AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציקלידים

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Tuesday 18/02/2020, 21:57   #1
מומי

הסמל האישי שלמומי

הודו לך על 14 הודעות 16 פעמים
ברירת מחדל הטלה של תוכי וסוורום

תוכי דם נקבה וסוורום יפיוף בעקבות ניסיון מוצלח ולאחר תקופה לא ארוכה נעשה הזוג ועכשיו במתח לתוצאות...
הטלה שנייה כבר.

למתעניינים בהטלה ראשונה הופרדו משאר הדגים על ידי מחיצה אבל ראיתי שלא יצא כלום החלטתי בינתיים לא להפריד ולראות אם כבר הגיעו לבגרות מלאה או שאין עקרות אם הפעם ילך נפריד ונחכה לתוצאות

מצורף כמה תמונות להשלמת החגיגה האיכות לא משהו מה לעשות.
בתמונה השנייה מי שיבחין טוב יראה את הביצים חלקם דבוקים על החור שבסלע.\

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

מומי לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 19/02/2020, 20:34   #2
מומי

הסמל האישי שלמומי

ברירת מחדל תגובה להודעה: הטלה של תוכי וסוורום

בינתיים נכון לעכשיו חלק מהביצים מתחילים להלבין בעיקר מעל החור יתכן ששם הם פחות מופרות
אם זה יחריף זה הולך לכיוון לא טוב יתכן שהדג עקר או לא בוגר מספיק (למרות שגם לא נראה לי אלא אם כן יתכן שבהטלות הראשונות עדיין אינם מצליחים.)
או זיהום בייחס לביצים. מה שפחות נראה לי משום שזה בעיקר קורה בהעברת הביצים למקום אחר אם לא מתספים במטילן בלו.

בינתיים נמתין בסבלנות.
עדיין לא נקרא Wednesday 19/02/2020, 21:31   #3
Y.R.T
ראש צוות תוכן ומערכת AquaDex

הסמל האישי שלY.R.T

הודו לך על 482 הודעות 659 פעמים
סוג אקווריום: 300 ליטרים

הזכרים של בסוורום רד ספוטד עקרים ב99%
מיקרים בודדים שבהם הביצים בקעו.

צר לי, אל אני חושב שכך המצב אצלך.

מקווה שאתבדה.
בהצלחה
Y.R.T לא מחובר   הגב עם ציטוט
Y.R.T, הודו לך על ההודעה:
עדיין לא נקרא Wednesday 19/02/2020, 23:06   #4
מומי

הסמל האישי שלמומי

אני שמח לשמוע שכך המציאות. אם זה כך מתכונןן לא להתאכזב.

רק שחידשת לי לגמרי מעולם לא שמעתי על זה על התוכים הזכרים זה ידוע אבל על סוורום רד ספוטד לא ידעתי. האם זה משהו ידוע שאני פיספסתי. או שזה משהו שמבוסס אצליך? ומה הסיבה לכך?

האמת שבכל מצב תכננתי להביא לו זכר אחר כמו טקסס או פלאוור קטן שנמצא אצלי בגדילה אבל בינתיים הם התחברו וחשבתי שיצא משהו.

אגב יש דעה שטוענת שהתוכי הצהוב הוא מהכלאה של סוורום ותוכי ולפי הצבע זה אמור להיות הרד לא?
עדיין לא נקרא Thursday 20/02/2020, 00:21   #5
Y.R.T
ראש צוות תוכן ומערכת AquaDex

הסמל האישי שלY.R.T

הודו לך על 482 הודעות 659 פעמים
סוג אקווריום: 300 ליטרים

סוורום רד ספוט, בדומה לתוכי דם זו השבחה גנטית והנדסה גנטית שלא קיימת בטבע ומקורה ברבייה סלקטיבית ארוכת שנים.
עם הזמן והתהליך נוצר מצב של עקרות בדגים זכרים. כמו למשל בפרד.
ראיתי אולי פעם אחת או פעמיים מישהו שפרסם הטלה מוצלחת שהגיעה לבקיעה. גם אז, רוב הדגיגים מתו והיו חלשים יותר מדגיגי סוורום רגיל.
בשאר המקרים, פורסמה הטלה ולאחר מספר ימים פורסם כי הביצים נאכלו/ הלבינו/ נעלמו.

לגבי טקסס ותוכי- הרביה אפשרית ואולי תזכה לדגיגים שיהפכו לרד טקססים יפים ומיוחדים. הרוב אגב יהיו יותר אפרפרים.

לגבי התוכי הצהוב- אני לא יודע למה הצבע צהוב (הנדסה גנטית כושלת )...בדיוק כמו שהפיקו את התוכי האדום ידעו לעשות כזה צהוב.
Y.R.T לא מחובר   הגב עם ציטוט
Y.R.T, הודו לך על ההודעה:
עדיין לא נקרא Thursday 20/02/2020, 07:52   #6
moshen7

הודו לך על 264 הודעות 332 פעמים
סוג אקווריום: 720 ליטר +600 ליטר, דרום/מרכז אמריקאים 4 קוביות 80 ליטר להטלות, 200 ליטר מיכל אימון לדגיגים
וותק בתחום: 55 שנים

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Y.R.T צפה בהודעה
סוורום רד ספוט, בדומה לתוכי דם זו השבחה גנטית והנדסה גנטית שלא קיימת בטבע ומקורה ברבייה סלקטיבית ארוכת שנים.
עם הזמן והתהליך נוצר מצב של עקרות בדגים זכרים. כמו למשל בפרד.
ראיתי אולי פעם אחת או פעמיים מישהו שפרסם הטלה מוצלחת שהגיעה לבקיעה. גם אז, רוב הדגיגים מתו והיו חלשים יותר מדגיגי סוורום רגיל.
בשאר המקרים, פורסמה הטלה ולאחר מספר ימים פורסם כי הביצים נאכלו/ הלבינו/ נעלמו.

לגבי טקסס ותוכי- הרביה אפשרית ואולי תזכה לדגיגים שיהפכו לרד טקססים יפים ומיוחדים. הרוב אגב יהיו יותר אפרפרים.

לגבי התוכי הצהוב- אני לא יודע למה הצבע צהוב (הנדסה גנטית כושלת )...בדיוק כמו שהפיקו את התוכי האדום ידעו לעשות כזה צהוב.
היו אצלי עשרות הטלות של סוורומים רד ספוט, אף הטלה לא היתה פוריה. ניסיתי לערב רד ספוט עם גולד - לא עזר. אני מכיר חוות גידול שמצליחה לגדל כמה מאות דגיגים רד ספוט בעונה כתוצאה מהטלות של עשרות זוגות. גם השרידות של דגיגי רד ספוט, כאשר יש בקיעה - נמוכה מאוד
moshen7 לא מחובר   הגב עם ציטוט
הגולשים 2 הודו לך moshen7 על הודעתך:
עדיין לא נקרא Thursday 20/02/2020, 16:13   #7
מומי

הסמל האישי שלמומי

מה הסימנים להבדיל בין רד סופטד אמיתי לבין סוגים אחרים כגולד וכדו' שייש ביניהם הרבה דומים והרבה קוראים לגולד מעורבים או דומיהם "רד ספוטד" מה שלא נכון .

שאר סוגי הסוורום למיניהם כן מתרבים או ששם גם קיימת בעיתייות? (רד שולדר עם תוכי נשמע לי שילוב קטלני)
עדיין לא נקרא Thursday 20/02/2020, 18:20   #8
moshen7

הודו לך על 264 הודעות 332 פעמים
סוג אקווריום: 720 ליטר +600 ליטר, דרום/מרכז אמריקאים 4 קוביות 80 ליטר להטלות, 200 ליטר מיכל אימון לדגיגים
וותק בתחום: 55 שנים

לא ברור לי לחלוטין אם הרד שולדר הוא זן טבעי או תוצאה של סלקציית צבע (יש מאמרים שטוענים שכן - ויש שלא) אבל למיטב ידיעתי אין איתו בעיית פוריות שמאוד אופיינית לגולד ולרד-ספוט.
בגלל בעיית הפוריות, יש מגדלים רבים שמנסים להרבות זוגות מעורבים (גולד עם רד ספוט) והתוצאה היא שיש המון וריאציות של גולד עם דוגמאות שונות של נקודות וקוים אדומים, בעיקר באיזור הראש והלחיים.
לא ניתן לדעת בודאות מה תהיה דוגמת הצבע של הדג בבגרות מפני שבגיל צעיר אין להם צבעים בולטים (לא האדום ואפילו לא רקע הגוף הצהוב - הם נראים בגוון לבנבן-צהבהב חיוור) אבל בבגרות הם מקבלים צבעים יפהפיים.
moshen7 לא מחובר   הגב עם ציטוט
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציקלידים
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא