AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Tuesday 16/02/2021, 13:41   #1
Alon13

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל ערכי ניטריט גבוהים

שלום לכולם,
יש לי אקווריום שפועל כבר באזור השנתיים והוא עבר קצת הזנחה.
רוב הדגים שחיו אצלי נמסרו ונכון לעכשיו יש שם ציקליד בוגר(ג'ולי) ועוד 3 שרצים שלו.
ביצעתי נקיון לפילטר החיצוני(במי האקוורים-לא מי ברז) וביצעתי 2 החלפות מים של 50 אחוז ו 20 אחוז ועדיין כשאני עושה בדיקה לערכי המים ערכי הניטריט גבוהים וערכי הניטראט גבוליים.
השאלה היא האם יש דרך להוריד את ערכי הניטריט משמעותית בטווח זמן מהיר? האם לבצע החלפת מים נוספת?(החלפת מים ראשונה הייתה לפני שבוע והנקיון פילטר היה אתמול)
תודה לעוזרים!
Alon13 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 16/02/2021, 13:45   #2
פרימו

הודו פעם אחת בהודעה אחת
סוג אקווריום: ג'וואל -פרימו 60 ליטר
וותק בתחום: שנה וחצי בערך
ברירת מחדל תגובה להודעה: ערכי ניטריט גבוהים

מה זה ניטריט וניטראט?
פרימו לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 16/02/2021, 14:39   #3
תמיר מ.
אחראי תחום ציקלידים וציוד

הסמל האישי שלתמיר מ.

הודו לך על 238 הודעות 286 פעמים
סוג אקווריום: מים מתוקים - פיקוקים והאפים 930 ליטר
וותק בתחום: לא מספיק

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Alon13 צפה בהודעה
שלום לכולם,

יש לי אקווריום שפועל כבר באזור השנתיים והוא עבר קצת הזנחה.

רוב הדגים שחיו אצלי נמסרו ונכון לעכשיו יש שם ציקליד בוגר(ג'ולי) ועוד 3 שרצים שלו.

ביצעתי נקיון לפילטר החיצוני(במי האקוורים-לא מי ברז) וביצעתי 2 החלפות מים של 50 אחוז ו 20 אחוז ועדיין כשאני עושה בדיקה לערכי המים ערכי הניטריט גבוהים וערכי הניטראט גבוליים.

השאלה היא האם יש דרך להוריד את ערכי הניטריט משמעותית בטווח זמן מהיר? האם לבצע החלפת מים נוספת?(החלפת מים ראשונה הייתה לפני שבוע והנקיון פילטר היה אתמול)

תודה לעוזרים!
קודם כל נראה לי שיש לך בלבול, אני מניח שערכי הניטריט גבוליים והניטראט גבוהים...

לאחר סיום סייקל ערך האמוניה והניטריט צריכים להיות מאופסים. אם במיכל הפעיל מעל שנתיים ערך הניטריט לא מאופס המשמעות היא שאתה בסוג של סייקל תמידי שנוצר כנראה כתוצאה מהתפרקות דגים מתים בתוך המיכל וגם אם אתה מבצע החלפה הערכים ימשיכו לעלות כי יש לך מקור אמוניה פעיל במיכל

רק לצורך הבנה, ערך הניטריט מדולל בצורה ליניארית בכל החלפה, כלומר החלפת 50% מהמים תוריד את הערך המתקבל בחצי.

במצב שאתה מתאר בשלב הזה אני ממליץ להוציא את הדגים לדלי, לנתק את הפילטר, להוציא את כל הדקורציות מהמיכל ולערבב את החצץ טוב טוב , לאחר מכן לבצע החלפה גדולה של מים (70-80%) מהמיכל, ורק לאחר גמר המילוי כולל אנטיכלור לחבר חזרה את הפילטר ומאוחר יותר כשהטמפ' תתיצב להחזיר את הדגים

בהצלחה,

תמיר
תמיר מ. לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 16/02/2021, 14:45   #4
Yuval57

הודו לך על 217 הודעות 319 פעמים
סוג אקווריום: ציקלידים אפריקאיים 720 ל', שרימפסיה 60 ל'
וותק בתחום: מילדות

אלון,
תן בבקשה ערך ולא "גבוה" ו"גבולי". באיזו ערכה אתה משתמש למדידה? מה ערך האמוניה?
ערכי מזהמים מורידים על ידי החלפות מים - בעיקר אם הפילטר לא "בשל" - כלומר, אוכלוסיית הבקטריות עדיין לא מפותחת מספיק או שהושמדה בדרך כלשהי. תחליף כ-30 אחוז מים.

פרימו - דגים מפרישים חומר שנקרא אמוניה, שרעילה להם מאוד. בקטריות מסויימות בפילטר מחמצנות את האמוניה לניטריט (קצת פחות רעיל) ואת הניטריט לניטראט - הרבה פחות רעיל אך מונע גדילה של הדגים. זה על קצה המזלג. כדי לדעת יותר אנא עיין במאמרים שנמצאים בשפע בפורום.
Yuval57 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 16/02/2021, 17:17   #5
Alon13

ציטוט:
פורסם במקור על ידי תמיר מ. צפה בהודעה
קודם כל נראה לי שיש לך בלבול, אני מניח שערכי הניטריט גבוליים והניטראט גבוהים...

לאחר סיום סייקל ערך האמוניה והניטריט צריכים להיות מאופסים. אם במיכל הפעיל מעל שנתיים ערך הניטריט לא מאופס המשמעות היא שאתה בסוג של סייקל תמידי שנוצר כנראה כתוצאה מהתפרקות דגים מתים בתוך המיכל וגם אם אתה מבצע החלפה הערכים ימשיכו לעלות כי יש לך מקור אמוניה פעיל במיכל

רק לצורך הבנה, ערך הניטריט מדולל בצורה ליניארית בכל החלפה, כלומר החלפת 50% מהמים תוריד את הערך המתקבל בחצי.

במצב שאתה מתאר בשלב הזה אני ממליץ להוציא את הדגים לדלי, לנתק את הפילטר, להוציא את כל הדקורציות מהמיכל ולערבב את החצץ טוב טוב , לאחר מכן לבצע החלפה גדולה של מים (70-80%) מהמיכל, ורק לאחר גמר המילוי כולל אנטיכלור לחבר חזרה את הפילטר ומאוחר יותר כשהטמפ' תתיצב להחזיר את הדגים

בהצלחה,

תמיר
שני הערכים גבוהים אצלי בפירוט של התוכנה היה רשום שהניטריט גבוה יותר לטווח שלו בגלל זה רשמתי שהוא גבוה יותר
בכל אופן תודה רבה על המידע, אני אעשה עכשיו את ההחלפה הנוספת בהנחה שזה בסדר יום אחרי יום החלפה של מים
מצרף תמונה של הערכים מבדיקה שעשיתי הרגע

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Yuval57 צפה בהודעה
אלון,
תן בבקשה ערך ולא "גבוה" ו"גבולי". באיזו ערכה אתה משתמש למדידה? מה ערך האמוניה?
ערכי מזהמים מורידים על ידי החלפות מים - בעיקר אם הפילטר לא "בשל" - כלומר, אוכלוסיית הבקטריות עדיין לא מפותחת מספיק או שהושמדה בדרך כלשהי. תחליף כ-30 אחוז מים.

פרימו - דגים מפרישים חומר שנקרא אמוניה, שרעילה להם מאוד. בקטריות מסויימות בפילטר מחמצנות את האמוניה לניטריט (קצת פחות רעיל) ואת הניטריט לניטראט - הרבה פחות רעיל אך מונע גדילה של הדגים. זה על קצה המזלג. כדי לדעת יותר אנא עיין במאמרים שנמצאים בשפע בפורום.
תודה על המידע!

https://imgur.com/3Y5cYUX
עדיין לא נקרא Tuesday 16/02/2021, 17:47   #6
דניאל אלגרבלי

הודו לך על 2 הודעות 2 פעמים

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Alon13 צפה בהודעה
שני הערכים גבוהים אצלי בפירוט של התוכנה היה רשום שהניטריט גבוה יותר לטווח שלו בגלל זה רשמתי שהוא גבוה יותר
בכל אופן תודה רבה על המידע, אני אעשה עכשיו את ההחלפה הנוספת בהנחה שזה בסדר יום אחרי יום החלפה של מים
מצרף תמונה של הערכים מבדיקה שעשיתי הרגע

תודה על המידע!

https://imgur.com/3Y5cYUX
היי חבר,
החלפת מים יום אחר יום אינה תזיק במקרה זה, ולדעתי זה הדבר הנכון לעשות.
הייתי שמח שתתן לי את השם של האפליקציה והבדיקות שקנית.
עדיין לא נקרא Wednesday 17/02/2021, 00:44   #7
Alon13

ציטוט:
פורסם במקור על ידי דניאל אלגרבלי צפה בהודעה
היי חבר,
החלפת מים יום אחר יום אינה תזיק במקרה זה, ולדעתי זה הדבר הנכון לעשות.
הייתי שמח שתתן לי את השם של האפליקציה והבדיקות שקנית.
האפליקציה והערכת בדיקה היא של חברת jbl..מדובר בסטריפים של נייר שמכניסים למים ואז סורקים עם האפליקציה שלהם
עדיין לא נקרא Wednesday 17/02/2021, 10:53   #8
Yuval57

במקומך הייתי נמנע משימוש בסטריפים מכל סוג שהוא, עם אפליקציה או בלעדיה. בגלל כל מיני סיבות, הם לא מדוייקים ולא אמינים. האפליקציה זה פשוט גימיק.
בדיקות נוזליות הן האמינות ביותר - אם עובדים, כמובן, לפי ההוראות.
עדיין לא נקרא Wednesday 17/02/2021, 12:24   #9
דוד זהר

סוג אקווריום: מים מתוקים. Juwel 180

ציטוט:
במקומך הייתי נמנע משימוש בסטריפים מכל סוג שהוא, עם אפליקציה או בלעדיה. בגלל כל מיני סיבות, הם לא מדוייקים ולא אמינים. האפליקציה זה פשוט גימיק.
בדיקות נוזליות הן האמינות ביותר - אם עובדים, כמובן, לפי ההוראות.
האפליקציה נחשבת לדי אמינה. לי היא מאד עוזרת כי אני עיוור צבעים.....
דוד זהר לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 17/02/2021, 12:47   #10
Yuval57

הייתי שמח לשמוע אם מישהו בדק אי פעם את האמינות באמצעות תמיסות ייחוס מדוייקות. אני עשיתי זאת פעמים רבות, והתוצאות היו חד משמעיות - הסטריפים לא מדוייקים, מאוד לא. ואם הכימיה של הסטריפ לא מדוייקת - שום אפליקציה לא תעזור. אגב, גם חלק מהבדיקות הנוזליות אינן מדוייקות.
עדיין לא נקרא Wednesday 17/02/2021, 15:52   #11
Alon13

ציטוט:
הייתי שמח לשמוע אם מישהו בדק אי פעם את האמינות באמצעות תמיסות ייחוס מדוייקות. אני עשיתי זאת פעמים רבות, והתוצאות היו חד משמעיות - הסטריפים לא מדוייקים, מאוד לא. ואם הכימיה של הסטריפ לא מדוייקת - שום אפליקציה לא תעזור. אגב, גם חלק מהבדיקות הנוזליות אינן מדוייקות.
תודה על המידע! על מה היית ממליץ בשביל לבדוק את הערכים אם כך?
עדיין לא נקרא Wednesday 17/02/2021, 17:46   #12
Yuval57

ערכה נוזלית. יש כאלו של API ו-JBL, שתיהן טובות.
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא