AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Monday 11/03/2002, 11:27   #1
handlr

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל החלפת מים וניקוי פילטר באקוריו

יש לי אקוריום של 10 ליטר מפלסטיק עם 2 דגים (שמנמנים וצבעוניים לא יודע את סוגם)ופילטר פנימי (קופסא עם צמר אקרילי) כל כמה זמן ממולץ לנקות את הפילטר? ,מדי שבוע אני מוסיף כ ליטר מים שמתאדים (המכסה מחורר) האם יש צורך להחליף את כל המים מדי פעם?
יש גם צמח שהדגים אוכלים אותו ..בחנות המליצו להחליף את כל המים פעם בחודש..
handlr לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 11/03/2002, 14:11   #2
Aquario

הסמל האישי שלAquario

הודו לך על 20 הודעות 37 פעמים

באקווריומים קטנים כמו שלך יש נטייה גדולה יותר להרעלה. אמוניה וניטריטים (רעלים שנמצאים בכל אקווריום מאוכלס וקשורים במחזור החנקן - אם אין לך ידע עליו תקרא עליו קצת כי זה משהו בסיסי שחייבים לדעת) יכולים בקלות להשפיע ואף להרוג את הדגים גם ברמות קטנות מאוד, וכל שינוי מורגש בקלות בגלל נפחו הקטן של המיכל.
הפילטר הפינתי עם הספוג שציינת ממש מתאים לך למיכל והוא מספיק יעיל כדי לתת סינון ביולוגי ומכאני טוב לאקווריום שלך. נקה אותו רק כשהוא ממש מטונף. יש לעשות את זה כשאתה מחליף מים, שים את המים הישנים שהוצאת מהאקווריום בקערה או משהו ונקה את הספוג בקערה הזאת ולא במים מהברז שמכילים כלור שיהרוג את הבקטריות הטובות שמצטברות בספוג.

אל תחליף את כל המים מהאקווריום! אין בכך צורך וזה רק יפגע בדגים. יש כמובן להחליף חלק מהמים כדי לרענן אותם ולדלל את הרעלים שבהם. באקווריום כמו שלך אתה צריך להחליף 20-30 אחוז מהמים פעם בשבוע, שלפי 10 ליטר זה 2-3 ליטרים בשבוע.
אתה צריך להוציא כמות כזאת ממי האקווריום, להיפטר מהם (או לשטוף בהם את הספוג של הפילטר כמו שאמרתי ואז להיפטר מהם) ואז למלא את אותה כמות של מים שהוצאת במים חדשים נקיים מכלור וכלורמין לאקווריום, ואז תוכל להוסיף עוד קצת מים בשביל לפצות על המים שהתאדו...

איזה דגים יש לך? תחפש תמונה באינטרנט ותראה לנו אם אתה לא יודע את השם, או שתיתן תיאור מפורט יותר ...
Aquario לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 11/03/2002, 14:41   #3
handlr

ברירת מחדל תודה-ושאלה נוספת

הדגים הם דגי "זהב" צבעוניים עם זנב מניפה די חמודים..
החלק העליון של הצמר די מלוכלך אבל עדיין בפנים די נקי ..עובד כבר כ-6 שבועות ..וואלה הפילטר הזה מתפקד גם כ פילטר ביולוגי אני מופתע..
קניתי חבילת צמר ..חבל כי אני רואה שאין צורך להחליף את הצמר אלא רק לשטוף במי האקוריום..נראה לי גם שיש אצות על המיכל כך שהמים נראים קצת צהובים..יכול להיות שבגלל הצמח..
עדיין לא נקרא Monday 11/03/2002, 14:44   #4
shoonra

הסמל האישי שלshoonra

הודו לך על 3 הודעות 5 פעמים
סוג אקווריום: צמחייה היי טק
וותק בתחום: משנת 90~,וואו עבר מלא זמן....

כשאתה עושה טיפול לפילטר ,אתה כן צריך להחליף את הצמר הפרלוני
אם כי לא את כולו תשאיר בן שליש לרבע מהצמר הפרלוני ותשים אותו ביחד עם הצמר החדש, מה שיתן לך גם פילטר נקי משאריות וגם אוכלוסיית בקטריות מוכנה
shoonra לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 11/03/2002, 14:56   #5
Aquario

הסמל האישי שלAquario

הודו לך על 20 הודעות 37 פעמים

הג'יפה שיש לך על הצמר של הפילטר (ועדיף באמת שתבצע החלפה של צמר כמו ששונרא הסביר) זה מושבות של בקטריות טובות שבזכותן מתבצע מחזור החנקן שהוא בקיצור: הדגים מפרישים אמוניה (חומר רעיל) והבקטריות הופכות אותה לניטריט (חומר פחות רעיל) ובקטריות נוספות (כולן מתיישבות בפילטר ובשאר מקומות באקווריום אך בדרך כלל איפה שיש זרימה טובה וממושכת של מים כמו בפילטר) הופכות את הניטריט לניטראט שזה החומר הכי פחות רעיל מהשלושה, אבל כשהוא נצבר באקווריום בכמויות גדולות הוא יכול להיות רעיל ביותר ולחסל את כל הדגים. לכן אנחנו מבצעים החלפות תכופות של מי האקווריום - בכדי לדלל את הניטראט (אם יש צמחים אז הם מנצלים את הניטראט ו"עוזרים" בדילולו במים) וכן גם לרענן את האקווריום במים חדשים...

זה מחזור החנקן על רגל אחת ורצוי שבכל זאת תקרא עליו קצת יותר. אתה יכול באתרים הבאים:
www.discus.co.il
go.to/dag2000

תלמד שם עוד דברים חשובים ומעניינים. ואני משער (כמעט בטוח) שבמשך הזמן הקרוב מאוד אתה תעבור לאקווריום יותר גדול ויותר גדול ותקנה עוד אחד ועוד אחד, בקיצור תידבק באקווריה-מאניה, מחלה נהדרת שכולנו "סובלים" ממנה . ותיזהר, הפורום הזה מאווווווד מדבק ...
Aquario לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 11/03/2002, 15:06   #6
handlr

ברירת מחדל אקוריומניה..

היו היה לי אקוריום בגיל העשרה.. עכשיו זה כביכול אקוריום לילדים..
בזמנו לא חושב ששמעתי על מחזור החנקן וכו' היה לי אקוריום 70 ס"מ עם פילטר מפל חיצוני גופי חימום וכל הבלגן..
אפילו הצלחתי להרבות סקאלרים.. היו זמנים..
עדיין לא נקרא Monday 11/03/2002, 15:27   #7
shoonra

הסמל האישי שלshoonra

הודו לך על 3 הודעות 5 פעמים
סוג אקווריום: צמחייה היי טק
וותק בתחום: משנת 90~,וואו עבר מלא זמן....

זו ההוכחה שבעבר איכות המים בארץ הייתה יותר טובה
וככל שעובר הזמן אנחנו מתקרבים ליום שבו נשתה מי ביוב
shoonra לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 11/03/2002, 15:32   #8
handlr

ברירת מחדל נכון..

לצערנו זה נכון בחולון בזמנו הינו מקבלים מים מקידוח ליד הבית ..היום כנראה ממקורות..או שילוב של השנים..עדיין הבאר קיימת..
עדיין לא נקרא Monday 11/03/2002, 18:40   #9
מונומן

הסמל האישי שלמונומן

הבאר של חולון אינה מספקת מים נדמה לי , ובנוסף בימים האחרונים המים שאנו מקבלים ממססררייחחייםם בטירוף מכלור ...
נקווה לטוב.
מונומן לא מחובר   הגב עם ציטוט
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא