AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > אקווריום צמחייה

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Thursday 15/07/2004, 12:09   #1
אורח

ברירת מחדל עזרה בהקמת אקווריום צמחייה יצי

יש לי אקווריום חדש בן שבוע ו4 ימים שכבר יש בו חצץ בגובה 7 סנטימטר יש בו גזע עץ אלמוג מת קונכיה ואיזה 3 חלוקי נחל. שמתי על גזע העץ גאווה מוס ויש לי באקווריום ברקע היגרופליה סליסיפוליה. התאורה שלי כרגע היא 40 וואט בלבד לאקווריום 100 ליטר אני מתכוון לקנות תאורה של 150 וואט (צריך המלצות בנושא), יש לי גם שני שקי דישון שקבורים מתחת לחצץ.
הייתי רוצה לדעת איזה דיפיוזר יש שהוא זול וטוב ומתאים לאקווריום שלי והכין למקמו?
וגם איזה צמחים מתאימים לאקווריום שרץ רק שבוע וקל לגדלם?
ולאחר שהכנתי את בקבוק הפד"ח שלי איך אני מחבר אותו לדיפיוזר והכל.
לא מצאתי מאמרים בנושא או עצים באתר, מצטער ,אם תוכלו למצוא לי או להסביר לי על אקווריום צמחייה זה יהיה מעולה.
תודה מראש שי
עדיין לא נקרא Thursday 15/07/2004, 17:42   #2
אורח

ולא הבנתי כל כך למה אסור להשתמש בפחם פעיל?
עדיין לא נקרא Thursday 15/07/2004, 18:52   #3
רונדג

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים

fisher שלום!

קודם כל, האתר שלנו בורך בשלל רב של מאמרים מצויינים, שיענו לך על כל השאלות. נוח מאוד לשוטט באתר, צריך רק להתרגל. אם תסתכל בראש העמוד, בצד ימין למעלה יש לך את "תפריט האתר". אם תלחץ על המשפט "מאגר המידע", תיכנס לעמוד שהוא בעצם מאגר המידע. יופיעו לך נושאים כגון "אנטומיה ופיזיולוגיה של שוכני המים", הסיפריה - ביקורת על ספרות בנושא דגים", וכו', ובין כל הנושאים הללו ישנו גם הנושא "צמחייה באקווריום". היכנס אליו ותמצא שפע של מאמרים מצויינים שיעזרו לך מאוד.

באשר לשאלותיך - קודם כל אסור להכניס שום חפץ קישוטי מהים לתוך האקווריום, בפרט אלמוגים מתים! זה פוגע קשות באיכות המים! ותאמין לי, שאם תצליח לגדל צמחייה משגשגת, לא תזדקק כלל וכלל לכל מיני קונכיות ואלמוגים! אני אישית מעדיף את האותנטיות של הגזעים והצמחייה, אבל זה כבר לבחירתך. שקי דישון זה מצויין. קשה לי להאמין שהג'אווה מוס תחזיק מעמד בתנאים שלך, אבל מי יודע. עכשיו, בוא נתקדם לאט לאט. לדעתי עדיף לך בשלב הראשון לעזוב את הפד"ח. זו תוספת טובה לאקווריום, בתנאי שכל השאר כמו שצריך. ללא תאורה טובה ודישון, הפד"ח די מיותר. קודם כל תדאג לתאורה! אין לך אפילו חצי וואט לליטר! יש במאגר המידע גם המון דרכים כיצד להוסיף עוד תאורה! אתה יכול להשתמש ב-T5 או בנורות פלואורסצנט רגילות, לבחירתך!
לאחר שסידרנו את התאורה, אתה מוזמן להכנס לAquaDeX, (תוכל להיכנס דרך סרגל הקישורים שנמצא ממש בראש העמוד, איפה שגם כתוב התאריך). שם אתה יכול להתבונן בצמחים, ולבחור את מה שמוצא חן בעיניך, ומתאים לך מבחינת תנאים. (הדרישות של הצמחים מופיעות שם).
לאקווריום כמו שלך גם אבן אויר יכולה להתאים למערכת השמרים. או כל דיפיוזר אחר. אני הייתי מחכה בינתיים עם הפד"ח.
כדאי גם לדשן את הצמחים בדשן נוזלי / טבליות, על בסיס שבועי/דו שבועי בהתאם להוראות היצרן.

פעולתו של הפחם הפעיל היא ניקוי כימי של המים. הפחם סופח את כל החומרים הכימיים שיש במים. במידה ויש לך אקווריום צמחייה, שאותו אתה מדשן דרך קבע, הפחם סופח אליו באופן טבעי גם את הדשנים, כך שגם הפחם מאבד מיעילותו והוא מיותר, וגם הדשנים מתבזבזים. אתה מכניס דשנים יקרים לאקווריום, ולפני שהצמחים משתמשים בהם הפחם הפעיל מוציא אותם מהמים - חבל על הדשן!!

בהצלחה, ואל תהסס לשאול עוד שאלות!
רון.
עדיין לא נקרא Thursday 15/07/2004, 19:05   #4
maryaron

הסמל האישי שלmaryaron

סוג אקווריום: מתוקים - ציקלדים וננו צמחיה
וותק בתחום: מאז ומתמיד

תקנו אותי אם אני טועה (אני גם די חדש בתחום הצמחייה) - אבל 150 ואט ל 100 ליטר נשמע לי יותר מידי.
maryaron לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 15/07/2004, 20:33   #5
עופר
מנהל פיתוח

הסמל האישי שלעופר

הודו לך על 57 הודעות 97 פעמים
סוג אקווריום: X2 צמחייה \נאנו ריף
וותק בתחום: 20 שנה

תקרא שוב..
הוא אמר שיש לו 40 וואט..
הוא מתכנן בעתים לשים 150 וואט..

בבקשה לא לשלוח אלי שאלות בנוגע למאמרים ולשאלות בנושא צמחייה בפרטי, זמני התגובה שלי בימים אלו ארוכים מאוד ולשם כך קיים הפורום.
עופר לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 15/07/2004, 20:38   #6
אורח

אבל 150 וואט לאקווריום שלי זה יהיה בסדר נכון?
ואיך אני אמור להכניס נורות t5 בתוך בית נורה של 55 סנטימטר? אני יודע שהן בגודל של 115 לא?
עדיין לא נקרא Thursday 15/07/2004, 20:40   #7
עופר
מנהל פיתוח

הסמל האישי שלעופר

הודו לך על 57 הודעות 97 פעמים
סוג אקווריום: X2 צמחייה \נאנו ריף
וותק בתחום: 20 שנה

תריץ חיפוש על T5 ותמצא.. יש בכמה גדלים כל שנותר לך לעשות הוא לחפש את העץ המדובר בקשר לאורכים השונים של T5

בבקשה לא לשלוח אלי שאלות בנוגע למאמרים ולשאלות בנושא צמחייה בפרטי, זמני התגובה שלי בימים אלו ארוכים מאוד ולשם כך קיים הפורום.
עופר לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 15/07/2004, 21:18   #8
maryaron

הסמל האישי שלmaryaron

ושוב אני אומר - אם יש לו אק' של 100 ליטר - הוא לא צריך 150 ואט - לי זה נראה מוגזם - שיכפיל את מה שיש לו עכשיו וזה מעל ומעבר למה שנדרש.
בהצלחה.
ועוד דבר - יש יותר קטנות מ 115 ס"מ אבל עדיין זה לא יכנס לבית של 55 ס"מ - עדיף לבנות מעץ בית.
עדיין לא נקרא Thursday 15/07/2004, 22:59   #9
אורח

איך אני אמור לבנות נורות מעץ? תקלוט הבית נורה שלי הוא לא כזה שאני יכול להחליף בקלות זה אחד כזה שנמצא בתוך המכסה עם פילטר ככה שאני צריך נורות בגודל מסוים בלבד.
עדיין לא נקרא Thursday 15/07/2004, 23:13   #10
maryaron

הסמל האישי שלmaryaron

רשמתי - לבנות את הבית - יעני בית המנורה ולא המנורה עצמה מעץ.
לפי מה שאתה מתאר באמת אין הרבה מה לעשות - אם האק' הוא עם מכסה קומפלט עם מנורה ופילטר בילד אין. - על זה חושבים לפני.
עדיין לא נקרא Friday 16/07/2004, 09:50   #11
אורח

זאת הבעיה חשבתי שהתאורה תספיק עד שהגעתי הבייתה וגיליתי אחרת אלק בחנות אמרו לי שכן זה יספיק. 40 וואט ל100 ליטר ממש יספיק נכון?
עדיין לא נקרא Friday 16/07/2004, 14:41   #12
maryaron

הסמל האישי שלmaryaron

העיקרון התאורטי אומר חצי ואט לליטר ככה שאתה לא רחוק מדי מזה, קח בחשבון שיש כל מיני צמחים יש שדורדים יותר אור ויש שדורשים פחות אור. גם קצב הגדילה משתנה לפי נתוני האור.
תבדוק אולי שווה לך "להתפשר" על סוג ומגוון הדגים אם אין לך אופציה לשדרג את התאורה.
עדיין לא נקרא Sunday 18/07/2004, 10:50   #13
אורח

סתכל אני רוצה צמחייה בגלל שהיא יפה ובגלל שאם הדגים רעבים הם יכולים לנשנש ממנה וגם היא מקום מסתור מעולה כרגע הצמחייה אצלי מראה סימני גסיסה ודי הייתי רוצה תאורה ככה שהצמחייה תתפשט על כל האקווריום ולכן אני צריך הצעות איך לשים לבית נורה של איזה 55 ס"מ לשים 150 וואט עד ל100 וואט?
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > אקווריום צמחייה
הגדרות אשכול