AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Sunday 03/09/2006, 02:07   #1
systematic

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל טיפול באקווריום מים מליחים

חברי הפורום שלום...
אוכלוסיית הדגים שלי היא:
5 סקט' כסף
4 טטרות
4 מונו צהוב
3 מונו סבה
2 פקלסטוקומוס
3 דגים נוספים ששכחתי את שמם אך אני אברר אצל המוכר.

מידות האקווריום הן:
אורך: 80, גובה - 60, עומק - בין 32 ל 45 (פנורמי)

יש לציין שהאקווריום נמצא אצלי כחודשיים והוא בעל פילטר פנימי בלבד שמכיל פרלון ופחם פעיל.
תדירות האכלה היא פעם ביום - כ - 40 שניות של האכלה.
מאז ההתחלה לא החלפתי מים ולא ביצעתי ניקוי פרלון, בנוסף לכך יש לי בעיה להוסיף פילטר חיצוני כרגע משום שאין לי מקום בנישה שבה נמצא האקווריום.
בנוסף לכך בעקבות המלצתו של מוכר הוספתי כ - 200 גר' מלח כדי ליצור סביבה אולטימטיבית לדגי המים המליחים שברשותי.
השאלות שיש לי אליכם:
1. עד כמה בעייתי המצב של האקווריום שלי עקב כך שלא החלפתי מים לעולם ואיך אני מתקן את המצב עכשיו בלי לפגוע באוכלוסיית הדגים שלי? האם בכל החלפה יש צורך להכניס מלח? האם כדאי להשאיר מים עומדים בדלי כיומיים בכדי שהכלור יצא מהם לפני הכנסת המים לאקווריום?
2. איך אני מחשב את כמות הליטרים באקווריום (בעקבות שהוא פנורמי)?
3. מה לגבי עניין הפילטר החיצוני? אפשר להסתדר רק עם פנימי?
4. מה לגבי מידת ההמלחה?
בתודה מראש!
systematic לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 03/09/2006, 02:14   #2
seestar

גם אני שוקל לעבור למליחים
אז אני יודע חלק מהתשובות

1- אתה לא חייב להעמיד את המים יש חומרים שמנטרלים את הכלור

2- המוכר אמר לי שכדי להפוך מים מתוקים למליחים צריך להוסיף על כל 10 ליטר כ-100 גרם מלח (אבל שיהיה מלח גס)

זה כל מה שאני יודע (לבינתיים)
seestar לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 03/09/2006, 03:57   #3
udi_hakim
משתמש חסום

ברירת מחדל Re: טיפול באקווריום מים מליחים

ציטוט:
פורסם במקור על ידי systematic
חברי הפורום שלום...
אוכלוסיית הדגים שלי היא:
5 סקט' כסף מים מליחים
4 טטרות מים מתוקים ורכים
4 מונו צהוב מים מליחים
3 מונו סבה מים מליחים
2 פקלסטוקומוס מים מתוקים
3 דגים נוספים ששכחתי את שמם אך אני אברר אצל המוכר תעלומה

מידות האקווריום הן:
אורך: 80, גובה - 60, עומק - בין 32 ל 45 (פנורמי) 180-190 ליטר

יש לציין שהאקווריום נמצא אצלי כחודשיים והוא בעל פילטר פנימי בלבד שמכיל פרלון ופחם פעיל.
רע מאוד, יש לך אוכלוסיה גדולה שפולטת רעלים למים ללא פילטרציה ביולוגית נאותה
תדירות האכלה היא פעם ביום - כ - 40 שניות של האכלה.
מומלץ להאכיל יותר אבל מאחר ואין לך פילטרציה אולי עדיף ככה
מאז ההתחלה לא החלפתי מים ולא ביצעתי ניקוי פרלון, בנוסף לכך יש לי בעיה להוסיף פילטר חיצוני כרגע משום שאין לי מקום בנישה שבה נמצא האקווריום.
החלפת מים של 25% בשבוע החל מהרגע שאתה קורא את ההודעה והחלפת פרלון כשהוא מלוכלך (שבוע - שבועיים), אתה חייב להוסיף פילטר כלשהו שייתן מענה ביולוגי נאות לאקווריום שלך, הפילטרציה שיש לך עכשיו מגוחכת
בנוסף לכך בעקבות המלצתו של מוכר הוספתי כ - 200 גר' מלח כדי ליצור סביבה אולטימטיבית לדגי המים המליחים שברשותי.
כמות המלח שהוספת זניחה לדגי המים המליחים ולא נחוצה לדגי המים המתוקים
השאלות שיש לי אליכם:
1. עד כמה בעייתי המצב של האקווריום שלי עקב כך שלא החלפתי מים לעולם ואיך אני מתקן את המצב עכשיו בלי לפגוע באוכלוסיית הדגים שלי?
רע מאוד, מתחיל לבצע החלפות מים גדולות ותכופות
האם בכל החלפה יש צורך להכניס מלח?
לאחר דילול האוכלוסיה הלא מליחה ורכישת מד מליחות יש לקבוע ערך של מליחות המים ואת החלפות המים לבצע עם מים בעלי אותו ערך של מליחות, מי פיצוי אידוי מתוקים
האם כדאי להשאיר מים עומדים בדלי כיומיים בכדי שהכלור יצא מהם לפני הכנסת המים לאקווריום?
בוודאי שלא, מוסיפים למי הברז אנטיכלור וכלוראמין, הכלוראמין לא מתנדף לאחר יומיים ולא לאחר שבוע
2. איך אני מחשב את כמות הליטרים באקווריום (בעקבות שהוא פנורמי)?
יש נוסחה באתר, בצע חיפוש...
3. מה לגבי עניין הפילטר החיצוני? אפשר להסתדר רק עם פנימי?
ללא פילטרציה ביולוגית לא תוכל להמשיך לגדל דגים חיים באקווריום הזה
4. מה לגבי מידת ההמלחה?
אני ממליץ על מליחות של 1.01 כלומר כ10% מלח
בתודה מראש!
עדיין לא נקרא Sunday 03/09/2006, 08:15   #4
AnarkY

ציטוט:
פורסם במקור על ידי seestar
גם אני שוקל לעבור למליחים
אז אני יודע חלק מהתשובות
2- המוכר אמר לי שכדי להפוך מים מתוקים למליחים צריך להוסיף על כל 10 ליטר כ-100 גרם מלח (אבל שיהיה מלח גס) - האם זה נכון? כ100 גרם מלח על כל 10 ליטר? נשמע לי יותר מדי, לפי הבנתי מדובר בכפית מלח לגלון, גלון = 4 ליטר בערך, כלומר, ל10 ליטר נצטרך 2 וחצי כפיות מלח שזה לא 100 גרם... מה נשמע יותר הגיוני?

זה כל מה שאני יודע (לבינתיים)
בנוגע לשאלה, לאקווריום גדול כמו שלך שמכיל כמעט 200 ליטר, פילטרציה נוספת וחיצונית היא בהחלט הכרחית.
AnarkY לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 03/09/2006, 08:51   #5
Cobalt
ממיסדיי אקווה

הסמל האישי שלCobalt

הודו פעם אחת בהודעה אחת

אודי, הוצאת לי את המילים מהמקלדת אחד לאחד.

שימו לב לנקודה חשובה,
באקוריום מלוחים וגם במידה מסויימת באקוריום מליחים המלח מפריע לפילטרציה ב2 דרכים.
1)מקטין כמויות חמצן מומס במים (קצת, לא רוצה להכנס לכימיה פיזיקלית של זה ) אזי יש פחות חמצן לחיידקי פילטרציה והיעילות יורדת,
2)המלח מעכב גידול של חלק מחיידקי הפילטרציה.

לכן אם באקוריום מתוך עם X דגים צריך Y מקום גידול לחיידקים (מטאפורה לא נכנס לדיון עומק על פילטרציה)
במליחים צריך על X דגים ב ע ר ך 1.15 Y ובמלוחים 1.5Y להשיג את אותו אפקט.

בנימה שונה,
פילטר דוד זה מוצר יקר במונחי משק בית (להוציא 300-900 שקל מתקציב משפחתי זה עסק מורכב משהו) ,
חפש סאמפ משומש, לפעמים יש מציאות ב100-200 שקל ועוד 100 שקל למשאבה ולדאוג לקדח ויש לך פתרון הכי הכי טוב שיש כיום במונחי אקוריום ביתי.

יחיאל
עדיין לא נקרא Sunday 03/09/2006, 09:43   #6
systematic

ברירת מחדל שאלות נוספות...

חברי הפורום שלום.
אני שוקל ברצינות הוספת פילטר חיצוני אך דרושה המון מחשבה והשקעה כספית בכדי ליצור מצב בו אני אוכל להכניס שם פילטר (לא בגלל ההשקעה על הפילטר אלא הרחבת הנישה בה נמצא האקווריום.
במידה ואני אחליט לבצע הרחבה לנישה כנראה שאני אשלב זאת במעבר לאקווריום גדול יותר - משהו כמו: אורך - 100, עומק - 50 ס"מ, גובה - 90 ס"מ.
ברמת העקרון הייתי מעדיף אקווריום יותר גבוה אך לא מצאתי באף חנות אקווריום גבוה מזה בהתחשב במידותה האחרות.
1. האם קיים אקווריום גבוה יותר בהתחשב במידות האחרות?
2. האם סביר שאקווריום בסדר גודל שציינתי עולה כ - 3000 ש"ח?
3. מה לגבי בניה עצמית על פי המידות שאני ארצה בנישה? האם מומלץ לבצע בניה עצמית של אקווריום? מהם היתרונות ומהם החסרונות של בניה עצמית.
4. לגבי מידת ההמלחה אני מבין שיש צורך ב - 10 אחוז מלח - הכוונה היא שעל כל 100 ליטר לצורך העניין יש לשים 10 ליטר מלח? נשמע לי הרבה מדיי! אבקשכם להתייחס לעניין.
5. מה לגבי הפלקסטוקומוס? האם יוכל לחיות במים מליחים בכל זאת? הרי צריך דג מנקה באקווריום...
6. איך מודדים את נפחו של האקווריום הפנורמי?
7. לגבי הפרלון – האם יש להחליפו כל שבועים או שמא לנקותו?
8. מה ההבדל בין אנטיכלור לכלוראמין - כלומר מה תפקידו של כל חומר?
9. האם בהתחשב בעובדה שאין לי פילטר אפשר לבצע החלפת מים או שכדאי לחכות עם העניין כמה שבועות עד שאני אסדר את עניין הפילטר?
שוב תודה... התשובות מאוד עוזרות לי ומלמדות מאוד.
עדיין לא נקרא Sunday 03/09/2006, 12:28   #7
udi_hakim
משתמש חסום

ברירת מחדל Re: שאלות נוספות...

ציטוט:
חברי הפורום שלום.
אני שוקל ברצינות הוספת פילטר חיצוני אך דרושה המון מחשבה והשקעה כספית בכדי ליצור מצב בו אני אוכל להכניס שם פילטר (לא בגלל ההשקעה על הפילטר אלא הרחבת הנישה בה נמצא האקווריום.
במידה ואני אחליט לבצע הרחבה לנישה כנראה שאני אשלב זאת במעבר לאקווריום גדול יותר - משהו כמו: אורך - 100, עומק - 50 ס"מ, גובה - 90 ס"מ.
ברמת העקרון הייתי מעדיף אקווריום יותר גבוה אך לא מצאתי באף חנות אקווריום גבוה מזה בהתחשב במידותה האחרות.
1. האם קיים אקווריום גבוה יותר בהתחשב במידות האחרות?
אקווריום בגובה כזה יהיה בלתי ניתן לתחזוקה, הגובה המומלץ הוא 60 ס"מ
2. האם סביר שאקווריום בסדר גודל שציינתי עולה כ - 3000 ש"ח? אצל בונה אקווריומים אקווריום במידות ריאליות יהיה זול בהרבה (חצי)
3. מה לגבי בניה עצמית על פי המידות שאני ארצה בנישה? האם מומלץ לבצע בניה עצמית של אקווריום? מהם היתרונות ומהם החסרונות של בניה עצמית. לא מומלץ לאדם שלא מבין בנושא, הדבר לא פשוט
4. לגבי מידת ההמלחה אני מבין שיש צורך ב - 10 אחוז מלח - הכוונה היא שעל כל 100 ליטר לצורך העניין יש לשים 10 ליטר מלח? נשמע לי הרבה מדיי! אבקשכם להתייחס לעניין.
בים יש כ35 גרם של מלח ים לליטר
5. מה לגבי הפלקסטוקומוס? האם יוכל לחיות במים מליחים בכל זאת? הרי צריך דג מנקה באקווריום...
לא
6. איך מודדים את נפחו של האקווריום הפנורמי?
7. לגבי הפרלון – האם יש להחליפו כל שבועים או שמא לנקותו?
ניתן לנקות
8. מה ההבדל בין אנטיכלור לכלוראמין - כלומר מה תפקידו של כל חומר?
כלור וכלוראמין הם רעלים שמוזרמים במי הברז ע"מ לחטא אותם אתה נדרש לנטרל אותם ע"י חומר שמנטרל גם כלור וגם כלוראמין
9. האם בהתחשב בעובדה שאין לי פילטר אפשר לבצע החלפת מים או שכדאי לחכות עם העניין כמה שבועות עד שאני אסדר את עניין הפילטר?
ניתן פעמיים בשבוע 25% בשביל להתגבר על הרעלנים שמצטברים באקווריום בתוספת פחם פעיל בתוקף
שוב תודה... התשובות מאוד עוזרות לי ומלמדות מאוד.
עדיין לא נקרא Sunday 03/09/2006, 13:17   #8
איציק רז ז"ל
יקיר אקווה

שלום אודי!
לצערי ישנה אי התאמה בין המלצתך במספרים לכמות המלח יחסית לנפח:
כתבת שבים 35 גרם מלח לליטר (שקול ל-1.035) שזה 3.5%, (נדמה לי שהמליחות הרגילה לדגי מים מלוחים הוא עד 1.028) מאידך המלצת על מליחות 1.01 שזה רק 1% ולא 10% כפי שציינת בטעות, מה גם שלא התיחסת לשאלתו (הצודקת) לגבי כמות של 10 ק"ג מלח ל-100 ליטר מיים.
כמובן שצריך להוסיף למים ק"ג מלח אחד לכל 100 ליטר כדי לקבל 1.01 וזה בדיוק אותו יחס שהמוכר המליץ (100 גרם ל-10 ליטר).
לידיעתך והתיחסותך...
איציק רז ז"ל לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 03/09/2006, 13:32   #9
מעיין
ראש צוות תוכן ומערכת AquaDex

הסמל האישי שלמעיין

הודו לך על 489 הודעות 569 פעמים

ציטוט:
פורסם במקור על ידי איציק רז
שלום אודי!
לצערי ישנה אי התאמה בין המלצתך במספרים לכמות המלח יחסית לנפח:
כתבת שבים 35 גרם מלח לליטר (שקול ל-1.035) שזה 3.5%, מאידך המלצת על מליחות 1.01 שזה רק 1% ולא 10% כפי שציינת בטעות...
בהנחה ובים הטמפ' קרובה לאפס

מעיין לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 03/09/2006, 15:04   #10
systematic

ברירת מחדל אודי שלום רב ותודה על העזרה!

יש לי מספר שאלות נוספות כדי להבין את הנושא לבוריו.
1. ציינת ש – 90 ס"מ לא ניתן לתחזוקה – אם תוכל לפרט מה הסיבה שלך כי לדעתי היד שלי תוכלי להגיע לקרקעית במידה ואני אצטרך. האם יש חסרונות נוספים לגובה המצויין?

2. בנוסף ציינת כי לא מומלץ לבצע בניה עצמית בגלל חוסר הניסיון שלי – רציתי לדעת מה ההבדל בין אקווריום סטנדרטי לבין בניה עצמית? הכוונה היא למה צריך יותר ניסיון בנושא? האם יש דברים מיוחדים בבניית אקווריום שצריך לדעת לפני הבניה? אם כן אני מבקש שתפרט.

3. לא הבנתי מה המלצת בעניין לגבי המלחת האקווריום? לצורך העניין לכל מאה ליטר כמה גרם מלח ים צריך להוסיף?

4. מה לגבי הפלקסטוקומוס? אמרתי שאי אפשר לאכלס אותו באקווריום – אז מה הפתרון? איזה דג מנקה אני כן יכול להביא לאקווריום שלי?

5. לגבי אוכלוסיית הדגים באופן כללי – אילו עוד דגים מתאימים למים מליחים פרט למונו, סקט ומולי?

6. לגבי הכלוראמין – האם פרט לאנטיכלור יש צורך לקנות אנטי כלוראמין? או שמא האנטיכלור עושה את העבודה על שני הרעלים

7. האם מותר להכניס קלקר מתחת למצע בכדי לחסוך במצע או שמא יש בקלקר רעלים כלשהם שלא טובים לדגים?

תודה מראש...
עדיין לא נקרא Sunday 03/09/2006, 16:30   #11
איציק רז ז"ל
יקיר אקווה

ברירת מחדל Re: אודי שלום רב ותודה על העזר

ציטוט:
יש לי מספר שאלות נוספות כדי להבין את הנושא לבוריו.
1. ציינת ש – 90 ס"מ לא ניתן לתחזוקה – אם תוכל לפרט מה הסיבה שלך כי לדעתי היד שלי תוכלי להגיע לקרקעית במידה ואני אצטרך. האם יש חסרונות נוספים לגובה המצויין?

***יש הבדל בין נסיון לדעה, החל מגובה 70 ישנה בעיה (אין זה אומר שלא ניתן, אך נוחיות אין!)

2. בנוסף ציינת כי לא מומלץ לבצע בניה עצמית בגלל חוסר הניסיון שלי – רציתי לדעת מה ההבדל בין אקווריום סטנדרטי לבין בניה עצמית? הכוונה היא למה צריך יותר ניסיון בנושא? האם יש דברים מיוחדים בבניית אקווריום שצריך לדעת לפני הבניה? אם כן אני מבקש שתפרט.

3. לא הבנתי מה המלצת בעניין לגבי המלחת האקווריום? לצורך העניין לכל מאה ליטר כמה גרם מלח ים צריך להוסיף?

***מליחות המים אמורה להיות כפי שנאמר לך בחנות 1% כלומר 1ק"ג מלח ל-100 ליטר (או 100 גרם ל-10 ליטר )

4. מה לגבי הפלקסטוקומוס? אמרתי שאי אפשר לאכלס אותו באקווריום – אז מה הפתרון? איזה דג מנקה אני כן יכול להביא לאקווריום שלי?

***לשוכני הקרקע (חתולים) יש רגישות למלח...

5. לגבי אוכלוסיית הדגים באופן כללי – אילו עוד דגים מתאימים למים מליחים פרט למונו, סקט ומולי?

***ישנם גם ארצר, אבונפחא (לסוגיו)

6. לגבי הכלוראמין – האם פרט לאנטיכלור יש צורך לקנות אנטי כלוראמין? או שמא האנטיכלור עושה את העבודה על שני הרעלים

***קים גם מוצר שמנטרל את 2 המרכיבים (כלור וכלורמין), לדוגמא "פריים" של חברת SEACHEM ואין צורך בניטרול נוסף...

7. האם מותר להכניס קלקר מתחת למצע בכדי לחסוך במצע או שמא יש בקלקר רעלים כלשהם שלא טובים לדגים?

***אין בקל קר רעלים ואפשר לעשות בו שימוש במים, הכנסתו מתחת למצע בעיתית (ללא קיבוע בר קימא, יצוף ויהפוך את המצע).
תודה מראש...
עדיין לא נקרא Sunday 03/09/2006, 17:53   #12
systematic

אהלן
אני מקווה שאני לא עוסק יותר מדיי בנושא
פשוט אני רוצה לעשות את העבודה בצורה הטובה ביותר עבור הדגים.

1. מה לגבי נפח האקווריום שלי בליטרים? איך אני אוכל לחשב אותו?
להזכירכם: אקווריום פנוראמי
רוחב: 80 ס"מ עומק: 32 בצידיו ועד 45 באמצע גובה: 60 ס"מ.
חשבתי לבצע ממוצע של העומק וכך לחשב את כמות הליטרים באקוורים – האם זה נכון? במידה ולא מהי הנוסחה לחישוב?

2. מה לגבי הבניה העצמית? אילו מגבלות יש לאקווריום בניה עצמית ומה מומלץ לדעת לפי שניגשים לעניין? אשמח לקבל קישור למאמר במידה ויש.

3. אילו דגים מנקים קיימים למים מליחים?

4. איך אפשר לקבע קלקר לקרקע האקווריום? באמצעות דבק חם?

תודה מראש...
עדיין לא נקרא Sunday 03/09/2006, 19:05   #13
איציק רז ז"ל
יקיר אקווה

ציטוט:
אהלן
אני מקווה שאני לא עוסק יותר מדיי בנושא
פשוט אני רוצה לעשות את העבודה בצורה הטובה ביותר עבור הדגים.

1. מה לגבי נפח האקווריום שלי בליטרים? איך אני אוכל לחשב אותו?
להזכירכם: אקווריום פנוראמי
רוחב: 80 ס"מ עומק: 32 בצידיו ועד 45 באמצע גובה: 60 ס"מ.
חשבתי לבצע ממוצע של העומק וכך לחשב את כמות הליטרים באקוורים – האם זה נכון? במידה ולא מהי הנוסחה לחישוב?

***את הנוסחא לחישוב נפח פנורמי (יחד עם הסברים לאופן חישובה) תוכל למצוא בדיון הבא:

https://www.aqua.org.il/modules.php?n...wtopic&t=73602

2. מה לגבי הבניה העצמית? אילו מגבלות יש לאקווריום בניה עצמית ומה מומלץ לדעת לפי שניגשים לעניין? אשמח לקבל קישור למאמר במידה ויש.

3. אילו דגים מנקים קיימים למים מליחים?

4. איך אפשר לקבע קלקר לקרקע האקווריום? באמצעות דבק חם?

תודה מראש...
עדיין לא נקרא Sunday 03/09/2006, 19:15   #14
udi_hakim
משתמש חסום

חס וחלילה!
אני מצטער אם לא הובנתי נכון, במלח ים אין 100% מלח ואנו מקבלים מליחות של 1.025 עד 1.030.
עניין הגרמים פה הוא הערכה גסה בלבד והמלצתי לרכוש מדיד מליחות, כל מלח יוביל לרמת מליחות שונה, טמפ' , לחץ ברומטרי, לחות המלח ועוד...
כמובן שה0 המיותר שם והמליחות המומלצת היא 1% (חייב להפסיק לענות בלילה!).
אם נוסיף לאקווריום של כ180 ליטר 1.8 ק"ג מלח נקבל מליחות שתהיה בערך 1.01 ייתכן שתהיה גבוהה יותר או נמוכה יותר...

אין מקום לשפמנונים באקווריום מים מליחים, סקוץ' יעשה את העבודה לא פחות טוב.
עדיין לא נקרא Sunday 03/09/2006, 21:15   #15
systematic

חברי הפורום.
בהודעה שהוספתי היו מספר שאלות אך משום מה לא קיבלתי תשובות על כולן...
אבקשכם לעזור לי ולענות לי על כל השאלות ששאלתי.
ובנוסף על עוד שאלה:
האם בכל החלפת מים יש צורך להוסיף מלח?
במידה וכן האם יש לכם המלצה מאיפה אפשר להשיג מלח בכמויות גדולות ובמחירים נורמאלים - כי כבר מוכר אחד עבד עליי ומכר לי קופסא "מיוחדת" של מלח ים (450 גר') ב - 25 ש"ח.

אבקשכם להתייחס...
עדיין לא נקרא Thursday 07/09/2006, 18:02   #16
systematic

ברירת מחדל המלצה ובקשה

חבר'ה
רציתי ליידע אתכם שביקרתי היום בחוף "סידני עליי" שבהרצליה ומצאתי שם המון אבנים לדקורציה פנימית לאקווריום. באמת אבנים ממש יפות אז אני ממליץ למהר כי בכל יום שעובר מישהו אחר לוקח לאקווריום שלו.
לגבי האבנים משהו קטן - עדיף לשטוף אותן ולאחר מכן להשרות אותן במים בדלי לפני הכנסתם לאקווריום ולהחליף כמה פעמים את המים בכדי שכל המלחים יצאו
ובכל מקרה לגבי השאלות ששאלתי אבקשכם לעזור לי עם תשובות.
תודה חבר'ה
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא