד ציוד בכדי שזה יעזור לי לגדל מים .

האמת הייתי שמח להבין מה השתבש ואיך הייתי יכול לפעול בכדי לתקן , פשוט נעלו את העץ ובעצים אחרים אולי חוץ מבני עמלץ שממש הכווין אותי - אגב בני אם אתה קורא שורות אלו שוב תודה לא קיבלתי הרבה תשובות .

הייתי רוצה כרגע כמה דברים ברשותכם חברים יקרים:
1 . אם ניתן בבקשה לפתור את השאלות ששאלתי קודם .
2. לנסות לפרק כל אלמנט בפעולות הפילטר - בהבנה , ואז לבחון דרכי התמודדות פיזיים ובעצם כמו שאמרתם קודם אולי רצוי שלכל אחד יהיה תפקיד מוגדר ופעולה משלו , מה שכן בהמשך אחרי פירוק הרכיבים כל אחד בתחומו אני אקבל צרור צינורות ומכשירים , כמה שיותר לצמצם את הדבר ובמקביל ליעילות בלתי מתפשרת .
3. שיהיה חסכוני כלכלית, והכל בלי לפגוע באסטטיות המיכל (שהכל יהיה מחוץ - בפנים 2 צינורות , כניסה ויציאה )
עדיין לא נקרא Friday 20/04/2012, 13:42   #17
יעקב ננו צמחיה

ציטוט:
פורסם במקור על ידי MaaYan_B צפה בהודעה
אני מצטער שאני עדיין הולך מסביב ולא עונה על שאלותיך, אבל ציינת הפסד וכספי ו"טירוף" באקווריום צמחייה עם דעיכה ואני לא ממש מכיר את הסיפור.
מה שכן, איך שלא תסובב את הסיפור הזה, אמוניה (גולת הכותרת בעץ הנוכחי) הינה הדאגה האחרונה לצמחייה.
אם הצמחייה אכן דועכת - אני מאד קטן אמונה ש"הפילטר האגדי" זה מה שיחזיר אותה. אך כל זה כמובן שייך כבר לעץ אחר בפורום אחר

בכל אופן, בהצלחה עם הפרוייקט!
תודה מעיין ,
הייתי שמח שלמרות שאתה לא מסכים / לא חושב שזה נכון תחווה דעתך מנסיונך ורעיונותיך/הגיגיך אפילו שאתה לא בטוח , אני כן רוצה לשמוע מה שאתה וכמובן כולם חושבים "מכל מלמדיי השכלתי"
עדיין לא נקרא Friday 20/04/2012, 23:27   #18
שלומי סתיו

הודו לך על 4 הודעות 5 פעמים

יעקב רעיון ממש סבבה אבל באמת אני חושב שיצא לך יותר יקר מאשר לקנות פילטר יעודי
עכשיו לשאלתי וזאת אחת השאלות הכי חשובות מה נפח האקווריום שאתה רוצה לבנות לו את הפילטר ??
שלומי סתיו לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 21/04/2012, 21:16   #19
יעקב ננו צמחיה

200 ליטר , נניח לכרגע (שנה שנתיים ) לבחון את יעילות המערכת, אם ילך כמו שאני רוצה , אני אשתמש במערכת הנ"ל לכל אורך התחביב (זה אומר עוד כמה שנים מלוחים)
עדיין לא נקרא Sunday 22/04/2012, 02:13   #20
העמלץ /בני גולשה ז"ל
יקיר אקווה

הסמל האישי שלהעמלץ /בני גולשה ז"ל

הודו פעם אחת בהודעה אחת

ואללה לא הבנתי כלום, (אולי זה השעה) ,הסקיצה הראשונה היא של סאמפ?

בני
העמלץ /בני גולשה ז"ל לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 22/04/2012, 02:37   #21
יעקב ננו צמחיה

ציטוט:
פורסם במקור על ידי העמלץ צפה בהודעה
ואללה לא הבנתי כלום, (אולי זה השעה) ,הסקיצה הראשונה היא של סאמפ?

בני
חחח לפי ההיכרות שלי עם התשובות המעולות שלך כנראה זו השעה
לא זה חיבור טורי של תאים שונים בתוספת מערכת CO2 כשאחריה משאבת דיאפגרמה
כל זה אטום ולאקווריום עצמו יגיע רק צינור עלייה וירידה .
מה אומר ?
עדיין לא נקרא Sunday 22/04/2012, 02:47   #22
העמלץ /בני גולשה ז"ל
יקיר אקווה

הסמל האישי שלהעמלץ /בני גולשה ז"ל

הודו פעם אחת בהודעה אחת

שאתה באמת מנסה להמציא את הגלגל. סורי :-)

בני
העמלץ /בני גולשה ז"ל לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 22/04/2012, 03:51   #23
יעקב ננו צמחיה

אני מנסה לבחון את זה תאורטית (אגב להמציא את הגלגל זה מילה גסה ? )
עדיין לא נקרא Sunday 22/04/2012, 06:05   #24
yossi18180

הסמל האישי שלyossi18180

סוג אקווריום: אמריקאים 600 ליטר

אני גם חשבתי לבנות איזה פילטר מפח של 18 ליטר אבל לא עליתי איך לעשות את זה עם יש פה מישהו שיוכל לעזור לנו נודע לו מאוד
yossi18180 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 22/04/2012, 10:43   #25
sber

אני אסביר לך מה הבעיה העיקרית בקונספט:
יהיו לך 4-5 תאים, כל אחד בנןי ממיכל מאולתר, כל אחד עם 2 מחברים וצינור מחוברים אליו.
הצינורות צריכים להיות די ארוכים בכדי שתוכל לשחק עם כל קופסא בניפרד, ודי עבים בכדי לא לעצור את הזרימה יותר מידי.
כל הסיפור יהיה מסורבל להחריד, ומה שיותר גרוע הסיכוי לדליפות יהיה מאד גבוה.
אפילו בפילטרים מסחריים, עם מיכלים שמיוצרים בהתאמה לשימוש יש לפעמים בעיות, אז תאר לך מה יהיה אצלך, עם 4-5 מיכלים שאינם מותאמים במיוחד ...
יש לי הרגשה שנדבקת לרעיון של פילטר מצע מרחף ואתה מנסה לעשות מערכת פילטר מסביב לו.
בנפח שיש לך, פשוט אין בזה צורך. ליטר של קרמיקה טובה זה כל מה שצריך.
sber לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 22/04/2012, 10:45   #26
sber

ציטוט:
פורסם במקור על ידי yossi18180 צפה בהודעה
אני גם חשבתי לבנות איזה פילטר מפח של 18 ליטר אבל לא עליתי איך לעשות את זה עם יש פה מישהו שיוכל לעזור לנו נודע לו מאוד
אם יש לך מקום מעל האקווריום, זה פשוט.
אם לא, אני לא ממליץ.
פתח עץ ניפרד בנושא אם אתה מעונין בדיון נוסף.
עדיין לא נקרא Sunday 22/04/2012, 12:47   #27
יעקב ננו צמחיה

לפי הראייה שלי כדי להצליח לבצע "סימולציה" טובה של כל מערכת צריך לבודד מרכיב מרכיב ולטפל בו בפני עצמו ואז לחבר הכל יחד , אז בואו נניח רגע לעניין האטימה . מה לגבי שאר האלמנטים , נניח זרימה טרובלנטית , איך מטפלים בזה למשל .
כל דבר שנוכל להבין איל לטפל בו ובסוף ישאר רק עניין האטימה .
יש הצעות ?
כמובן שאני תמיד יכול ללכת על הכייונים שהוזכרו ועל רעיונו של מעיין בעניין 2 פילטרי דוד
מבחינה תיאורטית אני מנסה ליישב את זה כרגע אם נצליח אני עובר לביצוע אם לא אמשיך ללמוד ואסתפק לצערי בפילטרי דוד .
עדיין לא נקרא Monday 23/04/2012, 13:25   #28
יעקב ננו צמחיה

טוב ייתכן וזה לא אופטימלי , אבל מבחינה תיאורטית זה פצצה .
מי יכול לענות על השאלות שנותרו פתוחות ? , הכל יתקבל בברכה
עדיין לא נקרא Monday 23/04/2012, 21:59   #29
sber

אפשר להקטיו טורבולנטיות ע"י הפיכת נתיב הזרימה ישר ואחיד ככל האפשר.
אתה יכול להסביר למה אתה חושב שחלוקה לחמישה מיכלים שונים זה "פצצה"?
אני לא מצליח להבין את הייתרונות על פילטר דוד רגיל עם כמה סלסלות.
עדיין לא נקרא Tuesday 24/04/2012, 02:09   #30
יעקב ננו צמחיה

קודם כל תודה ,
המיכלים אמורים לשמש כפלטפורמה נוחה ונתיקה על מנת לבצע שינויים ונוחות תפעול כמו גם הוספות והסרות של אמצעים שונים , בעצם את החופשיות של מודולרי בפילטר קבוע ...
להערכתי פילטר דוד סתם יקר , לא בטוח שעושה את העבודה הכי טובה , לא מודלרי , ולא נותן למשתמש להסב להתאים כרצונו אלא רצונו מוכתב מגודל הסלסילה ...
אלה ה+ים וה-ים כרגע .
אתה יכול לחלוק עליי אבל זה בעייני המצב כרגע .
נקודה חשובה , הייתי רוצה ממש לבנות כזו מערכת אבל עד שייפתרו הבעיות הדיון תיאורטי
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציוד לאקווריום ועשה זאת בעצמך (DIY) - מים מתוקים
הגדרות אשכול