AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציוד לאקווריום ועשה זאת בעצמך (DIY) - מים מתוקים

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Friday 10/04/2015, 18:51   #1
reka

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל בניית אקווריום 60 ליטר תלוי - התייעצות ועזרה.

שלום לכולם, אני חדש בפורום וגם די חדש בתחום של גידול דגים, אני מעוניין לבנות אקווריום 60 ליטר שיהיה תלוי אצלי בחדר במקום ספריה קטנה שקיימת עכשיו.
ככה זה נראה עכשיו לצורך העניין -

המידות כרגע -
רוחב - 106
גובה - 40
עומק - 20
אלה מידות שאני לא ארצה לחרוג מהן, אולי כמה סנטימטרים לגובה אבל לא יותר.

המידות של האקווריום יהיו בערך (ייתכן מאוד שיהיו שינויים במידות עקב צרכים כאלה ואחרים.) -
רוחב - 95
גובה - 32-34
עומק - 19-20

שרטוט של התוצר הרצוי -

המסגרת תיהיה מסגרת עץ כמו שקיימת עכשיו בגוון מולבן.

אתם בטח שואלים את עצמכם למה יש קו שחור שו במיקום של הקו לשני אקווריומים.מפריד את האקווריום, זה בגלל שאני רוצה לחלק אות
אני מעוניין לגדל שם גופים, הגופים הם דגים קלים לגידול, קלים לרוויה ואני מאוד אוהב את היופי והצבע שלהם שמתקבל עם התאורה הנכונה (נדון גם בזה בהמשך.) בנוסף אני מעוניין לגעת גם בעניין הרבייה, המטרה היא לא להרבות למספר הגדול ביותר של דגים אלא להתנסות בשילובים מעניינים ולשמור את הדגים היותר יפים, זאת הסיבה שחילקתי לשני אקווריומים.

כרגע הדבר רק בשלב התכנון, במהלך השבוע הקרוב זה יגיע לשלב הביצועי בו אני די בטוח שאסתדר בלעדיכם, כמובן שכל עצה או שאלה שתרצו לשאול בנוגע לבנייה אני אשמח לענות, אני אצטרך הרבה ייעוץ בכל הנוגע לאקווריום עצמו, תחזוקה וציוד דרוש - כמו שאמרתי אני חדש בתחום ואפשר להגיד שלא מבין כלום, בנוסף - ראיתי שיש פה הרבה אנשים שמבינים בעניין התאורה גם בזה אני אחפור לכם, אבל אני מעדיף לעבוד לאט ומסודר אז אני אעבוד עם רשימה.

דברים לטיפול -
*בנייה פיזית של המסגרת עץ, אקווריום ותלייה - בטיפול.
*ציוד לאקווריום - פילטר, טרמוסטט, מד חום למים וציוד נוי.
*תאורה, לעשות עבודת מחקר מקיפה שתיתן את התאורה הטובה ביותר ותחמיא ביותר לדגים ולצמחיה.

שאלות להמשך שאני מקווה שתוכלו לעזור לי בהן-
1- מה דעתכם בנוגע לחילוק האקווריום ? צעד חכם או טיפשי ? הסברתי שהאקווריום הקטן יותר ישמש מעין אקווריום רבייה, אני פחות מעדיף לסמוך על צמחייה באקווריום הראשי, אבל אולי אני טועה ?

2- החלוקה בין האקווריומים תדרוש פילטר וציוד נפרד לכל אחד מהאקווריומים ? יש דרך לחסוך את זה בעקבות זה שהאקווריומים צמודים ?

3- יש לכם שאלות ? הערות ? הארות ? המלצות ?

תתכוננו להרבה חפירות, אני מקווה ללמוד מהפרויקט הקטן הזה ואם אפשר גם ללמד אז אני יותר מאשמח
reka לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 10/04/2015, 18:55   #2
danarl

ברירת מחדל תגובה להודעה: בניית אקווריום 60 ליטר תלוי - התייעצות ועזרה.

לפני שאתה מתחיל, תברר אם השידה יכולה להחזיק משקל כזה... זה 60+ קילו וזה לא צחוק.
danarl לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 10/04/2015, 19:12   #3
reka

ציטוט:
פורסם במקור על ידי danarl צפה בהודעה
לפני שאתה מתחיל, תברר אם השידה יכולה להחזיק משקל כזה... זה 60+ קילו וזה לא צחוק.
לקחתי את המשקל בחשבון ואני לא אקח שום סיכון בעניין, יש ג'אמבואים מיוחדים שמיועדים למשקל גבוה ובנוסף במידה ויגידו שיש חשש שהעץ לא יחזיק את האקווריום אז נחזק אותו.
כמובן שהכל נעשה תוך התיעצות עם בעלי מקצוע, אני צופה בעיות עם המשקל אבל לא משהו שבלתי פתיר...
עדיין לא נקרא Friday 10/04/2015, 20:20   #4
מעיין
ראש צוות תוכן ומערכת AquaDex

הסמל האישי שלמעיין

הודו לך על 489 הודעות 569 פעמים

דבר ראשון שאני שואל את עצמי, זה האם אקווריום בגודל כזה שווה את ההשקעה.
אבל זה לשוקלך בלבד, מיד אסביר בדיוק למה כוונתי בנושא.

מספר דברים:

א. האקווריום עצמו מאד קטן ויגביל אותך באוכלוסייה. לפצל אותו עוד יותר - פשוט מיותר לחלוטין.
אם הרצון הוא ליצור שתי מערכות נפרדות, כמובן שגם הציוד יתפצל בהתאם וכך הלוסיטיקה כפולה.

ב. אסטתיקה,
בשביל למנוע ציוד מסביב, כלל הציוד יהיה בתוך האקווריום או סמוך לו.
ניתן כמובן לפתור את זה עם פילטר פנימי/פילטר שמובנה בכתר או אפילו בתוך הארון. העניין הוא החיווט לחשמל.
בהנחה שאתה לא הולך להעביר דיסק בקיר, תצטרך תעלות בהתאם.

ג. מסגרת העץ עצמה שמתוכננת תצטרך להיות מודולרית כמובן לתחזוקת האקווריום.
כלומר, החלק העליון יהיה נשלף או עם יכולת הרמה.
אישית, הייתי מוותר על כל עניין המסגרת, מנצל כל ס"מ והולך על אקווריום פתוח (תאורה נתלית או מהתקרה).

ד. לגבי התכנונים השונים,
1. אילו אוכלוסיות אתה מעוניין לגדל?
2. מה מידת ההשקעה מבחינת הצמחייה?

מעיין לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 10/04/2015, 21:02   #5
reka

ציטוט:
פורסם במקור על ידי מעיין צפה בהודעה
דבר ראשון שאני שואל את עצמי, זה האם אקווריום בגודל כזה שווה את ההשקעה.
אבל זה לשוקלך בלבד, מיד אסביר בדיוק למה כוונתי בנושא.

מספר דברים:

א. האקווריום עצמו מאד קטן ויגביל אותך באוכלוסייה. לפצל אותו עוד יותר - פשוט מיותר לחלוטין.
אם הרצון הוא ליצור שתי מערכות נפרדות, כמובן שגם הציוד יתפצל בהתאם וכך הלוסיטיקה כפולה.

ב. אסטתיקה,
בשביל למנוע ציוד מסביב, כלל הציוד יהיה בתוך האקווריום או סמוך לו.
ניתן כמובן לפתור את זה עם פילטר פנימי/פילטר שמובנה בכתר או אפילו בתוך הארון. העניין הוא החיווט לחשמל.
בהנחה שאתה לא הולך להעביר דיסק בקיר, תצטרך תעלות בהתאם.

ג. מסגרת העץ עצמה שמתוכננת תצטרך להיות מודולרית כמובן לתחזוקת האקווריום.
כלומר, החלק העליון יהיה נשלף או עם יכולת הרמה.
אישית, הייתי מוותר על כל עניין המסגרת, מנצל כל ס"מ והולך על אקווריום פתוח (תאורה נתלית או מהתקרה).

ד. לגבי התכנונים השונים,
1. אילו אוכלוסיות אתה מעוניין לגדל?
2. מה מידת ההשקעה מבחינת הצמחייה?
א. אני חושב שלא קראת את הכל או שפשוט לא הסברתי את עצמי כמו שצריך, המטרה היא לגדל גופים באקווריום - המטרה היא גם להנות מהם וגם להתנסות בעניין הרבייה. ככה שמבחינת גודל אני חושב שזה מספיק, זאת גם הסיבה שאני חושב שחיוני לפצל אותו - לעוד אקווריום רבייה קטן.
ברור שהעדפה היא לחסוך בציוד כמו פילטרים וטרמוסטטים ואני לא ממש מבין בזה לכן אני שואל מה האפשרויות אם יש אפשרויות בכלל, מהתשובה שלך אני מבין שחייב לפצל, חיפשתי קצת ציוד באיביי, זה זול ולא הכי איכותי בתחום השאלה היא אם זה יעשה את העבודה, אני אשאל עליו בהמשך בצורה מסודרת אחרי שאני אחקור עוד קצת בנושא.

ב. מבחינת אסטתיקה אתה צודק - הפינה של "איך להעביר כבלים של חשמל" עדיין לא סגורה אצלי - כרגע חושבים על אופציה של תעלה קטנה שתעלה מהקיר ותיכנס דרך המסגרת מלמטה. ממש מתחת לאקווריום יושב השולחן שלי ככה שהתעלה תיהיה לא ארוכה ותעבור על הקיר, התעלה תיהיה מעץ מולבן שזה כמו השולחן כתיבה וכמו המסגרת של האקווריום, אבל זה עדיין לא סגור - אני אשמח לשמוע הצעות מעניינות אם יש.

ג. אכן כן - הפלטה העליונה של המסגרת תיהיה נשלפת עם פינים בצורת זכר נקבה שיתאימו אותה בצורה מושלמת.
מבחינת השקעה - אבא שלי נגר, עניין המסגרת שולי וגם עניין הזכוכית יהיה בהנחה והמחיר לא יהיה רגיל. אני לא רואה דרך לתלות את הזכוכית כמו שהיא, וגם אם קיימת דרך כזאת אני עדיין מאמין שיהיה לי יותר זול לעשות עם מסגרת מהסיבה הפשוטה שאבא שלי הוא זה שיעשה את העבודה, לעומת זכוכית שם אני אצטרך להביא בעל מקצוע גם להרכבה ולשלם יותר.
מה גם שהפלטה העליונה תפתור לי בקלות את בעיית המיקום של התאורה.

ד.
1 - תשובה בסעיף א'. רביית גופים ואולי עוד סוג של דגים קטנים בגודל של הגופים, עדיין לא סגור על עוד סוג ספציפי.
2 - בסביבות 150-200 שקלים לדברי נוי לאקווריום - אני לא מעוניין בצמחיה חיה, אם יש רעיונות אני יותר מאשמח לשמוע כי אין לי אפילו כיוון בנושא הזה.

נערך לאחרונה על ידי reka, Friday 10/04/2015 בשעה 21:07.
עדיין לא נקרא Friday 10/04/2015, 21:28   #6
מעיין

הסמל האישי שלמעיין

אתה לא צריך לפצל את האקווריום אם ברצונך לעסוק בריבוי של גופים בלבד.
לא תהיה שום בעיה של ריבוי באקווריום עם הבוגרים. אם מדובר על רבייה סלקטיבית, הרי שתצטרך עוד כמה מדפים כאלו

עדיין לא נקרא Friday 10/04/2015, 21:37   #7
reka

ציטוט:
אתה לא צריך לפצל את האקווריום אם ברצונך לעסוק בריבוי של גופים בלבד.
לא תהיה שום בעיה של ריבוי באקווריום עם הבוגרים. אם מדובר על רבייה סלקטיבית, הרי שתצטרך עוד כמה מדפים כאלו
אכן מדובר ברבייה סלקטיבית - אבל כמו שאמרתי זה יהיה בגדר תחביב ולא אכפת לי שזה יהיה בקצב איטי לכן החלטתי לעשות רק מדף אחד שיפצל את האקווריום דווקא בצורה הזאת.
ובקשר לרבייה באקווריום אחד - הכוונה היא לצמחייה ומקומות מסתור לדגיגונים שרק נולדים ? זה לא מסוכן שההורים יאכלו אותם ואז גם ימותו בעצמם מעודף מזון ?
עדיין לא נקרא Friday 10/04/2015, 21:46   #8
דרקון אש

הסמל האישי שלדרקון אש

הודו לך על 13 הודעות 21 פעמים
סוג אקווריום: 12 אקווריומים שונים
וותק בתחום: 20 שנה בתחום מתוכם 10 שנים עושה רביות מכמה סוגים של דגים

קודם כל שיהיה בהצלחה עכשיו אני מסכים עם מעיין בכל מילה שהוא אומר ואני ממליץ לך להקשיב

טוב מאד למה שהוא אומר לך כי קיבלת זכות לקבל עצות מבן אדם מקסים ומקצועי ביותר

ואני יסביר לך כמה דברים בגלל שאתה חדש.שאתה אומר אני רוצה לגדל גופים אחלה עד לפה זה מובן

אבל שאתה אומר שאתה רוצה להתנסות ברבייה. מין הסתם ישאלו אותך באיזה אכלוסיות (ברבים)

שאתה אומר לפצל את הא'ק. לגבי הצמחיה.אתה צריך להיות יותר צפציפי ומדוייק לגבי השאלות שלך.

לא אמרת מראש שאתה הולך לשים צמחיה (מפלסטיק) אז ישאלו אותך באיזה צמחיה מדובר.ועוד...

אתה צריך להבין אתה נמצא בפורום מקצועי עם אנשים מקצועים.וחלקם עם ידע עשיר מאד בתחום.

גם יש דברים שצריך לציין כגון.אתה מתכוון לשים חצץ באקווריום.כי אז אתה חייב פלטורה ממש טובה.

או לדוגמא אתה צריך לקחת בחשבון שאתה שם אקווריום ליד החלון. אז הוא יצטרך להיות רוב הזמן סגור

בשביל שלא יהיה לך אצות במים והמים גם יתחממו מאד.אתה תהיה תצטרך להיות מאד זהיר כל פעם

שתפתח את החלון שלא תתקל באקווריום.ועוד גורמים.ותהיה בטוח שכמו שמעיין אמר לך זה לא עומד

להיות זול.וקל כל התכנון הזה.לתכנן על הנייר זה יפה אבל כל עוד שאתה אין לך ניסיון וככה גם אתה לא יכול

להיות בטוח מה אתה צריך.מבחינת השקעה אז זה לא פרקטי בכלל.ואמרת שאתה תשים חיזוקים עם

צריך אחלה אז כך בחשבון את כל מה שגם ייהיה בתוך האקווריום יהיה לו משקל.אז תתחיל לחשוב על

חיזוקים מראש למשקל שיהיה לך בסוף.וחשמל ומים זה לא צחוק.חוץ מהאסטטיקה.את זה כדאי שתיקח

ברצינות יתרה.וגופים לדוגמא אתה חייב תא השרצה. עם מכסה תחתון כי שהנקבה יולדת את הדגיגים

הם יורדים ישר לתחתית מתחת למכסה התחתון עם לא גם האמא תנשנש אותם באותו הרגע.בקיצור

תחשוב טוב לפני שאתה עושה משהו ואומר משהו.ואני מציע לך קודם כל מה יש לאנשים להציע. ורק אחר

כך לעשות חישובים מה אתה צריך וכמה להשקיע זה קצת יותר מציאותי.וקח בחשבון אקווריום מפוצל!

ציוד כפול.
דרקון אש לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 10/04/2015, 21:52   #9
reka

אני בהחלט מקשיב ולומד מכל דבר שכותבים פה, כמו שכתבתי למעלה אני באמת חדש בתחום ויש לי המון מה ללמוד אבל עשיתי רשימה מסודרת שעל פיה אני רוצה לעבוד, קיבלתי תשובות על השאלות שלי אבל יש לי עוד עשרות נושאים לטפל בהם כמו עניין הצמחייה - עניין התאורה וכד'... אלו נושאים שקיוויתי לדחות לאחר כך וכרגע להתרכז בבנייה הפיזית של האקווריום - נראה לך שאני טועה ואולי אני צריך להתחיל לדאוג כבר מעכשיו לצמחייה תאורה וציוד טכני כמו משאבות פילטרי אוויר וכד' ?
עדיין לא נקרא Friday 10/04/2015, 21:59   #10
דרקון אש

הסמל האישי שלדרקון אש

ציטוט:
פורסם במקור על ידי reka צפה בהודעה
אני בהחלט מקשיב ולומד מכל דבר שכותבים פה, כמו שכתבתי למעלה אני באמת חדש בתחום ויש לי המון מה ללמוד אבל עשיתי רשימה מסודרת שעל פיה אני רוצה לעבוד, קיבלתי תשובות על השאלות שלי אבל יש לי עוד עשרות נושאים לטפל בהם כמו עניין הצמחייה - עניין התאורה וכד'... אלו נושאים שקיוויתי לדחות לאחר כך וכרגע להתרכז בבנייה הפיזית של האקווריום - נראה לך שאני טועה ואולי אני צריך להתחיל לדאוג כבר מעכשיו לצמחייה תאורה וציוד טכני כמו משאבות פילטרי אוויר וכד' ?
תראה זה שיש לך רשימה ואתה רוצה להיכנס לתחום באמת כל הכבוד לך ואנשים יעזרו לך בכיף

אבל תסכים איתי שאם עושים משהו מתכננים אותו מההתחלה ועד הסוף.ואם אין לך ידע מקיף

בכל מה שקשור לציוד ומה לעשות אז אתה לא יכול לעשות תכנון חלקי.באת עם רשימה כל הכבוד!!!

אבל הרשימה שלך כרגע בנוייה רק על תכנון המדף והא'ק. כפי שאתה רואה שמדובר בא'ק.יש

הרבה גורמים שאתה צריך לקחת בחשבון שלא ידעת עליהם בכלל.ופה אתה צריך להיות יותר קשוב

וכפי שאמרת שאתה רוצה ללמוד.אז גם ללמוד.מה הסיכונים מה יכול לטרפז לך בדרך.ומה תצטרך

לשנות בתכנון שלך.איזה ציוד תצטרך.ועוד...וזה בלי עוד שהגענו לחלק של הסייקול של הא'ק

המזונות והציוד הנדרש לרבייה.אחרי שתדע את כל זה תתחיל לעשות באמת תוכניות.ותראה

(כפי שמעיין) ניסה להסביר לך.אם זה שווה לך כל זה.

נערך לאחרונה על ידי דרקון אש, Friday 10/04/2015 בשעה 22:02.
עדיין לא נקרא Friday 10/04/2015, 22:12   #11
reka

ציטוט:
פורסם במקור על ידי דרקון אש צפה בהודעה
תראה זה שיש לך רשימה ואתה רוצה להיכנס לתחום באמת כל הכבוד לך ואנשים יעזרו לך בכיף

אבל תסכים איתי שאם עושים משהו מתכננים אותו מההתחלה ועד הסוף.ואם אין לך ידע מקיף

בכל מה שקשור לציוד ומה לעשות אז אתה לא יכול לעשות תכנון חלקי.באת עם רשימה כל הכבוד!!!

אבל הרשימה שלך כרגע בנוייה רק על תכנון המדף והא'ק. כפי שאתה רואה שמדובר בא'ק.יש

הרבה גורמים שאתה צריך לקחת בחשבון שלא ידעת עליהם בכלל.ופה אתה צריך להיות יותר קשוב

וכפי שאמרת שאתה רוצה ללמוד.אז גם ללמוד.מה הסיכונים מה יכול לטרפז לך בדרך.ומה תצטרך

לשנות בתכנון שלך.איזה ציוד תצטרך.ועוד...וזה בלי עוד שהגענו לחלק של הסייקול של הא'ק

המזונות והציוד הנדרש לרבייה.אחרי שתדע את כל זה תתחיל לעשות באמת תוכנות.ותראה

(כפי שמעיין) ניסה להסביר לך.אם זה שווה לך כל זה.
קראתי המון על רבייה של גופים וגם על הציוד שצריך להיות באקווריום, אני יודע על סייקל אבל אני מסכים איתך שלא יזיק ללמוד עוד על הגידול ועל הדברים שצריך.
אולי הרשימה שעשיתי הייתה כללית מידי בעיניך אז אני אפרט פה קצת לרשימה ממש מפורטת - פה אני אשמח לעזרה במקרה ואני שוכח משהו או שיש אי הבנה - כל מה שאני רושם פה זה על סמך מה שקראתי בכמה ימים האחרונים.

*תאורה - אין מה לפרט יותר מידי, נתיעץ כשיגיע הזמן בקשר להמלצות של לדים תאורה חמה \ קרה מינונים וצבעים וכד'.

*צמחייה ועיצוב אקווריום - אני לא מעוניין בצמחייה חיה - אני מעוניין בעיצוב מעניין לאקווריום, אני פתוח להמלצות - בין אם יכלול מצע מסוג כזה או אחר, העיקר שיכלול צמחיה שתתאים לרבייה של דגי גופי במקרה שהאק' השני יהיה תפוס בעקבות זוג שיהיה שם למטרת רבייה סלקטיבית.

*ציוד לאקווריום -
פילטר אוויר - חשבתי על פילטר פנימי שישב בתוך האקווריום - משהו זול שיעלה בסביבות 20-40 שקלים, לא שולל אפשרות של הזמנה מאיביי.
טרמוסטט- 50W שישמור על טמפ' של 25-26 מעלות.
מד חום - או דיגיטלי או הפשוט שנדבק לשמשת האקווריום.
משאבה ידנית לשאיפת רפש, רשת קטנה למקרה שנצטרך להוציא דגים מהאק'.
זהו למיטב ידיעתי זה כל מה שצריך לדאוג לו - את ההחלפה של המים אני אעשה פעם בשבוע בצורה ידנית.
בנוסף - לפי התכנון הזה כל הציוד יהיה בתוך האקווריום ולא יהיה שום ציוד מסביב חוץ מכבלי חשמל שיעברו או בתעלת עץ או דרך הקיר.
בקשר לציוד ספציפי - אני אשאל על זה בפורום "דגים כללי" בצורה מסודרת ושיהיה אשכול מסודר.

נערך לאחרונה על ידי reka, Friday 10/04/2015 בשעה 22:18.
עדיין לא נקרא Friday 10/04/2015, 22:19   #12
מעיין

הסמל האישי שלמעיין

ההמלצה לא לפצל באה בעיקר בשל הראיה לעתיד.
ריבוי של גופים ממצים מאד מהר. רבייה סלקטיבית ברמה גבוהה אתה לא תוכל לקבל ע"י שני מיכלים, אלא תצטרך לפחות עשרה.
בסופו של דבר, הסבירות הגבוהה היא כי בעתיד תרצה לגוון באוכלוסייה והחוצץ שאתה מבצע יכול להגביל, במיוחד כשמראש מדובר על אקווריום כה קטן.

אופציה נוספת שניתן להעזר בה, זו הפרדה לא קבועה,
קרי חוצץ שמקובע עם כריות ואקום. זה יכול להיות זכוכית, זה יכול להיות פלסטי וזה גם יכול להיות רשת, מה שלא יאלץ אותך להפריד פילטרציה וציוד.
כל אלו כמובן גם יורידו מיופיו של האקווריום בהתאם.

מאחר והאקווריום נראה שישב במקום גבוה, אני מציע לתכנן מראש מה הולך להיות בו ואיך התחזוקה תתבצע בשביל להפחית דאגות.
לקחת בחשבון נקודת חשמל, לקחת בחשבון אופציה של פילטר, בין אם זה פנימי שיתפוס מקום, פילטר מפל או DIY..
לקחת בחשבון איך תתבצע החלפת מים, איפה ימוקם המאכיל (/ים).

עדיין לא נקרא Friday 10/04/2015, 22:26   #13
צביקה

הודו לך על 3 הודעות 8 פעמים
סוג אקווריום: דיסקוסים, קשתות טטרות צימחיה לאוטק
וותק בתחום: 50+

אקווריום תלוי על הקיר - רעיון גרוע, כל יתר הדיון לא רלוונטי לעניין המיקום.
גבוה -בעיית נגישות
חלון-אצות
צנרת וחיווט -אין דרך נאותה להסתיר
בטיחות-?
טוב כרעיון תיאורטי בלבד,אבל אתה רשאי לבצע טעות [לדעתי]
צביקה לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 10/04/2015, 22:29   #14
reka

ציטוט:
ההמלצה לא לפצל באה בעיקר בשל הראיה לעתיד.
ריבוי של גופים ממצים מאד מהר. רבייה סלקטיבית ברמה גבוהה אתה לא תוכל לקבל ע"י שני מיכלים, אלא תצטרך לפחות עשרה.
בסופו של דבר, הסבירות הגבוהה היא כי בעתיד תרצה לגוון באוכלוסייה והחוצץ שאתה מבצע יכול להגביל, במיוחד כשמראש מדובר על אקווריום כה קטן.

אופציה נוספת שניתן להעזר בה, זו הפרדה לא קבועה,
קרי חוצץ שמקובע עם כריות ואקום. זה יכול להיות זכוכית, זה יכול להיות פלסטי וזה גם יכול להיות רשת, מה שלא יאלץ אותך להפריד פילטרציה וציוד.
כל אלו כמובן גם יורידו מיופיו של האקווריום בהתאם.

מאחר והאקווריום נראה שישב במקום גבוה, אני מציע לתכנן מראש מה הולך להיות בו ואיך התחזוקה תתבצע בשביל להפחית דאגות.
לקחת בחשבון נקודת חשמל, לקחת בחשבון אופציה של פילטר, בין אם זה פנימי שיתפוס מקום, פילטר מפל או DIY..
לקחת בחשבון איך תתבצע החלפת מים, איפה ימוקם המאכיל (/ים).
בקשר למחיצה קבועה - נגעת פה בנקודה הגיונית, אני ככל הנראה אזמין תיבה אחת עם רשת, גם לחסוך בעלויות הציוד וגם לשמור אופציות לעתיד - בעניין היופי - זה פוגע אבל יש גם אפשרות להשים סרגל עץ דק שיסתיר את הרשת ואז זה ייראה כאילו הסרגל מחלק את האק', ובעתיד הוא יוכל לרדת בקלות כמו גם הרשת, מה שכן - על איזה רשת היית ממליץ שמצד אחד גם תיתן זרימה של מים וגם לא תגרום לדגים שרק נולדו לעבור דרכה ? ויש דרך להתפיס אותה על הזכוכית שיהיה תיהיה כמו מחיצה אבל לא בצורה קבועה ?

בקשר לנקודות חשמל, כמו שאמרתי הנק' חשמל היא מתחת לשולחן שלי ותיהיה תעלה דקה ואלגנטית מעץ עד למסגרת(אפשר להוציא ולהכניס כבלים), החלפת מים אני אבצע בצורה ידנית וגם האכלות אני מאכיל פעם ביום.
איך זה בתור פילטר אוויר ?
http://www.ebay.com/itm/Submersible-...item3396247b51

הוא זול מאוד אבל הוא פנימי ונראה כמשהו שיעשה את העבודה.
יש לך רעיונות איפה לתת לי לחפש ציוד ? פה בפורום אצל בעלי המקצוע לא מצאתי מחירים וגם לא פירוט גדול ומסודר בנוגע לציוד, גם באינטרנט התקשתי למצוא מחירים או אתר מסודר של חנות כלשהיא.
בינתיים חיפשתי באיביי ומצאתי כל מה שאני צריך - אני רק לא בטוח לגבי האיכות...

לצביקה - הכל מוסבר פה באשכול, ברור לי שזה לא רעיון רגיל אבל לכל בעיה שאמרת יש פתרון יישומי. ומבחינת גובה - אין לי שום בעיה של האכלה או החלפת מים בגובה הזה בלי להעזר בשום דבר מתחתיי.

נערך לאחרונה על ידי reka, Friday 10/04/2015 בשעה 22:32.
עדיין לא נקרא Friday 10/04/2015, 22:44   #15
דרקון אש

הסמל האישי שלדרקון אש

ציטוט:
קראתי המון על רבייה של גופים וגם על הציוד שצריך להיות באקווריום, אני יודע על סייקל אבל אני מסכים איתך שלא יזיק ללמוד עוד על הגידול ועל הדברים שצריך.
אולי הרשימה שעשיתי הייתה כללית מידי בעיניך אז אני אפרט פה קצת לרשימה ממש מפורטת - פה אני אשמח לעזרה במקרה ואני שוכח משהו או שיש אי הבנה - כל מה שאני רושם פה זה על סמך מה שקראתי בכמה ימים האחרונים.

*תאורה - אין מה לפרט יותר מידי, נתיעץ כשיגיע הזמן בקשר להמלצות של לדים תאורה חמה \ קרה מינונים וצבעים וכד'.

*צמחייה ועיצוב אקווריום - אני לא מעוניין בצמחייה חיה - אני מעוניין בעיצוב מעניין לאקווריום, אני פתוח להמלצות - בין אם יכלול מצע מסוג כזה או אחר, העיקר שיכלול צמחיה שתתאים לרבייה של דגי גופי במקרה שהאק' השני יהיה תפוס בעקבות זוג שיהיה שם למטרת רבייה סלקטיבית.

*ציוד לאקווריום -
פילטר אוויר - חשבתי על פילטר פנימי שישב בתוך האקווריום - משהו זול שיעלה בסביבות 20-40 שקלים, לא שולל אפשרות של הזמנה מאיביי.
טרמוסטט- 50W שישמור על טמפ' של 25-26 מעלות.
מד חום - או דיגיטלי או הפשוט שנדבק לשמשת האקווריום.
משאבה ידנית לשאיפת רפש, רשת קטנה למקרה שנצטרך להוציא דגים מהאק'.
זהו למיטב ידיעתי זה כל מה שצריך לדאוג לו - את ההחלפה של המים אני אעשה פעם בשבוע בצורה ידנית.
בנוסף - לפי התכנון הזה כל הציוד יהיה בתוך האקווריום ולא יהיה שום ציוד מסביב חוץ מכבלי חשמל שיעברו או בתעלת עץ או דרך הקיר.
בקשר לציוד ספציפי - אני אשאל על זה בפורום "דגים כללי" בצורה מסודרת ושיהיה אשכול מסודר.
טוב נתחיל מזה שאין לך מה לשים זוג למטרת רבייה סלקטיבית.באקווריום המפוצל. אתה שם לדוגמא

10 נקבות. ו 4 זכרים.והם כבר יעשו את העבודה לבד ואתה תראה כבר מתי שהנקבות יהיו בהריון.

ותצטרך לעקוב אחרי זה מתי מגיע הרגע של ההשרצה של הדגיגים ותעביר את אותה\ם נקבות לתא

השרצה. בא'ק במפוצל שיהיה לך. ושם תשים רק פילטר ספוג.שלא ישאב לך את הדגיגים.

לגבי. האקווריום הקיבוצי.ואני אומר קיבוצי כי אולי כפי שאמרת תכניס עוד סוג זה או אחר.

אתה בהחלט יכול לשים פילטר פנימי.אבל אתה צריך שיהיה לך פילטר (ראש כוח) שעושה לפחות 1200

ליטר בשעה כי הא'ק שלך יהיה באורך. 95 ס"מ אז תצטרך שיהיה לך גם חמצן לכל האורך.ומה שיותר

חשוב. זה שיהיה לך סיקולציה טובה במים שיגיע עד סוף הא'ק.ויחזיר גם מהסוף חזרה את הלכלוך.

לראש כוח שישאב את הלכלוך.לגבי צמחים יש לך כיום מבחר לא קטן. אתה רק צריך לדאוד שיהיה תואם

לגובה הא'ק פחות 10 ס"מ לפחות מלמעלה.ככה שהחמצן יעבור חופשי והזרם של הראש כוח.יוכל לעשות

את העבודה שלו גם.רק תדאג שלא יהיה יותר מידי תשים כמה בודדים לאורך עם מרווח אחיד ושיהיה גם

יפה לעין. עם אתה מתכוון לשים חצץ תשים חצץ לבן גרוס שיהיה לך גם קל לשאוב רפש.וגם יותר יפה לעין

עם התאורה זה פשוט יאיר לך את הא'ק בצורה הרבה יותר יפה וחזקה.לגבי המד חום תשים רגיל. לא

צריך יותר מזה. ולגבי הטרמוסטט,זה עובד לפי ליטר 60 ליטר. 60 W ולגבי הפיצול אתה יכול לעשות

הפרדה עם חוצץ ליתר ביטחון עם תרצה להשאיר את כל הא'ק פתוח.אבל שוב תשמע את כל ההמלצות.

של כולם כי יש כאלה שיגידו לך לשנות מראש כוח למשהו אחר וכדומה..ותחליט בסוף מה הכי נראה לך.
עדיין לא נקרא Friday 10/04/2015, 22:53   #16
reka

ציטוט:
טוב נתחיל מזה שאין לך מה לשים זוג למטרת רבייה סלקטיבית.באקווריום המפוצל. אתה שם לדוגמא

10 נקבות. ו 4 זכרים.והם כבר יעשו את העבודה לבד ואתה תראה כבר מתי שהנקבות יהיו בהריון.

ותצטרך לעקוב אחרי זה מתי מגיע הרגע של ההשרצה של הדגיגים ותעביר את אותה\ם נקבות לתא

השרצה. בא'ק במפוצל שיהיה לך. ושם תשים רק פילטר ספוג.שלא ישאב לך את הדגיגים.

לגבי. האקווריום הקיבוצי.ואני אומר קיבוצי כי אולי כפי שאמרת תכניס עוד סוג זה או אחר.

אתה בהחלט יכול לשים פילטר פנימי.אבל אתה צריך שיהיה לך פילטר (ראש כוח) שעושה לפחות 1200

ליטר בשעה כי הא'ק שלך יהיה באורך. 95 ס"מ אז תצטרך שיהיה לך גם חמצן לכל האורך.ומה שיותר

חשוב. זה שיהיה לך סיקולציה טובה במים שיגיע עד סוף הא'ק.ויחזיר גם מהסוף חזרה את הלכלוך.

לראש כוח שישאב את הלכלוך.לגבי צמחים יש לך כיום מבחר לא קטן. אתה רק צריך לדאוד שיהיה תואם

לגובה הא'ק פחות 10 ס"מ לפחות מלמעלה.ככה שהחמצן יעבור חופשי והזרם של הראש כוח.יוכל לעשות

את העבודה שלו גם.רק תדאג שלא יהיה יותר מידי תשים כמה בודדים לאורך עם מרווח אחיד ושיהיה גם

יפה לעין. עם אתה מתכוון לשים חצץ תשים חצץ לבן גרוס שיהיה לך גם קל לשאוב רפש.וגם יותר יפה לעין

עם התאורה זה פשוט יאיר לך את הא'ק בצורה הרבה יותר יפה וחזקה.לגבי המד חום תשים רגיל. לא

צריך יותר מזה. ולגבי הטרמוסטט,זה עובד לפי ליטר 60 ליטר. 60 W ולגבי הפיצול אתה יכול לעשות

הפרדה עם חוצץ ליתר ביטחון עם תרצה להשאיר את כל הא'ק פתוח.אבל שוב תשמע את כל ההמלצות.

של כולם כי יש כאלה שיגידו לך לשנות מראש כוח למשהו אחר וכדומה..ותחליט בסוף מה הכי נראה לך.
תודה על התגובה, שמעתי את ההמלצה של מעיין בנוגע לפיצול, נשמע לי מאוד הגיוני לכן החלטתי ללכת על אק' אחד לא מפוצל, ואם יהיה מפוצל זה יהיה בעזרת רשת - אני מחכה לתגובה ממנו אם הוא מכיר סוג רשת שיתאים.
אני פתוח להצעות וכמו שאמרתי אני בא ללמוד בגלל זה פתחתי את האשכול הזה.
בקשר לציוד כמו פילטר ותרמוסטט - אני באמת צריך עזרה רצינית בזה - למי לפנות ואיך לחפש ?
לפתוח אשכול חדש בפורום דגים כללי בנושא הזה ? לא מצאתי שום מקום ברשת שמסקר את זה בצורה טובה לצערי.
עדיין לא נקרא Friday 10/04/2015, 23:05   #17
דרקון אש

הסמל האישי שלדרקון אש

באיזה אזור בארץ אתה ממוקם?
עדיין לא נקרא Friday 10/04/2015, 23:13   #18
reka

אשקלון.
עדיין לא נקרא Friday 10/04/2015, 23:39   #19
דרקון אש

הסמל האישי שלדרקון אש

ציטוט:
אשקלון.
המיקום שלך קצת בעייתי אבל שטויות תקנה אצל רונאל טל אומנם הוא ממוקם ביוקנעם עילית

אבל הוא עושה גם מישלוחים בכל הארץ ובן הזולים ביותר שיש תתקשר ותתייעץ איתו הוא יסביר לך

הכל בנחת בלי לחץ ויתן לך מחירים מעולים הנה קישור ללינק שלו.

https://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=338316
עדיין לא נקרא Saturday 11/04/2015, 00:06   #20
reka

ציטוט:
המיקום שלך קצת בעייתי אבל שטויות תקנה אצל רונאל טל אומנם הוא ממוקם ביוקנעם עילית

אבל הוא עושה גם מישלוחים בכל הארץ ובן הזולים ביותר שיש תתקשר ותתייעץ איתו הוא יסביר לך

הכל בנחת בלי לחץ ויתן לך מחירים מעולים הנה קישור ללינק שלו.

https://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=338316
תודה רבה, ממבט ראשון זה נראה הרבה יותר יקר מאיביי, השאלה עד כמה ההבדל באיכות, ככל הנראה הדברים היותר חשובים אני אקנה ממנו ואת הדברים הפחות קריטיים כמו מד חום (שזה לא נורא אם הוא ידייק בהפרש של מעלה), את הרשת לתפיסת דגים וכד' אני אקנה מאיביי.
אתה יכול אולי לעזור לי בנוגע לצמחיה ? עיצוב של האק' ? יש צורך בטפט תלת מימד למאחורה ? אם כן מהיכן להזמין ?
חשבתי על עיצוב של חצץ לבן למטה כמו שהמלצת, עם עץ אחד גבוהה ויפה (עץ ירוק עם עלים עומד לגובה ונוטה לצד).
קצת קשה להסביר אני אחפש תמונה של משהו דומה ואעלה בהזדמנות, עד אז - איפה אפשר לראות המלצות לעיצוב או לציוד לעיצוב ?
עריכה -
משהו בסגנון הבא-
http://www.leonardosreef.com/wp-cont...09/Iwagumi.jpg

נערך לאחרונה על ידי reka, Saturday 11/04/2015 בשעה 00:09.
עדיין לא נקרא Saturday 11/04/2015, 00:09   #21
ליאור

הסמל האישי שלליאור

הודו לך על 2 הודעות 2 פעמים

לטובת החציצה אתה יכול להשתמש ברשת יתושים מפלסטיק.
לדעתי סאמפ פנימי יהיה כאן פתרון טוב.
טפט תלת ממד יקטין לך את הרוחב שצר כבר במקור, לא מומלץ!
עדיין לא נקרא Saturday 11/04/2015, 00:11   #22
reka

ציטוט:
פורסם במקור על ידי ליאור צפה בהודעה
לטובת החציצה אתה יכול להשתמש ברשת יתושים מפלסטיק.
לדעתי סאמפ פנימי יהיה כאן פתרון טוב.
טפט תלת ממד יקטין לך את הרוחב שצר כבר במקור, לא מומלץ!
תודה רבה על התגובה.
מה זה סאמפ פנימי ? קראתי את זה כמה פעמים כאן בפורום ועדיין לא הבנתי מה זה.
בקשר לטפט - תודה על העצה, יש צבע שעדיף שיהיה מאחורה או שכדאי שזה יהיה בגוון של העץ ?
עדיין לא נקרא Saturday 11/04/2015, 00:12   #23
ליאור

הסמל האישי שלליאור

דקורציות וצמחי פלסטיק תוכל למצוא בכל חנות..משם זה הטעם שלך והתקציב שלך.
סאמפ פנימי הוא פילטר שבנוי בתוך האקווריום, הבניה היא מזכוכית, אתה מזמין את המיכל ככה (כמו בחנויות הדגים).

נערך לאחרונה על ידי ליאור, Saturday 11/04/2015 בשעה 00:14.
ליאור לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 11/04/2015, 00:12   #24
ARIKB

הסמל האישי שלARIKB

סוג אקווריום: קובייה 80X80 ריף/מרינה
וותק בתחום: 5 שנים

לדעתי האישית המטרה לא שווה את המאמץ שאתה הולך להשקיע. מהיכרות עם התחביב כל שבוע יש שגעונות חדשים ועם גודל ובמיוחד רוחב האקווריום אתה תיהיה מאוד מוגבל בשינוי אוכלוסיה בעתיד.

אני יכול להציע סתם רעיון אחר - תבנה איזשהוא סטנד גבוה דקורטיבי שיכיל גם אקווריום עליון להורים ואקווריום תחתון לדגיגים, אם ממש תשקיע אתה יכול לעשות שזה יעבוד כמו סאמפ תחתון וכאילו הם יחלקו את אותם מים.
כמובן שהאקווריום התחתון יכול להיות גבוה ולא באמת למטה ואז זה אולי יתקרב למראה שאתה מחפש והכל יהיה יותר פרקטי מבחינת תחזוקתיות.

סתם הצעה..
עדיין לא נקרא Saturday 11/04/2015, 00:18   #25
ליאור

הסמל האישי שלליאור

ציטוט:

התמונה הזאת היא של צמחייה אמיתית
מה שנראה לך כצמרת העץ, זהו מוס חי והדשא הוא באמת דשא לסביבה מימית.
עדיין לא נקרא Saturday 11/04/2015, 00:20   #26
reka

ציטוט:
פורסם במקור על ידי ליאור צפה בהודעה
דקורציות וצמחי פלסטיק תוכל למצוא בכל חנות..משם זה הטעם שלך והתקציב שלך.
סאמפ פנימי הוא פילטר שבנוי בתוך האקווריום, הבניה היא מזכוכית, אתה מזמין את המיכל ככה (כמו בחנויות הדגים).
הבנתי תודה רבה, אני אקרא עוד קצת על זה, איך עושים את זה ואחליט בהתאם למה שאראה לנכון, מהצצה קטנה על הנושא אני מבין שזה לא יהיה לי זול, אם זה ישחט את התקציב אני כנראה אעבור למשאבת אוויר רגילה לצערי.

ציטוט:
פורסם במקור על ידי tukidam צפה בהודעה
לדעתי האישית המטרה לא שווה את המאמץ שאתה הולך להשקיע. מהיכרות עם התחביב כל שבוע יש שגעונות חדשים ועם גודל ובמיוחד רוחב האקווריום אתה תיהיה מאוד מוגבל בשינוי אוכלוסיה בעתיד.

אני יכול להציע סתם רעיון אחר - תבנה איזשהוא סטנד גבוה דקורטיבי שיכיל גם אקווריום עליון להורים ואקווריום תחתון לדגיגים, אם ממש תשקיע אתה יכול לעשות שזה יעבוד כמו סאמפ תחתון וכאילו הם יחלקו את אותם מים.
כמובן שהאקווריום התחתון יכול להיות גבוה ולא באמת למטה ואז זה אולי יתקרב למראה שאתה מחפש והכל יהיה יותר פרקטי מבחינת תחזוקתיות.

סתם הצעה..
תודה על ההצעה אבל האקווריום הזה הוא לא רק כמקום לגידול, הוא ישמש גם כפריט נוי - ככה שבמקרה ואני ארצה לגדול ולהתפתח תמיד אפשרי לבנות אקווריום נוסף בגודל נורמלי שיתאים לאוכלוסיה שבו, בכל מקרה תודה על ההצעה.

ליאור - יש דרך לדמות עיצוב כזה ? גם אם לא יצא ככה במדויק, או דרך לעשות עיצוב שיהיה פשוט ויפה (ויכלול מקומות מסתור לדגיגוני גופי שרק נולדו) ?
עדיין לא נקרא Saturday 11/04/2015, 00:29   #27
ליאור

הסמל האישי שלליאור

ציטוט:
ליאור - יש דרך לדמות עיצוב כזה ? גם אם לא יצא ככה במדויק, או דרך לעשות עיצוב שיהיה פשוט ויפה (ויכלול מקומות מסתור לדגיגוני גופי שרק נולדו) ?
העיצוב הזה, נראה פשוט אבל הצריך הרבה עבודה מדוייקת ומושקעת.
מצד שני, הוא לא מתאים לצרכים שלך הוא לא מספק את מקומות המסתור הנחוצים.
עיצוב הוא אישי והישום נעשה כיד הדמיון שלך.

סאמפ פנימי יהיה הכי זול והכי מתאים למטרה שלך וגם הכי אסתטי.
עדיין לא נקרא Saturday 11/04/2015, 17:30   #28
טל_פ

הסמל האישי שלטל_פ

סוג אקווריום: צמחיה הייטק 200 ל', דיסקוסים 270 ל'
וותק בתחום: הרבה שנים, עם הפסקות

אני חושב שהגישה שלך שחצנית ולא מכבדת

ציטוט:
...במהלך השבוע הקרוב זה יגיע לשלב הביצועי בו אני די בטוח שאסתדר בלעדיכם, כמובן שכל עצה או שאלה שתרצו לשאול בנוגע לבנייה אני אשמח לענות...

3- יש לכם שאלות ? הערות ? הארות ? המלצות ?

... אם אפשר גם ללמד אז אני יותר מאשמח
טל_פ לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 11/04/2015, 18:24   #29
reka

ציטוט:
פורסם במקור על ידי טל_פ צפה בהודעה
אני חושב שהגישה שלך שחצנית ולא מכבדת
מצטער אבל אני לא רואה שום דבר שחצני בדברים שאמרתי - לא בזה שאני לא צריך את העזרה שלכם בנושא הזה מכיוון שאבא שלי נגר ואני גם מבין בזה, וגם לא בזה שאמרתי שאני אשמח ללמד כמו גם ללמוד.
עדיין לא נקרא Sunday 12/04/2015, 16:34   #30
טל_פ

הסמל האישי שלטל_פ

סוג אקווריום: צמחיה הייטק 200 ל', דיסקוסים 270 ל'
וותק בתחום: הרבה שנים, עם הפסקות

בהצלחה
טל_פ לא מחובר   הגב עם ציטוט
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציוד לאקווריום ועשה זאת בעצמך (DIY) - מים מתוקים
הגדרות אשכול