AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Thursday 04/05/2017, 18:46   #1
הדייג שדג

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל דג קרב

שלום לכולם, לאחר זמן מומשך של חשיבה החלטתי שאני הולך לגדל (ולנסות להרבות) דג קרב.
אז תחילה זה האק' שלי:

אקווריום JEBO מסדרה 2 דגם R-231

מידות במ"מ:

אורך: 315 מ"מ רוחב / עומק: 235 מ"מ גובה: 310 מ"מ

מערכת תאורה: 1 נורה לבנה 10,000K Day-Light בעוצמה של 9W.
מערכת סינון: פילטר ביולוגי רטוב יבש הבנוי על מסגרת האקווריום לאורכו ולרוחבו של המכסה בצידו הפנימי. בחלק התחתון של הפילטר נמצא משפך שתפקידו להזרים את המים הנקיים מהפילטר בחזרה אל האקווריום בכוח הכבידה. בתוך תיבת הפילטר נמצאים תאי סינון עם נפח גדול מחוררים בתחתיתן. מדיות כלולות בתאי הסינון: ספוגים. מומלץ מאד להוסיף פחם פעיל, מדיה ביולוגית.
נפח: 21 ליטר

אז ככה: אני ממש לא בטוח אם באמת זוהי מערכת הסינון, פשוט לקחתי את המידע מחנות שמוכרת את האק' הזה. קניתי אותו לפני שלוש שנים בערך, ויש לי כמה שאלות לגביו ולגבי גידול הדג.
1. אני צריך להחליף את הספוג שבפילטר, אם כן מאיפה? (האק' היה מונח במחסן בשקית אטומה וסגורה, אבל הוא היה בשימוש פעם) ואיך מנקים אותו?
2. אם אני מתחיל להריץ אותו בסביבות השבוע-שבועים, אני יכול להכניס פשוט את הדג-קרב(כמו שצריך כמובן) או שצריך קודם להביא דגי גופי שיבעצו סקייל?
3.האם זה אק' מספיק על מנת להרבות אותו?
4. זה כרגע השאלות שלי ,אני מניח שבהמשך יהיו לי עוד שאלות
הדייג שדג לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 04/05/2017, 19:13   #2
ברלופו

הודו לך על 4 הודעות 4 פעמים
סוג אקווריום: רביית דגי קרב
וותק בתחום: 6 שנים.
ברירת מחדל תגובה להודעה: דג קרב

ציטוט:
פורסם במקור על ידי הדייג שדג צפה בהודעה
שלום לכולם, לאחר זמן מומשך של חשיבה החלטתי שאני הולך לגדל (ולנסות להרבות) דג קרב.
אז תחילה זה האק' שלי:

אקווריום JEBO מסדרה 2 דגם R-231

מידות במ"מ:

אורך: 315 מ"מ רוחב / עומק: 235 מ"מ גובה: 310 מ"מ

מערכת תאורה: 1 נורה לבנה 10,000K Day-Light בעוצמה של 9W.
מערכת סינון: פילטר ביולוגי רטוב יבש הבנוי על מסגרת האקווריום לאורכו ולרוחבו של המכסה בצידו הפנימי. בחלק התחתון של הפילטר נמצא משפך שתפקידו להזרים את המים הנקיים מהפילטר בחזרה אל האקווריום בכוח הכבידה. בתוך תיבת הפילטר נמצאים תאי סינון עם נפח גדול מחוררים בתחתיתן. מדיות כלולות בתאי הסינון: ספוגים. מומלץ מאד להוסיף פחם פעיל, מדיה ביולוגית.
נפח: 21 ליטר

אז ככה: אני ממש לא בטוח אם באמת זוהי מערכת הסינון, פשוט לקחתי את המידע מחנות שמוכרת את האק' הזה. קניתי אותו לפני שלוש שנים בערך, ויש לי כמה שאלות לגביו ולגבי גידול הדג.
1. אני צריך להחליף את הספוג שבפילטר, אם כן מאיפה? (האק' היה מונח במחסן בשקית אטומה וסגורה, אבל הוא היה בשימוש פעם) ואיך מנקים אותו?
2. אם אני מתחיל להריץ אותו בסביבות השבוע-שבועים, אני יכול להכניס פשוט את הדג-קרב(כמו שצריך כמובן) או שצריך קודם להביא דגי גופי שיבעצו סקייל?
3.האם זה אק' מספיק על מנת להרבות אותו?
4. זה כרגע השאלות שלי ,אני מניח שבהמשך יהיו לי עוד שאלות
1. במידה ואתה רוצה להרבות תכבה את הפילטר ותשכח ממנו, דגי קרב מתרבים בעזרת בנייה של קני בועות על פני המים, כל זרם יהרוס להם את הקן ואת היכולת להתרבות, במידה ואתה רוצה להשתמש בפילטר ספוג אז תשתמש בו רק שהדגיגים היו בני שלושה שבועות, כלומר בנתיים שכח מזה (אלה אם אתה רוצה רק לגדל את הדג ואז אין לי תשובה, כי אני לא משתמש בפילטרים אצל דגי הקרב שלי חוץ מפילטר חיצוני ב150 ליטר).

2. דגי קרב יותר חזקים מגופים, כמו שנאמר פעם "סייקל לרוב זני הדגים הוא חובה, לדגי הקרב הוא פינוק", יש אצלי דגי קרב שחזרו ממחלות איומות מבלי שידעתי מה לעשות (פעם) אז הם בהחלט חזקים.

3. 21 ליטר מספיק בשביל רבייה אך כאשר הדגיגים היו בני חודש תצטרך להעביר אותם לאקווריום גדול יותר, אני אישית ממליץ על 40 עד 50 ליטר.
ברלופו לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 04/05/2017, 19:28   #3
הדייג שדג

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים

ציטוט:
פורסם במקור על ידי ברלופו צפה בהודעה
1. במידה ואתה רוצה להרבות תכבה את הפילטר ותשכח ממנו, דגי קרב מתרבים בעזרת בנייה של קני בועות על פני המים, כל זרם יהרוס להם את הקן ואת היכולת להתרבות, במידה ואתה רוצה להשתמש בפילטר ספוג אז תשתמש בו רק שהדגיגים היו בני שלושה שבועות, כלומר בנתיים שכח מזה (אלה אם אתה רוצה רק לגדל את הדג ואז אין לי תשובה, כי אני לא משתמש בפילטרים אצל דגי הקרב שלי חוץ מפילטר חיצוני ב150 ליטר).

2. דגי קרב יותר חזקים מגופים, כמו שנאמר פעם "סייקל לרוב זני הדגים הוא חובה, לדגי הקרב הוא פינוק", יש אצלי דגי קרב שחזרו ממחלות איומות מבלי שידעתי מה לעשות (פעם) אז הם בהחלט חזקים.

3. 21 ליטר מספיק בשביל רבייה אך כאשר הדגיגים היו בני חודש תצטרך להעביר אותם לאקווריום גדול יותר, אני אישית ממליץ על 40 עד 50 ליטר.
1. אני חושב שאני אפעיל את הפילטר עד שאני אכניס את הדגת קרב ואראה בנייה של קן בועות, אם הפילטר לא מופעל אז איך אני אוכל לנקות את המים?
3. אני יעביר חלק מהדגיגים לאק? קטנים יותר (3 דגיגים נגיד לאק? 3 ליטר) אני לא מעונין להשאיר את כל הדגיגים אצלי
האם כדאי לי לשים צמחים? ואם כן איזה? אני לא רוצה לקנות מצע לצמחייה אלה יחסית מצא פשוט , אתה יודע אולי כמה עולה? ותודה על התשובות
הדייג שדג לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 04/05/2017, 19:52   #4
ברלופו

הודו לך על 4 הודעות 4 פעמים
סוג אקווריום: רביית דגי קרב
וותק בתחום: 6 שנים.

ציטוט:
פורסם במקור על ידי הדייג שדג צפה בהודעה
1. אני חושב שאני אפעיל את הפילטר עד שאני אכניס את הדגת קרב ואראה בנייה של קן בועות, אם הפילטר לא מופעל אז איך אני אוכל לנקות את המים?
3. אני יעביר חלק מהדגיגים לאק? קטנים יותר (3 דגיגים נגיד לאק? 3 ליטר) אני לא מעונין להשאיר את כל הדגיגים אצלי
האם כדאי לי לשים צמחים? ואם כן איזה? אני לא רוצה לקנות מצע לצמחייה אלה יחסית מצא פשוט , אתה יודע אולי כמה עולה? ותודה על התשובות
קודם כל, במידה ולא קראת מדריכים על רביית דגי קרב אני ממליץ לקרוא כמה, זה יחסוך הרבה שאלות ויאפשר עזרה טובה יותר.
את הפילטר אתה יכול להפעיל כל עוד הזרימה שלו לא חזקה עד יומים מקסימום לפני הכנסת הנקבה.

כמו שאמרתי מקודם דגי קרב הם מאוד חזקים, החלפות מים של 20% או 30% פעם או פעמיים בשבוע (תלוי בכמה שאתה רוצה) מספיק (כמובן שצריך גם לשאוב לכלוך מהקרקעית כל כמה זמן).
לגבי פילטר, חוץ מב150 ליטר שלי דגי הקרב שלי מסתדרים נהדר עם הטיפול שציינתי (שאני חושב שהוא לא מספיק לכל דג אחר).

דגי קרב נקראים דגי קרב כי זה בדיוק מה שהם,
תחשוב עליהם כמו על ערסים, הם מחפשים כל תירוץ אפשרי ללכת מכות (גם זכרים וגם נקבות).
זכרים חובה לשכן כל אחד לבד, מפני ששני זכרים ביחיד יאבקו זה בזה עד מוות על הטריטוריה.
נקבות אפשר לשכן כמה שאתה רוצה כל עוד אתה שומר על יחס של נקבה אחת לשלוש ליטר, מפני שהואמנם גם נקבות בעלות טריטוריה אך רובן מאוד "גמישות" עם זה (תהיה מוכן מראש לכך שתראה נקבות רבות קצת אחת עם השנייה, הן חיות במארג חברתי שבו כל אחת נמצאת במקום מסיום וככל שהן יותר למטה במעמד ככה הן יחטפו יותר מכות, זה הטבע של הדג ואין מה לעשות עם זה).

אז שלושה דגיגים בשלוש ליטר יוצר הרבה בעיות, הינה קצת מהם:
עיכובי גדילה, מאבקים רבים שעלולים לגרום למוות, יותר מחלות ודרישה לטיפול הרבה יותר רציני במים. עד שהם יגיעו לבגרות ואז יהרגו אחד את השני כי 3 ליטר זה פשוט כלום.

אה וכמעט שכחתי, תקנה צמחים צפים הם צריכים הזה לבניית הקן ולמחבוא לנקבה מפני שהרבייה מאוד אבל מאוד האגרסיבית.

נערך לאחרונה על ידי ברלופו, Thursday 04/05/2017 בשעה 19:55. סיבה: שכחתי לרשום משהו
ברלופו לא מחובר   הגב עם ציטוט
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא